T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.312.029
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
Re: T-Com Internet
Piše da je max 96, a pušteno 82 Mbita

Postoji li mogućnost negdje vidjeti da li je ormarić u kvartu nadograđen za super vectoring? Da li tcom automatski dodijeli ljudima taj profil ili?
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.7.2021 22:37 (izzy007).
13 godina
offline
T-Com Internet

Zadnji put kad sam ih pitao jel mi mogu dići na 30mbit sa 20 treutnih rekli su mi da bi mi samo pucalo I imao problema i da nemoze bolje od ovog.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: T-Com Internet

Pa i bi. Jedva se drži na tim marginama...

9 godina
offline
T-Com Internet

Margine se formiraju prema maxu, ne prema trenutno pustenoj brzini. I opet, idealna margina je 0. S kojom marginom veza moze raditi se nezna dok se ne testira.

ivicask kaže...

Zadnji put kad sam ih pitao jel mi mogu dići na 30mbit sa 20 treutnih rekli su mi da bi mi samo pucalo I imao problema i da nemoze bolje od ovog.. 

 Mozda bi pucalo, mozda ne bi, dok ne puste nemogu znat.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

Margine se formiraju prema maxu, ne prema trenutno pustenoj brzini. I opet, idealna margina je 0. S kojom marginom veza moze raditi se nezna dok se ne testira.

ivicask kaže...

Zadnji put kad sam ih pitao jel mi mogu dići na 30mbit sa 20 treutnih rekli su mi da bi mi samo pucalo I imao problema i da nemoze bolje od ovog.. 

 Mozda bi pucalo, mozda ne bi, dok ne puste nemogu znat.

 Onda se ja držim svojih stabilnih 20 :)

 

BTW točno sam 550m zračne linije od centrale, vidim ju kroz prozor, a rekli su mi da je link na 2.2km...Hrvatska tuga..

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 13:04 (ivicask).
4 godine
offline
T-Com Internet

Sjevernojadranski otok, špica sezone.

 

Mobilna veza na internet neupotrebljiva je veći dio dana i noći. Tu i tamo postoje razdoblja kada je mreža malo manje opterećena, ali je veći dio dana - koma.

 

Koristim turističku flat rate SIM karticu.

 

Svake godine je priča ista. Ulažu u infrastrukturu (tako barem kažu), a brzine su na razini 2.5-3G. Nema se smisla žaliti i pisati im. To sam radio prije 15ak godina kada su brzine bile jednake ovima na slici. I ništa se nije promijenilo.

 

I onda reklamiraju 5G i nekakve gigabite. 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ista stvar i kod mene u Sibensko-kninskoj. Nakon 25.6 nadalje neupotrebljivo.

11 godina
offline
T-Com Internet

Vidio sam ovdje info o otvorenom profilu, pa sam ga i ja zatražio dana, postavljen je u roku od 10 minuta. Upload mi je narasto sa 7 na 15-16 mbita a download mi je na žalost ostao manje više isti oko 40-41mbit, mada modem u parametrima kaže;

"dsl_downstream", "varvalue": "44036" }

"dsl_max_downstream", "varvalue": "53944" }

"dsl_upstream", "varvalue": "20773"

"dsl_max_upstream", "varvalue": "20774" }

 

Pa ti sad znaj, zašto je upload max a download je 10mbita manji od max-a

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
T-Com Internet

Imaju oni namjeru ili neki rok kada ce svima otvoriti te profile ili ih se mora daviti da ti to uvedu ?

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
Sarevok kaže...

Imaju oni namjeru ili neki rok kada ce svima otvoriti te profile ili ih se mora daviti da ti to uvedu ?

 

Tremmert kaže...

Za pitanja kao što su "zašto nisu svi već na tom profilu, nego se mora zvati?"

Zato što je ovo još uvijek pilot projekt. Ako bude uspješan, svi će biti migrirani na taj sistem do sredine osmog mjeseca, naravno ako već imaju turbo brzinu.

Isto tako novi korisnici koji tek ugovaraju usluge se odmah stavljaju na otvoreni profil. Zašto? Ne znam, direktori su tako odlučili, oni nažalost tu nisu toliko pričljivi da daju objašnjenje u vezi te odluke.

 

 

Zovi i davi.

13 godina
offline
T-Com Internet

Zanima me, dali ko ima za Zagreb nekoh HT putnika/posrednika za obnovu ugovora? Ističe mi ugovor ovaj mjesec, pa da vidim što se može sredit.

BF4 & BF1 - Tonyhrv [url=https://www.gametracker.com/server_info/108.61.102.138:28016/][img]https://cache.gametracker.com/server_info/108.61.102.138:28016/b_560_95_1.png[
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: T-Com Internet
@tonik
Odeš u T-centar i tražiš da ti daju po cjeniku posebnih i proteklih ponuda ili kako se već zove taj cjenik.
Naravno prije toga skineš taj cjenik i vidiš što ti je zanimljivo tamo da im znaš reći da ta usluga košta toliko i toliko u tom cjeniku.
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Napokon. Maximum! :)

Malo je glupo što moraš zivkati da bi to dobio.
Prije sam imao 50/10 uredno isporučenih.
 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hrky kaže...
Napokon. Maximum! :)

Malo je glupo što moraš zivkati da bi to dobio.
Prije sam imao 50/10 uredno isporučenih.

 Lipo lipo, priča se po kvartu da će svima staviti unlimited/max sredinom mjeseca ako bude sve po planu ( kome se ne žuri, niti neće morat prstom mrdnut :D )

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2021 16:15 (srcipesak).
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
To sam i ja čuo od agentice na chatu, kad sam išao tražiti da me prebace. Jedino me zanima šta će biti kada se svi korisnike prebace? Hoće li onda nastati problemi i pad brzine pošto vektoring još nije u pogonu. A i kod mene vidim da mi je parica konstantno u padu, pogotovo nakon kiša jer na banderama kutije su manje više sve širom otvorene. Jedino je jedna bandera i ormar zamijenjeni ali samo zato jer je susjed zapeo sa traktorom i nekim strojem (ne sjećam kojim), pa je srušio stup
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2021 19:38 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
T-Com Internet

trazio sam otvaranje profila ali jos nista se nije dogodilo... ili je ali ne vidim razliku... i dalje 20mbita dl

 

sta znaci ovo tu na slici?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
srcipesak kaže...
Hrky kaže...
Napokon. Maximum! :)

Malo je glupo što moraš zivkati da bi to dobio.
Prije sam imao 50/10 uredno isporučenih.

 Lipo lipo, priča se po kvartu da će svima staviti unlimited/max sredinom mjeseca ako bude sve po planu ( kome se ne žuri, niti neće morat prstom mrdnut :D )

 

Živi bili pa vidjeli. No bez vektoringa i supervektoringa mislim da će biti kaos. 

12 godina
offline
T-Com Internet

Vidim svi imate Speedport Plus routere...ja sam očito jedini zaglavio na W724V. Žalio sam se na wi-fi da mi je spor, ali kažu da taj router podržava do 100 Mbit/s i da je problem do lokacije routera u kući i nude mi neki Premium router za 15kn/mj. Kako ste vi dobili novi router?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: T-Com Internet
FileFicho kaže...

Vidim svi imate Speedport Plus routere...ja sam očito jedini zaglavio na W724V. Žalio sam se na wi-fi da mi je spor, ali kažu da taj router podržava do 100 Mbit/s i da je problem do lokacije routera u kući i nude mi neki Premium router za 15kn/mj. Kako ste vi dobili novi router?

 

Prelaskom na veće brzine, ili uzimanjem tog premium mesh routera.

Za 15kn mjesečno nećeš naći bolje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
zeryx kaže...

trazio sam otvaranje profila ali jos nista se nije dogodilo... ili je ali ne vidim razliku... i dalje 20mbita dl

 

sta znaci ovo tu na slici?

 Transmission Mode je još uvijek 8B profil, neće tu biti pomaka u maksimali, a čim je 8B profil, zna se da je to centrala u kojoj nema vectoringa, tako da sreće nemaš puno. Možeš tražiti da te prebace na 17a, ali po atenuaciji može se nagađati da je to duža petlja, tako da u slučaju da je -  bolje neka ostane kako je na 8B, dobro i radi uzeći sve u obzir.

No tu je jako velik broj FEC grešaka i popriličan broj CRC grešaka, te greške na liniji bi se trebalo ispraviti i onda sa čistom linijom vidjeti ima li promjene parametara, te ako bi 17a tada prošao

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 4:04 (Tremmert).
10 godina
offline
T-Com Internet

Čitam malo ovu temu, i ja sam isto nedavno tražio unlimited profil i sad pegla 100/50 kada je stb ugašen, nekada i više.

 

Sad mene zanima ova fora sa speedport plus, jel on stvarno potreban? Zato jer su meni ovakve brzine i sa starim speedportom 724V. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 15:38 (PESFan93).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ukoliko si zadovoljan sa postojecom brzinom onda ti ne treba speedport plus dok ako zelis 200/50 mbps onda ti je on neophodan jer podrzava 35b profil.

10 godina
offline
Re: T-Com Internet
peace_of_cake kaže...

Ukoliko si zadovoljan sa postojecom brzinom onda ti ne treba speedport plus dok ako zelis 200/50 mbps onda ti je on neophodan jer podrzava 35b profil.

 

Ionako linija ne podržava tolike brzine (ako sam dobro shvatio), ovo je info sa routera.

 

A i imam informaciju da će kroz koji mjesec optika doći i do mene.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Statistika je od 17a profila. Kada se stavi speedport plus uz uvijet da si spojen na fttc ili fttn i kada ht podrska/automatika/smc promjeni na dslamu za tvoj port profil 35b imat ces 200/50 a mozda cak i malo vise jer i sa postojecim routerom mozes imat 110/50 mbps sto ukazuje da ti je parica dobra i kratka.

14 godina
offline
T-Com Internet

Ako netko  stanuje na jednoj od navedenih lokacija i  zainteresiran je za optički priključak neka se javi.

 

Bundek, Jordanovac, Kajzerica, Malešnica, Martinovka, Nova cesta, Ozaljska, Remiza, Rudeš, Savica, Siget, Trešnjevka, Trnje (Kruge), Vinogradska i Vrbik.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
T-Com Internet

Ja im se javio nekidan da povećaju brzinu, imao sam do 50, rekli da mogu do 60 i sada nemam ni 10, nemam pojma šta su napravili ali snjima ništa glatko ne ide...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

@Wontay

 

Preko kojeg to teleoperatera ide? Telemach? Znam da su to u jednoj zgradi u novogradnji na Savici, dal na glasanje, za optički priključak...

Koje brzine i po kojoj cijeni. Na Savici, ne znam da su ovo nudili u starogradnji.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
14 godina
offline
T-Com Internet

Nisam napisao, moja greška. HT je operator. Kod zgrada koje nemaju priključak potreban je potpis predstavnika stanara i stanara koji zajedno imaju više od 51 % vlasništva nad nekretninom kako bi se napravila akvizicija i krenulo u realizaciju. Zato se rade liste koje stanari potpisuju. No i prije tog dijela potrebno je pokazati interes kako bi neka lokaciju uopće došla u plan izgradnje. 

 

Ako nekoga zanima prelazak na optiku gdje več postoji optika u blizini može mi poslati fiksni broj kako bi napravio provjeru. 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

@Wontay

 

Jep, da. To je to. Na ZGB-Savici, jedna ulica novogradnja, na glasovanje bude se dalo oće ili neće optiku. Telemach operater.

U mojoj ulici, starogradnja imamo kabelski Internet, B.net iliti ga danas A1. Dal' se pored A1, može dovlačiti optika u zgradu bez obzira što je ista tu.

 

Ne možemo bez toga. Mislim 50% stanara + jedan glas. Kaj se nemre optika dovesti onima koji to žele???

????

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
PzKpfw kaže...

..Kaj se nemre optika dovesti onima koji to žele???

????

 -pitaš za istač? .. ili pitaj se zašto je exbnet-coax isključivo u zgradama dostupan (ne po kućama).. a ako ti i dalje nije jasno, .. ne isplati se, tj prisjeti se doba dinosaura, kameno, .. prve tel. linije koje smo plaćali 1-2 soma maraka, što je kasnije prisvojio dragi nam operater.. tj to je stvar investicije-isplativosti + fondova koje povuče, pa nikad pojedini korisnik nije važan, ne može platiti toliko da bi bio važan.. (osim ako može). Sad, kolika je 'doljnja granica'.. nije to problem za sgrade-stanove, tj može već od desetak stanova, ali je tad problem suglasnost-vlasništvo i sve što želiš moraš imati suglasnost suvlasnika a tad je cenzus 50%+ .. tj onaj tko ima coax ne želi plaćati uvođenje optike, ne zanima ga.. pa ako ništa drugo da bi bio 'jači' od susjeda, tj dovoljno da suvlasnici ne daju suglasnost čak i kad ništa ne plaćaju.. i tad se operateru ne da s tim natezati, tj samo prikupljanje potpisa može trajati i ako želiš, prikupljaj s predstavnikom stanara, razgovaraj.. kad skupiš, tad će operater napraviti (jer je većina već napravljena, recimo ulica-linija, ostaje samo recimo haustor-zgrada za spoj.. no tek uz suglasnost).

-operater to neće raditi, tj papirologija-ljudi koji bi išli okolo.. to košta + kad zastane nitko ne zna kad će recimo još jedan stanar-suvlasnik koji može nedostajatni dati potpis.. tj jedino ostali sustanari i interesi tih ljudi su ono što nešto može napraviti-ubrzati, kao što može blokirati.

-kad to recimo operater 'gura' tad se korisnik jače cjenka, traži nižu cijenu, .. kad to tražiš sam, tad plaćaš više, tj klasičan tržišni kriterij suprotnih interesa recimo iznosa mjesečnog ugovora i ugovorne obveze.. korisnik-operater u što možemo uključiti i belfiranje kao metodu kako doći povoljnije do rezultata.. :) na kraju, kao i na početku, novac je taj koji određuje sve ili 'otvara sva vrata'..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice