Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.738
|
čitano: 1.606.763
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
16 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Jbt..za te pare si mogao kupit i neki skuter pa se vozit ko covjek...lol..sala doooobre tackeeeee....

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
4mal kaže...

 Imaš dva modela, jel?

Jesi negdje napravio kakvu recenziju? Planiraš?

Žena upravo gleda nešto takvo za do posla.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Da 18Ah i 23Ah ali mozes uvijek kupit jacu bateriju ako ti zatreba  .... budem je napravio kroz tj. dva 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 13:19 (4mal).
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

fromcelltohell ček, ti si prešao sa 1600 AF na 2600? Znaš da je to jedan te isti CPU samo što 2600 košta više? 

7 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

To sam se i ja prvo mislil, samo 2600 ima bolji IMC, dok 1600AF ima i dalje stari IMC.

Dakle za visi takt memorije je 2600 bolji, ali u clock-per-clock na istim taktovima memorije, do 3200Mhz, isti.

No ja mislim da nije presao sa 1600AF, jer ga prije nije bilo, nego da ga je dokupio za sina, i dao mu staru plocu i RAM.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 17:36 (Čitatelj).
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Čitatelj kaže...

To sam se i ja prvo mislil, samo 2600 ima bolji IMC, dok 1600AF ima i dalje stari IMC.

Dakle za visi takt memorije je 2600 bolji, ali u clock-per-clock na istim taktovima memorije, do 3200Mhz, isti.

No ja mislim da nije presao sa 1600AF, jer ga prije nije bilo, nego da ga je dokupio za sina, i dao mu staru plocu i RAM.

 

Ako je već imao 2600 pa kupio 1600AF to da, danas se 2600 nikako ne isplati, osim ako ga ne skresu po cijenu do 1600AF 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Čitatelj kaže...

To sam se i ja prvo mislil, samo 2600 ima bolji IMC, dok 1600AF ima i dalje stari IMC.

Dakle za visi takt memorije je 2600 bolji, ali u clock-per-clock na istim taktovima memorije, do 3200Mhz, isti.

No ja mislim da nije presao sa 1600AF, jer ga prije nije bilo, nego da ga je dokupio za sina, i dao mu staru plocu i RAM.

Netočno, ovo je mit koji je srušen odmah po izlasku. 1600 AF je doslovno 2600, po svemu, samo ima mizerno manje taktove a sve ostalo je isto. Razmisli kako je uopće nastao taj 1600 AF pa će ti sve biti jasno.

 

Vidim da inače pišeš puno netočnih informacija po forumu, daj drugi put ako nisi siguran provjeri malo, ima hrpa materijala po netu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Jakovp kaže...

Netočno, ovo je mit koji je srušen odmah po izlasku. 1600 AF je doslovno 2600, po svemu, samo ima mizerno manje taktove a sve ostalo je isto. Razmisli kako je uopće nastao taj 1600 AF pa će ti sve biti jasno.

 

Vidim da inače pišeš puno netočnih informacija po forumu, daj drugi put ako nisi siguran provjeri malo, ima hrpa materijala po netu.

 

https://en.wikichip.org/wiki/amd/ryzen_5/1600

https://en.wikichip.org/wiki/amd/ryzen_5/2600

 

Krivo, do your homework kiddo.

 

1600AF je litografski 12nm Zen+ procesor, ali koristi Zen IMC, s time ostvaruje kompatibilnost sa svim plocama

prve generacije, sto je bitno za OEM-ove koji i dalje stancaju PC-e sa AB320/B350 chipsetima, jer su jednostavno

jeftini chipovi, i zasto ne - ako radi, nema potrebe za drugom i trecom generacijom, a cijenom moraju biti konkurentni,

te bacit unaprijed kupljene chipove sigurno nece.

 

Slicna stvar je i za Zen2, koristi GF-ov IMC i IO na 12nm/14nm, dok su sami chipleti od TSMC-a 7nm, i sve to fina sljaka,

lijepilo odradjuje dobro.

 

I skini mi se vise.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
ibme74 kaže...

fromcelltohell ček, ti si prešao sa 1600 AF na 2600? Znaš da je to jedan te isti CPU samo što 2600 košta više? 

 Ne. Ja imam R5 2600 od kraja prošle godine. A, onda smo skemijali klincu komp sa tim R5 1600AF.

On je dobio Gigabyte B450 Aorus Elite + sve ostalo iz mojeg "starog" kompa osim GPU,

dok sam ja kupio resto konfe i stavio moj R5 2600 i GPU u novu konfu.

I to je cijela storija oko toga ;)

Tigar Krezumica
15 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Čitatelj kaže...

No ja mislim da nije presao sa 1600AF, jer ga prije nije bilo, nego da ga je dokupio za sina, i dao mu staru plocu i RAM.

 Upravo tako je bilo 

Tigar Krezumica
14 godina
odjavljen
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Čitatelj kaže...
Jakovp kaže...

Netočno, ovo je mit koji je srušen odmah po izlasku. 1600 AF je doslovno 2600, po svemu, samo ima mizerno manje taktove a sve ostalo je isto. Razmisli kako je uopće nastao taj 1600 AF pa će ti sve biti jasno.

 

Vidim da inače pišeš puno netočnih informacija po forumu, daj drugi put ako nisi siguran provjeri malo, ima hrpa materijala po netu.

 

https://en.wikichip.org/wiki/amd/ryzen_5/1600

https://en.wikichip.org/wiki/amd/ryzen_5/2600

 

Krivo, do your homework kiddo.

 

1600AF je litografski 12nm Zen+ procesor, ali koristi Zen IMC, s time ostvaruje kompatibilnost sa svim plocama

prve generacije, sto je bitno za OEM-ove koji i dalje stancaju PC-e sa AB320/B350 chipsetima, jer su jednostavno

jeftini chipovi, i zasto ne - ako radi, nema potrebe za drugom i trecom generacijom, a cijenom moraju biti konkurentni,

te bacit unaprijed kupljene chipove sigurno nece.

 

Slicna stvar je i za Zen2, koristi GF-ov IMC i IO na 12nm/14nm, dok su sami chipleti od TSMC-a 7nm, i sve to fina sljaka,

lijepilo odradjuje dobro.

 

I skini mi se vise.

 

 

Nemoj se ljutiti, ali konstatno prosipaš bisere.

 

Evo pogledaj malo ovaj video, imaš čak i timestamp (2:35) di se govori o mem. kontroleru:

 

 

I ajde razmisli malo, kako bi im se ispalilo dizajnirati novi die lol? To su doslovno 2600 koji su možda malo slabije prošli na binanju ti to je to, nema više filozofije.

 

https://pcpartpicker.com/comments/thread/3427858/

 

 

Nadalje, mikrokod je isti, tako da radi na starim pločama.

 

A što se tiče zen 2, njihov io čip je potpuno novi dizajn zbog pcie gen4, a radi ga GloFo jer imaju otprije ugovor s njima.

 

 

EDIT - ovaj forum stvarno ima problema s formatima, forsira youtube link a ne rade timestampovi.  Uglavnom vrijeme je 2:35, ali preporučam pogledati cijeli video.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 21:53 (Jakovp).
7 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Vidio sam to odavno - no vec je poznato da je IMC od Zen arhitekture, a ne Zen+.

Sta mislis zasto AMD ne prodaje procesor pod 2600 nego 1600?

Mislis da bi se ljudima svidjelo da placaju 2600 sa Zen IMC-om a ne Zen+ IMC-om?

Nebi narvno - a AMD taj jedan core sa waffera kosta jednako kao i core za Threadrippera,

njima je samo manja zarada prodavajuci ga pod 1600, nista vise ni nista manje.

 

Nije AMD Intel, da prodaje prosle generacije pod nove generacije, jer tada bi 1600 12nm bio 2600 sa Zen IMC-om.

Zamisli koliko bi to ljudi raspizdilo.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
odjavljen
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Čitatelj kaže...

Vidio sam to odavno - no vec je poznato da je IMC od Zen arhitekture, a ne Zen+.

Sta mislis zasto AMD ne prodaje procesor pod 2600 nego 1600?

Mislis da bi se ljudima svidjelo da placaju 2600 sa Zen IMC-om a ne Zen+ IMC-om?

Nebi narvno - a AMD taj jedan core sa waffera kosta jednako kao i core za Threadrippera,

njima je samo manja zarada prodavajuci ga pod 1600, nista vise ni nista manje.

 

Nije AMD Intel, da prodaje prosle generacije pod nove generacije, jer tada bi 1600 12nm bio 2600 sa Zen IMC-om.

Zamisli koliko bi to ljudi raspizdilo.

 Ja sam rekao, svoje, dalje bismo išli samo u krug.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Pokusaj na zeni trenirati strogocu, ja sam prestar za taj shit.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Čitatelj kaže...

1600AF je litografski 12nm Zen+ procesor, ali koristi Zen IMC

Prvo, nije valjda da misliš da se i kod 2xxx serije koristi chiplet dizajn?

Drugo, ovo ispod je 1600AF s IMCom koji poteže latencije ispod 60ns uz RAM na 3600MHz.. nađi mi iti jedan proc iz serije 1xxx čiji IMC ima barem približno takve latencije.. 

ansha: Pomelo te
14 godina
odjavljen
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Kaby kaže...
Čitatelj kaže...

1600AF je litografski 12nm Zen+ procesor, ali koristi Zen IMC

Prvo, nije valjda da misliš da se i kod 2xxx serije koristi chiplet dizajn?

Drugo, ovo ispod je 1600AF s IMCom koji poteže latencije ispod 60ns uz RAM na 3600MHz.. nađi mi iti jedan proc iz serije 1xxx čiji IMC ima barem približno takve latencije.. 

 Mislim da ti se uzalud truditi.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
ibme74 kaže...

Na starim HyperX Cloud Stinger mi krepucno mic nekih mj dana nakon isteka gare a pošto do 400-500kn nisam uspio ništa naći da mi po svemu paše uzeo opet HyperX Cloud Stinger 

Sto ne Cloud I, II, Xbox, PS4 ili Alpha da imas odvojiv mic pa u slucaju da opet crkne ga mozes zamijenit?? Xbox model sivi kosta 450kn i kolko vidim ima barem po izgledu isti mikrofon kao Cloud II i Alpha.

4 godine
odjavljen
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
delete
Have no fear, Vlad is here
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 19:29 (VladimirLem).
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
The_Fichek kaže...
ibme74 kaže...

Na starim HyperX Cloud Stinger mi krepucno mic nekih mj dana nakon isteka gare a pošto do 400-500kn nisam uspio ništa naći da mi po svemu paše uzeo opet HyperX Cloud Stinger 

Sto ne Cloud I, II, Xbox, PS4 ili Alpha da imas odvojiv mic pa u slucaju da opet crkne ga mozes zamijenit?? Xbox model sivi kosta 450kn i kolko vidim ima barem po izgledu isti mikrofon kao Cloud II i Alpha.

 

svih spomenutih nema od tamo gdje sam narucivao a Alpha je ipak van budžeta

13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

nicky.sl jel čemu? (post)

Vidim da ga ekipa recenzenata dosta hvali, pogotovo za cijenu, ali user-reviews po amazonu i nisu baš hvale-vrijedni.
Dosta se kvare ti VRM mali ventovi na bloku, pumpa krene proizvoditi čudan zvuk i tako. Ima svega.
Ne kažem i ne umanjujem uopće kvalitetu, samo pitam kakav ti je prvi dojam.
Koliko je pumpa glasna?

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

U odnosu na njihovu prošlu seriju 360-ke od jezgre do jezgre razlika je 4 do 9 stušpnjeva, ja prezadovoljan.

Ja pumpu ne čujem a i ventovi su gotovo nečujni (fiksira sam ih na 70%)

Koliko će trajat vrime će pokazat al nadam se da će potrajat do sljedeće serije (za svaki slučaj stara 360-ka čeka u pripravnosti). 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
acmilan2 kaže...

Ja sebi jucer novo vodeno također, samo eto, zbog posla nit ne stignem poslikat drugo osim kutije 

Troll jedan, tema se ne zove slike vaših kutija.  

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

razor1988

 

Bez slike ti ne vjerujemo.

13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

amd freak

Jadan taj centralni zvučnik od Z-5500, pod hitno mijenjat monitor.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2020 10:07 (DiRT).
7 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Inace, po zakonima fizike, topliji plin je laksi od hladnijeg,

i samim time bi trebao rotirati hladnjak, da ispuh bude prema gore, ili prema straznjoj strani,

a ovako kako tebi stoji, ventilator se bori sa fizikom i vraca topli zrak prema dolje,

no topli zrak se samim svojim svojstvima pokusava podici gore. I jos bi ti napajanje pomoglo

i izbacivalo topli zrak iz kucista.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
odjavljen
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Čitatelj kaže...

Inace, po zakonima fizike, topliji plin je laksi od hladnijeg,

i samim time bi trebao rotirati hladnjak, da ispuh bude prema gore, ili prema straznjoj strani,

a ovako kako tebi stoji, ventilator se bori sa fizikom i vraca topli zrak prema dolje,

no topli zrak se samim svojim svojstvima pokusava podici gore. I jos bi ti napajanje pomoglo

i izbacivalo topli zrak iz kucista.

Lol, taj efekt je zanemriv u odnosu na brzinu zraka iz ventilatora, tako da u praksi nema veze osim kod pasivnog hlađenja.

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Mislis? Pa zapravo u praksi ima razlike, inace bi serveri puhali kako bi htjeli,

a ne usmjereno.

 

Ovdje nema prirodnog protoka zraka, vraca se topli zrak natrag u kuciste, tu se talozi i

bespotrebno nakuplja.

 

A najgore od svega - sam ventilator zbog odrzavanje temperature CPU-a mora raditi na visim okretajima.

 

Fizika ne laze.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
odjavljen
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Čitatelj kaže...

Mislis? Pa zapravo u praksi ima razlike, inace bi serveri puhali kako bi htjeli,

a ne usmjereno.

 

Ovdje nema prirodnog protoka zraka, vraca se topli zrak natrag u kuciste, tu se talozi i

bespotrebno nakuplja.

 

A najgore od svega - sam ventilator zbog odrzavanje temperature CPU-a mora raditi na visim okretajima.

 

Fizika ne laze.

 Ok šefe, kako ti kažeš.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Maksimus na onoj tvojoj slici "moj FX ić" ja vidim ovo 

 

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice