Nosite li sat?

poruka: 3.043
|
čitano: 1.096.107
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Hm, kupio sam tri sata da bih ovaj osposobio. Prvo sam nabavio ovu pandu sa ok stanjem, ali neispravnog mehanizma. Nakon toga potraga za satom u bilo kakvom stanju ali sa ispravnim mehanizmom. U naredne dvije kupovine sam uspio dobiti mehanizam. Uz to još promjena stakla jer je bilo u očajnom stanju... Zatim cijena urara koji je prebacio mehanizam... Te narukvica posebno. Naabralo se toga, no ne žalim jer sam uspio kompletirati sat koji odavno pokušavam nabaviti, a cijene su mu na ebayu i chrono24 poprilično velike. Mene je sve izašlo oko 150€.
morrisoN
4 godine
offline
Re: Nosite li sat?
morrisoN kaže...
Hm, kupio sam tri sata da bih ovaj osposobio. Prvo sam nabavio ovu pandu sa ok stanjem, ali neispravnog mehanizma. Nakon toga potraga za satom u bilo kakvom stanju ali sa ispravnim mehanizmom. U naredne dvije kupovine sam uspio dobiti mehanizam. Uz to još promjena stakla jer je bilo u očajnom stanju... Zatim cijena urara koji je prebacio mehanizam... Te narukvica posebno. Naabralo se toga, no ne žalim jer sam uspio kompletirati sat koji odavno pokušavam nabaviti, a cijene su mu na ebayu i chrono24 poprilično velike. Mene je sve izašlo oko 150€.

 Au puno posla. No, ako se isplatilo onda nije ni bilo posla 

 

 

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Arctic Skies kaže...
morrisoN kaže...
Hm, kupio sam tri sata da bih ovaj osposobio. Prvo sam nabavio ovu pandu sa ok stanjem, ali neispravnog mehanizma. Nakon toga potraga za satom u bilo kakvom stanju ali sa ispravnim mehanizmom. U naredne dvije kupovine sam uspio dobiti mehanizam. Uz to još promjena stakla jer je bilo u očajnom stanju... Zatim cijena urara koji je prebacio mehanizam... Te narukvica posebno. Naabralo se toga, no ne žalim jer sam uspio kompletirati sat koji odavno pokušavam nabaviti, a cijene su mu na ebayu i chrono24 poprilično velike. Mene je sve izašlo oko 150€.

 Au puno posla. No, ako se isplatilo onda nije ni bilo posla 

 

 

 
Nije ni nuzno posao ako covijek uziva  u tome ,meni bi bas bilo cool imati hobi poput njegovoga ali sa mojim zivcima ne bi dugo trajalo 

15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Stiglo je ljeto...
morrisoN
4 godine
offline
Nosite li sat?

Odlicna boja narukvice :) 

10 godina
offline
Nosite li sat?

Zelio sam da piknem jos 2 original Hamilton strapa ali kada sam cijene vidio od 70 do 100 eura za strap rekao sam ne,kvaliteta im je stvarno vrhunska ali ne mogu i ne zelim dati 200 eura za 2 strapa,nasao na amazonu neke za po 15tak eura za taj novac kvaliteta i izgled su odlicni.


14 godina
offline
Nosite li sat?

Moram nešto prodati nakotilo se svašta.

Dirty dosen
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Odlična kolekcija
morrisoN
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Netherwind kaže...
morrisoN kaže...
Stiglo je ljeto...

 Molim te link gdje si kupio

 Narukvicu ili sat?

morrisoN
11 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Wack kaže...

Zelio sam da piknem jos 2 original Hamilton strapa ali kada sam cijene vidio od 70 do 100 eura za strap rekao sam ne,kvaliteta im je stvarno vrhunska ali ne mogu i ne zelim dati 200 eura za 2 strapa,nasao na amazonu neke za po 15tak eura za taj novac kvaliteta i izgled su odlicni.


 I jel i dalje valjaju nakon nekog vremena? Bas i ja razmisljam da uzmem par za svog Hamiltona a ne daje mi se 100 eura za strap ako su i ovi za 15 eura dobri.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.7.2022 18:09 (geronimo4661).
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?
geronimo4661 kaže...
Wack kaže...

Zelio sam da piknem jos 2 original Hamilton strapa ali kada sam cijene vidio od 70 do 100 eura za strap rekao sam ne,kvaliteta im je stvarno vrhunska ali ne mogu i ne zelim dati 200 eura za 2 strapa,nasao na amazonu neke za po 15tak eura za taj novac kvaliteta i izgled su odlicni.


 I jel i dalje valjaju nakon nekog vremena? Bas i ja razmisljam da uzmem par za svog Hamiltona a ne daje mi se 100 eura za strap ako su i ovi za 15 eura dobri.

 
Prerano je za reci za sada najduze nosim ovu originalnu , ova 2 druga sam nosio par puta po par dana tako da je prerano za reci ista konkretno dok bar godina ne prodje.
Prvi dojam je dobar ako ti to sta znaci :)

11 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Wack kaže...
geronimo4661 kaže...
Wack kaže...

Zelio sam da piknem jos 2 original Hamilton strapa ali kada sam cijene vidio od 70 do 100 eura za strap rekao sam ne,kvaliteta im je stvarno vrhunska ali ne mogu i ne zelim dati 200 eura za 2 strapa,nasao na amazonu neke za po 15tak eura za taj novac kvaliteta i izgled su odlicni.


 I jel i dalje valjaju nakon nekog vremena? Bas i ja razmisljam da uzmem par za svog Hamiltona a ne daje mi se 100 eura za strap ako su i ovi za 15 eura dobri.

 
Prerano je za reci za sada najduze nosim ovu originalnu , ova 2 druga sam nosio par puta po par dana tako da je prerano za reci ista konkretno dok bar godina ne prodje.
Prvi dojam je dobar ako ti to sta znaci :)

Budem i ja narucio jedan ili dva, cisto da imam malo za promjenu. Ionako cu vjerojatno najvise nositi ovaj originalni koji ide uz Khaki Field Automatic Blue model.

10 godina
offline
Nosite li sat?

Ljudi, vezano za ručne satove, jel neko čita specijalizirano štivo za to?

Dobri Internet resursi, strani magazini...?

Neki YT recezenti=

 

Osobno čitam i kupujem priloge o satovima kaj se dobije kada se kupi AutoKluba. Izlazi periodički. Tu i tamo.

Satovi&Nakit, kaj izlazi mislim x2 godišnje, te katalog sa satovima....

 

Ne znam, al volim to. Ukoričeno izdanje, gdje se predstavalju i opisuju satovi.

 

Satovi su baš posebna ljubav. Međutim, kod mene čakije i oružje ima prednost...

dzg
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?
PzKpfw kaže...

Ljudi, vezano za ručne satove, jel neko čita specijalizirano štivo za to?

Dobri Internet resursi, strani magazini...?

Neki YT recezenti=

 

Osobno čitam i kupujem priloge o satovima kaj se dobije kada se kupi AutoKluba. Izlazi periodički. Tu i tamo.

Satovi&Nakit, kaj izlazi mislim x2 godišnje, te katalog sa satovima....

 

Ne znam, al volim to. Ukoričeno izdanje, gdje se predstavalju i opisuju satovi.

 

Satovi su baš posebna ljubav. Međutim, kod mene čakije i oružje ima prednost...

 
Tu i tamo koji video na youtubeo neki o satovima,neki o mehanizmu ali nista hardcore i bacim oko na subreddit satova jer naleti stvarno lijepih i zanimljivih modela.

@Geronimo lijep sat i izbor ali stvarno na ove Khakije mozes kupiti 20 strapova raznih i bar 18 ce stajati i izgledati odlicno.
A i mimo toga fenomenalan brend satova za nas obicne smrtnike.

11 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Wack kaže...

A i mimo toga fenomenalan brend satova za nas obicne smrtnike.

 Je, ja sam jako zadovoljan sa svojim kojeg sam uzeo prosle godine, prakticki ga ne skidam sa ruke. Slijedeci je na redu opet Hamilton, najvjerojatnije neki iz Jazzmaster serije.

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?
geronimo4661 kaže...
Wack kaže...

A i mimo toga fenomenalan brend satova za nas obicne smrtnike.

 Je, ja sam jako zadovoljan sa svojim kojeg sam uzeo prosle godine, prakticki ga ne skidam sa ruke. Slijedeci je na redu opet Hamilton, najvjerojatnije neki iz Jazzmaster serije.

 
Obecao sam sebi nema novih satova bar 2 do 3 godine jer me ovaj PRX i Khaki s obzirom na moja primanja ubili financijski ali ne zalim ni malo obozavam oba,ali nakon 2-3 godine ako budem jos sta uzimao vjerovatno ce biti jos neki Hami opet.

13 godina
offline
Nosite li sat?

Novi dodatak kolekciji, Tissot Gentleman sa zelenim dial-om... Bio sam u dvojbi izmedju njega i PRX-a al kad sam vidio ovaj zeleni nisam mogao odoljeti :) 

 

#patientgamers
12 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Pozdrav ekipa. Odlucio sam se pocastiti malo ''luksuznijim'' satom za moje pojmove pa sam naisao na ovaj model. Ne nosim svatove svakodnevno nego bi bio za neke izlaske/prigode. Zanima me da li bi se moglo ista bolje naci u tome cijenovnom rangu? Koliko sam citao sat je dosta hvaljen.

15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Dobar izbor, no povedi računa u promjeru (45mm).
Nemoj kupovati bez probe. Sve zavisi kolika ti je ruka.
Što se tiče samog sata, za prvi sat mnogo stvari ide u prilog:

-Quartz chrono
-Safirno staklo
-30 atm WR
-Poznati brand
-Moderan dizajn

Jedino na što treba obratiti pažnju je (ponavljam) veličina sata. Ovo je popriličan komad čelika.
morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2022 21:18 (morrisoN).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?

Znam za velicinu da, ali kazem bio bi sam za izlaske itd. pa nije toliki problem. U tome je problem ne da mi se 200km do Zagreba pa da probam haha.

9 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Ako ti se svida izgled kupi. Sat je dovoljno kvalitetan. 

Jedino taj promjer. Na manju ruku i ide mrvicu veci sat dok na velikoj ruci mali osobno izgleda lose.

10 godina
offline
Nosite li sat?

 

 

Taj Tissot je dobar sat. Nikaj mu ne fali. Osobno bi uzeo automatik za te pare. Neki Seiko. Seiko više nudi, nego ostali brendovi.

Tissot moraš svaki par godina servisirati po difoltu. Mislim da je tako za automatic, a valjda je i za kvarcni.

 

Seiko Petarda, 100m barem.

 

Nemojte da čast Seiko-a mora braniti lik koji nosi kvarcni jefitnjak Casio.

dzg
6 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Slažem se, ja bih isto za tu lovu uzeo automatik

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2022 15:22 (Zdralovski).
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Za ovaj novac bih i ja uzeo Seiko automatik, eventualno Hamilton, no... Prema koleginom postu, on traži prvi "luksuzni" sat u okviru svog budžeta.
Sve zavisi i od poimanja luksuznog sata, kao i od starosti kupca. Na za prvi ozbiljan sat, nekom ko ga neće nositi stalno ja bih ipak preporučio quartz prije automatika. S druge strane kakav god da je Tissot je švicarac, a to kod dosta kupaca djeluje psihološki i daje osjećaj luksuza. Na stranu što je mnogi Seiko realno bolji od ovog sata.

Pri kupnji sata je najvažnije da su zadovoljene osobne preferencije kupca. Stoga sam preporučio kolegi da sat negdje proba da se ne desi da stoji u ladici ili da se ubrzo nađe u oglasniku.

I dalje sam mišljenja da ukoliko mu sat bude odgovarao na ruci, da je za njega ovo bolji izbor od Seiko automatika. Ovaj sat, realno nema nekih mana, osim možda dimenzija.
morrisoN
14 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Pozdrav, može preporuka sa koje stranice kupiti novi sat? Uglavnom gledam seiko modele, u Zagrebu baš i nema puno mjesta gdje se mogu kupiti osim Watch centra.

Jel ovaj Watch a porter legitimna stranica?  ispričavam se ali nov sam u ovome.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?

Imaju svoju trgovinu u Zg tako da je sve legitimno.

13 godina
offline
Re: Nosite li sat?
intelpro kaže...

Pozdrav, može preporuka sa koje stranice kupiti novi sat? Uglavnom gledam seiko modele, u Zagrebu baš i nema puno mjesta gdje se mogu kupiti osim Watch centra.

Jel ovaj Watch a porter legitimna stranica? ispričavam se ali nov sam u ovome.

 Nedavno sam kod njih kupio Longines i Tissot, vrhunska usluga. Dostava sljedeći dan. Preporuka.

#patientgamers
14 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

A neka preporuka za stranu stranicu ?

13 godina
offline
Re: Nosite li sat?
U Zagrebu ti je Montre koji je zastupnik Seika za Hrvatsku, tako da bi valjda trebali imat veći izbor.
10 godina
offline
Nosite li sat?

 

Za ZGB....

Za Seiko postoji Montre Store u blizini ZGB-Frankopanske u Ilici. Kao dileri Seiko-a svi drugi dućkasi uzimaju od njih robu po njihovim cijenama. 

Satovi.com je dobar izbor stranice za kupnju sata, a i imaju dosta lokacija gdje se može kupiti sat.

 

Krona ima dosta brendova, al koliko kužim za satove je najbolje online mjesto chrono24.

 

Neki govore da dučkasi sa satovima služe da se sat proba, a da se kupuje online.

 

Ako imaš priliku odi probaj sat, te ga kupi. Ako nemaju model koji želiš, naruči.

 

Postoji recimo u centru ZGB više trgovina gdje se isključivo nalaze satove, ne baš male cijene. Dok ulaziš, dvostruka blindirana vrata, smješak u kameru, iz zastora vjerojatno stoji neki lik sa repetiranim gunom, koji samo čeka da te propuca, ako zaključi da si došao sa nečasnim namjerama.

Osoblje sve nešto u odijelima, elegantno, itd....Kao da sam došao klub bogataša....

Ne znam, neugodni osjećaji....

 

Montre Store je u redu, normalni ljudi, satovi.com isto tako...Inače, ne volim kada u specijaliziranim trgovinama za satove rade ljudi koji niš ne kuže o asortimanu koji prodaju, nego samo štreberski ponavljaju...

Tissot trgovina je isto okay.

dzg
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice