T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.367
|
čitano: 6.302.599
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Upravo bio u Tcentru vezano za povećanje brzine na bakru. Potpisao zahtjev. Piše "isključenje Turbo 50, uključenje OTVOREN PROFIL"
Ali kažu da im sustav dozvoljava max 75Mbitaa brzinu i to će pustiti. Ja znam da može povući 100Mbita jer je toliko izmjerio tehničar na utičnici. E sad, da li oni to nemaju spremno u sustavu ili što se sad zbiva pa nemaju opciju 100Mbita?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

ima ko 500 na optiki da mu ide skroz do 500, na lanu? upload povlači skroz, download do pola

 

oprostite svi dsl-ovci na pitanju

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...
Gnjili kaže...
 Ja sam blizu centrale.(VDSL) Malo smo se tipkali sa agentom T-coma

Prije par sati sam dao zahtjev za povečanje brzine na 100 plus u.o. 24 mjeseca Max2 za 169 kn
Moram čekati par dana da bude mjesec dana do kraja u.o. i onda će obraditi moj zahtjev
Znam da su me kačili za deset kuna ali nek si ih drže.
I žena mi je rekla da su brzine povečane od 5.7 i da su prije par dana dobili obavijest o povečanju brzina.
Sada čekam e-mail zahtjeva i povečanje brzine.

Inače brzine su napisane na https://www.hrvatskitelekom.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=1912&rType=2

 skinuo sam s tog cjenika slikicu i piše da su dostupne (po blizini centrale) brzine i do 200 

 

 

 Krenuo vectoring čini mi se. 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2021 10:01 (Antropofob).
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Meni su povećali na 75Mbit-a.

 

DSL Downstream: 74524 kBit
DSL Upstream: 53140 kBit

 

Reklamiraju brzine do 200Mbita na bakru, a u sustavu možeš max 75Mbita uključiti. Tako su bar meni rekli.

Nije mi taj dio jasan. Čemu onda reklamiranje brzina do 200Mbita na bakru, a ne želiš to ponuditi korisnicima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2021 11:06 (izzy007).
12 godina
offline
T-Com Internet

Evo meni su ukopčali veću brzinu.
Kao bilo je govora o 100 a ono ispalo 70
Nalazim se na oko 120 metara do centrale
Kabel prolazi kroz zemlju

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2021 11:58 (Gnjili).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Upravo to. Pričaju o brzinama do 200Mbita, a na kraju su limitirali bakar na 75Mbita.

E sad, da li je to zato što još nisu sve posložili ili?

Možda netko tko radi u HT-u a čita ovu grupu može više reći.

2 godine
offline
Re: T-Com Internet
izzy007 kaže...

Upravo to. Pričaju o brzinama do 200Mbita, a na kraju su limitirali bakar na 75Mbita.

E sad, da li je to zato što još nisu sve posložili ili?

Možda netko tko radi u HT-u a čita ovu grupu može više reći.

 Prvo je bio vectoring 50/10, ovo je vectoring alfa 75/30, pa će za 2026 gotine doći vectoring gama 100/30, a za 20 godina supervectoring pa ćemo imati čistih 200/ 50 mbit na bakru. 

16 godina
offline
T-Com Internet

Gdje se mogu zatraziti vece brzine?

Chat, telefon, mail...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ja sam bio u t-centru. Ali ide i telefonski ako im možeš dobiti.
Chat im isto bio zauzet.
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Taman uhvatio agenta na chat i zatrazio povecanje na 70.
Zahtijev poslan i bit ce aktiviran u najkracem vremenu.

Za koliko sati/dana bi to cca moglo doc?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
Taman uhvatio agenta na chat i zatrazio povecanje na 70.
Zahtijev poslan i bit ce aktiviran u najkracem vremenu.

Za koliko sati/dana bi to cca moglo doc?

 -poštom ili kaićem iz kine? .. za par mjeseci.. ovako, dok operater preda nalog i tehničar zaprimi a to ovisi o radnom vremenu, lokaciji centra tj prijenos podataka u centralnu sustav pa pošto je sad subota, može biti za par minuta a može za par dana npr podedjeljak.. + uvjek može kasniti a može se desiti da zahtijev negdje zapne, zagubi se recimo padom sustava i moraš ponovo nazvati, čak ako ti je već recimo uključena tarifa (naplta) ali recimo zaborave odraditi posao na centrali tj profilu i podignu brzinu..

 

-kad? od 5-15min koa minimum, dok max ne posotji osim kao prosjek, par radnih dana, idući ako ne postoji neki drugi razlog kašnjenja, tj ponedjeljak..

 

edit: + mogućnost postavljanja usluge povezane s nekim datumom.. pa može biti i recimo od 15tog i sl. kao stvar mjesečnog obračuna ili recimo od idućeg 1. .. no tehnički nije problem obračunati dane, osim možda što tad krenu od recimo ponoći-dan-datum s tom tarifom a tad prije te ponoći ne mora ni biti isporučena usluga, može..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2021 15:20 (ihush).
2 godine
offline
T-Com Internet

Ne kužim ja te krokodile ?!

 

Trebali bi oni sami pustiti svima najveću dostupnu brzinu, a ne da ljudi moraju pisati, ili nazivati, kleknuti, i moliti. 

 

Možda se plaća povećanje brzine ?

Idem sad provjeriti. 

 
5 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...

Ne kužim ja te krokodile ?!

 

Trebali bi oni sami pustiti svima najveću dostupnu brzinu, a ne da ljudi moraju pisati, ili nazivati, kleknuti, i moliti. 

 

Možda se plaća povećanje brzine ?

Idem sad provjeriti. 

 To i mene zanima, premda znam da ne mogu dobiti puno veću brzinu. Koliko to košta?

12 godina
offline
T-Com Internet

Turbo opcije za bakrenu paricu su +10 kn bez obzira na brzinu.
Ja čekam aktivaciju 70/30, za istu cijenu koju sam plaćao za 50/10

Samo Rijeka.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
T-Com Internet

[UPDATE]

 

Upravo me zvali tehničari uz telekoma i rekli su mi da ovi šta su mi dali 70/30 da je nemoguće na mojoj liniji i ovoj parici, do malo prije sam imao 45/13 a sad imam 35/10...

 

Dugo je trajalo veselje .........

Samo Rijeka.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jole-Ri kaže...

[UPDATE]

 

Upravo me zvali tehničari uz telekoma i rekli su mi da ovi šta su mi dali 70/30 da je nemoguće na mojoj liniji i ovoj parici, do malo prije sam imao 45/13 a sad imam 35/10...

 

Dugo je trajalo veselje .........

- agent-trgovac ima posao prodati, dok agent-tehničar može realno ovisno o podatcima koje ima za korisnika, centralu dati odgovor.. a to je u velikoj firmi odvojeno, ne zna lijeva ruka što radi desna, prodaja je važnija.

-drugi problem je veličina i level pristupa, npr tcom centri (za koje misliš da su 'direktno-firma' su kao i ostali trgovački centri recimo vanjski partneri.. isti status, nemaju 'bolje' podatke ili uvid u ono što ima teh.služba) .. + nemaju lokalne podatke za konkretne kvartove, npr trenutni radovi na mreži, npr raskopana cesta.. i agent ti kod prijave problema može proći sve po špranjci kao postavke računala i sl a da samu liniju fizički nema kako provjeriti tj ne dobiju taj podatak u npr szk-centru i preko noći recimo radi centar zagreb ili rijeka itd.. ne zna lijeva što radi desna.. a važno je prodati ugovor to što ga se stornira je sporedno za tog agenta jer mu je posao prodati i ili skopiti ugovor.. a onda što se u stvarnosti može.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
T-Com Internet

Evo razgovora s agenticom ---

Što će biti i koja brzina, tješim se... 

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Moguće da idu do 75Mbps jer neki ruteri ne mogu više,  a to bi značilo da bi morali za više brzine djeliti novije rutere.

7 godina
offline
T-Com Internet

ja sam ih zvao i meni su rekli da vec imam maksimalnu(30mb) i da mogu dobiti 40 ako isključim HD kanale na maxtvu.

Tako da je očito da ja necu imati većih brzina dok ne dobijem optiku..

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...
djigibao kaže...
Taman uhvatio agenta na chat i zatrazio povecanje na 70.
Zahtijev poslan i bit ce aktiviran u najkracem vremenu.

Za koliko sati/dana bi to cca moglo doc?

 -poštom ili kaićem iz kine? .. za par mjeseci.. ovako, dok operater preda nalog i tehničar zaprimi a to ovisi o radnom vremenu, lokaciji centra tj prijenos podataka u centralnu sustav pa pošto je sad subota, može biti za par minuta a može za par dana npr podedjeljak.. + uvjek može kasniti a može se desiti da zahtijev negdje zapne, zagubi se recimo padom sustava i moraš ponovo nazvati, čak ako ti je već recimo uključena tarifa (naplta) ali recimo zaborave odraditi posao na centrali tj profilu i podignu brzinu..

 

-kad? od 5-15min koa minimum, dok max ne posotji osim kao prosjek, par radnih dana, idući ako ne postoji neki drugi razlog kašnjenja, tj ponedjeljak..

 

edit: + mogućnost postavljanja usluge povezane s nekim datumom.. pa može biti i recimo od 15tog i sl. kao stvar mjesečnog obračuna ili recimo od idućeg 1. .. no tehnički nije problem obračunati dane, osim možda što tad krenu od recimo ponoći-dan-datum s tom tarifom a tad prije te ponoći ne mora ni biti isporučena usluga, može..

 

Obozavam tvoje odgovore.

Uvijek kobasica od posta a nista ne kažeš ili pomogneš.

Ne kuzim te, cemu to?

Vjezbas pisanje pa ti je cilj dnevno unistit 2-3 tipkovnice dok pišeš ovakve postove po forumu?

Ili kao da mi manje upućeni trebamo iz tvog odgovora nešto naucit (npr. ne postavljaj tako glupa pitanja pa nećeš dobit tako glup odgovor) ili čekat nastavak odgovora u nekom naknadnom postu.

 

Htio sam čuti odgovor od ljudi koji su zatražili tu uslugu koliko je vremena cca prošlo do realizacije (jeli dan-dva-pet...)

.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
offline
Re: T-Com Internet

Zatraženo oko 10 ujutro preko 0800 9000, do 12 je bilo promijenjeno.

 

Usput agent je rekao da bi svi na adslu trebali dobiti automatski najveću brzinu, ali valjda neće svima odjednom.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
ihush kaže...
djigibao kaže...
Taman uhvatio agenta na chat i zatrazio povecanje na 70.
Zahtijev poslan i bit ce aktiviran u najkracem vremenu.

Za koliko sati/dana bi to cca moglo doc?

 -poštom ili kaićem iz kine? .. za par mjeseci.. ovako, dok operater preda nalog i tehničar zaprimi a to ovisi o radnom vremenu, lokaciji centra tj prijenos podataka u centralnu sustav pa pošto je sad subota, može biti za par minuta a može za par dana npr podedjeljak.. + uvjek može kasniti a može se desiti da zahtijev negdje zapne, zagubi se recimo padom sustava i moraš ponovo nazvati, čak ako ti je već recimo uključena tarifa (naplta) ali recimo zaborave odraditi posao na centrali tj profilu i podignu brzinu..

 

-kad? od 5-15min koa minimum, dok max ne posotji osim kao prosjek, par radnih dana, idući ako ne postoji neki drugi razlog kašnjenja, tj ponedjeljak..

 

edit: + mogućnost postavljanja usluge povezane s nekim datumom.. pa može biti i recimo od 15tog i sl. kao stvar mjesečnog obračuna ili recimo od idućeg 1. .. no tehnički nije problem obračunati dane, osim možda što tad krenu od recimo ponoći-dan-datum s tom tarifom a tad prije te ponoći ne mora ni biti isporučena usluga, može..

 

Obozavam tvoje odgovore.

Uvijek kobasica od posta a nista ne kažeš ili pomogneš.

Ne kuzim te, cemu to?

Vjezbas pisanje pa ti je cilj dnevno unistit 2-3 tipkovnice dok pišeš ovakve postove po forumu?

Ili kao da mi manje upućeni trebamo iz tvog odgovora nešto naucit (npr. ne postavljaj tako glupa pitanja pa nećeš dobit tako glup odgovor) ili čekat nastavak odgovora u nekom naknadnom postu.

 

Htio sam čuti odgovor od ljudi koji su zatražili tu uslugu koliko je vremena cca prošlo do realizacije (jeli dan-dva-pet...)

.

- ne kažem ništa? ok :)

- prvo, beskorisno je pitati tu-nas, tj kad pitaš operatera to se broji, a recimo uobičajen-očekivan odgovor je 'u najkraćem mogućem roku'.. što može biti u minutama ili ponedjeljak kao prvi radni dan itd. dok ti baš ništa ne pomaže 'osobno iskustv' tj odgovor nekog tko je dobio naručeno za recimo 1dan dok je drugi dobio za 5dana ili 5minuta..

- da pitaš operatera željene mreže, željene usluge, tad odgovor može biti ovisno o lokaciji-dostupnosti i nikad itd.. a jedino njihov odgovor je 'nešto' + i kad kažu u najkraćem ili sutra.. to ne mora biti baš tako, čisto realnost i život. .. naravno ni ovo nije odgovor koji će te zadovoljiti a tad kao što pišeš, možda nije problem u odgovoru, nego u pitanju (preskačem riječ glupo kao nepotrebnu tj da ne ispadne kao svađa i sl niti zamjeram primjedbu.., .. eto i isprike za spam ili što već.. ako nije odgovor koji želiš) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
T-Com Internet

meni na moj telekom portalu ponudilo opciju 200 za 6kn i 500 za 20kn iako sam na bakru, stisnuo sam 200mbit i sad mi pise 50 mbit deaktivacija i 200mbit aktivacija...bas me zanima koliko ce pustiti

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2021 22:09 (vacs).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
vacs kaže...

meni na moj telekom portalu ponudilo opciju 200 za 6kn i 500 za 20kn iako sam na bakru, stisnuo sam 200mbit i sad mi pise 50 mbit deaktivacija i 200mbit aktivacija...bas me zanima koliko ce pustiti

 Ali ti iznad piše da ako si na ADSL-u na bakru da ti je već puštena najveća brzina koja je tehnički moguća. I ispod toga da se ovih 200 i 500 odnose na optiku.

 

Ja sam na bakru i ne znam što će to meni omogućiti, jer nemam uvjete za neko veliko povećanje brzine.

2 godine
offline
T-Com Internet

Meni je agentica rekla ; dostupna brzina je 140/40 a koliko će mi biti pušteno to je pitanje...

Pitao sam ju, Odakle ćete mi pustiti tu brzinu; ona kaže, "iz duuupeta...."

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

da, 0 bodova, ovo na portalu je za optiku, ponistilo se. Javio sam se na chat i veli cca 60 iako sam do sad imao 54, velim mu da mi je zadnji put tehnicar na terenu mjerio sa onim svojim uredajem direkt u uticnici i bilo je 83, veli da se stavlja otvoren profil a sad koliko ce tocno biti vidjet ce se. 

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
T-Com Internet

Dosta ljudi ne shvaća poantu otvorenih profila.

Kada je profil otvoren, tu je pušten profil 360/360, samo što taj profil onda automatski snižava i povećava trenutnu brzinu zavisno o margini, jer nitko na DSLu logično ne može povući toliku brzinu cijelog profila. Zašto 360? Ne znam, osobe koje su radile sustav vole krugove, ili su išli na apsurdnu brzinu DSLa da ne bi bilo nekakvih problema sa premalom brzinom.

 

Postoje više otvorenih profila, ali uglavnom se dijele na profile koji stabiliziraju liniju oko margine od 6dB, 8dB i 10dB.

6dB omogućava najbržu brzinu, ali je zato najnestabilniji. Također se nikad ne stavlja uz IPTV. 8dB uvijek ide kada u paketu dolazi i IPTV, jer Maxtv počinje imati probleme kada je margina ispod 8db. 10dB bi trebala biti najstabilnija linija, isto tako se često koristi kada su u paketu 2 HDTVa.

 

Ono što limitira brzinu samog interneta su PVCovi (Permanent Virtual Circuit), te su oni uvijek fiksno postavljeni. Upload inače bude neograničen (tj. ide do trenutne brzine koju je otvoren profil postavio), dok download se stavi do 65 Mbps, samo što taj PVC često pušta i do 70. (edit: davno više nije tako, ovo je bilo samo u samom početku. Sada je oboje neograničeno)

Glavni problem otvorenih profila je što upravo automatski sustav cijelo vrijeme smanjuje i povećava trenutnu brzinu sudeći po margini. Kao i svaki drugi sustav, to nikada nije savršeno, te vrlo često pokušava održati liniju ispod margine po kojoj ju treba držati, i tu dolazi do problema sa nestabilnom linijom. Tih problema nije bilo sa starim sistemom profila, jer su profili uvijek bili fiksirani i nisu se mijenjali. Ako je dolazilo do problema, to je bilo zbog centrale, degradacije linije, itd - sada faktor tome može biti upravo i taj otvoreni profil, što sada povećava vrijeme otklona smetnje, jer prvo što će se raditi je promjena otvorenih profila u drugi otvoreni profil u nizu - ako je sada 6dB, diže se na 8dB. Ako je sada 8dB, diže se na 10dB. I tako redom. Ako to ne pomogne, onda se tek šalje tehničar na provjeru na terenu.

 

Za pitanja kao što su "kada će mi se dignuti brzina??????????" - promijenit će se kad se promijeni.

Doslovno nitko ne može točno reći kada će to biti. Kada sustav napokon dostavi nalog i on dođe na red odrade, on se tada odrađuje.

Također, još uvijek je ista shema kao i sa 1Gbps, što je objašnjeno i u ovom postu - https://forum.bug.hr/forum/post/povezivanje-internet/t-com-internet/6356175.aspx

Barem je tu sreća što se još uvijek radi o bakru, pa se barem brže odrađuje.

Ako imaš sreće da si jedan od ljudi koji je uzeo otvoreni profil baš za vrijeme kada nema puno smetnji, možeš biti siguran da će ti to već biti odrađeno za par minuta od poziva. Ako ti za sat vremena nije to odrađeno, onda znaš da smetnji ima, te da se one odrađuju jer imaju veći prioritet - tebi usluge trenutno rade, zato nisi na prioritetu odrade. Smetnje uvijek uzimaju prioritet po toj jednostavnoj logici.

 

Za pitanja kao što su "zašto nisu svi već na tom profilu, nego se mora zvati?"
Zato što je ovo još uvijek pilot projekt. Ako bude uspješan, svi će biti migrirani na taj sistem do sredine osmog mjeseca, naravno ako već imaju turbo brzinu.

Isto tako novi korisnici koji tek ugovaraju usluge se odmah stavljaju na otvoreni profil. Zašto? Ne znam, direktori su tako odlučili, oni nažalost tu nisu toliko pričljivi da daju objašnjenje u vezi te odluke.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 11:09 (Tremmert).
Moj PC  
6 0 hvala 5
4 godine
offline
T-Com Internet

Ne budem uopće zvao službu za korisnike. Nema koristi, jer bih dobio minimalno veću brzinu, a usto koristim stari ZTE-ov router, za kojeg je pitanje što u današnje vrijeme još podržava od svih novih mogućnosti. Ako bi još povećavali i smanjivali brzinu automatski ovisno o uvjetima na liniji, moglo bi mi se dogoditi da prođem još lošije. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.7.2021 10:02 (zelenapaprika).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
@Tremmert
Hvala na objašnjenju. Sad mi je jasno zašto sam jučer , čitajući brzinu u ruteru, u jednom trenutku imao 75Mbita, onda oko 20h kad je najveće zagušenje ista je bila 58Mbita, a sada gledam i piše 86Mbita DSL Downstream.
Za ovo što si spominjao 6, 8 i 10, to si mislio na SNR (Signal To Noise Ratio)? Kod mene je sad 8. Mislim da je bio 6.
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Da, SNR. To je možda najvažniji parametar za xDSL, jer on je određen kvalitetom veze (dužina i stanje parice, broj parica u kabelu, blizina smetnji, kvaliteta terminalne opreme ("router" tj njegov ugrađeni DSL modem))...

 

Nizak SNR - slaba veza, pucanje... Ispod 5 je skoro nemoguće ostvariti VDSL vezu (bar ja nikad nisam vidio na terenu), 6 je neka granična vrijednost da radi a 8 je siguran minimum (nama jedno vrijeme uopće nisu dali zatvoriti nalog dok nismo dogurali SNR do 8 u down smjeru).

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice