T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.310.756
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
A nude i tablet za 49kn/349kn (ovisi tko ti prodaje uslugu), pa mu je cijena u trgovinama od 900kn naviše. Ne brini, nisu oni tu na gubitku.

Za surfanje bi ti ovo bilo ok.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2022 18:33 (Antoniio22).
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

A eto na kraju sam kupio laptop za 1978 kn pa šta bude.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...
KarloVranjes kaže...
Ugl Speedport Smart 3 nije ni do koljena TP Link VR2100v EU.

Još računaj da je Speedport Smart 3 Premium oprema i plaćaš je dodatno svaki mjesec.

TPLink VR2100v EU jednom kupiš i gotova priča. 

Meni taj veliki speedport smart3 radi perfektno, nema log pogrešaka, ne mijenja mi svaka dva dana ipv4, otvaranje portovaje je dječja igra, uvijek ste dostupni, tv, internet se više ne ruše genijalan uređaj koji plaćam svaki mjesec 15 kn...uz Mesh opciju (leteći tanjur wi fi)

 

To je godišnje 180 kn, i ne moram iskeširati 1300/1400kn za router.

 Ja sam ga naručio prije 14 dana još ga nisam dobio.
Prva informacija kod naručivanja je bila da ću ga dobiti poštom.
Nakon sedam dana zovem....kao poslali su ga poštom prije dva dana.
Danas zovem...pa znate nemamo ih više na zalihi ali kada dođe doći će tehničar sa njim i spojiti ga.
Uglavnom niti jedan od sudionika na telefonu nije znao da je riječ o ruteru i mesh uređaju.
Prodaju a ne znaju šta prodaju

2 godine
offline
Re: T-Com Internet
Gnjili kaže...

 Ja sam ga naručio prije 14 dana još ga nisam dobio.
Prva informacija kod naručivanja je bila da ću ga dobiti poštom.
Nakon sedam dana zovem....kao poslali su ga poštom prije dva dana.
Danas zovem...pa znate nemamo ih više na zalihi ali kada dođe doći će tehničar sa njim i spojiti ga.
Uglavnom niti jedan od sudionika na telefonu nije znao da je riječ o ruteru i mesh uređaju.
Prodaju a ne znaju šta prodaju

 Ma, debila radi tamo na telefonu da je to show..

Kad trebam neku uslugu, uvijek molim da me spoje s nekim iz "tehničke službe", jer oni to nisu (rekla mi je neka Ana jednom na telefonu.) 

A što onda radi tamo ?

Kao da radi na nekoj centrali u poreznoj upravi.

 

Meni je došao tehničar, i on to lijepo spoji. Unutarnje sučelje je potpuno drukčije od običnoga speedport rutera.

Ponio je i mjerač da utvrdi kvalitetu wi-fi-a 2.5 i 5 Ghz..

No, ja sam sretan samo s routerom, a taj "leteći tanjur" odn Mesh često trza, gubi na you tube vezu, ma njesra.

 

Čuo sam da nekima radi fenomenalno.

Ne znam što reći..

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...
KarloVranjes kaže...
Ugl Speedport Smart 3 nije ni do koljena TP Link VR2100v EU.

Još računaj da je Speedport Smart 3 Premium oprema i plaćaš je dodatno svaki mjesec.

TPLink VR2100v EU jednom kupiš i gotova priča. 

Meni taj veliki speedport smart3 radi perfektno, nema log pogrešaka, ne mijenja mi svaka dva dana ipv4, otvaranje portovaje je dječja igra, uvijek ste dostupni, tv, internet se više ne ruše genijalan uređaj koji plaćam svaki mjesec 15 kn...uz Mesh opciju (leteći tanjur wi fi)

 

To je godišnje 180 kn, i ne moram iskeširati 1300/1400kn za router.

 
Zato šta neznaš neznači da je SS3 genijalan jer nije počevši od Intel SoCa koji koristi.
Promovira se Mesh koji zapravo nije Mesh već radi kao AP.

FileFicho kaže...

Da, ne znam koje prednosti ti custom routeri daju da bi se isplatilo dati 1000+ kn...0

 

Ova bezvezna priča da su neisplativi totalno nema smisla.
Osim stabilnosti i bolje brzine na xDSLu više fičra,VPN,DECT,pravi Mesh a ne Mesh pod krinkom APa,remote control preko aplikacije,i još puno toga.
Plus na bilo kojem ga ISPu možeš ga upogonit i zauvijek je tvoj.

Ako te ništa od ovog gore nezanima ili te potpuno briga koristi ISP šrot jer za obične korisnike nevridi ništa pametno a kamoli započinjat ikakvu ozbiljnu spiku.

2 godine
offline
Re: T-Com Internet
KarloVranjes kaže...
Plus na bilo kojem ga ISPu možeš ga upogonit i zauvijek je tvoj.

 ma, je...

nakon dvije godine se pokvari i ti pljuneš opet 1400kn

 

kod telekoma dobiješ novi u tih 15 kn..

 

opet kažem; taj novi smart 3 radi besprijekorno.

za mene je besprijekorno da mi se web zbog lošeg routera ne ruši, da se ne ruši IPTV, nema trzanja, nema Errora, port forward je pis of kejk.

ne znam, ti vjerojatno imaš nekakve veće zahtjeve prema routeru, pa je red da si kupiš onaj koji ti odgovara.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...
KarloVranjes kaže...
Plus na bilo kojem ga ISPu možeš ga upogonit i zauvijek je tvoj.

 ma, je...

nakon dvije godine se pokvari i ti pljuneš opet 1400kn

 

kod telekoma dobiješ novi u tih 15 kn..

 

 

 Zagrmi i bye bye ruter
Ako je tvoj ideš po drugi a ako je njihov samo lijepo prijaviš kvar

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
moj asus router je prezivio 3 grada u hr, sa tim da u zagrebu nikad nije krepavala struja, u ostalim gradovima u slavoniji je cesto krepavalo i nikad nikakvih problema sa routerom, dan danas ga koristim. uostalom uvijek imas od isp-a router ako se bojis grmljavine spojis taj dok ne prode grmljavina :), ili obadvoje koristis ko ja, taman mi pokrije cijelu kucu
battletag:MasnaKrvavic#2275
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Gnjili kaže...
Zaporožac kaže...
KarloVranjes kaže...
Plus na bilo kojem ga ISPu možeš ga upogonit i zauvijek je tvoj.

 ma, je...

nakon dvije godine se pokvari i ti pljuneš opet 1400kn

 

kod telekoma dobiješ novi u tih 15 kn..

 

 

 Zagrmi i bye bye ruter
Ako je tvoj ideš po drugi a ako je njihov samo lijepo prijaviš kvar

 
Kad ćemo se već izrugivat i pravi prepametni
https://imgur.com/9eT9ohx

I kad smo kod ovoga.
Ozbiljni OEMi imaju ovo na umu i daju garancije na ovako nešto.
Garancije znaju biti do 5god+

Prije par mjeseci bila je ogromna grmljavina.
Kod mene DSL-AX82U,kod kod susjeda TPLink VR2100v EU,kod brata mi 200m ispod mene DSL-AC55U
Kod brata mi grom udario tik do kuće.
Sva 3 živa i zdrava nakon vrlo gadne grmljavine a korisniku koji živi na prizemlju di mi je brat spržilo SpeedPorta Smart 3.

Svi ostali korisnici i bratovi susjedi u krugu 500m+ su čekali do 3 dana za nove ISP rutere(Innboxi,SpeedPortovi,Ubeeji,itd...)
2 dana sam gledao HT i ostale caddye kako siju okolo kutije SpeedPortova,Innboxa,Ubeeja.
Sad zamisli bit 3 dana bez interneta jer je ISP govno crklo.

Oćemo još?Pa hajdmo.
Kafane/apartmani gdje sam ugradio Asuse i TPLinkove nitko se nije požalio.
E i da grmilo je 0 problema pa je neki dan bila komedija za šankom od ovog jednog gazde kafane da kako je njemu priživia a da ostali oko njega čekaju da im donesu nove ISP rutere.

Možemo i još dalje što se tiče IPTV(MaxTV)
Nakon nekog vremena kompletna IPTV usluga prestane raditi(zamrznuta slika ili crn ekran) pa je potrebno čupanje iz struje IPTV STBa (sounds familiar?) a ponekad i kompletni reset ISP rutera.
Dok na boljim modem ruterima nema ovakvih gluposti sve radi 24/7 365.
Što se zapravo događa je da totalno krepa IGMP Snooping koji je jedan od zahtjeva da bi IPTV usluga radila a takvih problema nema na 3rd party opremi uključujući i FritzBox.

Nakraju se uvijek svede na ono "Koliko para toliko muzike"

Oped kažem ako želiš kvalitetno i uredno ISP opremu zaboravi.
Ako želiš igrokaze sa ISPom i zvanja SZK koristi ISPovo.

12 godina
offline
T-Com Internet

Ako se ne varam novi Arcadyan VRV9518BA-2C koji zadnjih tjedana HT daje novim korisnicima (i onima kojima stari prestane s radom) ima sve što prosječnom korisniku treba. Port forwarding u 2 klika, WiFi6 (što nema taj tvoj TP-Link), podršku za dyndns, stabilan rad i začuđujuće dobar Wi-Fi (dosta bolji od Speedporta) i to sve za 0kn. Evo, jedino što bi još htio je DMZ, ali može se preživjeti i bez toga s obizrom koliko košta

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
KarloVranjes kaže...
Kad ćemo se već izrugivat i pravi prepametni

Oped kažem ako želiš kvalitetno i uredno ISP opremu zaboravi.
Ako želiš igrokaze sa ISPom i zvanja SZK koristi ISPovo.

Svega si tu napisao, što je neprovjereno.

 

I u blizini moje kuće je ove godine udario grom i SP3 -u ništa.

Radi besprijekorno, ali od tad isključujem iz struje, najmanje zbog njega, više zbog dva nejeftina televizora.

 

Ako ćeš iole što kvalitetno nema ispod 1000 kn, s najviše 3 godine garancije , s tim da udar groma ne prihvaćaju pod garanciju.

To da je "zaštićen" od udara groma su bajke koje možeš drugima pisati.

Ja isto tako znam da je mome kumu prducnuo Asus, koji je koštao oko 1500kn, a grom je udario u gromobran solitera od 12 katova, a on je na četvrtom.

Pocrkalo je skoro pola televizora u zgradi, ali nisam tehničar za to, nisam obilazio, pa ne znam koliko i kojih rutera, osim od kumeka. (ostale informacije su njegove)

 

Tako da pusti bajke o gromu i ruterima. Ne kažem da lažeš, nego si ga nadodao neistine.

Što se tiče televizora, više su tada nahebali oni do četvrtog kata, nego oni pr višim katovima, iako je grom udario gore... ne znam zašto.

Logika ? Nema je ..možda zna onaj tko je instalirao gromobran.

Kakav je to strašan el. magn izboj to je nevjerojatno, tu nikakav gromobran ne pomaže, ali je više od 50% i rutera svake vrste i televizora svake vrste ostalo netaknuto, a bili su uključeni jer ih je domar zgrade uvjeravao da, kad je grmljavina, slobodno mogu gledati tv, jer oni eto imaju gromobran.. 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Također mogu reći da sa SP3 nikakvih problema, nekih 6mj koliko koristim. 2max tv-, 3 računala, 5-10 mobitela, sve radi perfektno. Bio jedan udar munje u blizini, trebao sam ga samo restartati nakon toga. Kod 2,3 susjeda je crko ruter nakon toga ali su bili na onom osnovnom modelu.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Davore, govoriš o speedport smart 3 modelu ?
Bunker
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...

Ako ćeš iole što kvalitetno nema ispod 1000 kn, s najviše 3 godine garancije , s tim da udar groma ne prihvaćaju pod garanciju.

Biraj... Ispod 1000kn što god želiš, od 300kn na dalje, recimo ac2 kojeg ja imam u niti jednom trenu ne prelazi 10% CPUa a ima 10ak ethernet uređaja, 10ak na wifi 2.4 i 5, podosta firewall i nat pravila, odvojeni subnet sa svojim pravilima za goste a košta je mislim 500kn ili tako nešto. Ok, Wifi domet mu nije neki ali u suradnji sa nekim glupim AP ili malo pametnijim mesh sustavom jednostavno nema bolje opcije ako netko želi nešto naprednije a da ne ugazi u Cisco teren...

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Je, na taj model sam mislio.
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Davore, a imam ga, uz onaj njihov mesh, i dela ok... Jedino svakih par dana onaj mesh tanjurić moram restartati jer skužim da je zaledio...

Baš bum probao da li i sam modem bez tog tanjurića može pokriti objekat sa wifi
Bunker
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
pozz, na chatu sam sa prodajnim predstavnikom pa molim za info ... da li se i dalje može dobiti cijena za produljenje ugovora 239kn (maxtv x2,sportski paket, tel,net ...bakar) ?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
renchy666 kaže...
pozz, na chatu sam sa prodajnim predstavnikom pa molim za info ... da li se i dalje može dobiti cijena za produljenje ugovora 239kn (maxtv x2,sportski paket, tel,net ...bakar) ?

 Ja imam sve indenticne usluge i kao novi korisnik placam 285 kuna.Ajde javi samo kasnije za koliko si uspio srediti , bas me zanima.

6 godina
offline
Re: T-Com Internet
mogu ti odmah reći da mi u startu nude 277kn. Inače uvijek sam dobio cijenu iz cijenika posebnih ponuda....(ili tako neš). Zadnji račun 238,11kn
8 godina
offline
T-Com Internet

Zamolio bi nekog prodajnog predstavnika da mi se javi, uzimam net za firmu i trenutna ponuda nije baš neka - 229kn za 70/30 na bakru. Može li to bolje? Uzeli bi na ugovor, samo net nam treba.

 
0 0 hvala 0
19 mjeseci
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Pozz, može li mi netko reči kako mogu objasniti HT-u što je otvoreni profil tako da mi ga mogu aktivirati? I koliko se čeka da se aktivira?
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet

Nazoveš i pitaš, ne trebaš objašnjavat. Svi u HT-u znaju što je otvoreni profil - i on je jedino moguć na ADSL-u i VDSL-u, na optici nije.

Ako slučajno dobiješ nekog novog novcatog studenta koji ne zna, samo pitaš da te prebaci na seniora i riješena stvar.

 

Aktivira se u roku par sati, ne dulje od 24h. Ovisi o količini smetnji - ako ih nema, nekima je bilo aktivirano i 15min nakon poziva.

16 godina
online
T-Com Internet

Otvoreni profil je mač s dvije oštrice. Kad ga svi dobiju, svima degradira liniju. Tko je jako blizu ili ima nove vodove po ulici, tom je super, tko ima žnj vodove kod susjeda ili u zemlji, tom ja ne bih preporučio ni u ludilu.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Može kratki tutorial o razlikama između dinamičkog i otvorenog profila....
Bunker
 
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
KarloVranjes kaže...
Zato šta neznaš neznači da je SS3 genijalan jer nije počevši od Intel SoCa koji koristi.

Promovira se Mesh koji zapravo nije Mesh već radi kao AP.

 Mesh-AP

 

Tu je pri kraju objašnjeno i zašto su AP konekcije u dosta slučajeva bolje rješenje nego Mesh.

 

Evo, forumaš @Bunker (ako se javi, možda ti i sam kaže)ima isto T-comov modem Spedport smart 3, jedno 4-5 povezanih tanjura u mrežu (mesh), i njemu sve radi besprijekorno, bez trzanja.

 

Dakle, u čemu je problem što kod mene nekada zastajkuje you tube, ali samo kad je nešto live, kad je snimak, sve fercera.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Može kratki tutorial o razlikama između dinamičkog i otvorenog profila....

 Misliš fiksnog i otvorenog?
Fiksni je - kako i ime kaže fiksiran na određenu brzinu. Ako si uzeo 30/5 i imaš fiksni profil, neće ti ići više od toga.

 

Otvoreni: https://forum.bug.hr/forum/post/povezivanje-internet/t-com-internet/6385933.aspx

7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Tremmert , u profilu mi piše otvoreni, 17a.
Bunker
19 mjeseci
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
A što je bolje otvoreni profil ili ovaj koji HT limitira? I ima li razlike u stabilnosti veze kod ta dva?
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 14:20 (Dario Hruškar).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
otvoreni je ionako pušten svima kojima imaju vdsl, osim ako ga je radi neke poteškoće netko maknio.... adsl profili stari na njima se jos locka...ono što je dobro kod tocno određenih profila je da mozes bolje upravljat marginama i limitom brzinama, dok na otvorenom to ide kolko ide(i na njemu se da riktat margina ali otom potom)
battletag:MasnaKrvavic#2275
19 mjeseci
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
I što je na kraju bolje s time da sam udaljen 200m od centrale?
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 15:40 (Dario Hruškar).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice