T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.371
|
čitano: 6.309.270
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
T-Com Internet

Danas mi stavljena optika od Tcoma...

Brzina sve super bla bla, ali mi je WIFI koma; kada na katu gledam netflix u prizemlju je negledljivo jer šteka i jedva ima signala!

Prije toga sam imao A1 pokućni, modem na istom mjestu i sve je radilo kako treba!!

 

Modem selio po cijelom katu i jednostavno nemogu u isto vrijeme na dvije televizije gledat netflix; ako na jednoj radi, na drugoj šteka i obrnuto

Koji ku...???

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

To mi nije čudno, čudnije mi je da je prije radilo....

Kako misliš preko TV wifi kad prima podatke od rutera koji su na istom katu , taj ruter "može" čuti oslabljen signal sa wifi od TV sa donjeg kata ako su na istoj frekvenciji .

 

Fiksni uređaji kao desktop PC i TV povezuj LAN kablom pa tada nema nikakvih problema. Kod wifi uvjek onaj bliži odnosi pobjedu kad je veliki promet podacima kao kod videa.

 

ps: Ili možda prije nisu bili na istom wifi bandu (2,4 ili 5,8GHz) jer se ne bi međusobno smetali ?

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
doktor1 kaže...

Danas mi stavljena optika od Tcoma...

Brzina sve super bla bla, ali mi je WIFI koma; kada na katu gledam netflix u prizemlju je negledljivo jer šteka i jedva ima signala!

Prije toga sam imao A1 pokućni, modem na istom mjestu i sve je radilo kako treba!!

 

Modem selio po cijelom katu i jednostavno nemogu u isto vrijeme na dvije televizije gledat netflix; ako na jednoj radi, na drugoj šteka i obrnuto

Koji ku...???

 koji router?

8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Vjerojatno onaj grbavi speedport...

 

Nije baš neki wifi na njemu, i sigurno je zagušenje na 2.4 bandu, treba probati naći slobodniji kanal. TV sigurno ne podržava 5ghz, tako da ili žica ili se igrati sa kanalima dok ne bude stabilnih 15-20mbps.

9 godina
offline
T-Com Internet

Koliko znam Speedport se više ne stavlja na optiku.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Kako ne, u subotu kad su spajali kod mene sam dobio Speedporta. Doduše, promptno je završio u ladici, pojma nemam kako mu WiFi radi.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tascam kaže...

Koliko znam Speedport se više ne stavlja na optiku.

 Ovisi šta tehničari imaju na stanju, al u pravilu se cilja da ide tehnicolor 

LP
16 godina
offline
T-Com Internet

Bi pomogo bolji modem?

Prijatelj baš radi u tcomu i kaže da sumnja da bi se nešto puno promjenilo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Prvo sa WiFi Analyzer aplikacijom vidi kako 2.4ghz spektar izgleda, koliko je mreža u tvojoj blizini i na kojim su kanalima. Ne vrijedi staviti drugi modem ako je spektar nakrcan, dobit ćeš isto ili marginalno bolje.

 

Naravno, žica je najbolje rješenje, pa makar i preko powerline.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2022 13:05 (Nuclear_Phoenix).
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Vjerojatno onaj grbavi speedport...

 

Nije baš neki wifi na njemu, i sigurno je zagušenje na 2.4 bandu, treba probati naći slobodniji kanal. TV sigurno ne podržava 5ghz, tako da ili žica ili se igrati sa kanalima dok ne bude stabilnih 15-20mbps.

naručiš MESH za 15 kn, dobiješ pošteni router/modem i nema ni jedne greške u opcijama FCC i ostalo, nema rušenja interneta, tv-a

 

taj leteći tanjur mesh mi ni ne treba, plaćam si 15 kn mjesečno samo ruter koji radi besprijekorno..

ne diraš ništa, dinamička adresa a uvijek si dostupan, znaš već gdje...čudo

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Dokle god je to oprema koja se kupuje na kile i još je pod njihovim ACSom, nije to ništa "pošteno". Entry level router košta 500-750kn. I tvoj je, kad god promjeniš providera, radi jednako, ista konfa, mijenjaš samo PPPoE usera i VLANove.

16 godina
offline
T-Com Internet

opet HT ne obavjestava...

Trenutno je grmljavinsko nevrijeme u Zagrebu

Iskljucite mrezne komponente i cekajte daljne priopcenje.

Mala sala....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ja baš gledam da bi nekako morao spatentirati na tavanu gdje mi je router nešto kada je grmljavina da mogu jednostavno odspojiti fritza i spojiti speedport privremeno. Morati ću vjerojatno prilagoditi speedportov dhcp da ima 192.168.178.x adrese a ne kao što ima ht na svojoj opremi 192.168.1.x. Staviti isti wifi naziv i šifru i to bi ja mislim moralo biti dovoljno.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2022 23:06 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Uvijek isključujem sve prije grmljavine ali nekad lupi iznenada pa sam ostao bez Fritza i drugih tehnikalija prije godinu i pol,  cca 20.000 kn štete. 

 

Sada je speedport u bridgu a iza njega Fritz. Nije ni to neka garancija ali je manja šansa za štetu.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Dolaz bakar -> media konverter -> optički kabel -> media konverter -> izlaz bakar -> router

 

I nema straha od grmljavine. Je skuplje ali gle, kome treba...

Know your limits.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
online
Re: T-Com Internet
Ja na selu, 100 metara od trafo stanice, koristim vec 7 godina skuplje APC prenaponske letve sa tel. i TV coax zastitom, zastitile su mi svu IT opremu i uredjaje u dnevnom svaki put dok je u ostatku kuce nesto crklo.

Vazno je imati i dobro uzemljenje u kuci/stanu.

U krajnjem slucaju ce crknuti prenaponska a sve sto je spojeno na nju bi trebalo ostati citavo.
16 godina
online
T-Com Internet

...i nemojte zaboravit fizicki iskljucit kabel od "interneta/telefona" koji ulazi u ruter...

Ja sam jednom sve iskljucio iz struje ali nisam taj kabel i onda mi je preko njega grom skurio ruter->pc (maticna i GPU)->preko HDMI TV (plazma)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
T-Com Internet

Ispricavam se,,...

Ja, kad se salim, ljudi ozbiljni.

Ja, kad sam ozbiljno. ljudi zbijaju sale.
Ne znam vise .....

;)

 

Stara narodna poslovica kaze..

          Nece grom u koprive.!!!!

 

Ljudima u kucama, posadite koprive na krov ( a moze i cuvarkucu, dobra je ta biljka a nije za grom), to vam je ko poklon od dragog Boga.

Ljudima u stanovima, ne brinite se, vasi stanovi imaju instalirane gromobrave. pa na taj nacin zovu gromiche da pucaju na to. Ako stan nema gromobran, onda to nisu stanovi, koje je moj pokojni otac i njegova firma gradila. Ali bit ce dobro .

  Ja sam u kuci omeden zgradama, pa ne pukne nikad blizu ali nikad se ne zna.

 

Htio sam pitati, nisam narcis ili sto vec.

   Kad se javlja Odred za zadrzavanje musterija (OZZM), koji bi u cilju zadravanja, ponudili bolji omjer cijene/paket.

Potpisao sam za drugi ISP, uskoro bi trebali doci tehnicari, napraviti instalaciju s HEP-ove bandere na kucu,
Malo sam nervozan, kad ce OZZM. Jer nemam im sta reci, a i imam im svasta reci. Kontrola.
Pa se nadam, da ce me i onako ,,, zaboraviti.

Mislim, da cu dobiti jos ovaj mjesec od HT-a, a prvi novi u 7 mjesecu.

 

Gle mene, lude srece.

Imam internet, od 2009-2018, max 10 Mbps ADSL. Bez ISDN, VDSL, Kabelske i sto jos..

Od 2018 do sada sam na optici HT (centrala ima max 500MMbps, tako su mi uvijek govorili). Da u 2022 g.  prelazim na drugu optikul. a uskoro i treci operater uvodi optilku.

     Citajuci vas, ovdje i na drugim forumima, dosta je , jako dosta koji nemaju bolje rjesenje ili optiku.

Morao sam, ne misliti na te stvari i tako vrijeme proci. od 2009-2018 skromnih ADSL-a, do sad u 2022  tri optike.

Zelim i vama puno strpljenja i bit ce dobro.

 

Ne zamjerite sadrzaju. neispijena kavica mi stoji pored tastature, pa sam bas sasav u jutarnjim satima. Bogsmi, proslo jutro, nekako vrijeme brzo proleti.

Svako dobro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...

...i nemojte zaboravit fizicki iskljucit kabel od "interneta/telefona" koji ulazi u ruter...

Ja sam jednom sve iskljucio iz struje ali nisam taj kabel i onda mi je preko njega grom skurio ruter->pc (maticna i GPU)->preko HDMI TV (plazma)

Što je najbolje ljudi uvijek to zaborave iskopčat, a u 95% slučaja modem baš preko xdsl ulaza izogri haha

 

I onda bude '' pa kako mi je izgorio, sve sam iz struje iskopčo "

LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2022 13:52 (zabbax21).
8 godina
offline
T-Com Internet

Da li se onda Fritzbox 7590 se može natjerat da radi internet i voip?

Ili je potrebno kemijanje?

Koristio bih ga u bridge-u uz mikrotik.

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Net i TV da, VoIP puno, puno teže - SZK ne daje podatke, rješenje je poznanstvo sa tehničarem da nazove SMC i dozna IMS username i pass (ostali podaci se daju pročitati iz routera). Ili ako imaš neki dovoljno star router kojem je razvaljena enkripcija tj. zaštita podataka - spojis njega, sačekaš da preko ACS skupi sve podatke (net, TV, VoIP), odspojiš, pročitaš konfu i upišeš u Fritz.

 

Ja ne bi spajao telefon uopće. Ionako samo teleprodaja zove...

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Net i TV da, VoIP puno, puno teže - SZK ne daje podatke, rješenje je poznanstvo sa tehničarem da nazove SMC i dozna IMS username i pass (ostali podaci se daju pročitati iz routera). Ili ako imaš neki dovoljno star router kojem je razvaljena enkripcija tj. zaštita podataka - spojis njega, sačekaš da preko ACS skupi sve podatke (net, TV, VoIP), odspojiš, pročitaš konfu i upišeš u Fritz.

 

Ja ne bi spajao telefon uopće. Ionako samo teleprodaja zove...

 Uspio sam dekriptirati config od Speedšrota 724v, imam user i pass. Onda bi radilo?

Ma meni ne treba telefon ni najmanje, moram zbog starog spojit :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2022 21:09 (jbc0smith).
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Teoretski, da. Samo upisati prave podatke (VPI, VCI, user/PWD, IMS, VLAN tagove)...

 

Sad se sjetio, HT VDSL ide preko PTM, nema VPI/VCI tamo, to je samo za ADSL. Znači samo ispravni VLANovi, plus naravno VoIP podaci - registrar, proxy, DNS... Ugl prepisati postojeću konfu i zanemariti dio koji se odnosi na TR069 tj ACS.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2022 8:06 (Nuclear_Phoenix).
16 godina
offline
T-Com Internet

Ma neznam...

Neka se nose u kurac. Uvijek sam imao probleme sa Tcomom, ali reko ajde, sada optika, bla bla, pa nemože biti loše i još gore nego ikad!

 

Dakle, wifi mi puca, brzina preko wifia odmah kraj modema je 34.59,odmah dole na katu di pokućni radi bez greške neće niti da uhvati signal...

EDIT; pardon wifi brzina kraj modema je 3 Mbps!!!

 

Netflix koju god rezoluciju stavim ima zrnatu sliku kao da gledam 640x480....

 

A najbolje je šta uopće nemogu uploadat ništa na internet!! 

 

Nemam živaca više, poslo sam mail da dođu po opremu i neka odj...

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2022 7:13 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
doktor1 kaže...

Ma neznam...

Neka se nose u kurac. Uvijek sam imao probleme sa Tcomom, ali reko ajde, sada optika, bla bla, pa nemože biti loše i još gore nego ikad!

 

Dakle, wifi mi puca, brzina preko wifia odmah kraj modema je 34.59,odmah dole na katu di pokućni radi bez greške neće niti da uhvati signal...

EDIT; pardon wifi brzina kraj modema je 3 Mbps!!!

 

Netflix koju god rezoluciju stavim ima zrnatu sliku kao da gledam 640x480....

 

A najbolje je šta uopće nemogu uploadat ništa na internet!! 

 

Nemam živaca više, poslo sam mail da dođu po opremu i neka odj...

 Da imam optiku do doma, vrištao bih od sreće i ostalo bih sredio sam. Dao sam link na temu o AP-ovima, MESH-u i sl. ovdje na forumu. Tamo su ljudi preporučili kvalitetnu opremu. A najbolje je povući UTP kabel do sljedeće etaže u kući (niže ili više). Bolje od toga ne postoji. Evo, to ti je besplatan savjet koji bi ti neki majstori debelo naplatili.

 

I dajte ljudi, pokućni internet je bio naziv komercijalne mobilne usluge kod Tele2. Nema veze s HT-om ili A1.

 

I nije mi jasno, imaš optiku, a spominješ "pokućni". Što ti zapravo imaš?

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...

I nije mi jasno, imaš optiku, a spominješ "pokućni". Što ti zapravo imaš?

 Trenutno oboje jer još nisam rskinuo sa A1

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
jbc0smith kaže...

Da li se onda Fritzbox 7590 se može natjerat da radi internet i voip?

Ili je potrebno kemijanje?

Koristio bih ga u bridge-u uz mikrotik.

 

 Kod mene na 7583 voip radi bez problema, ako imaš user i pass od istog u principu nije tako teško

13 godina
offline
T-Com Internet

Nego, ima li kakvih novosti oko vektoringa i supervectoringa? Postoje li uopće planovi za ubrzavanje nas koji smo u centrovima gradova (Rijeka ovdje npr.) a osuđeni na bakar i to ne FTTC nego po starinski "iz centrale". Negdje sam čitao da će "centrale" doći zadnje na red, pa eto.. ima li novosti :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
jbc0smith kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Net i TV da, VoIP puno, puno teže - SZK ne daje podatke, rješenje je poznanstvo sa tehničarem da nazove SMC i dozna IMS username i pass (ostali podaci se daju pročitati iz routera). Ili ako imaš neki dovoljno star router kojem je razvaljena enkripcija tj. zaštita podataka - spojis njega, sačekaš da preko ACS skupi sve podatke (net, TV, VoIP), odspojiš, pročitaš konfu i upišeš u Fritz.

 

Ja ne bi spajao telefon uopće. Ionako samo teleprodaja zove...

 Uspio sam dekriptirati config od Speedšrota 724v, imam user i pass. Onda bi radilo?

Ma meni ne treba telefon ni najmanje, moram zbog starog spojit :)

 Kako si uspio dekriptirat?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice