T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.365
|
čitano: 6.302.292
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Jel' znate za kakve novosti oko širenja vektoringa i g.fasta? Zapeo sam na vDSL 8b 35/5 već dulje vrijeme pa se nadam da će uskoro doći nešto bolje...

 Ja bi se nadovezao s pitanjem o širenju VDSL tehnologije za nas koji smo ostali na ADSL 3.5/0.5.

Prije su VDSL ormari nicali ko gljive poslije kiše a u zadnjih godinu dana nijedan novi nisam vidio.

Izgleda da su potpuno odustali i fokusirali se na optiku, barem tu u Zg.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
15 godina
online
Re: T-Com Internet
birra kaže...

Evo čisto da "pohvalim" t-com. Ovako se ponašaju prema dugogodišnjim korisnicima.. Uglavnom iza ponoći počne: 


 

O čemu se uopće radi, kad već "hvališ" bilo bi zgodno da nije samo nebitna random slika.

I zašto misliš da je to (to što je), zavjera protiv dugogodišnjih korisnika?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 10:12 (Bitanga).
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Evo vdsl okolica Varazdina. Vise nego zadovoljan, konstantnih 50 a ponekad i vise 😂
Black Spider
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Poceli su provađat optiku u mojoj ulici(kustošijanska) tak da mozda me prikljuce prije 1.6 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 13:57 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bitanga kaže...
birra kaže...

Evo čisto da "pohvalim" t-com. Ovako se ponašaju prema dugogodišnjim korisnicima.. Uglavnom iza ponoći počne: 


 

O čemu se uopće radi, kad već "hvališ" bilo bi zgodno da nije samo nebitna random slika.

I zašto misliš da je to (to što je), zavjera protiv dugogodišnjih korisnika?

Nebitna random slika? Slika jasno govori kakvo je stanje sa latencijom poslije ponoći. Evo ista ta od sinoć usporedno sa trenutnim stanjem.

Ne vidiš razliku?


Da ne govorim o upload speedu koji je sa "solidnih" 4.5 - 5, pao na 2mbps. 
A naravno, dragi t-com operateri me uvjeravaju da ja ne mogu imati više.. Iako sam imao više, godinama.

Smiješno.


Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 14:02 (birra).
15 godina
online
Re: T-Com Internet
birra kaže...
Bitanga kaže...
birra kaže...

Evo čisto da "pohvalim" t-com. Ovako se ponašaju prema dugogodišnjim korisnicima.. Uglavnom iza ponoći počne: 


 

O čemu se uopće radi, kad već "hvališ" bilo bi zgodno da nije samo nebitna random slika.

I zašto misliš da je to (to što je), zavjera protiv dugogodišnjih korisnika?

Nebitna random slika? Slika jasno govori kakvo je stanje sa latencijom poslije ponoći. Evo ista ta od sinoć usporedno sa trenutnim stanjem.

Ne vidiš razliku?


Da ne govorim o upload speedu koji je sa "solidnih" 4.5 - 5, pao na 2mbps. 
A naravno, dragi t-com operateri me uvjeravaju da ja ne mogu imati više.. Iako sam imao više, godinama.

Smiješno.


 

Latencija prema čemu? Random je slika jer se niti ne zna što koristiš za test i po čemu su to relevantni rezultati.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
online
Re: T-Com Internet
Bitanga kaže...
birra kaže...
Bitanga kaže...
birra kaže...

Evo čisto da "pohvalim" t-com. Ovako se ponašaju prema dugogodišnjim korisnicima.. Uglavnom iza ponoći počne: 


 

O čemu se uopće radi, kad već "hvališ" bilo bi zgodno da nije samo nebitna random slika.

I zašto misliš da je to (to što je), zavjera protiv dugogodišnjih korisnika?

Nebitna random slika? Slika jasno govori kakvo je stanje sa latencijom poslije ponoći. Evo ista ta od sinoć usporedno sa trenutnim stanjem.

Ne vidiš razliku?


Da ne govorim o upload speedu koji je sa "solidnih" 4.5 - 5, pao na 2mbps. 
A naravno, dragi t-com operateri me uvjeravaju da ja ne mogu imati više.. Iako sam imao više, godinama.

Smiješno.


 

Latencija prema čemu? Random je slika jer se niti ne zna što koristiš za test i po čemu su to relevantni rezultati.

 

To je valjda ovaj test koji koristiš. www.azurespeed.com

Užasan je. Evo mojeg grafa. Btw na optici sam 500/250 i ping mi je 4ms prema HTu.

Ove brojke su smiješne, pogotovo jer su svi ovi peakovi kada sam pomicao miša (imam zvijer od Ryzena 9 5900X). Test je vjerojatno teško smeće.

 

EDIT: Evo, sad mi je zakucan na 262ms. Refresham stranicu pa je 39. Uglavnom, smeće od stranice, ja to ne bih uzimao kao neki relevantni test.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 14:16 (Bitanga).
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bitanga kaže...
Bitanga kaže...
birra kaže...
Bitanga kaže...
birra kaže...

Evo čisto da "pohvalim" t-com. Ovako se ponašaju prema dugogodišnjim korisnicima.. Uglavnom iza ponoći počne: 


 

O čemu se uopće radi, kad već "hvališ" bilo bi zgodno da nije samo nebitna random slika.

I zašto misliš da je to (to što je), zavjera protiv dugogodišnjih korisnika?

Nebitna random slika? Slika jasno govori kakvo je stanje sa latencijom poslije ponoći. Evo ista ta od sinoć usporedno sa trenutnim stanjem.

Ne vidiš razliku?


Da ne govorim o upload speedu koji je sa "solidnih" 4.5 - 5, pao na 2mbps. 
A naravno, dragi t-com operateri me uvjeravaju da ja ne mogu imati više.. Iako sam imao više, godinama.

Smiješno.


 

Latencija prema čemu? Random je slika jer se niti ne zna što koristiš za test i po čemu su to relevantni rezultati.

 

To je valjda ovaj test koji koristiš. www.azurespeed.com

Užasan je. Evo mojeg grafa. Btw na optici sam 500/250 i ping mi je 4ms prema HTu.

Ove brojke su smiješne, pogotovo jer su svi ovi peakovi kada sam pomicao miša (imam zvijer od Ryzena 9 5900X). Test je vjerojatno teško smeće.

 

EDIT: Evo, sad mi je zakucan na 262ms. Refresham stranicu pa je 39. Uglavnom, smeće od stranice, ja to ne bih uzimao kao neki relevantni test.

 

Nije test smeće nego ti je, poprilično sam siguran, nešto skidalo u pozadini pa je zato latencija u tom periodu bila tako visoka. 
Taj ping od 4ms je kad mjeriš prema Mostaru vjerojatno.. Ovaj server sa stranice je u Frankfurtu, stoga na te tvoje 4, slobodno dodaš 30-40, što onda ispadne average od 37, kao što ti i je. 

Bit toga o čemu pričam je ta krivulja, koja tebi čak i pri latenciji od 200-300 stoji ravno. Baci oko na moj graf od sinoć. Svake sekunde pada i skače sa 60 na 600. Svi oni koji su ikada zaigrali nešto online, vjerojatno znaju što su ping spikeovi i koliko je neugodno kad se dese. Ne da je neugodno, nego apsolutno neigrivo. E pa meni t-com priušti te spikeove na 4-5 sati, a ne par minuta. 

Stoga, tko god čita - izbjegavajte ove klošare. Pogotovo raditi ikakve ugovore s njima. Kratko i jasno! 

Također, tko god čita, molim preporuku. Ima li ijedan pošten provider u Hrv ili smo rupa bez dna? 
Hvala.

15 godina
online
Re: T-Com Internet
birra kaže...

Nije test smeće nego ti je, poprilično sam siguran, nešto skidalo u pozadini pa je zato latencija u tom periodu bila tako visoka. 
Taj ping od 4ms je kad mjeriš prema Mostaru vjerojatno.. Ovaj server sa stranice je u Frankfurtu, stoga na te tvoje 4, slobodno dodaš 30-40, što onda ispadne average od 37, kao što ti i je. 

Bit toga o čemu pričam je ta krivulja, koja tebi čak i pri latenciji od 200-300 stoji ravno. Baci oko na moj graf od sinoć. Svake sekunde pada i skače sa 60 na 600. Svi oni koji su ikada zaigrali nešto online, vjerojatno znaju što su ping spikeovi i koliko je neugodno kad se dese. Ne da je neugodno, nego apsolutno neigrivo. E pa meni t-com priušti te spikeove na 4-5 sati, a ne par minuta. 

Stoga, tko god čita - izbjegavajte ove klošare. Pogotovo raditi ikakve ugovore s njima. Kratko i jasno! 

Također, tko god čita, molim preporuku. Ima li ijedan pošten provider u Hrv ili smo rupa bez dna? 
Hvala.

 

Ja produljio ugovor s njima neki dan. Hvala na savjetu.

No, zajebanciju na stranu, bez optike ne treba ni očekivati neka čuda na analognim linijama. Ono, vešmašina koja radi po noći ti može radit lag spikeove.

 

EDIT: moje skidanje izgleda ne utječe na latenciju, sad sam vrtio speedtest istovremeno kad i latency test, i brojke se ne mijenjaju. A na 500 mbita je ostalo normalno korištenje gotovo zanemarivo. A s obzirom da mi je refresh stranice onaj puta odmah vratio brojke na normalne nekako sam uvjerenja da podaci nisu točni, tj. nepouzdani su. Ali ako imaš probleme sa lag spikeovima u igrama to definitivno nije nešto što bi se trebalo događati u redovitim intervalima.

 

Uglavnom, ako mjeriš latency prema serverima koji su daleko od tebe logično je da će brojke biti i veće i nestabilnije. Ne prolazi to sve kroz HTove žice i servere do tamo. Ali po mom iskustvu HT ima dobre rute i sigurno ne blokiraju tebi nešto namjerno, inače bi svima tako bilo. Veći je problem kod tebe u lokalnoj petlji. Mjeri ping po noći do nekih tebi najbližih servera pa da se napravi usporedba.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 15:21 (Bitanga).
4 godine
offline
T-Com Internet

Meni je nedavno tehničar promjenio neke žice, telefonsku utičnicu, tel. kabel i router jer je uređajem izmjerio gubitke u brzini i još nekim stvarima. Išao čovjek korak po korak i svaki puta kada bi nešto zamjenio, brzina bi se malo popravila. Na kraju me popeo s 25 na 32 mbpsa. Nije wow, ali opet primjeti se.

 
3 0 hvala 0
9 godina
online
Re: T-Com Internet
birra kaže...

Stoga, tko god čita - izbjegavajte ove klošare. Pogotovo raditi ikakve ugovore s njima. Kratko i jasno!

 Evo ja citam, sto bi onda ti ovima sto citaju preporucio da uzmu? Mislis da A1 ima bolji peering? Opce je poznato da je tcom najbolji isp u Hrvata, samim time i najskuplji, pa eto, sto bi ti preporucio onda?

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Poceli su provađat optiku u mojoj ulici(kustošijanska) tak da mozda me prikljuce prije 1.6 

 

 

 To bi mogla bit Optika-kabel a ne T-com ak si u Gornjoj Kustošiji, provjeri na http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Kakvi "stručnjaci" rade u tom uhljebničkom Hakomu da niti jedan pišljivi ORDER BY ne mogu staviti na query
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Antropofob kaže...
4mal kaže...

Poceli su provađat optiku u mojoj ulici(kustošijanska) tak da mozda me prikljuce prije 1.6 

 

 

 To bi mogla bit Optika-kabel a ne T-com ak si u Gornjoj Kustošiji, provjeri na http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza

 pod 89. pise T-com....

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2021 13:51 (4mal).
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
birra kaže...

Stoga, tko god čita - izbjegavajte ove klošare. Pogotovo raditi ikakve ugovore s njima. Kratko i jasno!

 Evo ja citam, sto bi onda ti ovima sto citaju preporucio da uzmu? Mislis da A1 ima bolji peering? Opce je poznato da je tcom najbolji isp u Hrvata, samim time i najskuplji, pa eto, sto bi ti preporucio onda?

  Prije nego citiras, barem procitaj do kraja post. Ispod ovoga sam napisao da mi netko preporuci drugog providera ako ima ijedan pošten u Hrv ili smo, što je vjerojatnija opcija, rupa bez dna. 

 

Ono što mi izgleda kao sasvim solidna opcija je uzeti flat internet na mobitelu i koristiti za pc kao hotspot. Nije idealno, al barem ne plaćaš po zlato dodatni internet koji uglavnom ne radi kako treba..

 

Neka se uhvate popravljanja parica, ako je već problem u njima.. Optiku sumnjam da ću vidjeti narednih 15 godina.

 

@bitanga hvala na odgovoru.. Neću preko foruma ionako rijesit problem. Cisto sam se dosao isplakati. :) 

9 godina
online
Re: T-Com Internet
birra kaže...

Prije nego citiras, barem procitaj do kraja post. Ispod ovoga sam napisao da mi netko preporuci drugog providera ako ima ijedan pošten u Hrv ili smo, što je vjerojatnija opcija, rupa bez dna. 

Ono što mi izgleda kao sasvim solidna opcija je uzeti flat internet na mobitelu i koristiti za pc kao hotspot. Nije idealno, al barem ne plaćaš po zlato dodatni internet koji uglavnom ne radi kako treba..

Neka se uhvate popravljanja parica, ako je već problem u njima.. Optiku sumnjam da ću vidjeti narednih 15 godina.

 Procitao sam do kraja, ali si u tom dijelu bio kontradiktoran, pa sam taj dio izbacio, obzirom da ti je cijeli post bio kontradiktoran sam po sebi.

 

Reci, sto mislis kojim putem taj tvoj flat internet na mobitelu ide? Sto mislis da peering ide nekim drugim putanjama prema svijetu od tvog fiksnog interneta? Osvrces se na optiku, sto mislis kojim putem internet s optike ide prema svijetu u odnosu na vdsl? Istim rutama ili imaju neke "posebne" za ove vrste interneta pa ce samim time, i latencija prema serveru u frankfurtu koji si mjerio bit bolja na ovim opcijama? Ne ide to tako.

 

Parice se nemogu i nece ikad igdje popravljat u nekom vecem obimu jer je apsolutno redundantno. Treba se skratit petlja i time ce se ljudima poboljsat internet na vec postojecim paricama. Ostalo se krpa po potrebi i siri se optika.

Zasto su stali s vdsl ormaricima jedino nisam siguran

12 godina
offline
T-Com Internet

Imate li internet zove me rodica sa tcoma da ako koga znam da provjerim navodno je veliki kvar u Šibensko Kninskoj županiji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Koja lokacija ?

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: T-Com Internet
birra kaže...
Bitanga kaže...
Bitanga kaže...
birra kaže...
Bitanga kaže...
birra kaže...

Evo čisto da "pohvalim" t-com. Ovako se ponašaju prema dugogodišnjim korisnicima.. Uglavnom iza ponoći počne: 


 

O čemu se uopće radi, kad već "hvališ" bilo bi zgodno da nije samo nebitna random slika.

I zašto misliš da je to (to što je), zavjera protiv dugogodišnjih korisnika?

Nebitna random slika? Slika jasno govori kakvo je stanje sa latencijom poslije ponoći. Evo ista ta od sinoć usporedno sa trenutnim stanjem.

Ne vidiš razliku?


Da ne govorim o upload speedu koji je sa "solidnih" 4.5 - 5, pao na 2mbps. 
A naravno, dragi t-com operateri me uvjeravaju da ja ne mogu imati više.. Iako sam imao više, godinama.

Smiješno.


 

Latencija prema čemu? Random je slika jer se niti ne zna što koristiš za test i po čemu su to relevantni rezultati.

 

To je valjda ovaj test koji koristiš. www.azurespeed.com

Užasan je. Evo mojeg grafa. Btw na optici sam 500/250 i ping mi je 4ms prema HTu.

Ove brojke su smiješne, pogotovo jer su svi ovi peakovi kada sam pomicao miša (imam zvijer od Ryzena 9 5900X). Test je vjerojatno teško smeće.

 

EDIT: Evo, sad mi je zakucan na 262ms. Refresham stranicu pa je 39. Uglavnom, smeće od stranice, ja to ne bih uzimao kao neki relevantni test.

 

Nije test smeće nego ti je, poprilično sam siguran, nešto skidalo u pozadini pa je zato latencija u tom periodu bila tako visoka. 
Taj ping od 4ms je kad mjeriš prema Mostaru vjerojatno.. Ovaj server sa stranice je u Frankfurtu, stoga na te tvoje 4, slobodno dodaš 30-40, što onda ispadne average od 37, kao što ti i je. 

Bit toga o čemu pričam je ta krivulja, koja tebi čak i pri latenciji od 200-300 stoji ravno. Baci oko na moj graf od sinoć. Svake sekunde pada i skače sa 60 na 600. Svi oni koji su ikada zaigrali nešto online, vjerojatno znaju što su ping spikeovi i koliko je neugodno kad se dese. Ne da je neugodno, nego apsolutno neigrivo. E pa meni t-com priušti te spikeove na 4-5 sati, a ne par minuta. 

Stoga, tko god čita - izbjegavajte ove klošare. Pogotovo raditi ikakve ugovore s njima. Kratko i jasno! 

Također, tko god čita, molim preporuku. Ima li ijedan pošten provider u Hrv ili smo rupa bez dna? 
Hvala.

 Takodjer imam probleme s njima stalno lag i ocigledni desync, gaming koji mi je bio relaksacija sad je frustracija.. Nisu zainteresirani za rjesavanje problema jer eto brzina je stabilna i nema pucanja veze.. Jos 2 mjeseca i sto dalje od njih, doslovno bacam u vjetar svaki mjesec 250-300kn na njih, internet ok samo za citat novine, maxtv 70% programa vrti reprize non stop.. Sta god da uzmem gore od ovoga ne moze.

4 godine
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav ekipa, imam jedan upit, naime router i sva oprema mi se nalazi u dnevnoj sobi, a htio bih dovesti internet do sobe da nije preko wi-fi adaptera upiknutog u računalo, koji je najbolji nacin da se ostvari takva 'stabilnija' veza? Je li postoje neki uredaji koji se ukopcaju na komp ili? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: T-Com Internet
Zugi23 kaže...

Pozdrav ekipa, imam jedan upit, naime router i sva oprema mi se nalazi u dnevnoj sobi, a htio bih dovesti internet do sobe da nije preko wi-fi adaptera upiknutog u računalo, koji je najbolji nacin da se ostvari takva 'stabilnija' veza? Je li postoje neki uredaji koji se ukopcaju na komp ili? 

 Povuces ethernet kabel iz routera do sobe. Nema stabilnije :) Ima jos opcija al ovo je najstabilnije.

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zugi23 kaže...

Pozdrav ekipa, imam jedan upit, naime router i sva oprema mi se nalazi u dnevnoj sobi, a htio bih dovesti internet do sobe da nije preko wi-fi adaptera upiknutog u računalo, koji je najbolji nacin da se ostvari takva 'stabilnija' veza? Je li postoje neki uredaji koji se ukopcaju na komp ili? 

Uzmi sa aliexpressa 15-20m (ili koliko je već potrebno) tankog ethernet kabela. Kažem tankog jer taj lakše prolazi ispod većine vrata.. 
A 15-20m ćeš u kineza nać za 10ak $. Isplati se malo pričekat. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 23:01 (birra).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Pozdrav, ugovor mi istice u 8. mj, kada najranije mogu traziti produljenje tj. da mi naprave ponudu za novi ugovor... I dali tko zna nude li sto za produljenje neki uredaj ili nesto, zadnje 4 godine nismo nista uzimali samo jeftinije pakete...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav!
Pošto sam već u par tema postavio pitanje,a da nisam dobio odgovor,probati ću i ovdje.
Nedavno sam sa Tele 2 pokućnoga interneta prešao na T-com(riječ je o bežičnom internetu).Zadržao sam ZTE mf286 router i u njega ubacio T-com karticu.
Brzine su fantastične,50-tak puta brže od Tele-2 i naravno da želim ostati na T-comu,ali ima kvaka
-Svaki dan mi pukne internet 5-6 puta,što se nikada nije dešavalo na Tele 2.
Služba za korisnike mi je restartala karticu,no problem je i dalje tu.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Milka30 kaže...

Pozdrav!
Pošto sam već u par tema postavio pitanje,a da nisam dobio odgovor,probati ću i ovdje.
Nedavno sam sa Tele 2 pokućnoga interneta prešao na T-com(riječ je o bežičnom internetu).Zadržao sam ZTE mf286 router i u njega ubacio T-com karticu.
Brzine su fantastične,50-tak puta brže od Tele-2 i naravno da želim ostati na T-comu,ali ima kvaka
-Svaki dan mi pukne internet 5-6 puta,što se nikada nije dešavalo na Tele 2.
Služba za korisnike mi je restartala karticu,no problem je i dalje tu.

 Jesi probao (ako imaš mogućnost) karticu staviti u neki drugi ruter.... pa da vidiš ako će se isto dešavati?

Probaj (ako nisi) restartirati ruter odnosno vratiti ga na tvorničke postavke...

Inače to je reko se ZTE ruter (ja sam imao s njime velikih problema dok sam bio na TELE2) Wi-Fi je pucao po 3,4,5 puta na dan.... pa su mi dali drugi ruter

Ali i sada kako sam na A1 slična stvar mi se dešava (smiješno je to što A1 prodaje uz svoju uslugu isti taj ZTE ruer).....

Ugl probaj ovo navedeno iznad pa javi...

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...

 Jesi probao (ako imaš mogućnost) karticu staviti u neki drugi ruter.... pa da vidiš ako će se isto dešavati?

Probaj (ako nisi) restartirati ruter odnosno vratiti ga na tvorničke postavke...

Inače to je reko se ZTE ruter (ja sam imao s njime velikih problema dok sam bio na TELE2) Wi-Fi je pucao po 3,4,5 puta na dan.... pa su mi dali drugi ruter

Ali i sada kako sam na A1 slična stvar mi se dešava (smiješno je to što A1 prodaje uz svoju uslugu isti taj ZTE ruer).....

Ugl probaj ovo navedeno iznad pa javi...

Ah,mogucnost bas i nemam,jedino da kupim novi router,što sam opet u dilemi,jer sam odmah prvih dana vratio karticu Tele-2 u njega i radio je bez pucanja.

 

-Na Tele 2 sa tim routerom sam imao jacinu signala -70 dBm, ping 19 ms, download 2 Mb/s,upload 45 MB/s i stabilnu vezu

-T com sa tim routerom   -95 dBm ,ping 30 ms,download 100 Mb/s,upload 20 Mb/s i vrlo nestabilnu vezu.

 

Nije problem kupiti router,ali bih volio biti siguran da je u njemu problem,jer ove gore vrijednosti su mi dosta zbunjujuce.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Milka30 kaže...

 

Nije problem kupiti router,ali bih volio biti siguran da je u njemu problem,jer ove gore vrijednosti su mi dosta zbunjujuce.

 Onda probaj restartirati ruter,odnosno ga vratiti na tvorničke postavke......

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...

 Onda probaj restartirati ruter,odnosno ga vratiti na tvorničke postavke......

 Ma jesam,to je prvo što sam napravio.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Milka30 kaže...

 Ma jesam,to je prvo što sam napravio.

 a onda neznam (jedino što mi pada na pamet, probaj stavit karticu u neki mobitel pa vidi ako i dalje šteka) ako sve radi uredu, onda je do rutera problem....

možda će ti netko reći nešto više tu ako se bolje razumije.... općenito i ja imam problema s tim ruterom ali uglavnom sa WiFi signalom...

3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Milka30 kaže...

Pozdrav!
Pošto sam već u par tema postavio pitanje,a da nisam dobio odgovor,probati ću i ovdje.
Nedavno sam sa Tele 2 pokućnoga interneta prešao na T-com(riječ je o bežičnom internetu).Zadržao sam ZTE mf286 router i u njega ubacio T-com karticu.
Brzine su fantastične,50-tak puta brže od Tele-2 i naravno da želim ostati na T-comu,ali ima kvaka
-Svaki dan mi pukne internet 5-6 puta,što se nikada nije dešavalo na Tele 2.
Služba za korisnike mi je restartala karticu,no problem je i dalje tu.

 Pozdrav. Koja je tocno usluga u pitanju? Vjerojatno je problem kao na max2 mini na HT-u i potrebno je podesiti MTU i MSS vrijednost na nizu, ali ako ruter nije ZTE mf283V dalje nemoramo ni ici jer na mf283+ ta opcija mislim da ne postoji ili ne postoji samo na HT firmware-u. Postavke za MTU i MSS se nalaze pod settings-router- i dolje pri kraju budu te postavke, ako to imas reci pa cemo naci ispravne parametre..

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 0:22 (Lineman).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice