T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.364
|
čitano: 6.301.716
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
R36 kaže...
JohnMatrix kaže...
R36 kaže...
JohnMatrix kaže...
R36 kaže...

Na wifi-u trenutno nećete nikad imat veću brzinu od 500mbps, osim ako nemate Huawei router i Huawei mob. 

 

Ja imam A1 optiku i max mi je na Iphoneu do 500-550mbps

 Izgleda da je netko markiral u školi kad je išla lekcija "Osnove Wi-Fi-a".

Kako si me zeznuo 

 

 

 

Samo nemoj markirati sljedeći put i kupi si malo bolji mob, evo ti slika, mob je Mi 9t pro na wifi 5,inače laptop sa wifi 6 ima preko 800mbita download i 500 upload a moj ruter nije Huawei a nije ni Huawei mob.

Amaterizam...

 

P40 Pro + Honor (Huawei) router na WIFI-u.

 

Kad dobiješ s mobitelom preko 900 mbps - javi se.

 

Hahaha krivu sliku si pronašao na netu,to je slika za prijavu kvara rutera,vidi se da upload ne radi dobro.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
JohnMatrix kaže...
R36 kaže...
JohnMatrix kaže...
R36 kaže...
JohnMatrix kaže...
R36 kaže...

Na wifi-u trenutno nećete nikad imat veću brzinu od 500mbps, osim ako nemate Huawei router i Huawei mob. 

 

Ja imam A1 optiku i max mi je na Iphoneu do 500-550mbps

 Izgleda da je netko markiral u školi kad je išla lekcija "Osnove Wi-Fi-a".

Kako si me zeznuo 

 

 

 

Samo nemoj markirati sljedeći put i kupi si malo bolji mob, evo ti slika, mob je Mi 9t pro na wifi 5,inače laptop sa wifi 6 ima preko 800mbita download i 500 upload a moj ruter nije Huawei a nije ni Huawei mob.

Amaterizam...

 

P40 Pro + Honor (Huawei) router na WIFI-u.

 

Kad dobiješ s mobitelom preko 900 mbps - javi se.

 

Hahaha krivu sliku si pronašao na netu,to je slika za prijavu kvara rutera,vidi se da upload ne radi dobro.

Takav mi je upload od početka...al meni nebitan. Bitan mi je download.

 

Tema na bug.hr - Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s - moj post od ned 4.10.2020 12:06 - tu ti je ta slika.

 

Tješi se da sam skinuo sliku s interneta.

 

17mj na forumu - aj zakasnit ćeš u školu...

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 9:03 (R36).
9 godina
offline
T-Com Internet

Kako ti je onda upload tako nizak?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tascam kaže...

Kako ti je onda upload tako nizak?

O tome smo već pričali. Iskreno ne znam u čemu je fora a nije da sam se nešto žalio prema A1.

 

Pretpostavljam da je tako na wifi-u., a da bi drugačije bilo da je laptop spojen direktno na router.

 

Pitao sam ih da li mogu koristit svoj ruoter, rekli su ne...i onda sam ih ja ignorirao i spojio Honor router (WIFI6) na A1 router...i brzina je bolja/stabilnija/manje smetnji/veći kapacitet...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 12:03 (R36).
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
R36 kaže...
Tascam kaže...

Kako ti je onda upload tako nizak?

O tome smo već pričali. Iskreno ne znam u čemu je fora a nije da sam se nešto žalio prema A1.

 

Pretpostavljam da je tako na wifi-u., a da bi drugačije bilo da je laptop spojen direktno na router.

 

Pitao sam ih da li mogu koristit svoj ruoter, rekli su ne...i onda sam ih ja ignorirao i spojio Honor router (WIFI6) na A1 router...i brzina je bolja/stabilnija/manje smetnji/veći kapacitet...

 

 Nisi ih ignorirao nego je i dalje njihov router glavni. A to što ćeš ti poslije njihovog routera spajati bilo lan ili WIFI njih nije briga.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zvao je tennicar danas,sutra ce doci spojiti 1gb😀..kaze ide mesh,ss3 modem i Nokia ont
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
DDavorin kaže...
R36 kaže...
Tascam kaže...

Kako ti je onda upload tako nizak?

O tome smo već pričali. Iskreno ne znam u čemu je fora a nije da sam se nešto žalio prema A1.

 

Pretpostavljam da je tako na wifi-u., a da bi drugačije bilo da je laptop spojen direktno na router.

 

Pitao sam ih da li mogu koristit svoj ruoter, rekli su ne...i onda sam ih ja ignorirao i spojio Honor router (WIFI6) na A1 router...i brzina je bolja/stabilnija/manje smetnji/veći kapacitet...

 

 Nisi ih ignorirao nego je i dalje njihov router glavni. A to što ćeš ti poslije njihovog routera spajati bilo lan ili WIFI njih nije briga.

 Ja sam htio da moj bude glavni...tek naknadno neke stvari skužio.

9 godina
offline
T-Com Internet

Jel ima kakvih novih info. da će na bakru povećati osnovnu brzinu da 20 na 50 mbita.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
lola25 kaže...

Jel ima kakvih novih info. da će na bakru povećati osnovnu brzinu da 20 na 50 mbita.

 

Baš si me nasmijao. Zašto i čemu točno? Pa nije da je bakar ko optika pa da ide koliko pustiš :D Ako sad imaš max 20, do optike ćeš uživat na max 20 :D A turbo (ako imaš mogućnosti) je ionak 10kn ili takneš, tak da sorry ako nisam shvatio tvoje pitanje.

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
lola25 kaže...

Jel ima kakvih novih info. da će na bakru povećati osnovnu brzinu da 20 na 50 mbita.

 Pa mogu vam oni pustiti 50mbs bez problema ako ima teh mogućnosti u vašoj situaciji, ak ste u krugu od centrale/VDSL Kabineta cca 100-500m bude išlo, al ako ste na nekih kilometar i pol ili više 50 mbs baš i neće ići. 

LP
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
lola25 kaže...

Jel ima kakvih novih info. da će na bakru povećati osnovnu brzinu da 20 na 50 mbita.

 

Mislim da ces prije imati vece mobilne 4G/5G brzine nego vece brzine na postojecem bakru

15 godina
offline
T-Com Internet

Postoji li opcija samo internet (optika) bez telefona ili tv-a? I kolika je cijena? Vidim na netu ima net+tel za 239kn bez Magente1, ne mogu pronaći opciju samo internet ako postoji.

Lokacija je ZG.

 

Zvali su me agenti i rekli da postoji infrastruktura do zgrade, trebalo bi zatražiti zahtjev da mi ju i uvedu do stana.

 

Koliko vi plaćate net kod njih?

 

edit: pričao sa agentom, nema samo internet opcije za optiku. Prvo bih trebao uzeti ASDL kod njih i tražiti zahtjev za optiku i toeto zapravo.

Možda bih čak išao i na Magenta1 opciju, to moram još razmisliti.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 13:00 (Pero Dinamit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

optika dolazi samo u paketu

ni ja nisam htio nista drugo osim neta, ali nije islo

 

na kraju sam uzeo Max2 paket (optika+ip telefonija) s tim da kad je tehnicar dosao to uvesti, rekao sam mu da uopce ne mora spajati telefon tako da ga je uzeo sa sobom (nisam nikad ni potpisao za taj telefon)

 

preko prodajnog predstavnika sam dogovorio optiku (uselio u novo izgradjenu zgradu pa su nas obljetali ti t-com predstavnici) za 149kn mjesecno (200/100Mbit) na ugovor od 2g

 

bolje ti je sa tim predstavnicima dogovoriti ponude nego direktno preko t-coma jer su ovi predstavnici ovlasteni za ponuditi puno bolje dealove

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Prijete mi iz t-coma da će mi podići račun za 50 kn. Imam 3ui1 neki paket.

Dosad sam plaćao 229 kn, brzina 50/10.

 

E sad, imate li neku preporuku operatera, minimalno da je 50/10 stabilna brzina, jer nažalost do zgrade nemam optike pa sam osuđen na bakar i hibride, mada mi je centrala 50 metara od mene.

 

Ili možda neki "pokućni" net?

 

Mjesečno znam imati u prosjeku 500GB prosjeka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jarvan kaže...

Prijete mi iz t-coma da će mi podići račun za 50 kn. Imam 3ui1 neki paket.

Dosad sam plaćao 229 kn, brzina 50/10.

 

E sad, imate li neku preporuku operatera, minimalno da je 50/10 stabilna brzina, jer nažalost do zgrade nemam optike pa sam osuđen na bakar i hibride, mada mi je centrala 50 metara od mene.

 

Ili možda neki "pokućni" net?

 

Mjesečno znam imati u prosjeku 500GB prosjeka.

 Ako na HT-u imate 50/10 imat će te i na drugim operaterima ( ako pordaju uslugu pod takvim profilom ), na kraju dana svi ipak rade iz HTove centrale/kabinete šta se bakra tiće.

 

Što se ''pokućnih'' tiće trentno nema ni jedan da je više od 400gb. 

LP
11 godina
offline
T-Com Internet

Koje laži čovječe..

 

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/telemach-planira-pokriti-trecinu-hrvatske-svojom-10-giga-optickom-mrezom-136671

 

Telemach Hrvatska spreman je korisnicima ponuditi pristup prvoj hrvatskoj 10 Giga optičkoj mreži, uz tri paketa koja kombiniraju superbrzi internet i fiksnu telefoniju na najbržoj mreži u zemlji. Telemach u sljedećih pet godina svojom 10 Giga optičkom mrežom planira pokriti trećinu Hrvatske, odnosno više od 500.000 kućanstava, navodi se u priopćenju.

 

Telemach Hrvatska postao je dijelom United Grupe u svibnju 2019., kada ga je preuzeo vodeći telekomunikacijski i medijski operator u jugoistočnoj Europi, sa sjedištem u Nizozemskoj.

 

 

Ako se ne varam, vlasnik telemacha je srbin (no "sjediste u nizozemskoj" zvuci puno bolje od toga :D) - zaposlenici telemacha (bivseg tele2) u Zagrebu masovno ili daju otkaze ili dobivaju jer se sve outsourca u Beograd gdje je jeftinija radna snaga

Jedini zaposleni koji im trebaju su ovi po ducanima sto prodaju pakete

 

tako da ove fantazuke oko masovnog prosirenja optike (i to jos nudjenja 10Gbps) su prodavanje magle - mislim da bi se cak i lopovi iz t-coma posramili ovakvih lazi :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 15:35 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Kaze tehnicar prvi u Požegi

 

16 godina
offline
T-Com Internet

Zakaj ti je ping tako visok za optiku...kod mene neprelazi 2...

Btw javi kak ti skida sa torrenta ili gaming servisa i jel oscilira brzina tokom iste 

 

Welcome 2 the 1Gbps club 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Otkad su spojili je 7...i kad mjerim stalno je 7 i kaze tehnicar da je samo u pž dosao 1 ont za mene....ocito nece to jos skoro u masovnu prodaju brzine...

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 17:12 (galinjo24).
16 godina
offline
T-Com Internet

Svaka cast T-comu sto se tice nasih  slucaja i brze realizacije...nadam se da ce svi moc imat 1Gbps do kraja godine koji su korisnici ili budu postali tj. Imali mogucnosti za optiku 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 17:16 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Jos ako ispostuju da bude 10kn kao sto pise na ugovoru..ahha

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 18:15 (galinjo24).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
srcipesak kaže...
lola25 kaže...

Jel ima kakvih novih info. da će na bakru povećati osnovnu brzinu da 20 na 50 mbita.

 

Baš si me nasmijao. Zašto i čemu točno? Pa nije da je bakar ko optika pa da ide koliko pustiš :D Ako sad imaš max 20, do optike ćeš uživat na max 20 :D A turbo (ako imaš mogućnosti) je ionak 10kn ili takneš, tak da sorry ako nisam shvatio tvoje pitanje.

 Ma kakva optika. Dok dodje do mene ostariti ću :D

Pitam za osnovnu brzinu na bakru. Sad je 20 mbita. Do 2016 je bila 5mbita :D

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...
lola25 kaže...

Jel ima kakvih novih info. da će na bakru povećati osnovnu brzinu da 20 na 50 mbita.

 Pa mogu vam oni pustiti 50mbs bez problema ako ima teh mogućnosti u vašoj situaciji, ak ste u krugu od centrale/VDSL Kabineta cca 100-500m bude išlo, al ako ste na nekih kilometar i pol ili više 50 mbs baš i neće ići. 

 Pa mogu za 10KN. 

Pitam jesu se udostojili podići free brzinu do 50mbita

10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ako dobro primjećujem dio naselja koji je bio na bakrenom kablu a u međuvremenu je netko od ISP provukao optiku i dio korisnika napustilo bakar tada su ukupne smetnje među paricama tog kabla postale manje te se brzina može podići .... inače ništa od povećanja.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet

@galinjo24

 

Kojom brzinom ti se skidaju torrenti ili igre sa razl.servisa, tj. neki prosjek...

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 23:15 (4mal).
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Fanu kaže...

Koje laži čovječe..

 

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/telemach-planira-pokriti-trecinu-hrvatske-svojom-10-giga-optickom-mrezom-136671

 

Telemach Hrvatska spreman je korisnicima ponuditi pristup prvoj hrvatskoj 10 Giga optičkoj mreži, uz tri paketa koja kombiniraju superbrzi internet i fiksnu telefoniju na najbržoj mreži u zemlji. Telemach u sljedećih pet godina svojom 10 Giga optičkom mrežom planira pokriti trećinu Hrvatske, odnosno više od 500.000 kućanstava, navodi se u priopćenju.

 

Telemach Hrvatska postao je dijelom United Grupe u svibnju 2019., kada ga je preuzeo vodeći telekomunikacijski i medijski operator u jugoistočnoj Europi, sa sjedištem u Nizozemskoj.

 

 

Ako se ne varam, vlasnik telemacha je srbin (no "sjediste u nizozemskoj" zvuci puno bolje od toga :D) - zaposlenici telemacha (bivseg tele2) u Zagrebu masovno ili daju otkaze ili dobivaju jer se sve outsourca u Beograd gdje je jeftinija radna snaga

Jedini zaposleni koji im trebaju su ovi po ducanima sto prodaju pakete

 

tako da ove fantazuke oko masovnog prosirenja optike (i to jos nudjenja 10Gbps) su prodavanje magle - mislim da bi se cak i lopovi iz t-coma posramili ovakvih lazi :D

 

Zapravo sada pravi vlasnik je ako se ne varam veliki engleski fond.

https://www.bcpartners.com/

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Zvala sam njihovu SZK prije nekoliko mjeseci da se raspitam koliko bi me došao samo optički internet, jer tu informaciju skrivaju na svojim stranicama.

 

Rekli su mi da mogu uzeti samo optički internet i da je cijena 225 kn mjesečno bez ugovorne obveze, a 220 kn mjesečno uz ugovornu obvezu na 12 mjeseci.

 

To se zove Ultra maxnet paket i ima u njihovom cjeniku fiksnih usluga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 6:40 (peppermint).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

4mal nije povuklo vise od 75mb koliko sam skidao...al prosjek 70...

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 6:54 (galinjo24).
11 godina
offline
T-Com Internet

Što svi mjerite brzinu HT - HT ?

Probaj prema serveru u Amsterdamu ili Hamburgu pa slikaj....

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
pukycro kaže...

Što svi mjerite brzinu HT - HT ?

Probaj prema serveru u Amsterdamu ili Hamburgu pa slikaj....

 

 

Hamburg

 

https://www.speedtest.net/result/11406213552.png

 

Amsterdam

 

https://www.speedtest.net/result/11406254858.png

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice