T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.374
|
čitano: 6.327.280
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ne znam koji asus imaš, no znam da se može na nekim asusuma isto kao i na fritz-u postaviti voip pa da izbaciš speedport iz igre. Ja sad kad sam stavio svoj fritz preporodio sam se po pitanju performansi wifi mreže kao i stabilnosti samog interneta, a da ne pričam o tome da mogu sa mobitelom zvati fiksne i mobilne brojeve a da me to ne košta ništa (osim internet prometa na mobitelu ako nisam kod kuće)
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.12.2021 9:01 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Nešto su krenuli raditi kod mene, optika je na stupovima, provjera raspoloživosti pokazuje dostupno 100-500mbit, bit će nešto u skorijoj budućnosti pa se moram pripremiti.

 

Imam Mikrotik RB 2011UiAS-2HnD ali nemam SFP. Jedini normalan tehničar kojeg znam je dao otkaz i propao u zemlju, vjerojatno otišao u Nepal živjeti kao koza.

 

Koja je procedura, je li moguće spojiti HTovu nit drito u neki SFP i da bez igranja sa flashanjem SFPa taj divni GPON proradi? Koliko znam, potreban je PLOAM password a nisam našao SFP koji to podržava da se upiše samo tako (doduše davno sam tražio). Možda je netko voljan osobno to srediti za pivu i ćevape kad bude potrebno?

 

[edit] - rješenje je baš jednostavno....

Da citiram samog sebe, potvrđeno, u DSA se vidi serial i GPON password u plaintextu, tehničar ga može dati i može se znači "bez problema" upisati u SFP.

 

Znas li mozda moze li se sloziti da se iza Mikrotika stavi Speedport tako da Speedport radi kao Access Point ali također da radi i telefon?

Nisam siguran jel se Speedport uopce moze podesiti tako ili bi on nastavio uspostavljati svoju PPoE konekciju.

Pitam jer bi na donji kat kuce ostavio telefon, za sto treba Speedport. Ali opet da taj kat bude pokriven i wifi signalom. Pa da se ne stavlja jos dodatan AP pored Speedporta

 

 

16 godina
offline
Re: T-Com Internet

To ne zvuči kao normalno za Speedport plus modem (ako su parametri linije okej). Traži zamjenu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
zstef kaže...

To ne zvuči kao normalno za Speedport plus modem (ako su parametri linije okej). Traži zamjenu.

  Kome odgovaras? Ovo moje gore se odnosilo na VLAN tagiranje putem Mikrotika kad se koristi optika

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2021 14:39 (Clockwork).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
zstef kaže...

To ne zvuči kao normalno za Speedport plus modem (ako su parametri linije okej). Traži zamjenu.

 

Clockwork kaže...
zstef kaže...

To ne zvuči kao normalno za Speedport plus modem (ako su parametri linije okej). Traži zamjenu.

  Kome odgovaras? Ovo moje gore se odnosilo na VLAN tagiranje putem Mikrotika kad se koristi optika

 

Vjerojatno odgovara meni.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Clockwork kaže...
zstef kaže...

To ne zvuči kao normalno za Speedport plus modem (ako su parametri linije okej). Traži zamjenu.

  Kome odgovaras? Ovo moje gore se odnosilo na VLAN tagiranje putem Mikrotika kad se koristi optika

 Po linku "nadporuka" se vidi kome odgovaram. Ali ne tebi :)

14 godina
offline
T-Com Internet

Evo neobične situacije, ako mi može netko pojasniti: znači u firmi imamo ugovoren internet preko T-Com a ( brzina 10 megabita), što nam je presporo i onda smo odlučili povećati brzinu na koliko možemo. Kućni majstor je pregovarao sa T-comom, rekli su da mogu podići na 40, što nam je ok. To je kao odrađeno i na računu nam je dodana stavka - brzina 40 ( 16 kuna za poslovne korisnike). Ali problem je što mi i dalje imamo brzinu 10, kućni majstor tvrdi da su oni pustili veću brzinu, ali naša infrastruktura ne može to podnijeti, pa imamo samo 10. Ne želi prijaviti kvar ili teškoću a za poslovne korisnike je on odgovorna osoba, i jedino on to može. Meni je to malo sumnjivo, jel može postojati problem infrastrukture kod nas da propušta samo 10 megabita? Meni je bakar - bakar, za 40 bi trebalo ići. Ili se ne razumijem

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet

Glavni faktor je udaljenost firme i centrale. Što si dalje, to je manja brzina na bakru.

Ako je HT pustio 40, onda si sigurno negdje bliže centrali gdje se može propustiti zakonski 70% ugovorene brzine.

Majstor ti tvrdi da je to pušteno, ali ne može više zbog "infrastrukture", vrlo vjerojatno misli na instalaciju koja je loša. HT nije odgovoran za instalaciju u zgradi, za to ti je odgovoran majstor koji vrlo vjerojatno ne želi uložiti novce/vrijeme da se ona sanira i da se propusti ono što je pušteno. Tako da morat ćeš se sa njime boriti u vezi toga.

Ne razumijem zašto ne želi to pogledati i sanirati kad je plaćen za to.

15 godina
offline
T-Com Internet

nezelim se naginjati kroz prozor ali mislim da HT mora tih 70% ugovorene brzine dobiti do routera (tako da ako preko zice imas 70% brzine od 40 megabita). Istina je da sto si dalje od njihove centrale slabija je brzina sto je normalno ali mislim da ti tj firma moze nesto uciniti. do vase infrastrukture misli da nije jer ako dobija te 10 onda mozete i 40 znaci jedino udaljenot vas i centrale njihove. pitaj te jeli vas moze negdi blize (naravno ako ima bliza centrala) prebaciti.

ulalalalla
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
stiffler13 kaže...

Evo neobične situacije, ako mi može netko pojasniti: znači u firmi imamo ugovoren internet preko T-Com a ( brzina 10 megabita), što nam je presporo i onda smo odlučili povećati brzinu na koliko možemo. Kućni majstor je pregovarao sa T-comom, rekli su da mogu podići na 40, što nam je ok. To je kao odrađeno i na računu nam je dodana stavka - brzina 40 ( 16 kuna za poslovne korisnike). Ali problem je što mi i dalje imamo brzinu 10, kućni majstor tvrdi da su oni pustili veću brzinu, ali naša infrastruktura ne može to podnijeti, pa imamo samo 10. Ne želi prijaviti kvar ili teškoću a za poslovne korisnike je on odgovorna osoba, i jedino on to može. Meni je to malo sumnjivo, jel može postojati problem infrastrukture kod nas da propušta samo 10 megabita? Meni je bakar - bakar, za 40 bi trebalo ići. Ili se ne razumijem

 Prijavi smetnju, dođi nekako do lokalnog tehničara koji će ti reći što možeš, a što ne. Ostalo je samo laprdanje.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
stiffler13 kaže...

Evo neobične situacije, ako mi može netko pojasniti: znači u firmi imamo ugovoren internet preko T-Com a ( brzina 10 megabita), što nam je presporo i onda smo odlučili povećati brzinu na koliko možemo. Kućni majstor je pregovarao sa T-comom, rekli su da mogu podići na 40, što nam je ok. To je kao odrađeno i na računu nam je dodana stavka - brzina 40 ( 16 kuna za poslovne korisnike). Ali problem je što mi i dalje imamo brzinu 10, kućni majstor tvrdi da su oni pustili veću brzinu, ali naša infrastruktura ne može to podnijeti, pa imamo samo 10. Ne želi prijaviti kvar ili teškoću a za poslovne korisnike je on odgovorna osoba, i jedino on to može. Meni je to malo sumnjivo, jel može postojati problem infrastrukture kod nas da propušta samo 10 megabita? Meni je bakar - bakar, za 40 bi trebalo ići. Ili se ne razumijem

 Kucni majstor...

Firma koja ima 10mbita...

Firma kojoj je 40mbita dovoljno....

 

neznam sto vise od ovog ne valja. Kakvi crni kucni majstor pobogu za poslovne korisnike. Kakve su to "firme"? I zasto uopce pregovarate "preko" kucnog majstora, zasto "direktor" firme direktno ne prica s tehnicarem ht-a koji ce mu reci u cemu je problem.

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Možda su u iznajmljenom prostoru, pa moraju pregovarati preko treće strane
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Ima ovomu vec dosta dugo.

Neke stranice mi ne dozvoljavaju pristupju. jer po ip adresi spamam.

Info dobivam preko tableta A iPad i PC.

PC nedavno cisto reinstaliran.

Nemam puno programa i antivirusni program u PC.

 

Kome da javim, da spamam?
ili opet cisti reinstall.? A tablet...?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2021 10:28 (Jebodiah).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Ma radim u domu umirovljenika, a taj kućni majstor je kao domar u školama, kada nešto krepa- on popravlja. Sad za mrežu me zanimalo jel moguće da nešto koči kod nas ili nam T-Com nije ni pustio dogovorenu brzinu. Po nekoj mojoj logici mala je šansa da možemo imati 10 mb a 40 ne možemo. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
stiffler13 kaže...

Ma radim u domu umirovljenika, a taj kućni majstor je kao domar u školama, kada nešto krepa- on popravlja. Sad za mrežu me zanimalo jel moguće da nešto koči kod nas ili nam T-Com nije ni pustio dogovorenu brzinu. Po nekoj mojoj logici mala je šansa da možemo imati 10 mb a 40 ne možemo. 

 Pa nek dođe HT tehničar izmjeriti akternom brzinu na priključnoj kutiji di se spaja zračni li podzemni kabal ovisi kako vam dolazi pa će te najbolje znati gdje se gubi brzina... 

LP
12 godina
offline
T-Com Internet

Evo samo za kolege na hibridboxu, danas poslijepodne izmjerena brzina. ADSL mi je 10mbit a ovo je hibrid. Kad nije gužva čist ok je  ;)

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Dobio poruku od Tcoma :

ODLICNA VIJEST - SADA IMATE JOS KVALITETNIJI I BOLJI KUCNI INTERNET!

Veselimo se sto vas mozemo obavijestiti da smo vam zahvaljujuci novom tehnickom rjesenju omogucili jos kvalitetniji i stabilniji kucni Internet.

Dobro je biti na vodecoj fiksnoj mrez

 

Zvao službu za korisnike... nitko ništa ne zna... a brzina interneta ista..

 

Pa tko je tu lud...

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 9:37 (krelos).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Mass mail poslan svima, hvale se sa ovim otvorenim profilima. Ako imaš MAXtv i imaš max brzinu od prije, nećeš ništa primjetiti. Ja i dalje imam 49/13, na 550-600 m ne ide brže bez obzira na profil.

13 godina
offline
T-Com Internet

Vjv zato što u normalnim centralama ni u svim kabinetima još nema tih novih portova. 

 

Čuo sam isto od kolege s Tcoma da su počeli nedavno isto imat edukacije za G.Fast 

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Nisu prebacili sve korisnike koji su spojeni na FTTC sa 17a na 35b i supervektoring a oni već educiraju radnike za g.fast. Neka ih prvo pošalju da sve prespoje pa tek onda na edukaciju. Ovako već mjesecima stoji u FTTC-u nova prazna dslam pločica sa podrškom za 35b i supervectoring. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...

Nisu prebacili sve korisnike koji su spojeni na FTTC sa 17a na 35b i supervektoring a oni već educiraju radnike za g.fast. Neka ih prvo pošalju da sve prespoje pa tek onda na edukaciju. Ovako već mjesecima stoji u FTTC-u nova prazna dslam pločica sa podrškom za 35b i supervectoring. 

 Ne vjerujem više u objave u ovoj temi. Svašta je ovdje pisalo. Dobro da nas ne vrate na dial up modeme.

10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Zasto bi  prebacili, kad vam mogu kad vam istekne ugovor ponudit "vecu" brzinu za istu cijenu ugovora ili vecu...  

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ne brini, G.Fast je manje-više neizvediv van stambenih zgrada i slično jako gusto naseljenog jer sa petljama >450, 500m nema smisla.

 

Ostaje FTTC sa 35b i optika za realno poboljšavanje mreže. Neće baš svaka selendra dobiti ali realno je za očekivati da bi manje-više svi trebali dobiti petlje kraće od 1600 metara, VDSL i bar 50mbit ili 5G.

 

Čak je "bean counterima" postalo jasno da se 20-30 Mbit ne može ništa i puno bitnije, kad 4K postane standard nitko neće htjeti IPTV uslugu sa "samo" HD slikom a to sa današnjim brzinama ne ide.

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Mene samo zanima dali će se promijeniti situacija sa nama koji smo na običnoj centrali, dali ćemo mi ikada dobiti g.fast i supervectoring, moj fritz javlja da sam 462 metra od centrale tako da bi ja vjerojatno imao nek benifit od toga, ako uopće imaju u planu i obične centrale nadograđivati
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 22:41 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Meni tehnicar rekao kad mi je uvodio SV da posto sam 90m od ormarica kada se uveze G-fast bi bez problema imao oko 900Mbita ;-)

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2021 14:49 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Wikipedia kaže;
100 m - 900 Mbit/s
200 m - 600 Mbit/s
300 m - 300 Mbit/s
500 m - 100 Mbit/s
Tako da nakon 300m imamo gadni pad performansi, pa ispada da bi ja na udaljenosti od 462m imao svega 100 Mbit/s možda 150
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Meni tehnicar rekao kad mi je uvodio SV da posto sam 90m od ormarica kada se uveze G-fast bi bez problema imao oko 900Mbita ;-)

 S posla zovem s mobitela doma na fiksnu liniju. Usred razgovora pukne veza. Potome nazovem s posla s fiksne liniju moju fiksnu liniju doma. Muk, nit poruka o nekoj pogrešci (da npr. nema slobodne rute) niti išta. Dođem doma, router se ipak spojio. Sjednem za PC i veza za par minuta pukne i onda krene pukni-spoji-pukni-spoji.

 

9 h 46 m 58 s (od zadnjeg reseta veze u gluho doba noći do prekida usred današnjeg dana)
pa prekid od par sati
0 h 2 m 32 s
0 h 3 m 1 s
0 h 3 m 32 s
0 h 33 m 38 s (od zadnjeg ištekavanja routera iz struje, jer isključi-uključi na routeru na pomaže).

 

I tak, veza pukne kad mu dođe. A ima razdoblja kada drži vezu i po 36 sati (36 h 0 m 1 s).

 

Da me bar iznenade s nekim G.spoji_i_izdrži_bez_prekida. :-)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2021 17:44 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
krelos kaže...

Dobio poruku od Tcoma :

ODLICNA VIJEST - SADA IMATE JOS KVALITETNIJI I BOLJI KUCNI INTERNET!

Veselimo se sto vas mozemo obavijestiti da smo vam zahvaljujuci novom tehnickom rjesenju omogucili jos kvalitetniji i stabilniji kucni Internet.

Dobro je biti na vodecoj fiksnoj mrez

 

Zvao službu za korisnike... nitko ništa ne zna... a brzina interneta ista..

 

Pa tko je tu lud...

 Zahvaljujući tom tehničkom rješenju mi stalno pada brzina i to sad ispod one koju sam imao stabilno godinama(22mbit mi digli na 32mbit pa mi pada ispod 18mbit sad), ista iskustva od hrpa ljudi koje znam, problemi i pucanje nakon tih izmjena.

Parica mi je na nekih 1KM, zračne linije sam stvarno 500m od centrale, ono ko da živim van civilizacije a ne u centru grada...

 

Evo od četvrtka mi otvorena smetnja, ma bravo T-COM! ...

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2021 19:32 (ivicask).
4 godine
offline
T-Com Internet

Opet mi je pukla veza u 22:36. Nakon toga router lijepo otišao u loop i nije se uspio spojiti s centralom sve dok ga nisam isključio iz struje i ponovno uključio.

 

Dok nisu krenuli s tim otvorenim profilima, veza bi mi pukla 1-2 puta godišnje. A danas je od podneva dar mar. Cijeli lockdown sam radio od doma, a nakon toga povremeno i sve je prošlo bez problema. A sada...

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, imam problem sa spajanjem na internet pa ako mi može netko pomoći. Imam matičnu ploču Asrock h67m-itx/ht koja ima ugrađene antene u sebi, ali mi iz nekog razloga se ne želi spojiti na internet. Upišem šifru ali mi samo piše "nema interneta". Do sad smo bio spojen sa kablom, ali sam morao premjestiti komp, a je ruter ostao u boravku te se više ne mogu spojiti preko LAN kabla. Sve drivere sam instalirao i on pronalazi sve mreže na koje se može spojiti, ali na svakoj piše da nema interneta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice