T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.311.620
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Znam da je 0,4 jer sam je i sam koristio na razdjelnicima , ali mislio sam da se prije može naći telefonski (što bi rekli u samoposlugama  ) nego UTP kabal.

12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav svima, jedno pitanje u vezi optike.

 

Napokon imam priliku preći sa Vipovog shitboxa na optiku. Živim u kući i stup mi je tehnički (i doslovno) u dvorištu. Na stupu je T-com optika.

 

 

Nakon ovog sranja od Vipa htio bih imati stvarno kvalitetnu vezu i po mogučnosti bez onih tankih optičkih niti pa me zanima kako kvalitetno dovesti internet u kuću. 

 

Pretpostavljam da će tehničari T-coma sprovesti kabel zračno od stupa do potkrovlja a da ja prije toga razvedem optički kabel do routera? Može neka preporuka kabela i što moram točno učiniti prije da se oni mogu onda spojiti na taj kabel?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: T-Com Internet

Oni ti povlače nit do željenog mjesta u kući (dokle god se radi o nekoj razumnoj lokaciji i izvedbi - bušenje par zidova, postavljanje kanalice...), ti ne moraš ništa pripremati.

12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

I mislio sam da je tako, ali radije bih postavio svoj kabel sa plastičnom izolacijom nego da mi razvlače onu optičku nit. I vjerujem da to mogu puno kvalitetnije odraditi.

 

Samo ne znam koji točno optički kabel da sprovedem, ima li i koje su razlike između njih i sl.?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: T-Com Internet

u stanu su doveli u stan i iznad štoka probušili zid i doveli do zeljenog mjesta u boravku. sve uredno.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
D4RKR1DE kaže...

I mislio sam da je tako, ali radije bih postavio svoj kabel sa plastičnom izolacijom nego da mi razvlače onu optičku nit. I vjerujem da to mogu puno kvalitetnije odraditi.

 

Samo ne znam koji točno optički kabel da sprovedem, ima li i koje su razlike između njih i sl.?

 Bitno ti je kod ht-a da patchcord ima plave konektore, sad jel ćeš transparentnu nit povuč ili žuti patchcord, tak je svjejedno. Tehničarima dapaće paše kad pogode na korisnika koji si napravi instalaciju a da valja, bila u pitanju bakrena il optička usluga, manje posla. 

LP
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Šta se ne može uzeti po dužnom metru pa oni stavljaju konektore koje trebaju? I gdje uopće kupiti takav kabel? Meni bi trebalo oko 25m dužine.
14 godina
offline
T-Com Internet

Zašto bi kupovao? Kada te kontaktiraju da bi došli spojiti  kaži da bi htio sam postaviti instalaciju ali da nemaš kabel. Dogovorite se da ti donese pigtail a kad  budeš gotov sa instalacijim zoveš ga da dođe u kontrolu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2022 19:26 (Wontay).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Sve sumnjam da bi on htio dolaziti tako triput, a i to znači da bih ga triput morao čekati. A našao sam nešto za 100kn, mislim da će mi i 20m biti dovoljno. 

 

https://www.pcshop.hr/nfo-patch-cord-lc-upc-sc-upc-singlemode-9-125-g652d-simplex-20m/NFO-PCSSM-05024/product/

 

Jel ovo ok?

 

16 godina
offline
T-Com Internet

.....

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 19:30 (Jebodiah).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Danas mi je u pošti došlo pismo da mi ističe ugovor od 2 godine na max 2 uslugu. Imam hibrid box jer mi je max brzina na ADSL-u 10mbit. I kažu da ako ne produžim podignuti će cijenu za 30kn. E sad me zanima kaj mislite jel ih mogu nažicat neki poklon, postoje li uopće kakvi pokloni u t-comu. Znam da se moram javiti njima, ali možda ovdje netko ima neki inside. Btw ako još netko ima neku ideju da li da pređem na nekog drugog, ima li A1 ili itko nešto bolje od T-coma za 170kn (imam samo telefon i internet).

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dud kaže...

Danas mi je u pošti došlo pismo da mi ističe ugovor od 2 godine na max 2 uslugu. Imam hibrid box jer mi je max brzina na ADSL-u 10mbit. I kažu da ako ne produžim podignuti će cijenu za 30kn. E sad me zanima kaj mislite jel ih mogu nažicat neki poklon, postoje li uopće kakvi pokloni u t-comu. Znam da se moram javiti njima, ali možda ovdje netko ima neki inside. Btw ako još netko ima neku ideju da li da pređem na nekog drugog, ima li A1 ili itko nešto bolje od T-coma za 170kn (imam samo telefon i internet).

 ja kad sam produljivao max 3 dobio sam za "poklon" bon u sancta domenici od 600kn

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
Dud kaže...

Danas mi je u pošti došlo pismo da mi ističe ugovor od 2 godine na max 2 uslugu. Imam hibrid box jer mi je max brzina na ADSL-u 10mbit. I kažu da ako ne produžim podignuti će cijenu za 30kn. E sad me zanima kaj mislite jel ih mogu nažicat neki poklon, postoje li uopće kakvi pokloni u t-comu. Znam da se moram javiti njima, ali možda ovdje netko ima neki inside. Btw ako još netko ima neku ideju da li da pređem na nekog drugog, ima li A1 ili itko nešto bolje od T-coma za 170kn (imam samo telefon i internet).

 ja kad sam produljivao max 3 dobio sam za "poklon" bon u sancta domenici od 600kn

To je sve relativno...npr. ako dobijete neki veći popust na pretplatu teško da ćete dobiti i bon. Ali ako plaćate pretplatu po punoj cijeni, bon ide bez problema.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dud kaže...

Danas mi je u pošti došlo pismo da mi ističe ugovor od 2 godine na max 2 uslugu. Imam hibrid box jer mi je max brzina na ADSL-u 10mbit. I kažu da ako ne produžim podignuti će cijenu za 30kn. E sad me zanima kaj mislite jel ih mogu nažicat neki poklon, postoje li uopće kakvi pokloni u t-comu. Znam da se moram javiti njima, ali možda ovdje netko ima neki inside. Btw ako još netko ima neku ideju da li da pređem na nekog drugog, ima li A1 ili itko nešto bolje od T-coma za 170kn (imam samo telefon i internet).

 https://forum.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/t-com-internet/38199.aspx?page=582&jumpto=6429566&sort=asc&view=flat

13 godina
offline
T-Com Internet

HT je počeo da postavlja Tehnicolor FTTH modeme koji su ujedno i ONT ( nešto šta već A1 i Telemach rade ), pa tko ga dobije neka piše iskustva. 

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

 

vezano za cijenik koji je već spomenut prije, a moram produžiti ugovor u idućem mjesecu, imam pitanje:

radi se o max2 tel+int (optika) paketu koji sam plaćao 189 kn ( dakle onih 151 cca + PDV ) = 189

e sad tu se vrti cijena od 169 za ovaj isti paket, jel se misli na cijenu sa PDVom?

u cijeniku posebne ponude ne pronalazim nigdje cijenu od 169kn gdje je PDV već uračunat.

Može pomoć?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-ne postoji cijena bez pdva.. tj tim cijenama barataju samo trgovci-veleprodaja + navlakuše.

 

-paketi, kombinacije.. navlakuše + fusnote i **zvjezdice, da bi znao cijenu moraš imati sve faktore, npr magenta-mozaik (tcom-a1) a rezultat ovisi o tome koliko ugovora imaš, npr dodatni mobiteli i time dodatni popust pa osoba A ima, osoba B nema mada je cjenik isti za sve. Jasnije? .. namjerno je nejasno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...

HT je počeo da postavlja Tehnicolor FTTH modeme koji su ujedno i ONT ( nešto šta već A1 i Telemach rade ), pa tko ga dobije neka piše iskustva. 

 Jel traže kakvo plaćanje za to?

5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Malo je rec nejasno.

Onda ispada da i ova cijena koju sam do sada placao je sasvim okej,  ne vidim na cjeniku bolju.

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ja plaćam internet (vdsl) i telefon 149kn, tako da.....
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Doktor-X kaže...
Ja plaćam internet (vdsl) i telefon 149kn, tako da.....

 to je bakar, nije optika.. 

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tascam kaže...
zabbax21 kaže...

HT je počeo da postavlja Tehnicolor FTTH modeme koji su ujedno i ONT ( nešto šta već A1 i Telemach rade ), pa tko ga dobije neka piše iskustva. 

 Jel traže kakvo plaćanje za to?

 Koliko znam nebi trebalo, to su uveli da se olakša instalacija te da se manje DSL modema troši na optici. 

LP
6 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav ljudi, želim dovesti optiku u stan, no agenti mi kažu da trebaju dovesti prvo bakrenu instalaciju (nakon potpisa ugovora), dok u pozadini pokreću zahtjev za miniprojekt dovođenja optike, koji traje minimalno 30 dana. Ima li itko iskustva s tim i koliko je realno za očekivati da će proći vremena dok se optika zapravo dovede?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

A nemas vec bakrenu instalaciju? Uglavnom, stvar je da kad potpises ugovor za optiku, imaju rok od 30 dana da uvedu optiku. Ovako potpises za bakar, oni to uvedu a onda optika tko zna kad ce. Oni su svoje ispunili.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...
Tascam kaže...
zabbax21 kaže...

HT je počeo da postavlja Tehnicolor FTTH modeme koji su ujedno i ONT ( nešto šta već A1 i Telemach rade ), pa tko ga dobije neka piše iskustva. 

 Jel traže kakvo plaćanje za to?

 Koliko znam nebi trebalo, to su uveli da se olakša instalacija te da se manje DSL modema troši na optici. 

Imaš konkretan info? Jer je najava bila za 05 mjesec

10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Clockwork kaže...

A nemas vec bakrenu instalaciju? Uglavnom, stvar je da kad potpises ugovor za optiku, imaju rok od 30 dana da uvedu optiku. Ovako potpises za bakar, oni to uvedu a onda optika tko zna kad ce. Oni su svoje ispunili.

 JA cekam od 10 mj da mi uvedu jos nisu 

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
StevoLopata kaže...

Pozdrav ljudi, želim dovesti optiku u stan, no agenti mi kažu da trebaju dovesti prvo bakrenu instalaciju (nakon potpisa ugovora), dok u pozadini pokreću zahtjev za miniprojekt dovođenja optike, koji traje minimalno 30 dana. Ima li itko iskustva s tim i koliko je realno za očekivati da će proći vremena dok se optika zapravo dovede?

 Ja sam bio kod AMISA. Nakon preuzimanje od strane A1, mogao sam samo Homebox, To mi se  nije svidjelo, pa sam uveo FTTH:

Naravno... mora se prvo na bakar, Meni je nudio najjeftiniju Hybrid Mini, samo telefon i internet, 4 Mbps

Onda neko vrijeme, nakon tjedan dana, zahtjev za FTTH, Od predaje do konacnog, trajalo 3.5 mjeseca.
Tako da, lutrija, sto ce biti. Sto pisu - sto kazu, nije za povjerovati. Samo ne razmisljaj o tome, tako je najbolje. U Hrvatskoj smo. Nista strasno, moze i gore.

 

 

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tascam kaže...
zabbax21 kaže...
Tascam kaže...
zabbax21 kaže...

HT je počeo da postavlja Tehnicolor FTTH modeme koji su ujedno i ONT ( nešto šta već A1 i Telemach rade ), pa tko ga dobije neka piše iskustva. 

 Jel traže kakvo plaćanje za to?

 Koliko znam nebi trebalo, to su uveli da se olakša instalacija te da se manje DSL modema troši na optici. 

Imaš konkretan info? Jer je najava bila za 05 mjesec

 Kolko znam već su u pogonu te se uredno postavljaju. Navedeni modem je također samo za obične korisnike te se ne mogu dobiti ako linija glasi na firmu te modem se ne može dobiti ako se traži smart 3 usluga sa meshom, jel onda mora ić speed port 3 sve dog ne uvedu mesh uređaj za ovaj novi Tehniclor modem. 

LP
2 godine
online
T-Com Internet

jeli itko od vas uzeo https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/premium-smart-wi-fi Mesh modem i Repeater da razmijenimo iskustva.

 

modem ima odličan CPU (Speedport smart 3) i više mi se ne zamrzavaju IPTV odn tv programi ali repeater je dosta dobro smeće.

 

drugi tv je od modema udaljen 4 metra, vrata otvorena, bolji je signal na 5 ghz nego na 2,4 (logično na manjim udaljenostima) ali svaki dan učitava li ga učitava (gledam rijaliti Zadrugu za test) ..

 

treba svaki dan, ili izvaditi napajanje za repeater, ili ponovo upisati lozinku na tv-u jer budu samo dvije oble crtice (slab signal)

kad ponovo upišem lozinku, signal je top.

 

tv je top iz 2020.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.1.2022 10:23 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Zaporožac, ja imam ht-ov mesh. Kako si i sam rekao, speedport smart 3 je odličan modem ( naspram ostalih koje operateri obično daju ) i već sam po sebi daje dobru WiFi mrežu. Dodatni mesh uređaj je lutrija, očigledno je izlazna kontrola u tvornici nepostojeća. Prva dva su mi mrznula, gasila se , imali slabu pokrivenost okolo sebe, a tek treći kojeg je donesao ht tehničar je radio kako spada a tako radi i dan danas. Jedino mesh-om sam uspio pokriti veliki i nezgodno raspoređen prostor sa gomilom uređaja na mreži i velike promete ( 5 smart tv-a, kodi, eon tv, MAXtv to go... )

Bunker
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice