T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.370
|
čitano: 6.306.802
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ma izgleda da mi je firefox blokirao pop-up no na Edgeu mi iskocilo.

36 min. sam cekao poziv, nema slobodnog agenta. Kriminal

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
T-Com Internet

HT je objavio da trenutno imaju poštekoće sa fiksnim i mobilnim uslugama, tako da prije nego što poludite da znate :)

 

Meni se net ugasio i nece da se upali, sad kad se upalio imam jos manju brzinu nego sta sam imao... topp

Samo Rijeka.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Pitao sam za vectoring, kaze "za sada nažalost nemamo najavu" i da je 30 mbit plafon. Ehh..

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jole-Ri kaže...

HT je objavio da trenutno imaju poštekoće sa fiksnim i mobilnim uslugama, tako da prije nego što poludite da znate :)

 

Meni se net ugasio i nece da se upali, sad kad se upalio imam jos manju brzinu nego sta sam imao... topp

 Potvrđujem gore navedeno, internet je rikno ali telefon i maxtv su radili. Nakon 10-15 min je i internet proradio.

2 godine
offline
Re: T-Com Internet
Dragone kaže...

 Potvrđujem gore navedeno, internet je rikno ali telefon i maxtv su radili. Nakon 10-15 min je i internet proradio.

 e jbg..

pretjerali smo s tim povećanjima brzine pa će nam sad još srušiti i ove nove i one stare brzine.. 

Najbolja hrana je afrička. Jedeš malo a imaš veliki stomak !
3 godine
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...
user2206 kaže...
 Ček o kakvom se povećanju tu radi?? To ide automatski?

 Vectoring , bakar...

Za sad ne ide automatski, ali obaviš chat ili poziv i naprave ti upgrade za jedan dan ili ranije (ako imaš sreće s linijom, i tak to)

 Pitao sam ih na tom chatu i pajdo kaže da mogu imati najviše 10mib a ja već godinama imam 20mbit?? Tko je tu lud?

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2021 13:46 (user2206).
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
user2206 kaže...
Zaporožac kaže...
user2206 kaže...
 Ček o kakvom se povećanju tu radi?? To ide automatski?

 Vectoring , bakar...

Za sad ne ide automatski, ali obaviš chat ili poziv i naprave ti upgrade za jedan dan ili ranije (ako imaš sreće s linijom, i tak to)

 Pitao sam ih na tom chatu i pajdo kaže da mogu imati najviše 10mib a ja već godinama imam 20mbit?? Tko je tu lud?

 Meni je bio sličan slučaj ali sa Optimom, imao sam u ugovoru do 60Mbps, ali sam mjerio 43 i odlično mi je bilo tako 2 godine. Ugovor mi je istekao u 4 mjesecu ove godine i spustili mi na 20, zvao sam ih 6 puta svi govore isto, prelazim na iskon jer mi nudi 50/10. Toliko o tome što sam potpisao ugovor na 2 godine, još ispada da sam kriv što sam to uradio, uopće ih nije briga, samo im je lova na pameti.

8 godina
offline
T-Com Internet

Meni u ruteru piše:

Attainable throughput: down: 84672; up:38223

Profile: 17a

 

A meni na chatu veli da mi je 50 maximalno.

Tko sad tu koga?

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2021 14:14 (myroman).
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
myroman kaže...

Meni u ruteru piše:

Attainable throughput: down: 84672; up:38223

Profile: 17a

 

A meni na chatu veli da mi je 50 maximalno.

Tko sad tu koga?

 Jel ovo znači 84mbit download i 38mbit upload?
Gdje to vidjeti u ruteru??

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
myroman kaže...

Meni u ruteru piše:

Attainable throughput: down: 84672; up:38223

Profile: 17a

 

A meni na chatu veli da mi je 50 maximalno.

Tko sad tu koga?

 

Pusti chat i studente filozofskog, nazovi szk i reci nek podnesu zahtjev bez obzira pa neka tehnicar proba pustiti otvoreni profil...linija ti je dosta bolja od moje, moras imati bar 75/30

10 godina
offline
T-Com Internet

Ne mogu vidit svoju paricu, prije sam mogao sad uopce nemam taj prozor sa statistikama... Isti ruter.

Osjecam se opljackato

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
T-Com Internet

Pozz trebala bi mi pomoc od vas znalaca :D

 

Naime posto sam uvijek muku mucio sa internetom i ht-om otkad sam ga upeljao te konstatnim pucanjem veze i brzinama od nevjerovatnih 0.60 do cak 1,8 mb/s odjednom me danas nazvala jedna  teta i rekla mi je da je odjednom moguce da na mojoj adresi imam minimalno 50mb/s vdsl.

 

Znaci ja sam doslovno zadnja rupa na sviralu sto se tice centrale i mislim da sam udaljen jedno 4 km od  nje. Naravno da sam presao na gigabox i imam brzine trenutno oko 150 jer mi je repetitor blizu ali me zainteresiralo cak malo.

 

Sad vi meni recite jel moguce da su oni stavili tolika pojacala  u svoje centrale da odjednom ja koji sam imao 0.65 i stalno pucanje veze mogu imat 50?

 

Nekak mi to ne igra bas, pogotovo zato sto se oko mene doslovno nije nista gradilo novo, niti postavljala centrala da se skrati put. 

 

Svaka pomoc je dobro dosla. Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: T-Com Internet

Nema "pojačala", moguće da su stavili "ormarić" (centralu) bliže tebi. VDSL ne bi trebao uopće raditi na >1800m.

2 godine
offline
Re: T-Com Internet
user2206 kaže...

 Jel ovo znači 84mbit download i 38mbit upload?
Gdje to vidjeti u ruteru??

 toliko je meni otprilike pisalo kad su mi puštali 50/10

idem na posao pa nemam vremena, ako ti netko do poslijepodne ne odgovori javit ću se.

 

što se tiče chata, meni je to prošlo jer sam naletio na pametnu agenticu josipu, koja je 15minuta razgovarala s tehničkom službom i nije sama trkeljala, moš ovo, nemoš ono...

 

što je kolega rekao kad se i na telefon javi agent ili agentica treba im reći da vas spoji s tehničkom službom a ne da oni koji nisu tehnička podrška već radnici na nekad zvanoj "telefonskoj" centrali (ne podcjenjujem posao, i to zna biti jebhen posao) čiji je posao da vas preusmjere na službu koju trebate, a ne da oni pametuju, jer za to nemaju znanje.

Najbolja hrana je afrička. Jedeš malo a imaš veliki stomak !
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Nema "pojačala", moguće da su stavili "ormarić" (centralu) bliže tebi. VDSL ne bi trebao uopće raditi na >1800m.

 da, ljudi brkaju centralu i ormariće po ulicama preko kojih ide taj mix zvani vectoring.

noj ormarić je kuća do moje, a do te iste kuće je BNet prije 15 godina dovukao optiku...pazi, do moje kuće ??do pola ulice... 

 

išao sam se žaliti u tadašnji bNet ali su mi rekli da je to tako "po planu mrežne infrastrukture" i da više neće kopati za kablove... 

 

pa koji idiot je planirao stati na pola ulice ?!

Najbolja hrana je afrička. Jedeš malo a imaš veliki stomak !
14 godina
offline
T-Com Internet

Slika sa oba maxtv-a ugasena, kada se jedan upali padne na 63mbps, a kada oba rade oko 50mbps. Iznenaden sam koliko to dobro radi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
perkoxcar kaže...

Slika sa oba maxtv-a ugasena, kada se jedan upali padne na 63mbps, a kada oba rade oko 50mbps. Iznenaden sam koliko to dobro radi.

 

ima stari speedport bez AC?

14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Da.

7 godina
online
T-Com Internet

Gdje traziti taj otvoreni profil? Boris na moj telekom chat-u nema pojma o tome...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...

Ne budem uopće zvao službu za korisnike. Nema koristi, jer bih dobio minimalno veću brzinu, a usto koristim stari ZTE-ov router, za kojeg je pitanje što u današnje vrijeme još podržava od svih novih mogućnosti. Ako bi još povećavali i smanjivali brzinu automatski ovisno o uvjetima na liniji, moglo bi mi se dogoditi da prođem još lošije. 

 Na ulazu u modem stavi 20 volti i kada to lijepo izgori zovi ih da ne radi internet.

12 godina
offline
T-Com Internet

Znajte da koliko znam za sada se mogu dobiti brzine do 100/40 mbps preko VDSL2 17a profila sa ili bez vectoringa iako će uglavnom te brzine biti dostupne korisnicima koji su blizu fttc/fttn-a na vectoringu. Kasnije će samo korisnici spojeni na fttc/fttn biti migrirani na VDSL2 35b da bi se omogucile brzine do 200/50 mbps uz uvijet da posjeduju kompatibilan modem a to je speedport plus ili noviji. Stari speedport ci i ac podrzava samo do VDSL2 17a sa vectoringom!

Znajte da vec nekoliko mjeseci traje upgrade plocica i softwarea na dslamovima u kabinetima kako bi podrzavali supervectoring 35b profil.

 
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Za moju centralu kažu tehničari da još nema vectoring, a na 17a profilu mjere više nego na 8b. Kad kažem tehničari ne mislim na službu za beskorisnike.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Za moju centralu kažu tehničari da još nema vectoring, a na 17a profilu mjere više nego na 8b. Kad kažem tehničari ne mislim na službu za beskorisnike.

 ne "centrala" nego ormarić za FTTC vectoring...

imaš li to u blizini kuće ?

 

 

Najbolja hrana je afrička. Jedeš malo, a imaš veliki stomak !
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...
191x7 kaže...

Za moju centralu kažu tehničari da još nema vectoring, a na 17a profilu mjere više nego na 8b. Kad kažem tehničari ne mislim na službu za beskorisnike.

 ne "centrala" nego ormarić za FTTC vectoring...

imaš li to u blizini kuće ?

 

 

 Nemam. Za takav ormar nekih 200m od kuće tehničari kažu da nije njihov, da je elektrin ili za nadzor kanalizacijskog sustava.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
6 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

 

može li mi itko objasniti hibridbox uslugu? Pitao sam neka konkretna pitanja 7-8 različitih agenata od HTZ-a i dobio jednako toliko različitih odgovora.

Pitanja su:1. 100 gb mobilnog interneta imam po neograničenoj brzini ili je limitirana brzina (na gigaboxu koji sad imam je neograničena brzina)? Na stranici piše da je neograničena ovisno o lokaciji a agenti (neki) kažu da je limitirana na 30 mbits.

2. koristim li prvo tih 100 gb mobilnog interneta pa ide brzina fiksnog interneta ili ide paralelno?

Imam još pitanja ali neka se nađe netko tko zna barem odgovore na ova pitanja, hvala 

 

 

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
love2ml86 kaže...

Pozdrav,

 

može li mi itko objasniti hibridbox uslugu? Pitao sam neka konkretna pitanja 7-8 različitih agenata od HTZ-a i dobio jednako toliko različitih odgovora.

Pitanja su:1. 100 gb mobilnog interneta imam po neograničenoj brzini ili je limitirana brzina (na gigaboxu koji sad imam je neograničena brzina)? Na stranici piše da je neograničena ovisno o lokaciji a agenti (neki) kažu da je limitirana na 30 mbits.

2. koristim li prvo tih 100 gb mobilnog interneta pa ide brzina fiksnog interneta ili ide paralelno?

Imam još pitanja ali neka se nađe netko tko zna barem odgovore na ova pitanja, hvala 

 

 

1. Brzina je od 0 do 30 Mbit/s. HT ne garantira ikakvu brzinu na hibridbox usluzi jer sve ovisi o tvojoj udaljenosti od bazne stanice, jačini signala, i naravno - dostupnosti bazne stanice, odnosno koliko ljudi ju trenutno koristi. Bazna stanica prema tebi pušta koliko može i točka. Eventualno se može ugraditi vanjska antena ako je signal slab (zamisli kao riblju kost za satelit, samo za hibride), ali ako ti ni to ne pomogne sa brzinom, ništa drugo neće.

2. Koristiš 100 GB, nakon što se to potroši se prebacuješ na fiksnu liniju. Ne idu paralelno, i fiksna linija ti ne daje nikakvu brzinu dok je mobilna mreža uključena, tj. dok ti internet radi preko SIM kartice u modemu. Tih 100 GB možeš ponovno uzeti za 10 ili 20kn, nisam 100% siguran za cijenu, ali znam da se može nadoplatiti kada potrošiš tih 100 GB. Ako ne želiš trošiti novce na extra promet, onda čekaš početak novog mjeseca, svakog 1og u mjesecu ti se resetira promet nazad na 0 GB.

 

Ono što moraš zapamtiti je da hibridbox ima najniži prioritet prometa prema baznoj stanici. Što znači da ćeš na mobu imati uvijek veću brzinu nego na hibridboxu; taj sistem je napravljen zato što ako bi hibridboxovi imali isti (ili veći) prioritet od mobitela, cijela mobilna mreža bi se zaštopala i brzina na mobitelima bi bila očajna jer hibridboxovi stalno rade nekakav promet - jedan hibridbox na istom/većem prioritetu neće napraviti neki kolaps, ali da su svi hibridboxovi takvi, tu već nastaje problem (ono što znaju mučki napraviti je kada ugovoriš hibridbox, prvih 7 dana te stave na veći prioritet da budeš zadovoljan brzinom, i nakon tih tjedan dana ti se automatski spušta prioritet na razinu ostalih hibridboxova, i tu nastaju problemi sa brzinom, itd.)

6 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tremmert kaže...
love2ml86 kaže...

Pozdrav,

 

može li mi itko objasniti hibridbox uslugu? Pitao sam neka konkretna pitanja 7-8 različitih agenata od HTZ-a i dobio jednako toliko različitih odgovora.

Pitanja su:1. 100 gb mobilnog interneta imam po neograničenoj brzini ili je limitirana brzina (na gigaboxu koji sad imam je neograničena brzina)? Na stranici piše da je neograničena ovisno o lokaciji a agenti (neki) kažu da je limitirana na 30 mbits.

2. koristim li prvo tih 100 gb mobilnog interneta pa ide brzina fiksnog interneta ili ide paralelno?

Imam još pitanja ali neka se nađe netko tko zna barem odgovore na ova pitanja, hvala 

 

 

1. Brzina je od 0 do 30 Mbit/s. HT ne garantira ikakvu brzinu na hibridbox usluzi jer sve ovisi o tvojoj udaljenosti od bazne stanice, jačini signala, i naravno - dostupnosti bazne stanice, odnosno koliko ljudi ju trenutno koristi. Bazna stanica prema tebi pušta koliko može i točka. Eventualno se može ugraditi vanjska antena ako je signal slab (zamisli kao riblju kost za satelit, samo za hibride), ali ako ti ni to ne pomogne sa brzinom, ništa drugo neće.

2. Koristiš 100 GB, nakon što se to potroši se prebacuješ na fiksnu liniju. Ne idu paralelno, i fiksna linija ti ne daje nikakvu brzinu dok je mobilna mreža uključena, tj. dok ti internet radi preko SIM kartice u modemu. Tih 100 GB možeš ponovno uzeti za 10 ili 20kn, nisam 100% siguran za cijenu, ali znam da se može nadoplatiti kada potrošiš tih 100 GB. Ako ne želiš trošiti novce na extra promet, onda čekaš početak novog mjeseca, svakog 1og u mjesecu ti se resetira promet nazad na 0 GB.

 

Ono što moraš zapamtiti je da hibridbox ima najniži prioritet prometa prema baznoj stanici. Što znači da ćeš na mobu imati uvijek veću brzinu nego na hibridboxu; taj sistem je napravljen zato što ako bi hibridboxovi imali isti (ili veći) prioritet od mobitela, cijela mobilna mreža bi se zaštopala i brzina na mobitelima bi bila očajna jer hibridboxovi stalno rade nekakav promet - jedan hibridbox na istom/većem prioritetu neće napraviti neki kolaps, ali da su svi hibridboxovi takvi, tu već nastaje problem (ono što znaju mučki napraviti je kada ugovoriš hibridbox, prvih 7 dana te stave na veći prioritet da budeš zadovoljan brzinom, i nakon tih tjedan dana ti se automatski spušta prioritet na razinu ostalih hibridboxova, i tu nastaju problemi sa brzinom, itd.)

1. zašto je brzina do 30 mbits na mobilnom dijelu (i di je to navedeno)? na gigaboxu imam do 250 mbis? na svojoj lokaciji

2. gigabox ima isto najslabiji prioritet pretpostavljam? pa je opet daleko veća brzina nego što se govori za hibridbox?

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2021 11:22 (love2ml86).
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
love2ml86 kaže...

1. zašto je brzina do 30 mbits na mobilnom dijelu (i di je to navedeno)? na gigaboxu imam do 250 mbis? na svojoj lokaciji

2. gigabox ima isto najslabiji prioritet pretpostavljam? pa je opet daleko veća brzina nego što se govori za hibridbox?

 Hibridbox je jedna od usluga o kojoj tako malo znaju, da bukvalno 5 ljudi 5 priča - iskustvo iz prve ruke :D

 

1. Hibridbox usluga se sastoji od DVIJE konekcije - žične parice xdsl i mobilne 4g koje ZAJEDNO* rade. *By design je da rade istovremeno i zajedno i da mobilna "drži brzinu" na tih "do 30/5" megabita. Ako isčupaš paricu imaš golu brzinu mobilne mreže, i ista stvar ako izvadiš sim karticu - čista parica. U pravilu je hiridbox samo dostupan korisnicima koji imaju do 4 odnosno do 10mbit paket brzine. 

Hibridbox usluga koristi huawei HA35-11 (kod nas 11 model, vjerojatno CAT4 ruter, gore po EU se koristi -22 model, vjerojatno CAT6). HA35 je hybrid access gateway (HAG) uređaj koji dvije konekcije spaja (bonda) u centrali na bond serveru i s druge strane (centrala) je "ograničena" brzina na tih 30/5 (u mom slučaju ide i po 30/20 :D ). Usluga (obje spojene konekcije) radi samo u HAG uređajima, kod nas dakle HA35-11, možda bi i HA35-22 radio. Sim kartica u drugom ruteru ne radi jer ne može dići bond tunel (isprobano). Parica će naravno raditi u bilokojem xdsl kompatibilnom ruteru.

 

2. Gigabox je "čisti" mobilni internet, sama usluga je "neograničena" brzinom - uzmeš dobar ruter i odeš prek baznu stanicu, brzine mogu do 600mbit ići. Nema nikakvih tunela kao kod Hibridboxa. Usluga radi u bilo kojem otključanom za HT ruteru.

 

Hibridbox je više ko fiksni internet, dobiš telefon uslugu a možeš i maxtv ugovoriti. Gigabox je ČISTI internet i prodaje se kao takav. Ne može se spojiti direktno s drugim uslugama.

 

I dodatno kod hibridboxa - ubrzanje od strane mobilne mreže je aktivno prvih 100gb prometa MOBILNE mreže - taj podatak se jedino vidi na hibridbox potrosnji prometa na moj.hrvatskitelekom.hr. U mojtelekom aplikaciji se zbraja SAV promet (parica+4g).

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
4 godine
offline
T-Com Internet

Gigabox košta 199 kn/mj.

300 GB po maksimalnoj 4G brzini, nakon toga neograničeno uz brzinu do 4 Mbit/s

Hvala lijepo, ali ne bih. 300GB svakako nije malo, ali je cijena neznatno niža od turističke SIM kartice s flat rateom koji po novom košta 60 kuna tjedno /start paket košta 85 kuna/.

 Weekly data add-on
FLAT SURF
60
kn/week
approx. 8 €

4G/LTE speed up to 600 Mbit/s

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
srcipesak kaže...
love2ml86 kaže...

1. zašto je brzina do 30 mbits na mobilnom dijelu (i di je to navedeno)? na gigaboxu imam do 250 mbis? na svojoj lokaciji

2. gigabox ima isto najslabiji prioritet pretpostavljam? pa je opet daleko veća brzina nego što se govori za hibridbox?

 Hibridbox je jedna od usluga o kojoj tako malo znaju, da bukvalno 5 ljudi 5 priča - iskustvo iz prve ruke :D

 

1. Hibridbox usluga se sastoji od DVIJE konekcije - žične parice xdsl i mobilne 4g koje ZAJEDNO* rade. *By design je da rade istovremeno i zajedno i da mobilna "drži brzinu" na tih "do 30/5" megabita. Ako isčupaš paricu imaš golu brzinu mobilne mreže, i ista stvar ako izvadiš sim karticu - čista parica. U pravilu je hiridbox samo dostupan korisnicima koji imaju do 4 odnosno do 10mbit paket brzine. 

Hibridbox usluga koristi huawei HA35-11 (kod nas 11 model, vjerojatno CAT4 ruter, gore po EU se koristi -22 model, vjerojatno CAT6). HA35 je hybrid access gateway (HAG) uređaj koji dvije konekcije spaja (bonda) u centrali na bond serveru i s druge strane (centrala) je "ograničena" brzina na tih 30/5 (u mom slučaju ide i po 30/20 :D ). Usluga (obje spojene konekcije) radi samo u HAG uređajima, kod nas dakle HA35-11, možda bi i HA35-22 radio. Sim kartica u drugom ruteru ne radi jer ne može dići bond tunel (isprobano). Parica će naravno raditi u bilokojem xdsl kompatibilnom ruteru.

 

2. Gigabox je "čisti" mobilni internet, sama usluga je "neograničena" brzinom - uzmeš dobar ruter i odeš prek baznu stanicu, brzine mogu do 600mbit ići. Nema nikakvih tunela kao kod Hibridboxa. Usluga radi u bilo kojem otključanom za HT ruteru.

 

Hibridbox je više ko fiksni internet, dobiš telefon uslugu a možeš i maxtv ugovoriti. Gigabox je ČISTI internet i prodaje se kao takav. Ne može se spojiti direktno s drugim uslugama.

 

I dodatno kod hibridboxa - ubrzanje od strane mobilne mreže je aktivno prvih 100gb prometa MOBILNE mreže - taj podatak se jedino vidi na hibridbox potrosnji prometa na moj.hrvatskitelekom.hr. U mojtelekom aplikaciji se zbraja SAV promet (parica+4g).

Ja bi ostao na Gigaboxu da nisu stavili ograničenje od 400 GB. Dakle, ako na hibridboxu ne spojim fiksni dio, mobilni nije ograničen kao što su neki naveli na 30 mbits? A da ne kažem da oni napišu suprotno od onog što očito je a to je da tek kada se potroši promet s mobilne mreže ide se na fiksni dio. A ne da je paralelno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2021 16:29 (love2ml86).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice