T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.313.399
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
veseli007 kaže...

Najbolje bi bilo ispitati ADSL u okolini i onda vidjeti kako i gdje. Kaze zenska  koja zove iz Tcoma  prodaje  da vidi na PC-u da ima slobodna parica i da cemo imati stabilnih 20mbps. Meni je to odmah bilo sumnjivo, jer za prodaju svasta nalupaju, takav im je poso, nazalost. Necu znati  dok ne pitam susjede. 

 

Inace ta parica ima barem 30g i kablovi su vanjski na zgradi, nisu pod zemljom. Kad bi moglo kao i sa mobilnim uzmes 1mj pa ako nevalja odjavis i sve 5. 

 

Ovako si pod ugovorom i za raskinuti vjerovatno placas penale. 

 

Pitaj susjede. Pa ćeš saznati kakve su brzine. Ali pitaj one koji nešto znaju. Ja sam pitao svoje, a pola ih ne zna ni koju brzinu imaju ugovorenu. Od njih nema prevelike koristi.

 

Ako uzmeš uslugu bez ugovorne obaveze, onda imaš itekakvog manevarskog prostora.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

 Napisao je da pada na HT, to ne znači automatski da i ostali ne valjaju, ne pravi se pametan. Meni je na Krku HT radio jako loše, ispod 10mbit dok je A1 držao stabilnih 30+.

 

20 stabilnih na VDSL je ili daleko od centrale ili jako loša linija - imao i jednu i drugu situaciju kod sebe. Prvo jer sam bio na skoro 1800m od centrale, drugo jer su i atenuacija i snr bili katastrofa dok nisu sanirali dva prespoja, sad imam 40-45mbit na 550m. Nije idealno ali radi, atenuaciju ne znam, ne da mi se spajati na drugi router da vidim ali snr je 8/8.

 Daj čitaj: "Imao sam T2 dok nije smanjio na 200GB, i bilo je napeto u ljeti ali Tcom nekako najslabiji. Vip je  los"

 

Čemu onda savjet da kupi SIM kartice i testira ih?

 

20 megabita na DSL-u je premija za ljetne mjesece. Bolje 20 megabita i to stalno, nego strahota od bilo koje mobilne mreže čije brzine jako variraju dok god ima viška ljudi na nekom prostoru. Neka pita najbliže susjede koju brzinu imaju na DSL-u i potom odluči.

 A kada je napisao da A1 i Tele2 ne valjaju, prije ili možda poslije moje sugestije?

 

Ti čitaj.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...
zelenapaprika kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

 Napisao je da pada na HT, to ne znači automatski da i ostali ne valjaju, ne pravi se pametan. Meni je na Krku HT radio jako loše, ispod 10mbit dok je A1 držao stabilnih 30+.

 

20 stabilnih na VDSL je ili daleko od centrale ili jako loša linija - imao i jednu i drugu situaciju kod sebe. Prvo jer sam bio na skoro 1800m od centrale, drugo jer su i atenuacija i snr bili katastrofa dok nisu sanirali dva prespoja, sad imam 40-45mbit na 550m. Nije idealno ali radi, atenuaciju ne znam, ne da mi se spajati na drugi router da vidim ali snr je 8/8.

 Daj čitaj: "Imao sam T2 dok nije smanjio na 200GB, i bilo je napeto u ljeti ali Tcom nekako najslabiji. Vip je  los"

 

Čemu onda savjet da kupi SIM kartice i testira ih?

 

20 megabita na DSL-u je premija za ljetne mjesece. Bolje 20 megabita i to stalno, nego strahota od bilo koje mobilne mreže čije brzine jako variraju dok god ima viška ljudi na nekom prostoru. Neka pita najbliže susjede koju brzinu imaju na DSL-u i potom odluči.

 A kada je napisao da A1 i Tele2 ne valjaju, prije ili možda poslije moje sugestije?

 

Ti čitaj.

Ti čitaj. Zdrav razum ti nakon njegove prve poruke kaže da čovjek nije zadovoljan mobilnim internetom i da zato pita za fiksni internet. Ne bi pitao za fiksni internet da je zadovoljan mobilnim i da ima alternativu u tom mobilnom internetu. A ti mu savjetuješ da kupi SIM kartice i isprobava mobilne mreže.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.4.2022 14:27 (zelenapaprika).
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
veseli007 kaže...

 

 Hvala Vam.

 

Najbolje bi bilo ispitati ADSL u okolini i onda vidjeti kako i gdje. Kaze zenska  koja zove iz Tcoma  prodaje  da vidi na PC-u da ima slobodna parica i da cemo imati stabilnih 20mbps. Meni je to odmah bilo sumnjivo, jer za prodaju svasta nalupaju, takav im je poso, nazalost. Necu znati  dok ne pitam susjede. 

 

Inace ta parica ima barem 30g i kablovi su vanjski na zgradi, nisu pod zemljom. Kad bi moglo kao i sa mobilnim uzmes 1mj pa ako nevalja odjavis i sve 5. 

 

Ovako si pod ugovorom i za raskinuti vjerovatno placas penale. 

 

Imao sam T2 dok nije smanjio na 200GB, i bilo je napeto u ljeti ali Tcom nekako najslabiji. Vip je  los. 

 

Nista, moram se bolje informirati u Tcomu ali i kod susjeda. Bilo bi super da ima probno vrijeme 14 dana. 

 

Hvala Vam na odgovoru! 

 Prije nego uzmete dodatnu uslugu, ako vam nije tlaka probajte vratit na 3G ili neki drugi spektar ili kako se to tocno zove, posto dosta ljudi obicno koristi najbrzi pa zaguse taj, dok ovaj sporiji bude manje zakrcen i moze se normalno koristit net.

A sto se tice fiksnog, nije nuzno uzet na ugovornu obavezu samo onda vrijede druge cijene otprilike skoro duplo vise bilo kad sam ja produzivao net.

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
LordNIbbler kaže...

A sto se tice fiksnog, nije nuzno uzet na ugovornu obavezu samo onda vrijede druge cijene otprilike skoro duplo vise bilo kad sam ja produzivao net.

 Meni su nudili telefon i vdsl za 189 kuna bez ugovorne obaveze. Prvo sam se morao boriti za to, natezati se telefonski. Na kraju su sami počeli nuditi tu cijenu kada bi nazvali. Ove ostale cijene 209, 219 i više od toga za 2D uslugu uopće ne uzimam u obzir. A1 isto nudi slične cijene za kabelski internet (140-200 megabita, dok je gigabitna varijanta preko 200 kuna bez ugovorne obaveze).

10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Sve je to ljepo kad niste bogu iza nogu ili selu pa ima nekog izbora, kad udem na ovu temu place mi se pogotovo kad vidim optiku, kad su uveli vdsl bilo je ok al onda je osnovna brzina bili 4/1 ili koliko vec, tako da sam ja valda na kraju petlje mogao imati ok brzinu, no kako isticu ugovori sve gore i gore, pretpostavljam da sad kako daju i max tv je net katastrofa, no trenutno mi se neda zamarat, al bi najrade pocupo sve kablove i skrcio stub sto je na nasem, jer inace ih zaboli kad se zalis, najace je sto su jedan mjesec poslali da nemogu vise ispunit ugovorenu brzinu  te da mogu bez penala raskinit ugovor, da bi sljedeci mjesec poslali kako njihovim ulaganjem imam mogucnost surfati najboljim internetom... Msm smijem se kako se rugaju a place ti se... No kad budem uhvatio vremena cu probat jel se moze ista popravit, ako ne budem vjerovatno zamijenit operatera, ali  opet je i to pitanje kako ce bit bolje, posto idemo za turizmom nezelim se patit na ljeto...

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
14 godina
offline
T-Com Internet

Pošalji mi fiksni broj ako želiš da provjerim. Na dugim petljama je jedina pomoč hibridbox i to radi odlično. Duga petlja je duga kod svih operatera i tu je HT najbolji izbor jer jedini nudi hibrid uslugu. 

 

Negdje se problem rješava da se fiksna linija u potpunosti zamijeni mobilnom ali navedite problem brzine tijekom sezone kada je mreža opterećena. Za optiku se nažalost budemo strpili 5 do 10 godina.  

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
LordNIbbler kaže...

Sve je to ljepo kad niste bogu iza nogu ili selu pa ima nekog izbora, kad udem na ovu temu place mi se pogotovo kad vidim optiku, kad su uveli vdsl bilo je ok al onda je osnovna brzina bili 4/1 ili koliko vec, tako da sam ja valda na kraju petlje mogao imati ok brzinu, no kako isticu ugovori sve gore i gore, pretpostavljam da sad kako daju i max tv je net katastrofa, no trenutno mi se neda zamarat, al bi najrade pocupo sve kablove i skrcio stub sto je na nasem, jer inace ih zaboli kad se zalis, najace je sto su jedan mjesec poslali da nemogu vise ispunit ugovorenu brzinu  te da mogu bez penala raskinit ugovor, da bi sljedeci mjesec poslali kako njihovim ulaganjem imam mogucnost surfati najboljim internetom... Msm smijem se kako se rugaju a place ti se... No kad budem uhvatio vremena cu probat jel se moze ista popravit, ako ne budem vjerovatno zamijenit operatera, ali  opet je i to pitanje kako ce bit bolje, posto idemo za turizmom nezelim se patit na ljeto...

 

 Optiku nemam. Živim u dijelu Zagreba koji svi zaobilaze i koji je među zadnjima kada je u pitanju uvođenje novih tehnologija. Naširoko sam već sto puta napisao cijelu povijest interneta u svojem kvartu, pa to neću ponavljati jer je zamorno.

 

I zato se držim HT-a i VDSL-a. Kakav je, takav je, za sad mi je najbolji. Najstabilniji više nije. Bio je do rujna 2021. S otvorenim profilima imam random prekide, nekada i po više sati. Upotreba nekakvog mobilnog interneta nema smisla jer brzina jako varira, a i skupo je.

 

I tako i ja čekam da se netko u HT-u smiluje i ubaci moj kvart makar u planove za optiku.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2022 12:05 (zelenapaprika).
15 godina
offline
T-Com Internet

Jel netko mozda imao ovakvu situaciju,

imam speedport plus od tcom na optici. Internet radi kao sto je i ocekivano u cijelom stanu preko wifia, i na mobitelima i na laptopu sve dok u isto vrijeme ne spojim na wifi i mobitel i laptop. Kada su spojeni oboje internet na mobitelu (iphone) krene raditi "sa zakasnjenjem". Naime kada otvaram nesto na mobu npr neku stranicu par sekundi stoji kao da krece ucitavat i onda samo odjednom ucita puno brzinom. Isto tako speedtest ceka ceka i onda odjednom ima punu brzinu. Kada odspojim laptop s wifi-a internet na mobitelu radi normalno, odmah instant ucitavanja bez ikakvog delaya.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Iphone je vjerojatno problem. U modemu stavi fiksni kanal za wifi , npr 6 ili 9.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Navodno će 1. HNL biti isključivo u paketu Max arena, ne i u drugima sportskim paketima. Može li ovo netko potvrditi?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
tomislav10 kaže...

Navodno će 1. HNL biti isključivo u paketu Max arena, ne i u drugima sportskim paketima. Može li ovo netko potvrditi?

HNL će biti u paketima: MAX Arena, MAX Sport Plus i MAX Sport Extra.

 

To ti tvrdim sa 100%-tnom sigurnošću. 

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
FileFicho kaže...
tomislav10 kaže...

Navodno će 1. HNL biti isključivo u paketu Max arena, ne i u drugima sportskim paketima. Može li ovo netko potvrditi?

HNL će biti u paketima: MAX Arena, MAX Sport Plus i MAX Sport Extra.

 

To ti tvrdim sa 100%-tnom sigurnošću. 

 Tocno to sto kolega kaže....

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
T-Com Internet

U čemu je razlika između Max sport plus (koji se može dobiti za 15kn/mjesečno) i Max sport extra paketa?

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
tomislav10 kaže...

U čemu je razlika između Max sport plus (koji se može dobiti za 15kn/mjesečno) i Max sport extra paketa?

čini mi se da boldani ide samo preko satelita.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
10 godina
offline
T-Com Internet

Ne ide, imam ga na optici. Razliku ne znam 

tito vampir! Bog I Hrvati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet

Sigurno?
Max Sport Extra je samo na fiksnoj, Max Sport Plus je satelit - barem po HTovom popisu programa i paketa

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
razlika je u 1 programu, i cijeni
battletag:MasnaKrvavic#2275
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Imam max sport plus za 15kn na optici, imao sam ga i na na bakru. A nisam niti jedini koji to ima, to imaju svi koji su uspjeli dobiti tu ponudu iz cjenika posebnih ponuda
tito vampir! Bog I Hrvati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Na maxtvu mi se pocelo dogadati da se slika smrzava na seknudu pa nastavi. I tako svaki malo par puta u satu. Vec su mi dva outa resetirali liniju iz centrale ali to je samo kratkotrajno rjesenje. Jel se susreo tko s tim. Cuo sam da to navodno moze biti i do lokacije da je linija mozda zagusena..
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
MarioVk kaže...
Na maxtvu mi se pocelo dogadati da se slika smrzava na seknudu pa nastavi. I tako svaki malo par puta u satu. Vec su mi dva outa resetirali liniju iz centrale ali to je samo kratkotrajno rjesenje. Jel se susreo tko s tim. Cuo sam da to navodno moze biti i do lokacije da je linija mozda zagusena..

 ne valja smeće od ruter/modema SP+ shit..

 

rušilo se i meni dok nisam uzeo mesh kombinaciju, u kojoj sam dobio moćniji modem s više cpu snage i memorije...

isplati se dati 15 kn mjesečno, samo zbog modema.

 

imeni je ranije speed port + bio pun grešaka, nije se rušio, a meni oba tv-a malo, malo gube sliku, pa tako navečer uglavnom po desetak puta...

 

sad odjednom greške NULA, na t. trackerima sam uvijek dostupan, tv ne gubi sliku,  i tako to...

 

dobar je t-com, samo daju ta govanca od modema koje je vrijeme pregazilo.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2022 1:40 (Zaporožac).
11 godina
offline
T-Com Internet

na optici sam od 2017 (trenutno na 500mbit paketu) i dobio sam obavijest preko poste da mi stize novi modem - zna li tko o kojem modemu je rijec?

od te 2017 koristim vlastiti router, t-comov nisam nikad ni spajao (tako da necu ni ovaj novi koji posalju jer na svom imam adblocker podesen..)

 

da li je taj modem u mom vlasnistvu (pa da ga prodam) ili im ga moram vratiti po isteku usluge?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2022 11:42 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: T-Com Internet

Routeri koje dobijete uz optiku i ADSL su oprema u najmu.
Dužni ste ih čuvati i vratiti kod raskida usluge.

Za svaki slučaj imajte i stari router pripremljen, možda će kurir ili tehničar imati nalog da pokupi staru opremu pa da ne bi bilo iznenađenje... jer obično kod slanja novog routera se mora i stari pokupiti od korisnika.

 

A koji router će doći, ne znam, po novome sve više ljudi dobiva router koji ima integrirani ONT i router u jednom uređaju, IAD routere.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2022 11:50 (Tirkiz).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Fanu kaže...

na optici sam od 2017 (trenutno na 500mbit paketu) i dobio sam obavijest preko poste da mi stize novi modem - zna li tko o kojem modemu je rijec?

od te 2017 koristim vlastiti router, t-comov nisam nikad ni spajao (tako da necu ni ovaj novi koji posalju jer na svom imam adblocker podesen..)

 

da li je taj modem u mom vlasnistvu (pa da ga prodam) ili im ga moram vratiti po isteku usluge?

 

 Vjv je u pitanju COMBO ont - Tehnicolor ( Predpostavljajući da već imate SP+ )

 

Imajte na umu da bi vam modem onda bio tamo di vam je ONT jel bi se onda optika pravo na njega spojila kako je ipak taj modem naravno dva u jedan ili bi se optička instalacija trebala izvesti/nadoštukati skroz do lokacije di bi bio modem ako ne postoji do te destinacije. 

LP
11 godina
offline
T-Com Internet

pa dosta loše..mislim ono, koliko ljudi ima utičnicu (u koju bi ustekao router u struju) u ormariću sa optikom + ormarić je obično na ulazu u stan što znači da će većina WiFi signala ići van stana a ne propagirati se kroz stan..

 

jel se mora koristiti taj router+ont ili mogu i dalje nastaviti koristiti postojeći (zasebni) ont?

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
Fanu kaže...

pa dosta loše..mislim ono, koliko ljudi ima utičnicu (u koju bi ustekao router u struju) u ormariću sa optikom + ormarić je obično na ulazu u stan što znači da će većina WiFi signala ići van stana a ne propagirati se kroz stan..

 

jel se mora koristiti taj router+ont ili mogu i dalje nastaviti koristiti postojeći (zasebni) ont?

 

Ako se dobije IAD router (router sa integriranim ONT-om), logično je pretpostaviti da vraćate i stari router i zasebni ONT koji je uz njega došao (vjerojatno imate onaj mali bijeli Raisecom kao i ja).

 

Kada sam ja dobio HT optiku (prije skoro tri godine), dobio sam optički kabel viška skoro 10 metara koji ide u ONT, trebali su i kod Vas tako ostaviti za slučaj da kao korisnik naknadno odlučite premjestiti ONT negdje po kući/stanu.

 

U ormarić obično dolazi glavni vod iz zemlje ili stupa i onda je u ormariću zavaren pojedinačno optički kabel koji ide dalje do mjesta/stana gdje će biti i ONT i router (ili po novome IAD router).

U ormarić se ne stavlja korisnikov router a niti ONT uređaj (koji isto treba struju za svoj rad).

 

Pričekajmo pa da vidimo kakav ćete router dobiti.

2 godine
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pokajala sam se što sam sam zbog T-comove optike otkačila stari dobri B-net koji mi je za cijenu TC optike ponudio i Tv..

Veza nije brža, igrice jednako štekaju i čak mi  Youtube na tv zna zaštekati , a prije se nikad nije događalo.

T-comova optika je nula i lažu jer ovih 130 nikad nije došlo do obećanih 200.

edit: prvo mi treba 2 min da uopće učita ooklu i onda novi rezultat, slika2

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2022 12:12 (svix1).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

testiraj prema t-com serveru - ako i dalje imas nisku brzinu (a na t-com routeru si), posalji to njihovoj sluzbi za korisnike i reci da ne isporucuju obecano

Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

upravo testirano, sutra im se javim

 

 

već sam zvala, resetirali liniju ali nema promjene...pokušat ću ponovo i tražiti da mi smanje račun

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2022 22:22 (svix1).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
svix1 kaže...

upravo testirano, sutra im se javim

 

 

već sam zvala, resetirali liniju ali nema promjene...pokušat ću ponovo i tražiti da mi smanje račun

 Nemaju ti sto smanjiti racun jer nisu ti duzni 200mbps vec od 140 do 200mbps odnosno 70 posto od maks placene brzine. Mislim ovo kad je ispod 140 moraju reagirat al ak sad imas tipa 155/70 realno ne moraju ti nista jer postuju sto obecaju a to je 70 posto brzine 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2022 23:01 (Ivanjino96).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice