T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.312.682
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Dakle, dobio hibridbox i zapravo radi obrnuto: kad neko računalo s otvorenim portovima stavim na bonding filter listu, portovi se zatvore! Znam da nema logike ali potvrđeno na mojoj mreži. Po meni bi bilo logično da, kako su na gigaboxu portovi zatvoreni navodno iz straha da korisnici ne dižu servere na mobilnoj mreži, a na dsl-u su otvoreni oduvijek, da takvu logiku primjenjuju i na hibridbox. Logično bi bilo da su portovi otvoreni samo preko dsl-a, a da su preko lte-a zatvoreni. Međutim, upravo je obrnuto...

8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Na bilo kojem civiliziranom routeru bi se to otvaralo po interfaceu (lte0, eth0, ...) ali pošto je to njihova oprema...

 

Mogu se otvarati portovi i na mobilnoj, bez problema, čak se može dobiti i fiksna IP za tu uslugu bez obzira što je hibrid.

 

Najbolje bi bilo baciti u bridge, staviti svoj router i biti na miru.

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Na bilo kojem civiliziranom routeru bi se to otvaralo po interfaceu (lte0, eth0, ...) ali pošto je to njihova oprema...

 

Mogu se otvarati portovi i na mobilnoj, bez problema, čak se može dobiti i fiksna IP za tu uslugu bez obzira što je hibrid.

 

Najbolje bi bilo baciti u bridge, staviti svoj router i biti na miru.

 

Na žalost na mobilnoj ne otvaraju portove. Imam gigabox već godinu ipo, na routeru (Alcatel) forwardani portovi ali ne prolazi. Sati i sati nadjebavanja sa SZK, oni kažu otvoreno je a meni ne prolazi (nije prvi put da to radim). I onda od nekoga iznutra doznam da su na mobilnoj portovi zatvoreni da ne bi korisnici dizali servere... Nakon godinu ipo uspijem ih nagovorit da pošalju nekog da se makne prokletstvo "nedovoljnih tehničkih uvjeta" na mojoj liniji (jer baza podataka kaže tako, duljina parice preko 3km) i gle čuda, radi dsl, doduše 7/0.8 ali radi. I otvaraju se portovi.

 

Više me nije briga kako radi, bitno mi je da su mi portovi otvoreni i da je brzina meni upotrbljiva. Inače sam došao iz grada gdje sam bio na bnetu i 150 Mbs down.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Možda si u CGNAT. Nazovi ih opet i reci da ne možeš do videonadzora, da ti je tehničar rekao da bi mogli biti do toga.

 

Otvaraju se na mobilnoj 100%. Meni nešto drugo nije radilo dok me nisu i u Tele2 i u A1 maknuli iz CGNATa + otvoreni port na Mikrotiku (radilo je i bez Mikrotika, probao).

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Možda si u CGNAT. Nazovi ih opet i reci da ne možeš do videonadzora, da ti je tehničar rekao da bi mogli biti do toga.

 

Otvaraju se na mobilnoj 100%. Meni nešto drugo nije radilo dok me nisu i u Tele2 i u A1 maknuli iz CGNATa + otvoreni port na Mikrotiku (radilo je i bez Mikrotika, probao).

 Ma znaš šta, nemam više snage za to. Spoje te s nekim ko pojma nema o čemu pričaš i prvo šta ti kaže je da resetiraš router... Jednom tipu sam objašnjavao da su mi zatvoreni portovi na routeru a on me pita jel mi sad nešto uštekano u portove (misli na lan portove)...

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-moraš znati 'jezik szk-a' ili kako im prevesti ono što tražiš..

+biti uvjerljiv da te ne provlače kroz 'reiki tečaj disanja' (gledanja ledica i sl.) .. no za to moraš znati što radiš, što tražiš.

.. tj da običan agent szk-a za psovke i čat s juzerima prosljedi do onog tko to zna-može, tehničar-admin + da to nakon promjene postave u novu konfiguraciju jer se resetom servera sve vrati na stanje backup-configa jednako kao da u opciji modema sam uključiš opciju ako postoji no server će to povremeno-redovito resetirati npr kao promjenu vanjske ip.. (zato je to na njihovoj opremi-modemu većinom beskorisno s juzerske strane i zato se za sve što želiš rutati koristi vlastiti router, ne oprema operatera koja može biti odlična no u pravilu nemaš admin kontrolu tj resetira se.. osim par izuzetaka, kao nekad davno metronet s fritzovima i sl. tj to ovisi o serveru-centrali kako je podešeno i pravi-veliki operater uvjek ima kontrolu nad opremom dok je metronet ipak bio mali i sad ga nema..).

 

-zašto ti prvu rečenicu kaže da resetiraš router.. jer je to prva rečenica za prijavu problema, odgovor.. i to bi i ti rekao da netko u szk dođe s problemom, uopće ne spomenuti riječ problem-pomoć i sl., nego trebam-tražim.. itd.

 

-dok to radiš-tražiš imaš podešeno-pokrenuto nešto za test-potvrdu, npr vnc-server i nettoolsima vidiš stanje porta kad otvore.. a za to treba nešto vremena ovisno o serveru dok se propagira novo stanje, može par minuta može sati.. + postoji mogućnost povrata automatike nakon reseta pa istu stvar ponavljaš dok ne promjene korisnički profil tj config jer se reset obavlja rutinski-automatski. Tad u idućoj rundi obaviš sve korake i gnjaviš dok ne obave i taj za sejvanje profila-configa inaće će se opet ponoviti jer računala su ipak deterministički strojevi, rade onako kako su podešeni ili kvar.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
vedran70 kaže...
 Ma znaš šta, nemam više snage za to. Spoje te s nekim ko pojma nema o čemu pričaš i prvo šta ti kaže je da resetiraš router... Jednom tipu sam objašnjavao da su mi zatvoreni portovi na routeru a on me pita jel mi sad nešto uštekano u portove (misli na lan portove)...

 Par puta još nazovi, ne radi, ne radi, što god oni kažu, ti kaži, ne radi mi sad ništa i kad pošalju tehničara, on će ti to sve srediti pozivima prema centrali za pola sata.

 

on zna koga treba zvati da ti to skinu.

3 godine
offline
Re: T-Com Internet
vedran70 kaže...
Ma znaš šta, nemam više snage za to. Spoje te s nekim ko pojma nema o čemu pričaš i prvo šta ti kaže je da resetiraš router... Jednom tipu sam objašnjavao da su mi zatvoreni portovi na routeru a on me pita jel mi sad nešto uštekano u portove (misli na lan portove)...

 

Za skidanje sa CGNAT-a treba se poslati zahtjev tehničkoj podršci, oni to rade a ne ovi na prvoj liniji podrške (koji često niti ne znaju što se od njih traži).

Poslati mail i strpljivo pričekati tjedan-dva kada će poslati odgovor da su riješili zahtjev (ili ga odbili uz navođenje razloga).

Ili ako i ne odgovore (vjerojatno zbog gužve), vidjet će se u sučelju routera da WAN IP više nije 10.x.x.x.

 

 

Dolje je moj primjer maila tehničkoj podršci, složen nakon godina iskustva jer sam slao i za sebe i za druge koji smo na HT-u, bilo mobilna ili fiksna tarifa.

Ako je u pitanju fiksna tarifa koja nema tel. broj, onda navesti korisničko ime, može ga se očitati i u moj telekom webu/aplikaciji.

Poziv na broj vam piše na računu/uplatnici na kojem je navedena ta usluga, jer ga traže, ne pitajte me zašto.

 

 

Prima: tehnicka.podrska@t.ht.hr
Subject: Zahtjev za isključivanje CGNAT-a

 

Poštovani,
molim da se za uslugu na broju XXXXXX (ili navesti korisničko ime ako nema broja) isključi CGNAT odnosno omogući javna IP adresa.

Ukoliko Vam je potreban poziv na broj s redovnog računa usluge: HR01 XXXXXXXXXXXXXXX
Ostali podaci o meni u potpisu.

Zahvaljujem.

 

S poštovanjem,
Ime Prezime,
Adresa,
Grad

Moj OIB: XXXXXXXXXX

 

8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ma već su i ovi na 0800 naučili kako se to radi, pojma nema što je CGNAT ali kad to čuje, zna koju kvačicu maknuti. Očito su im updateali troubleshootere....

11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

 

Danas sam saznao da će se optika ipak provlačiti podzemno do kuća (podzemna infrastruktura je već dovedena do ograde za svaku kuću), pa me zanima zna li netko kakvu podzemnu cijev koristiti? Mislio sam pripremiti podzemno bužir od ogradnog zida do kuće (išlo bi u L cca 30m) kako ne bi bilo komplikaciji prilikom instalacije ili su to vama T-Com tehničari radili?  

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz kaže...
vedran70 kaže...
Ma znaš šta, nemam više snage za to. Spoje te s nekim ko pojma nema o čemu pričaš i prvo šta ti kaže je da resetiraš router... Jednom tipu sam objašnjavao da su mi zatvoreni portovi na routeru a on me pita jel mi sad nešto uštekano u portove (misli na lan portove)...

 

Za skidanje sa CGNAT-a treba se poslati zahtjev tehničkoj podršci, oni to rade a ne ovi na prvoj liniji podrške (koji često niti ne znaju što se od njih traži).

Poslati mail i strpljivo pričekati tjedan-dva kada će poslati odgovor da su riješili zahtjev (ili ga odbili uz navođenje razloga).

Ili ako i ne odgovore (vjerojatno zbog gužve), vidjet će se u sučelju routera da WAN IP više nije 10.x.x.x.

 

 

Dolje je moj primjer maila tehničkoj podršci, složen nakon godina iskustva jer sam slao i za sebe i za druge koji smo na HT-u, bilo mobilna ili fiksna tarifa.

Ako je u pitanju fiksna tarifa koja nema tel. broj, onda navesti korisničko ime, može ga se očitati i u moj telekom webu/aplikaciji.

Poziv na broj vam piše na računu/uplatnici na kojem je navedena ta usluga, jer ga traže, ne pitajte me zašto.

 

 

Prima: tehnicka.podrska@t.ht.hr
Subject: Zahtjev za isključivanje CGNAT-a

 

Poštovani,
molim da se za uslugu na broju XXXXXX (ili navesti korisničko ime ako nema broja) isključi CGNAT odnosno omogući javna IP adresa.

Ukoliko Vam je potreban poziv na broj s redovnog računa usluge: HR01 XXXXXXXXXXXXXXX
Ostali podaci o meni u potpisu.

Zahvaljujem.

 

S poštovanjem,
Ime Prezime,
Adresa,
Grad

Moj OIB: XXXXXXXXXX

 

Zahvaljujem se na odgovorima i podršci, stvari mi postaju već jasnije. Pogledaje screenshot sa gigaboxa, definitivno sam pod CGNAT-om.

 

Ali ima nešto nejasno: na hibridboxu, pod internet settings ima nekoliko stavki s informacijama o konekcijama.

- pod internet_ADSL vanjska adresa je 93.xxx.xxx.xxx

- pod mobile je 10.xxx.xxx.xxx

- what's my ip prijavljuje 93.yyy.yyy.yyy

I da usput još jednom naglasim da kad neko računalo stavim pod bonding user filter listu, brzina se smanji na brzinu dsl-a i portovi se zatvore.

Ima li tko kakvo suvislo objašnjenje?

8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Brzina se smanji jer si iz zaključao na (sporiji) DSL a portovi se zatvore jer ovo što imaš je otvoreno na krivom ifaceu (vjerojatno neki bridge, koji se odnosi i na LTE i na dsl, vjerojatno pppoe, nisam siguran, nikad nisam imao taj glupi hibrid) a sad su na drugom, za njih bi bili posebni ruleovi za port forward.

 

Po ovom, definitivno si u nekom divljem bridgeu/bonding konekciju i tko zna iza čega još. Dosta je nezahvalno otvarati portove u takvoj okolini gdje se vanjska IP može "iz čista mira" promijeniti kod prebacivanja LTE/dsl ako nije hendlano na strani HTa da dobiješ istu IP. Do prekida konekcije bi sigurno trebalo doći, transparentno za tebe ali ne i za onog tko je spojen na neki port kod tebe.

 

Kaos ugl.

10 godina
offline
Re: T-Com Internet
DGS kaže...

Pozdrav,

 

Danas sam saznao da će se optika ipak provlačiti podzemno do kuća (podzemna infrastruktura je već dovedena do ograde za svaku kuću), pa me zanima zna li netko kakvu podzemnu cijev koristiti? Mislio sam pripremiti podzemno bužir od ogradnog zida do kuće (išlo bi u L cca 30m) kako ne bi bilo komplikaciji prilikom instalacije ili su to vama T-Com tehničari radili?  

 meni su usli s buzirom u parcelu sad cekam da me spoju na optiku zvao i zvao jos me nisu spojii od 10 kraj mj kazu gusenje mreze i dns dobio suglasnot novu sta sam podnio zahtjev 31.12.21 sad cekam imaju 30 dana ako ne zovem nadlezne 

10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ice45 kaže...
DGS kaže...

Pozdrav,

 

Danas sam saznao da će se optika ipak provlačiti podzemno do kuća (podzemna infrastruktura je već dovedena do ograde za svaku kuću), pa me zanima zna li netko kakvu podzemnu cijev koristiti? Mislio sam pripremiti podzemno bužir od ogradnog zida do kuće (išlo bi u L cca 30m) kako ne bi bilo komplikaciji prilikom instalacije ili su to vama T-Com tehničari radili?  

 meni su usli s buzirom u parcelu sad cekam da me spoju na optiku zvao i zvao jos me nisu spojii od 10 kraj mj kazu gusenje mreze i dns dobio suglasnot novu sta sam podnio zahtjev 31.12.21 sad cekam imaju 30 dana ako ne zovem nadlezne 

 Hahah, sretno javi kak je prošlo sa zvanjem nadležnih. Ja imam već 4 odbijenice za optiku, za mene su mrtvi. 

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
srcipesak kaže...
Ice45 kaže...
DGS kaže...

Pozdrav,

 

Danas sam saznao da će se optika ipak provlačiti podzemno do kuća (podzemna infrastruktura je već dovedena do ograde za svaku kuću), pa me zanima zna li netko kakvu podzemnu cijev koristiti? Mislio sam pripremiti podzemno bužir od ogradnog zida do kuće (išlo bi u L cca 30m) kako ne bi bilo komplikaciji prilikom instalacije ili su to vama T-Com tehničari radili?  

 meni su usli s buzirom u parcelu sad cekam da me spoju na optiku zvao i zvao jos me nisu spojii od 10 kraj mj kazu gusenje mreze i dns dobio suglasnot novu sta sam podnio zahtjev 31.12.21 sad cekam imaju 30 dana ako ne zovem nadlezne 

 Hahah, sretno javi kak je prošlo sa zvanjem nadležnih. Ja imam već 4 odbijenice za optiku, za mene su mrtvi. 

 vidit cemo sad do 15.3 oceli spojit ako ne odma ide zvanje nadleznih

9 godina
offline
T-Com Internet

Nego ima li novoprespojenih na 35b supervectoring? 

Kod mene evo vec mjesecima u FTTC-u stoji nova prazna pločica. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Spojen sam od 9.mj na SV i cekam kad ce krenut sa G-fastom ;)

12 godina
online
T-Com Internet

Ima li koji tehničar ovdje da prčkamo dok mi se ne jave pravi tcom tehničari. Dakle moji problemi su počeli sa aplikacijom Katalozi net, tj ne samo aplikacijom nego i stranicom. Moji ukućani su česti korisnici te aplikacije i skužili su da se jako sporo otvara. Problem je taj što se to događa samo preko kućnog interneta (imam hibridni ruter). Kada odem preko mobitela tj mobilnih podataka otvara normalno, drugima (susjedima i rodbini) otvara normalno na njihovim internetima. I ja ne budi lud idem restartat modem, i ok jučer navečer je sve radilo normalno, ali aplikacija katalozi net i dalje ne radi kak spada. Da bi danas ujutro skužio da mi uređaji više ne koriste hibridnu vezu nego samo adsl. (10mbit). Jučer navečer je sve radilo i brzina je bila oko 50mbit (hibrid) a jutros ne radi. Zvao sam t com , gospodična je tam odradila rutinski kaj je mogla i u svemu tome mi zrokala wi-fi, ali nije složila 4g. Wi fi sam složio (obrisala mi je lozinke) ali 4g tj bonding veza nikako da proradi. Imam 4g signal kaže da je excellent(64) i uključen je mobilni dio rutera, ali pod bonding info mi piše offline. Stavit ću fotku i zanima me kaj znači onaj dolje error, meni se čini da je to nešto što oni moraju tamo autorizirat. I usput ima li smisla i smijem li ja pod dns u ruteru staviti neki drugi npr googlov ili cloudflare. Ako imate savjet gdje da gledam i kaj da još sprčkam pišite dok čekam da me tehničar nazove u sljedeća dva dana.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: T-Com Internet
Dud kaže...

Ima li koji tehničar ovdje da prčkamo dok mi se ne jave pravi tcom tehničari.......e tehničar nazove u sljedeća dva dana.

 Upravo me zvao tehničar. Igrom slučaja kod njih je bila greška, dakle njegova priča,(meni je frajer totalno neuvjerljiv) je da su jučer u 22 (baš kad sam ja prčkao po svom) išli sa velikim apdejtom rutera, kako bi se izbjegli sigurnosni propusti (čitaj zato kaj je onaj dečko hakiro A1). I da sad oni imaju veću kontrolu nad ruterima i da više prate što se radi (i sve što mi radimo na internetu, doslovno je to reko) i da se ne prčka po ruterima. Koliko ja primjećujem meni je sve isto i dalje mogu sve kao i prije mijenjati u ruteru. E sad me zanima, kad već on nije bio za suradnju i na svako pitanje je bio odgovor da ne brinem da je sve u njihovoj kontroli sad i da ne moraju korisnici ni ulaziti u modem, zanima me smijem li ja mijenjati dns ili ostaviti kako je. Ja znam da nije bilo ovako postavljeno kako je na fotki. Nije bilo označeno CPE acts as the DNS proxy nego je bilo na manualno i bile su neke druge dns adrese i pisalo je da je Lease duration 1 day. Da mijenjam to ili ne diram? Btw brzina mi je sad 40Mb, ali Katalozi net i dalje ne rade tj jako sporo ootvaraju stranice.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
Dud kaže...
Dud kaže...

Ima li koji tehničar ovdje da prčkamo dok mi se ne jave pravi tcom tehničari.......e tehničar nazove u sljedeća dva dana.

 Upravo me zvao tehničar. Igrom slučaja kod njih je bila greška, dakle njegova priča,(meni je frajer totalno neuvjerljiv) je da su jučer u 22 (baš kad sam ja prčkao po svom) išli sa velikim apdejtom rutera, kako bi se izbjegli sigurnosni propusti (čitaj zato kaj je onaj dečko hakiro A1). I da sad oni imaju veću kontrolu nad ruterima i da više prate što se radi (i sve što mi radimo na internetu, doslovno je to reko) i da se ne prčka po ruterima. Koliko ja primjećujem meni je sve isto i dalje mogu sve kao i prije mijenjati u ruteru. E sad me zanima, kad već on nije bio za suradnju i na svako pitanje je bio odgovor da ne brinem da je sve u njihovoj kontroli sad i da ne moraju korisnici ni ulaziti u modem, zanima me smijem li ja mijenjati dns ili ostaviti kako je. Ja znam da nije bilo ovako postavljeno kako je na fotki. Nije bilo označeno CPE acts as the DNS proxy nego je bilo na manualno i bile su neke druge dns adrese i pisalo je da je Lease duration 1 day. Da mijenjam to ili ne diram? Btw brzina mi je sad 40Mb, ali Katalozi net i dalje ne rade tj jako sporo ootvaraju stranice.

 

Naravno da smijete staviti drugi DNS.

 

Štoviše to je čak i poželjno jer telekomovi DNS-ovi znaju i pasti čime onda korisnik nema interneta a oni koji koriste npr. Googleove/CloudFlareove DNS-ove uredno surfaju.

 

Slobodno stavite kombinaciju npr. DNS 1: 1.1.1.1 (CloudFlare) i pod DNS 2: 8.8.8.8. (Google).

 

Ako to i dalje ne riješi problem sa pristupom nekim stranicama kao ti katalozi net, onda je vjerojatno problem u tim stranicama ili nekim rutama do njih (a to je izvan vaše moći).

 

2 godine
offline
Re: T-Com Internet
Dud kaže...
Dud kaže...

Ima li koji tehničar ovdje da prčkamo dok mi se ne jave pravi tcom tehničari.......e tehničar nazove u sljedeća dva dana.

 Upravo me zvao tehničar. Igrom slučaja kod njih je bila greška, dakle njegova priča,(meni je frajer totalno neuvjerljiv) je da su jučer u 22 (baš kad sam ja prčkao po svom) išli sa velikim apdejtom rutera, kako bi se izbjegli sigurnosni propusti (čitaj zato kaj je onaj dečko hakiro A1). I da sad oni imaju veću kontrolu nad ruterima i da više prate što se radi (i sve što mi radimo na internetu, doslovno je to reko) i da se ne prčka po ruterima. Koliko ja primjećujem meni je sve isto i dalje mogu sve kao i prije mijenjati u ruteru. E sad me zanima, kad već on nije bio za suradnju i na svako pitanje je bio odgovor da ne brinem da je sve u njihovoj kontroli sad i da ne moraju korisnici ni ulaziti u modem, zanima me smijem li ja mijenjati dns ili ostaviti kako je. Ja znam da nije bilo ovako postavljeno kako je na fotki. Nije bilo označeno CPE acts as the DNS proxy nego je bilo na manualno i bile su neke druge dns adrese i pisalo je da je Lease duration 1 day. Da mijenjam to ili ne diram? Btw brzina mi je sad 40Mb, ali Katalozi net i dalje ne rade tj jako sporo ootvaraju stranice.

 U nadzoru modema (ACS) pod Hybrid postavkama stoji jedna stavka za kontrolu 3G i 4G mreže. Ona inače stoji na "Auto" da Hybrid sam šiba između 3G i 4G mreže, no to je u "novijim" (pod navodnicima, jer to je već neko vrijeme u funkciji) firmwareovima Hybrid ne diže bonding tunel bez da se forsira ili 3G ili 4G i kompletno se zaobiđe Auto. Nekad čak i radi na Auto, ali u velikoj većini slučajeva ne radi. Ako nisi prčkao po modemu neko vrijeme i onda napravio reset, zbog toga ti se bonding tunel nije podigao i nije ti radila mobilna mreža. Sve što je tip napravio je forsirao te na 4G, ništa posebno.

 

Ove IP adrese koje si ti sakrio su 192.168.0.1 i 192.168.0.255
Nemaš ih šta sakrivat, to su lokalne IP adrese i svi imaju te adrese, neće ti nitko upast u mrežu preko njih. Iznad toga ti piše DHCP - on ti služi da dodjeljuje lokalne IP adrese tvojim uređajima na mreži (računala, mobiteli, itd.) kada se spoje na mrežu, u rangu od *.1 do *.255

 

Ovo za kataloge - tu ti baš nitko ne može išta pomoć', otvori command prompt i upiši "tracert katalozi.net", vidi gdje zapinje. Napravi isto i kod onih kojima se brzo učitava, vjerovatno dio gdje tebi zapinje - njima se to zaobilazi. Probaj flushat DNS (ipconfig /flushdns u command prompt) i vidjet ako je išta bolje.

Postavi si i druge DNS servere na računalu/mobitelu, ne trebaš odma kroz modem. Nije garantirano da će ti to pomoći, ali prvo naštimavaj svoju opremu prije nego što diraš postavke modema. Ako ni tada ne pomaže, onda se mijenjaju postavke modema (samo prije toga zapiši kakvo je bilo stanje prije promjena da se lako može vratiti po potrebi)

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.2.2022 18:50 (Tremmert).
12 godina
online
Re: T-Com Internet

Dečki hvala na komentarima i pojašnjenjima. Na kompu stavim cloudflare dns čim instaliram sistem, ovaj win 11 imam nekih mjesec dva. Vidjet ću još s čim ću se i kako poigrat i koja je stvar u tim katalozima net. Postoji šansa da mi još neke stranice ne otvara ali realno sve na koje idem rade, a naravno postoji šansa i da je kod njih negdje greška. Ovo što kažeš da nisam prčkao po modemu pa sam napravio reset je istina jer nisam prčkao po modemu sigurno od ljeta. Uglavnom zasad radi i brzina mi je evo sad nekih 60 mbit tak da ok je.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Pozdrav! Može li mi netko reći jel hibrid box bolja opcija od trenutnog pokućnog telemach interneta? Brzina na pokućnom mi je većinom u redu, ali ping je problem.. Koristim iskrine lte antene na huawei b535 ruteru. Zvao sam tcom radi adsl mreze i propusnost je samo 10 mbit. Bi li hibrid box mogao imati neke vece brzine od tih 10 mbit uz solidan ping. Mogu li se iskrine antene spojiti na taj hibridni ruter?
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
brka911 kaže...
Pozdrav! Može li mi netko reći jel hibrid box bolja opcija od trenutnog pokućnog telemach interneta? Brzina na pokućnom mi je većinom u redu, ali ping je problem.. Koristim iskrine lte antene na huawei b535 ruteru. Zvao sam tcom radi adsl mreze i propusnost je samo 10 mbit. Bi li hibrid box mogao imati neke vece brzine od tih 10 mbit uz solidan ping. Mogu li se iskrine antene spojiti na taj hibridni ruter?

 

Hibrid koristi telefonsku paricu kao primarnu vezu i kada ona ne radi ili šteka onda se prebacuje na mobilni net di brzine mogu biti daleko veće.

Nema vam smisla uzeti Hibrid jer će vam router primarno držati konekciju preko parice di ste naveli brzinu od oko 10 Mbps što je žalosno a tko zna kakv će biti ping.

Prije ćete ištekati paricu samo da vam router bude stalno prespojen na mobilnu vezu a onda vam nema smisla plaćati Hibrid već je bolje normalno uzeti neku tarifu za mobilni internet.

 

Telemach je priča za sebe, svi znamo da je uglavnom loš telekom.

Možete isprobati tarife za mobilni internet i od drugih telekoma pa vidjeti ping.

 

Huawei B535 je dobar router, ja ga koristim sa Iskrama P-56 i na HT mobilnoj mreži imam brzine do 200/45 Mbps (na selu) a ping oko 19-30 ms, i više nego dobro za surfanje, posao, pa i online gaming.

 

Za probleme oko mobilnog neta, routera, pinga, antena... pišite na https://forum.bug.hr/forum/topic/opce-teme-ostali-operateri/4g-5g-routerimhotspotanteneoperaterifw/272732.aspx jer je ovo tema samo za HT fiksne usluge pa da ne bi otišli u off-topic :)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.2.2022 21:32 (Tirkiz).
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ok. Hvala za info
14 godina
offline
T-Com Internet

Sve je pogrešno objašnjeno,  hibrid nije backup usluga da mijenja osnovnu u slučaju problema i radi povremeno.

 

Prioritetno radi usluga sa većom brzinom a to je u tvom slučaju mobilna , 200 gb po max brzini što je na hibridu uglavnom stabilnih 30 mb/s , na nekim lokacijama je oko 50 do 60 mb/s . Vjerojatno ovisi o popunjenosti čelija na baznoj postaji. Za dodatnih 15 kn se može dobiti 100 gb svakog mjeseca. Nakon toga se spušta na osnovnu brzinu putem dsl linije.

Znači 300 gb po brzini minimalno 30 mb/s.

 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...

Sve je pogrešno objašnjeno,  hibrid nije backup usluga da mijenja osnovnu u slučaju problema i radi povremeno.

 

Prioritetno radi usluga sa većom brzinom a to je u tvom slučaju mobilna , 200 gb po max brzini što je na hibridu uglavnom stabilnih 30 mb/s , na nekim lokacijama je oko 50 do 60 mb/s . Vjerojatno ovisi o popunjenosti čelija na baznoj postaji. Za dodatnih 15 kn se može dobiti 100 gb svakog mjeseca. Nakon toga se spušta na osnovnu brzinu putem dsl linije.

Znači 300 gb po brzini minimalno 30 mb/s.

 

U pravu si, sada vidim na HT webu da Hibridbox primarno koristi mobilni net pa onda nakon potrošenog prometa prespaja na paricu.

 

Onaj moj opis Hibridboxa je bio na temelju iskustva sa poslovnim korisnicima, jer sam prije par godina imao dvoje poslovnih klijenata na Hibridboxu u ZG širem centru koji su mi se stalno žalili na lošu internetsku vezu. Jer im je router primarno držao konekciju preko parice iako je bila nikakva a prespajao se na mobilnu tek kada parice nema ili ištekaju RJ-11 kabel.

Sada sam se sjetio da su oni imali poslovnu Hibrid uslugu, koju je HT tada reklamirao kao backup uslugu na 4G kada ne valja ili nema parice.

Pa sam mislio da je i danas to tako kada se spominje Hibridbox.

 

Tako da moje isprike na pogrešnom opisu za Hibridbox :)

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz kaže...
Wontay kaže...

Sve je pogrešno objašnjeno,  hibrid nije backup usluga da mijenja osnovnu u slučaju problema i radi povremeno.

 

Prioritetno radi usluga sa većom brzinom a to je u tvom slučaju mobilna , 200 gb po max brzini što je na hibridu uglavnom stabilnih 30 mb/s , na nekim lokacijama je oko 50 do 60 mb/s . Vjerojatno ovisi o popunjenosti čelija na baznoj postaji. Za dodatnih 15 kn se može dobiti 100 gb svakog mjeseca. Nakon toga se spušta na osnovnu brzinu putem dsl linije.

Znači 300 gb po brzini minimalno 30 mb/s.

 

U pravu si, sada vidim na HT webu da Hibridbox primarno koristi mobilni net pa onda nakon potrošenog prometa prespaja na paricu.

 

Onaj moj opis Hibridboxa je bio na temelju iskustva sa poslovnim korisnicima, jer sam prije par godina imao dvoje poslovnih klijenata na Hibridboxu u ZG širem centru koji su mi se stalno žalili na lošu internetsku vezu. Jer im je router primarno držao konekciju preko parice iako je bila nikakva a prespajao se na mobilnu tek kada parice nema ili ištekaju RJ-11 kabel.

Sada sam se sjetio da su oni imali poslovnu Hibrid uslugu, koju je HT tada reklamirao kao backup uslugu na 4G kada ne valja ili nema parice.

Pa sam mislio da je i danas to tako kada se spominje Hibridbox.

 

Tako da moje isprike na pogrešnom opisu za Hibridbox :)

 

 

I da još malo bolje pojasnimo: "Kada zbog tehničkih ograničenja na vašem kućnom priključku brzina interneta ne prelazi 30 Mbit/s, Hibridbox omogućuje brže surfanje koristeći najbolju 4G/LTE mobilnu mrežu ZAJEDNO s postojećim fiksnim internetom. (HT web)"

Dakle, LTE pali kad je brzina DSL-a nije dovoljna. I onda troši onih 200 giga.

 

Edit: i da usput posvjedočim da brzina nije ograničena na 30 mbps kao što neki tumače HT-ov web (vidi sliku). DSL kod mene je 8/0.8

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2022 12:35 (vedran70).
12 godina
online
Re: T-Com Internet
vedran70 kaže...
Tirkiz kaže...
Wontay kaže...

Sve je pogrešno objašnjeno,  hibrid nije backup usluga da mijenja osnovnu u slučaju problema i radi povremeno.

 

Prioritetno radi usluga sa većom brzinom a to je u tvom slučaju mobilna , 200 gb po max brzini što je na hibridu uglavnom stabilnih 30 mb/s , na nekim lokacijama je oko 50 do 60 mb/s . Vjerojatno ovisi o popunjenosti čelija na baznoj postaji. Za dodatnih 15 kn se može dobiti 100 gb svakog mjeseca. Nakon toga se spušta na osnovnu brzinu putem dsl linije.

Znači 300 gb po brzini minimalno 30 mb/s.

 

U pravu si, sada vidim na HT webu da Hibridbox primarno koristi mobilni net pa onda nakon potrošenog prometa prespaja na paricu.

 

Onaj moj opis Hibridboxa je bio na temelju iskustva sa poslovnim korisnicima, jer sam prije par godina imao dvoje poslovnih klijenata na Hibridboxu u ZG širem centru koji su mi se stalno žalili na lošu internetsku vezu. Jer im je router primarno držao konekciju preko parice iako je bila nikakva a prespajao se na mobilnu tek kada parice nema ili ištekaju RJ-11 kabel.

Sada sam se sjetio da su oni imali poslovnu Hibrid uslugu, koju je HT tada reklamirao kao backup uslugu na 4G kada ne valja ili nema parice.

Pa sam mislio da je i danas to tako kada se spominje Hibridbox.

 

Tako da moje isprike na pogrešnom opisu za Hibridbox :)

 

 

I da još malo bolje pojasnimo: "Kada zbog tehničkih ograničenja na vašem kućnom priključku brzina interneta ne prelazi 30 Mbit/s, Hibridbox omogućuje brže surfanje koristeći najbolju 4G/LTE mobilnu mrežu ZAJEDNO s postojećim fiksnim internetom. (HT web)"

Dakle, LTE pali kad je brzina DSL-a nije dovoljna. I onda troši onih 200 giga.

 

Edit: i da usput posvjedočim da brzina nije ograničena na 30 mbps kao što neki tumače HT-ov web (vidi sliku). DSL kod mene je 8/0.8

 Evo moje današnje brzine na hibridu  ;)

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
(zavist koja se ne može opisati riječima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice