T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.376
|
čitano: 6.328.691
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Svenos kaže...

HT u ponudi više nema gfast a kad je imao nije išlo iznad 100 mbps. 

Supervektoring xDSLa ima teoretsku brzinu od 300 mbps i to je za petlje ispod 300 m zbog zagušenja signala. 

Preko bakra u hrvatskoj nitko nema 500 mbps. 

Tko sto ima preko bakra ja ne znam. Nisam napisao supervectoring vec gfast, neznam sto ga navodis uopce. On je rekao da nije upoznat da moze imat 500mbita preko bakra, sto se moze.

 

Poatna je da je veca sansa da imaju 500mbpsa na bakru nego da ima optiku koja preko veceri pada na 4mbita, a pogotovo ne pada na te brzine zbog "zagusenja kabela". Znaci, kao sto ti kategoricki tvrdis da u hrvatskoj nitko nema 500mbps preko bakra, ja kategoricki tvrdim da nitko nema optiku koja navecer pada na 4mbita s 300/500 koliko vec imaju preko dana.

 Mozes ti biti dobro upoznat sa svime u vezi optike, no svjeze postavljena optika od A1 ima te probleme u mom gradu. Zato se kolega zalio Hakomu, pa su mu smanjili racun sa nekih 209 kn za taj trio paket na nekih 170. Nije svima savrseno, nemaju svi na optici onu brzinu koju zatraze. Nije svaka optika ista. Neki operateri imaju gotovo nevidljive kabele dok drugi imaju debele kao prst koji idu kroz kucu.. Nemaju svi istu kvalitetu i nemaju svi kabeli beskonacnu propusnost. Ja sam tebe pitao dal je moguce na bakru imati upload od 200/250 jer ti tvrdis da to nije optika. Mozda su uvodili svježi bakar u 2019 godini? :) Sve u svemu, manje bitno... Samo da ja mogu imati svojih 200 Mbit kad god zatrebam i ja sretan. Jer kad vidim kakve probleme imaju ljudi na optici...od sporog ucitavanja stranica do malih brzina...onda pomislim da je bakar bolji. Ali i bakar ima svojih problema tako da nista nije savrseno...

11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...
sandokan111 kaže...
Svenos kaže...

HT u ponudi više nema gfast a kad je imao nije išlo iznad 100 mbps. 

Supervektoring xDSLa ima teoretsku brzinu od 300 mbps i to je za petlje ispod 300 m zbog zagušenja signala. 

Preko bakra u hrvatskoj nitko nema 500 mbps. 

Tko sto ima preko bakra ja ne znam. Nisam napisao supervectoring vec gfast, neznam sto ga navodis uopce. On je rekao da nije upoznat da moze imat 500mbita preko bakra, sto se moze.

 

Poatna je da je veca sansa da imaju 500mbpsa na bakru nego da ima optiku koja preko veceri pada na 4mbita, a pogotovo ne pada na te brzine zbog "zagusenja kabela". Znaci, kao sto ti kategoricki tvrdis da u hrvatskoj nitko nema 500mbps preko bakra, ja kategoricki tvrdim da nitko nema optiku koja navecer pada na 4mbita s 300/500 koliko vec imaju preko dana.

 Mozes ti biti dobro upoznat sa svime u vezi optike, no svjeze postavljena optika od A1 ima te probleme u mom gradu. Zato se kolega zalio Hakomu, pa su mu smanjili racun sa nekih 209 kn za taj trio paket na nekih 170. Nije svima savrseno, nemaju svi na optici onu brzinu koju zatraze. Nije svaka optika ista. Neki operateri imaju gotovo nevidljive kabele dok drugi imaju debele kao prst koji idu kroz kucu.. Nemaju svi istu kvalitetu i nemaju svi kabeli beskonacnu propusnost. Ja sam tebe pitao dal je moguce na bakru imati upload od 200/250 jer ti tvrdis da to nije optika. Mozda su uvodili svježi bakar u 2019 godini? :) Sve u svemu, manje bitno... Samo da ja mogu imati svojih 200 Mbit kad god zatrebam i ja sretan. Jer kad vidim kakve probleme imaju ljudi na optici...od sporog ucitavanja stranica do malih brzina...onda pomislim da je bakar bolji. Ali i bakar ima svojih problema tako da nista nije savrseno...

 Ako pomaže, ekipa na optici zove tehničku puno, puno manje nego bakar. Tako da statistički, optika je bolja (od HT-a, A1 ne znam). Ja sam uvijek ljudima govorio da ako imaju mogućnost da se prebace na optiku. Nije lijepo kada budeš u toj decimali postotka korisnika koji imaju probleme na FTTH ali to je uvijek rizik.

Nisam skužio po tvojim postovima, jesi na kraju pristao na 249+25 kn ugovor? Ako ti nešto pomaže, nitko ne može dobiti optiku na max3 paketu za manje od 249 kn. HT će uvijek biti najskuplji operator. ¯\_(ツ)_/¯

11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Dobio sam relativno dobru ponudu za max3, no problem mi je jako mala brzina interneta gdje zivim, do 10 mb/s mi mogu isporuciti iz Tcom. Agent mi je ponudio hidrobox s kojim bi imao do 30 mb/s brzinu, no pitanje je da li bi mi se isplatilo posto bi trosio dosta prometa... mislim da nema smisla da na svakih 100 gb nadoplacivam 30 kn. sto vi predlazete?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Svenos kaže...

Sad da bilo tko nazove HT i traži G.Fast za bilo koju hrvatsku adresu ne bi mu mogli tako napraviti

 Ovo je bila optika navodno, i kao takva se vodi. Kazem, nije iz prve ruke ne vjerujem ni ja u ovo samo navodim sto je do mene doslo.

Clarkec kaže...

Mozes ti biti dobro upoznat sa svime u vezi optike, no svjeze postavljena optika od A1 ima te probleme u mom gradu. Zato se kolega zalio Hakomu, pa su mu smanjili racun sa nekih 209 kn za taj trio paket na nekih 170.

Smanjenje racuna je ok, to se dogadja kad god ima problema, na kojoj god tehnologiji, al to nije potvrda da su oni na optici, samo da im mreza ima problema. U to ne sumnjam.

Clarkec kaže...

Nije svima savrseno, nemaju svi na optici onu brzinu koju zatraze. Nije svaka optika ista. Neki operateri imaju gotovo nevidljive kabele dok drugi imaju debele kao prst koji idu kroz kucu.. Nemaju svi istu kvalitetu i nemaju svi kabeli beskonacnu propusnost.

Ne, sve krivo. Gle. Tvoj opis dogadjaja potpuno odgovara hfc tehnologiji, ne optici. A 100% sigurno znam da A1 prodaje hfc pod "optiku" korisnicima. Nadalje, vrsta kabela u ovom slucaju ne igra apsolutno nikakvu vezu, neznam kako da ti to objasnim. To sto netko ima nevidljiv kabel, a netko drugi ima onaj zuti malo okruglastiji opet ne igra nikakvu ulogu, samo je vrsta kabela. Kao kad imas Cat 5e kabel recimo. Jedan je okruglast, drugi je plosnat. Apsolutno ista stvar. Ako je dobio rating cat 5e onda ima sve karakteristike koje mora imat da bi dobio tu klasifikaciju, bio on debeo 5 cm ili 0.1mm. U tom je poanta, a ljudi tako malo o stvarima znaju i zato ja po tvom opisu problema ne vjerujem da oni imaju optiku.

Nadalj, kao sto sam ti na pocetku naveo, da bi stvarno zagusio trasu, ti moras debelo oversellat bandwidth na tom cvoru (ionako se oversella). Znaci recimo, kapacitet cvora 10GBita, oni prodaju 100GBita korisnicima, I OPET ne bi imao zagusenje toliko da svi dobijate 4mbita navecer. Kapacitet cvora (ne kabela, pusti kapacitet kabela, tebe ogranicava oprema na cvoru i gpon). Gpon ima 2.488 Gb/s kapacitet i obicno ga dijele na 32/64 korisnika. E sad, da bi vi na taj kapacitet dobili 4mbita znaci da ga moraju djelit na koliko? 4Mb/s -> 0.004 Gb/s. Sad to podjelimo s 2.488 koliko je kapacitet mreze i dobijemo koliko korisnika? 622 korisnika! Malo ugrubo matematike. Dal ti je sad mozda jasnije zasto je to NEMOGUCE? Znaci, sanse da su oni to tako napravili su jednostavno nemoguce, nema teorije da bi ovako nesto proslo igdje, pa i da ti sad ides slagat korisnike ne bi tako napravio. Stovise, mislim da bez posebnih preinaka ni ne bi bio u mogucnosti nakalemit toliko korisnika. A kad se oversella bandwidth onda oprema sama brine da ne zakuca jednog korisnika na 4mbita, a drugom pusta 500, vec se brzina dijeli, stoga je logika da ako vi dobijate 4mbita da i ostali toliko dobijaju.

Znaci neupitno je da se bandwidth oversella. Da nije bili bi glupi, jer nece svi ljudi u isto vrijeme vuc maksimalnu brzinu, pa ako ti moze prodat 500mbita zasto ne bi, kad znaju da 90% vremena koristis 20ak mbita, a one burste kad vuces 500 imaju dovoljno zaliha.

 

Stoga ne, to sto ti pricas jednostavno ne ide.

Clarkec kaže...

Ja sam tebe pitao dal je moguce na bakru imati upload od 200/250 jer ti tvrdis da to nije optika. Mozda su uvodili svježi bakar u 2019 godini? :)

Pa zato sam te i pitao bio koliki im je upload. Ne mora se uvodit "svjezi bakar", nego se petlja skracuje. Znaci prije si imao bakra 2km, sad ga mozes imat 100m, 50m, 10m?

Clarkec kaže...

Sve u svemu, manje bitno... Samo da ja mogu imati svojih 200 Mbit kad god zatrebam i ja sretan. Jer kad vidim kakve probleme imaju ljudi na optici...od sporog ucitavanja stranica do malih brzina...onda pomislim da je bakar bolji. Ali i bakar ima svojih problema tako da nista nije savrseno...

 Ja sam na optici 3g sad skoro, nema nikakvih problema. Tvoj opis problema kao sto sam rekao je tipicni problem koji kabel ima.

Brzina takodjer ovisi i o onome odakle stvari uzimas. Nije tek tako povuci 500mbita odnekud. Bez cdn-a, nisam bas sigurna da ces tu brzinu hvatit na ijednom US serveru recimo, stovise puno manje je za ocekivat. Ucitavanje stranica ti se nece nesto drasticno popraviti s brzinom. Ono ovisi o drugim stvarima. Ako ti je recimo velik ping do te stranice mozes ti bit na 1GB up/down otvarat ce je sporo.

Svenos kaže...

Ako pomaže, ekipa na optici zove tehničku puno, puno manje nego bakar.

 Ne samo to, nego je i rjesavanje problema brze. Ionako brza sluzba rjesavanja problema na HT-u (nisam nikad dugo cekao) na optici je cak brze od tog, osim sto odmah sutra dodje tehnicar, cesto te zovu dodatno s nekog "posebnog" odjela zaduzenog za optiku. Barem su mene tako zvali kad sam imao problem, a gospodin s kojim sam pricao je daleko daleko bolje znao razgovarat od tehnicke sluzbe na 0800 te mu nisam nista posebno morao objasnjavat sto god sam rekao.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
game789 kaže...

Dobio sam relativno dobru ponudu za max3, no problem mi je jako mala brzina interneta gdje zivim, do 10 mb/s mi mogu isporuciti iz Tcom. Agent mi je ponudio hidrobox s kojim bi imao do 30 mb/s brzinu, no pitanje je da li bi mi se isplatilo posto bi trosio dosta prometa... mislim da nema smisla da na svakih 100 gb nadoplacivam 30 kn. sto vi predlazete?

Opcija Hibridbox sadržava 100 GB prometa po mobilnom pristupu po 4G brzini dostupnoj na lokaciji korisnika. Nakon potrošene Opcije Hibridbox nastavlja se simultano surfati po inicijalnoj brzini širokopojasnog pristupa Internetu putem nepokretne mreže HT-a i putem mobilnog dijela Hibridbox-a uz nižu maksimalnu brzinu pristupa Internetu putem mobilnog dijela usluge, koja je ograničena na do 5 Mbit/s (silazno) i do 2 Mbit/s (uzlazno).

Dakle nakon 100gb imaš brzinu koju imaš sada kombiniranu s hibridboxovom  5 Mbit/s (silazno) i do 2 Mbit/s (uzlazno).

Tako da si ipak prešao s magarca na malo bržeg magarca ako uzmeš.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Svenos kaže...
Clarkec kaže...
sandokan111 kaže...
Svenos kaže...

HT u ponudi više nema gfast a kad je imao nije išlo iznad 100 mbps. 

Supervektoring xDSLa ima teoretsku brzinu od 300 mbps i to je za petlje ispod 300 m zbog zagušenja signala. 

Preko bakra u hrvatskoj nitko nema 500 mbps. 

Tko sto ima preko bakra ja ne znam. Nisam napisao supervectoring vec gfast, neznam sto ga navodis uopce. On je rekao da nije upoznat da moze imat 500mbita preko bakra, sto se moze.

 

Poatna je da je veca sansa da imaju 500mbpsa na bakru nego da ima optiku koja preko veceri pada na 4mbita, a pogotovo ne pada na te brzine zbog "zagusenja kabela". Znaci, kao sto ti kategoricki tvrdis da u hrvatskoj nitko nema 500mbps preko bakra, ja kategoricki tvrdim da nitko nema optiku koja navecer pada na 4mbita s 300/500 koliko vec imaju preko dana.

 Mozes ti biti dobro upoznat sa svime u vezi optike, no svjeze postavljena optika od A1 ima te probleme u mom gradu. Zato se kolega zalio Hakomu, pa su mu smanjili racun sa nekih 209 kn za taj trio paket na nekih 170. Nije svima savrseno, nemaju svi na optici onu brzinu koju zatraze. Nije svaka optika ista. Neki operateri imaju gotovo nevidljive kabele dok drugi imaju debele kao prst koji idu kroz kucu.. Nemaju svi istu kvalitetu i nemaju svi kabeli beskonacnu propusnost. Ja sam tebe pitao dal je moguce na bakru imati upload od 200/250 jer ti tvrdis da to nije optika. Mozda su uvodili svježi bakar u 2019 godini? :) Sve u svemu, manje bitno... Samo da ja mogu imati svojih 200 Mbit kad god zatrebam i ja sretan. Jer kad vidim kakve probleme imaju ljudi na optici...od sporog ucitavanja stranica do malih brzina...onda pomislim da je bakar bolji. Ali i bakar ima svojih problema tako da nista nije savrseno...

 Ako pomaže, ekipa na optici zove tehničku puno, puno manje nego bakar. Tako da statistički, optika je bolja (od HT-a, A1 ne znam). Ja sam uvijek ljudima govorio da ako imaju mogućnost da se prebace na optiku. Nije lijepo kada budeš u toj decimali postotka korisnika koji imaju probleme na FTTH ali to je uvijek rizik.

Nisam skužio po tvojim postovima, jesi na kraju pristao na 249+25 kn ugovor? Ako ti nešto pomaže, nitko ne može dobiti optiku na max3 paketu za manje od 249 kn. HT će uvijek biti najskuplji operator. ¯\_(ツ)_/¯

 Da, pristao sam jer sam sreo tehničara koji mi je rekao isto što i ti i da sam jedan od odabranih koji će prvi dobiti optiku u svojoj ulici. Plaćati ću 50 kuna skuplje što je meni katastrofa, ali mislim da je vrijeme da se to uvede. Samo bih zamolio ako zna tko da li bih ja dobio kvalitetniji router ako bih išao na 500 Mbit/s vezu ili je router isti kao i na 200 Mbit/s brzini? Ako je bolji router na 500 onda bih i na to pristao za dodatnih 15 kuna....

9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ne, sve krivo. Gle. Tvoj opis dogadjaja potpuno odgovara hfc tehnologiji, ne optici. A 100% sigurno znam da A1 prodaje hfc pod "optiku" korisnicima. Nadalje, vrsta kabela u ovom slucaju ne igra apsolutno nikakvu vezu, neznam kako da ti to objasnim. To sto netko ima nevidljiv kabel, a netko drugi ima onaj zuti malo okruglastiji opet ne igra nikakvu ulogu, samo je vrsta kabela. Kao kad imas Cat 5e kabel recimo. Jedan je okruglast, drugi je plosnat. Apsolutno ista stvar. Ako je dobio rating cat 5e onda ima sve karakteristike koje mora imat da bi dobio tu klasifikaciju, bio on debeo 5 cm ili 0.1mm. U tom je poanta, a ljudi tako malo o stvarima znaju i zato ja po tvom opisu problema ne vjerujem da oni imaju optiku.

Nadalj, kao sto sam ti na pocetku naveo, da bi stvarno zagusio trasu, ti moras debelo oversellat bandwidth na tom cvoru (ionako se oversella). Znaci recimo, kapacitet cvora 10GBita, oni prodaju 100GBita korisnicima, I OPET ne bi imao zagusenje toliko da svi dobijate 4mbita navecer. Kapacitet cvora (ne kabela, pusti kapacitet kabela, tebe ogranicava oprema na cvoru i gpon). Gpon ima 2.488 Gb/s kapacitet i obicno ga dijele na 32/64 korisnika. E sad, da bi vi na taj kapacitet dobili 4mbita znaci da ga moraju djelit na koliko? 4Mb/s -> 0.004 Gb/s. Sad to podjelimo s 2.488 koliko je kapacitet mreze i dobijemo koliko korisnika? 622 korisnika! Malo ugrubo matematike. Dal ti je sad mozda jasnije zasto je to NEMOGUCE? Znaci, sanse da su oni to tako napravili su jednostavno nemoguce, nema teorije da bi ovako nesto proslo igdje, pa i da ti sad ides slagat korisnike ne bi tako napravio. Stovise, mislim da bez posebnih preinaka ni ne bi bio u mogucnosti nakalemit toliko korisnika. A kad se oversella bandwidth onda oprema sama brine da ne zakuca jednog korisnika na 4mbita, a drugom pusta 500, vec se brzina dijeli, stoga je logika da ako vi dobijate 4mbita da i ostali toliko dobijaju.

Znaci neupitno je da se bandwidth oversella. Da nije bili bi glupi, jer nece svi ljudi u isto vrijeme vuc maksimalnu brzinu, pa ako ti moze prodat 500mbita zasto ne bi, kad znaju da 90% vremena koristis 20ak mbita, a one burste kad vuces 500 imaju dovoljno zaliha.

 

Stoga ne, to sto ti pricas jednostavno ne ide.

 Prijatelju, jel moram tražit na Hakomu i tu stavljat objave gradnje za tu optiku? I objašnjavat da kolega koji radi za HT prebacio se na A1 zbog optike (fiksni dio usluga). Naravno da je otišao na optiku jer ju je dugo čekao, jer je u tom poslu i godinu dana se zezao s A1 oko večernjih problema s brzinom. Ali ne samo on nego tko god je uveo u ulici optiku. Sad ima Gigabitnu brzinu, ali problemi ne nestaju. Znam da mislis da zivimo u savrsenom svijetu, ali vjeruj mi da NEKI ljudi imaju problema s optikom (sto je po zakonu fizike moguce) i to u mojoj ulici, pa sam se morao raspitati da ne bih imao slicnih problema. Mnogi ljudi kad uvedu optiku imaju problema sa sporim ucitavanjem stranica također. Ja se nadam da necu biti jedan od njih.. Hvala ti na informacijama, dosta korisnih stvari sam saznao :)

13 godina
online
Re: T-Com Internet
game789 kaže...

Dobio sam relativno dobru ponudu za max3, no problem mi je jako mala brzina interneta gdje zivim, do 10 mb/s mi mogu isporuciti iz Tcom. Agent mi je ponudio hidrobox s kojim bi imao do 30 mb/s brzinu, no pitanje je da li bi mi se isplatilo posto bi trosio dosta prometa... mislim da nema smisla da na svakih 100 gb nadoplacivam 30 kn. sto vi predlazete?

 Problem je što nemaš baš nekog izbora, i sam sam u takvoj situaciji, ako želiš IPTV, onda je hibridbox solidno rješenje, konkurencija ne nudi ništa bolje, npr uz A1 flatbox ne možeš imati IPTV.

Kao što je već rečeno, nakon potrošenih 100GB, brzina pada na max brzinu parice koju imaš i na kojoj je flat, možeš si i ograničiti uređaje koji troše tih 100GB, ja npr. kad xbox treba povući preko 50GB updatea,  ograničiš, nije mi bitno kad bude.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...

 Prijatelju, jel moram tražit na Hakomu i tu stavljat objave gradnje za tu optiku? I objašnjavat da kolega koji radi za HT prebacio se na A1 zbog optike (fiksni dio usluga). Naravno da je otišao na optiku jer ju je dugo čekao, jer je u tom poslu i godinu dana se zezao s A1 oko večernjih problema s brzinom. Ali ne samo on nego tko god je uveo u ulici optiku. Sad ima Gigabitnu brzinu, ali problemi ne nestaju. Znam da mislis da zivimo u savrsenom svijetu, ali vjeruj mi da NEKI ljudi imaju problema s optikom (sto je po zakonu fizike moguce) i to u mojoj ulici, pa sam se morao raspitati da ne bih imao slicnih problema. Mnogi ljudi kad uvedu optiku imaju problema sa sporim ucitavanjem stranica također. Ja se nadam da necu biti jedan od njih.. Hvala ti na informacijama, dosta korisnih stvari sam saznao :)

 Problem je sto ljudi puno toga ne znaju i nabrzinu zakljucuju stvari, ili nisu upoznati s svim cinjenicama. Znaci, to sto ti pricas da se dogadja jednostavno nije moguce. E sad, ocito je on imao neke probleme s necim. Posto ovo prvo nije moguce, znaci stvari upucuju da ne nesto drugo krivo. Znaci ili nema optiku, ili je nije imao, ili nije imao 4mbita, ili je imao probleme s necim drugim a tebi rekao da ima "4 mbita" i tako dalje i tako blize, i obicno, iskustveno, kad se to istrazi kako spada to tako bude. Ovo sto ti pricas jednostavno ne moze, ja sam ti pokusao objasnit zasto ne moze. Ti sad to mozes prihvatit ili ne, ali da se njemu to dogadja na opisani nacin na optici ne ide. Ucitavanje stranica je jedan ociti problem neznanja, jer ljudi povezuju brzinu ucitavanja stranica s brzinom interneta, sto nema nikakve veze jedno s drugim (iako utjece donekle), i onda kad cujem takav argument u razgovoru, argument da netko ima "drugacije kablove", "kapacitet optickog kabla" i slicno jasno je da onaj koji opisuje problem ne barata dobro terminima. Samim time, vjerojatnost tocnog prenosenja detalja postaje upitna, jedino sto je neupitno je da ako nesto tehnicki nije izvedivo, onda to postaje nemoguce.

 

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Clarkec kaže...

 Prijatelju, jel moram tražit na Hakomu i tu stavljat objave gradnje za tu optiku? I objašnjavat da kolega koji radi za HT prebacio se na A1 zbog optike (fiksni dio usluga). Naravno da je otišao na optiku jer ju je dugo čekao, jer je u tom poslu i godinu dana se zezao s A1 oko večernjih problema s brzinom. Ali ne samo on nego tko god je uveo u ulici optiku. Sad ima Gigabitnu brzinu, ali problemi ne nestaju. Znam da mislis da zivimo u savrsenom svijetu, ali vjeruj mi da NEKI ljudi imaju problema s optikom (sto je po zakonu fizike moguce) i to u mojoj ulici, pa sam se morao raspitati da ne bih imao slicnih problema. Mnogi ljudi kad uvedu optiku imaju problema sa sporim ucitavanjem stranica također. Ja se nadam da necu biti jedan od njih.. Hvala ti na informacijama, dosta korisnih stvari sam saznao :)

 Problem je sto ljudi puno toga ne znaju i nabrzinu zakljucuju stvari, ili nisu upoznati s svim cinjenicama. Znaci, to sto ti pricas da se dogadja jednostavno nije moguce. E sad, ocito je on imao neke probleme s necim. Posto ovo prvo nije moguce, znaci stvari upucuju da ne nesto drugo krivo. Znaci ili nema optiku, ili je nije imao, ili nije imao 4mbita, ili je imao probleme s necim drugim a tebi rekao da ima "4 mbita" i tako dalje i tako blize, i obicno, iskustveno, kad se to istrazi kako spada to tako bude. Ovo sto ti pricas jednostavno ne moze, ja sam ti pokusao objasnit zasto ne moze. Ti sad to mozes prihvatit ili ne, ali da se njemu to dogadja na opisani nacin na optici ne ide. Ucitavanje stranica je jedan ociti problem neznanja, jer ljudi povezuju brzinu ucitavanja stranica s brzinom interneta, sto nema nikakve veze jedno s drugim (iako utjece donekle), i onda kad cujem takav argument u razgovoru, argument da netko ima "drugacije kablove", "kapacitet optickog kabla" i slicno jasno je da onaj koji opisuje problem ne barata dobro terminima. Samim time, vjerojatnost tocnog prenosenja detalja postaje upitna, jedino sto je neupitno je da ako nesto tehnicki nije izvedivo, onda to postaje nemoguce.

 

Ja bih ti sad mogao napisati cijeli esej o tome koliko nemas pojma sto se dogadja u stvarnom svijetu pocevsi od zagušenja tog kabela u mojoj ulici do kabela koji idu kroz kucu koji su od HT-a prozirni i nevidljivi, a recimo od Optime ko prst debeli. Mogao bih ti pisati koliko ljudi imaju problema sa sporim ucitavanjem stranica i tjednima im to operater rjesava da radi kako treba. Ali, ja zbilja nemam vremena za to, a ni volje jer je tebi jedini cilj tu reci kako nemam pojma. Ali, nisam jedini, jer si svakome do sad rekao da nema pojma. Vidim da se trudis pisati kao da radis u nekom ministarstvu da izgleda pametnije svaka tvoja izjava, ali sve sto govoris je kako su drugi glupi, a ti pametan. Pa ti i dalje budi pametan. Jos sam se pitao zasto su mi tvoji postovi sakriveni i sad se sjetih da sam te blokirao prije par godina jer si vec tad vrijeđao na veliko tko god je nesto napisao. Moja preporuka je da sutis sto se tice tehnickih problema kod ljudi osim ako radis kao tehnicka podrska i primas dnevno 100 dojava o problemima koje ljudi imaju. Jer ovo u mojoj ulici je problem, a ti tupis o nekom savrsenom virtualnom svijetu u kojem problemi ne postoje nego su oni koji imaju problem glupi, neobrazovani i nema smisla sto pricaju. U kakvom okruzenju covjek mora boraviti da se pretvori u takvu osobu kao ti?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 13:27 (Clarkec).
14 godina
offline
T-Com Internet

Nažalost mnogi na optici od 100 ili 200 mb/s imaju ogromnih problema, posebno Pro Ping i A1. Optički kabel je samo vodič i sam po sebi neznači ništa. Kao ni plinovod bez plina ili vodovod bez vode. Da bi to funkcioniralo potrebni su: server , optička nit, modem, korisničko računalo.  i ako samo jedno od toga zakaže imate problem. Iz tog razloga je glupo raspravljati o nečijem problemu a poznat je samo podatak o brzini koja je navodno puštena.

 
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...

Ja bih ti sad mogao napisati cijeli esej o tome koliko nemas pojma sto se dogadja u stvarnom svijetu pocevsi od zagušenja tog kabela u mojoj ulici do kabela koji idu kroz kucu koji su od HT-a prozirni i nevidljivi, a recimo od Optime ko prst debeli.

Ja sve pokusavam ufino, al vidim da ne ide. Ajde mi napisi esej molim te da napokon napises nesto tehnicke naravi da ti pokazem koliko u glavi ne razlikujes prst pred nosom. Cekam esej, malo tehnicke naravi, van ovih gluposti "ht ima prozirni kabel, a optima prst debeli" :)))))))))))))))))))))))))) Obzirom da si postao bezobrazan mozemo se i tako pricati, nema problema.

Clarkec kaže...

Mogao bih ti pisati koliko ljudi imaju problema sa sporim ucitavanjem stranica i tjednima im to operater rjesava da radi kako treba.

Ajde, napisi mi esej molim te. Mozes slobodno koristit i neke tehnicke termine, ne gatamo iz kave, tocno se sve zna. Tehnika, hvala bogu, barata nekim fizickim zakonima i tocno je sve propisano. Obzirom da "mozes napisati esej", slobodno. Cekam taj esej da mi objasnis kako je brzina interneta i optika ovisna o brzini ucitavanja stranice. I koliki to tocno utjecaj ima na brzinu otvaranja stranice. Nemoj se libit koristit tehnicke pojmove. Ovi pojmovi "prst debel kabel" ne postoje u literaturi nazalost.

Clarkec kaže...

Ali, ja zbilja nemam vremena za to, a ni volje jer je tebi jedini cilj tu reci kako nemam pojma.

Ne, ti ne znas. Ja ti u fino pokusavam objasnit da ne znas, a ti si u svom neznanju ODLUCIO sto je problem, i onda trazis potvrdu onog sto si odlucio. E ne ide to tako. To sto pricas su besmislice, nemas blage veze o onom sto pricas a odlucio si da je problem u onome sto ne znas i ne das se dokazati drugacije. Nikakav meni cilj nije pokazat da ti ne znas, nema sramote u ne znanju, ali ti pokusavam objasnit da to STO SI TI ODLUCIO da je problem, nije problem, vec je problem u necem drugom.

Clarkec kaže...

Ali, nisam jedini, jer si svakome do sad rekao da nema pojma.

Svak ko pise nebuloze mora znat da to sto pise su nebuloze. Slobodno ti meni napisi da pisem nebuloze gdje ih pisem.

Clarkec kaže...

Vidim da se trudis pisati kao da radis u nekom ministarstvu da izgleda pametnije svaka tvoja izjava, ali sve sto govoris je kako su drugi glupi, a ti pametan. Pa ti i dalje budi pametan.

Ministarstvu? Mislim da malo previse projeciras i da te muci neki problem manje vrijednosti, al to se mene ne tice. Izjavljujes gluposti i nebuloze, ODLUCIO SI STO JE PROBLEM u stvarima o kojima ne znas nista, i ne das se ispraviti. Sad jos nakon toga imas i nekih osobnih problema s mojim nacinom pisanja.

Clarkec kaže...

Jos sam se pitao zasto su mi tvoji postovi sakriveni i sad se sjetih da sam te blokirao prije par godina jer si vec tad vrijeđao na veliko tko god je nesto napisao.

A nene, nisi ti mene radi toga blokirao, nego si i tada, kao i sada, bubetao gluposti, samo su se ticale vectoringa i xdsl-a, pa nisi proguglane stvari znao objasnit, i za vraga, NI TADA, nisi imao vremena. ALI SVE SI ZNAO, jer si "pionir interneta", samo eto, NISI IMAO VREMENA za pojasnit gluposti koje si tada nabubetao. Kao, ergo, i sada, jer taj "prst debeli kabel" je veliki problem.

Mozes krenuti odavde link

Slobodno me opet dodas na blok.

Clarkec kaže...

Moja preporuka je da sutis sto se tice tehnickih problema kod ljudi osim ako radis kao tehnicka podrska i primas dnevno 100 dojava o problemima koje ljudi imaju.

Moja preporuka je, da ako pricas o tehnickim stvarima, pocnes koristit tehnicke termine drugacije od "prst debel kabel" jer to nigdje u literaturi ne postoji, niti se na to moze ikako referencirati. Mozda "pioniri interneta" to tako zovu, ali eto, mi laici koji baratamo samo literaturom to ne znamo. Isto tako, ako pitas nesto, a VEC SI ODLUCIO sto je problem, zasto pitas? A da, jer ne znas u biti da je to problem pa te strah da "ti nemas zagusenje optickog kabela kao i tvoj susjed". Onda jel znas ili ne znas sto je problem? Moze neko tehnicko objasnjenje kako se taj opticki kabel zagusio?

Clarkec kaže...

Jer ovo u mojoj ulici je problem, a ti tupis o nekom savrsenom virtualnom svijetu u kojem problemi ne postoje nego su oni koji imaju problem glupi, neobrazovani i nema smisla sto pricaju. U kakvom okruzenju covjek mora boraviti da se pretvori u takvu osobu kao ti?

Pa mora samo znati sto prica. Ja nigdje ne negiram vas problem, ocito postoji, samo problem nije ono STO SI TI ODREDIO da je problem. Samim time, sto prije pocnes/te trazit rjesenje negdje drugdje, ne u "opterecenom optickom kabelu" to ce se problem prije rjesit.

Wontay kaže...

Nažalost mnogi na optici od 100 ili 200 mb/s imaju ogromnih problema, posebno Pro Ping i A1. Optički kabel je samo vodič i sam po sebi neznači ništa. Kao ni plinovod bez plina ili vodovod bez vode. Da bi to funkcioniralo potrebni su: server , optička nit, modem, korisničko računalo.  i ako samo jedno od toga zakaže imate problem. Iz tog razloga je glupo raspravljati o nečijem problemu a poznat je samo podatak o brzini koja je navodno puštena.

 Koji to problem na optici uzrokuje da preko dana ima punu brzinu, a navecer download 4mbita, kao sto on opisuje ovdje?

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 19:27 (sandokan111).
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Antropofob kaže...
game789 kaže...

Dobio sam relativno dobru ponudu za max3, no problem mi je jako mala brzina interneta gdje zivim, do 10 mb/s mi mogu isporuciti iz Tcom. Agent mi je ponudio hidrobox s kojim bi imao do 30 mb/s brzinu, no pitanje je da li bi mi se isplatilo posto bi trosio dosta prometa... mislim da nema smisla da na svakih 100 gb nadoplacivam 30 kn. sto vi predlazete?

Opcija Hibridbox sadržava 100 GB prometa po mobilnom pristupu po 4G brzini dostupnoj na lokaciji korisnika. Nakon potrošene Opcije Hibridbox nastavlja se simultano surfati po inicijalnoj brzini širokopojasnog pristupa Internetu putem nepokretne mreže HT-a i putem mobilnog dijela Hibridbox-a uz nižu maksimalnu brzinu pristupa Internetu putem mobilnog dijela usluge, koja je ograničena na do 5 Mbit/s (silazno) i do 2 Mbit/s (uzlazno).

Dakle nakon 100gb imaš brzinu koju imaš sada kombiniranu s hibridboxovom  5 Mbit/s (silazno) i do 2 Mbit/s (uzlazno).

Tako da si ipak prešao s magarca na malo bržeg magarca ako uzmeš.

 jako lijepo objašnjeno, hvala. cini mi se da cu zaobici tu opciju... mozda je bolje evo tv + adsl kod operatera koji daje najvecu brzinu preko bakra.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
game789 kaže...
Antropofob kaže...
game789 kaže...

Dobio sam relativno dobru ponudu za max3, no problem mi je jako mala brzina interneta gdje zivim, do 10 mb/s mi mogu isporuciti iz Tcom. Agent mi je ponudio hidrobox s kojim bi imao do 30 mb/s brzinu, no pitanje je da li bi mi se isplatilo posto bi trosio dosta prometa... mislim da nema smisla da na svakih 100 gb nadoplacivam 30 kn. sto vi predlazete?

Opcija Hibridbox sadržava 100 GB prometa po mobilnom pristupu po 4G brzini dostupnoj na lokaciji korisnika. Nakon potrošene Opcije Hibridbox nastavlja se simultano surfati po inicijalnoj brzini širokopojasnog pristupa Internetu putem nepokretne mreže HT-a i putem mobilnog dijela Hibridbox-a uz nižu maksimalnu brzinu pristupa Internetu putem mobilnog dijela usluge, koja je ograničena na do 5 Mbit/s (silazno) i do 2 Mbit/s (uzlazno).

Dakle nakon 100gb imaš brzinu koju imaš sada kombiniranu s hibridboxovom  5 Mbit/s (silazno) i do 2 Mbit/s (uzlazno).

Tako da si ipak prešao s magarca na malo bržeg magarca ako uzmeš.

 jako lijepo objašnjeno, hvala. cini mi se da cu zaobici tu opciju... mozda je bolje evo tv + adsl kod operatera koji daje najvecu brzinu preko bakra.

 Uzmi u obzir činjenicu da je slika na evotv kanalima očajna, bandwidth po kanalu im je 0.5mbps, to ti je ko da gledaš divx filmove s početka stoljeća.

A najvjerojatnije nećeš moći dobiti veću brzinu kod konkurencije jer sve ionako ide po tcom infrastrukturi.

Također znaj da maxtv ne troši promet od hibridboxa.

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
14 godina
offline
T-Com Internet

Neznam što nije jasno? Pa nemam kristalnu kuglu da bih znao gdje je problem jer nisu poznati ni tip ni profil usluge, niti oprema niti način spajanja korisnika. Možda je navečer spojen na susjedov wifi.

Puno je gluposti napisano bez ikakvog tehničkog detalja iako ima smisla, što deblji kabel, veća brzina.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 10:07 (Wontay).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...

Neznam što nije jasno?

 Meni je sve jasno, pa i tako da on na optici NE MOZE imat svaku vecer padove na 4mbita, a preko dana sve normalno. Ti ako mozes objasnit koje se to stvari dogadjaju da oni na optici imaju padove na vecer na 4mbita bi bio zahvalan obzirom da ocito branis tezu "da je moguce".

Dal je spojen na susjedov wifi ne znam kao ni ti, al to onda nije radi optike i to je ono o cemu stalno pricam, da se pad dogadja radi neceg drugog, ne jer je "opterecen kapacitet optickog kabela". Kakve veze ima debljina optickog kabela?

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...

Neznam što nije jasno? Pa nemam kristalnu kuglu da bih znao gdje je problem jer nisu poznati ni tip ni profil usluge, niti oprema niti način spajanja korisnika. Možda je navečer spojen na susjedov wifi.

Puno je gluposti napisano bez ikakvog tehničkog detalja iako ima smisla, što deblji kabel, veća brzina.

 Vise nije ni bitno. Kolega ce sad prijeci na HT optiku. I Oni su to proveli sad i napravili kako treba i nece se kabel dijeliti na milijun korisnika u ulici.  Sva sreca da nisam ja od njih uzeo nego pricekao godinu dana da i HT uvede. I sve 5. Tko ce znati sto je krenulo po zlu u mojoj ulici. Kolega u Novoj Gradisci nema takvih problema na A1 optici.  

11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...

 Da, pristao sam jer sam sreo tehničara koji mi je rekao isto što i ti i da sam jedan od odabranih koji će prvi dobiti optiku u svojoj ulici. Plaćati ću 50 kuna skuplje što je meni katastrofa, ali mislim da je vrijeme da se to uvede. Samo bih zamolio ako zna tko da li bih ja dobio kvalitetniji router ako bih išao na 500 Mbit/s vezu ili je router isti kao i na 200 Mbit/s brzini? Ako je bolji router na 500 onda bih i na to pristao za dodatnih 15 kuna....

 Ne bi dobio. Speedport plus je trenutno aktualni ruter za brzine iznad 100 mbps zato što ima gigabitne portove. Poslovni korisnici imaju fritzbox ali ne mogu komentirati hoće li biti uveden privatnim korisnicima. 

Za 15 kuna više dobiješmesh kompatibilnu verziju speedport plusa. Iz mog iskustva ljudi su sretni s time, pogotovo oni s većom kvadraturom stana. Po meni je "must have" za ljude koji imaju 200+ brzine i žele ih koristiti na wifiu zbog jačeg signala i s time i manje interferencije i izgubljenih paketa.

Ono što uvijek možeš napraviti ako ti se da malo vremena provesti konfigurirajući ruter je kupiti si neki ruter i staviti ga u bridge mode s speedportom. Mikrotik je popularan brend za takve stvari. Ja bih preporučio hAP ac3 model koji je nedavno izašao. MSRP je 99$. Kupiš ga jednom i imaš zauvijek. Ako želiš nešto jače i razmišljaš o eventualnoj mesh mreži u tvom vlasništvu, Audience je još bolji ali je skup.

 

Preporučujem ti prvo da isprobaš speedport plus. Ekipa u HT-u se potrudila da naprave dobar firmware za njega i svako malo dobiva neki firmware update. Naravno da nije konkurencija nekom Mikrotiku ili Fritzboxu ali je zato đabe.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 12:55 (Svenos).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Svenos kaže...
Clarkec kaže...

 Da, pristao sam jer sam sreo tehničara koji mi je rekao isto što i ti i da sam jedan od odabranih koji će prvi dobiti optiku u svojoj ulici. Plaćati ću 50 kuna skuplje što je meni katastrofa, ali mislim da je vrijeme da se to uvede. Samo bih zamolio ako zna tko da li bih ja dobio kvalitetniji router ako bih išao na 500 Mbit/s vezu ili je router isti kao i na 200 Mbit/s brzini? Ako je bolji router na 500 onda bih i na to pristao za dodatnih 15 kuna....

 Ne bi dobio. Speedport plus je trenutno aktualni ruter za brzine iznad 100 mbps zato što ima gigabitne portove. Poslovni korisnici imaju fritzbox ali ne mogu komentirati hoće li biti uveden privatnim korisnicima. 

Za 15 kuna više dobiješmesh kompatibilnu verziju speedport plusa. Iz mog iskustva ljudi su sretni s time, pogotovo oni s većom kvadraturom stana. Po meni je "must have" za ljude koji imaju 200+ brzine i žele ih koristiti na wifiu zbog jačeg signala i s time i manje interferencije i izgubljenih paketa.

Ono što uvijek možeš napraviti ako ti se da malo vremena provesti konfigurirajući ruter je kupiti si neki ruter i staviti ga u bridge mode s speedportom. Mikrotik je popularan brend za takve stvari. Ja bih preporučio hAP ac3 model koji je nedavno izašao. MSRP je 99$. Kupiš ga jednom i imaš zauvijek. Ako želiš nešto jače i razmišljaš o eventualnoj mesh mreži u tvom vlasništvu, Audience je još bolji ali je skup.

 

Preporučujem ti prvo da isprobaš speedport plus. Ekipa u HT-u se potrudila da naprave dobar firmware za njega i svako malo dobiva neki firmware update. Naravno da nije konkurencija nekom Mikrotiku ili Fritzboxu ali je zato đabe.

 E, hvala ti puno! Sve jasno sad. Za početak ću uzeti 200 Mbit jer mi je to veliki skok u dosadašnjih 50/10! Za dodatne routere i extendere ću pričekati kad bude realne potrebe za time, tj. kad se sredi još jedan kat kuće :)

7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Svenos , taj mesh speedport mogu dobiti kao kućni korisnik i košta me 15 kn mjesečno ? Dobijem i repeater u toj cijeni ili je on još 5 kn 5 ? Kako ide i kojom brzinom postupak za to dobiti ?

3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Pozdrav. U cijeni 15kn je spedport smart3 i jedan mesh uređaj, svaki dodatni mesh uređaj je +5kn. Modem je izvrstan ,testirali smo ga tjednima na poslu i definitivno se isplati uzeti ga.

15 godina
offline
T-Com Internet

Još uvijek imam ekstremno glupe probleme sa Speedport Smart3 otkad sam prešao na njega i moram ga resetirati minimalno svaka 3-4 dana da se skulira.

Npr. od klinca laptop se neće spojit na Epic servere (Fortnite, Rocket League). Samo restart routera pomaže. Još uvijek sa supportom pokušavam debugirati o čemu je riječ. Neki dan ista stvar i za Minecraft igranje u LANu, telnet prolazi, al konekcija iz igre ne. Restart routera i problem solved.

I konekcije na PPTP VPNove ne rade (što mi treba za posao), ali za to su rekli da će biti update firmwarea uskoro. Ima neka komanda koju tehničari mogu izvrtiti da PPTP proradi, ali do sljedećeg reboota routera, što mi je 3-4 dana (vidi gore :-D)

 

Inače mi se router sviđa, ima puno mogućnosti i opcija. No, ako ću imati hrpu problema s njim da nemam povjerenja u njega i restartam ga malo malo dok mi nešto ne radi kako treba jer sumnjam u router, onda ću ga morati vratiti. Neću plaćati nešto što ne radi kako treba. Dajem još malo fore supportu da otkrijemo uzrok problema.

 

Sa starim Speedport ruterom nije bilo problema tih problema, tamo mi je samo 5Ghz WiFi rikavao :-D

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 23:19 (Bitanga).
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Lineman , je li ti slučajno poznato da li modem iz te njihove ponude može delati i samostalno bez tog dodatnog repeatera ?

Jasno mi je da ću ga platiti, no možda i modem sam po sebi uspije pokriti jednu prostoriju koja mi je sad problematična pa onda neću niti morati koristiti taj dodatni repeater ( u pitanju je etaža ispod moje, tu su mi djeca, pa nekako gledam da je dolje čim manje aktivnih primopredajnika ).

Znam imati dosta uređaja na wifi-u, i nekad mi se sadašnji speedport zblesira sam od sebe i onda mu treba 20 min da se dovede u red. Za taj novi speedport navode da je jači hardverski pa mi se možda nebu više blesirao.

Kakav je općenito taj dodatni repeater, grije li se , strujni adapter je vanjski ili je u kućištu uređaja...?

9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Imam trenutno onaj MAX2 internet od t-coma (bakar), brzina bude nekakvih 25/5 otprilike. To uskoro ističe, pa me zanima je li možda onaj Gigabox bolja opcija? Vidim da oni reklamiraju velike brzine s time, ali ja živim na selu tako da sam prilično siguran da bi to bilo dosta manje od 350 Mbit/s koliko piše da je maksimum.

Ima tko kakva iskustva s tim, jel se to isplati?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Doctor, uzmi Simpa SIM karticu ( imaš ju u njihovom webshopu za 0 kn ) , aktiviraj na njoj neki paket sa GB ( imaš za 44 kn ) i onda imaš mogućnost istestirati pravu situaciju u svom objektu.

Brzina simpe je do 350 Mbps tako da brzine koje tako postigneš će biti standardne za tu lokaciju.

Pročitaj dobro nakon koliko GB pada brzina na neupotreljivu u toj usluzi koju ciljaš, da se nebi iznenadio... Na max2 mi smo doma već na oko 900 GB mjesečno...
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Doctor, uzmi Simpa SIM karticu ( imaš ju u njihovom webshopu za 0 kn ) , aktiviraj na njoj neki paket sa GB ( imaš za 44 kn ) i onda imaš mogućnost istestirati pravu situaciju u svom objektu.

Brzina simpe je do 350 Mbps tako da brzine koje tako postigneš će biti standardne za tu lokaciju.

Pročitaj dobro nakon koliko GB pada brzina na neupotreljivu u toj usluzi koju ciljaš, da se nebi iznenadio... Na max2 mi smo doma već na oko 900 GB mjesečno...

Budem provjerio s mobitelom na speedtestu, ima par članova obitelji koji imaju t-com pretplatu. Prometa radim oko 400-600 GB mjesečno koliko vidim na ispisu spajanja, treba to još pogledati da li ima smisla ta usluga uopće s tim prometom.

 

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Lineman , je li ti slučajno poznato da li modem iz te njihove ponude može delati i samostalno bez tog dodatnog repeatera ?

Jasno mi je da ću ga platiti, no možda i modem sam po sebi uspije pokriti jednu prostoriju koja mi je sad problematična pa onda neću niti morati koristiti taj dodatni repeater ( u pitanju je etaža ispod moje, tu su mi djeca, pa nekako gledam da je dolje čim manje aktivnih primopredajnika ).

Znam imati dosta uređaja na wifi-u, i nekad mi se sadašnji speedport zblesira sam od sebe i onda mu treba 20 min da se dovede u red. Za taj novi speedport navode da je jači hardverski pa mi se možda nebu više blesirao.

Kakav je općenito taj dodatni repeater, grije li se , strujni adapter je vanjski ili je u kućištu uređaja...?

 

WiFi mesh radi besprijekorno, niti jedan problem s WiFi connectivityem nisam imao u mjesec i pol kolko ga imam.

Naravno da može router raditi bez tog mesh repeatera, samo ga ugasiš ako ti ne treba. Backbone veza može ići preko wirelessa ili preko kabela. Repeater je super, sami se upare, radi ko bebica. Adapter je vanjski ofc.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Bitanga, hvala. Ma samo jedna prostorija je problematična, pa ako je WiFi na novom ruteru jači makar za 5% to će mi riješiti situaciju i bez repeatera. U toj sobi je android TV sa kodijem i tu puca priča dok mobiteli rade normalno u toj sobi....

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Bitanga kaže...

 

I konekcije na PPTP VPNove ne rade (što mi treba za posao), 

 Nije li to zastarjeli protokol? 

 

Javi svojima da se moderniziraju.

 

The PPTP VPN Protocol Is Not Secure Try, These Alternatives Instead (comparitech.com)

 

Why PPTP is an outdated and insecure protocol | OVPN.com

 

The Reasons Why VPN Services With Only PPTP Protocol Are Not Secure - VPNCrew

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
Bitanga kaže...

 

I konekcije na PPTP VPNove ne rade (što mi treba za posao), 

 Nije li to zastarjeli protokol? 

 

Javi svojima da se moderniziraju.

 

The PPTP VPN Protocol Is Not Secure Try, These Alternatives Instead (comparitech.com)

 

Why PPTP is an outdated and insecure protocol | OVPN.com

 

The Reasons Why VPN Services With Only PPTP Protocol Are Not Secure - VPNCrew

 

Jasno da je zastario, ali nije to VPN prema mojoj firmi, nego prema partnerima za koje radimo softver. I začudio bi se prema kome se spajam PPTP-om.

No posve nebitno, taman da je ne znam kakav protokol mora raditi, nema ga šta router blokirati.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 13:26 (Bitanga).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice