T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.323.797
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
hrčak kaže...

Pozdrav, imam problem sa spajanjem na internet pa ako mi može netko pomoći. Imam matičnu ploču Asrock h67m-itx/ht koja ima ugrađene antene u sebi, ali mi iz nekog razloga se ne želi spojiti na internet. Upišem šifru ali mi samo piše "nema interneta". Do sad smo bio spojen sa kablom, ali sam morao premjestiti komp, a je ruter ostao u boravku te se više ne mogu spojiti preko LAN kabla. Sve drivere sam instalirao i on pronalazi sve mreže na koje se može spojiti, ali na svakoj piše da nema interneta.

 Probaj nešto od ovoga: https://www.troubleshootingcentral.com/wifi-connected-but-no-internet/

 

I drago mi je vidjeti da još netko ima hardver star ko Biblija.

10 godina
offline
T-Com Internet

Od 14.11 nemam internet ni telefon,jedno tjedan i pol sam se navlacio sa njima da mi samo odgovore sta se dogada...

nakon dva tjedna dobivam drugi ruter onaj prijenosni kao zamjenu jer su po njihovom negdje su potrgani podzemni kablovi,zamjenski ruter ima brzinu 1 mbps na 4 mobitela i 2 laptopa ne trebam ni pricati kako to funkcionira...

moram uzeti od a1 mobilni flat da mozemo doma biti na netu za 250 kn plus racuni od tcoma od kojih tako reci ni nemam internet od 11 mj,jos su me zvali jer sam se zalio,kaze zenska da ne vidi da je itko izasao da se izvrsi popravak na tim kablovima i da je stvarno bezobrazno od njih i da ce javiti direktorima da se ubrza HAHA

znaci jel se mogu ikome zaliti hakom? ikome?

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2021 11:06 (toma20).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
toma20 kaže...

Od 14.11 nemam internet ni telefon,jedno tjedan i pol sam se navlacio sa njima da mi samo odgovore sta se dogada...

nakon dva tjedna dobivam drugi ruter onaj prijenosni kao zamjenu jer su po njihovom negdje su potrgani podzemni kablovi,zamjenski ruter ima brzinu 1 mbps na 4 mobitela i 2 laptopa ne trebam ni pricati kako to funkcionira...

moram uzeti od a1 mobilni flat da mozemo doma biti na netu za 250 kn plus racuni od tcoma od kojih tako reci ni nemam internet od 11 mj,jos su me zvali jer sam se zalio,kaze zenska da ne vidi da je itko izasao da se izvrsi popravak na tim kablovima i da je stvarno bezobrazno od njih i da ce javiti direktorima da se ubrza HAHA

znaci jel se mogu ikome zaliti hakom? ikome?

 Stisni na više mjesta. Jesi pisao na prigovori@ht.hr ili tako nekako? Facebook profil HT-a? Chatobot Webshopa HT-a? 0800 9000? Inspekcija Ministarstva gospodarstva? HAKOM? Ovom zadnjem se ne možeš javiti dok ne prođeš žalbeni dio kod HT-a. Piši, piši, ponekad dva, tri reda, piši, znam da je žurba i da nećeš stići... (by Bijelo Dugme).

13 godina
offline
T-Com Internet

Koje područije?

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
T-Com Internet

uletio sam u  Premium Smart Modem i Premium Smart Mesh..

modem je jedno 35 % veći od speed port plusa (navodno ima jači CPU, memoriju, )

 

spajanje je prošlo bez problema, a vjerujem da bih imao dobar wi fi i samo s tim modemom, odličan je 

dok je tehničar imao isključen "leteći tanjur" odn. smart mesh, svejedno sam imao live prijenos na you tube bez greške, trzanja, usporavanja, iako se je ispraznio bufer.

 

pitao sam, može li modem "bez Mesh", reče on; nemere.

 

no drugi tv tj modem je udaljen samo 10 metara od Mesha, i ako zatvorim vrata moje sobe, već veza puca 

 

mora on reče apdejtati firmver, ja reko, daj ga meni na pisi, ja ću, on kaže; nemere... (a imo je oba firmvera na laptopu)

 

sad čekam da nazove, ili vraćam.

 

port forvard je lako namjestiti, ne morate gasiti vatrozid u modemu, ne traži broj ipv4, sam se podesi, ukucate npr broj porta koji hoćete otvoriti, izaberete PC ili Desktop,  bar je za sada tako...

to je na dinamičkoj,nisam radio statičku..

ali, greške sve na nuli, modem rula nadmoćno, prestao se nakon povećanja brzine s vektoringom i zamrzavati tv..

brzina otišla na max 185/56 sa 145/40

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Može samo kratka informacija:
Koristim hibridbox i zanima me jel može on povući i veće brzine od onih 30 mbit/s koliko tvrde u HT-u?

Pitam zato jer sam u tu svrhu mislio postaviti neke vanjske antene da dobijem stabilniji signal i povećan download.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
becks_23 kaže...
Može samo kratka informacija:
Koristim hibridbox i zanima me jel može on povući i veće brzine od onih 30 mbit/s koliko tvrde u HT-u?

Pitam zato jer sam u tu svrhu mislio postaviti neke vanjske antene da dobijem stabilniji signal i povećan download.

 Evo moje trenutačno mjerenje, a imaš i par postova iznad mjerenje od neki dan. Mislim da je bitno da imaš dobar signal, meni je exellent jer sam nekih 1km možda malo više od tornja. I bitno je koliko ljudi je spojeno i na modem i na bazu. Npr. vikendom mi je sporiji jer smo svi doma. Osnovni adsl mi je 10mbit.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ja sam točno 900 metara zračne linije i vidim toranj s balkona, pa sam iznad balkona i mislio postaviti antene. 10 mbit/s mi je po parici i u prosjeku mi se brzine vrte ukupno od 20 do 35, al u kasno večernjim satima zna ići i do 70.
Također mi signal varira od good do tu i tamo excellent (pretežno 2 crtice od moguće 3).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...

Opet mi je pukla veza u 22:36. Nakon toga router lijepo otišao u loop i nije se uspio spojiti s centralom sve dok ga nisam isključio iz struje i ponovno uključio.

 

Dok nisu krenuli s tim otvorenim profilima, veza bi mi pukla 1-2 puta godišnje. A danas je od podneva dar mar. Cijeli lockdown sam radio od doma, a nakon toga povremeno i sve je prošlo bez problema. A sada...

 

 Ista stvar meni,prebacili me na otvoreni profil.

Brzina konstatno pada, 31->28->23->18->16 mbit(vidljivo pod DSL profilom u routeru i speedtestu), i nakon toga(oko dva dana) pukne i telefon i internet i nula bodova dok ne restartam.

Promjenili mi router već, mjerili parice, spuštali brzinu profila, nemaju pojma di je probelm smetnja mi traje već 15 dana lud sam.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
ivicask kaže...
zelenapaprika kaže...

Opet mi je pukla veza u 22:36. Nakon toga router lijepo otišao u loop i nije se uspio spojiti s centralom sve dok ga nisam isključio iz struje i ponovno uključio.

 

Dok nisu krenuli s tim otvorenim profilima, veza bi mi pukla 1-2 puta godišnje. A danas je od podneva dar mar. Cijeli lockdown sam radio od doma, a nakon toga povremeno i sve je prošlo bez problema. A sada...

 

 Ista stvar meni,prebacili me na otvoreni profil.

Brzina konstatno pada, 31->28->23->18->16 mbit(vidljivo pod DSL profilom u routeru i speedtestu), i nakon toga(oko dva dana) pukne i telefon i internet i nula bodova dok ne restartam.

Promjenili mi router već, mjerili parice, spuštali brzinu profila, nemaju pojma di je probelm smetnja mi traje već 15 dana lud sam.

 Meni je brzina i dalje jednaka kao prije pucanja, tako da tu nisam ništa izgubio. Triput u ovom mjesecu imao sam razdoblja pucanja i to kada sam se najmanje nadao.

 

Od 20. do 25.12. bio je dar mar. Veza je pucala kao luda (i to nije jedini put prosincu). Od 25.12. nije puknula niti jednom. Vidjet ćemo kako će biti dalje.

14 godina
offline
T-Com Internet

Katastrofa je ovaj otvoreni profil, prije sam imao stabilnih 34-36Mbit/s, a evo danas palo na nevjerojatnih 18. Svakim danom sve gore i gore, upload sa 7 na 4.

Što napraviti u ovom slučaju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Trawis kaže...

Katastrofa je ovaj otvoreni profil, prije sam imao stabilnih 34-36Mbit/s, a evo danas palo na nevjerojatnih 18. Svakim danom sve gore i gore, upload sa 7 na 4.

Što napraviti u ovom slučaju?

 Upravo to! Stalno mi pada na 18mbit dok ne restartam router, isto neznam što da radim više izluđuje me..

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Trawis kaže...

Katastrofa je ovaj otvoreni profil, prije sam imao stabilnih 34-36Mbit/s, a evo danas palo na nevjerojatnih 18. Svakim danom sve gore i gore, upload sa 7 na 4.

Što napraviti u ovom slučaju?

 Ne znam je li moguće zatražiti da u tim slučajevima ostave fiksnu brzinu, ali onu kod koje nema ovakvih problema.

11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

A nije to niš! Ja zadnja 4 mjeseca vodim stalno rasprave s njima. Meni brzina pada na DL 2 Mbps i UL na 2 Mbps, a prije otvorenog profila konstantno bila oko 20- 22 DL i 5-6 UL.

Bili su kod mene doma već 5 ili 6 različitih tehničara, pa malo odu do centrale i kažu popravljeno. Kao onda poprave i to traje dan, dva, tri i onda opet jako varira brzina i smanji se i DL i UL.

Nema godinu dana od kad su mi promijenili kabel od telefonskog stupa do kuće, pa neka nova kutija, pa novi utp kabel, pa novi router i novi maxtv prijemnik i opet nikaj od stabilne veze,  stalno sve šteka. Spojen sam na centralu u Zagrebu na Poljanicama.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
Trawis kaže...

Katastrofa je ovaj otvoreni profil, prije sam imao stabilnih 34-36Mbit/s, a evo danas palo na nevjerojatnih 18. Svakim danom sve gore i gore, upload sa 7 na 4.

Što napraviti u ovom slučaju?

 Ne znam je li moguće zatražiti da u tim slučajevima ostave fiksnu brzinu, ali onu kod koje nema ovakvih problema.

 Bojim se da je to "piši propalo".

Brzina je pala jer su svi susjedi dobili povećanje brzine, a tim i veću interferenciju parice na paricu...

Teško da će i fiksna brzina ići više ako otvoreni profil ne ide.

11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Sretna vam svima Nova godina!

Evo meni danas DL čak 2,5 Mbps i UL=0!! A ping ide od 1500 do 2000.

Nakon kaj je tehničar bil prekjučer i kao sve sredil na centrali.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
jbc0smith kaže...
zelenapaprika kaže...
Trawis kaže...

Katastrofa je ovaj otvoreni profil, prije sam imao stabilnih 34-36Mbit/s, a evo danas palo na nevjerojatnih 18. Svakim danom sve gore i gore, upload sa 7 na 4.

Što napraviti u ovom slučaju?

 Ne znam je li moguće zatražiti da u tim slučajevima ostave fiksnu brzinu, ali onu kod koje nema ovakvih problema.

 Bojim se da je to "piši propalo".

Brzina je pala jer su svi susjedi dobili povećanje brzine, a tim i veću interferenciju parice na paricu...

Teško da će i fiksna brzina ići više ako otvoreni profil ne ide.

 Kod mene je bio mir od 25.12.2021. do danas ujutro. Ujutro me je nakon buđenja opet dočekala crvena lampica na routeru. Moj telekom portal pokazuje višekratno spajanje po par minuta rano ujutro (općenito bilježi samo uspješna spajanja, neuspješna ne bilježi, pa ih može biti na desetke u nekoliko sati). Nakon isključivanja routera iz struje i ponovnog uključivanja, uspješno se sinkronizirao. Brzina je i dalje maksimalna koju parica dopušta i tu nemam primjedbi.

6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Kod mene skoro svaku noć pukne konekcija (oko 1, 2, 3, 4 sata) i ne uspije se ponovno reconnectat, sve dok ujutro ne iskopcam iz struje i ukopcam.

U logu na routeru cesto bude ova greska kad se dogodi:


PPPoE error:timeout (waiting for PADO packets) (R020)

 

U pitanju je G.fast

Jel se jos kome to događa, i bitnije jel uspješno rješeno zamjenom routera i sl.?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Kako si dobio G-fast i koje brzine imas ;)

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Fulcrum kaže...

Kod mene skoro svaku noć pukne konekcija (oko 1, 2, 3, 4 sata) i ne uspije se ponovno reconnectat, sve dok ujutro ne iskopcam iz struje i ukopcam.

U logu na routeru cesto bude ova greska kad se dogodi:


PPPoE error:timeout (waiting for PADO packets) (R020)

 

U pitanju je G.fast

Jel se jos kome to događa, i bitnije jel uspješno rješeno zamjenom routera i sl.?

 G fast??

 

Jel to neki beta testing ili? Znam da su imali edukacije za to nedavno ali nisam znao da je već pušten u pogon, gledajući da još nisu ni u pogon pustili 5G FWA koje je trebao biti pokrenut još u 12. mj prošle god. 

LP
6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Kako si dobio G-fast i koje brzine imas ;)

 400/200 preko Wifi

6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...
Fulcrum kaže...

Kod mene skoro svaku noć pukne konekcija (oko 1, 2, 3, 4 sata) i ne uspije se ponovno reconnectat, sve dok ujutro ne iskopcam iz struje i ukopcam.

U logu na routeru cesto bude ova greska kad se dogodi:


PPPoE error:timeout (waiting for PADO packets) (R020)

 

U pitanju je G.fast

Jel se jos kome to događa, i bitnije jel uspješno rješeno zamjenom routera i sl.?

 G fast??

 

Jel to neki beta testing ili? Znam da su imali edukacije za to nedavno ali nisam znao da je već pušten u pogon, gledajući da još nisu ni u pogon pustili 5G FWA koje je trebao biti pokrenut još u 12. mj prošle god. 

 Pilot projekt, imam ga od 3. mjeseca 2021.. Nedavno su mi poslali obavijest da je završio i zahvalili se na sudjelovanju 

9 godina
offline
T-Com Internet

Zato ti i puca. Gotovo je. Sta si surfo surfo si hahahah 

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Fulcrum kaže...
zabbax21 kaže...
Fulcrum kaže...

Kod mene skoro svaku noć pukne konekcija (oko 1, 2, 3, 4 sata) i ne uspije se ponovno reconnectat, sve dok ujutro ne iskopcam iz struje i ukopcam.

U logu na routeru cesto bude ova greska kad se dogodi:


PPPoE error:timeout (waiting for PADO packets) (R020)

 

U pitanju je G.fast

Jel se jos kome to događa, i bitnije jel uspješno rješeno zamjenom routera i sl.?

 G fast??

 

Jel to neki beta testing ili? Znam da su imali edukacije za to nedavno ali nisam znao da je već pušten u pogon, gledajući da još nisu ni u pogon pustili 5G FWA koje je trebao biti pokrenut još u 12. mj prošle god. 

 Pilot projekt, imam ga od 3. mjeseca 2021.. Nedavno su mi poslali obavijest da je završio i zahvalili se na sudjelovanju 

 Oh wow, hvala na informaciji  Nego, na kolju udaljenost su to pustili i da li je usluga radila iz centrale ili iz kabineta? Predpostavljam da je bila petlja ispod 100m? 

LP
6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...
Fulcrum kaže...
zabbax21 kaže...
Fulcrum kaže...

Kod mene skoro svaku noć pukne konekcija (oko 1, 2, 3, 4 sata) i ne uspije se ponovno reconnectat, sve dok ujutro ne iskopcam iz struje i ukopcam.

U logu na routeru cesto bude ova greska kad se dogodi:


PPPoE error:timeout (waiting for PADO packets) (R020)

 

U pitanju je G.fast

Jel se jos kome to događa, i bitnije jel uspješno rješeno zamjenom routera i sl.?

 G fast??

 

Jel to neki beta testing ili? Znam da su imali edukacije za to nedavno ali nisam znao da je već pušten u pogon, gledajući da još nisu ni u pogon pustili 5G FWA koje je trebao biti pokrenut još u 12. mj prošle god. 

 Pilot projekt, imam ga od 3. mjeseca 2021.. Nedavno su mi poslali obavijest da je završio i zahvalili se na sudjelovanju 

 Oh wow, hvala na informaciji  Nego, na kolju udaljenost su to pustili i da li je usluga radila iz centrale ili iz kabineta? Predpostavljam da je bila petlja ispod 100m? 

 Hej, iskreno nemam pojma.
Zgrada je novogradnja, zavrsena u 10/2020, ja uselio u 3/2021 i tad ugovorio uslugu.
Znam samo da mi je investitor od zgrade rekao kad sam tek gledao stan da su u suradnji s HT povukli optiku preko nekoliko ulica tu do zgrade, jer u susjedstvu nista nije bilo dostupno s vecim brzinama.

Nisam puno pomogao jbg 

5 godina
offline
Re: T-Com Internet

Od 1.2.ove godine Tcom bi trebao pustiti FWA.

14 godina
offline
T-Com Internet

Fixed Wireless Access je to to

SAMSUNG NOTE 10+
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Baš me zanima dali si u pravu, te kolika će biti brzina i cijena
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Fulcrum kaže...
zabbax21 kaže...
Fulcrum kaže...
zabbax21 kaže...
Fulcrum kaže...

Kod mene skoro svaku noć pukne konekcija (oko 1, 2, 3, 4 sata) i ne uspije se ponovno reconnectat, sve dok ujutro ne iskopcam iz struje i ukopcam.

U logu na routeru cesto bude ova greska kad se dogodi:


PPPoE error:timeout (waiting for PADO packets) (R020)

 

U pitanju je G.fast

Jel se jos kome to događa, i bitnije jel uspješno rješeno zamjenom routera i sl.?

 G fast??

 

Jel to neki beta testing ili? Znam da su imali edukacije za to nedavno ali nisam znao da je već pušten u pogon, gledajući da još nisu ni u pogon pustili 5G FWA koje je trebao biti pokrenut još u 12. mj prošle god. 

 Pilot projekt, imam ga od 3. mjeseca 2021.. Nedavno su mi poslali obavijest da je završio i zahvalili se na sudjelovanju 

 Oh wow, hvala na informaciji  Nego, na kolju udaljenost su to pustili i da li je usluga radila iz centrale ili iz kabineta? Predpostavljam da je bila petlja ispod 100m? 

 Hej, iskreno nemam pojma.
Zgrada je novogradnja, zavrsena u 10/2020, ja uselio u 3/2021 i tad ugovorio uslugu.
Znam samo da mi je investitor od zgrade rekao kad sam tek gledao stan da su u suradnji s HT povukli optiku preko nekoliko ulica tu do zgrade, jer u susjedstvu nista nije bilo dostupno s vecim brzinama.

Nisam puno pomogao jbg 

 Znaci to je zapravo FTTB pilot projekat. 

12 godina
offline
T-Com Internet

froxie24   Ne to nije FTTB

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice