T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.310.106
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Unlimited tarifa na pretplatu, bilo je 50GB a od 1.10. 200GB a onda se sms - om produžuje po 50 , pa koliko Ti treba do kraja mj. - tako su bar meni rekli u T.C
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 6:01 (blackE-1).
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
blackE-1 kaže...
Unlimited tarifa na pretplatu, bilo je 50GB a od 1.10. 200GB a onda se sms - om produžuje po 50 , pa koliko Ti treba do kraja mj. - tako su bar meni rekli u T.C

 Znači je flat. Odlično. Možda cu morati produžiti jednom dvaput mjesečno

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Pozdrav ekipa, iman hibrid router zanima me dali se moze izvaditi kartica iz njega i staviti u drugi uredaj, dali ce raditi na drugom uredaju?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Pitanje:

 - da li na optičkoj mreži ima odstupanja u brzini kada je uređaj spojen žičano vs bežično?

 - ako ima, da li je to mala zanemariva razlika ili ipak primjetna/velika?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...

Pitanje:

 - da li na optičkoj mreži ima odstupanja u brzini kada je uređaj spojen žičano vs bežično?

 - ako ima, da li je to mala zanemariva razlika ili ipak primjetna/velika?

 

Ovisi koju max brzinu optike imaš i koja ti je max brzina bežične mreže.

 

No, ono što je bitno naglasiti je:

- brzina WiFia može varirati "kako vjetar puhne"

- brzina WiFia ovisi o broju drugih WiFi-eva u blizini

- brzina WiFia ovisi o broju spojenih uređaja

- WiFi unosi dodatni delay

 

Kabel je uvijek bolji, i žičana veza je uvijek stabilnija.

 

E sad, da li ćeš nešto primjetiti to je relativno, vjerojatno nećeš.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...

Pitanje:

 - da li na optičkoj mreži ima odstupanja u brzini kada je uređaj spojen žičano vs bežično?

 - ako ima, da li je to mala zanemariva razlika ili ipak primjetna/velika?

 -uvjek imaš odstupanje jer i u teoriji wlan server mora imati kašnjenje u odnosu na žicu na koju se i sam wlan spaja, tj da računaš brzinu svjetlosti bez elektronike-chipova opet imaš par cm duži put i time kašnjenje (dok najbrži chipovi za konzumer el. trenutno rade na 5ghz, svaki relej=kašnjenje..).

-zanemarivo, tj samo benčevi ili mjerenje pinga će ti dati razliku dok praktički ne možeš vidjeti, npr 10ms vs 15ms.. tj što brža linija više vidiš druge probleme npr bugforum server-kašnjenje kao s autom koji može brže u gužvi ili na nautocesti.

-sasvim nešto drugo je sam uređaj-kutijica kao modem-router i dio -wlan .. koliko je brz, 20-40hz pojas, 2.4-5ghz kao i lte, pa dodaš broj uređaja, mimo-antene, koliko različitih uređaja u jednom trenutku može hendlati, pa smetnje-zid-susjedi koji imaju jednaku opremu a signal se preklapa po kanalima itd.. .. tako da ni jedan wlan nije usporediv s lanom-žicom dok idealno može biti jednako + kašnjenje same elektronike-sklopa koje recimo možemo zanemariti.

-svaka smetnja dovodi do ponavljanja slanja paketa ili pad na nižu brzinu, može se desiti da je na višoj brzini više smetnji i time efektivno manja konačna brzina jer se paketi ponavljaju + što je viša brzina to je i veća osjetljivost na smetnje tj gubitak kad do smetnje dođe a žica to jednostavno nema. Pošto je besmisleno sjediti na recimo 1m udaljenosti gdje recimo može biti max brzina, bežično pokrivaš npr stan-ured.. i tad mjeriš u drugoj sobi na recimo 10m i jedan-dva zida + ostalo što može smetati .. i tad jedva primjetiš razliku, dok će ping umjesto 10 biti recimo 17ms.. .. i samo po tome vidiš razliku, možda u gamingu.. naravno, može se desiti da u istoj prostoriji već imaš neku smetnju, bilo što, previše uređaja-signala-susjede itd.. i tad kao s autom na cesti ne ovisi o tebi brzina nego o prometu-eteru oko tebe na što ne možeš utjecati dok je žica i dalje žica pa tog problema nema. Tako na žici godinama imamo 1gbe i ne treba više, dok su recimo za server-mbo 10gbe mrežne no za normalno računalo je to nevažno, dok je ping i dalje stvar žice-isti. Razlika sa 100 na 1000 se osjeti, s 1-na-10gbe ne jer ostatak mreže nije takav da bi ta brzina bila iskoristiva-vidljiva-osjetna, kao da s običnim autom dođeš na pistu za f1.

-koliko osjetiš brzinu kad si na mobitelu na lte mreži.. onako, to leti.. ali ping je i dalje isti, slabiji nego žica jer ni teoretski ne može biti kraći put jer na kraju sve ide u žicu do centrale-čvora-datacentra..

 

-to što modem može biti na optičkoj mreži ne znači da će wlan biti brži, tj može biti ali samo ako se iskoristi takva mogućnost tj 'jači' wlan chip, ne starija generacija, karikirano kao abg-54mbps i ako je taj wlan server tad je to usko grlo, odnosno server recimo podržava n-ac standarde recimo do 150-600mbps ali ping i dalje ostaje isti, lošiji od žice jer je dodatni put-obilaznica-dodatak koji se spaja na žicu u routeru (ne mjerimo fizičku udaljenost u metrima zraka-žice nego elektronički sklopovi, dok struja-impuls putuje ako i radiovalovi brzinom svjetlosti pa je to recimo isto tj žično ili bežično imaš terminalnu opremu-čipove koji mogu raditi na 5ghz i to je limit transfera između dviju točki prijenosa, npr mrežni switch-switch, računalo-računalo.. mrežna kartica-priključak jedan do drugog kao što je na com portu i dalje prastari standard nrp 9600bauda kao osnovni standard i mada može biti viši-niži, mora biti na obje strane komunikacije isti da bi komunikacija bila moguća, standardi .. i tek tu žica ima ograničenje npr duljine, par metara kao nrp usb kabel, sata kabel itd.. dok mrežni može +100m). Tad kad bi na svakir recimo 100m žice postavio npr switch može se desiti da nakon par releja bežično postane brže, tj bez dodatnih 'presjedanja'-kašnjenja-direktnije pa je recimo na +500m sigurno u prednosti u odnosu na žicu za obične korisnike/elektroniku dok operateri postave optički kabel po dnu oceana itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav svima,evo samo me zanima,namjeravam vise ne koristiti fiksne usluge telefona i interneta,posto nisam sa njiima na ugovoru,jel ja moram do njih u ducan ici osbno da im kazem da ne zelim vise koristiti usluge ili mogu preko telefona?I za koliko dana iskljucuju internet i telefon.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
alexspalato kaže...

Pozdrav svima,evo samo me zanima,namjeravam vise ne koristiti fiksne usluge telefona i interneta,posto nisam sa njiima na ugovoru,jel ja moram do njih u ducan ici osbno da im kazem da ne zelim vise koristiti usluge ili mogu preko telefona?I za koliko dana iskljucuju internet i telefon.

 -zakon, svaka usluga koja se može ugoovriti nekim načinom, npr na daljinu, može se jednako i razvrći.. ali uvjek je neki potpis-papir, osoba-osobna-podaci itd.. i ovo nije pogrešno mjesto za pitanje, ali to trebaš nazvati i pitati operatera koji ti tad mora dati sve potrebne informacije, gdje-što-kako. Možeš telefonom, možeš mailom, možeš golubom pismonošom, možeš i otići do centra-operatera a odgovori bi na sve načine morali biti jednaki tj pravila.

-ako zatražiš raskid usluge, nema razloga da on ne bude trenutan tj s konkretnim datumom kojeg možeš dogovoriti .. jer zapravo se u 99% ne raskida, nego prelaziš na drugog operatera.. tj trebaš liniju (tel-internet-tv..) a tad to ne radiš ti nego se pobrine operater na kojeg prelaziš dok se oni dogovore-sinkroniziraju tako da je prekid kraći .. .odnosno ako nešto spetljaju tad možeš tražiti i naknadu za period bez usluge 10kn/sat..

-ne miješaj temeljni ugovor o pružanju usluge i ugovornu obvezu, tj možeš biti korisnik i bez ugovorne obveze npr istekla. Ugovorna obveza je obveza i za raskid (prijevremeni) trebaš opravdani razlog ili plaćaš penale. Kad zadovoljiš te uvjete tek tad može raskid, tj do tad ti druga strana ne daje pravo raskida ugovora tj nisi podmirio obveze kao dug. Za raskid usluge, ponekad treba razdužiti i mrežnu opremu, tek tad si sve obavio. .. a to sve ti kaže SZK-operater.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

@alexspalato

Razgovore o zasnivanju ili raskidanju usluge vodi ISKLJUČIVO I JEDINO PISMENO ( e-mail , preporučena pošta i sl. ) tako da poslije možeš dokazati tijek konverzacije ako nešto krene po zlu.

HT je veliki sistem, često uvode nekakve nove tehnologije i softvere u rad svoje tvrtke, velika im je fluktuacija osoblja a veze među odjelima su skoro pa nepostojeće. Zbog toga im često nešto krene po zlu.

Prije par godina sam gasio tadašnju mobilnu obiteljsku tarifu, javio se na vrijeme ( 40 dana prije isteka ugovorne obveze, jer po njihovom se treba javiti prije nego počne teći zadnji mjesec ), poslao im popunjene sve obrasce i izjave koje su tražili... Nakon isteka tog zadnjeg mjeseca poslali mio obavijest da je obiteljska tarifa ugašena, brojevi prebačeni na bonove.... I tada dolazi show: iako je u njihovom poslovnom sistemu bilo podešeni i vidljivo da mi je ta usluga ugašena, taj isti sistem je još mjesecima kreirao i slao mi račune. To je bio neki bug u sistemu za kojeg im je trebalo više mjeseci da riješe. Ja sam se konzultirao, i po savjetu odvjetnika sam plaćao pune iznose računa jer smo znali da ćemo to naknadno dobiti natrag i da će kamata biti veća ako im više uplatim. Da nisam plaćao, popio bih ovrhu jer isti taj sistem automatski generira ovršni postupak ako nema potvrdu o plaćenosti računa.. Kada su računi prestali stizati, onda smo im poslali odštetni zahtjev pred tužbu u kojem smo tražili povrat svih tih nepostojećih rata uvećane za tada najveću zakonsku zateznih kamatu. Na prvostepeni prigovorima su odbacili naš zahtjev, pa smo pisali prigovor na drugostupanjsku ( tako je propisano, moraš iscrpiti te uvjete da bi imao pravo na žalbu hakomu, a tek onda na sud ako ti nitko prije ne uvaži prigovor ). Iz te drugostupanjske su tražili da im dokumentiran način kako sam raskinuo pretplatu na obiteljsku tarifu. Da sam to rješavao telefonom ili usmeno u poslovnici, oni bi vjerojatno svalili krivnju na mene da nisam poštivao postupak i rokove raskida ili nešto u tom stilu. No kako sam sve to radio emailom, imao sam napismeno čitav tijek, tako da su usvojili i platili do zadnje lipe shodno zahtjevu koji smo im poslali....

Isto vrijedi i kod zasnivanja usluge, pismeno ih pitaj svaku sitnicu koja ti nije jasna kod te usluge tako da ih posle držiš za muda ako te probaju namagarčiti. Ja sad dogovaramo jednu uslugu, i na jednom mjestu im piše da brzina nakon određenih GB pada na 64 Kbps, a drugdje im piše da pada na 4 Mbps, za istu tu uslugu. Odvjetnik mi veli da će se na mene odnositi ono kaj mi pismeno odgovore, inače ih opet možemo naguziti odštetnim zahtjevom....

🏁
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...
 Odvjetnik mi veli da će se na mene odnositi ono kaj mi pismeno odgovore, inače ih opet možemo naguziti odštetnim zahtjevom....

🏁

 Koliko si love do sada ostavio odvjetniku za njegove usluge? 

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Paprika, ni lipe... Pa čemu služe frendovi nego da si pomognu....??! I ja njemu uskočim tamo di je tanak...
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...
Paprika, ni lipe... Pa čemu služe frendovi nego da si pomognu....??! I ja njemu uskočim tamo di je tanak...

Ako je dobar frend, onda ok. :-)

12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozzz...jel netko zna ili ima iskustva, gdje je najbolje ugovoriti usluge hrvatskog telekoma...interner+tv na novi priključak...ima gdje za jeftinije proć od njihovog službenog cjenika?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Javili mi iz T-coma, dolaze mi stavljat optiku krajem mj. uz produljenje ugovora na 2.godine i posto imam Max Premium paket

+ opcija turbo super fast uzet cu 500/200Mbita za dodatnih 25kn (pogodnost Magetna1 korisnika) 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 14:50 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Javili mi iz T-coma, dolaze mi stavljat optiku krajem mj. uz produljenje ugovora na 2.godine i posto imam Max Premium paket

+ opcija turbo super fast uzet cu 500/200Mbita za dodatnih 25kn (pogodnost Magetna1 korisnika) 

 osobno ja nisam vidio neke značajne razlike između 200/150 i 500/200.... (ja također imam 500/200)

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
4mal kaže...

Javili mi iz T-coma, dolaze mi stavljat optiku krajem mj. uz produljenje ugovora na 2.godine i posto imam Max Premium paket

+ opcija turbo super fast uzet cu 500/200Mbita za dodatnih 25kn (pogodnost Magetna1 korisnika) 

 osobno ja nisam vidio neke značajne razlike između 200/150 i 500/200.... (ja također imam 500/200)

 
Brzine su 200/100 i 500/250.

Razlika je u maksimalno 2.5 puta bržem downloadu i uploadu, nekad znači puno, nekad je nebitno.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Da li Tcom postavlja/vuče optiku do obiteljskih kuća ili je to i dalje rezervirano samo za zgrade? Optike ide doslovce pored moje kuće ispod ceste/nogostupa ali niti jedna kuća u kvartu nema optike. I dalje samo VDSL. Može li se to uopće ispregovarati s njima da priključe kuću na optiku?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Pa ako ti vuku kroz ulicu onda dobivas optiku....Evo kroz 30% Požege se vuce optika i spajat ce se na kuce

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Na žalost optika je prošla kroz ulicu prije par godina kako bi povezali zgrade u susjedstvu. Ništa od kuća. Mi smo dobili VDSL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
izzy007 kaže...
Na žalost optika je prošla kroz ulicu prije par godina kako bi povezali zgrade u susjedstvu. Ništa od kuća. Mi smo dobili VDSL

 najboolje ti je provjeriti sa njima pozivom službi za korisnike a kao neki "smjer" može ti poslužiti i provjera dostupnosti optike na njihovim stranicama...
u mojem slučaju njihovi koperanti koji su vukli mrežu došli su mi na kuću montirati kutiju sa kabelom a tehničar tcoma je došao to spojiti unutar kuće i donjeti ruter...

8 godina
offline
T-Com Internet

Zna li netko kolika je propusnost optičkog kabela koji ide kroz šahtove od HT-a i na koliko se korisnika dijeli? Recimo cijela moja ulica uzme optiku i svi su navečer na internetu. Ima li šanse da bude popunjen kapacitet kabela? Kolega je na A1 navečer uvijek imao 4 Mbit umjesto 500 koji su mu isporučeni tokom dana..... Unaprijed hvala na odgovorima!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Clarkec Optika ti nema limita, u biti je kabal brzina svjetlosti.....Jedan kabel ti moze doslovno dat 1000 kuca 500 200

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 16:55 (galinjo24).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...

Zna li netko kolika je propusnost optičkog kabela koji ide kroz šahtove od HT-a i na koliko se korisnika dijeli? Recimo cijela moja ulica uzme optiku i svi su navečer na internetu. Ima li šanse da bude popunjen kapacitet kabela? Kolega je na A1 navečer uvijek imao 4 Mbit umjesto 500 koji su mu isporučeni tokom dana..... Unaprijed hvala na odgovorima!

 Neces ti osjetit na optici to zagusenje jer sanse da ce cijela ulica uzet optiku i da ce svi isti trenutak vuc maksimalno koliko mogu, a da je ht na tom cvoru oversello bandwidth su ravne tome da sutra uplatis loto i fino neku sedmicu odigras. Ne treba te to opterecivat, prije ces imat manje brzine radi drugih stvari nego jer je cvor opterecen. HT je na gponu pa ako te interesira pogledaj, al ovo nije nesto cime se trebas opterecivat.

Sto se tice a1, to se vjerojatno radilo o kabelu, ne o optici, samo je kolega pao na neznanje pa su mu u a1 prodali kabel pod optiku, jer im je to cesto sada postala laz koju govore korisnicima da je kabel optika. I mene je tako zvala i rekla da mi nudi optiku od A1 pa sam je pitao jel optika il kabel, onda je rekla kabel "al to vam je isto kao optika, imate 150mbps download". Na pitanje sto se dogadja s uploadom i tako dalje, je pocela mjenjat pricu da eto, nije kabel optika ali je "slicno" :)

 

Stoga se ne moras radi tog opterecivat.

galinjo24 kaže...

Clarkec Optika ti nema limita, u biti je kabal brzina svjetlosti.....Jedan kabel ti moze doslovno dat 1000 kuca 500 200

 Ovo nije u potpunosti tocno, ali on svakako nece osjetit gusenje radi tog.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 17:02 (sandokan111).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...

Clarkec Optika ti nema limita, u biti je kabal brzina svjetlosti.....Jedan kabel ti moze doslovno dat 1000 kuca 500 200

 

Sigurno da i optika ima limita, ali je najveći limit trenutno u opremi na centralama, a ne u kabelu.

Ja nisam nikad primjetio neki drastični pad brzine u bilo koje doba dana.

Download je uvijek oko 460-500, a upload gotovo uvijek 260.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 19:01 (Bitanga).
13 godina
online
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...

Clarkec Optika ti nema limita, u biti je kabal brzina svjetlosti.....Jedan kabel ti moze doslovno dat 1000 kuca 500 200

 Kakve veze ima brzina prijenosa signala (brzina svjetlosti) s bandwithom optičkog kabela?

13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ali tesko moze doci do zagusenja linije......teoretski se moze spojiti 1000kuca na 1 kabel i nece biti zagusenja...

10 godina
offline
Re: T-Com Internet
izzy007 kaže...
Na žalost optika je prošla kroz ulicu prije par godina kako bi povezali zgrade u susjedstvu. Ništa od kuća. Mi smo dobili VDSL

 Drže nas još uvijek u srednjem vijeku..

 

Kakav fuj od firme..

13 godina
online
Re: T-Com Internet
protest431 kaže...

Dobio neki dan hibridbox, ruter je Huawei pa35-11. Ima tko?

Primjećujem da je wlan dosta slab već koju prostoriju dalje i imam gubitke brzine po 10 mbita. Da li ima smisla tražiti bolji signal u kući za 4g ili je down zaključan na 30mbitps? 

Isto tako ne updatea mi se baš redovno ona potrošnja na moj telekom? Stoji tipa na 93 gige već dva dana možda. 

 Pa-35 ili HA-35, moj je HA-35-11, i isto je wlan slab u odnosu na njihov prijašnji ZTE router.

Jel oni šalju neku obavijest da trebam vratiti stari router?

13 godina
online
Re: T-Com Internet
Antropofob kaže...
protest431 kaže...

Dobio neki dan hibridbox, ruter je Huawei pa35-11. Ima tko?

Primjećujem da je wlan dosta slab već koju prostoriju dalje i imam gubitke brzine po 10 mbita. Da li ima smisla tražiti bolji signal u kući za 4g ili je down zaključan na 30mbitps? 

Isto tako ne updatea mi se baš redovno ona potrošnja na moj telekom? Stoji tipa na 93 gige već dva dana možda. 

 Na mojhrvatskitelekom imaš  prikaz mobilne potrošnje hibridboxa  odvojenu od potrošnje adsl/vdsl preko žice. Odi na "internet" opciju i tamo ćeš vidjeti potrošnju žičane veze. 

 Ja to ne nalazim kod sebe, imam samo internet opciju, hibridbox ne nalazim nigdje na popisu, niti na portalu, niti u mojtelekom aplikaciji.

Kad se potroši ovih 100GB od hibridboxa, dobije li se neka obavijest i ponuda za dodatnih 100GB, ili treba zvati službu za korisnike za aktivaciju?

 

8 godina
offline
T-Com Internet

Mislim da sam dobio SMS poruku, ali nije da potrosim. Nisam puno doma.

 

I da, WIFI je bas slab. I mene to zivcira. Stavio sam neko staro DLAN pojacalo i na tome mi je brzina nikakva. Kako god okrenem prelose.

 

Vidio sam da T-Com u Austriji i Njemackoj nudi drugi Hibrid router. Vjerovatno nama ide smece.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice