T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.369
|
čitano: 6.306.699
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
T-Com Internet

Sa SZK-om je općenito lutrija koga ćeš dobiti, jer užasno velik broj njih su studenti koji se mijenjaju svakih par tjedana jer duže ne ostaju, tako da ćeš praktički uvijek dobiti nekog neiskusnog, te ako im uvališ nekakvo "jače" pitanje ili problem, velika je vjerojatnost da neće znati što napraviti sa time i samo prijaviti tehničku smetnju prema SMC-u i tehničarima (jer realno samo takve oblike smetnji mogu prijaviti).

Problemi sa MojTelekom aplikacijom realno ne može nitko riješiti - ni SZK, ni SMC, ni tehničari nego baš app developeri u HT-u koji su mitska bića jer nitko ne zna kako interno stupiti u ikakav kontakt sa njima. Identična stvar i sa Webmailom (no mislim da je to više zbog toga što možda 0.1% svih korisnika koristi HTov webmail i jednostavno su odustali od njegovog održavanja).

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Inače mi je brzina 50/10 kod kuće, skidam nešto danas i skužim da je net sporiji nego inače - odvrtim speed test i pokaže da je brzina... 25/25? Koji klinac?

I see now that the circumstances of ones birth are irrelevant; it, is what you do with the gift of life that determines who you are. -Mewtwo
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
all_or_nothing kaže...

ok, sterao sam u onu stvar službu i službenicu za korisnike, baš bio na knap kad mi je rekla da me sustav nije registrirao da sam prijavljivao kvar i da me neće spojiti s nekim tko zna ni sa nadređenim, otišao na chat, iskalio bijes na chatbotu i čuda li, za 15-ak minuta me zove lik i u narednih 10-ak minuta riješimo naš problem.

 

sve opet radi, kako je i radilo. bez greške. 

 

 Ne mogu dalje citati, a da ti ne kazem... nije ti to lijep primjer, rjesavanja problema.
Imamo svoj materinji jezik i dovoljno je komunicirati (bez zacinjavanja rjecnika). To sto su s druge strane tromi, nije tvoje i nase, da se iskalimo....To je problem HT (ako to uopce dozivljava) sto im je kadar ocajan. Kazem, ima i dobrih ljudi.

Mozes se ljutiti na mene, ali tvoj primjer rjesavanja nije primjeren.

Ajde, bar  su ti rjesili problem. Pa si miran.

Zlu ne trebalo
Svako dobro.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...
all_or_nothing kaže...

ok, sterao sam u onu stvar službu i službenicu za korisnike, baš bio na knap kad mi je rekla da me sustav nije registrirao da sam prijavljivao kvar i da me neće spojiti s nekim tko zna ni sa nadređenim, otišao na chat, iskalio bijes na chatbotu i čuda li, za 15-ak minuta me zove lik i u narednih 10-ak minuta riješimo naš problem.

 

sve opet radi, kako je i radilo. bez greške. 

 

 Ne mogu dalje citati, a da ti ne kazem... nije ti to lijep primjer, rjesavanja problema.
Imamo svoj materinji jezik i dovoljno je komunicirati (bez zacinjavanja rjecnika). To sto su s druge strane tromi, nije tvoje i nase, da se iskalimo....To je problem HT (ako to uopce dozivljava) sto im je kadar ocajan. Kazem, ima i dobrih ljudi.

Mozes se ljutiti na mene, ali tvoj primjer rjesavanja nije primjeren.

Ajde, bar  su ti rjesili problem. Pa si miran.

Zlu ne trebalo
Svako dobro.

Napravio je najbolje. Neki put ne ide drugačije.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Pozdrav,
Prije par dana mi je Speedport krepao i dobio sam ZTE jer trenutno nemaju ništa drugo. ZTE nema 5Ghz mrežu, pa bih uzeo svoj router, sad me zanima dali bih mogao i kako staviti na taj router da on podiže internet konekciju… Dali mi je dovoljno da upišem username i lozinku u taj router i spojim ga na ZTE ili moram zvati SZK…

Hvala!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Uvijek možeš staviti svoj router i koristiti ga za internet. Ili samostalno ili u suradnji sa routerom od isp-a, u bridge modu ako ti treba televizija i telefon a router koji si kupio nema takvu mogućnost. Ja sam prošli tjedan kupio na njuškalo za neke male novce, fritzbox 7583 i stavio ga kompletno umjesto speedport-a, te mi na njemu radi voip tj. telefon, maxtv nemam pa ga nisam ni postavljao.
Naravno trebaju ti korisnički podaci za voip kao i za internet da bi ti to sve proradilo.
Od szk podatke za internet vjerojatno možeš dobiti a možeš i sam preko moj telekom web-a, a što se tiče voip-a te podatke ti nitko neće dali, to ćeš morati sam iskopati
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2021 8:36 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
T-Com Internet

Ekipa koja je trazila opticki internet tamo gdje je svjeze proveden (prelazak sa parice), u kojem roku ste dobili uslugu?

 

U ulici je nedavno provedena optika, jos treba instalirati u kucanstvo, medjutim sluzbeni rok je do 60 dana pa me zanima kakav je rok u praksi

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: T-Com Internet
U mene je u ulici optika bila godinama i u prvom mjesecu ove godine predao zahtjev i do dan danas cekam da mi je prikljuce. Imao termin prije dva tjedna da ce doci i ukljuciti pa se nitko nije javio pa sam ponovo zvao tako da sam dobio termin za danas u 4 sata. Bas me zanima hoce li se netko pojaviti hahah. 9 mjeseci sam cekao da sa ulice dode do zgrade i do ulaza u stan pa sada skoro 3 mjeseca da od ulaznih vrata do routera. To su moja iskustva i par mailova i sto poziva orema njima. U pitanju je ht optika lokacija zagreb. Mozda tebi i brze odrade. Ja koliko sam skuzio nema nekoga roka niti se oni toga drze.
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
encoding kaže...

Ekipa koja je trazila opticki internet tamo gdje je svjeze proveden (prelazak sa parice), u kojem roku ste dobili uslugu?

 

U ulici je nedavno provedena optika, jos treba instalirati u kucanstvo, medjutim sluzbeni rok je do 60 dana pa me zanima kakav je rok u praksi

 Sve ovisi koliko je jednostavno za izvršiti i da li se možete dogovoriti na neki normalan termin da bude nekoga na adresi. 

LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2021 14:53 (zabbax21).
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
encoding kaže...

Ekipa koja je trazila opticki internet tamo gdje je svjeze proveden (prelazak sa parice), u kojem roku ste dobili uslugu?

 

U ulici je nedavno provedena optika, jos treba instalirati u kucanstvo, medjutim sluzbeni rok je do 60 dana pa me zanima kakav je rok u praksi

 kod mene su radili ulicu prije ljeta provlacili optiku tada sam trazio kazu nemaju kapacitete aj dobro sacekam do kraja 10 mj poslo upuit kaze da moze aj dobro sklopio ugovor odma u sljedeci tj poceli kopat od sahte do mene i susjeda prokopali ulicu evo mj dana cekam da mi spoje optiku u kucu a na drugoj adresi a1 optika trazio zahtjev spojili u 2 tj toliko o tome 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2021 19:25 (Ice45).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zarez prijatelju! Skoro umro čitajući 💀
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

Zvali me jučer iz HT-a da mi ističe ugovor, a ugovor potpisan u 3.mj ove godine, nije mi jasno, da li će nudit šta jeftinije pa žele da potpišem.

 

Sadašnja ponuda 249kn, telefon, internet i max.
Do sad je bilo 254kn, mislim da je čak bio neki dodatan paket (HD) u prijašnjem ugovoru od 3.mj. Da li postoji šansa da mi ponude šta jeftinije?

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 10:40 (megan2711).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Update SuperVectoringa(koji mi je pušten krajem 9.mj) i dojmovi od zadnjeg puta 

 

I dalje sam na 215/56 stabilno ali i nemam vise ucestale desinkronizacije sa centralom u odnosu na prije za nas sa 35b profilom.

 

I smatram da ce uskoro SV izaci iz experimentalne faze imho 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 13:50 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet
  • Ja sam i dalje na 17a otvoreni profil i redovito puca veza prijavio par puta ali đabe.  
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Router iz Premium smart usluge, jel ima bolji wifi od ostalih? Bez onog dodatka.

 

Onaj wifi dodatak se može spojit s nekim drugim routerom?

 

Gledam kako poboljšati wifi u kući (katnica) pa bi možda to uzeo s Njuškala. Spojili su optiku i donjeli Speedport Plus, wifi je očaj. Router je na katu u sobi, u prizemlju je brzina jedva 20. Prije na VDSLu (30 brzina, ZTE 931 router) je bila skoro full.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Syke kaže.../

Router iz Premium smart usluge, jel ima bolji wifi od ostalih? Bez onog dodatka.

 

Onaj wifi dodatak se može spojit s nekim drugim routerom?

 

Gledam kako poboljšati wifi u kući (katnica) pa bi možda to uzeo s Njuškala. Spojili su optiku i donjeli Speedport Plus, wifi je očaj. Router je na katu u sobi, u prizemlju je brzina jedva 20. Prije na VDSLu (30 brzina, ZTE 931 router) je bila skoro full.

 I ja sam na optici, od 2019 g..

Dobio isto Spodport Plus. Imao dobar Wi-Fi pokrivenost, ostale stvari prituzbi.
Nakon sto smo dobili poklon 200/100 Mbps, Wi-fi srozao. Isto drastican pad D/U i pokrivenost. A u sobi do rutera imam 204/221 sad ne znam ko jetu lud,,,,svejedno... cekam proliku prijeci na drugi Telekom,...

Evo par SS...

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
A meni nije jasna jedna druga stvar. Kad je na liniji bio speedport plus sinkao sam se sa oko 55-60mbita onako kroz dan dinamički, i maksimalna brzina parice koja se dala pročitati preko status.jason linka bila je (bar je tako speedport pisao) oko 80mbita. E sad kada sam umjesto speedport-a stavio fritzbox 7583 brzina sa kojom se sinkam sa centralom je 60mbita i ona se tokom dana dinamički ne mjenja, dapače kada se jednom sinkam sa centralom onda ta brzina i ostaje samo se svaka 24h primjeni ip ali se ne sinka ponovno sa centralom. E sad razlog zašto pišem ovaj post je taj da: čovjek bi očekivao da će i fritz prijavljivati max brzinu kao i speedport oko 80mbita a možda se sa njom i spojiti, no NE to nije slučaj max brzina koju fritz pokazuje je tih 60-tak na koju se i spaja. Znači ili speedport prijavljuje gluposti ili je firmware tako podešen da max prikazuje za manju margine od 6 ili tako nešto
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.12.2021 9:30 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Doktor-X kaže...
A meni nije jasna jedna druga stvar. Kad je na liniji bio speedport plus sinkao sam se sa oko 55-60mbita onako kroz dan dinamički, i maksimalna brzina parice koja se dala pročitati preko status.jason linka bila je (bar je tako speedport pisao) oko 80mbita. E sad kada sam umjesto speedport-a stavio fritzbox 7583 brzina sa kojom se sinkam sa centralom je 60mbita i ona se tokom dana dinamički ne mjenja, dapače kada se jednom sinkam sa centralom onda ta brzina i ostaje samo se svaka 24h primjeni ip ali se ne sinka ponovno sa centralom. E sad razlog zašto pišem ovaj post je taj da: čovjek bi očekivao da će i fritz prijavljivati max brzinu kao i speedport oko 80mbita a možda se sa njom i spojiti, no NE to nije slučaj max brzina koju fritz pokazuje je tih 60-tak na koju se i spaja. Znači ili speedport prijavljuje gluposti ili je firmware tako podešen da max prikazuje za manju margine od 6 ili tako nešto

 Svaki proizvodjac ima svoj nacin prikaza, to je nesto sto nije uniformirano 100%, iako su stvari "donekle" standardizirane. Netko ima 1 tone, netko 3, netko spektar za izracun. Maksimala naravno ovisi i kako ti je veza nastimana, moguce lako da su ti target marginu nastimali drugacije sada i tada. Fritz je prije imao i grafove margine/maksimale itd (tako nesto, davno je bilo na 7360) gdje mozes pratit kretanja tijekom dana.

16 godina
offline
T-Com Internet

A da svaki ima svoj profil? Dva razlicira profila?

To mi nes tak bubne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Ne radi se profil po routeru

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
T-Com Internet

Za optiku dolazi novi kombo IAD+ONT u siječnju 2022.;

Technicolor FGA 2233

 

Wifi6, MiMo, WPA3 enkripcija

3x1Gbps LAN i 1x2.5 Gpbs LAN portovi

Integrirani ONT, tako da dolazi samostalan bez vanjskog ONT-a

 

Kakav će biti kada se počne stavljati - budemo vidjeli

Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tremmert kaže...

Za optiku dolazi novi kombo IAD+ONT u siječnju 2022.;

Technicolor FGA 2233

 

Wifi6, MiMo, WPA3 enkripcija

3x1Gbps LAN i 1x2.5 Gpbs LAN portovi

Integrirani ONT, tako da dolazi samostalan bez vanjskog ONT-a

 

Kakav će biti kada se počne stavljati - budemo vidjeli

 Ajd napokon, A1 i Telemach odvano već uveli takvo nešto

LP
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
Tremmert kaže...

Za optiku dolazi novi kombo IAD+ONT u siječnju 2022.;

Technicolor FGA 2233

 

Wifi6, MiMo, WPA3 enkripcija

3x1Gbps LAN i 1x2.5 Gpbs LAN portovi

Integrirani ONT, tako da dolazi samostalan bez vanjskog ONT-a

 

Kakav će biti kada se počne stavljati - budemo vidjeli

 

A kako ćemo mi napredniji useri koji stavljamo vlastiti router i do sada smo ga spajali na vanjski ONT?

Morat ćemo kod kupnje vlastitog routera gledati da još ima i ugrađeni ONT?

A kako bumo iskopali PLOAM password? :D

 

Ili ćemo morati ostaviti ovaj sa ugrađenim ONT-om pa na njega spajati vlastiti router...

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 17:02 (Tirkiz).
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz kaže...
Tremmert kaže...

Za optiku dolazi novi kombo IAD+ONT u siječnju 2022.;

Technicolor FGA 2233

 

Wifi6, MiMo, WPA3 enkripcija

3x1Gbps LAN i 1x2.5 Gpbs LAN portovi

Integrirani ONT, tako da dolazi samostalan bez vanjskog ONT-a

 

Kakav će biti kada se počne stavljati - budemo vidjeli

 

A kako ćemo mi napredniji useri koji stavljamo vlastiti router i do sada smo ga spajali na vanjski ONT?

Morat ćemo kod kupnje vlastitog routera gledati da još ima i ugrađeni ONT?

A kako bumo iskopali PLOAM password? :D

 

Ili ćemo morati ostaviti ovaj sa ugrađenim ONT-om pa na njega spajati vlastiti router...

 Logično, onda nećeš uzimati taj nego ćeš ostati na starom. Šta ćeš mijenjat kad imaš svoj?

3 godine
offline
Re: T-Com Internet
Oke, što ako se preselimo pa staru opremu moramo vratiti i na drugoj lokaciji dobijemo isključivo router sa ugrađenim ONT-om?

Isto vrijedi i za nove korisnike koji dobiju optiku pa možda iz nekog razloga žele staviti svoj router.

Vjerojatno će se na tom routeru moći sve isključiti osim ONT dijela i vlastiti router uštekati u ovaj 2,5 Gbit port pa dalje na vlastitom routeru podešavati bridge, VLAN-ove, itd...

To ćemo vjerojatno saznati iduće godine kad netko to isproba.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 17:40 (Tirkiz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet

Vjerojatno će se nuditi kao i trenutna Smart3 opcija - za 10kn dobiješ novi IAD.

Možda i neće biti tako, te detalje još ne znam.

No ono što znam je da ako trenutno imaš zasebno ONT i modem, tehničaru će puno jednostavnije biti samo promijeniti modem, nego skidati oboje i ugrađivati taj novi combo modem - kada se njega ugrađuje, tehničar onda mora zvati i SMC da se profil promijeni, jer samo specifični profili rade sa specifičnim ONT-ovima, te u ovom slučaju će i tu se morati promijeniti (tu još ni ne ubrajam promjenu traffic shapinga, rediscovery ONT-a na portu i ostaloga što se sve mora napraviti samo radi "obične" zamjene ONT-a naspram samo zamjene modema za koju tehničar ne mora zvati SMC i može odraditi puno brže)

 

Ako ne bude dodatna cijena na novom combo IAD-u, a radiš nekakvo preseljenje (ili novo uključenje, nebitno), siguran sam da ćeš moći pitati tehničara da ti ugradi zaseban ONT i modem. Siguran sam da će njih imati više na raspolaganju nego ovog novog (da ne spominjem da će im i biti lakše ugraditi sve što su i do sada ugrađivali, ovo će ipak biti nova stvar na koju se opet trebaju naučiti), tako da u svakom slučaju ćeš imati opcije. Ništa ti se ne forsira.

14 godina
offline
T-Com Internet

Ovo je svakako poboljšanje, jedan iad i brža instalacija, uz to iad sa svim trenutnim zahtjevima za prosječnog korisnika.  Tko želi vlastiti modem opet ga može staviti iza kao i kod svake druge usluge.

 

Vezano za usporedbu mjerenja Fritza i Speedporta. Speedport daje nerealna mjerenja, uglavnom pokazuje oko 20% više od  stvarnog stanja.

 
1 0 hvala 0
8 godina
online
T-Com Internet

Nešto su krenuli raditi kod mene, optika je na stupovima, provjera raspoloživosti pokazuje dostupno 100-500mbit, bit će nešto u skorijoj budućnosti pa se moram pripremiti.

 

Imam Mikrotik RB 2011UiAS-2HnD ali nemam SFP. Jedini normalan tehničar kojeg znam je dao otkaz i propao u zemlju, vjerojatno otišao u Nepal živjeti kao koza.

 

Koja je procedura, je li moguće spojiti HTovu nit drito u neki SFP i da bez igranja sa flashanjem SFPa taj divni GPON proradi? Koliko znam, potreban je PLOAM password a nisam našao SFP koji to podržava da se upiše samo tako (doduše davno sam tražio). Možda je netko voljan osobno to srediti za pivu i ćevape kad bude potrebno?

 

[edit] - rješenje je baš jednostavno....

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2021 15:48 (Nuclear_Phoenix).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav. 

 

Molio bih netkog za pomoć oko povezivanja na T-Comov internet. Kum ima optiku, prešao je da VDSL-a na optiku. Ne znam o koje se routeru radi. Naime, mjenjao je samo produžni kabel na kojemu je sve uključeno i sad mu se događa da ne dobiva vezu na internet na računalu koji je povezan mrežnim kabelom sa ruterom. Wifi radi, MaxTV radi, sve lampice pokazuju uredno da je spojen. Probao je ponovno uštekati kablove, restart kompa, postavljanje statičke IP adrese,  Enable/Disable kartice ali opet ništa... Ima li još netko kakvu ideju što se još može napraviti? Da li imaju još nekakve postavke u samom routeru?

 

Ovo mi je poslao

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hvala. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2021 9:29 (kule).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

.. a možda je zato što je uključio "proxy" u windows network postavkama.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice