T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.309.911
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ja sam novi u optici i na VDSL-u nisam imao te mogucnosti do prije 10ak dana i starom ZTE ruteru...skocio sam sa 30/5 na 1Gbps...

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 13:42 (4mal).
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ja imam vdsl i to imam u aplikaciji ne znam koliko dugo ali sigurno 3-4 mjeseca ako ne i duže (mada mi to ne koristi ničemu)
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 17:24 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dali netko koristi hibridbox? Imam ga od kada je to pocelo i nikad niti jedan problem do sad, uglavnom da skratim pricu, internet vuce samo preko zice a karticu kao da ne dozivljava, ako neko nesto zna bio bih zahvalan
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
crnix kaže...
Dali netko koristi hibridbox? Imam ga od kada je to pocelo i nikad niti jedan problem do sad, uglavnom da skratim pricu, internet vuce samo preko zice a karticu kao da ne dozivljava, ako neko nesto zna bio bih zahvalan

 Da niste možda potrošili 100gb prometa sa sim kartice? 

 

Koje boje svijetli mode? 

LP
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nije potroseno..sve svijetli normalno, cak i signal pokaziva sve tri crtice
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

to sam imao dva puta. prvi put sam morao prijaviti smetnju i na kraju su mi ubacili novi firmware u router. drugi put se samo od sebe rijesilo nakon dan dva. pricekaj malo, ako ne, prijavi smetnju.

2 godine
offline
Re: T-Com Internet

Od subote su bili općeniti problemi sa mobilnom mrežom na hybridima, velika većina ih nije radila preko kartice uopće, samo preko linije. Riješeno je tek jučer, ako ti još ne radi mobilna, reset modema bi ti trebao pomoći da se kartica ponovno spoji.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Proradilo mi je..nazvao me je tehnicar nakon bezbroj upita i objasnio da je bio grupni kvar na mobilnoj
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Jeste skuzili ove dodatne mogucnosti preko moj telekom appa 😎

Samo ih treba 1.enejblat ima zanimljivih korisnih stvari

 

 

 Ja nemam ni približno toliko opcija. Samo upload i download promet. Možda to imate vi koji koristite premium pakete?

13 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Spojena optika nakon godina cekanja. Na osnovnoj sam brzini koju ne mislim dizati jer imam drugi prikljucak na 200/100

Zanima me samo kako na mobitelu imam 30/25, a na kompu 100/25? Mobitel ne moze potegnut vise?

https://www.speedtest.net/result/11458476350.png

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2021 14:29 (McSimon).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
McSimon kaže...

Spojena optika nakon godina cekanja. Na osnovnoj sam brzini koju ne mislim dizati jer imam drugi prikljucak na 200/100

Zanima me samo kako na mobitelu imam 30/25, a na kompu 100/25? Mobitel ne moze potegnut vise?

https://www.speedtest.net/result/11458476350.png

 Može bit do moba, do kvalitete wireless signala, previše spojenih uređaja, itd..

LP
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Preko WiFi spojen si na 2.4Ghz ili 5? Blizu si routera kad radis test? Uđi u postavke routera i provjeri bandwidth. Meni je bio defaultni na 2.4GHz 20MHz, sto znaci da ti brzina između mobitela i routera ne ide preko 72Mbps, sto moze biti uzrok manje brzine.
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

U pravu si, trebalo je iskljucit 2,4.

Range doduse brutalno padne, a postojeci extender je samo za 2.4. 

Imate li preporuku cime rastegnuti 5Ghz wifi, noob sam za te stvari

16 godina
offline
T-Com Internet

Šta se može u 22:58 do 23:00 na strani HT-a događati da mi crasha mrežu? Pukne router (lampice i dalje svijetle) i zablesira moju mrežnu opremu. Mijenjan router, mijenjan port na centrali, čak sam i Speedport prebacio u Bridge pa svog koristim kao PPoE...

Inače mi se routeri restartaju (fizički) u 04:59 pa ne bi smjelo biti da se T-comov prekida u neko žnj vrijeme. I što je najgore, ne događa se baš svaki dan, samo kada u to vrijeme najviše koristim mrežu i kada mi je najpotrebnije da radi stabilno i bez prekida.

Je li moguće da im se nešto u centrali i to vrijeme smrda? Ili nekom korisniku prije mene?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
McSimon kaže...

U pravu si, trebalo je iskljucit 2,4.

Range doduse brutalno padne, a postojeci extender je samo za 2.4. 

Imate li preporuku cime rastegnuti 5Ghz wifi, noob sam za te stvari

Caka 5GHz je da radi na kratku udaljenost sa praktički optičkom vidljivosti. Jedna prepreka između tebe i modema je dovoljna da ti prekine 5GHz - zato modemi koriste 2.4 i 5 da se mrežni uređaji prebacuju na njih po potrebi.

Najbolji savjet je da prebaciš modem tamo gdje najviše koristiš internet, ali ako ti je 5GHz potreban po cijeloj kući, onda ćeš morat uzeti AP za svaku sobu u kojoj želiš 5GHz, umrežiti ih sa modemom i dati popriličnu svotu novca, ovisno o tome koji AP uzmeš.

 

Osobno, nikada mi nisu trebale prevelike brzine na mobitelu, 2.4 je i više nego dovoljan da surfam po potrebi. Ako mi trebaju veće brzine, prebacim se na komp ili laptop gdje sam žično spojen i miran sam.

 

191x7 kaže...

Je li moguće da im se nešto u centrali i to vrijeme smrda? Ili nekom korisniku prije mene?

 Radno vrijeme je do najkasnije 22h, nitko nije više ni u uredima niti centralama u to vrijeme, tako da sumnjam, nema nikoga da nešto smrda.

Moguće da je sam problem do centrale, no da je tako, onda bi i drugi korisnici imali isti problem.

Jedino što mi pada na pamet je da ti se IP adresa mijenja nakon 24h, ali i sam si rekao da modem resetiraš u 5h ujutro tako da to otpada. Tvrdiš da se to događa kada najviše koristiš mrežu, moguće da ti oprema nije adekvatna za toliki promet? Koristiš li nešto između routera i svoj uređaja, tipa switch koji možda nije adekvatan ili čak i u kvaru ako ti puca mreža za vrijeme velike korištenosti?

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.5.2021 9:37 (Tremmert).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tremmert kaže...
191x7 kaže...

Je li moguće da im se nešto u centrali i to vrijeme smrda? Ili nekom korisniku prije mene?

...

Moguće da je sam problem do centrale, no da je tako, onda bi i drugi korisnici imali isti problem.

Jedino što mi pada na pamet je da ti se IP adresa mijenja nakon 24h, ali i sam si rekao da modem resetiraš u 5h ujutro tako da to otpada. Tvrdiš da se to događa kada najviše koristiš mrežu, moguće da ti oprema nije adekvatna za toliki promet? Koristiš li nešto između routera i svoj uređaja, tipa switch koji možda nije adekvatan ili čak i u kvaru ako ti puca mreža za vrijeme velike korištenosti?

Teško da bi drugi korisnici primijetili taj problem, od spojenih na isti DSLAM mislim da sam jedini s dovoljno znanja i potreba/korištenja; nije veliko selo, većina korisnika su ili stariji ljudi ili obitelji s osnovnoškolcima i slično, rijetko tko treba velike brzine, stabilnu vezu i slično, lako moguće da drugi ni ne primijete ako/kada se i dogodi taj ispad.

 

Nisam možda najbolje opisao ovo "kada najviše koristim mrežu", najviše koristim u smislu da mi tada baš najviše treba to da veza ne pukne, a ne to da tada koristim puni up/down bandwith. S društvom igram PUBG generalno od oko pola 10 pa do pola 12; dakle sama igra i teamspeak, to nije nešto što optereti mrežu, a najgore je kada u 22:58 pukne i ode na 5-15 minuta. 

Caka je što ne pukne moja mreža nego nešto na strani operatera. Jer se SpeedPort Plus zablesira (već drugi, a i ZTE 931 VII prije tog). Sve je počelo kojih tjedan nakon Uskrsa kada je grom opaučio pored centrale te je meni otišao port. Do tada nikakvih prekida, pušten 8b 35/6, a nakon toga problemi. I to problemi nezgodni za reproducirati.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
Tremmert kaže...
191x7 kaže...

Je li moguće da im se nešto u centrali i to vrijeme smrda? Ili nekom korisniku prije mene?

...

Moguće da je sam problem do centrale, no da je tako, onda bi i drugi korisnici imali isti problem.

Jedino što mi pada na pamet je da ti se IP adresa mijenja nakon 24h, ali i sam si rekao da modem resetiraš u 5h ujutro tako da to otpada. Tvrdiš da se to događa kada najviše koristiš mrežu, moguće da ti oprema nije adekvatna za toliki promet? Koristiš li nešto između routera i svoj uređaja, tipa switch koji možda nije adekvatan ili čak i u kvaru ako ti puca mreža za vrijeme velike korištenosti?

Teško da bi drugi korisnici primijetili taj problem, od spojenih na isti DSLAM mislim da sam jedini s dovoljno znanja i potreba/korištenja; nije veliko selo, većina korisnika su ili stariji ljudi ili obitelji s osnovnoškolcima i slično, rijetko tko treba velike brzine, stabilnu vezu i slično, lako moguće da drugi ni ne primijete ako/kada se i dogodi taj ispad.

 

Nisam možda najbolje opisao ovo "kada najviše koristim mrežu", najviše koristim u smislu da mi tada baš najviše treba to da veza ne pukne, a ne to da tada koristim puni up/down bandwith. S društvom igram PUBG generalno od oko pola 10 pa do pola 12; dakle sama igra i teamspeak, to nije nešto što optereti mrežu, a najgore je kada u 22:58 pukne i ode na 5-15 minuta. 

Caka je što ne pukne moja mreža nego nešto na strani operatera. Jer se SpeedPort Plus zablesira (već drugi, a i ZTE 931 VII prije tog). Sve je počelo kojih tjedan nakon Uskrsa kada je grom opaučio pored centrale te je meni otišao port. Do tada nikakvih prekida, pušten 8b 35/6, a nakon toga problemi. I to problemi nezgodni za reproducirati.

Za ovo ako primijete - najbolje pitati susjede. Možda neki i skuže, ali jednostavno ne prijave zbog svojih razloga.

 

Najgori su ti problemi koji se događaju u xy vrijeme, i to ponekad, da ne možeš reproducirati problem, jer onda nitko ne može uhvatiti taj problem kada se dogodi. Ako pukne sinkronizacija sa centralom, to automatski baca log koji se lako vidi. Ako tebi pukne veza, a modem je i dalje sinkroniziran sa centralom, to je već drugačiji problem koji je teže dijagnosticirati; inače je to onda problem do samog modema, ali pošto ti je već zamijenjen, sumnjam da je to njega - osim ako si stvarno takve (ne)sreće da si dobio reparirani modem koji je u kvaru.

Isto mi je čudno da ti pukne na 5-15 minuta, jer ako pukne, ponovna sinkronizacija sa DSLAMom kreće odmah. Jedini sync koji bi mogao tako dugo trajati je ako si na FTTC-u, ali to je onda forsirani 17a vectoring profil, ali tvrdiš da si na 8b, što znači da nisi na FTTC-u, tako da mi ni to nema smisla uopće.

 

To je nešto što je užasno teško dijagnosticirati, pogotovo kada ti je zamijenjen i port i modem. Sama linija ti ne bi smjela raditi takve probleme, ali iskreno - sve ostalo je već eliminirano.

Provjeri si u modemu koliko ti se FEC i HEC grešaka generira, te ako ima ikakvih CRC grešaka. SZK može provjeriti ako ti se generiraju SesL greške. Sa tim informacijama bi znali ako je do linije, te da se pošalju mjerači i nađu gdje je točno kvar. Lako se provjere i svi izvodi između tebe i centrale.

Ako je linija čista, onda bi još preostala kućna instalacija, osim ako u ovako kasno doba pisanja ovog posta nisam nešto izostavio za provjeru.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tremmert kaže...

Za ovo ako primijete - najbolje pitati susjede. Možda neki i skuže, ali jednostavno ne prijave zbog svojih razloga.

 

Najgori su ti problemi koji se događaju u xy vrijeme, i to ponekad, da ne možeš reproducirati problem, jer onda nitko ne može uhvatiti taj problem kada se dogodi. Ako pukne sinkronizacija sa centralom, to automatski baca log koji se lako vidi. Ako tebi pukne veza, a modem je i dalje sinkroniziran sa centralom, to je već drugačiji problem koji je teže dijagnosticirati; inače je to onda problem do samog modema, ali pošto ti je već zamijenjen, sumnjam da je to njega - osim ako si stvarno takve (ne)sreće da si dobio reparirani modem koji je u kvaru.

Isto mi je čudno da ti pukne na 5-15 minuta, jer ako pukne, ponovna sinkronizacija sa DSLAMom kreće odmah. Jedini sync koji bi mogao tako dugo trajati je ako si na FTTC-u, ali to je onda forsirani 17a vectoring profil, ali tvrdiš da si na 8b, što znači da nisi na FTTC-u, tako da mi ni to nema smisla uopće.

 

To je nešto što je užasno teško dijagnosticirati, pogotovo kada ti je zamijenjen i port i modem. Sama linija ti ne bi smjela raditi takve probleme, ali iskreno - sve ostalo je već eliminirano.

Provjeri si u modemu koliko ti se FEC i HEC grešaka generira, te ako ima ikakvih CRC grešaka. SZK može provjeriti ako ti se generiraju SesL greške. Sa tim informacijama bi znali ako je do linije, te da se pošalju mjerači i nađu gdje je točno kvar. Lako se provjere i svi izvodi između tebe i centrale.

Ako je linija čista, onda bi još preostala kućna instalacija, osim ako u ovako kasno doba pisanja ovog posta nisam nešto izostavio za provjeru.

A teško da baš mogu pitati susjede, nemamo nikakav chatboard ili nešto, a ovi što su tu blizu mene ni nemaju ništa osim telefona. -.-

 

Na FTTC sam, tj vDSL. Trenutno je 17a profil 30/5 pušteno. 17a mjeri maksimum oko 45/8, tako sada kaže tehničar. 8b mjeri oko 40/6.5. Prije par godina (kada sam imao probleme prije ovih) 17a je mjerio puno manje nego 8b tako da sam tada imao 8b spušten na 35/6.

Za vectoring svi tvrde da centrala nema podršku i da zato ne može (što mi nema smisla, kako bi bez vektoringa odjednom 17a imao više nego prije i to više nego 8b?).

 

Kada pukne, na routeru i dalje svijetle LED-ice kao da je sve OK samo što se na 192.168.1.1. ne može spojiti, kao da je zapekao. I moram ga ugasiti/upaliti, no ni tada/tako neće baš odmah svaki put se spojiti, odnosno treba mu vremena.

Otkako sam neki dan stavio Bridge, kada mi se to "pucanje" dogodi moj router (Asus N18U) baca obavijest da PPoE podatci (username/password) nisu točni. Prije bridgea znao je okriviti ISP-ov DHCP.

 

Maknuo sam reset u 5 ujutro jer je tehničar to optuživao za kvarove. I UPS na kojem mi je spojeno napajanje routera i ostale opreme. 

 

Evo sada mi net radi (forsirao sam neke postavke u Asusu sinoć), a SpeedPort Plus je nedostupan. Htio sam uzeti screenshot CRC/FEC i parametara puštenog profila i vidim da neće na 192.168.1.1. a prije par sati je radilo. Haha. Novi simptom.

 

SZK tvrdi da linija ima SesL grešaka. Tehničar to ignorira. 

 

Btw, tehničar je momak od 20ak godina, koji je pod utjecajem predpenzionera koji su ga uvjerili da je frkanje žica najbolje (lickani CAT6 kabel na generički tel. kabel) i koji se žustro protivio tome da iskoristim scotchlok ili da direktno skrimpam, pa zato nisam.

Isto tako, logika da UPS pravi problem mi je nešto što ne mogu razumjeti i pokušao sam čovjeka školovati o tome (đaba ba).

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

A teško da baš mogu pitati susjede, nemamo nikakav chatboard ili nešto, a ovi što su tu blizu mene ni nemaju ništa osim telefona. -.-

 

Na FTTC sam, tj vDSL. Trenutno je 17a profil 30/5 pušteno. 17a mjeri maksimum oko 45/8, tako sada kaže tehničar. 8b mjeri oko 40/6.5. Prije par godina (kada sam imao probleme prije ovih) 17a je mjerio puno manje nego 8b tako da sam tada imao 8b spušten na 35/6.

Za vectoring svi tvrde da centrala nema podršku i da zato ne može (što mi nema smisla, kako bi bez vektoringa odjednom 17a imao više nego prije i to više nego 8b?).

 

Kada pukne, na routeru i dalje svijetle LED-ice kao da je sve OK samo što se na 192.168.1.1. ne može spojiti, kao da je zapekao. I moram ga ugasiti/upaliti, no ni tada/tako neće baš odmah svaki put se spojiti, odnosno treba mu vremena.

Otkako sam neki dan stavio Bridge, kada mi se to "pucanje" dogodi moj router (Asus N18U) baca obavijest da PPoE podatci (username/password) nisu točni. Prije bridgea znao je okriviti ISP-ov DHCP.

 

Maknuo sam reset u 5 ujutro jer je tehničar to optuživao za kvarove. I UPS na kojem mi je spojeno napajanje routera i ostale opreme. 

 

Evo sada mi net radi (forsirao sam neke postavke u Asusu sinoć), a SpeedPort Plus je nedostupan. Htio sam uzeti screenshot CRC/FEC i parametara puštenog profila i vidim da neće na 192.168.1.1. a prije par sati je radilo. Haha. Novi simptom.

 

SZK tvrdi da linija ima SesL grešaka. Tehničar to ignorira. 

 

Btw, tehničar je momak od 20ak godina, koji je pod utjecajem predpenzionera koji su ga uvjerili da je frkanje žica najbolje (lickani CAT6 kabel na generički tel. kabel) i koji se žustro protivio tome da iskoristim scotchlok ili da direktno skrimpam, pa zato nisam.

Isto tako, logika da UPS pravi problem mi je nešto što ne mogu razumjeti i pokušao sam čovjeka školovati o tome (đaba ba).

Zanima me samo tko su to "svi"? Jer 17a profil je sam po sebi automatski vectoring, kada se on stavi, automatski se uključi i vectoring, što i sam vidiš kada ti podigne maksimale sa 40/6 na 45/8. Iskreno mi zvuči da dobivaš mlade, neiskusne tehničare koji se ne razumiju u cijeli taj proces - žalosno je to da ih ne možeš ni kriviti jer nitko im nikada nije pokazao kako izgleda taj proces, pri promijeni profila oni najčešće zovu ljude na centrali da se to odradi, te su oni više upućeni u profile i općenito cijeli softverski dio problematike, dok su tehničari tu za fizički dio problematike i onda se međusobno nadopunjavaju da srede probleme. Kao i uvijek u svačemu, nisu svi tehničari isti, neki znaju više, neki znaju manje, te rješavaju probleme kako znaju. Stvar je u tome što se edukacija tehničara vodi na principu gluhog telefona - tehničar uči novog tehničara. Znači sve greške koje radi stari tehničar će raditi i novi jer je tako naučen; od tuda i dolazi do frkanja žica, kao što si spomenuo.

 

Sa ovime mi zvuči da čak i je do modema - ako mu sve lampice svijetle, to znači da nije izgubio sinkronizaciju sa centralom (inače bi DSL treperio), to jest, ostane sinkroniziran, ali "ispadne" iz nadzora (tada postaje nedostupan i ne može mu se ni pristupiti preko gatewaya). Samo sada je problem što ti je HTov modem u bridge modu, a oni znaju biti kompletno nedostupni 5 minuta nakon bootanja kada su u bridge modu jer samo šibaju promet dalje i nije ih briga za išta drugo. Zašto se tako znaju ponašati - iskreno ne znam. Ali komplicirava dijagnostiku (zato će ti pri prijavi smetnje nekada maknuti bridge mode privremeno da se dijagnostika može odraditi i onda vratiti nazad upravo zbog te nedostupnosti modema u nadzoru).

Ovdje bi se čak moglo i preventivno rekonfigurirati PVC za nadzor čisto da se pokriju sve baze, što sam siguran da se do sada još nije radilo - to rade ljudi na centrali. Sumnjam da bi pomoglo, ali nikad ne znaš.

 

Ovo za reset i UPS logikom ni ne mogu komentirati, mislim da to samo govori o znanju i kompetentnosti tog tehničara, pogotovo i ako ignorira SesL greške.

 

Na tvom mjestu bi ponavljao smetnje sve dok se ne otkloni kvar. Kada dođe ponovljena smetnja, to se u sistemu vidi, te ćeš dobiti drugog tehničara, ili istog od prije, samo što će morati konzultirati kolege. Što više ponavljaš smetnje, to će ta smetnja ići sve šire i šire na ostale kolege (npr. prijava ti završi na ekipi za DSLAM nadzor koji su eksperti po dijagnosticiranju svakakvih problema, ali oni ulaze u igru tek nakon 2.-3. ponovljene smetnje jer smetnja se prvo riješava na terenu i sa ljudima na centrali prije nego što dođu kod njih po proceduri, osim ako nije nekakva specifična situacija koja se zna od prije pa da ide direktno odmah na njih)

16 godina
offline
Re: T-Com Internet

I prije vektoringa su puštali 17a, zar ne? Mislim, kod mene je mogao 17a prije nego se vektoring uopće spominjao.

 

Svi - čovjek koji je zvao iz ZG prvi put (kada sam imao potpuni prekid), ovaj tehničar, čovjek iz ZG koji je zvao drugi put (nakon što sam prijavio ova pucanja), tehničarev kolega koji se samnom telefonski htio svađati, opet ovaj mladi tehničar i na kraju čovjek koji je postavljao profil tj kojeg je tehničar zvao. To je jedno 5-6 osoba.

 

Kod ove zadnje prijave, zvao sam tehničara, on je stavio telefon na razglas jer je bio s "iskusnijim kolegom" i onda se taj "iskusniji" krenuo samnom prepirati kako su kod mene sve zamijenili, kako je do moje opreme, do ups-a i prekidanja struje u 5 ujutro, kako na njihovoj strani nema problema, da promijenim operatera ako mi ne paše jer mi oni više ništa neće napraviti...

Tehničara sam zvao direktno jer me zamolio da njega zovem ako unutar dva tjedna bude kvar, da ne prijavljujem odmah smetnju da mu ne umanje plaću. To je bila greška.

Zašto sam lijepo s tim "debilnijim" hoću reći "iskusnijim" kolegom lijepo završio razgovor i prijavio smetnju. Ako taj mladi meni može "spojiti" idojota u razgovor, mogu i ja prijaviti kvar da "kompenziraju".

Nakon prijave me nazvao, isti dan otišao u centralu spojiti na drugi port (ako uopće) i došao opet promijeniti router i profil.

I onda se nekoliko dana nije javljao problem. 10ak dana. Pa je opet počeo i od tada kemijam sam jer nemam više živaca za natezanje.

 

Problem je što nemam alternativa.

4G mi ne paše. Optike nema. Pro-pingov wireless je ograničen (a i ne nudi veće brzine od ovih). Svi ostali bi išli preko iste centrale, istih kabela.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
12 godina
offline
T-Com Internet

Evo brzine na 1G opciji sa vlastitom opremom nakon ONT-a. 

 

 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Jeli ti se desava u vecernjim satima kod speed tests da ne skoci brzina na 900+ nego se penje ili štuca oko 600-800 ccaa dok UP se zakuca direkt na 500+? 

 

Primjetio sam i to da tek od 2.3 puta stabilno odradi test, meni to lici kao da se mreza mora zalaufat malo prodisat da dosegne 900/500+

 

Ista stvar na mobu 1.put roka 100/150 2. 600/500 i tak ostane 

 

Imam od Nokie ONT i SS3 ruter 

 

Moze mi neko od tehnicara ili strucnjaka objasnit te oscilacije u vecernjim satima....hvala 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 15:21 (4mal).
11 godina
offline
T-Com Internet

Nego jel radite vi sa tom 1gbps vezom ista drugo osim vrcenja speedtest.net ? :D

 

Mislim realno osim privatnih torrent trackera nema koristi od tolike brzine..

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Fanu kaže...

Nego jel radite vi sa tom 1gbps vezom ista drugo osim vrcenja speedtest.net ? :D

 

Mislim realno osim privatnih torrent trackera nema koristi od tolike brzine..

 

Meni je upload bitniji nego download. A sad jel ima koristi ili nema je relativan pojam.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Fanu kaže...

Nego jel radite vi sa tom 1gbps vezom ista drugo osim vrcenja speedtest.net ? :D

 

Mislim realno osim privatnih torrent trackera nema koristi od tolike brzine..

Pogodak u sridu.

 

Imam i ja 1gbps brzinu kod A1 i zadnjih godinu dana ako sam 2 puta napravio speed test samo zato jer sam primjetio neko štekanje na IPTV-u. 

 

S 10 uređaja smo spojeni doma pa se još nitko nije žalio na bilo kakvu lošu brzinu. Sad da li je 100 - 1000 gbps koga boli ona stvar...

 

 

10 godina
offline
Re: T-Com Internet
R36 kaže...
Fanu kaže...

Nego jel radite vi sa tom 1gbps vezom ista drugo osim vrcenja speedtest.net ? :D

 

Mislim realno osim privatnih torrent trackera nema koristi od tolike brzine..

Pogodak u sridu.

 

Imam i ja 1gbps brzinu kod A1 i zadnjih godinu dana ako sam 2 puta napravio speed test samo zato jer sam primjetio neko štekanje na IPTV-u. 

 

S 10 uređaja smo spojeni doma pa se još nitko nije žalio na bilo kakvu lošu brzinu. Sad da li je 100 - 1000 gbps koga boli ona stvar...

 

 

 kod mene je 500 kod a1 isto steka nije porblem do njih nego do servera i do tv jer stave 100megabita merznu karticu tako da nemoze vuc vise od toga 

14 godina
offline
T-Com Internet

Malo sam out of the loop, kakvih 1Gbps se to spominje?
Meni kažu da je 500/250 najveća koju imaju u ponudi na Optičkoj? Ili se to radi o 4G/5G?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Vkm996 kaže...

Malo sam out of the loop, kakvih 1Gbps se to spominje?
Meni kažu da je 500/250 najveća koju imaju u ponudi na Optičkoj? Ili se to radi o 4G/5G?

 Nudili su prije par tjedana pa se predomislili, navodno im ponestalo ONP-ova/routera.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
13 godina
offline
T-Com Internet

Pozz ekipa

 

zanima me imam optički internet te u drugom stanu pruvučen lan kabel na koji mi je priključen 2 maxtv uređaj.

dali bi moglo preko rutera Router ASUS RT-AC85P da uključim lan kabel koji ide iz rutera u boravku (gdje je priključena linije usluge) te onda na njega uključim lan od max tv uređaja... a da mi wifi signal daje od optike taj asus ruter...

nadam se da sam dobro pojasnio..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...

Pozz ekipa

 

zanima me imam optički internet te u drugom stanu pruvučen lan kabel na koji mi je priključen 2 maxtv uređaj.

dali bi moglo preko rutera Router ASUS RT-AC85P da uključim lan kabel koji ide iz rutera u boravku (gdje je priključena linije usluge) te onda na njega uključim lan od max tv uređaja... a da mi wifi signal daje od optike taj asus ruter...

nadam se da sam dobro pojasnio..

 Nakon 9 čitanja, želiš ubaciti ASUS između tcom rutera i maxtv uređaja? To baš i neće raditi jer maxtv je posebni vlan, internet je posebni. Moglo bi se složiti da pustis vlan trunk s vlan_internet i vlan_maxtv na asus, pa na njemu opet slozis jedan access port s vlan_maxtv za maxtv prijemnik i normalno dignes wifi na asusu. 

 

Ako sam krivo shvatio, jebiga, potrudio sam se 9 puta čitati :D

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice