Nosite li sat?

poruka: 3.043
|
čitano: 1.093.404
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Nosite li sat?
E da dodam, npr u Kroni daju ja mislin na gotovinu još ekstra popust, tako da se ne nekad ne isplati naručiti online.
12 godina
offline
Re: Nosite li sat?
PzKpfw kaže...

 

Postoji recimo u centru ZGB više trgovina gdje se isključivo nalaze satove, ne baš male cijene. Dok ulaziš, dvostruka blindirana vrata, smješak u kameru, iz zastora vjerojatno stoji neki lik sa repetiranim gunom, koji samo čeka da te propuca, ako zaključi da si došao sa nečasnim namjerama.

Osoblje sve nešto u odijelima, elegantno, itd....Kao da sam došao klub bogataša....

Ne znam, neugodni osjećaji....

 Koje su to trgovine? 

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@dinos3

 

Malalan u blizini Trga Republike u Zagrebu, te Krona u Bogovićevoj. 

dzg
10 godina
offline
Nosite li sat?

Evo moj sat, s obzirom da imam tanku ručicu mislio sam da će mi manji promjer sata biti bolje stajati od ovog prošlog( neki Casio Edifice) al na slikama izgleda veće. Sad razmišljam o kupnji gumenog remena pošto ide i u toj opciji al otom potom 

 

Casio GST B-400D 1AER

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
23 mjeseca
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?

https://www.chrono24.com.hr/tissot/tissot-tissot-gentleman--id21432049.htm

 

Što kažete na ovaj? Je li 3220 ok cijena za ovaj sat?

10 godina
offline
Nosite li sat?

 

@Gustabarca

 

Frendač nisam ti toliko mado sa satovima, pa tako da ti ne mogu izvoditi generalne zaključke.

 

Ima tu ekipe kaj bi ti mogla puno bolje odgovoriti bolje, nego ja, al eto...valjda su prevelike vrućine pa se nikome neda.

 

Mogu napisati neki svoj utisak...uvijek biraj prvo automatik ispred kvarca.
Ne volim kupovati rabljeno, te ako je ikako moguće volim kupiti na licu mjesta.
Neka sve to više košta, al znam kaj kupujem.

 

Kaj ja znam kaj tip prije mene radio sa satom, možda se kuži u njih, pa je vadio originalne dijelove, pa stavljao zamjenske.

Osobno mi se ovaj model ne sviđa, jer je onako bezličan, kvarcni je, rablje, itd.
Tko zna možda je i ukraden.

 

Za te pare izabrao bi neki Seiko 5, neki aktualni model. Te još bi mi ostalo para na kvalitetni džepni nož.
:-)

 

Ne volim ekipicu kaj si zeme neki sat, malo ga nosi i pokaže, te ga proda dalje.
Kaj je to?

 

Na kraju krajeva, bitno je kaj se tebi sviđa. Ekipa se emocionalno povezuje sa satovima.
Možda je neka njihova uspomena vezan za neki brend nekog sata.

 

Biraj Seiko, jer generalno to ekipa najviše nosi. Vele znalci da Seiko za pare nudi najviše.
Da ima najbolju "mašinu".

 

Tissot, kao i Seiko mi je oke brend. Kao i Certina, Longines...
Mislim da za te pare, kod Japanaca dobiješ sve kaj trebaš. Znači Orient, Seiko, Ciziten,....

 

Pitanje, za kaj ti sat sve treba?

 

A, opet ponavljam, ima ovdje ekipe kaj zna više od mene, pa bolje da ti oni odgovore.

 

dzg
23 mjeseca
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?

Razumijem sve što želić reć, hvala puno na iskrenom odgovoru 😁. Iskreno, treba mi sat ponekad za na faks, negdje kad sam u košulji i tako, ne za svaki dan. Razmišljao sam da bi grey bio dobar zbog te neutralne boje pa bi zbog toga lakše mogao kombinirat. Ali eto, nisam pametan tek sam ušao malo u satove.

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Solidna cijena za Tissota, riječ je ipak o novom satu s dokumentima.

Kolega preporučuje Seiko 5, koji za neko mali budžet nije losa kupnja, ali ruku na srce, riječ je o satu niske kvalitete izrade. Narukvica je loša, hardlex staklo, finish je neprecizan, kao i poravnanje.

Tissot Gentlemen je za svaki Seiko 5 Mercedes. Safirno staklo, izrađen od titana... Ako to kupiš nećeš pogriješiti.

Kvarcni mehanizam nekome može biti minus, ali u stvarnosti, značajno je precizniji od automatika i ne moraš ga namjestavat/navijat itd. Imam, inače, dva automatika i jedan kvarcni sat, i najčešće biram kvarc jer mi je grab 'n' go bez puno razmišljanja.
10 godina
offline
Nosite li sat?

Iskreno ni sa Tissot,ni Seiko ni Certina itd neces pogrijesiti sve odlicni brandovi za nas smrtnike.

Na kraju krajeva po meni osobno najvaznije kad kupujes sat je to dal se tebi svidja nesto slicno umjetninama netko ce je pogledati nece osjetiti nista netko ce pogledati i bit ce mu odlicna tako i sa satovima.
Lijepo mi je dobiti kompliment za sat ili nesto drugo ali na kraju dana najvaznije da se tebi svidja.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
Prvi, nadam se ne i posljednji Seiko.
Kaj mislite o mesh narukvici na ovom modelu?
10 godina
offline
Nosite li sat?

@Intel ne znam za druge ali na zalost ne vidi se uopste koji se sat kao da fotka nije uplodana kako treba.

12 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Evo prvi ozbiljniji sat kod mene. Samo cu reci da uopce nisam pogrijesio sa satom jer mi se stvarno svida i ispunio je sve sta sam i ocekivao. Glomazan je, ali meni osobno stoji. Ova plava se istice podosta na suncu/svjetlosti i to je najvise i razlog zbog kojeg sam ga uzeo. Sve u svemu jako zadovoljan i mislim da sam si nasao jako skupi hobi jer sljedeci sat na kojeg ciljam je nesto sa zelenim brojcanikom (Daytona ).

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 21:33 (monsieur).
10 godina
offline
Nosite li sat?

 

 

@monsieur

 

Dobar sat. Kad je plavo, znači da je lijepo. Osobno, ne volim kronografe.

 

Eh, al je sat na krivoj ruci. Sat se nosi na desnoj ruci.

 

Barem je tako kod mene, jer sam ljevak. I Putin nosi sat na desnoj ruci. Al iz drugih razloga.

Da ga ne smeta onaj dio za navijanje.

dzg
4 godine
offline
Re: Nosite li sat?
monsieur kaže...

Evo prvi ozbiljniji sat kod mene. Samo cu reci da uopce nisam pogrijesio sa satom jer mi se stvarno svida i ispunio je sve sta sam i ocekivao. Glomazan je, ali meni osobno stoji. Ova plava se istice podosta na suncu/svjetlosti i to je najvise i razlog zbog kojeg sam ga uzeo. Sve u svemu jako zadovoljan i mislim da sam si nasao jako skupi hobi jer sljedeci sat na kojeg ciljam je nesto sa zelenim brojcanikom (Daytona ).

 Au top izbor!

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?
PzKpfw kaže...

 

 

@monsieur

 

Dobar sat. Kad je plavo, znači da je lijepo. Osobno, ne volim kronografe.

 

Eh, al je sat na krivoj ruci. Sat se nosi na desnoj ruci.

 

Barem je tako kod mene, jer sam ljevak. I Putin nosi sat na desnoj ruci. Al iz drugih razloga.

Da ga ne smeta onaj dio za navijanje.

 

Ne bas,bar koliko ja znam sat nosis na manje dominatnoj ruci znaci onu koju manje koristis za daily aktivnosti jer je tako manja sansa da se osteti sat,znaci ja kao desnjak ga nosim na ljevoj ruci jer nju manje i koristim.

2 godine
neaktivan
offline
11 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Autonomija 1 cijeli dan. Kakva tuga na2 !!!

Survivor - eye of the tiger
9 godina
offline
Nosite li sat?

Osvojio me ovaj Seiko na prvi pogled i jednostavno sam ga morao uzeti. Već sam ga duže vrijeme tražio u toj pepsi varijanti. Nije mi se dalo izvana naručivat, nije bogzna kakva ušteda...

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
intelpro kaže...
Prvi, nadam se ne i posljednji Seiko.
Kaj mislite o mesh narukvici na ovom modelu?

 Ne znam zasto ne radi upload, ali evo pokusaj br.2 isto kao i kolega post iznad..

16 godina
offline
Nosite li sat?

Casio Edifice EQB-1200HG-1AER. Morao sam iz vana naručiti, al jako zadovoljan. Laganiji, taniji od većine iz Edifice branda, a do sad uvijek zadovoljan njima. Pazite da bude na suncu tu i tamo te godinama zaboravite na bateriju.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
9 godina
offline
Nosite li sat?

Pozdrav kolege, kakva su vam iskustva sa seikom tim automaticom, jako su lijepi satovi pa me zanima kako stoji sa tim "glavnim" problemima kolika je preciznost mehanizma koliko ga morate korigirati i tako, jel vam sve iz prve bilo ok s njim? Nisam nikad imao automatik mehanizam, pa ne znam kako funkcioniraju.

 

Hvala i pozdrav

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Filip720 kaže...

Pozdrav kolege, kakva su vam iskustva sa seikom tim automaticom, jako su lijepi satovi pa me zanima kako stoji sa tim "glavnim" problemima kolika je preciznost mehanizma koliko ga morate korigirati i tako, jel vam sve iz prve bilo ok s njim? Nisam nikad imao automatik mehanizam, pa ne znam kako funkcioniraju.

 

Hvala i pozdrav

 Pozdrav kolega, Seiko automatici kao, primjerice, moj koji sam postavio neki dan (SRPD53K1) imaju u sebi 4R36 mehanizam (NH36). Riječ je o pouzdanom mehanizmu koji će svašta preživjet i koji je jeftin za servisiranje ako se išta uopće dogodi.

 

Ima oko 40 sati power reserve (dakle, stat će ako ga ne nosiš 40 sati), a prema Seiku, odstupanje je između +45/-35 sekundi dnevno. To se čini mnogo, ali u realnosti je puno niže. Imao sam do sad nekoliko satova s NH35 i NH36 mehanizmom, i kad su se nosili svaki dan išli su uglavnom oko +/- 10/15 sekundi dnevno što je sasvim prihvatljivo. To vjerujem mogu potvrditi i drugi kolege ovdje koji imaju Seiko s tim mehanizmima. Štoviše, ako sat odvedeš nekom uraru, on ti ga za vrlo male novce može još dodatno "narihtati" da ti bude točniji. Ja obično sat namještavam svakih 7 dana cca, ako ga, naravno, nosim svaki dan ili često pa mi prije ne stane.

 

Sve u svemu, ako uzmeš takav sat, nećeš požaliti. Ako nisi siguran, možda ti nije loše za prvu ruku uzeti nekog kineza sa Seikovim automatskim mehanizmom s AliExpressa za 700 kuna cca, pa vidjeti kako to sve funkcionira. Uostalom, oni su u neku ruku čak i bolji po nekim specifikacijama (nude safirno staklo, keramički bezel itd).

 

Ako ti, ipak, preciznost igra veliku ulogu i radiš neki posao gdje moraš u sekundu znati koliko je sati, kvarcni sat je onda bolji izbor.

 

 

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Sada nosim San Martin 6200. Stvarno odličan sat, diver, 38mm case, hommage satovima Jamesa Bonda iz kasnih 50ih i ranih 60ih. Staklo safirno, kupolastog oblika, metalna narukvica izgleda kao da je Rolex kvaliteta.

 

EDIT: Također dragi ljubitelji satova primjetio sam da dosta vas ima prevelike satove s obzirom na veličnu zgloba. Rub sata ne smije doći do kraja gornjeg dijela ruke ili čak prelaziti. Kod kupnje baciti oko na veličinu kućišta sata. Probajte u trgovini ili idite po sistemu kupnje različitih veličina.

Imam opseg zgloba negdje 15 ili 15.1 cm.  Kod sportskih satova koristim veličinu 38mm, a kod dress satova za neke fancy košulja prilike koristim 35 do 37 mm kućišta sata.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2022 18:02 (Korny1603987).
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Korny1603987 kaže...

Sada nosim San Martin 6200. Stvarno odličan sat, diver, 38mm case, hommage satovima Jamesa Bonda iz kasnih 50ih i ranih 60ih. Staklo safirno, kupolastog oblika, metalna narukvica izgleda kao da je Rolex kvaliteta.

 

EDIT: Također dragi ljubitelji satova primjetio sam da dosta vas ima prevelike satove s obzirom na veličnu zgloba. Rub sata ne smije doći do kraja gornjeg dijela ruke ili čak prelaziti. Kod kupnje baciti oko na veličinu kućišta sata. Probajte u trgovini ili idite po sistemu kupnje različitih veličina.

Imam opseg zgloba negdje 15 ili 15.1 cm.  Kod sportskih satova koristim veličinu 38mm, a kod dress satova za neke fancy košulja prilike koristim 35 do 37 mm kućišta sata.

 

 

 Poštovani kolega, San Martin je zaista predivan. Zanima me jesi li plaćao dodatno nekakvu carinu ili se sve rješava preko AliExpressa?

 

Što se tiče veličine satova, to je poprilično subjektivno pa je dosta oštro reći "ne smije doći do kraja gornjeg dijela ruke ili čak prelaziti". Neko nepisano pravilo je da lugovi "ne vise", ali opet kako god tko voli. Inače, sam promjer sata nije toliko bitan koliko lug-to-lug veličina. Imam zglob od oko 16,2cm i sat koji ima lug-to-lug od 50-51mm, a promjer 39mm izgleda značajno veće nego npr neki od 42 mm s lug-to-lugom od 46mm. Nakon što sam testirao dosta toga, najbolje mi stoje satovi s lug-to-lug od cca 46 do 48mm, iako mogu profurati i 49 ako je malo zakrivljeno prema dolje.

 

 

16 godina
offline
Nosite li sat?

Za San Martin sam platio nekih 140 kn više od potrošenog odmah na stranici i to sam platio poštarici. Kod Aliexpresa je pametno čekati popuste i onda još naći sve moguće kodove i naručiti preko mobilne aplikacije.

Možeš staviti u košaricu na kompu, ali završnu fazu ideš preko mobitela i još možeš malo uštediti.

 

San Martin je za mene car kvalitete kod satova koji paze na budget kupca. Kineski brand koji za razliku od mnogih drugih ima veoma dobru kontrolu kvalitete prije prodaje. Tu se ne dobije krš. Istina je da su specijalizirani za hommage satove i ne znam koliko imaju svojih originalnih dizajna, ali su stvarno odlični. Isplate se svaku kunu kada su na akciji.

 

Osobno volim retro satove, ali tko voli moderno imaju sve živo što ima i Rolex danas.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
Tissot prx quartz. Stigao jucer.
14 godina
online
Re: Nosite li sat?
Korny1603987 kaže...

 

EDIT: Također dragi ljubitelji satova primjetio sam da dosta vas ima prevelike satove s obzirom na veličnu zgloba. Rub sata ne smije doći do kraja gornjeg dijela ruke ili čak prelaziti. Kod kupnje baciti oko na veličinu kućišta sata. Probajte u trgovini ili idite po sistemu kupnje različitih veličina.

Imam opseg zgloba negdje 15 ili 15.1 cm.  Kod sportskih satova koristim veličinu 38mm, a kod dress satova za neke fancy košulja prilike koristim 35 do 37 mm kućišta sata.

 

 

 Ovo su takve gluposti.... 

10 godina
offline
Nosite li sat?

 

@amrlji

Guba ćuka. Kvalitetni minimalizam. Lajk.

 

 

@bodija 

 

Ne znam sada za omjere, al' mislim da ovo ima smisla. Kada vidiš da neki nose preveliki sat za svoju ruku, vidiš samo neukus.

Okay, cijela pojava im je takva, pa je lakše i skužiti da sat nose kao najobičniji pozeri.

 

dzg
16 godina
offline
Nosite li sat?

Naravno, elementarno poznavanje satova je glupost. Sada će reći da veličina sata nije bitna i ja sa sitnim zglobom bez problema mogu nositi isti sat kao Shaquille Oneal.

Vjerovatno bi ista osoba rekla da veličina rame kod bicikla nije bitna i da niska osoba vozi istu veličinu rame kao i dvometraš.

 

Osim bazične veličine sata treba paziti i na namjenu. Dress elegantan sat mora izgledati malo na zglobu. Baš primjetno sitnije nego sportski sat.

Dostavljam neku okvirnu tablicu veličina i evo dokaza zašto uzimam satove do max 38mm za moj zglob od 15 cm.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2022 22:57 (Korny1603987).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
Korny1603987 kaže...

Naravno, elementarno poznavanje satova je glupost. Sada će reći da veličina sata nije bitna i ja sa sitnim zglobom bez problema mogu nositi isti sat kao Shaquille Oneal.

Vjerovatno bi ista osoba rekla da veličina rame kod bicikla nije bitna i da niska osoba vozi istu veličinu rame kao i dvometraš.

 

Osim bazične veličine sata treba paziti i na namjenu. Dress elegantan sat mora izgledati malo na zglobu. Baš primjetno sitnije nego sportski sat.

Dostavljam neku okvirnu tablicu veličina i evo dokaza zašto uzimam satove do max 38mm za moj zglob od 15 cm.

 

 

 Po meni je to promašena usporedba. 

Prvo - veličina sata jest bitna, ali bitna u smislu da je korisnik zadovoljan kako mu stoji, i da je njemu to ok. Dok je veličina okvira bicikla više stvar tehničke prirode, tj fizike, dvometraš fizički neće stati na mali okvir, kao što i netko nizak neće na velikom okviru moći fizički nogama doseći pedalu na dnu.

Vrijeme se sata će moći pročitati i osoba koja ima ztglob 14cm i na njemu sat od 52mm. I još ako se dotičnoj osobi sviđa ta kombinacija - nek uživa. 

Iako se osobno slažem da mi ne izgleda dobro veliki sat na maloj ruci, nije to nešto što bi postavio kao pravilo da se ne kupuje preveliko. Onaj kome se sviđa tako veliko - navali narode. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice