T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.364
|
čitano: 6.301.908
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Koliko ja znam, svi provajderi ti nude mogućnost prebacivanja njihovog routera u Bridged mode. To znači ti kupiš svoj router, a njihov se prebaci u bridged mode i samo prosljeđuje signal do tvog routera kojim ti onda upravljaš i radiš što hoćeš.
Samo tada se moraš pomiriti s tim da imaš dva uređaja koji zauzimaju prostor. Neki to ne vole/žele
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Dobro ,a ako njihov modem ima los signal wifi-a,i ja recimo kupim neki asus koji ima 4 antene i xiaomi sa 7 antena, da li u pravilu sa njim mogu imat bolji wifi signal preko bridgea po kuci,jer kolko znam svi ti njihovi modemi su dosta losi i imaju slab signal,u pravilu bi trebalo tako biti....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Wifi signal ti više ne ovisi o njihovom routeru, već o tvom novom. Njihov router se putem kabela spoji u tvoj router. Ne povezuješ ih bežično. Znači njihov router nema više utjecaj na tvoj wifi po kući. Ako kupiš smeće, imat ćeš smeće. Koliko para, toliko muzike.
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ok kuzim, i jos jedno pitanje, ako njihov modem ne podrzava wifi 6, a ja recimo kupim router koji ima wifi 6 od Asusa da li ce mi raditi bez obzira sto njihov modem nema ili ne podrzava Wifi 6....
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ako ga stavljas u bridge na njihovom ruteru gasis wifi i dhcp, i sve ide preko tvog novog. Tako da trebalo bi raditi.

15 godina
offline
T-Com Internet

- prvo (ili ponovo)..

treba razlikovati riječi, modem i ruter..

 

modem je uređaj kojim imamo liniju, npr bakar-optika-mobilna-sat itd.

ruter je mrežni šef, ruta-put-pravilo + kutijice koje po primarnoj funkciji dobiju naziv, kao modem, nas, mediaplayer itd.. a dijelovi mogu biti dhcp-server, wlan-server, print-server, file-server, media-server + mrežni switch uobičajno 4-portni dok portovima ovisno o soft-klasi možemo mijenjati namjenu npr dmz-wan-balancing itd.. tj preklapanje funkcija-uloga, pa je AP u osnovi jednak ruteru i obrnuto samo je razlika koliko npr lan portova uređaj ima i koji je defalutno mod tj mogućnosti softwarea-podešavanja itd. (kao po klasama viša-niža.. ovisno o količini rama-roma koji soft može biti uključen itd pa do tog da je to sve samo software i može biti na računalu, tradicionlalno server s više mrežnih kartica i sl.).

 

modem-router... razlikujemo ih po tome što modem ima npr tel-rj11 priključak za adsl ili vdsl ili optika itd tj 'linija', dok router nema, tj routrer ima WAN (mrežni-jr45) port. Rotuer nema internet, tj njemu modem daje liniju...

- i spaja se upravo na WAN port, tj ova situacija, imamo modem-operatera i dodajemo svoj kupljeni router po želji (+ovisno što želimo od fičera, npr wlan ili gbe lan.. itd. u rasponu od 100-1000-više kn..)

-najjednostavnije, osnovno pravilo. Modem lan port na koji bi spojili računalo, npr lan1, spojite na wan port routera.. 99% će ostalo obaviti automatika, tj moderni soft bi trebao detektirati npr koliziju-subnet (postavke modema) i prilagoditi svoj subnet auotmatski (ili to moramo ručno). Ako je modem npr na 192.168.1.1 tad (treći broj) router postavite na bilo koji osim 1, npr 192.168.2.1 .. tj to je mreža-subnet i u svakoj je jedan router, jedan šef.

-durgi način, ako iz nekog razloga želimo može se isključiti npr dhcp ali je često povezan s wlan itd. dok modem u bridge modu ne radi ništa, tj tad se isključuju sve funkcije i daje samo liniju, bez npr firewalla i to se traži za npr potrebe firme (a tad se kupuje router odgovarajuće klase-zaštite-mogućnosti) koji će sve kvalitetno hendlati.. za kućne nepotrebno.

-ovisno o operateru (način kako server-centrala to radi) bridje-nat... kod nekih se može na modemu u opciji otvoriti portove, kod nekih ne tj zove se operater + ovisi se o mogućnosti uređaja-soft pa je npr fritz ok, ostali jedva..

-za nomralne kućne korisnike, ne treba, tj ako treba za npr gameserver tad se tek otvara port i tad je problem samo modem-linija, ne kupljeni router osim ako je soft-žnj klase (mogućnosti).

 

-kraće, router se spoji na wan port, upali i 99% radi.. sve ostalo je samoobjašnjivo jednostavnim pregledom opcija-softa ili dok gledate kutiju reklame.. npr podešavanje, router-ap mod itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
T-Com Internet

..tj. bit će brže sa wifi6 ukoliko koristiš uređaje koji podržavaju wifi6 , dakle ako uređaji ne podržavaju zaboravi na veće brzine.

https://www.cnet.com/home/internet/wi-fi-6-devices-top-compatible-phones-laptops-gadgets-routers-thus-far/

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Na koju mail adresu se salju prituzbe?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
prigovori@t.ht.hr

Tu sam slao reklamacije računa. Ne znam na što imaš prigovor.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
T-Com Internet

......Za Barracuda727......

 

Ne znam, ili nisam primjetio, je li ti receno.... ispricavam se, sto ponavljam.

 

Htio sam reci, ako namjeravas na HT i imati Max2 paket, preko ADSL...da vidis ovo...

Brzine interneta su otprilike ovakce...

ADSL 0.5 - 24 Mbos

VDSL  12 - 70 Mbps

Fiber Optika 50 - 1000 Mbps

 

Ovo su ti onako najlosije do najbolje brzine Downloada. Ako budes imao ADSL. vezu....imat ces max tu brzinu. I sad... Wi-FI. Ima tu 6 standarda. Zadnji  je AX ili Wi-FI 6, vjerojatno nazvat jer je 6 po redu.

Za tvoj slucaj je a/b/g/n dovoljan standard, ac i ax za iolen vece brzine npr optika.

Jedino ako mislis. unutar mreze, da uredaji kompatibilni s WI-FI ax ili 6, komuniciraju medusobno. Inace, po meni, nema smisla.

 

Pa ako je nesto spomenuo ove stvari, ja se ispricavam.....

Svako dobro

 

Moj PC  
0 1 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ma da to sam i mislio izmedu uredaja jer imam recimo samsung s21 sa wifi 6, i uspio nabaviti PS5 koji isto ima wifi 6, telka ima wifi 5 ali ono nema veze, ovo dvoje mi je bitno da ima wifi 6 pa zbog toga i pitam jer bih uzeo router da bas ima wifi 6, da mogu imat dobar signal i u podrumu i na katu,cisto zbog toga.....hvala za brzine....
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Objavljeno na stranicama HT-a kreću gigabitne brzine na optici od 16.4 2021, a ubrzo vjerovatno isto 16.4 i veće brzine na vdsl-u

 
4 0 hvala 2
16 godina
offline
T-Com Internet

A onda je ovdje receno

OK

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Znači da bakrena sirotinja može očekivati 100 Mbit max brzine. Da li postoji negdje cijenik ili će po istoj cijeni povećati brzine?
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

 

Jel moze link ako nije problem ili gdje tocno da se ide, obavjesti iskoce druge stvari a cjenici su razliciti,  tako da ja  to ne vidim na pageu  

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
marlo kaže...
Objavljeno na stranicama HT-a kreću gigabitne brzine na optici od 16.4 2021, a ubrzo vjerovatno isto 16.4 i veće brzine na vdsl-u

 Gdje mogu naći tu objavu?

3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Evo link https://www.hrvatskitelekom.hr/poslovni/veleprodaja/nacionalni-operatori/standardne-ponude

Evo i djela o super vektoringu izvuko sam ga iz standadne ponude da ne tražite sve
10 godina
offline
T-Com Internet

Ne znam koliko je bitno no to je za poslovne korisnike, tako da za vecinu tu vjerovatno nista.  

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Koji najveći profil koriste za one koji su na parici?

Uzeo sam onaj Turbo 50 što je bio maximum nekada i imam brzinu 50/10, najčešće je 51/11.
Prije je dowstream na routeru prikazivao 49 mpbs, a nedavno pregledom na routeru, max downstream je odjednom 69 mbps.

Postoji li mogućnost da oni meni puste 70 mbps ili ću morati nešto potpisati za to?

 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Da slažem se s tobom ali im je hakom uvjetovao da moraju prvo promjeniti ponudu prema poslovnim korisnicima odnosno drugim operaterima kako bi onda tek oni mogli isto nuditi te veće brzine. To će ti kroz koji dan tjedan biti objavlejno na njihovim stranicama
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
marlo kaže...
Evo link https://www.hrvatskitelekom.hr/poslovni/veleprodaja/nacionalni-operatori/standardne-ponude

Evo i djela o super vektoringu izvuko sam ga iz standadne ponude da ne tražite sve

 Cisto da na pomenem trenutno je u javnoj raspravi na HAKOM-ovoj stranici nova standardna ponuda hrvatskog telekoma za uslugu veleprodajnog pristupa koju sam vec na stranici dvije prije objavio. 

 

U njoj dolazi do promjene razreda brzina ADSL i VDSL pristupa tj. 

 

U članku 5.3 Cjenik za uslugu veleprodajnog širokopojasnog pristupa na temelju ADSL/VDSL tehnologije (uključujući i FTTC rješenje), mijenja se fusnota 2 na način da sada glasi: 2Dostupni razredi Internet brzina ADSL/VDSL pristupa su: za ADSL pristupe razred bez ograničenja,  za VDSL pristupe razred do 20/2Mbit/s, razred do 60/40Mbit/s te razred bez ograničenja.“

 

 

Dok su onih 1GBps za FTTH pristup uklonili i ostaje max do 500/250mbps. Tako da je uppitno hoće li sad od 16.4. krenuti sa gigabitnim brzinama na FTTH. 

 

Zanimljiv je ovaj razred bez ograničenja. Pretpostavljam da to znači da oni koji budu mogli na VDSL (vectoring i supervectoring) imati više od 60mbps će biti aktivirana ta opcija. Znači ukoliko netko bude imao VDSL supervectoring i propusnost mu bude 200mbps onda će i imati tu maximalnu brzinu downloada.  Druga stvar ako ovih 60/40mbps nije typo greška izgleda da će i upload biti mnogo veći nego što je trenutnih max 10mbps. 

 

U zahtjevu za pokretanjem postupka izmjene Standardne ponude, HT je naveo kako izmjene nisu opsežne niti na strani operatora korisnika BSA usluge zahtijevaju značajnije intervencije u vlastitoj mreži i uslugama. Nadalje, HT navodi kako je riječ o tehničkoj promjeni u HT mreži, a koje promjene će se odnositi na maloprodajne i veleprodajne korisnike. Ističe kako će predloženim promjenama prestati rezervacija pojasne širine (eng. bandwith) po uslugama (eng. Unlimited service), da će se iskoristiti puna  pojasna širina linije (drugim riječima, korisniku će se omogućiti najveća moguća moguću brzina pristupa Internetu), da će se optimizirati rad usluga te da će se linijska brzina prilagođavati bez prekida usluge (npr. uslijed vremenskih nepogoda).

 

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nisam znao da vectoring omogućava 200Mbits na bakru. Ja sam 300m od ormarića. Tehničar mjerio brzinu parice. U utičnici izmjerio 96Mbits, a na stupu pored kuće 100Mbita. Vectoring je omogućen. To je bar pisalo na njegovom mjernom uređaju. Trenutno sam na max opciji preko bakra. 60Mbit. I toliko je i isporučeno.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 12:58 (izzy007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
izzy007 kaže...
Nisam znao da vectoring omogućava 200Mbits na bakru. Ja sam 300m od ormarića. Tehničar mjerio brzinu parice. U utičnici izmjerio 96Mbits, a na stupu pored kuće 100Mbita. Vectoring je omogućen. To je bar pisalo na njegovom mjernom uređaju. Trenutno sam na max opciji preko bakra. 60Mbit. I toliko je i isporučeno.

 

Ne omogućava. Prema HT-ovoj tablici sa vectoringom max ide do 115mbps na udaljenosti oko 50m. 

To što je on tebi izmjerio čak i odgovara po toj tablici, u njoj piše 300m max 96,832mbps.

 

A na supervectoringu tablica pokazuje max 300mbps na udaljenosti oko 50m. Preko supervectoringa tebi max bi mjerilo negdje oko 200mbps na tih 300m.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Sad je samo pitanje zašto nisu pustili supervectoring. Ili to još uvijek nije u planu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Cijeli zivot sam bio na parici, uzas zivi, brzine sramotne, najvise do 800 kbps, kada mi je istekao ugovor, raskinuo i presao na tele 2 pokucni 4G internet i to je cak i bilo ok, e sad da seronje nisu smanjili na 200 GB mj max brzinu, jos bih i ostao jer mi je bio noc i dan u odnosu na paricu,ali sam vidio da imam mogucnost do 50 mbps i to VDSL nedugo su u blizini mene updatetali centralu nekakvu tj ili su ju napravili ili sto neznam ugl kao da sad ide preko to druge a ne glavne u centru,bas mi danas provjerili pa cemo vidjet, teletu nedam vise niti lipe, a o optici da i ne govorim, na tom popisu sam od kad sam prvi put cuo za optiku, od centra tj glavne centrale sam ravno 1,5 km,ma nek svi idu u 3pm.........
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Jel' ovako bolje?

 

Nisam ja kriv ako forum uništi kvalitetu slike.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
izzy007 kaže...
Sad je samo pitanje zašto nisu pustili supervectoring. Ili to još uvijek nije u planu?

 Vjerovatno zato jer nisu kupili opremu

8 godina
offline
T-Com Internet

Ima tko na optici problema s padom brzine navečer? Mom prijatelju se to događalo na A1, a netko me je s foruma uvjeravao da je to nemoguće. Evo ja imam Preko HT-a 200/100 i navečer je brzina oko 50/90 i ping 137. Ima tko ideju? Preko dana je sve uredno.

EDIT: sad je 30/110 i ping 37 zadnjih par mjerenja nakon restarta routera.

 

Povezan sam direktno na router sa UTP kabelom, nemam nikakv firewall koji smeta... ništa..

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 22:19 (Clarkec).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gnjili kaže...
izzy007 kaže...
Sad je samo pitanje zašto nisu pustili supervectoring. Ili to još uvijek nije u planu?

 Vjerovatno zato jer nisu kupili opremu

 Imaju već opremu instaliranu koja podržava supervectoring. 

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...

Ima tko na optici problema s padom brzine navečer? Mom prijatelju se to događalo na A1, a netko me je s foruma uvjeravao da je to nemoguće. Evo ja imam Preko HT-a 200/100 i navečer je brzina oko 50/90 i ping 137. Ima tko ideju? Preko dana je sve uredno.

EDIT: sad je 30/110 i ping 37 zadnjih par mjerenja nakon restarta routera.

 

Povezan sam direktno na router sa UTP kabelom, nemam nikakv firewall koji smeta... ništa..

 Meni se večeras prvi put dogodio ovaj problem, čuo sam od više ljudi da je bilo problema danas.

 

Inače mi je bilo normalno sve, čak i navečer.

Say hello to my little friend
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice