T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.369
|
čitano: 6.306.173
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
izzy007 kaže...
Bitanga kaže...
izzy007 kaže...

Kada se najranije može tražiti prijenos fiksnih usluga prema drugom operateru bez da se plate penali? Mjesec dana prije isteka ugovorne obaveze ili? Ima li to gdje opisano u nekom pravilniku/zakonu?

 

Uvijek ćeš platiti izlaznu naknadu ako raskidaš ugovor koji još vrijedi, i to ili u vrijednosti preostalih mjesečnih računa ili otplate ostvarenih pogodnosti (popusta na tarifu) kroz proteklo trajanje ugovora, ovisi što je jeftinije za tebe.

 

Zvao sam službu za korisnike. Kažu kako je zakonski rok za prijenos broja 30 dana od datuma podnošenja zahtjeva, što znači da korisnik može 30 dana prije isteka ugovorne obaveze tražiti prijenos broja, a neće platiti penale. Razlog tomu je taj da ionako trebaju 30 dana da te prebace, pa će tvoja ugovorna obaveza ionako isteći dok oni obave transfer u drugu mrežu.

 

Prebace te redovito u roku od par dana.

No da, očito se nismo skužili što si pitao, bitno je da ti platiš sve račune koje si dužan platiti do kraja ugovora da operater od kojeg odlaziš ti da zeleno svjetlo. A na zadnjem računu ćeš dobiti sve ostalo što trebaš platiti za zadnji mjesec, uključujući i penale ako ih ima. A ako ti je to zadnji račun koji je i trebao zadnji doći onda neće biti penala.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 12:32 (Bitanga).
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Jel netko zna sta je ova opcija u t comovom hibridnom ruteru Huawei...mislim ono, description je ...

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
T-Com Internet

Jel kome u Požegi uvedena optika u zadnjih 30 dana ili je sve to stalo na par mj?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Nazalost svukud je za sada stalo...

13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Dobio je kolega sto je predao zahtijev tj.mreza mu je bila zavrsena 31.10.2020 teh. tcoma su ga spojili 5.01.2021.Ja jos cekam zavrsetak da zavrse radove u izgrdnji mreze.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 14:27 (galinjo24).
10 godina
offline
T-Com Internet

Zvali me sad iz t coma. Punudili su mi otkup ugovora od a1, ako pređem kod njih. Internet, tv, telefon i max tv za 248kn. Također su mi ponudili za 600kn ps4, huawei p30, naravno ima caka moras uzet pretplatu za to.

Odbio sam ih..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Nakon sto je Tele2 uveo 200GB limit, zanima me ima li Gigabox ikakvo ogranicenje?

Kuca nema nikakav prikljucak za internet i jedina opcija je preko 4G

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 15:03 (FeeDzOR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

300 GB po punoj brizni, 400 u Magenti.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

onda je li A1 flatbox najbolje za uzeti? Pise 1TB limit

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
FeeDzOR kaže...

onda je li A1 flatbox najbolje za uzeti? Pise 1TB limit

 S obzirom što drugi za sada nude A1 Flatbox je najbolji (imao sam TELE2 pa kad su spustili brzinu sam prešo na A1). Ali ima jedno ali a to je što A1 uz Flatbox daje odnosno moraš uzet (dali jednokratko ili na pretplatu /24mj/) "šrot" ruter odnosno ZTE mf286r cat6

 

Jedina je boljka on jer često ne radi kako treba a "kvaka je u tome" što A1 neda Flatbox odnosno tarifu od 1T bez rutera....

 

 

EDIT: Evo sad čitam jedan kolea reko u temi da bonbon ima flat internet za 120kn/mj...

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 17:50 (Gale92).
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Moram li vratiti Huawei ruter od Tele2?

Mislim da sam ga otplatio, i jel bolji od tog ZTE?

 

Bonbon nema nista na webu za flat

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
fanaticni gejmer kaže...

Zvali me sad iz t coma. Punudili su mi otkup ugovora od a1, ako pređem kod njih. Internet, tv, telefon i max tv za 248kn. Također su mi ponudili za 600kn ps4, huawei p30, naravno ima caka moras uzet pretplatu za to.

Odbio sam ih..

U manje od mjesec dana mi izlazi ugovor sa T-Com providerom, a imam sav komplet, full paket. 

Ako nije tajna, dajte kolega malo detaljnije prepricajte razgovor, da znam kako ću postupati ja dalje u mojim pregovorima! 

Ako možete, napišite i sa kojeg broja su vas zvali! 

 

Hvala unaprijed kolega! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
FeeDzOR kaže...

Moram li vratiti Huawei ruter od Tele2?

Mislim da sam ga otplatio, i jel bolji od tog ZTE?

 

Bonbon nema nista na webu za flat

 I meni je ostao Huawei.... on je bolji od ZTE.....

7 godina
offline
Re: T-Com Internet

AtjLučko , najčešće će ti pisati da te zovu sa 0800 9000 ili sa +385 800 00 26 ( webshop ).

No to ti je nebitno, kloni se telefonskih razgovora jer tako nećeš naknadno moći dokazati ( ako bude potrebe ) tko ti je kaj nudio i obećao a ugovor došao posve drugačiji....

Komuniciraj mailom ( info@t.ht.hr ) , možeš i mjesecima prije isteka ugovora, i traži ih poklone za svaku uslugu koju produljuješ i za svaku novu koju tek ugovaraš. Pazi i na cijene koje nude, tel+net ide za 149 kn, a sa TV ide već za 189 kn....sve kaj dodatno naplaćuju traži kao poklon/promociju...

Kao poklone možeš dobiti mi box s, mob, neku od njihovih digitalnih usluga ( neke TV kanale, HBO go...), kupone za neke trgovine, a netko je od kolega forumaš spominjao i neku kreditnu karticu sa nekom lovom na njoj....

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

AtjLučko , najčešće će ti pisati da te zovu sa 0800 9000 ili sa +385 800 00 26 ( webshop ).

No to ti je nebitno, kloni se telefonskih razgovora jer tako nećeš naknadno moći dokazati ( ako bude potrebe ) tko ti je kaj nudio i obećao a ugovor došao posve drugačiji....

Komuniciraj mailom ( info@t.ht.hr ) , možeš i mjesecima prije isteka ugovora, i traži ih poklone za svaku uslugu koju produljuješ i za svaku novu koju tek ugovaraš. Pazi i na cijene koje nude, tel+net ide za 149 kn, a sa TV ide već za 189 kn....sve kaj dodatno naplaćuju traži kao poklon/promociju...

Kao poklone možeš dobiti mi box s, mob, neku od njihovih digitalnih usluga ( neke TV kanale, HBO go...), kupone za neke trgovine, a netko je od kolega forumaš spominjao i neku kreditnu karticu sa nekom lovom na njoj....

U samom početku, hvala kolega na odgovoru. 

 

No, ima tu nekoliko stavki, koje se trebaju/moraju odraditi, elaborirati! 

Kao prvo, ja sam dugotrajni komintent, uredno plaćam račune, a znam da to njima vjerojatno znači kao faljen Isus u džamiji, ali mogu im to nabiti pod nos, neka se nađe, od viška glava ne boli, osim kada su batine u pitanju. 

Kao drugo, imam maksimalan paket doma, onaj MAX3 Premium, imam sve filmske pakete, balkanski, sportove sve osim HD, obzirom nemam televizor za FullHD signal, imam i HBO go, MAX TV to go puta dva, ma nemam što nemam! 

 

Moram priznati da mene zanima brzina interneta, optika, zanima me mogućnost uzeti na pretplatu PS5, zanima me možda neki bolji router, uz neku možda ukupno bolju cijenu. 

Zadnji račun za prosinac 2020 godine je bio 399.00 plus PDV i popust Magenta1 40.00 kuna, što je ukupno na računu 458.00 kuna! 

Ako produljim ugovor, MAX3 Premium, cijena bi bila na kraju 449.00 u Magenta1 ponudi! 

 

Da ne spominjem da najranije krajem ove godine svakako iduće selim na neku drugu lokaciju, uz neke druge kombinacije 

ATJ Lučko
10 godina
offline
T-Com Internet

Broj sam izbrisa odma nakon razgovora, sorry. Bio je neki muski, nudio je sto se tice interneta brzine oko 200-220mbit/s, zbog infrastrukture koja je kako kaze dobra na mom podrucju. 

Nudio mi je uz max tv jos jedan tv paket ako se odreknem fiksnog telefona. Ugl 248kn sve skupa. 

Ps4 i huawei p30 dobijem kao za 600kn jednokratno, ali moram uzet mobilnu tarifu od 180kn za 40gb interneta. Bilo je tu jos nekih sitnica, ne sjecam se tocno svega. To je ugl to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
fanaticni gejmer kaže...

Broj sam izbrisa odma nakon razgovora, sorry. Bio je neki muski, nudio je sto se tice interneta brzine oko 200-220mbit/s, zbog infrastrukture koja je kako kaze dobra na mom podrucju. 

Nudio mi je uz max tv jos jedan tv paket ako se odreknem fiksnog telefona. Ugl 248kn sve skupa. 

Ps4 i huawei p30 dobijem kao za 600kn jednokratno, ali moram uzet mobilnu tarifu od 180kn za 40gb interneta. Bilo je tu jos nekih sitnica, ne sjecam se tocno svega. To je ugl to.

 

Kakva je to paranoja da se brišu brojevi nakon razgovora :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
T-Com Internet

248kn za 200/100 Max TV i neki extra TV paket, pa nije loš deal, kak mi uskoro izlazi ugovor mislim da bih ovo prihvatio samo tako 

zvala me zenska iz HT-a neki dan i nudi ona za 329kn pruduljenje ovog što imam i sad (net 100/20, TV + HBO) reko nebi hvala...

 

jel ide jos sportski paket za 15kn?

HBO Premium za 5kn?

 

ajde ak je tko nedavno produzio optiku raspišite se, thx 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 10:24 (Spike1983).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Spike1983 kaže...
jel ide jos sportski paket za 15kn?

HBO Premium za 5kn?

 Ide

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
crni pauk kaže...
Evo jucer dobio ponudu od agenta koji mi je dosao i na kucnu adresu max2 s full brzinom 50mbps za 179kn.I jos za 149kn motorolu e play reko super pa da probamo. Tvrdi da je brzina takva zbog blizine centrale izvediva da bi islo preko vdsla a ne adsla. Ima tko takav paket kod njih? Kolko ste zadovoljni dali varira brzina? Kakvi je ping?

 Imam VDSL i super sam zadovoljan. Sve je vrlo stabilno uz jedan prekid / kvar godišnje. Brzina mi je manja od one koja mi je navedena u routeru kao max koju linija podnosi tako da nisam forsirao da mi stave plafon (samo par megabita više od ovoga što sad imam) i sve radi kao podmazano. Ping 13 ms.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 15:49 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Dali se zna okvirno u kojem mj.ce se nastavit izgradnja opticke mreze od T-com na podrucuju Zagreba jer istu cekam od 12.mj tj.ukljucenje , hvala..

 

 Zagreb je u malo žešćem rasulu. I još dolaze lokalni izbori u svibnju. Ne vjerujem da će se u prvoj polovici godine dogoditi čuda.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...
zeryx kaže...

U nekim slucajevima novi operater moze preuzeti troskove zadnjih par mjeseci.

 

 

 -već par godina je to 'zabranjeno'... (nepoštena konkurencija-preotimanje..) ne rade više tako, formalno..

 Meni su to nudili krajem prosinca putem telefona. Operatera neću imenovati.

14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Tko bi trebao platiti kopanje novog kabela od kuce do ceste na prikljucak? Telekom ili ja? Oni kazu da im se ne isplati za jednu kucu, a ja nebi to o svom trosku..

U centru sam jednog grada

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

Operater je dužan osigurati priključak do stambenog objekta. Ali kako postoji i mobilni internet, ovo sada postaje siva zona.

14 godina
offline
T-Com Internet

Uveli mi napokon nakon godinu dana paricu. 

30 m od centrale, brzina je 52 Mbps dok na routeru 68.000 kbits

Da li to znači da su ograničili brzinu na 52 Mbps dok parica ide do 68?

 

I dodatno, router je speedport plus i tretnutno su mi svi uređaji na wi-fi dok ne skabliram kuću.

Imam velikih problema sa youtube na Samsung TVu. Video šteka konstantno na 4K, pa spušta na 360p dok je veza stabilna na 40 do 50 Mbps na istom tvu speedtest.

Jednostavno ne želi vrtiti 4K, a trebao bi bez problema. Sa Pokućnim na 20-30 Mbps je radio bez problema.

Ima li netko ideju u čemu je problem?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Operater je dužan osigurati priključak do stambenog objekta. Ali kako postoji i mobilni internet, ovo sada postaje siva zona.

 

Mobilni internet ce uvijek biti ogranicen, to nije u redu stavljati kao alternativu

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 12:34 (FeeDzOR).
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
FeeDzOR kaže...

Tko bi trebao platiti kopanje novog kabela od kuce do ceste na prikljucak? Telekom ili ja? Oni kazu da im se ne isplati za jednu kucu, a ja nebi to o svom trosku..

U centru sam jednog grada

 Pa može, platiš sam polaganje kabela..

Poslije im se to, tcomu, zaračuna za korištenje tvoje infrastrukture..

Cijela hrvatska je sama svojevremeno, dakle građani, izgradila infrastrukturu..Osamdesetih je većina napravljena samodoprinosima..Jednostavno su nas orobili, ali o tome se ne priča..

 

Ali ne, ne ide to tako u hrvatskoj..

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
DarK.xy kaže...

Uveli mi napokon nakon godinu dana paricu. 

30 m od centrale, brzina je 52 Mbps dok na routeru 68.000 kbits

Da li to znači da su ograničili brzinu na 52 Mbps dok parica ide do 68?

 

I dodatno, router je speedport plus i tretnutno su mi svi uređaji na wi-fi dok ne skabliram kuću.

Imam velikih problema sa youtube na Samsung TVu. Video šteka konstantno na 4K, pa spušta na 360p dok je veza stabilna na 40 do 50 Mbps na istom tvu speedtest.

Jednostavno ne želi vrtiti 4K, a trebao bi bez problema. Sa Pokućnim na 20-30 Mbps je radio bez problema.

Ima li netko ideju u čemu je problem?

 Ne vidi se tu koliko si od centrale, ovo je samo profil koji ti je pusten. Pusten ti je profil od 68, a brzina neta je 50. To im je takav profil za overhead + tv + hd (meni je tako profil bio za 2 maxtva + hd). Da se potvrdi da si 30m od centrale trebao bi naci gdje ti pise atenuacija i maksimala. Ako si 30m od centrale maksimala bi ti trebala ici preko 100.

 

Ovo sto imas probleme s wifijem nema veze s tvojom brzinom prema internetu vec s lanom (odnosno internom kucnom mrezom). Jednostavno taj router nije dovoljno dobar da preko wifija salje 4k video na tv.

Rjesenje:

1. Kupit novi router koji ce ti rjesavat kucnu mrezu bez laga

2. Spojit tv zicno na router.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Da, i ja sam imao isti problem Speedport plus - Samsung TV. Iako je to jako čudno jer je prethodni ruter (običan Speedport, bez 5GHz wifi-ja) radio bez ikakvih problema u istom scenariju.

Rješenje je (barem dok ovo ne poprave u nekoj novijoj verziji firmwarea rutera) jest da na ruteru razdvojiš wifi na običan (2.4GHz) i 5GHz wifi (daš im različite SSID-ove) i TV spojiš na ovaj brži 5GHz wifi.

Naravno to će raditi ako su ti ruter i TV relativno blizu jedan drugome.

 

P. S. 68Mbps nije tvoja maksimala, s obzirom na atenuaciju (i vektoring...) tvoja parica vjerojatno može podnesti i dosta veće brzine (ali ih T-Com za sada ne nudi). Speedport plus ruter nudi i prikaz maksimalno ostvarive brzine samo su ti elementi sakriveni (CSS: display: none).

Ukoliko znaš kako ih otkriti (ugasiti display: none) na tim elementima možeš vidjeti tu maksimalnu brzinu koju prijavljuje ruter iako te vrijednosti često nisu baš realne (tj. napuhane su). Sakriveni elementi su odmah ispod DSL upstreama.

I btw, za prikaz parametara veze na ovom ruteru se uopće nije potrebno ulogirati jer je opcija za prikaz parametara veze odmah ispod opcije za ulogiranje u ruter (na samoj naslovnici).

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 8:29 (zstef).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
4mal kaže...

Dali se zna okvirno u kojem mj.ce se nastavit izgradnja opticke mreze od T-com na podrucuju Zagreba jer istu cekam od 12.mj tj.ukljucenje , hvala..

 

 Zagreb je u malo žešćem rasulu. I još dolaze lokalni izbori u svibnju. Ne vjerujem da će se u prvoj polovici godine dogoditi čuda.

 od kuda znas te podattke 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice