T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.323.528
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
20 mjeseci
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
U redu, hvala ti na pomoći.
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
DGS kaže...

Više me čudi to što je komunalno poduzeće već prije koju godinu na cijelom otoku provelo bužire za optiku do svake kuće a JLS-i su zabranili nadzemne vodove, al glavno da oni to spoje. 

Po gradovima u ulicama gdje su kuće jeftinije im je imati nadzemnu optiku nego podzemnu... gdje moraju prekopati ulicu ispred svake kuće, tražiti dozvolu jer su tamo gdje bi kopali plinski vodovi,kod nekih i strujni, pa je malo blesavo kopati ako ti općina dozvoli provući kablove po stupovima...

 

Nadam se da će nas puno koji stanujemo u kućama, prije, brže, doći do optike.

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
11 godina
offline
T-Com Internet

Više nema 149kn (19,76€) ugovora, stavili su novi cijenik od sutra 15.04, u starom je pisalo da se kao do 15.04 ne može uzeti za staru cijenu, no sad su u novome cjeniku opet produžili rok za 15.09, tako da sam morao produžiti za 22.41€ (168,85 kn). Bilo je dobro dok je trajalo.

 

P.s
Smrdali su mi sad sa produljenjem ugovora, otvoreni profil, vratili me na limitirani 50/10 na profilu 8b

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.4.2023 21:35 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Doktor-X kaže...

 

 

P.s
Smrdali su mi sad sa produljenjem ugovora, otvoreni profil, vratili me na limitirani 50/10 na profilu 8b

 Zato ja ništa ne diram. Što imam, imam. Plaćat ću dok mogu. Čim se nešto takne, odmah nastaju problemi.

11 godina
offline
T-Com Internet

Najzanimljivije je to što oni sada tvrde da je maksimalna brzina na mojoj parici 20mbita i da je otvoreni profil aktivan, što je smiješno jer do prije nekoliko sati maksimalna brzina bila 60 mbita, tako da sad sam u fazi natezanja sa podrškom

 

Pa 

Pitao sam na drugim forumima pitat ću i ovdje ima li netko tko radi u ht-u da je ovdje na forumu pa da mi to riješi preko veze, nek mi se javi preko privatne poruke

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.4.2023 12:23 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...
DGS kaže...

Više me čudi to što je komunalno poduzeće već prije koju godinu na cijelom otoku provelo bužire za optiku do svake kuće a JLS-i su zabranili nadzemne vodove, al glavno da oni to spoje. 

Po gradovima u ulicama gdje su kuće jeftinije im je imati nadzemnu optiku nego podzemnu... gdje moraju prekopati ulicu ispred svake kuće, tražiti dozvolu jer su tamo gdje bi kopali plinski vodovi,kod nekih i strujni, pa je malo blesavo kopati ako ti općina dozvoli provući kablove po stupovima...

 

Nadam se da će nas puno koji stanujemo u kućama, prije, brže, doći do optike.

 

Ovisi od situacije do situacije. Imaš ulica gdje je pola kuća spojeno podzemno a pola na stupove.

13 godina
offline
T-Com Internet

Kad se već govori o cijenama, dali se zna koje su sada "aktualne" cijene za produljenje ugovora?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

 

laik sam u ovoj temi, no nije mi jasno zašto mi se ping u igrici ponaša na način da drži stabilnih lijepih 30 pinga na 4 sekunde, a zatim skoči na 100 u trajanju od sekundu dvije, i tako varira kroz cijeli gameplay...trpim ovo 10ak dana, ne znam do čega je, mijenjao bi providera...

 

Koliko sam upućen, spojen sam kabelom na računalo, a internet koji koristim ide kao ADSL, paricu, jer bolje na mojoj lokaciji ne može, svakakva pomoć je dobrodošla? Bolji router, pomaže li?

PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav. Dali može T-com samovoljno smanjti brzinu sa 23 na 13 isto tako sa VDSL-A na ADSL_2plus stavit ? Hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Moj problem riješen, bio tehničar u centrali i vratio 17a profil i sad je sve kako je i bilo. Duže smo pričali nego što je "otklanjao" kvar

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
T-Com Internet

Poskupljuje tarifa Internet posvuda od 1.6. uz dodatne GB:

 

"Postovani, vazno je da na vrijeme znate promjene koje smo uveli u opciji Internet posvuda. Od 1.6.2023. na raspolaganju cete imati 80 GB mjesecno - cak 20 GB vise nego sto ste imali do sada, dok ce se mjesecna naknada povecati i iznosit ce 9,90 EUR/ 74,60 KN. Uzivajte i dalje u surfanju gdje god se nalazili. Vas Hrvatski Telekom"

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
T-Com Internet

Samo fali naslov "Od 01.06 dajemo vam 33% više GB za 50% veću cijenu kad već niste to tražili".

 
4 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
T-Com Internet

Je li t-com ugasio 3G mrežu ovdje u HR? Instalirao sam novi update na samsung-u i vidim da više ne postoji opcija za isključiti/uključiti VoLTE kao što je inače prije bilo moguće.

 
0 0 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Jakovec12 kaže...

Je li t-com ugasio 3G mrežu ovdje u HR? Instalirao sam novi update na samsung-u i vidim da više ne postoji opcija za isključiti/uključiti VoLTE kao što je inače prije bilo moguće.

 Nije ugasio 3G.

 

VoLTE je usluga na 4G, a ne na 3G.

 

Mobiteli obično imaju prekidač za VoLTE u dijelu u kojoj biraš mrežu za pojedini SIM.

 

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Maknuta je ta opcija na samsung note20 zadnjem ažuriranju, tj. sada je VoLTE stalno uključen i ne može se isključiti.

One UI verzija 5.1.

Android verzija 13.

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Jakovec12 kaže...

Maknuta je ta opcija na samsung note20 zadnjem ažuriranju, tj. sada je VoLTE stalno uključen i ne može se isključiti.

One UI verzija 5.1.

Android verzija 13.

 Od VoLTE-a nema štete, tako da može biti stalno uključen. Na mom Xiaomiju nije bio uključen automatski nego su se morali upisivati posebni kodovi, a da bi se ne kraju switch za VoLTE pojavio u postavkama SIM kartice.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
NetkoNegdje kaže...
Jakovec12 kaže...

Maknuta je ta opcija na samsung note20 zadnjem ažuriranju, tj. sada je VoLTE stalno uključen i ne može se isključiti.

One UI verzija 5.1.

Android verzija 13.

 Od VoLTE-a nema štete, tako da može biti stalno uključen. Na mom Xiaomiju nije bio uključen automatski nego su se morali upisivati posebni kodovi, a da bi se ne kraju switch za VoLTE pojavio u postavkama SIM kartice.

 Kod mene ima štete više nego koristi jer je 4g signal jako slab i često se prebaci na 2g/3g pa poziv pukne. Imam Galaxy S22, sreća što sam naišao na Samsung Band Selection aplikaciju pa se tamo isključiti VoLTE (potrebno nakon svakog restarta mobitela).

 

Tko dirigira tim postavkama, operater ili mobitel?

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Trawis kaže...
NetkoNegdje kaže...
Jakovec12 kaže...

Maknuta je ta opcija na samsung note20 zadnjem ažuriranju, tj. sada je VoLTE stalno uključen i ne može se isključiti.

One UI verzija 5.1.

Android verzija 13.

 Od VoLTE-a nema štete, tako da može biti stalno uključen. Na mom Xiaomiju nije bio uključen automatski nego su se morali upisivati posebni kodovi, a da bi se ne kraju switch za VoLTE pojavio u postavkama SIM kartice.

 Kod mene ima štete više nego koristi jer je 4g signal jako slab i često se prebaci na 2g/3g pa poziv pukne. Imam Galaxy S22, sreća što sam naišao na Samsung Band Selection aplikaciju pa se tamo isključiti VoLTE (potrebno nakon svakog restarta mobitela).

 

Tko dirigira tim postavkama, operater ili mobitel?

 

Tebi treba druga mreža, ona koja kod tebe ima dobar signal 4G. Postoji li takva?

 

Operater upravlja utoliko što korisnicima mora ponuditi takvu uslugu. Meni A1 nije htio dati tu uslugu jer nisam bio u kategoriji pretplatnika koji su mogli imati VoLTE, pa sam se vratio na HT u trenutku kada je HT ponudio dobru tarifu. Kako HT nudi VoLTE svima, na meni je kao korisniku hoću li u mobitelu omogućiti VoLTE ili ne. Da ga HT ne nudi, svejedno bi bilo podržava li mobitel VoLTE ili ne.

 

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
NetkoNegdje kaže...
Trawis kaže...
NetkoNegdje kaže...
Jakovec12 kaže...

Maknuta je ta opcija na samsung note20 zadnjem ažuriranju, tj. sada je VoLTE stalno uključen i ne može se isključiti.

One UI verzija 5.1.

Android verzija 13.

 Od VoLTE-a nema štete, tako da može biti stalno uključen. Na mom Xiaomiju nije bio uključen automatski nego su se morali upisivati posebni kodovi, a da bi se ne kraju switch za VoLTE pojavio u postavkama SIM kartice.

 Kod mene ima štete više nego koristi jer je 4g signal jako slab i često se prebaci na 2g/3g pa poziv pukne. Imam Galaxy S22, sreća što sam naišao na Samsung Band Selection aplikaciju pa se tamo isključiti VoLTE (potrebno nakon svakog restarta mobitela).

 

Tko dirigira tim postavkama, operater ili mobitel?

 

Tebi treba druga mreža, ona koja kod tebe ima dobar signal 4G. Postoji li takva?

 

Operater upravlja utoliko što korisnicima mora ponuditi takvu uslugu. Meni A1 nije htio dati tu uslugu jer nisam bio u kategoriji pretplatnika koji su mogli imati VoLTE, pa sam se vratio na HT u trenutku kada je HT ponudio dobru tarifu. Kako HT nudi VoLTE svima, na meni je kao korisniku hoću li u mobitelu omogućiti VoLTE ili ne. Da ga HT ne nudi, svejedno bi bilo podržava li mobitel VoLTE ili ne.

 

Postoji. Isprobao sam par SIM-ica od različtih operatera. Prelazak na drugu mrežu je zadnja opcija.

Zasad se snalazim s onom aplikacijom što sam naveo, mislio sam da operater određuje po defaultu da to bude uključeno svima bez mogućnosti korisnikove kontrole, no očito je do samsunga da sakrije tu opciju jer je bila sve do zadnjeg ažuriranja.

 

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Trawis kaže...
NetkoNegdje kaže...
Trawis kaže...
NetkoNegdje kaže...
Jakovec12 kaže...

Maknuta je ta opcija na samsung note20 zadnjem ažuriranju, tj. sada je VoLTE stalno uključen i ne može se isključiti.

One UI verzija 5.1.

Android verzija 13.

 Od VoLTE-a nema štete, tako da može biti stalno uključen. Na mom Xiaomiju nije bio uključen automatski nego su se morali upisivati posebni kodovi, a da bi se ne kraju switch za VoLTE pojavio u postavkama SIM kartice.

 Kod mene ima štete više nego koristi jer je 4g signal jako slab i često se prebaci na 2g/3g pa poziv pukne. Imam Galaxy S22, sreća što sam naišao na Samsung Band Selection aplikaciju pa se tamo isključiti VoLTE (potrebno nakon svakog restarta mobitela).

 

Tko dirigira tim postavkama, operater ili mobitel?

 

Tebi treba druga mreža, ona koja kod tebe ima dobar signal 4G. Postoji li takva?

 

Operater upravlja utoliko što korisnicima mora ponuditi takvu uslugu. Meni A1 nije htio dati tu uslugu jer nisam bio u kategoriji pretplatnika koji su mogli imati VoLTE, pa sam se vratio na HT u trenutku kada je HT ponudio dobru tarifu. Kako HT nudi VoLTE svima, na meni je kao korisniku hoću li u mobitelu omogućiti VoLTE ili ne. Da ga HT ne nudi, svejedno bi bilo podržava li mobitel VoLTE ili ne.

 

Postoji. Isprobao sam par SIM-ica od različtih operatera. Prelazak na drugu mrežu je zadnja opcija.

Zasad se snalazim s onom aplikacijom što sam naveo, mislio sam da operater određuje po defaultu da to bude uključeno svima bez mogućnosti korisnikove kontrole, no očito je do samsunga da sakrije tu opciju jer je bila sve do zadnjeg ažuriranja.

 

 Ne znam zašto je Samsung napravio takvo što. Ne znam ni zašto Xiaomi po defaultu nije omogućio uključivanje VoLTE, nego se moraju upisivati posebni kodovi kako bi se pojavio on/off prekidač za VoLTE. Proizvođači rade svašta.

 

Ni meni nije bilo drago mijenjati mrežu, ali uz signal uvijek gledam i cijene tarifa. Ipak se to najviše osjeti u životu.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jučer je HT na svojim stranicama izbacio objavu da planiraju gradnju optičke mreže u mome kvartu,Kozari putevi i to odmah iza Nove godine, tj. od 2.1.2024.
E sad.. Koja su vaša iskustva sa tim objavama po pitanju stvarnog početka radova? Jesu li sa radovima znali početi prije, kasnije ili su se donekle držali tih datuma?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Conan_Zg kaže...
Jučer je HT na svojim stranicama izbacio objavu da planiraju gradnju optičke mreže u mome kvartu,Kozari putevi i to odmah iza Nove godine, tj. od 2.1.2024.
E sad.. Koja su vaša iskustva sa tim objavama po pitanju stvarnog početka radova? Jesu li sa radovima znali početi prije, kasnije ili su se donekle držali tih datuma?

 -jesu li raskopali ulicu? to se tad radi...

-tad ukopano čeka pravu priliku (za onog tko to radi, vlasnik) koji tad čeka.. da većina zatraži ugovornu i sl. .. ne da drugi-treći operater pobere vrhnje (jer po zakonu moraju dati pristup i trećima.. tj infrastruktura je kao odvojeno, tržišno-dostupno svima pod istim uvjetima, za što su do sad koristili optimu-iskon, optimu su zato morali prodati telemachu itd..).

-ako su već raskopali ulicu, tad je već postavljeno, ako nije.. tad je to više anketna najava, prikupljanje potpisa-ugovora ili vučenje fondova za razvoj a datum je tad nešto pod možda-ako-ili.. važno je kad vidiš raskopanu ullicu, tad je za istač. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nisu ništa kopali jer šahtovi sa DTK kabelima postoje već od prije, pretpostavljam od bakra. Jedino možda treba kopati od šahta do budućeg distribucijskog čvora(ormarića) kojih je planirano 4 i svi bi bili u blizini već postojećih šahtova, tako da bi realno samo trebalo izgraditi ormariće, do njih dovući optičke kabele i kabele provući po stupovima..
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.5.2023 11:50 (Conan_Zg).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-ako (unazad 1-2-5god) nisu bili takvi radovi, raskopavanje.. tad ako najavljuju, postoji šansa da u tvom kvartu-ulici to bude ovog ljeta-jeseni.. no čak kad je to plan može biti odgoda-otezanja, ratovi, pandemija, nedostatak radne snage, loše vrijeme itd.. a to netko mora napraviti + mora biti sinkronizirano s ostalim službama grada kao vodovod-struja itd.. što ako krenu štrajkovi zdravstva-školstva-čistoće.. a zakoni fizike kažu, tek kad postave optiku u kvartu tad mogu i posljednji 'metar' do korisnika (od ormarića i sl..) tj te zadnje metre rade kad većina korisnika ugovori-traži i sklopi ugovornu unaprijed, lakše za zgrade, sporije za kuće itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 mjeseci
protjeran
offline
T-Com Internet

Vidim da se u povijesti ove teme pitalo o routerima koje HT daje za VDSL.

 

Koji je sada router koji se daje? Dobio sam uputu da idem zamijeniti stari router za novi u T-centar, pa me zanima što se sada daje.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-daje se modem, odgovarajuće generacije ovisno o liniji, bakar-optika-mobilna ili nešto treće.. s fičerima koje nova oprema ima, npr gbe-lan portovi i dualband 2.4-5ghz no to nije nešto što se daje-uzima nego je to stvar linije i kad treba tad ti zamjene, odnosno ugovorna na 24 i sl. .. nije nešto što se 'uzima' samo tako. .. adsl-vdsl.. ovisi, tu nema puno promjena osim par profila a to je više stvar verzije soft i centrale nego uređaja ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
NetkoNegdje kaže...

Vidim da se u povijesti ove teme pitalo o routerima koje HT daje za VDSL.

 

Koji je sada router koji se daje? Dobio sam uputu da idem zamijeniti stari router za novi u T-centar, pa me zanima što se sada daje.

 samo dva su u opticaju, speedport + i arcadyan

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

-daje se modem, odgovarajuće generacije ovisno o liniji, bakar-optika-mobilna ili nešto treće.. s fičerima koje nova oprema ima, npr gbe-lan portovi i dualband 2.4-5ghz no to nije nešto što se daje-uzima nego je to stvar linije i kad treba tad ti zamjene, odnosno ugovorna na 24 i sl. .. nije nešto što se 'uzima' samo tako. .. adsl-vdsl.. ovisi, tu nema puno promjena osim par profila a to je više stvar verzije soft i centrale nego uređaja ..

 Ha? Služba za korisnike je dala nalog za zamjenu routera na temelju prijave kvara na liniji i podataka o prekidima veze koja je inače super stabilna (1-2 prekida u 2-3 godine). Otišao sam u T-Centar, predao stari router, dobio papir o primopredaji, dobio novi router za VDSL (vidi moju poruku) i to je to. Nisam ušetao tamo i rekao - ja bih novi router, ovaj mi je dosadio.

 

Mijenjali su mi ih kada su se mijenjale tehnologije, s jednog od prvih Siemensa, na Thomsona, pa na ZTE za VDSL i sada Speedport Plus. Nikada zbog mode, uvijek zbog potrebe. I ne bih mijenjao router da me nisu nagovorili - treba mi stabilna veza na internet zbog posla (dio radim od kuće), i nema to veze s ugovorima i sl.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.5.2023 11:59 (NetkoNegdje).
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
NetkoNegdje kaže...

Vidim da se u povijesti ove teme pitalo o routerima koje HT daje za VDSL.

 

Koji je sada router koji se daje? Dobio sam uputu da idem zamijeniti stari router za novi u T-centar, pa me zanima što se sada daje.

 samo dva su u opticaju, speedport + i arcadyan

 Dali su speedport plus. Vidjet ću kakav je.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Prosječan. Nit smrdi nit miriše. Ako je linija ok, radi dobro ali ako je na samom rubu (lošiji parametri), zna pucati. Nama je u firmi bilo tako pa sam ga zamijenio sa Fritzem i iako je brzina bilo nešto manja, pucanja je bilo daleko manje.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice