T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.363
|
čitano: 6.301.468
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

A i nije ugovorna obveza kao ni ja jednu brzinu

16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Cekaj mi koji smo vec na 500/200 i M1 korisnici placamo jos 20kn vise na ovih 25 jel ako sam dobro shvatio i to je tih 45kn vise 😉

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 17:11 (4mal).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Umjesto 25kn placas 45kn mj. i dobivas taj mesh i 1gb brzinu

16 godina
offline
T-Com Internet

Podnio sam zahtjev za 1Gbps  

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

I ja sam podnio,ali nisam pitao na kraju da nebi na onih 25kn placali jos 45kn mj hahaha za 1gb i wifi router

16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Meni je rekla zenska 45kn sveukupno bez ugovorne obveze 😉

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 17:35 (4mal).
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Paprika, open your mind.... 😉

Sagledaj širu sliku... Naša civilizacija je daleko dinamičnija i pokretljivija nego što je bila u doba naših djedova.

Ljudi radi radnog mjesta taj čas presele čak i u drugu državu... Kojekakvi obrazovni programi podrazumijevaju povremeno školovanje na drugim lokacijama ili neke vidove razmjene studenata... Turizam je sve jači, sve više ljudi ima želju i financijsku mogućnost da putuju... Penzići putuju sve više i duže, čak i sele u jeftinije države... Migracijama svjedočimo svakodnevno, nestaju cjeli gradovi, možda uskoro i neke banana države ostanu poluprazne... Kolonizacija i baze na okolnim planetama i satelitima su pred vratima...

E sad, sve te grupe osoba koje sam nabrojao žele i moraju biti komunikacijski povezani sa obitelji, poslovnim suradnicima, žele imati pristup kojekakvim sadržajima. Da bi svima njima uvjek i svugdje nudio žičanu vezu, isti broj ( za ove kaj učestalo sele iz bilo kojeg razloga ) id, je nemoguće. Osim toga , kabliranje ima svoju cijenu i vrlo je sporo, te je bačen novac ako magistralno povežeš sad neki novi grad u njegovoj ekspanziji a za 50 god bu taj grad možda pust jer se bazirao na npr autoindustriji koja je npr propala. Bežična oprema koja nije fiksna je upotrebljiva više puta na raznim lokacijama dok kablove sigurno više nitko nebu iskapao i selio.

Nemoj pojam "bežični" gledati kroz današnju tehnologiju kada tvoj mob može dobaciti samo do bazne, a bazna opet mora kablovinjem biti umrežena. Neće puno proći da se počnu koristiti neke nove tehnologije za koje danas ja i ti nemamo niti naznaku na čemu bi se mogle bazirati, no vidimo na zadnjih 50 godina da je sve moguće. "Bazne" zamisli u vidu dronova, lebdećih samoodrživih platformi koje napaja uzgon zraka ili neka nova tehnologija, koje neki ai nadzire, razmješta, zamjenjuje , a uređaj koji bi u tvojoj ruci možda nebu radio na foru današnjih mobilnih mreža već bu koristio ko zna kaj, lasere, ultrazvuk, fotone....

Žicu nebu nitko razvlačio do orbitalnih stanica a bome niti po mjesecu ili marsu, no nekakve rojeve antigrqvitqcijskih baza i releja mi uopće nije teško zamisliti za par desetaka godina....
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Paprika, open your mind.... 😉

Sagledaj širu sliku... Naša civilizacija je daleko dinamičnija i pokretljivija nego što je bila u doba naših djedova.

Ljudi radi radnog mjesta taj čas presele čak i u drugu državu... Kojekakvi obrazovni programi podrazumijevaju povremeno školovanje na drugim lokacijama ili neke vidove razmjene studenata... Turizam je sve jači, sve više ljudi ima želju i financijsku mogućnost da putuju... Penzići putuju sve više i duže, čak i sele u jeftinije države... Migracijama svjedočimo svakodnevno, nestaju cjeli gradovi, možda uskoro i neke banana države ostanu poluprazne... Kolonizacija i baze na okolnim planetama i satelitima su pred vratima...

E sad, sve te grupe osoba koje sam nabrojao žele i moraju biti komunikacijski povezani sa obitelji, poslovnim suradnicima, žele imati pristup kojekakvim sadržajima. Da bi svima njima uvjek i svugdje nudio žičanu vezu, isti broj ( za ove kaj učestalo sele iz bilo kojeg razloga ) id, je nemoguće. Osim toga , kabliranje ima svoju cijenu i vrlo je sporo, te je bačen novac ako magistralno povežeš sad neki novi grad u njegovoj ekspanziji a za 50 god bu taj grad možda pust jer se bazirao na npr autoindustriji koja je npr propala. Bežična oprema koja nije fiksna je upotrebljiva više puta na raznim lokacijama dok kablove sigurno više nitko nebu iskapao i selio.

Nemoj pojam "bežični" gledati kroz današnju tehnologiju kada tvoj mob može dobaciti samo do bazne, a bazna opet mora kablovinjem biti umrežena. Neće puno proći da se počnu koristiti neke nove tehnologije za koje danas ja i ti nemamo niti naznaku na čemu bi se mogle bazirati, no vidimo na zadnjih 50 godina da je sve moguće. "Bazne" zamisli u vidu dronova, lebdećih samoodrživih platformi koje napaja uzgon zraka ili neka nova tehnologija, koje neki ai nadzire, razmješta, zamjenjuje , a uređaj koji bi u tvojoj ruci možda nebu radio na foru današnjih mobilnih mreža već bu koristio ko zna kaj, lasere, ultrazvuk, fotone....

Žicu nebu nitko razvlačio do orbitalnih stanica a bome niti po mjesecu ili marsu, no nekakve rojeve antigrqvitqcijskih baza i releja mi uopće nije teško zamisliti za par desetaka godina....

 Nažalost, moram nešto napraviti zbog roka koji me pritišče, pa ti ne mogu odgovoriti natenane. Možda noćas umrem, pa će mi onda biti svejedno što će biti u budućnosti i koje će to tehnologije doći u upotrebu. To je stvarno na vrbi svirala. Moja radna i privatna praksa je pokazala - žica i samo žica. Sve ostalo je - drek. Hoćeš u šumi, hoćeš na godišnjem odmoru na moru kada su mreže preopterećene, a baš ti se sluša neka mjuza putem streama, hoćeš pad mreža nakon potresa itd.

 

Svemir - u Andromedi na HR2 prošlog utorka je objašnjeno zašto neće biti ništa od svemirskog lifta, pa je bežična veza nužna. Tamo gdje nije, preporučam žicu.

 

"kabliranje ima svoju cijenu i vrlo je sporo, te je bačen novac ako magistralno povežeš sad neki novi grad u njegovoj ekspanziji a za 50 god bu taj grad možda pust jer se bazirao na npr autoindustriji koja je npr propala. Bežična oprema koja nije fiksna je upotrebljiva više puta na raznim lokacijama dok kablove sigurno više nitko nebu iskapao i selio." - nema nikakvog smisla razmišljati što će biti za 50 godina. Bežična tehnologija ima svojih prednosti ali ako mogu birati - biram žicu.

 

 

7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ja sam već bio na najboljem putu da odustanem od žice, no ht se isprsio poklonima i smanjenjem cijene pa sam ipak potpisao na još 2 godine ( prije cca pol godine ).

Na mojoj lokaciji optike nema, niti je bude skoro, bakar je na 50 Mbps dok sa 4g to bude i znatno bolje. Za 5g sam mišljenja da će i u trenucima najvećeg zagušenja pružati daleko više nego kaj mogu dobiti žicom.

Uz fiksnu moram imati i mobilnu liniju, no uz mobilnu liniju fiksna više nije uvjet jer sve kaj može fiksna može i mobilna... Pričamo globalno a ne o nekoj vukojebini ili podzemnoj garaži di nitko nema signala....

Mlađim članovima obitelji je fiksna veza postala potpuno nebitna, svi imaju neke mobilne jeftine tarife sa puno gb, puno se kreću, putuju, i nepada im napamet više se ugovorno obvezivati i biti vezan uz samo jednu lokaciju. Plus kaj kada nema struje nema niti interneta na fiksnoj...

16 godina
offline
T-Com Internet

Eto prosao ugovor, dobio sam potvrdu na mail 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 18:40 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Eto prosao ugovor, dobio sam potvrdu na mail 

 

Radi se 24/7... ovi moji tehničari kod mene i nedjeljom rade ko cucki.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
T-Com Internet

Onako bzvz cime se vi bavite kad vam se baca 500 kn godisnje za te brzine ? Jel ima neka fora osim minmalne koja mora bit, al opet i base optika je ok  onaj paket od 200  .

Ili samo pisanje po nama na bakru koji ni turbo 50 ne mozemo imat 

 

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: T-Com Internet
LordNIbbler kaže...

Onako bzvz cime se vi bavite kad vam se baca 500 kn godisnje za te brzine ? Jel ima neka fora osim minmalne koja mora bit, al opet i base optika je ok  onaj paket od 200  .

Ili samo pisanje po nama na bakru koji ni turbo 50 ne mozemo imat 

 

 

 

Mene osobno veseli, a i neće me ništa više koštati nego sad 500Mbps... pa zašto ne.

A za prcanje onih koji su na adslu također... prcam frenda u predgrađu što ima jedva 4Mbps, a on prca mene što živim u stanu od 70m2... svatko ima svoje veselje :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
online
Re: T-Com Internet
LordNIbbler kaže...

Onako bzvz cime se vi bavite kad vam se baca 500 kn godisnje za te brzine ? Jel ima neka fora osim minmalne koja mora bit, al opet i base optika je ok  onaj paket od 200  .

Ili samo pisanje po nama na bakru koji ni turbo 50 ne mozemo imat 

 

 

 Eto zašto... Nisu niti svi doma - inače bude 15ak uređaja na mreži, svakom po 10ak mbit i sabere se.

 

P.S. fali par sa statičkim IP, ovo su samo dhcp

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 19:50 (Nuclear_Phoenix).
14 godina
offline
T-Com Internet

Nekima nude brzine od  1 Gbit/s, a nekim 20Mbit/s. I to po istoj cijeni 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Od 30.4.2021.g. uvodi se nova opcija dodatne brzine pristupa Internetu naziva „Opcija 1 Gbit/s“ koja će korisnicima optičke mreže Hrvatskog
Telekoma omogućiti pristup Internetu od 700 Mbit/s do 1 Gbit/s (silazno) i od 350 Mbit/s do 500 Mbit/s (uzlazno) po cijeni od 30 (PDV uključen),
bez obveznog trajanja ugovora za opciju.
Opcija će biti dostupna za ugovaranje na prodajnim kanalima Terenska prodaja i Teleprodaja i savjetovanje korisnika. S obzirom na specifične
tehničke uvjete pružanja brzine 1 Gbps, predmetna brzina ostvariva je pod uvjetom da korisnik na svojoj strani ima odgovarajuću terminalnu opremu
koja podržava brzinu 1 Gbps, a koju korisnik može uzeti u najam od HT-a (riječ je o ponudi opreme Premium Smart modem i Premium Smart Mesh).

Ako se vec ima navedena oprema,navodno ide onda 30kn mjesecno..

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2021 17:06 (galinjo24).
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Kad će novi cjenik za bakar?
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

nemam komentara..

 

Prva Ljiga !

 

svaka cast. To s Fiber 1Gb i najam opreme...

 

Koliko znam, moj ONT Raisecom ide do 1200 Mbps a ruter Speedport Plus ionako ide na 1Gb... Samo vala, moj Wi-Fi kvalitetu pokvario, kaj je to bilo?

ona poznata fraza... neka BOg cuva Ameriku.... ma hebes to... nek Bog mene cuva..!

Strefnut ce me nekaj od njih.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...

nemam komentara..

 

Prva Ljiga !

 

svaka cast. To s Fiber 1Gb i najam opreme...

 

Koliko znam, moj ONT Raisecom ide do 1200 Mbps a ruter Speedport Plus ionako ide na 1Gb... Samo vala, moj Wi-Fi kvalitetu pokvario, kaj je to bilo?

ona poznata fraza... neka BOg cuva Ameriku.... ma hebes to... nek Bog mene cuva..!

Strefnut ce me nekaj od njih.

 

De, sukni tabletu, promašio si dozu..

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
T-Com Internet

Kako se na SpeedPort Plus pristupa administratoru i otvaraju portovi, propušta DMZ, gasi UPNP, gledaju parametri linije itd?

Ne bih ga rado, ako mi zamijene router, postavljao u bridge, ako ne moram. To je router kojeg sada daju za VDSL, ili daju neki još noviji?

 

Zadnja smetnja koju sam prijavio, prekidi veze (u petak prijavljeno), izgleda da se ZTE 931 VII zablesira, jednostavno se izgubi pristup do njega, a na njemu i dalje trepere lampice. Ne može mu se pristupiti putem 192.168.1.1. i ne radi net.

Ugasim ga i upalim, proradi.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...

nemam komentara..

 

Prva Ljiga !

 

 

 ajebiga, moraju early adoptere malo izmust

bude to došlo na svoje do Božića

a do Božića 2024 bude default svima na optici

treba se samo strpiti....

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
13 godina
offline
T-Com Internet

Kad smo već kod PRCANJA, mene je teta na SZK PRCALA da mi netreba dodatna jača brzina jer da imam na Optici brzinu 200/100

i da iznajmljivači (čitaj s mora sam) imaju net za goste i sa 4mbps.... baš mi ga je "dala ono".....

 

eto vidite kako teta radi za svoje preduzeće a mogla je na meni BUDALI zaradit plus na plaćici.....

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...

Onda se isplati dati tih 20kn vise na racunu,koliko placam 500mb...jer dobivam znaci taj uređaj i 500mb vise....to je dvije kave mj.

 

Ne vidim kako se isplati - isplati se jedino t-com gamadi sto ce dobivati vise novaca od tebe za nesto sto neces moci u potpunosti iskoristiti

Ja sam na 200/100Mbit optici i jedini servisi na kojima imam full brzinu su download igara preko steama/origina i na privatnim trackerima (torrenti) - ostatak interneta kaska za takvim brzinama, tj rijetko sta ti moze isporuciti 200Mbit, kamoli 1Gbps

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 11:07 (Fanu).
15 godina
online
Re: T-Com Internet
Fanu kaže...

Ne vidim kako se isplati - isplati se jedino t-com gamadi sto ce dobivati vise novaca od tebe za nesto sto neces moci u potpunosti iskoristiti

Ja sam na 200/100Mbit optici i jedini servisi na kojima imam full brzinu su download igara preko steama/origina i na privatnim trackerima (torrenti) - ostatak interneta kaska za takvim brzinama, tj rijetko sta ti moze isporuciti 200Mbit, kamoli 1Gbps

 

 

 

Meni je bitan upload više nego download.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nista zasad od 1gb optike...ide i novi ont a nemaju ih na stanju..bar u pz,cim dođu..spojit ce😀
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...
Nista zasad od 1gb optike...ide i novi ont a nemaju ih na stanju..bar u pz,cim dođu..spojit ce😀

 ma sva oprema je u k tretnutno, stbove bolje da ne spominjemo 

LP
16 godina
offline
T-Com Internet

Meni pustili ali  na starom  ruteru koji je konf.za max 890Mbita...

 

sutra mi dolazi tehnicar sa  novom opremom i garantira  1200/600 max 

 

https://www.speedtest.net/result/11361769945

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 18:28 (4mal).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Meni pustili ali  na starom  ruteru koji je konf.za max 890Mbita...

 

sutra mi dolazi tehnicar sa  novom opremom i garantira  1200/600 max 

 

https://www.speedtest.net/result/11361769945

 

Jedino ak imaš mrežnu karticu koja će to moć iskoristit.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
T-Com Internet

Imam je, uz vrlo kvalitetne UTP kablove isto koje se koriste za servere do 10Gbpsa  

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 18:36 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
online
T-Com Internet

Jel netko uspio "bezbolno" upogoniti GPON na HTu sa recimo RB2011UiAS-2HnD ili se svodi na grčke tragedije ranga ovo https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=116364&f=3#p805558

 

Ne sa HTovim ONTom, nego baš optika ravno u SFP na Mikrotiku?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice