T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.367
|
čitano: 6.302.517
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

 

 

Zadnja smetnja koju sam prijavio, prekidi veze (u petak prijavljeno), izgleda da se ZTE 931 VII zablesira, jednostavno se izgubi pristup do njega, a na njemu i dalje trepere lampice. Ne može mu se pristupiti putem 192.168.1.1. i ne radi net.

Ugasim ga i upalim, proradi.

 Potvrđujem ovaj problem sa ZTE-om. U zadnje vrijeme nešto češće nego ranije. 

13 godina
online
T-Com Internet

meni ovo izgleda kao optika...

v. gorica

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zeryx kaže...

meni ovo izgleda kao optika...

v. gorica

vrlo moguće da vam tako izgleda zato jer je

LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 21:47 (zabbax21).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Eto sad predveceer dw vracen na 560 a up ostao na 570

jell oni to testiraju cjeli dan?

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 22:08 (4mal).
16 godina
offline
T-Com Internet

Promijenili su mi router s popravljanim SpeedPort Plus.

 

Sada je 17a profil, uređaji im mjere oko 42/8 maksimalu, pustili su mi 30/6.

Jel' to na njemu najnoviji firmware? Izgleda mi da sve radi OK...

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Promijenili su mi router s popravljanim SpeedPort Plus.

 

Sada je 17a profil, uređaji im mjere oko 42/8 maksimalu, pustili su mi 30/6.

Jel' to na njemu najnoviji firmware? Izgleda mi da sve radi OK...

 Mogu ti čak i podignut profil malo ako ti je 42/8 maksimala, ovisno o tome koje usluge imaš.

 

033DSL3 je zadnji firmware, da.

16 godina
offline
T-Com Internet

Speedport Plus i za VDSL i za Fiber. ne moraju imati isti firmware verziju?

Moj na Fiber, kad smo dobili poklon 200 ima 032T2 verziju. Vjerujem da to ovisi  preko cega ide, bakar ili optika, jel tako?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Jel netko uspio "bezbolno" upogoniti GPON na HTu sa recimo RB2011UiAS-2HnD ili se svodi na grčke tragedije ranga ovo https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=116364&f=3#p805558

 

Ne sa HTovim ONTom, nego baš optika ravno u SFP na Mikrotiku?

Koliko se sjećam, na PCE forumu se u temi pisalo o tome. Em treba pogodit koji SFP modul uzet (ima ih 10tak? ) em treba maznut GPON pass ili nešto takvo. Nisam detalje zapamtio jer uživam u blagodatima Hibridboxa pa nisam školovao dublje :D

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

*

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2021 14:23 (McSimon).
16 godina
offline
T-Com Internet

Javili mi ukucani da je stigao tehnicar sa novim ruterom + wi fi meshom(ONT ostaje isti) i sve radi top notch 😊

 

Kad dojdem doma iza posla bacim par mjerenja wired / wi-fi....

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 10:42 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
offline
T-Com Internet

Od petka do jučer imali su reklamu za 1Gbit na internetu a danas su vratili staru stranicu gdje je 500mbit-a najveća brzina, kakva ekipa...

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Javili mi ukucani da je stigao tehnicar sa novim ruterom + wi fi meshom(ONT ostaje isti) i sve radi top notch 😊

 

Kad dojdem doma iza posla bacim par mjerenja wired / wi-fi....

 koji router je stigao?

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
JohnMatrix kaže...

Od petka do jučer imali su reklamu za 1Gbit na internetu a danas su vratili staru stranicu gdje je 500mbit-a najveća brzina, kakva ekipa...

 

Haha vidi stvarno :-D

Malo su se zaigrali :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Haha koje jamio je jamio 😛

SS3

 

Ekipa kaj ima novi ugovor trazite da vam isporuce do 1Gbps-a 

Ko ih sisa imate pravo na to 🙃

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 12:54 (4mal).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bitanga kaže...
JohnMatrix kaže...

Od petka do jučer imali su reklamu za 1Gbit na internetu a danas su vratili staru stranicu gdje je 500mbit-a najveća brzina, kakva ekipa...

 

Haha vidi stvarno :-D

Malo su se zaigrali :-)

 Pa kežem mene je teta naprasno otjerala.... što tražim više a imam optiku .... sa 200/100

13 godina
offline
Re: T-Com Internet

I ja cu traziti da isporuce uslugu....ako su je onda imali i uzeo sam..zelim nek realiziraju,uzeo sam,tj.narucio onda 1 dan...

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 15:12 (galinjo24).
16 godina
offline
T-Com Internet

Svima je pusteno od 750 do1000Mbits tko je napravio ugovor! alin smanjili opet  na  500 jer trenuto nemaju rutere nove(velika im je navala od petka za istima)  i cim ih nabave vracaju na 1Gbps, dakle ne radi se o tehnickim problemima nego gore  navedeno...

 

BTW 20 minuta sam pricao za SZK-om do maloprije, sve zivo mi je teta ljepo i fino objasnila, svaka cast

 

i da rekla u slucaju da nekom bude pusteno ispod 750Mbita slobodbo nazovu ili prijave kvar i do kraja dan pustaju sa centrale ka korisniku dogvorenu brzinu od minimalne 😎

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 15:59 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
T-Com Internet

Kakve veze ima novi ruter ako ja imam svoj ruter spojen direktno u ONT koji podržava gigabit brzine,uslugu sam ugovorio u petak ali brzina nije bila iznad 510mbita niti u jednom trenu,danas sam zvao i rekli su mi da je datum aktivacije sutra do 16:00 sati a i dalje mi nije jasno zašto treba 3 radna dana za aktivaciju,dakle radi se o tehničkim problemima nepoznate vrste.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 17:42 (4mal).
Moj PC  
4 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
JohnMatrix kaže...

Kakve veze ima novi ruter ako ja imam svoj ruter spojen direktno u ONT koji podržava gigabit brzine,uslugu sam ugovorio u petak ali brzina nije bila iznad 510mbita niti u jednom trenu,danas sam zvao i rekli su mi da je datum aktivacije sutra do 16:00 sati a i dalje mi nije jasno zašto treba 3 radna dana za aktivaciju,dakle radi se o tehničkim problemima nepoznate vrste.

 Nisi jedini ugovorio brzinu u petak, tolika je navala bila preko cijelog vikenda da se toga nakupilo do sljedećeg radnog dana - ponedjeljak.

Ne samo da su se novi ugovori skupili, ali se skupe i smetnje tokom vikenda - dok se radi i na otklonu smetnji tokom vikenda, to nije u punoj pari kao i tokom radnog tjedna. Pošto je otklon smetnji u prioritetu, promjene brzina padaju u niži prioritet.

 

Jedini "tehnički" problem je manjak tehničko osposobljenih ljudi koji rade taj posao (te uzmi da svaka 8. osoba je osposobljena da radi na optici, jer procedura je znatno drugačija od bakra za kojeg su svi u tehnici osposobljeni), tako da smiri se, ako si ugovorio brzinu, doći će ti.

16 godina
offline
T-Com Internet

Speedport Plus, kod nestanka struje ili prekida struje (npr iskopčavanje adaptera), je li normalno da resetira sat i da se mora ponovo syncati s timeserverom? Meni se to događa s ovim routerom koji su mi jučer dali.

I nije mi riješen problem s prekidom neta, samo što ovaj router kaže da je kriv ISP-ov DHCP.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Samo da pohvalim novi SS3 ruter od vec prikazane propusnosti do modernog UI-a, za sada sve fercera super imho 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Samo da pohvalim novi SS3 ruter od vec prikazane propusnosti do modernog UI-a, za sada sve fercera super imho 

 Ja škrtica nisam htio dati još 45 kn mjesečno za 1 GB.

Realno mi ni ne treba doduše Netflix, Spotify, Youtube i online igranje klinci samo skupljaju pretplate i usluge.

Kad počne štekati 200/100 uzet ću 1 GB.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 10:02 (hummer0).
14 godina
offline
T-Com Internet

Kako vi imate slatke brige :)

 

5 km od centra Varaždina sam na 10mbit, nit neflix ne mogu normalno pogledat :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Uzmi si hibridbox, imas pravo a brijem da ti je free. Nije neka sreća, ali barem prvih 100gb se osjećaš ko čovjek :D

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Samo da pohvalim novi SS3 ruter od vec prikazane propusnosti do modernog UI-a, za sada sve fercera super imho 

 Koji si model prije imao?

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
srcipesak kaže...

Uzmi si hibridbox, imas pravo a brijem da ti je free. Nije neka sreća, ali barem prvih 100gb se osjećaš ko čovjek :D

 Imam ga, navečer je brzina 7-8 mbit, kad sam najviše na netu, ovako ujutro je oko 30..

11 godina
offline
T-Com Internet

To je baš žalosno i smješno u isto vrijeme da u 2021. još uvijek imamo korisnike koji su ispod 5-10 Mbit-a, a onda opet imamo korisnike koji imaj 1Gbit

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Speed sport plus brijem...imao ga 1dan 

 

Btw milslm da me poceo zezat ONT jer mi sad varira brzina između 600 i 960Mbita 

 

Dva puta su mi dns tenicari resetriali liniju i dobijem oko 750-800 sto je minimalno po ugovoru ali nakon kojih sat vremena padne na 580 do max 650...

 

Neko je bio gore napisao da se dobije od Nokie ONT koji je stabilniji za 1Gbps...

 

Da se razumijemo meni nije problem da bude stalno 800Mbita ali onda nek bude stabilno u bilo koje doba dana...

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 17:25 (4mal).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Speed sport plus brijem...imao ga 1dan 

 

Btw milslm da me poceo zezat ONT jer mi sad varira brzina između 600 i 960Mbita 

 

Dva puta su mi dns tenicari resetriali liniju i dobijem oko 750-800 sto je minimalno po ugovoru ali nakon kojih sat vremena padne na 580 do max 650...

 

Neko je bio gore napisao da se dobije od Nokie ONT koji je stabilniji za 1Gbps...

 

Da se razumijemo meni nije problem da bude stalno 800Mbita ali onda nek bude stabilno u bilo koje doba dana...

 

Ja sad mjerim, dok čekam da me nazove tehničar za provjeru, i varira mi DL od 580Mpbs - 750Mpbs uglavnom, s time da je većinom iznad 700... Upload ide do 500Mpbs i malo preko.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice