T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.323.244
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Jel mi može netko objasniti na kojem principu radi Hibridbox od T-coma? Zanima me pošto radi preko 4G(SIM-kartice), da li ga je moguće prenositi na druge lokacije(kada negdje putujem ponesem ga, i samo uključim u struju, hoće tako raditi, bez drugih telefonskih žica?? Ili je ovisan o telefonskoj liniji?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Fiksna usluga koja se ne može prenositi, sim kartica je ovisna o adsl liniji. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
T-Com Internet

Nemam interneta od petka 14 sati lampica od optike blinka crveno  , stara chetirala s agentom preko tcom aplikacije i kao spojili je s tehnicarom koji se jos nije javio , jos uvijek pise uklanjaju se poteskoce ili tako nesto, sta ne rade tcom tehnicari vikendom?

 

Edit: rekli su do nedjelje navecer da bi se trebao rijesiti problem

 

Edit: eto problem rijesen, netko nam je zamjenio kanalice kad su ukopcavali nekog drugog lol, sad ovaj drugi nema interneta dok mu ne poprave xD

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2022 11:24 (Mr.Natural).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Eto ti ga na, izgleda da i optika ima problema kao i bakar
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Meni net u zadnji par tjedana katastrofa oko 20h pa do ponoći. Stranice se učitavaju cijelu vječnost.
Bakar je u pitanju. Ima li tko slična iskustva? Ima li ikakve koristi prijavljivati usporenost ili je ovo surova realnost?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Meni je skoro citav ovaj mjesec bila stabilna veza bez pucanja iako router pokazuje veliki broj crc grešaka. Zadnja dva dana počelo je redovito pucati svakih sat dva. Sve si nekako mislim da je do Speedport Plusa. Ne znam dali se moze nabaviti samo Speedport Smart 3 bez wifi pojacivaca. Smart meshing mi ne treba, wifi je odlican jer sam u stanu od manje od 50 kvadrata. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

ja sam od 14.11 bez neta,dobio sam zamjenski ruter kojem je brzina 0.5-2 mbps,dosadujem im cijelo vrijeme (jer su navodno pokidani podzemni kablovi) oni iskopaju kanal stave traku i to tako stoji 4 tjedna,a odgovor na chatu mi je da kolege rade na problemu...

prijavio sam ih inspekciji,sad koji dan trebam dobiti pismo od inspekcije,vec vidim da nista od toga...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Doktor-X kaže...
Eto ti ga na, izgleda da i optika ima problema kao i bakar

 eto problem rijesen, netko nam je zamjenio kanalice kad su ukopcavali nekog drugog lol, sad ovaj drugi nema interneta dok mu ne poprave xD 

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Doktor-X kaže...
Eto ti ga na, izgleda da i optika ima problema kao i bakar

 Nažalost nije ni optika savršena, bakar bar može raditi u žnj uvijetima dok za optiku uvijek valja biti sve tip top, malo da ti je konektor zmazan od patchcorda ili da ti je optička instalacija malo previše savijena već si u banani

LP
12 godina
offline
T-Com Internet

Jučerašnje brzine na t-com Hybrid boxu, nije da se imam kaj žaliti :)

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav ekipa, već duže vrijeme mislim pitat ovde pitanje al nikako da uhvatim vremena.

Imam Optiku kod kuće (200/100) sve to radi uredu i ok je ali sam zamijetio da u posljednje vrijeme dosta dugo treba da se neki uređaj spoji na WiFi.

Kada idem mjeriti brzinu recimo dobijem rezultat: 211/217 zatim drugi dan bude 160/171. (Trenutno nisam kod kuće pa ne mogu izmjeriti).

Moje pitanje dali je to ok? Pošto ja mislim da i nije baš.

I koje mi vremenske intervale savjetujete za mjerenje brzine?

 

Ovdje sam se čisto želio posavjetovati sa vama prije nego što zovem T-Com pa mi se javi neka "teta" ili "student" za pričom iskopčajte/ukopčajte - uzmite čačkalicu u držite 10sec, reset gumb.

 

Hvala vam unaprijed i čekam vaše mišljenje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Ovisi sve koliko se uređaja spaja na mrežu, logično da će bolja mjerenja biti kada je manje uređaja spojeno na wifi i kada uređaji ne rade nešto zahtjevno tipa skidaju itd. Isto naravno 5ghz ima kvalitetnjiji signal u manjem radijusu nego 2,4ghz wifi tak da i to valja imat na umu. 

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...

Ovisi sve koliko se uređaja spaja na mrežu, logično da će bolja mjerenja biti kada je manje uređaja spojeno na wifi i kada uređaji ne rade nešto zahtjevno tipa skidaju itd. Isto naravno 5ghz ima kvalitetnjiji signal u manjem radijusu nego 2,4ghz wifi tak da i to valja imat na umu. 

 Kad sam radio mjerenja bio je samo ukopčan Max Tv u Lan (i radio je). I naravno mobitel sa kojim sam mjerio udaljenosti 2m od rutera.

Ove oscijalicije su mi čudne odnosno da upload može biti toliko veći od ugovorenog.

13 godina
offline
T-Com Internet

Ljudi pitanje.

Ako se ne varam, potpisali smo ugovor za fiksni i internet u 7. mjesecu 2020 na 24 mjeseca, sjećam se jer smo dobili kod za Santa Domenicu. Međutim, danas gledam na MojTelekom aplikaciji i vidim da nema ugovorne obveze. Poslao im i poruku na FB i također govore kako nisam pod ugovorom. Ne kužim.

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
dv14 kaže...

Ljudi pitanje.

Ako se ne varam, potpisali smo ugovor za fiksni i internet u 7. mjesecu 2020 na 24 mjeseca, sjećam se jer smo dobili kod za Santa Domenicu. Međutim, danas gledam na MojTelekom aplikaciji i vidim da nema ugovorne obveze. Poslao im i poruku na FB i također govore kako nisam pod ugovorom. Ne kužim.

 A tu je loše...?

LP
12 godina
offline
T-Com Internet

S obzirom da u zadnje vrijeme nije bilo govora o tome (iako je isto pitanje bilo postavljeno prošlih godina) - radi li Internet posvuda u mobu u 2022.?

Dakle, ne da na jedno poslijepodne ubacim sim u mob, nego da ga konstantno imam kao sim2 za net?

 

Ponuda tarifa kod svih operatera mi cjenovno ne odgovara. Planiram uzeti jedan sim na bonove s nekih 500min razgovora i Internet posvuda za net. SMS mi je beskoristan. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-papir.. ne razgovor telefonom ili mreža, tj nešto što je pravno jasno, pa traži da ti daju stanje-status kao korisnik, da s današnjim datumom nemaju potraživanja ili ugovorni odnos s tobom.. odnosno, kad si potpisivao neki ugovor dobio si svoj primjerak, .. tamo piše što itd.

-stvari se mijenjaju, npr evotv-pošta-tcom, kao i tele2-telemach.. ili gubitak podataka-baze, greška.. bolje ti je znati stvarno stanje nego se iznenaditi ili osloniti na 'rekli su..' tj trebaš papirnato-dokazivo dok sjećanje može zavarati i zato se korsiti papir kao i naziv ugovor s potpisom itd.. :)

 

-pošto to ispituješ, tad ti je vjerojatno važno.. možda zbog promjene paketa ili operatera a možda zbog korištenja nekog drugog paketa-ugovorne, neki bonus koji možda možeš dobiti.. pa je recimo u tvom interesu znati, čak možda i sklopiti novi ugovorni.. tj to ćeš zaključiti sam :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...
dv14 kaže...

Ljudi pitanje.

Ako se ne varam, potpisali smo ugovor za fiksni i internet u 7. mjesecu 2020 na 24 mjeseca, sjećam se jer smo dobili kod za Santa Domenicu. Međutim, danas gledam na MojTelekom aplikaciji i vidim da nema ugovorne obveze. Poslao im i poruku na FB i također govore kako nisam pod ugovorom. Ne kužim.

 A tu je loše...?

 Ne, dapače. Samo mi nije jasno.

Ništa ne ostavljam nezavrš
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
dv14 kaže...
zabbax21 kaže...
dv14 kaže...

Ljudi pitanje.

Ako se ne varam, potpisali smo ugovor za fiksni i internet u 7. mjesecu 2020 na 24 mjeseca, sjećam se jer smo dobili kod za Santa Domenicu. Međutim, danas gledam na MojTelekom aplikaciji i vidim da nema ugovorne obveze. Poslao im i poruku na FB i također govore kako nisam pod ugovorom. Ne kužim.

 A tu je loše...?

 Ne, dapače. Samo mi nije jasno.

 -pazi.. može biti i loše.

tj .. pod ugovornom, svaki ugovor je obveza za obje strane, tebe-korisnika da ćeš taj period plaćati uslugu x-kuna, operater da će po tim uvjetima isporučiti ugovoreno.. npr sad poskupljuje plin, razumiješ?

-bez ugovorne idući mjesec možda dobiješ viši račun od onog na što si navikao.. jer u tom periodu pod ugovornom imaš recimo popust-pogodnosti i u pravilu je tekući cjenik nepovoljniji-skuplji za istu-sličnu uslugu.

-tad je to u tvom interesu, osim ako želiš recimo prijevremeni raskid i sl.

-ugovorna je za normalnog korisnika 'bolja' tj godinama je recimo internet pojeftinjavao, dizale se brzine i sl. i tad je to 'smetalo' dok ne istekne ugovorna ili penali.. sad već duže nema pada cijene, promijenli su foru, mozaik-magenta.. tj operater ne želi ugovornu u kojoj ti nešto daje s popustom, tj isplativije mu je naplatiti ti više po tekućem cjeniku usluga kojeg može kad poželi promijeniti npr podići cijenu (a sad imaju i opravdanje, energenti-inflacija..) tj jedino što ne želi da izgubi pretplatnika a to osigura povezivanjem u magenta-mozaik shemi. (oba operatera koriste istu stvar, njie to otkrivanje kotača-vatre..).

-dok si pod ugovornom vrijedi taj ugovor, kad ugovorne nema tad imaš osnovni ugovor o pružanju usluge i tekući cjenik, tj ako podignu cijenu tad tek idući mjesec to primjetiš a tad prvo platiš dok je raskid moguć bilo kad.. no realno samo ostaneš ljut-prevaren mada je sve po pravilima. Pod ugovornom oni mogu promijenit cijene-tekuće, no ti i dalje plaćaš ugovoreni iznos.. kad cijene rastu što ti je bolje? plin-gorivo? kad padaju .. opet mi je draže ugovorna, tj dobiješ što si ugovorio ovako dobiješ ono što trenutno operater želi, cjenik i ima zakonski pravo.

-kao korisniku ugovorna ti smeta samo kad želiš raskid prijevremeni ili kad nisi zadovoljan recimo cijenom.. netko drugi nudi povoljnije, no to si mogao predvijdeti prije ugovaranja tj biznis-tržište...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.2.2022 14:53 (ihush).
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
I kod mene piše da sam bez ugovora a nisam, jer mi je račun 149kn a to sigurno nebi dali bez ugovora
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.2.2022 21:35 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Doktor-X kaže...
I kod mene piše da sam bez ugovora a nisam, jer mi je račun 149kn a to sigurno nebi dali bez ugovora

 Greška je u aplikaciji tak i meni piše, samo ne znam zašto na FB i na chatu govore isto kao na aplikaciji. Kak je rekao Ihush, pogledaj na papiru koji imaš (ugovoru) ili nazovi službu za korisnike. Ja sam sad neki dan produžio, iako na aplikaciji piše da nisam pod ugovorom zapravo jesam do 27.02. i to je znala tamo u službi za korisnike. 
Btw info oko produženja. Imam MAX 2 uslugu za 169 kn (hibrid box) jer nema optike ni vdsl kod mene pa nemam izbora. Poklona kod produženja nema ako želite istu cijenu. Ako želite poklon onda vam se cijena diže za 30 ili 60 kn.  Pokloni su proporcionalni broju i vrijednosti usluga paketa koji imate. Za moj max 2 paket dobio bi bon 400kn u sancta domenici ali bi mi račun bio 230kn, a da uzimam npr. max 3 paket onda je bon od 600kn itd. 
Eto tolko ako ikome pomaže.
Pozz.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
13 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav ekipa.... nekako sam se dao nagovoriti na onaj mesh i onaj "veći ruter" kao za 15kn+ na mj računu.

A i inače bitku bijem preko ljeta kada su mi gosti u kući na nišem katu jer se WiFi ruter nalazi na katu iznad...

U globalu ako netko ima kako ste vi zadovoljni sa tim "većim" ruterom i tim meshom?

 

Da budem iskren sve je počelo sa pričom tj mojim problemom oko jačine WiFi signala.

Recimo ja sam za laptopom u kuhinji koji je 4 metra od rutera (koji je u boravku - a ista je prostorija bez zidova) i na prijenosniku mi nije full pun signal nego jedna crtica manje od full....

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
T-Com Internet

HAKOM-ova objava namjere postavljanja (gradnje) svjetlovodne distribucijske mreže zadnji upis ima na dan 09.08.2021.
Znači zadnja obavijest je bila prije točno pola godine!!!
Istina da na karti piše posljednje osvježavanje podataka: 2. mjesec, 2022 ali nekako imam dojam da je to u svezi optike
sve nekako stalo...

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
T-Com Internet

Prosinac i siječanj - VDSL veza je pucala relativno često, pa bi par dana bio mir i onda ponovno pucala...

 

Jutros je sve otišlo k vragu. ZTE-ov router se ne želi povezati s centralom. Puklo samo od sebe dok još nisam ni uključio kompjuter.

 

Prijavio kvar onom virtualnom majstoru putem 0800 9000. Provjerio taj status u mobilnoj aplikaciji i tamo je pisalo da je smetnja prijavljena. Poslijepodne nazvao netko iz HT-a da će sutra doći tehničar.

 

Router i dalje ide u reset loop, pa pokušava i pokušava, ali uzalud.

 

A tako je sve dobro radilo dok nisu dirali u te profile ljetos...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Svaka čast zetejcu da je tolko i duro, HT ih nema na stanju (nove) već godinama.

LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.2.2022 21:15 (zabbax21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
Kile84 kaže...

HAKOM-ova objava namjere postavljanja (gradnje) svjetlovodne distribucijske mreže zadnji upis ima na dan 09.08.2021.
Znači zadnja obavijest je bila prije točno pola godine!!!
Istina da na karti piše posljednje osvježavanje podataka: 2. mjesec, 2022 ali nekako imam dojam da je to u svezi optike
sve nekako stalo...

 

Nije baš da telekomi svaki mjesec objavljuju da grade negdje optiku...

To su projekti koji traju i po dvije godine i onda kada ih privode kraju i dobiju novi krug financiranja, objave nova područja u kojima će graditi optiku.

 

Gdje će HT graditi optiku, imaju i na svom webu (kao i svi ostali telekomi), koje je malo ažurnije od HAKOM weba: 

https://www.t.ht.hr/objave-gradnje-opticke-mreze

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.2.2022 22:09 (Tirkiz).
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav...jel mi moze netko preporucit koju uslugu aktivirat kod t-coma za kucni neograniceni internet..pitam zbog gledanja iptv prvenstveno...sad je aktivirana opcija 100gb brzog a to se bojim da je premalo,kad se 100 potrosi onda pada brzina...inace se placa 190kn to sve,a to mi nekak puno...najbolje da nazovem sluzbu za korisnike?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav, može li mi tko potvrditi (iz vlastitog iskustva) mogu li se na hibridbox routeru otvoriti portovi za ona računala koja su filtrirana samo na dsl?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Čuj jedini način da otvoriš portove kako spada je da na svojoj t-com korisničkoj stranici prebaciš router u bridge mod. Tada možeš otvarati portove i slično. No dok ti je po defaultu router na korisničkim stranicama u router modalitetu, nećeš na večini t-com routera moći otvarati portove, mislim prođe otvaranje porta na routeru bez frke, no port u stvari nije otvoren kada provjeriš. 

 

 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
vedran70 kaže...

Pozdrav, može li mi tko potvrditi (iz vlastitog iskustva) mogu li se na hibridbox routeru otvoriti portovi za ona računala koja su filtrirana samo na dsl?

 Izgleda da se mogu (imam hibrid ali nisam nikad otvarao portove na njemu) https://satelitskiforum.com/index.php?page=Thread&threadID=13569&pageNo=1

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice