T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.362
|
čitano: 6.301.332
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Za Gigabox korisnike...mogu li se nakon potrošenih 300GB uzeti dodatni GB, koliko i po kojoj cijeni?
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
DDavorin kaže...

froxie24   Ne to nije FTTB

 Preko FTTB-a su imali pilot projekt sa g.fast. 

12 godina
offline
Re: T-Com Internet

.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2022 18:53 (DDavorin).
10 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav zanima me kako da rijesim ovu sitaciju sa t-com znaci tamo 23.10.21 sam podnio zahtjev za optiku,25.10 poceli su kopat ulicu gdje mi je kuca i stavvili buzir u moje i od tada im ni traga za spajanje a medu vremenu do tada su mi 2 ili 3 puta zahtejv mi je stoniran i sad sam ih zvao podnio novi zahtjev reko mi lik preko telefona da moram dobit suglasnot 31.12 i do danas nisam nista dobio jel ima netko tko radi u t com da mi sredi to jel,A na drugoj adresi mi a1 u roku 2 tj sredio sve doveli spojili i pustili u pogon a ovi nisu mogucnosti 3 mj spojit kabel hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ako od 1.2. ide FWA kad bi se mogle znat cjene i paketi? A1 već nudi, mislim da je 1TB prometa negdje oko 220 kn (nisam provjeravao ovo mi je rekao poznanik koji je naručio i sad čeka da ga spoje) čak imaju i Fritz kao router. Iznenadio sam se da je SIM u ‘anteni’ i onda UTP kabelom u router
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2022 0:23 (nani).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
nani kaže...
Ako od 1.2. ide FWA kad bi se mogle znat cjene i paketi? A1 već nudi, mislim da je 1TB prometa negdje oko 220 kn (nisam provjeravao ovo mi je rekao poznanik koji je naručio i sad čeka da ga spoje) čak imaju i Fritz kao router. Iznenadio sam se da je SIM u ‘anteni’ i onda UTP kabelom u router

 

Vjerojatno 1.2. ili koji dan ranije :D

Kada objave, znat ćemo...

 

A1 daje 5G tamo gdje je dostupan, ono što je "antena" je ustvari 5G router ali koji mora biti vani montiran kako bi što bolje komunicirao s tornjem (jer 5G frekvencije poput 3,6 GHz se gube s većom udaljenošću i preprekama) pa je dalje tankim LAN kabelom spojen na Fritza u kući koji dalje daje WiFi ukućanima, LAN portove i ostalo.

Jer solucija da imate WiFi vani a ne u kući i kroz prozor provlačite hrpe LAN kabela od 5G routera do kompova sigurno ne dolazi u obzir :D

Limit je 1 TB mjesečno ali ima i limit na brzini - do 200 Mbps, piše sve na dnu A1 weba kod 5G tarife.

 

Vjerojatno ćemo već kroz koji tjedan saznati tarife i limite za HT 5G FWA...

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2022 9:56 (Tirkiz).
5 godina
offline
T-Com Internet

Ovako izgleda FWA kod A1,brzina mi je 175 mbps,udaljenost od odašiljaća 1400m.

askey askey
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2022 10:59 (Buki6).
 
4 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Buki6 kaže...

Ovako izgleda FWA kod A1,brzina mi je 175 mbps,udaljenost od odašiljaća 1400m.

 Kakav je BufferBloat (dslreports speedtest)?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz kaže...

Vjerojatno 1.2. ili koji dan ranije :D

Kada objave, znat ćemo...

 

A1 daje 5G tamo gdje je dostupan, ono što je "antena" je ustvari 5G router ali koji mora biti vani montiran kako bi što bolje komunicirao s tornjem (jer 5G frekvencije poput 3,6 GHz se gube s većom udaljenošću i preprekama) pa je dalje tankim LAN kabelom spojen na Fritza u kući koji dalje daje WiFi ukućanima, LAN portove i ostalo.

Jer solucija da imate WiFi vani a ne u kući i kroz prozor provlačite hrpe LAN kabela od 5G routera do kompova sigurno ne dolazi u obzir :D

Limit je 1 TB mjesečno ali ima i limit na brzini - do 200 Mbps, piše sve na dnu A1 weba kod 5G tarife.

 

Vjerojatno ćemo već kroz koji tjedan saznati tarife i limite za HT 5G FWA...

 Nekako sam očekivao da će vani biti samo antena povezana kabelom sa hw-om koji je 'u kući'. 

14 godina
offline
T-Com Internet

De neku recenziju nabaci: kako je po lošem vremenu, minusu, grmljavina...? Dal' radi iptv ako imaš, kakav je upload?

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
nani kaže...
Tirkiz kaže...

Vjerojatno 1.2. ili koji dan ranije :D

Kada objave, znat ćemo...

 

A1 daje 5G tamo gdje je dostupan, ono što je "antena" je ustvari 5G router ali koji mora biti vani montiran kako bi što bolje komunicirao s tornjem (jer 5G frekvencije poput 3,6 GHz se gube s većom udaljenošću i preprekama) pa je dalje tankim LAN kabelom spojen na Fritza u kući koji dalje daje WiFi ukućanima, LAN portove i ostalo.

Jer solucija da imate WiFi vani a ne u kući i kroz prozor provlačite hrpe LAN kabela od 5G routera do kompova sigurno ne dolazi u obzir :D

Limit je 1 TB mjesečno ali ima i limit na brzini - do 200 Mbps, piše sve na dnu A1 weba kod 5G tarife.

 

Vjerojatno ćemo već kroz koji tjedan saznati tarife i limite za HT 5G FWA...

 Nekako sam očekivao da će vani biti samo antena povezana kabelom sa hw-om koji je 'u kući'. 

 

To je teže jer kabel između antena i routera ne bi smio biti dulji od 5-10 metara zbog gubitaka u kabelu a to je u praksi često kratko, pogotovo ako će se ići na najbolju soluciju, da antene budu što visočije, dakle na samom vrhu krova a router u prizemlju.

Može se i tako pa da router bude na tavanu, ali opet u prizemlju treba neki uređaj koji će odašiljati WiFi, imati LAN utore za žičano spajanje kompova i sl...

 

A i tehničari ne žele da se penju na krovove, tamam posla :D

 

To znam jer imam takav setup za 4G kod sebe di su mi vanjske antene i 4G router vani (u vodonepropusnom ormariću naravno) a u kući imam drugi router koji baš radi kao router (uključen WiFi, LAN portovi za žičano spajanje uređaja, itd.).

 

7 godina
offline
T-Com Internet

Jedno pitanje, istekao mi je ugovor prošli mjesec, nazvao sam telefonom onaj njihov 0800 broj, i dogovorio sve uvjete za novi ugovor, na kraju mi je rečeno da će mi novi ugovor biti dostavljen poštom, međutim to je već sada prošlo mjesec dana, a ni traga ni glasa ugovoru, da ih zovem, da vidim zašto ga nema? Ili da čekam sljedeći račun, pa vidim jel sve onako kako smo dogovorili? Nadam se da neće biti kakvih problema, jer kada smo pričali i dogovarali nove uvjete, rečeno mi je da se razgovor snima, ja točno znam koji je to dan i vrijeme bilo, nadam se da neće biti problema.

 

Vaši savjeti? Da čekam još mjesec dana ili šta? Hvala.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Slow Rodriguez kaže...

Jedno pitanje, istekao mi je ugovor prošli mjesec, nazvao sam telefonom onaj njihov 0800 broj, i dogovorio sve uvjete za novi ugovor, na kraju mi je rečeno da će mi novi ugovor biti dostavljen poštom, međutim to je već sada prošlo mjesec dana, a ni traga ni glasa ugovoru, da ih zovem, da vidim zašto ga nema? Ili da čekam sljedeći račun, pa vidim jel sve onako kako smo dogovorili? Nadam se da neće biti kakvih problema, jer kada smo pričali i dogovarali nove uvjete, rečeno mi je da se razgovor snima, ja točno znam koji je to dan i vrijeme bilo, nadam se da neće biti problema.

 

Vaši savjeti? Da čekam još mjesec dana ili šta? Hvala.

 Meni je jedna rijetko sposobna osoba na 0800 9000 rekla: poštom, e-mailom ili dobiješ link na kojem možeš skinuti svoj ugovor. Kako tada nisam realizirao taj dogovor, nisam na svojoj koži doznao bi li mi ugovor stigao jednim od navednih načina. Bonbon mi je, recimo, ugovor za pretplatu poslao e-mailom.

 

Ako mene pitaš, zovi 0800 9000 i pitaj. Ja bih sigurno volio imati svoj primjerak ugovora (papirnati ili digitalni).

7 godina
offline
T-Com Internet

Upravo iz toga razloga i pitam, svaka čast e-mailu, ovom, onom, ali kada ja to imam na papiru, to je onda to. Ovako nikad ne znaš na čemu si.

 

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Slow Rodriguez kaže...

Upravo iz toga razloga i pitam, svaka čast e-mailu, ovom, onom, ali kada ja to imam na papiru, to je onda to. Ovako nikad ne znaš na čemu si.

 

 

 Bonbon mi je poslao PDF. Isprintaš i imaš. Dok traje pandemija, svašta prolazi kao sklapanje ugovora na daljinu. Ja, recimo, Bonbonu nisam ništa potpisao. Nigdje. Ali klikom na gumb za slanje svojih podataka tamo kod zahtjeva za sklapanje ugovora na Webu Bonbona, pristao sam da to tako provedemo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2022 19:26 (zelenapaprika).
2 godine
neaktivan
offline
T-Com Internet

Zna li netko podesiti ovaj novi router što se dobije u Mesh opciji... mislim na port forward..

 

ima samo otvorene portove (mogućnost) od 1000 do 2001

 

Ne vidim ni da je ta opcija za PF, i samo tu sam mogao postaviti prolaz... ali, THR-u sam stalno nedostupan a i na ovom siteu https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

 

SLIKA

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

to nije router, to je modem operatera.. :) koji ne mora nuditi željene opcije, tj ovisi što pravi šef odluči, tj operater-firmware.. tj jesi li pravi admin ili samo juzer ..

 

-može stvar biti u centrali-serveru-opreateru.. npr možda moraš tražiti skidanje nat-a, npr mobilni (zapravo ovisi kako imaju riješen server..).

 

-za test, (ali samo test, ne trajno, sigurnost!) .. prebaci port na DMZ.. npr čitavo računalo-ip.. tad će baš sve prolaziti (ili neće..) a tad znaš ako ne prolazi da to blokira server-centrala-nat.. ne tvoj modem.

-druga stvar, kad testiraš otvoreni port.. nije dovoljno da ga otvoriš u routeru-postavkama.. nego mora biti upaljena konkretna app koja taj port koristi tj komunicira, npr ftp server.. ako je ugašen, tad test kaže closed.. mada je u routeru otvoren tj nema odgovora kranjeg porta-uređaja npr ako je ugašeno računalo tj to ne radi sam modem-router, on je samo 'skretnica' između tih dvaju adresa.

 

-polako, naučit ćeš.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
T-Com Internet

svaki dan od cca 23:10 do 00:30 mi brzina padne da jedva mogu google otvorit, prek speed testa od 0.5-5 mbps. sad zvao tcom, frajer probo nes bezveze remote restartat i dalje isto. vec danima pokusavam ja restartat i softwareski i hard reset i dalje nista ne pomaze u tih 1h. 
ping takoder katastrofa. nikad mi se nije to desavalo do sad, probao na razlicite kompove i mobove, svima steka isto, ping isto, nevezeno jel wifi ili zica.

reko je lik da je prijavio poteskocu njima i da ce vidit.

sta mogu ocekivat osim "s nase strane je sve u redu"?

popizdit cu vise...

Ficolinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ficolinja kaže...

svaki dan od cca 23:10 do 00:30 mi brzina padne da jedva mogu google otvorit, prek speed testa od 0.5-5 mbps. sad zvao tcom, frajer probo nes bezveze remote restartat i dalje isto. vec danima pokusavam ja restartat i softwareski i hard reset i dalje nista ne pomaze u tih 1h. 
ping takoder katastrofa. nikad mi se nije to desavalo do sad, probao na razlicite kompove i mobove, svima steka isto, ping isto, nevezeno jel wifi ili zica.

reko je lik da je prijavio poteskocu njima i da ce vidit.

sta mogu ocekivat osim "s nase strane je sve u redu"?

popizdit cu vise...

 Vjv ako je tako rekao, mogućue da su mjerenja u samom modemu uredu, može biti da je problem do vaše opreme.

LP
2 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

to nije router, to je modem operatera.. :) koji ne mora nuditi željene opcije, tj ovisi što pravi šef odluči, tj operater-firmware.. tj jesi li pravi admin ili samo juzer ..

 

-može stvar biti u centrali-serveru-opreateru.. npr možda moraš tražiti skidanje nat-a, npr mobilni (zapravo ovisi kako imaju riješen server..).

 

-za test, (ali samo test, ne trajno, sigurnost!) .. prebaci port na DMZ.. npr čitavo računalo-ip.. tad će baš sve prolaziti (ili neće..) a tad znaš ako ne prolazi da to blokira server-centrala-nat.. ne tvoj modem.

-druga stvar, kad testiraš otvoreni port.. nije dovoljno da ga otvoriš u routeru-postavkama.. nego mora biti upaljena konkretna app koja taj port koristi tj komunicira, npr ftp server.. ako je ugašen, tad test kaže closed.. mada je u routeru otvoren tj nema odgovora kranjeg porta-uređaja npr ako je ugašeno računalo tj to ne radi sam modem-router, on je samo 'skretnica' između tih dvaju adresa.

 

-polako, naučit ćeš.. :)

 Opa, hvala . 

Puno ti meni napisa što nisam znao ni radio..

Morat ću na edukaciju.

 

Probat ću danas kad se vratim s faksa prebaciti port na DMZ pa ćemo vidjeti..

 

Hvala još jednom.

 

Samo da dopišem...

Na prošlom modemu speedport Plus sam bez problema podešavao PForward pa sam bio Admin, je l?

Ne znam zašto sad ne bi bio ?

Možda to ovisi o modemu, treba ih nazvati ili što, no dobro, vidjet ću sve ovaj tjedan, da te ne zamaram.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.1.2022 6:43 (Drazen99).
2 godine
online
Re: T-Com Internet
Drazen99 kaže...

 Opa, hvala . 

Puno ti meni napisa što nisam znao ni radio..

Morat ću na edukaciju.

 

Probat ću danas kad se vratim s faksa prebaciti port na DMZ pa ćemo vidjeti..

 

Hvala još jednom.

 

Samo da dopišem...

Na prošlom modemu speedport Plus sam bez problema podešavao PForward pa sam bio Admin, je l?

Ne znam zašto sad ne bi bio ?

Možda to ovisi o modemu, treba ih nazvati ili što, no dobro, vidjet ću sve ovaj tjedan, da te ne zamaram.

 nije točno napisao...

imam taj modem i ne trebaš pod NAT ništa upisivati.

 

samo u torrent klijent upiši port npr. 53476, a taj modem ima automatsko prepoznavanje odn. UPnP

 

idi na tu opciju kad podesiš neki port u torrent klijentu...

 

evo, meni radi

 

 a ovo je postavka u modemu..

sam se ažurira, ne moraš ništa čačkati... ni za igre

taj speedport smart je stvarno cool.

 

 

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-naravno da radi.. jedino što za torrent nije potrebno, čak nasuprot nije poželjno otvarati port tj time se bave 'seederi' (i naivci..).

-to što radi port iznad 2000 je također normalno.. tj ono što juzer navede je ponekad točno ili nije, pa eto sad znamo da i na tom modemu-routeru to radi normalno. Dok to nisi napisao vrijedilo je ono što kao info navede juzer naprosto jer nemamo (ili nemam) drugih info.

-upisivanje pod nat? nisi razumio, tj nije stvar upisivanja nego način kako na kojoj liniji radi koji operater-server, npr mobilna mreža a pošto sad svi imaju sve + mobilnu za fallback može biti svašta, npr vip-homebox i tad se to traži od operatera, ne nešto što upisuješ u router tj problem-razlika je centrala-server i način kako oni rade. Kad je sve podešeno tad mora raditi a problem što nema jednog pravila-načina nego više različitih što ovisi npr o kvartu-lokaciji tj liniji-centrali koju neki juzer ima dok drugi nema i tad jednom može raditi a drugom ne itd. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
online
T-Com Internet

E, kad bi ti ljudima jedini na svijetu objašnjavao kao otvoriti Port forwarding na pojedinom modemu, možda bi nekoliko ljudi na svijetu uspjelo shvatiti.

 

Bez ljutnje, no moje objašnjenje je primjenjivo za laike, a tvoje ?

Ne znam za koga je ?!

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...

E, kad bi ti ljudima jedini na svijetu objašnjavao kao otvoriti Port forwarding na pojedinom modemu, možda bi nekoliko ljudi na svijetu uspjelo shvatiti.

 

Bez ljutnje, no moje objašnjenje je primjenjivo za laike, a tvoje ?

Ne znam za koga je ?!

 -vidiš, tome služe upute-rtfm .. tj postoji 'bezbroj' uređaja kao router i svaki ima svoje upute kako se što radi ako podržava-nudi opciju dok poneki ne nudi + oprema operatera koja često ima onemogućeno ono što inače normalan (isti uređaj-original) podržava tj stvar operatera i njegovog softwarea. Ti imaš taj modem i tad je logično da znaš gdje staviti kvačicu.. dok juzer piše da nema opciju što će reći nije pročitao manual i daje netočnu informaciju dok ja ne znam napamet za sve uređaje ..

-možeš mu konkretnije objasniti kako da uključi fwd, dok mu ja preporučam da to ne radi tj nije potrebno za torrent (osim ako ima razlog.. seeder.. što je vrlo problematično npr zakon-sadržaj ili sigurnost).

-kad nekome olakšavaš, nije isto djete-šibice ili osoba koja zna što radi kao i posljedice.. tad se djeci ne daju šibice, tako možemo reći da ako mu pomogneš napraviš potencijalno veću štetu .. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
T-Com Internet
Koje su cijene za net preko optika, prilikom prelaska sa drugog operatera? Samo net. Optika dostupna do vrata (FTTH).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Koja je procedura za premještanjem priključka na kući? Trenutno net dolazi na kat,a ja bih to spustio u prizemlje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: T-Com Internet

Ako imaš kuda, povuci UTP kabel od tog postojećeg mjesta do prizemlja. Ovisno kakva je utičnica gore, možda samo možeš gore na plave (plava i plavo bijela) nakrimpati jedan RJ11 konektor i spojiti na tu utičnicu a dolje na novu utičnicu isto spojiti plavu i plavo bijelu (redosljed nebitan, samo da je isti par žica).

 

Ako nemaš kuda vući kabel, vidi da li ima neki postojeći telefonski (ustvari bilo kakav dvožilni) između kata i prizemlja. Po njemu isto možeš poslati liniju. Ako niti toga nema, moraš bušiti. Ili Powerline.

 

I povuci 2 kabela ako je ikako moguće. Za 1-2-3 godine ćeš biti zahvalan sam sebi ako to napraviš.

 

P.S. - HT ili koji već provider ti to neće raditi, to je tvoja kućna instalacija. Oni su dužni samo dovesti je negdje na kuću i da tamo radi, ostalo je tvoj problem.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2022 8:57 (Nuclear_Phoenix).
10 godina
online
Re: T-Com Internet

Zašto UTP provući , bolji sa manje gubitaka je telefonski sa 0,6mm žicama, nije ADSL/VDSL isto što i digitalni signal.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Meni su isto HT tehničari rekli da provučem UTP kabel, nisu spominjali telefonski.

Trenutno imam stari telefonski iz 90-ih, njega su skrimpali na plavo bijele UTP žice na ormariću.
8 godina
online
Re: T-Com Internet
AF139 kaže...

Zašto UTP provući , bolji sa manje gubitaka je telefonski sa 0,6mm žicama, nije ADSL/VDSL isto što i digitalni signal.

Na tako kratku udaljenost ti to ništa ne znači, prvih 50ak metara u centrali ti je ona ranžir žica koja je i tanja od UTPa.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice