T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 18.422
|
čitano: 5.416.521
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
T-Com Internet

Iphone je vjerojatno problem. U modemu stavi fiksni kanal za wifi , npr 6 ili 9.

0 0 hvala 0
10 godina
T-Com Internet

Navodno će 1. HNL biti isključivo u paketu Max arena, ne i u drugima sportskim paketima. Može li ovo netko potvrditi?

0 0 hvala 0
11 godina
Re: T-Com Internet
tomislav10 kaže...

Navodno će 1. HNL biti isključivo u paketu Max arena, ne i u drugima sportskim paketima. Može li ovo netko potvrditi?

HNL će biti u paketima: MAX Arena, MAX Sport Plus i MAX Sport Extra.

To ti tvrdim sa 100%-tnom sigurnošću. 

13 godina
FileFicho kaže...
tomislav10 kaže...

HNL će biti u paketima: MAX Arena, MAX Sport Plus i MAX Sport Extra.

To ti tvrdim sa 100%-tnom sigurnošću. 

Tocno to sto kolega kaže....

battletag:MasnaKrvavic#2275
10 godina
T-Com Internet

U čemu je razlika između Max sport plus (koji se može dobiti za 15kn/mjesečno) i Max sport extra paketa?

0 0 hvala 0
17 mjeseci
tomislav10 kaže...

U čemu je razlika između Max sport plus (koji se može dobiti za 15kn/mjesečno) i Max sport extra paketa?

čini mi se da boldani ide samo preko satelita.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
9 godina
T-Com Internet

Ne ide, imam ga na optici. Razliku ne znam 

tito vampir! Bog I Hrvati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
19 mjeseci

Sigurno?
Max Sport Extra je samo na fiksnoj, Max Sport Plus je satelit - barem po HTovom popisu programa i paketa

13 godina
razlika je u 1 programu, i cijeni
battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
Imam max sport plus za 15kn na optici, imao sam ga i na na bakru. A nisam niti jedini koji to ima, to imaju svi koji su uspjeli dobiti tu ponudu iz cjenika posebnih ponuda
tito vampir! Bog I Hrvati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
Na maxtvu mi se pocelo dogadati da se slika smrzava na seknudu pa nastavi. I tako svaki malo par puta u satu. Vec su mi dva outa resetirali liniju iz centrale ali to je samo kratkotrajno rjesenje. Jel se susreo tko s tim. Cuo sam da to navodno moze biti i do lokacije da je linija mozda zagusena..
Moj PC  
1 0 hvala 0
17 mjeseci
MarioVk kaže...
Na maxtvu mi se pocelo dogadati da se slika smrzava na seknudu pa nastavi. I tako svaki malo par puta u satu. Vec su mi dva outa resetirali liniju iz centrale ali to je samo kratkotrajno rjesenje. Jel se susreo tko s tim. Cuo sam da to navodno moze biti i do lokacije da je linija mozda zagusena..

ne valja smeće od ruter/modema SP+ shit..

rušilo se i meni dok nisam uzeo mesh kombinaciju, u kojoj sam dobio moćniji modem s više cpu snage i memorije...

isplati se dati 15 kn mjesečno, samo zbog modema.

imeni je ranije speed port + bio pun grešaka, nije se rušio, a meni oba tv-a malo, malo gube sliku, pa tako navečer uglavnom po desetak puta...

sad odjednom greške NULA, na t. trackerima sam uvijek dostupan, tv ne gubi sliku,  i tako to...

dobar je t-com, samo daju ta govanca od modema koje je vrijeme pregazilo.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2022 1:40 (Zaporožac).
10 godina
T-Com Internet

na optici sam od 2017 (trenutno na 500mbit paketu) i dobio sam obavijest preko poste da mi stize novi modem - zna li tko o kojem modemu je rijec?

od te 2017 koristim vlastiti router, t-comov nisam nikad ni spajao (tako da necu ni ovaj novi koji posalju jer na svom imam adblocker podesen..)

da li je taj modem u mom vlasnistvu (pa da ga prodam) ili im ga moram vratiti po isteku usluge?

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2022 11:42 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
19 mjeseci

Routeri koje dobijete uz optiku i ADSL su oprema u najmu.
Dužni ste ih čuvati i vratiti kod raskida usluge.

Za svaki slučaj imajte i stari router pripremljen, možda će kurir ili tehničar imati nalog da pokupi staru opremu pa da ne bi bilo iznenađenje... jer obično kod slanja novog routera se mora i stari pokupiti od korisnika.

A koji router će doći, ne znam, po novome sve više ljudi dobiva router koji ima integrirani ONT i router u jednom uređaju, IAD routere.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2022 11:50 (Tirkiz).
12 godina
Fanu kaže...

na optici sam od 2017 (trenutno na 500mbit paketu) i dobio sam obavijest preko poste da mi stize novi modem - zna li tko o kojem modemu je rijec?

od te 2017 koristim vlastiti router, t-comov nisam nikad ni spajao (tako da necu ni ovaj novi koji posalju jer na svom imam adblocker podesen..)

da li je taj modem u mom vlasnistvu (pa da ga prodam) ili im ga moram vratiti po isteku usluge?

Vjv je u pitanju COMBO ont - Tehnicolor ( Predpostavljajući da već imate SP+ )

Imajte na umu da bi vam modem onda bio tamo di vam je ONT jel bi se onda optika pravo na njega spojila kako je ipak taj modem naravno dva u jedan ili bi se optička instalacija trebala izvesti/nadoštukati skroz do lokacije di bi bio modem ako ne postoji do te destinacije. 

LP
10 godina
T-Com Internet

pa dosta loše..mislim ono, koliko ljudi ima utičnicu (u koju bi ustekao router u struju) u ormariću sa optikom + ormarić je obično na ulazu u stan što znači da će većina WiFi signala ići van stana a ne propagirati se kroz stan..

jel se mora koristiti taj router+ont ili mogu i dalje nastaviti koristiti postojeći (zasebni) ont?

Moj PC  
0 0 hvala 0
19 mjeseci
Fanu kaže...

pa dosta loše..mislim ono, koliko ljudi ima utičnicu (u koju bi ustekao router u struju) u ormariću sa optikom + ormarić je obično na ulazu u stan što znači da će većina WiFi signala ići van stana a ne propagirati se kroz stan..

jel se mora koristiti taj router+ont ili mogu i dalje nastaviti koristiti postojeći (zasebni) ont?

Ako se dobije IAD router (router sa integriranim ONT-om), logično je pretpostaviti da vraćate i stari router i zasebni ONT koji je uz njega došao (vjerojatno imate onaj mali bijeli Raisecom kao i ja).

Kada sam ja dobio HT optiku (prije skoro tri godine), dobio sam optički kabel viška skoro 10 metara koji ide u ONT, trebali su i kod Vas tako ostaviti za slučaj da kao korisnik naknadno odlučite premjestiti ONT negdje po kući/stanu.

U ormarić obično dolazi glavni vod iz zemlje ili stupa i onda je u ormariću zavaren pojedinačno optički kabel koji ide dalje do mjesta/stana gdje će biti i ONT i router (ili po novome IAD router).

U ormarić se ne stavlja korisnikov router a niti ONT uređaj (koji isto treba struju za svoj rad).

Pričekajmo pa da vidimo kakav ćete router dobiti.

11 mjeseci
neaktivan
T-Com Internet

Pokajala sam se što sam sam zbog T-comove optike otkačila stari dobri B-net koji mi je za cijenu TC optike ponudio i Tv..

Veza nije brža, igrice jednako štekaju i čak mi  Youtube na tv zna zaštekati , a prije se nikad nije događalo.

T-comova optika je nula i lažu jer ovih 130 nikad nije došlo do obećanih 200.

edit: prvo mi treba 2 min da uopće učita ooklu i onda novi rezultat, slika2

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2022 12:12 (svix1).

0 0 hvala 0
10 godina
T-Com Internet

testiraj prema t-com serveru - ako i dalje imas nisku brzinu (a na t-com routeru si), posalji to njihovoj sluzbi za korisnike i reci da ne isporucuju obecano

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 mjeseci
neaktivan

upravo testirano, sutra im se javim

već sam zvala, resetirali liniju ali nema promjene...pokušat ću ponovo i tražiti da mi smanje račun

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2022 22:22 (svix1).
12 godina
svix1 kaže...

već sam zvala, resetirali liniju ali nema promjene...pokušat ću ponovo i tražiti da mi smanje račun

Nemaju ti sto smanjiti racun jer nisu ti duzni 200mbps vec od 140 do 200mbps odnosno 70 posto od maks placene brzine. Mislim ovo kad je ispod 140 moraju reagirat al ak sad imas tipa 155/70 realno ne moraju ti nista jer postuju sto obecaju a to je 70 posto brzine 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2022 23:01 (Ivanjino96).
10 godina
T-Com Internet

To je brzina žičnom vezom ili WiFi ?

0 0 hvala 0
19 mjeseci
svix1 kaže...

Ookla speedtest nije savršena, često kod prvog mjerenja upload zapne (pa piše 0,00 Mbps) - treba napraviti drugo i treće (pa može i četvrto) mjerenje zaredom i onda te rezultate gledati.

Mjerenje uvijek raditi preko LAN kabela (računalo spojeno LAN kabelom direktno u router) a ne WiFi-ja.

Mjerenje raditi kada nitko ne surfa, tj. odspojiti sve ostale uređaje uključujući i mobitele sa WiFi-ja da ne bi umanjili brzinu koja se izmjeri.

Ako je i nakon trećeg mjerenja zaredom upload nula, onda nešto ne štima, probati sa nekog drugog uređaja a može i mobitela spojenog na WiFi tek toliko da se vidi jel upload nula ili je veći od nule.

Speedtest server uvijek mora biti telekom kod kojeg se koristi usluga (HT).

Možda optički kabel nije dobro uštekan u ONT ili ga je netko negdje previše svinuo, stisnuo, pregazio, svašta moguće.

Svakako javiti HT-u, trebali bi i oni sa svoje strane vidjeti ako brzine ne valjaju i poduzeti radnje.

Najbolje je preko chata na moj telekom portalu ili Facebooku jer gotovo odmah reagiraju i naprave provjeru.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2022 7:31 (Tirkiz).
7 godina
T-Com Internet

Ht optika je zasigurno bolja usluga nego B netov koaksijalac.Kod mene skoro dvije godine kako imam, radi savršeno.

6 0 hvala 0
7 godina
Tirkiz kaže...
svix1 kaže...

Ookla speedtest nije savršena, često kod prvog mjerenja upload zapne (pa piše 0,00 Mbps) - treba napraviti drugo i treće (pa može i četvrto) mjerenje zaredom i onda te rezultate gledati.

Mjerenje uvijek raditi preko LAN kabela (računalo spojeno LAN kabelom direktno u router) a ne WiFi-ja.

Mjerenje raditi kada nitko ne surfa, tj. odspojiti sve ostale uređaje uključujući i mobitele sa WiFi-ja da ne bi umanjili brzinu koja se izmjeri.

Ako je i nakon trećeg mjerenja zaredom upload nula, onda nešto ne štima, probati sa nekog drugog uređaja a može i mobitela spojenog na WiFi tek toliko da se vidi jel upload nula ili je veći od nule.

Speedtest server uvijek mora biti telekom kod kojeg se koristi usluga (HT).

Možda optički kabel nije dobro uštekan u ONT ili ga je netko negdje previše svinuo, stisnuo, pregazio, svašta moguće.

Svakako javiti HT-u, trebali bi i oni sa svoje strane vidjeti ako brzine ne valjaju i poduzeti radnje.

Najbolje je preko chata na moj telekom portalu ili Facebooku jer gotovo odmah reagiraju i naprave provjeru.

Plus da se nadovežem, postoji Ookla Speedtest aplikacija za win 10/11 uwindows storeu, moja preporuka je korisiti nju jer nekad uzrok problema u mjerenju može biti i sami web browser. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2022 12:14 (froxie24).
10 godina
T-Com Internet

def nek prvo napise testira li preko wifia ili lan kabla

jer ako je wifi, to bi objasnilo stosta

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 mjeseci
neaktivan

žična veza.

Upravo su mi ponovo resetirali liniju, reki da je odličan ruter i navodno su na njemu podesili nešto na 5, a bilo je na 2.

Ruter je technicolor fga 2233 wifi 6

sad test pokazuje 190/97 i stranice se vidno brže učitavaju.

Što se tiče smanjejna cijene...meni je download rijetko 150  prelazio...

Nadam se da će ovako ostati.

Hvala svima na pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2022 17:50 (svix1).
10 godina
T-Com Internet

Pozdrav, prije tjedan dana HT je provukao u mojoj ulici optiku po Hepovim stupovima. Koja je daljnja procedura? Da li oni ostave samo kabel na stupu a ja ga moram sam spojiti na kuću i provući novi kabel po kući? Što ako još imam godinu dana ugovor na bakru, a sada bi htio preći na optiku, mogu li raskinuti stari ugovor i odmah uzeti novi ili moram čekati da mi ovaj stari završi pa tek onda mogu uzeti ugovor za optiku? Ormarić mi je 50 metara od kuće, da li to znači da ću moći imati odmah neke veće brzine ili ovisi o njima kako će postaviti? Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2022 10:23 (hrčak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
hrčak kaže...

Pozdrav, prije tjedan dana HT je provukao u mojoj ulici optiku po Hepovim stupovima. Koja je daljnja procedura? Da li oni ostave samo kabel na stupu a ja ga moram sam spojiti na kuću i provući novi kabel po kući? Što ako još imam godinu dana ugovor na bakru, a sada bi htio preći na optiku, mogu li raskinuti stari ugovor i odmah uzeti novi ili moram čekati da mi ovaj stari završi pa tek onda mogu uzeti ugovor za optiku? Ormarić mi je 50 metara od kuće, da li to znači da ću moći imati odmah neke veće brzine ili ovisi o njima kako će postaviti? Hvala.

Mislim da morate podnjeti zahtjev za migraciju na Optiku te onda ne morate raskidati postojeću uslugu ak ste već na HT-u

HT vam onda vuće raspon na kuću i postavlja kutiju na tavan ili di se već dogovorite te nakon toga ovisno o vremenu ( da, dva više, ovisi kolko treba nalogu da dođe ) dolazi druga ekipa koja radi optićku kućnu instalaciju iz te kutije do gdje bi već bio modem.

Di je '' ormarić '' baš i nema neke veze na optici...

LP
11 mjeseci
neaktivan
T-Com Internet

Opet ja s Tcomovom optikom...komp i ruter žicom povezani.

Zvala sam službu, nešto su kakti klikali i bilo je bolje...tražila sam 500mbps ... do 31.5. je besplatno pa su uključili i evo rezultat:

0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice