T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.367
|
čitano: 6.302.599
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Jel' ovako bolje?

 

Nisam ja kriv ako forum uništi kvalitetu slike.

 Izgleda da je. E sad dal je optika, to je pitanje koje ćeš morat postavit nekom na terenu.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Krunoo7 kaže...
Clarkec kaže...

Ima tko na optici problema s padom brzine navečer? Mom prijatelju se to događalo na A1, a netko me je s foruma uvjeravao da je to nemoguće. Evo ja imam Preko HT-a 200/100 i navečer je brzina oko 50/90 i ping 137. Ima tko ideju? Preko dana je sve uredno.

EDIT: sad je 30/110 i ping 37 zadnjih par mjerenja nakon restarta routera.

 

Povezan sam direktno na router sa UTP kabelom, nemam nikakv firewall koji smeta... ništa..

 Meni se večeras prvi put dogodio ovaj problem, čuo sam od više ljudi da je bilo problema danas.

 

Inače mi je bilo normalno sve, čak i navečer.

 Hvala puno na odgovoru! Nadam se da je slučajnost, tj. da nije sad to novo normalno zbog velikog broja novospojenih ljudi. U pola 1 u noci je bila puna brzina...

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Jel' ovako bolje?

 

Nisam ja kriv ako forum uništi kvalitetu slike.

 Nekako premalo/prekratko izgleda, više mi vuće kao neki kabinet za struju.

 

Ovako inače izgledaju fttc kabineti, mada naravno nije pravilo da uvijek tako izgledaju  

 

 

LP
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...

 Nekako premalo/prekratko izgleda, više mi vuće kao neki kabinet za struju.

 

 A moguće da veličinu kabineta postavljaju sukladno broju (očekivanih) korisnika, nisu im svi kabineti veliki.

Budemo vidjeli, pričekati ću da krene ponuda većih brzina neta i više informacija.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
9 godina
offline
T-Com Internet

Zar nisu oni odustali od gradne FTTC-a i pozabavili se optikom? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...
191x7 kaže...

Jel' ovako bolje?

 

Nisam ja kriv ako forum uništi kvalitetu slike.

 Nekako premalo/prekratko izgleda, više mi vuće kao neki kabinet za struju.

 

Ovako inače izgledaju fttc kabineti, mada naravno nije pravilo da uvijek tako izgledaju  

 

 

 100% Tcom FTTC. Imam par takvih u kvartu. Nažalost nisu me spojili ni na jedan :)

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...

Zar nisu oni odustali od gradne FTTC-a i pozabavili se optikom? 

U Zg su prestali tamo negdje ljeta 2019-e masovno saditi te FTTC oramare.

Možda imaju sad shemu da kad sve korisnike nekog kvarta prebace sa FTTC na optiku, FTTC ormar presele negdje drugdje gdje još vlada ADSL?

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...
Gnjili kaže...
izzy007 kaže...
Sad je samo pitanje zašto nisu pustili supervectoring. Ili to još uvijek nije u planu?

 Vjerovatno zato jer nisu kupili opremu

 Imaju već opremu instaliranu koja podržava supervectoring. 

 Što ili koga se čeka? Ako se zna.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
froxie24 kaže...
Gnjili kaže...
izzy007 kaže...
Sad je samo pitanje zašto nisu pustili supervectoring. Ili to još uvijek nije u planu?

 Vjerovatno zato jer nisu kupili opremu

 Imaju već opremu instaliranu koja podržava supervectoring. 

 Što ili koga se čeka? Ako se zna.

 Gle njima nema smisla odmah svima davati sve. Budu polako aktivirali tamo gdje je dostupno. 

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...
zelenapaprika kaže...
froxie24 kaže...
Gnjili kaže...
izzy007 kaže...
Sad je samo pitanje zašto nisu pustili supervectoring. Ili to još uvijek nije u planu?

 Vjerovatno zato jer nisu kupili opremu

 Imaju već opremu instaliranu koja podržava supervectoring. 

 Što ili koga se čeka? Ako se zna.

 Gle njima nema smisla odmah svima davati sve. Budu polako aktivirali tamo gdje je dostupno. 

 Jasno je da će aktivirati malo po malo, kao što rade i s 5G mrežom i drugim uslugama. Samo što ih takvo otezanje u mojem slučaju može koštati odlaska korisnika (mene) na drugu mrežu. Evo, u drugoj temi se ponovno raspitujem za iskustvo s kabelskim internetom. 

16 godina
offline
T-Com Internet

Predvečer nešto malo snijega padalo, jednom sijevnulo i zagrmilo, i meni ispala telefonska linija, u prekidu.

Složio sam si Android telefon kao modem na Asus router pa imam net na svemu (Internet dan) i sada čekam da riješe liniju (do 48 sati kažu).

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
froxie24 kaže...
zelenapaprika kaže...
froxie24 kaže...
Gnjili kaže...
izzy007 kaže...
Sad je samo pitanje zašto nisu pustili supervectoring. Ili to još uvijek nije u planu?

 Vjerovatno zato jer nisu kupili opremu

 Imaju već opremu instaliranu koja podržava supervectoring. 

 Što ili koga se čeka? Ako se zna.

 Gle njima nema smisla odmah svima davati sve. Budu polako aktivirali tamo gdje je dostupno. 

  

 Jasno je da će aktivirati malo po malo, kao što rade i s 5G mrežom i drugim uslugama. Samo što ih takvo otezanje u mojem slučaju može koštati odlaska korisnika (mene) na drugu mrežu. Evo, u drugoj temi se ponovno raspitujem za iskustvo s kabelskim internetom. 

 

 Ja mislim daće kreniti u proširivanje ponude prije nego što će konkurencija moći uvoditi supervektoring

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 21:23 (Gnjili).
10 godina
offline
T-Com Internet

Samo da vam ja vim da paketi po 5kn i po 15kn i dalje postoje za nove korisnike te za zadržavanje starih.

Jučer mi odobrili max3 na optici za 249kn, max sport plus 15kn, prošireni i hbo premium 5kn.

tito vampir! Bog I Hrvati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Postojeći da, novi hmmm puni sportski za novog korisnika 15 kn, svaka čast ko to dobije

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: T-Com Internet
bonzai kaže...

Postojeći da, novi hmmm puni sportski za novog korisnika 15 kn, svaka čast ko to dobije

Jasno iznad ponude pise "TRAJNA PONUDA ZA NOVE I POSTOJECE KORISNIKE".

 

Koji tocno dio je tu tezak?

15 godina
offline
T-Com Internet

To nisam vidio, ako tako piše onda sve jasno

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
LeskiRM kaže...

Samo da vam ja vim da paketi po 5kn i po 15kn i dalje postoje za nove korisnike te za zadržavanje starih.

Jučer mi odobrili max3 na optici za 249kn, max sport plus 15kn, prošireni i hbo premium 5kn.

 Možeš mi reći kako do te ponude od 249kn?

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
10 godina
offline
T-Com Internet

Oni vam tvrde da je samo za postojeće ali u cjeniku tako ne piše i na to se trebate pozvati

 

 

Dobio sam ga tako da sam tražio da me kontaktira prodajni predstavnik i njemu sam to izbiflao što želim i po kojoj cijeni. Veli da imam pravo da tak piše gore da će poslati nadređenima na blagoslov uz napomenu da se ja držim cjenika. Odobrili su mi drugi dan, sad čekam da dođu spojiti

tito vampir! Bog I Hrvati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
T-Com Internet

Trazis da te spoji s nekim tko moze davati ponude iz cjenika posebnih ponuda i prica gotova.

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: T-Com Internet

Jel ima nacin da se stupi u kontakt s nekim tko je visi level tamo, odnosno netko tko je sposoban shvatiti sto mu se govori. Imam problema s lagom u gamingu, 70% vremena sam u desynicu, nema hitrega, padanja iza zida i slicne pizda*rije. Ovi na chatu i korisnickoj podrsci nisu zainteresirani jer ne vide pucanje veze i brzina je stabilna. Dok pokusavam objasnit problem dobivam odgovore kako sam napravio 450gb prometa taj mjesec ako nesta nije u redu s vezom, izgubim volju za bilo kakvu daljnu komunikaciju.

16 godina
offline
T-Com Internet

Jel' si stavio svoj router neki dobar i njihov stavio u Bridge mode?

Žučni spojen? Kakav ti je Bufferbloat? Portovi otvoreni? Dobar DNS?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Lionheart , pošalji mail u kojem ćeš detaljno obrazložiti problem i dosadašnji tijek rješavanja prijavljene smetnje ( nadam se da si prijavio smetnju jer skroz dok službeno ne prijaviš dotada ne teče nikakav postupak). Nakon kaj ti zatvore prijavu smetnje tada ćeš poslati mail o kojem govorimo i to na način da u primateljima bude i tehnička služba i prigovori ht-a. Služba za prigovore će tražiti očitovanje od tehničke službe, tehnička služba će tek tada sa punom pažnjom pristupiti tvom problemu jer moraju službi za prigovore odgovoriti kaj su sve poduzeli u svezi problema koje si nabrojao u mailu. I nakon kaj tehnička popravi ili bar pokuša popraviti problem, o tome će tehnička izvijestiti prigovore a prigovori će onda tebi poslati odgovor o svemu poduzetome.

Ako nebuš zadovoljan onime kaj ti odgovori služba za prigovore, pišeš žalbu na njihov odgovor i tako dođeš na drugostupanjsku instancu. A ako i njihovim odgovorom nebuš zadovoljan onda ideš sa prijavom na hakom ( koji će te otkantati ako nisi poštivao proceduru i prvo prošao opisanu gnjavažu sa operaterom koja traje i par mjeseci.)...
7 godina
online
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Jel' si stavio svoj router neki dobar i njihov stavio u Bridge mode?

Žučni spojen? Kakav ti je Bufferbloat? Portovi otvoreni? Dobar DNS?

 Pokusavao sam i bridge i s openwrt doveo inace los bufferbloat na A, nekad i A+. S tim sam dobio skroz "smooth" gameplay, medutim desync je i dalje tu. Nedavno sam izbacio bridge jer mi uskoro istjece ugovor, cisto da se ne mogu vaditi da je tu problem. Zicno spojen, pokusavao i s portovima, i dmz, upnp, dns sve sto mi je palo na pamet.

7 godina
online
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Lionheart , pošalji mail u kojem ćeš detaljno obrazložiti problem i dosadašnji tijek rješavanja prijavljene smetnje ( nadam se da si prijavio smetnju jer skroz dok službeno ne prijaviš dotada ne teče nikakav postupak). Nakon kaj ti zatvore prijavu smetnje tada ćeš poslati mail o kojem govorimo i to na način da u primateljima bude i tehnička služba i prigovori ht-a. Služba za prigovore će tražiti očitovanje od tehničke službe, tehnička služba će tek tada sa punom pažnjom pristupiti tvom problemu jer moraju službi za prigovore odgovoriti kaj su sve poduzeli u svezi problema koje si nabrojao u mailu. I nakon kaj tehnička popravi ili bar pokuša popraviti problem, o tome će tehnička izvijestiti prigovore a prigovori će onda tebi poslati odgovor o svemu poduzetome.

Ako nebuš zadovoljan onime kaj ti odgovori služba za prigovore, pišeš žalbu na njihov odgovor i tako dođeš na drugostupanjsku instancu. A ako i njihovim odgovorom nebuš zadovoljan onda ideš sa prijavom na hakom ( koji će te otkantati ako nisi poštivao proceduru i prvo prošao opisanu gnjavažu sa operaterom koja traje i par mjeseci.)...

 Hvala na konkretnom odgovoru to mi se cini kao jedini nacin. Istjece mi ugovor uskoro, ali iskreno ne davi mi s prelaskom na drugog operatera i opet pitanje kako ce biti. Najradije bi da rijese to i tjeraj dalje.

10 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
yaqyaq kaže...

Produžio ugovor prije 45 dana preko neta max 3 ali sad kao dobijem optiku za istu cijenu.I stvarno prije 20-tak dana sproveli kablove po ulici i do moje kuće.Pitam ja kad budete spojili do rutera oni kažu nismo mo za to ,to riješavan neka druga ekipa

U ugovoru stoji da u roku 30 dana od potpisivanja će mi sprovesti optiku ? da li se tih 30 dana računa od potpisivanja ugovora ili 30 dana od spajanja do kuće ?

Rzgovorom preko agenta na netu ništa ne mogu saznati ,samo da bude uskoro

Šta da radim ako to potraje ,da li mogu poništiti ugovor iako je prošlo 14 dana pošto sam potpisao preko neta ?

 

hvala

 Update

 

Znači prošlo 60 dana od potpisivanja ugovora a još nema optike.Zove me jučer teta iz A1 i kaže da li želim preči kod njih na optiku jer ta instrafraktura tj. optika koja je provedena kroz moju ulicu je njihova(provjerio na Hakomu i kod njih i stvarno istina)

Zovem danas T scum i pitam za optiku gdje je zapelo a mala preko chata kaže da mi je zahtjev otkazan jer nema kapaciteta za optiku na mojoj lokaciji

Znači niti me ne obavijeste da mi je zahtjev za optiku otkazan i još lažu prilikom sklapanja ugovora da mi je dostupna optika( valjda nisu dobili koncesiju)

Pisao sam prigovor da mi pošalju pismeno da mi je ugovor otkazan (mada mi i aplikacija i ova sa chata govore da nemam ugovornu obvezu)

Šta mislite ako pređem  na A1 da li mogu imati problema sa T comom oko ugovora koji je potpisan mada nisu realizirali dogovoreno?

hvala

 

10 godina
online
Re: T-Com Internet

@yaqyag

 

 

Ovisi kaj si potpisao. Unutar dva tjedna od potpisivanja ugovora, možeš odustati bez ikakvih sankcija.

Prvo raskini sa jednim teleoperaterom, onda traži drugoga.

 

Potpis teleoperateru je potpis sa Nečastivim. Čak u HR moraš plaćati kada ne potpišeš ništa, nego netko to učni za tebe. 

Malo je reći da ne volim teleoperatere.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 16:59 (PzKpfw).
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

 

Zna li itko kakva je priča oko spajanja više uređaja na PPPoE kada je modem postavljen u bridge mode?


HT dozvoljava samo jednu PPPoE konekciju s istim korisničkim računom istovremeno, a na portalu piše

"Omogućen je pristup s više računala tako da svako računalo ima svoj korisnički račun."

 

Međutim kada sam se obratio službi za korisnike s upitom kako doći do dodatnih PPPoE korisničkih računa

dobio sam prekrasan odgovor da se obratim premium podršci lol ...

 

"Poštovani,
nažalost ne pružamo korisničku podršku za uslugu Bridge Mode. Savjetujemo Vam da se za dodatne informacije oko toga javite na
https://www.hrvatskitelekom.hr/podrska/premium-podrska.
Za sva dodatna pitanja stojimo Vam na raspolaganju uz srdačan pozdrav.
S poštovanjem,"

 

Nejasno mi je kako mogu tvrditi da ne pružaju podršku za opciju koja je svima dostupna preko korisničkog portala i uz koju

ni na koji način nije naznačeno da je nepodržana.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 21:46 (imLegion).
 
0 0 hvala 0
9 godina
online
T-Com Internet

Ne pruzaju podrsku u smislu da ti ne rjesavaju probleme oko toga, da te ne savjetuju itd itd. Ako znas napravit, napravi.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
T-Com Internet

Ne kužim čemu kompliciranje oko tog bridge moda. Modem mi je u router modu i drži vezu na interenet, a na njega imam žicom prikopčan dodatno kupljeni AP za WiFi i sve funkcionira savršeno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 11:51 (zelenapaprika).
 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...

Ne kužim čemu kompliciranje oko tog bridge moda. Modem mi je u router modu i drži vezu na interenet, a na njega imam žicom prikopčan dodatno kupljeni AP za WiFi i sve funkcionira savršeno.

 

Zato što neki ljudi žele svoj ruter koji neće praviti probleme, neće ga morati restartati kad se zblesira, neće ovisiti o HT updejtovima i sl.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice