T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.365
|
čitano: 6.302.105
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, kolege koje koriste Internet posvuda u mobitelu za internet, na koji način provjeravate potrošnju interneta i plaćate mjesečni račun? Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Potrošnju interneta ne možeš sam nadgledati, moraš zvati korisničku podršku da ti kažu koliko ti je interneta preostalo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2021 19:36 (CPU).
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
Možeš i poslati SMS.
Plaća se kao normalni račun. Do 16.-tog u mjesecu.
Tcom app nije baš za praćenje Interneta posvuda.
Naručio, čekam.
Na neke stvari na chatu nisu znali odgovoriti.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
najdix kaže...
Možeš i poslati SMS.
Plaća se kao normalni račun. Do 16.-tog u mjesecu.
Tcom app nije baš za praćenje Interneta posvuda.
Naručio, čekam.
Na neke stvari na chatu nisu znali odgovoriti.

SMS ne mozes poslati jer internet posvuda tarifa omogucava samo podatkovni promet, slanje SMSa ne prolazi

ne mogu cak ni preko moj telekom aplikacije pratiti stanje internet posvuda jer ne mozes dodati tu uslugu u moj telekom app (mozes jedino pod uvjetom da ti je internet posvuda vezan na fixnu uslugu umjesto mobilne, ali nisam ih shvatio sta im to znaci - vjerojatno da imas vec fixni ili mobilni broj u t-comu i onda si na njega vezao internet posvuda prilikom ugovaranja te usluge)

 

bio sam neki dan do t-centra i zvao sam njihovu SZK - rekli su mi da ako zelim provjeriti stanje, moram zvati SZK

 

jedino dobro u cijeloj prici je sto kad potrosis 85% prometa, dobijes SMS obavijesti da imas jos 15% prometa

 

edit

sad me zvao lik iz t-centra i rekao da bih mogao moci provjeriti stanje slanjem SMSa i da je prijavio problem tehnickoj sluzbi koja bi mi se trebala javiti kroz koji dan

tak da eto

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2021 11:35 (Fanu).
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Stiglo danas fresh 1gbs

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nvidia GTX 680 kaže...

Stiglo danas fresh 1gbs

 Lipo :D Samo ne znam kak vam je ok plaćat 1gbit a dobivat 900 :P Moram malo trolat, ja sam na dve znamenke još uvijek :D

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
srcipesak kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Stiglo danas fresh 1gbs

 Lipo :D Samo ne znam kak vam je ok plaćat 1gbit a dobivat 900 :P Moram malo trolat, ja sam na dve znamenke još uvijek :D

 

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
7 godina
offline
T-Com Internet

Zna li netko zbog čega imam ovakvu razliku između speedtesta na mobitelu i na PC-u ?

iPhone iPhone
PC PC
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Ima li netko samo optiku, bez telefona i maxtv-a? Došao mi je na vrata njihov letak ali bez cijene, sada sam na A1 optici 100/100 koju plaćam 170kn mj. Ima li netko tu da je prošao jeftinije s t-comom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
MadDogMattis kaže...

Zna li netko zbog čega imam ovakvu razliku između speedtesta na mobitelu i na PC-u ?

 Vjerovatno umjesto LAN kabla za PC ti koristiš loš wifi adapter ili je taj wifi za PC dalje od rutera a TV sa wifi bliži itd.

Više ne mogu nagađati jer ne znamo opremu i situaciju ...možda da pitamo "vidivitog Milana" ?

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
AF139 kaže...
MadDogMattis kaže...

Zna li netko zbog čega imam ovakvu razliku između speedtesta na mobitelu i na PC-u ?

 Vjerovatno umjesto LAN kabla za PC ti koristiš loš wifi adapter ili je taj wifi za PC dalje od rutera a TV sa wifi bliži itd.

Više ne mogu nagađati jer ne znamo opremu i situaciju ...možda da pitamo "vidivitog Milana" ?

 Istina, ne koristim LAN kabel, ali prije mi je wifi imao normalne brzine, jedino ako se on sada pokvario.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

može se 'pokvariti' čak i kad je sve isto kao dan prije... tj ne ovisi samo o tebi, jednoj stvari nego o više faktora.. npr koliko susjeda imaš u dometu wlana kao i koliko uređaja (koliko može hendlati router-antena, smetnje i slobodni kanali) pa do tog da neka upaljena klima radi smetnje ili banalno sve starenjem slabi, kvari se.. ne postaje bolje samo lošije dok za kišni dan i tv ima slabiji prijem istog-sličnog radio signala (samo drugi spektar tj signal..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Re: T-Com Internet
Gunner11 kaže...

Ima li netko samo optiku, bez telefona i maxtv-a? Došao mi je na vrata njihov letak ali bez cijene, sada sam na A1 optici 100/100 koju plaćam 170kn mj. Ima li netko tu da je prošao jeftinije s t-comom?

 Gunner11

Ja imam 169 Kn telefon i internet 200/100 s tim da imam i internet posvuda i sve skupa dobijem račun 218 Kn prije 2 godine sam imao 20 Kn nižu cijenu, ali od ove godine su podigli za 20 Kn i dobio sam na poklom mobitel.

Kad sam ugovarao htio sam bez fix. telefona, ali cijena je bila 10 kn manja pa sam ostavio.

10 godina
offline
Re: T-Com Internet
MadDogMattis kaže...
AF139 kaže...
MadDogMattis kaže...

Zna li netko zbog čega imam ovakvu razliku između speedtesta na mobitelu i na PC-u ?

 Vjerovatno umjesto LAN kabla za PC ti koristiš loš wifi adapter ili je taj wifi za PC dalje od rutera a TV sa wifi bliži itd.

Više ne mogu nagađati jer ne znamo opremu i situaciju ...možda da pitamo "vidivitog Milana" ?

 Istina, ne koristim LAN kabel, ali prije mi je wifi imao normalne brzine, jedino ako se on sada pokvario.

 Ne mora biti do kvara, mob može prema ruteru raditi na 2,4 ili 5,8GHz a wifi adapter tvog PC možda samo 2,4GHz ?

Ukoliko se u blizini koristi još neki wifi uređaj na istom kanalu (1-14) vjerovatno smeta pogotovo ako je bliži ruteru ( može biti i wifi od susjeda).

LAN kabal nema tih problema sa smetnjama i radi duplexno (wifi je simplex) tj. puno veću brzinu dopušta pa imaš koliko ima Mbps tvoj ruter od ISP.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 18:39 (AF139).
16 godina
online
T-Com Internet

WiFi je half-duplex.

Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Uvjek bio i ostaje simplex (po standardu 802.11) jer se radi na jednoj frekvenciji (kanalu)  tj. ne može raditi prijemnik dok radi predajnik (ugušio bi prijem).

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 11:21 (AF139).
16 godina
online
T-Com Internet

Da, to je definicija half-duplexa.

Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Da , eto sam zbilja previše omatorio  ..... ili je do toplotnog udara .

Mislio sam na jednu frekvenciju rada kod simplex i half duplex za razliku od full duplex gdje moraju biti dvije frekvencije kad je moguć istovremeni prijem i predaja.

9 godina
offline
T-Com Internet

Svi koji ste na bakru i brzini do 20mbit/s, od 05.07 HT besplatno povećava brzine do 50mbit/s.

 

:D

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 14:07 (lola25).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gdje to pise?
Sta je sa onima kojima infrastruktura ne može dati više od 20?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
Gdje to pise?
Sta je sa onima kojima infrastruktura ne može dati više od 20?

Ne znam di piše. Ja nazvao i pitao da li se nešto promijenilo u vezi brzine na bakru i tako su mi rekli. Od 05.07 povećavaju na bakru free do 50 mbit/s.

Bit će mi povecano za 24h. :D

 

Ne znam za ostalo. Nazovi pa ih pitaj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 18:04 (lola25).
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
lola25 kaže...

Svi koji ste na bakru i brzini do 20mbit/s, od 05.07 HT besplatno povećava brzine do 50mbit/s.

 

:D

 Nemaju mi što povećati. Sada imam 30/5, a mogu imati 38/6. Big deal.

Daj ti braco optiku.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
Gdje to pise?
Sta je sa onima kojima infrastruktura ne može dati više od 20?

Obavijest poslana svim tehnicarima.

 

Onima kojima je max 20, ostaje 20. To je problem maksimalne brzine (udaljenost, kvaliteta linka) a ne neke postavke. Ja imam navučenih 48, ostaje ta brzina ali račun ide dolje za 10kn.

 

Max brzina svima, oni koji su plaćali 10kn turbo ga isto više neće plaćati.

 

Uvode se i dinamički profili, ako je recimo zbog maxtv bilo ograničeno na 20 + 6, kad se ugasi maxtv brzina neta će biti 26.

2 godine
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
Gdje to pise?
Sta je sa onima kojima infrastruktura ne može dati više od 20?

 Jedno vam je sigurno, HT neće ulagati u infrastrukturu .

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...
djigibao kaže...
Gdje to pise?
Sta je sa onima kojima infrastruktura ne može dati više od 20?

Obavijest poslana svim tehnicarima.

 

Onima kojima je max 20, ostaje 20. To je problem maksimalne brzine (udaljenost, kvaliteta linka) a ne neke postavke. Ja imam navučenih 48, ostaje ta brzina ali račun ide dolje za 10kn.

 

Max brzina svima, oni koji su plaćali 10kn turbo ga isto više neće plaćati.

 

Uvode se i dinamički profili, ako je recimo zbog maxtv bilo ograničeno na 20 + 6, kad se ugasi maxtv brzina neta će biti 26.

 Znaci na racunu za 7 mjesec toga vise ne bi trebalo biti (slika)?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
online
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...
Uvode se i dinamički profili, ako je recimo zbog maxtv bilo ograničeno na 20 + 6, kad se ugasi maxtv brzina neta će biti 26.

 Dobro je, samo 15g prekasno su i taj profil stavili :)

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Osvrtnik kaže...
djigibao kaže...
Gdje to pise?
Sta je sa onima kojima infrastruktura ne može dati više od 20?

 Jedno vam je sigurno, HT neće ulagati u infrastrukturu .

Kako ne, ulažu u optiku koja je dugoročno jeftinija od bakra.

djigibao kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...
djigibao kaže...
Gdje to pise?
Sta je sa onima kojima infrastruktura ne može dati više od 20?

Obavijest poslana svim tehnicarima.

 

Onima kojima je max 20, ostaje 20. To je problem maksimalne brzine (udaljenost, kvaliteta linka) a ne neke postavke. Ja imam navučenih 48, ostaje ta brzina ali račun ide dolje za 10kn.

 

Max brzina svima, oni koji su plaćali 10kn turbo ga isto više neće plaćati.

 

Uvode se i dinamički profili, ako je recimo zbog maxtv bilo ograničeno na 20 + 6, kad se ugasi maxtv brzina neta će biti 26.

 Znaci na racunu za 7 mjesec toga vise ne bi trebalo biti (slika)?

Tako je. Valjda. Ako se ne predomisle.

sandokan111 kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...
Uvode se i dinamički profili, ako je recimo zbog maxtv bilo ograničeno na 20 + 6, kad se ugasi maxtv brzina neta će biti 26.

 Dobro je, samo 15g prekasno su i taj profil stavili :)

Bolje ikad nego nikad ;)

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
A što je s nama koji možemo povući do 100Mbita na bakru? Hoćemo li moći povećati sa sadašnjih 50Mbita?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
izzy007 kaže...
A što je s nama koji možemo povući do 100Mbita na bakru? Hoćemo li moći povećati sa sadašnjih 50Mbita? 

Ova slika im sad stoji na stranici za ADSL (https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/maxadsl, na dnu stranice u odjeljku "koje su sve brzine interneta dostupne?"), tako da ces vjerojatno moc imat 100Mbita na bakru ako tvoja parica toliko moze povuc kao sto se i pisalo prije cca 2 mjeseca u ovoj temi.

Ne znam jel bas sad odmah dostupno i u praksi, ali bit ce sigurno jako brzo.

 

 

Dostupni+razredi+brzina+na+bakru Dostupni+razredi+brzina+na+bakru
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 1:06 (gamer001).
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
lola25 kaže...

Svi koji ste na bakru i brzini do 20mbit/s, od 05.07 HT besplatno povećava brzine do 50mbit/s.

 

:D

 Nije baš tako.. Istina da se povećava, ali ti se povećava do maksimalne brzine koju ti linija omogućava. I to je trenutno samo za nove korisnike. Ostali će biti prebačeni sredinom osmog mjeseca, ako sistem zaživi.

I da budem iskren, cijeli sistem kako je napravljen radi više problema nego što je od koristi. Nekolicini je super, ali većini zbog toga puca veza, zamrzava maxtv, itd..

 

izzy007 kaže...
A što je s nama koji možemo povući do 100Mbita na bakru? Hoćemo li moći povećati sa sadašnjih 50Mbita?

 Zamišljeno je da je 60 granica do koje se ide na bakru.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 8:38 (Tremmert).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice