T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.323.244
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
JozoBozo121 kaže...
deephouse kaže...

Imenjak hvala na odgovoru, :)) , a onda ću im to vratit, jedino bi u obzir došao Fritz 7590 , ali info je da ga trenutno nema :(

 Njega se plaća ekstra 30 kuna/mj., nećeš ga dobit bez toga.

 Ja sam tražio istog, bio spreman platiti. Vele da zbog korone nemaju ništa na zalihi. A i taj sam odgovor dobio nakon puno pokušaja jer ovi u korisničkoj podršci pojma nemaju o Fritzu...

E sad, ako ti imaš kakav kontakt ili dodatan info kako doći do njega, slobodno javiš. :)

10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Znam da se plaća i informiran sam oko toga, napisano je bilo osvrt na situaciju , i nije 30kn nego 24kn/mj 24 mjeseca ;) i trenutno ih nema tako kažu.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
deephouse kaže...

i nije 30kn nego 24kn/mj 24 mjeseca ;) i trenutno ih nema tako kažu.

 +pdv?

12 godina
offline
T-Com Internet

Jedno pitanje

Sad da se uzme taj Fritz 7590 nakon 24 mjeseca jel on ostaje u mom vlasnistvu ili je i dalje u T-Comovom vlasnistvu?

I jel se moze tipa uzet taj Fritz 7590 s amazonda ili negdje i trazit T-Com da prebaci na njega profil?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Jel SZK zagušena ili mene ignoriraju? Poslao sam 24.3 mail na info@t.ht.hr u vezi produženja ugovora i još nikakvog odgovora, a ne mogu ih zvat jer inače neću isposlovat popust.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

I meni su ignorirali na mailu, a nisam im se htio javljati zbog slicne situacije i na kraju mi se više nije dalo čekati i uzeo samo internet u optime, a s njima raskinuo ugovor. Odmah su zvali čim su dobili za raskid, ali sam ih ja hladno izignorirao i nastavio sklapanje s optimom koju ću sad brzo i dobiti. Ja mislim da samo ignoriraju one upućene koji znaju da ne budu opljačkani od njih i očekuju te da zovneš da ti pristojno mogu odbiti. Ja bi na tvom mjestu ako baš hoćeš ostati u tcoma pričekao još malo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
može li itko podijeliti iskustva s optikom od t-coma, zanima ne nekoliko stvari?

koji se router dobije?
koliko kvalitetno odašilje signal, morate li koristiti extendere? ako da koje?
hvala
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 17:43 (ivaninho).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Mambinjo kaže...

I meni su ignorirali na mailu, a nisam im se htio javljati zbog slicne situacije i na kraju mi se više nije dalo čekati i uzeo samo internet u optime, a s njima raskinuo ugovor. Odmah su zvali čim su dobili za raskid, ali sam ih ja hladno izignorirao i nastavio sklapanje s optimom koju ću sad brzo i dobiti. Ja mislim da samo ignoriraju one upućene koji znaju da ne budu opljačkani od njih i očekuju te da zovneš da ti pristojno mogu odbiti. Ja bi na tvom mjestu ako baš hoćeš ostati u tcoma pričekao još malo.

 Ja isto mislim da me ignoriraju i to baš zato jer ne žele dat nižu cijenu, nego misle tutnut neki poziv kad me ne bude doma, one spike bit će vam 30kn skuplje itd. Al sam već sve ukućane uputio u proces. A slao sam im i mail prije cca mjesec i pol, i onda sam dobio odgovor da kad istekne ugovor da se javim. Znači na stranicama promoviraju za mobilne pretplatnike produženje 6 mjeseci prije isteka, a mene odbili 10 dana prije isteka, jest fiksna usluga ali ono baš odugovlače.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 18:10 (Lil Dice).
12 godina
offline
T-Com Internet

Što nije da se može 90 dana prije produžiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
FileFicho kaže...

Što nije da se može 90 dana prije produžiti?

 Ne znam, al pazi kakav sam ja odgovor dobio 10-ak dana prije isteka.

 

Poštovani,

po OIB-u kojeg ste naveli, xxxxxxx, vidljivo je kako Vam ugovorna obveza traje do kraja ožujka 2020. godine. Nakon što Vam ista istekne možete nam se slobodno javiti radi produljenja.

14 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav svima danas sam na računu dobio da mi ističe ugovor u svibnju, pa su mi natuknuli da im se javima inače da izbjegnem povećanje od 30kn za nove korisnike iako sam skoro 9godina kod njih. Zanima me da li mogu tražiti umanjenje cijene tarife za MAX 2 paket internet+telefon, pa me zanima da li je itko produživao ugovor za MAX 2 te da li je uspio dogovoriti  manji račun sa prodajnim agentom na ugovor od 24mj. Hvala 

Benac
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Lil Dice kaže...

Jel SZK zagušena ili mene ignoriraju? Poslao sam 24.3 mail na info@t.ht.hr u vezi produženja ugovora i još nikakvog odgovora, a ne mogu ih zvat jer inače neću isposlovat popust.

 Ja sam isto poslao mail 30.3.  i mislim se kako se ne javljaju,kad ono red ispred mene. 

10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Onda isprike, onda se nama korisnicima krivo komunicira 24kn ....i to ne jednom nego više puta od strane agenata.... nikoga ne zanima cijena bez pdv-a., nego ona koja je stvarna 30kn/mj. Hvala

12 godina
offline
T-Com Internet

Ljudi ako želite najjefitiju ponudu, nikakvi mailovi ni pozivi. Tu ćete se baš morati potruditi jer SZK ima politiku da ne daju ispod cijene koju sada plaćate, eventualno će smisliti nešto da vam još 10-15kn povise naknadu. Provjereno pali sljedeće, ispunite zahtjev za raskidom ugovora, tamo napišete da su naknade previsoke ili nešto u tom smislu i u roku od 2 dana od slanja zvat će vas Odjel za zadržavanje korisnika (ne SZK) koji će Vam dati najjeftiniju ponudu. Ja sam jedno mjesec dana, svaki dan zivkao SZK i MAX3 nije išao ispod 249kn...nakon što sam napravio opisano, dobio za 209kn.

 

Btw. nakon što vam istekne ugovor, cijena pretplate će vam skočiti za 30-50kn tako da požurite. Mislim da bi se 30 dana prije (u najgorem slučaju) moralo dati produžiti ugovor.

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Cijena za Fritzbox 7590 je 24kn/mj bez ugovorne obveze.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 22:43 (NicK17).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
ivaninho kaže...
može li itko podijeliti iskustva s optikom od t-coma, zanima ne nekoliko stvari?

koji se router dobije?
koliko kvalitetno odašilje signal, morate li koristiti extendere? ako da koje?
hvala

 Od 03.2019 sam na optici. ZG-Tresnjevka Jug

Max 2 internet + telefon

internet brzina 100/20, telefon unutar HR prema fiks i mob besplatni razgovori

ruter je Speedport Plus

PC zicno spojen. Tablet Ipad i mob Huawei G7  (5 godina star) spajam preko Wi-Fi

Tocka nalazista rutera tocno u sredini kuce na katu, kuca dimenzije 10x8 m i dvokatnica, svugdje je dobro pokrivena.

Dok pc daje 103/25, mobilni dobivaju oko 85/32 (cudan upload imaju ), 45/35 mob

imao problema s ruterom, pa rjesenje je bilo snizavanjem verzija firmware-a xxxxx.029 (poroblematican) na xxxx.024 (stabilnije nego 029)

Trenutno s nacionalnom mjerom. ostani doma. cesto sam na PC i jos mi je sporiji internet, vuce krepano pa vise se ne razocaravam  optickom tehnologijom (bezveze)

 

Da napomenem , dobio sam i ONT od Raisecom, to ti je mala kutijica, media converter, sto svjetlost pretvara u strujne signale

Cini mi se da neki Huawei ima opticki ulaz (ima u sebi ONT)

11 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, imam od t coma hibridbox i brzine mi nisu baš bajne (Dl 6/Up 3) s time da je signal na 2 od 3 crtice. Ono što ne razumijem je da sam u 4. mjesecu već potrošio 72 gb interneta, a na Hibridbox potrošnji mi piše da sam potrošio 3 gb u 4. mjesecu, da li to znači da on uopće ne radi preko mobine mreže nego da mi je cijelo vrijeme vuče brzinu preko žice? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Evo ja sam riješio produženje MAX2 za 149kn, jučer stigao mail s ugovorom, potvrdio suglasnost i to je to.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Hvala za info,do kraja idućeg tjedna i ja mogu onda očekivati odgovor.

9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...

imao problema s ruterom, pa rjesenje je bilo snizavanjem verzija firmware-a xxxxx.029 (poroblematican) na xxxx.024 (stabilnije nego 029)

Trenutno s nacionalnom mjerom. ostani doma. cesto sam na PC i jos mi je sporiji internet, vuce krepano pa vise se ne razocaravam  optickom tehnologijom (bezveze)

 

Da napomenem , dobio sam i ONT od Raisecom, to ti je mala kutijica, media converter, sto svjetlost pretvara u strujne signale

Cini mi se da neki Huawei ima opticki ulaz (ima u sebi ONT)

 Huawei ima VIP, ali nije baš ni on neka kvaliteta. HT ima kod sebe više providera i njihovu opremu preko optike pa je Raisecom konverter baza, a onda svaki operater na njega može zakačiti svoj router i podeseiti usluge, VLAN-ove i ostalo kako je na njihovoj mreži. Inače bi bila upitna kompatibilnost opreme kad bi svi imaju svoje routere za optiku.

 

To s firmverom je bilo prije dosta vremena, ja sam se žalio i tri dana kasnije je došao tehničar i donio je W724 Type Ci koji radi bez ikakvih problema, a mislim da je kasnije izbačen hotfix za SpeedPort Plus. 

Meni na optici sve fakat radi ekspresno i gotovo momentalno, ovisno o serveru, sad smo doma tako da se koristi Skype, remote desktop, Discord, YT, Twitch u isto vrijeme preko uređaja koji su spojeni što žično, što bežično preko Ubiquiti AP, ali sve radi super, samo promjena IP-a traje dvadesetak sekundi.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 18:24 (JozoBozo121).
16 godina
offline
T-Com Internet

Ma ja sam ti normalni korisnik interneta. Valjda sam i ja ostaerio pa mi svaka nedaca zivo fucka, pa samo komentiram kako mi je..

Ne kazem da je usluga HT losa. samo govorim  da sam lokalnog karaktera s musicama...

 

Firmaware sam ovdje i na jos jednom forumu procitao,pa sam tako i s tehnicarem pricao. I s 029 na 024 i nemam vidljivih problema... npr mogu sad skinuti s microsoft web stranice ISO file velicine 5GB inace stane kod 0 posto itd....

 

Sjetio sam se, pocetkom 2019 kad su poceli tehnicari dolaziti ( njih 4 u etapama, prvi stavlja kuciste vani pokraj TK ormarica u zidu, drugi su s ulicnog sahta spajali s mojom kucom, treci je bio tester signala, dok cetvrti je zavrsavao provukavdi zuti fiber nit do mjesta gdje ce biti ONT i ruter ) Treci i cetvrti tim su me pitali zasto imam dva nita, i vidim da imam ali i ne, da znam zasto imam dva. otkud cu znati. Da li to nesto nekome predstavlja problem?

 

To s hotfixom. ko je  nadlezan instalirati ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2020 0:48 (Jebodiah).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Zadnjih 5,6 dana mi TV vodič na maxtv-u prikazuje da je trenutno 5-6 sati ispred nego što je. Ima li neko jednostavno rješenje za ovaj problem ili moram zvati službu?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
DzigiBau kaže...

Zadnjih 5,6 dana mi TV vodič na maxtv-u prikazuje da je trenutno 5-6 sati ispred nego što je. Ima li neko jednostavno rješenje za ovaj problem ili moram zvati službu?

 Isključi prijemanik iz struje pa ga ponovno uključi u nju.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
offline
T-Com Internet

Koje rutere trenutno dijele?

Bio sam prije mjesec i pol pricao s nekim tehnicarom, nikad bolje iskusvo nisam imao, bas smo si fino popricali, jos covjek ostao nakon radnog vremena pol sata da mi sredi kvar i rekao je da trenutno imaju lose rutere da radije zadrzim svoj ZTE ZXDSL 931VII, no izgleda da to vise nije bas moguce, jucer krepao lan port, svako malo puca veza, WI FI je nemoguc...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Možda nije do routera već tvoje parice, a dobio bi speedprot
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
10 godina
offline
T-Com Internet

Ja imam Speedport W 724V trenutno i danas je došla dostava i poslali su Speedport Plus....koliko vidim neki imaju sa njim problema nekima radi ....što napravit :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Ma radilo je normalno godinama s istim postavkama, i sad je u zadnje vrijeme pocelo... Margina je nesto manja, ali s takvom marginom radi normalno vec dulje vremena. 

 

Bas ruter pravi probleme, spojim se na njega preko moba, kaze pristup bez interneta ili dohvaca IP jako dugo, lan port samo odjednom prestane radit, i meni i burazu, i onda kad se presteka u drugi radi normalno. Nakon reseta rutera opameti se malo pa bude oke jedno vrijeme. E da i izgorio je voip port1

 

 


E tak Speedport Plus je rekao tehnicar da su popusili sto su uzeli od njemaca, izdali preko 30 firmware upgradea i nisu uspjeli nista, da je tesko govno od rutera i da zato ne diram svoj ZTE. A i ne zelim speedport jer sam imao taj 724V i tesko govno je bio, sto se postavki tice.

 

Je li mogu ja uzet tipa isti ovakav zte, ima na njuski po 150kn i njega si stavit?

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 11:54 (Tony1999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Lil Dice kaže...

Evo ja sam riješio produženje MAX2 za 149kn, jučer stigao mail s ugovorom, potvrdio suglasnost i to je to.

 Ti si im slao mail na info@t.ht.hr da bi produžio ugovor ako se ne varam? Sestra bi mi umjesto MAX3 uzela MAX2 (optika), da li je pametnije na mail ili ih zvat na tel?

Dodatno, spomeniti im cjenik posebnih ponuda i navesti isječak "MAX2 paket od 135,20 kn bez PDV-a odnosno 169,00 kn s PDV-om na optičkoj infrastrukturi; ". Jel to dovoljno? Ona je znači postojeći korisnik kojoj je istekao ugovor. Treba li prijetiti prelaskom kod konkurencije ili prvo pokušati u fino?

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tony1999 kaže...
E tak Speedport Plus je rekao tehnicar da su popusili sto su uzeli od njemaca, izdali preko 30 firmware upgradea i nisu uspjeli nista, da je tesko govno od rutera i da zato ne diram svoj ZTE. A i ne zelim speedport jer sam imao taj 724V i tesko govno je bio, sto se postavki tice.

Je li mogu ja uzet tipa isti ovakav zte, ima na njuski po 150kn i njega si stavit?

 Ako ti je to sve s routerom onda je router otiso. Ali, stanje tvoje parice je takvo da ti je veza nategnuta i ocito nekad moze nekad ne moze drzat s 5.5 marginom. Nemoj se bunit ht-u jer ce ti jednostano srusit brzinu na 30 i onda ce ti radit dobro, a brzinu vise neces moc dignut. Nisam samo shvatio kojem je routeru izgorio voip. Novom il starom.

nani kaže...

 Ti si im slao mail na info@t.ht.hr da bi produžio ugovor ako se ne varam? Sestra bi mi umjesto MAX3 uzela MAX2 (optika), da li je pametnije na mail ili ih zvat na tel?

Dodatno, spomeniti im cjenik posebnih ponuda i navesti isječak "MAX2 paket od 135,20 kn bez PDV-a odnosno 169,00 kn s PDV-om na optičkoj infrastrukturi; ". Jel to dovoljno? Ona je znači postojeći korisnik kojoj je istekao ugovor. Treba li prijetiti prelaskom kod konkurencije ili prvo pokušati u fino?

 Je dovoljno je. Mozda ti kazu da ne moze, onda trazi da zahtjev upute nekom tko moze. U cjeniku je, samim time mozes to trazit.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Tony1999 kaže...
E tak Speedport Plus je rekao tehnicar da su popusili sto su uzeli od njemaca, izdali preko 30 firmware upgradea i nisu uspjeli nista, da je tesko govno od rutera i da zato ne diram svoj ZTE. A i ne zelim speedport jer sam imao taj 724V i tesko govno je bio, sto se postavki tice.

Je li mogu ja uzet tipa isti ovakav zte, ima na njuski po 150kn i njega si stavit?

 Ako ti je to sve s routerom onda je router otiso. Ali, stanje tvoje parice je takvo da ti je veza nategnuta i ocito nekad moze nekad ne moze drzat s 5.5 marginom. Nemoj se bunit ht-u jer ce ti jednostano srusit brzinu na 30 i onda ce ti radit dobro, a brzinu vise neces moc dignut. Nisam samo shvatio kojem je routeru izgorio voip. Novom il starom.

nani kaže...

 Ti si im slao mail na info@t.ht.hr da bi produžio ugovor ako se ne varam? Sestra bi mi umjesto MAX3 uzela MAX2 (optika), da li je pametnije na mail ili ih zvat na tel?

Dodatno, spomeniti im cjenik posebnih ponuda i navesti isječak "MAX2 paket od 135,20 kn bez PDV-a odnosno 169,00 kn s PDV-om na optičkoj infrastrukturi; ". Jel to dovoljno? Ona je znači postojeći korisnik kojoj je istekao ugovor. Treba li prijetiti prelaskom kod konkurencije ili prvo pokušati u fino?

 Je dovoljno je. Mozda ti kazu da ne moze, onda trazi da zahtjev upute nekom tko moze. U cjeniku je, samim time mozes to trazit.

 Ovom sad je izgorio voip pa sam u postavkama prebacio na voip2. lan portovi rade kak im dode.

A za paricu znam da je nategnuta, vec sam pricao par puta s tehnicarima, al srecom naletio sam na dobre tehnicare pa bi vratili ipak brzinu, a zanimljivo je da sam prije imao jos vecu brzinu i sve je oke bilo, bez da je nategnuta parica, i samo odjednom je to palo kad su produljili ugovor, tad su spustili na 30msm kao da sve bude oke dok se produljuje ugovor (iako nema nikakvog smisla) i nakon toga nisu mogli vise vratit staru brzinu (48/10) je bilo.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice