T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.374
|
čitano: 6.328.279
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

 Ima tu i jedna druga logika, gledaj to ovako, mi koji smo na centrali imamo npr 40/6 već 6 godina i imati ćemo još 4 (uzmimo period do 2025). Oni koju su na kabinetima do prošle godine nisu mogli imati ni poštenih 4/0.25 pa će sada do 2025 zato imati veće brzine. na kraju dođe na skoro isto, zar ne? haha

 Istina, imao sam 50/10 godinama. Ranit ću se tupim nožem :D

2 godine
online
Re: T-Com Internet
jbc0smith kaže...

I opet ostadosmo zakinuti mi "na selu" koji smo spojeni direkt na centralu...

Džaba mi što sam 50m od centrale kad je gušenje od ostalih parica abnormalno (trenutno imam 60/20).

O optici možemo samo sanjati, a nedaj bože kad bi omogućili vectoring, ne kužim zašto na fttc ormarićima omogućuju vectoring a na centralama ne?! Neka me netko prosvijetli.

Gadi mi se više sve to.

 Na FTTC ormariće gledaj kao na pojačala za antenski prijem.

 

Dakle, ne mogu pojačati signal na centrali jer će se do tebe opet izgubiti brzina. (laički)

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...

 Na FTTC ormariće gledaj kao na pojačala za antenski prijem.

 

Dakle, ne mogu pojačati signal na centrali jer će se do tebe opet izgubiti brzina. (laički)

 Ne bih to baš tako protumačio.

Do centrale dolazi optika, isto kao i do fttc ormarića, i vjerujem da nema razlike između DSLAM-a na centrali i na fttc ormariću. Ima, na fttc stavljaju nove sa podrškom za supervectoring :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2021 9:13 (jbc0smith).
2 godine
online
Re: T-Com Internet
jbc0smith kaže...

 Ne bih to baš tako protumačio.

Do centrale dolazi optika, isto kao i do fttc ormarića, i vjerujem da nema razlike između DSLAM-a na centrali i na fttc ormariću. Ima, na fttc stavljaju nove sa podrškom za supervectoring :)

 Ja se ne sjećem kad je u mojoj ulici T-com raskopavao ulicu za optički kabel (dakle, trebao bi do FTTC ormarića) ?!

u cijeloj ulici, bilo katnice ili prizemnice, je kroz kuće išao telefonski bakreni kabel..

 

Možda sam bio na moru pa nisam vidio da kopaju za optiku do FTTC ormarića. .

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...

 Ja se ne sjećem kad je u mojoj ulici T-com raskopavao ulicu za optički kabel (dakle, trebao bi do FTTC ormarića) ?!

u cijeloj ulici, bilo katnice ili prizemnice, je kroz kuće išao telefonski bakreni kabel..

 

Možda sam bio na moru pa nisam vidio da kopaju za optiku do FTTC ormarića. .

 Kaže google ovako:

FTTC stands for Fibre to the Cabinet.

Fibre to the cabinet is a connectivity technology that is based on a combination of fibre optic cable and copper cable. The fibre optic cable is in place from the local telephone exchange to a distribution point (commonly called a roadside cabinet), hence the name fibre to the cabinet. From this distribution point a standard telephone line based on copper is then used to deliver the broadband connectivity.

2 godine
online
Re: T-Com Internet
jbc0smith kaže...

 Kaže google ovako:

FTTC stands for Fibre to the Cabinet.

Fibre to the cabinet is a connectivity technology that is based on a combination of fibre optic cable and copper cable. The fibre optic cable is in place from the local telephone exchange to a distribution point (commonly called a roadside cabinet), hence the name fibre to the cabinet. From this distribution point a standard telephone line based on copper is then used to deliver the broadband connectivity.

 znam ja da bi trebala ići optika do FFTC ormarića pa do kuće bakar, ali stvarno se ne sjećam da je t-com ikada provlačio optiku (sjećam se bar zadnjih 20 godina, a prije sigurno nisu)

 

pa vidio bih da je cijela, ili bar pola ulice raskopano, ne mogu ga oni postaviti za jedno poslijepodne.

ne kontam..

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
jbc0smith kaže...

I opet ostadosmo zakinuti mi "na selu" koji smo spojeni direkt na centralu...

Džaba mi što sam 50m od centrale kad je gušenje od ostalih parica abnormalno (trenutno imam 60/20).

O optici možemo samo sanjati, a nedaj bože kad bi omogućili vectoring, ne kužim zašto na fttc ormarićima omogućuju vectoring a na centralama ne?! Neka me netko prosvijetli.

Gadi mi se više sve to.

 budi sretan da imas i tih 60 moji imaju 25 koji pada. isto na selu i ne moze veca brzina.

 

#nohardfeelings just saying. jbg kad bi imao 25 i kad bi par osoba istodobno radili nesto po netu, nemos ni skype video poziv obaviti kako spada.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2021 10:16 (_itsmoriarty).
9 godina
offline
T-Com Internet

Vi lokalci na starim centralama ne brinite. Stigle pare iz EU sad će naši davat šakom i kapom za razvoj interneta u ruralnim krajevima. Više o tome imate u drugoj temi u ovom podforumu. 

 

Evo i link: ONP program za razvoj širokopojasne infrastrukture.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Koliko sam ja razumio, na centralama ne mijenjaju DSLAM-e dok su u kabinetima (ormarićima) stavljani najmoderniji. I na kabinetima je manji broj korisnika, na centralama je u pravilu više.

Ne bih rekao da postoje neke druge prepreke osim administrativnih i logističkih, kada bi htjeli mogli bi bez problema.

191x7 kaže...

Ima tu i jedna druga logika, gledaj to ovako, mi koji smo na centrali imamo npr 40/6 već 6 godina i imati ćemo još 4 (uzmimo period do 2025). Oni koju su na kabinetima do prošle godine nisu mogli imati ni poštenih 4/0.25 pa će sada do 2025 zato imati veće brzine. na kraju dođe na skoro isto, zar ne? haha

Zaporožac kaže...

 Na FTTC ormariće gledaj kao na pojačala za antenski prijem.

Dakle, ne mogu pojačati signal na centrali jer će se do tebe opet izgubiti brzina. (laički)

 Ostavite se corava posla, pricate o stvarima o kojima ocito nemate blage veze.

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
jbc0smith kaže...

 

Džaba mi što sam 50m od centrale kad je gušenje od ostalih parica abnormalno (trenutno imam 60/20).

 50 metara za 60/20

Ja sam 500m pa imam

https://www.speedtest.net/my-result/a/7764111158

Kod tebe ima nekih gadnih problema

9 godina
offline
T-Com Internet

500m? Onda je to jako dobra parica. Inače za tu brzinu rekao bi oko 300m. Nešto malo manje. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Doktor-X kaže...

 50 metara za 60/20

Ja sam 500m pa imam

https://www.speedtest.net/my-result/a/7764111158

Kod tebe ima nekih gadnih problema

Eh, linija bez i jednog CRC-a, cca 300 FEC-a u 24h.

50m zračne liniije :D Kuda kabel ide ko će ga znat. Predpostavljam oko 130-140m kabela.

Uz to svaki dan oko 13 sata napravi nekoliko CRC-ova i dsl se resync-a. Nakon toga slijedećih 24 sata niti jedan CRC.

Line attenuation svakako ne odgovara udaljenosti. (ne znam da li na to utječe jer je telefon još uvijek spojen preko splittera, nisam prebačen na voip)

Stari kablovi očito i jako si smetaju parice međusobno.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2021 23:06 (jbc0smith).
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...

500m? Onda je to jako dobra parica. Inače za tu brzinu rekao bi oko 300m. Nešto malo manje. 

 Da 500m (možda i koji metar više) mada mi parametri i nisu baš naj bajniji

https://i.ibb.co/T8f46m9/Bez-naslova.png

7 godina
offline
T-Com Internet

Malo sam gledao danas, pa sam skužio da imam brži internet kad je maxtv isključen.

Izgleda da je ovo maksimum na mojoj liniji, jedino ne znam ako bih dobio više da provučem kompletan novi UTP kabel. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
MadDogMattis kaže...

Malo sam gledao danas, pa sam skužio da imam brži internet kad je maxtv isključen.

Izgleda da je ovo maksimum na mojoj liniji, jedino ne znam ako bih dobio više da provučem kompletan novi UTP kabel. 

 Mislim da, naravno da je internet brži kada je MaxTV ugašen jel on ipak vuče internet, negdje cca 4-5mbs ili više ovisno jel ima HD paketa. 

LP
14 godina
offline
T-Com Internet

Izgleda da su biseri presjekli vod u mojoj ulici (a možda i šire) pa sam do daljnjeg bez interneta, zasad 24h+... Koliko im treba u prosjeku da to riješe? Znam da nije isto kod svakog, ali eto..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

72h bi bio neki rok, računa se 7 dana u tjednu, tak da nažalost i vikendima mogu tehničari doći. S jedne strane mi ih je žao. 

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
11 godina
offline
T-Com Internet

Šta je bilo sa ovim na kraju ?

Jel to uopće započto ili ce bit pojelo prase krmaču ?

 

https://www.bug.hr/telekomunikacije/hrvatski-telekom-ce-dovesti-optiku-do-jos-135000-korisnika-u-hrvatskoj-13688

 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...
 znam ja da bi trebala ići optika do FFTC ormarića pa do kuće bakar, ali stvarno se ne sjećam da je t-com ikada provlačio optiku (sjećam se bar zadnjih 20 godina, a prije sigurno nisu)

 pa vidio bih da je cijela, ili bar pola ulice raskopano, ne mogu ga oni postaviti za jedno poslijepodne.

ne kontam..

 

sandokan111 kaže...
 Ostavite se corava posla, pricate o stvarima o kojima ocito nemate blage veze.

 ajde ti majstore koji imaš blage veze objasni; zašto ja imam preko FFTC-a 160/40, a optika NIKADA u mojoj ulici nije uvedena pa ne znam kako je stigla do FTTC ormarića ?!

optiku imaju samo u stambenom naselju nekih 500 m od mene, a nju je "kopao" nekadašnji BNet, a ne T-com.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2021 12:03 (Zaporožac).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Silent horror1992 kaže...

Šta je bilo sa ovim na kraju ?

Jel to uopće započto ili ce bit pojelo prase krmaču ?

 

https://www.bug.hr/telekomunikacije/hrvatski-telekom-ce-dovesti-optiku-do-jos-135000-korisnika-u-hrvatskoj-13688

 Mislim da je to sve propalo jer recimo Strahoninec koji je ovdje naveden je već pod izradom, ali EcoNet telekoma. Neki novi operater iz Varaždina tamo radi na optičkoj mreži. 

Isti rade i na još nekoliko mjesta oko Varaždina i samom Varaždinu sa provođenjem optičke infrastrukure po banderama. A drugi dio VŽ pak radi Magić NET.

Ne vjerujem da će HAKOM, a i općina svakog od tih mjesta dopustiti da dva različita operatera vuku svoju žicu. Moraju se međusobno dogovoriti.

 

I u mojem mjestu je počeo taj EcoNet. Samo je problem što oni za sad ne propuštaju nikoga od velikih operatera preko svoje optike. Jedino njih se može jer nitko od velikih operater nema s njima ugovor.

Magić barem ima s HT.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2021 12:07 (Jack Sparrow).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...
Zaporožac kaže...
 znam ja da bi trebala ići optika do FFTC ormarića pa do kuće bakar, ali stvarno se ne sjećam da je t-com ikada provlačio optiku (sjećam se bar zadnjih 20 godina, a prije sigurno nisu)

 pa vidio bih da je cijela, ili bar pola ulice raskopano, ne mogu ga oni postaviti za jedno poslijepodne.

ne kontam..

 

sandokan111 kaže...
 Ostavite se corava posla, pricate o stvarima o kojima ocito nemate blage veze.

 ajde ti majstore koji imaš blage veze objasni; zašto ja imam preko FFTC-a 160/40, a optika NIKADA u mojoj ulici nije uvedena pa ne znam kako je stigla do FTTC ormarića ?!

optiku imaju samo u stambenom naselju nekih 500 m od mene, a nju je "kopao" nekadašnji BNet, a ne T-com.

 Ima optike u zemlji godinama, FTTC kabinet ( vjerojatno ) je spojen na nekih od optičkih prstena koji spajaju centrale. 

LP
2 godine
online
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...

 Ima optike u zemlji godinama, FTTC kabinet ( vjerojatno ) je spojen na nekih od optičkih prstena koji spajaju centrale. 

 koliko godina npr ?

ja se sjećam da od (od kad se mogu sjetiti) da od 1995 nije ništa kopano u ulici... (osim kanala za plin)

baš da su poslije rata ili prije provlačili optiku ?!

sjećam da su provlačili cijevi za plin negdje krajem devedesetih..

ako je onda T-com provlačio optiku i funkcionalna je, koji nam k..sad ne izvuku priključak na kuću, a ne se jeb***/*s FTTC ormarićima.

 

ajde, kad ti kažeš.

 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2021 13:49 (Zaporožac).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...
 ajde ti majstore koji imaš blage veze objasni; zašto ja imam preko FFTC-a 160/40, a optika NIKADA u mojoj ulici nije uvedena pa ne znam kako je stigla do FTTC ormarića ?!

optiku imaju samo u stambenom naselju nekih 500 m od mene, a nju je "kopao" nekadašnji BNet, a ne T-com.

 Ne "majstoraji" previse, jer kakve gliuposti pises jos sam i bio jako suzdran. Ne samo da nemas blage veze o tom o cemu pricas, nego si jos i bahat u svom neznanju. Nije problem ne znat, al kad se bahatis onda nazalost, moram ti odgovarat na ovakav nacin. Da, optika je u tom fttcu. Ti ako imas 160/40 si spojena na optiku preko bakrenog kabela na nekih manje od 100m. Kako to znamo? Pa jednostavno jer su to zakoni fizike i jer stvari tako u prirodi funkcioniraju . To da li si ti vidio da netko nesto kopa, je apsolutno nebitno u ovom slucaju. Cinjenicno stanje pokazuje da je tako jer drugacije ne moze biti. A dalje objasnjavanje, obzirom na tvoj stav o stvarima o kojima ocito blage veze nemas bi bilo kao da mi tvrdis da u tvome tvu sliku ne prikazuje struja vec imas male lutke koje se prilagodjavaju programu i tamo plesu ovisno na koji program okrenes.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...
 Ima optike u zemlji godinama, FTTC kabinet( vjerojatno ) je spojen na nekih od optičkih prstena koji spajaju centrale. 

 FTTC stands for Fibre to the Cabinet.

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
A i tko kaže da je nešto kopano, ja vjerujem da je optika mogla biti razvučena i preko hp-ovih stupova od struje (ako je bilo jeftinije i brže) zar ne? U krajnjoj liniji to i jesu radili za ftth, ali neznam dali su i za fttc
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2021 18:57 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jel još kome krepao internet danas oko 17h? Kažu da sjeverna Hrvatska ima poteškoća.
Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Yep, nema interneta, Čakovec
RIP Šaban (21.6.2016)
15 godina
offline
T-Com Internet

Da, u Koprivnici isto. Evo maloprije se vratio, od 17:30 cca do sad.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2021 19:50 (Bitanga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jos uvijek nema neta. Čakovec.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Bok. Ako netko od vas radi u tehničkoj podršci/službi HT-a, možete mi nešto provjeriti ?

Više info u PM...
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice