T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.310.863
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
I jos mi nije dosao tehnicar da stavi MESH kombinaciju u moj dom!🤔🤦‍♂️
Mislim da su 2 tjedna vec prosla ako ne i vise!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Evo tocno mjesec dana proslo otkad sam.podnio zahtjev za prikljucak tcom interneta tj optike i jos ih nema 🤔

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
maxy0 kaže...

Evo tocno mjesec dana proslo otkad sam.podnio zahtjev za prikljucak tcom interneta tj optike i jos ih nema 🤔

 MENI EVO 2 MJESECA... DA MI DOVEDU RUTER... HAHAHAHAH

5 godina
offline
Re: T-Com Internet
maxy0 kaže...

Evo tocno mjesec dana proslo otkad sam.podnio zahtjev za prikljucak tcom interneta tj optike i jos ih nema 🤔

 Nemogu te valjda naći jer ih GPS odvede u drugu ulicu a ako si u "opasnom" kvartu treba imati hrabrosti izaći iz auta ;)

 

6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ako ne povecaju bezinu skidannja koja je trnutno 2,4Mb odlazim iz tcoma puna kapa mi je..placam 180 kn flat vec 5godina nikad veca brzina nije bila od toga dok ostali u selu imaju po 8-10...

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Arci5 , promjeni selo... 😂 ...
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ma frende ciganija velika,kradu di stignu i rade sta hoce,bas je njima problem povecati brinu haha ja bi sa 6Mb bio sretan haha

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ma ja se malo šalim... Čekaj da zaživi 5g, a i satelitski internet, pa će HT izgubiti svoj monopolistički položaj i tada ćeš imati veći izbor....

Zasad možeš probati 4g od svih operatera pa vidjeti kakva je situacija na tvojoj lokaciji.
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Ma ja se malo šalim... Čekaj da zaživi 5g, a i satelitski internet, pa će HT izgubiti svoj monopolistički položaj i tada ćeš imati veći izbor....

Zasad možeš probati 4g od svih operatera pa vidjeti kakva je situacija na tvojoj lokaciji.

Kako će dolaskom 5g-a HT izgubiti svoj monopolistički položaj? Mogu ga samo ojačati.. 

7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Love2ml86 , prosvijetli i nas... 😀

Kaj nebu svaki operater razvijao svoju infrastrukturu, a kolegi bi već i 4g a kamoli 5g bili bolji nego sadašnjih 2mbps koliko sada ima...?

5g bi trebao omogućiti povezivanje do milijun uređaja na kvadratnom kilometru...

https://www.a1.hr/5g
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Love2ml86 , prosvijetli i nas... 😀

Kaj nebu svaki operater razvijao svoju infrastrukturu, a kolegi bi već i 4g a kamoli 5g bili bolji nego sadašnjih 2mbps koliko sada ima...?

5g bi trebao omogućiti povezivanje do milijun uređaja na kvadratnom kilometru...

https://www.a1.hr/5g

HT ima bolju infrastrukturu od ostalih (dakle head start), a s obzirom na (bolje) financijske mogućnosti ne vidim kako bi ga netko mogao dostići.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 2:23 (love2ml86).
6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Ma ja se malo šalim... Čekaj da zaživi 5g, a i satelitski internet, pa će HT izgubiti svoj monopolistički položaj i tada ćeš imati veći izbor....

Zasad možeš probati 4g od svih operatera pa vidjeti kakva je situacija na tvojoj lokaciji.

 Ma znam,kazem samo,,kolko masno ih placas i onda na krajz dobis sto dobis...

7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Love2ml86 , pa jel tko brani bilo kojem operateru da investira koliko god hoće para u infrastrukturu ? To kaj oni najviše investiraju samo tamo gdje procjenjuju višestruku dobit je njihovo pravo....

Sa 5g mrežama barem nebudeš ovisio o milosti operatera da dovuku liniju/optiku do svakog stana,a bazne stanice budu već posijali tako i tako...

A naravno da će uvijek postojati neke zone u karti pokrivenosti di nema ni žice ni signala u eteru, jbg, peh....
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Znaci istice mi ovi misec ugovor s T-Comom,internet,MaxTv..i oni mene obavjestavaju da ce mi paket koji trenutno koristim porast od 30-60 kn,zavisno ocu produzit ugovor,sa trenutnih 375 na 405 odnosno 435 kn mjesecno..koji likovi umisto da me zadrze oni me tiraju..a imam jos 4 preplate mobitela kod njih..🤦‍♂️🤯

Koristim Max Premium paket,optika 200/100,HD sportski paket!
Sto nudi konkurencija?!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
volegradele kaže...
Znaci istice mi ovi misec ugovor s T-Comom,internet,MaxTv..i oni mene obavjestavaju da ce mi paket koji trenutno koristim porast od 30-60 kn,zavisno ocu produzit ugovor,sa trenutnih 375 na 405 odnosno 435 kn mjesecno..koji likovi umisto da me zadrze oni me tiraju..a imam jos 4 preplate mobitela kod njih..🤦‍♂️🤯

Koristim Max Premium paket,optika 200/100,HD sportski paket!
Sto nudi konkurencija?!

Naravno da ti raste cijena kada ostaješ bez ugovorne obveze, da je cijena ista tko bi se vezao ugovorom..? Čudi me da nisu ponudili nikakvo produljenje već..

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
love2ml86 kaže...
volegradele kaže...
Znaci istice mi ovi misec ugovor s T-Comom,internet,MaxTv..i oni mene obavjestavaju da ce mi paket koji trenutno koristim porast od 30-60 kn,zavisno ocu produzit ugovor,sa trenutnih 375 na 405 odnosno 435 kn mjesecno..koji likovi umisto da me zadrze oni me tiraju..a imam jos 4 preplate mobitela kod njih..🤦‍♂️🤯

Koristim Max Premium paket,optika 200/100,HD sportski paket!
Sto nudi konkurencija?!

Naravno da ti raste cijena kada ostaješ bez ugovorne obveze, da je cijena ista tko bi se vezao ugovorom..? Čudi me da nisu ponudili nikakvo produljenje već..

 neobično da se to mora objašnjavati..

zapravo ne mijenja se cijena nego ugovorni paket popust dok bez ug. plaća po tekućem cj. bez popusta.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Re: T-Com Internet

Lijepo vam je čovjek napisao da mu nude 2 cijene, jednu za ugovornu obvezu, a drugu bez, a i ova uz ugovornu obvezu mu je veća od trenutne cijene.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
sosta kaže...

Lijepo vam je čovjek napisao da mu nude 2 cijene, jednu za ugovornu obvezu, a drugu bez, a i ova uz ugovornu obvezu mu je veća od trenutne cijene.

 pokušaj čitati (s razumijevanjem...) pa je sve točno.. tj OBJE cijene koje mu sad nude su VIŠE od stare, dok je razlika 30-60kn ovisno s ili bez ugovorne.. :)

prevedeno, koja god bila nova cijena, bez ugovorne je +30kn više mjesečno, dok je njegovo pravo raskinuti promijeniti operatera ili paket.. odnosno, ako ostane korsinik, plaća po tekućem-važećem cjeniku koji je uvjek lošiji cijenom za korisnika ali ga veže na rok tj to je smisao ugovora-obveze i zato se dobije neki popust-dar-nešto...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 15:30 (ihush).
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Cek sto vam nije jasno..produzio ne produzio ugovor s T-comom mi raste mjesecna rata,30kn ako produzim ugovor i 60 kn ako ne produzim..vrlo jednostavno!

Znaci odbijaju me kao dugogodisnjeg korisnika koji mjesecno kod njih plati preko 1300-1400 kn sa 4 mobilne preplate i max Tv internet paketom!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-da, osim što te ne odbijaju nego podižu cijenu.. a ti kao korisnik biraš. Možeš se cjenkati i možda dobiješ bolju ponudu, no to je tako.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ukljucili su mi opciju Turbo 50,pa me zanima dal ima ko od vas tu opciju,kakva je i koliiko treba dugo da se to aktivira?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

-da, osim što te ne odbijaju nego podižu cijenu.. a ti kao korisnik biraš. Možeš se cjenkati i možda dobiješ bolju ponudu, no to je tako.

 Bumo videli hoce popustit i ostavit staru preplatu..jos sam i narucio MESH ruter za ekstra 15 kn mjesecno...

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
volegradele kaže...
ihush kaže...

-da, osim što te ne odbijaju nego podižu cijenu.. a ti kao korisnik biraš. Možeš se cjenkati i možda dobiješ bolju ponudu, no to je tako.

 Bumo videli hoce popustit i ostavit staru preplatu..jos sam i narucio MESH ruter za ekstra 15 kn mjesecno...

 -ako nešto naručuješ tad si već pristao na ugovornu.. tj oni ništa ne daju đabe (ni jedan operater), pa provjeri, tj ako je tako plaćat ćeš, jedino što je možda u tom razgovoru bilo tih 15kn-mesh 'poklon' za cjenkanje i sl. (jer to je modusoperandi, daju nešto radije nego da za toliko snize cijenu, jer njima je zapravo sve što ti daju jednak trošak ako ti već ne mogu prodati..).

+pripremi se da svakih x-mjeseci prolaziš istu proceduru natezanja-cjenkanja, ponekad dobiješ ali ne dva puta za redom tj banka većinom pobjeđuje na ruletu pa i u ovom slučaju.. a ono što možeš birati je operater i paketi-ugovor+ugovorna..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...
volegradele kaže...
ihush kaže...

-da, osim što te ne odbijaju nego podižu cijenu.. a ti kao korisnik biraš. Možeš se cjenkati i možda dobiješ bolju ponudu, no to je tako.

 Bumo videli hoce popustit i ostavit staru preplatu..jos sam i narucio MESH ruter za ekstra 15 kn mjesecno...

 -ako nešto naručuješ tad si već pristao na ugovornu.. tj oni ništa ne daju đabe (ni jedan operater), pa provjeri, tj ako je tako plaćat ćeš, jedino što je možda u tom razgovoru bilo tih 15kn-mesh 'poklon' za cjenkanje i sl. (jer to je modusoperandi, daju nešto radije nego da za toliko snize cijenu, jer njima je zapravo sve što ti daju jednak trošak ako ti već ne mogu prodati..).

+pripremi se da svakih x-mjeseci prolaziš istu proceduru natezanja-cjenkanja, ponekad dobiješ ali ne dva puta za redom tj banka većinom pobjeđuje na ruletu pa i u ovom slučaju.. a ono što možeš birati je operater i paketi-ugovor+ugovorna..

 MESH ide 15 kn bez ugovorne obaveze,nisam ni znao da mi istice ugovor sad krajem mjeseca dok mi nisu poslali kuvertu sa radosnom vijescu!Vec sam prije vodio rat s njima,5 mjeseci su mi jednu od preplata naplacivali 21 kn skuplje od dogovorenog ali uspio sam na kraju izvuc kraci kraj ,sad bumo videli hocu li uspit ovo rijesit!

AUDIOFIL
11 godina
offline
T-Com Internet

49. dan danas kako čekam da mi se aktivira max2 paket na zgradi. Zvao 20ak puta agente, pisao opomenu na mail. Bili neki vanjski suradnici Tcoma, došli provući kabel, nešto radili, rekli trebat će kopati i otišli, to je bilo prije tjedan i pol. Ovo je i smiješno i žalosno. Tragikomično da u 2020. g., internet je problem aktivirati. Što reći, kad najjača tvrtka koja drži gotovo sve ovako radi. Vjerojatno im se ne isplati kopati radi mojih 169 kn :D Izgleda da će ipak biti A1 flatbox, a Tcomov zahtjev storniran. Ovo pišem samo kao info za one koji će kao i ja predati zahtjev Tcomu, misleći da su oni ipak brži i jači od ostalih, te da će brzo dobiti uslugu koja će biti kvalitetna.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 14:06 (mmafan).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
mmafan kaže...

49. dan danas kako čekam da mi se aktivira max2 paket na zgradi. Zvao 20ak puta agente, pisao opomenu na mail. Bili neki vanjski suradnici Tcoma, došli provući kabel, nešto radili, rekli trebat će kopati i otišli, to je bilo prije tjedan i pol. Ovo je i smiješno i žalosno. Tragikomično da u 2020. g., internet je problem aktivirati. Što reći, kad najjača tvrtka koja drži gotovo sve ovako radi. Vjerojatno im se ne isplati kopati radi mojih 169 kn :D Izgleda da će ipak biti A1 flatbox, a Tcomov zahtjev storniran. Ovo pišem samo kao info za one koji će kao i ja predati zahtjev Tcomu, misleći da su oni ipak brži i jači od ostalih, te da će brzo dobiti uslugu koja će biti kvalitetna.

 -prigovaraš no griješiš.. to su stvari npr GUPa, lokalnih-komunalija.. tj kao sve ostalo, struja-voda pa tako i telekomunikacije, dok se ne postavi žica-optika.. naprosto je nemaš ili imaš stari bakar .. i čekaš da se to obavi jednako kao što se npr asfaltira cesta. Sporedan je tad operater koji bi da može već jučer korisniku počeo naplaćivati uslugu.. tj u takvoj situaciji ništa ne znači jedan ili drugi (od dva velika) operater pa tako ni prigovor osim za malo izjadati se.. :)

 

-kad imaš liniju, aktivnu, kad želiš neku promjenu, tad je to nedopustivo ..

+ žali se, prijavi hakomu itd i ako je osnovano, možeš nešto i profitirati, po danu 240kn.. pa probaj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Aha, onda sam bar izbacio sve iz sebe i malo si tako olakšao :D
14 godina
offline
T-Com Internet

Ako je potrebno kopati riječ je o privatnom ili javnom vlasništvu koji god operater bio u pitanju, izrada tehničkog rješenja, elaborat, imovinsko pravni odnosi. Suglasnost HEP-a se čeka od 30 do 180 dana, suglasnost grada za javnu površinu do 90 dana i HT nema nikakve veze sa tim. Ishodi si dokumentaciju, plati cca 7.OOO KN, pozovi HT i bit če uključeno u roku od sedam dana. Ili to sve zaboraviš i uzmeš pokučni ili Homebox i nemaš brige. Mnogima to nije opcija.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Tko je uzimao optiku pa me zanima kako je provode prek FTTH tehnologije ili nes drugacije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...

Ako je potrebno kopati riječ je o privatnom ili javnom vlasništvu koji god operater bio u pitanju, izrada tehničkog rješenja, elaborat, imovinsko pravni odnosi. Suglasnost HEP-a se čeka od 30 do 180 dana, suglasnost grada za javnu površinu do 90 dana i HT nema nikakve veze sa tim. Ishodi si dokumentaciju, plati cca 7.OOO KN, pozovi HT i bit če uključeno u roku od sedam dana. Ili to sve zaboraviš i uzmeš pokučni ili Homebox i nemaš brige. Mnogima to nije opcija.

 Da, kužim. Troškovi, dokumentacija... Ali samo ne kuzim kakve veze HEP ima s tim? Pošto je zdenac s kabelom već kod zgrade, treba bušiti da se cijevi postave, ali HEP nema veze s tim. Bolje onda homebox,  bez ugovorne obveze, pa možda ovo nekad naprave. Hvala na info

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 19:22 (mmafan).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice