T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.362
|
čitano: 6.301.210
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

Nema broja, osim ako ne ides na raskid ugovora, al onda dobijes i "kontrolni broj" koji im navedes kad zoves. Ili trazi da oni tebe zovu preko maila.

 

A šta su onda oni brojevi što traju par tjedana pa ih gase i otvore nove ? 

 

7 godina
offline
T-Com Internet

broj postoji, osobno sam ih kontaktirao više puta, međutim mjenjaju ga i broj na koji sam ih zadnji puta kontaktirao više nije aktualan.. naravno, ako se nesto nije promijenilo u zadnja 3 mjeseca...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Silent horror1992 kaže...

A šta su onda oni brojevi što traju par tjedana pa ih gase i otvore nove ? 

Carrero kaže...

broj postoji, osobno sam ih kontaktirao više puta, međutim mjenjaju ga i broj na koji sam ih zadnji puta kontaktirao više nije aktualan.. naravno, ako se nesto nije promijenilo u zadnja 3 mjeseca...

 Obojica natrag u skolu na razumjevanje procitanog teksta. Tad se vratit i procitat ponovno sto pise. Hvala.

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

 Obojica natrag u skolu na razumjevanje procitanog teksta. Tad se vratit i procitat ponovno sto pise. Hvala.

nemoj biti bezobrazan...

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 18:46 (Carrero).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Carrero kaže...
sandokan111 kaže...

 Obojica natrag u skolu na razumjevanje procitanog teksta. Tad se vratit i procitat ponovno sto pise. Hvala.

nemoj biti bezobrazan...

Ruzno je editirat postove s potpuno drugim smislom. Prvo si napisao da sam nerazumljiv. Sad se nadam si u medjuvremenu procitao sto sam napisao pa iz 5og pokusaja skuzio sto pise, pa odlucio editirat. Ajde barem pohvalno da si napokon procitao s razumjevanjem.

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Carrero kaže...
sandokan111 kaže...

 Obojica natrag u skolu na razumjevanje procitanog teksta. Tad se vratit i procitat ponovno sto pise. Hvala.

nemoj biti bezobrazan...

Ruzno je editirat postove s potpuno drugim smislom. Prvo si napisao da sam nerazumljiv. Sad se nadam si u medjuvremenu procitao sto sam napisao pa iz 5og pokusaja skuzio sto pise, pa odlucio editirat. Ajde barem pohvalno da si napokon procitao s razumjevanjem.

editirao sam post jer sam smatrao da ces ovako lakše shvatiti, odn. nešto naučiti... međutim, očito sam pogriješio.. i dalje si bahat i bezobrazan...

neznam od kud ti ta "čast" da se ovdje postavljaš ovako s visoka, ali obzirom da više ne mislim ulaziti u diskusiju s tobom po ovom pitanju, neka drugi članovi sami prosude tko je od nas bio nerazumljiv, i čija je kultura kakva..

 

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Carrero kaže...

editirao sam post jer sam smatrao da ces ovako lakše shvatiti, odn. nešto naučiti... međutim, očito sam pogriješio.. i dalje si bahat i bezobrazan...

neznam od kud ti ta "čast" da se ovdje postavljaš ovako s visoka, ali obzirom da više ne mislim ulaziti u diskusiju s tobom po ovom pitanju, neka drugi članovi sami prosude tko je od nas bio nerazumljiv, i čija je kultura kakva..

 Postavio si pitanje, dao sam ti odgovor, nisi ga ni procitao, ja sam bahat jer ti nisi dobio ono sto si htio, a to sto trazis se ne moze na taj nacin dobit. Good logic, would do again.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

tvoji odgovori sandokan su kad na prvu procitas bahati i ne znam antipaticni ali kako sam pratio sve tvoje poruke vidim da se stalno tak izražavaš pa je ocito to tvoj stil sto ne znaci da si bahat i antipatican naprotiv :) ali nisu svi ko ja pa ce se uvrijedit, inace imam ja negdje broj budem potrazio, mijenjaju se al ne tako cesto, i broj(kontrolni ili kako ga vec zovete) ce ti trebat inace ti oni ne mogu pomoci jer je to znak da si zapoceo raskid ugovora bez toga nema pregovaranja, tak je bar bilo dok sam ja radio tak da ako nemas taj broj ne vrijedi ti ih zvati

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 14:39 (dado16).
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

da, u zadnje 2 godine znam da su promjenili broj min. 2 puta... a ovaj put u toku dogovora tj. u 2 tjedna, pa sada imam problem (povratno mi se na mail nisu javili, zato i tražim aktualni broj)

o nikakvom "kontrolnom broju" nemam pojma, obzirom je svaki puta bio dovoljan samo broj fiksnog telefona, odn. čak su već po pozivu imali sve podatke...

 

uzimam u obzir i mogučnost da su me zbog specifičnosti problema kontaktirali s 2 različite službe (npr. savjetovanje/zadržavanje), svejedno, potreban mi je kontakt osobe iznad "službe za korisnike", jer me u zadnjem kontaktu oni čak nisu bili u mogučnosti niti proslijediti na službu odgovornu za rješenje mog problema

6 godina
offline
Re: T-Com Internet
Taj broj koji ti tražiš će te nazvati vrlo brzo nakon šta ti pokreneš proces prelazka na drugog operatera...ništa nema bez malo muke i zivkanja i pregovaranja...ti si u situaciji da za svoje novce dobiješ ono šta misliš da vrijedi tvojih novaca...kad proces prelazka započne, zvati će te oni, ne brini sa svim benifitima, maksimalnim...samo treba proces pokrenuti!
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...

tvoji odgovori sandokan su kad na prvu procitas bahati i ne znam antipaticni ali kako sam pratio sve tvoje poruke vidim da se stalno tak izražavaš pa je ocito to tvoj stil sto ne znaci da si bahat i antipatican naprotiv :) ali nisu svi ko ja pa ce se uvrijedit,

 Ja se mogu uvrijedit samo ako mi netko tko mi nesto znaci nesto kaze. Tu na forumu takvih nema. Isto tako pretpostavljam i za sve ostale, samim time, "vrijedjanje" kao stavku sam potpuno izbacio iz razgovora. Ako je tko bahat u ovom svemu bio to je on jer je postavio pitanje, ja sam se potrudio dati mu odgovor, on ga nije ni procitao, ili ga je procitao jako povrsno letimicnim pogledom u potrazi za brojem kojeg nije nasao, pa je stao na onom prvom dijelu recenice gdje sam napisao da broj "ne postoji". Nakon toga je procitao jos par puta pa shvatio sto pise. Moja opaska je ipak uspjela, koliko god on mislio da je bila bahata.

Mali322 kaže...
Taj broj koji ti tražiš će te nazvati vrlo brzo nakon šta ti pokreneš proces prelazka na drugog operatera...ništa nema bez malo muke i zivkanja i pregovaranja...ti si u situaciji da za svoje novce dobiješ ono šta misliš da vrijedi tvojih novaca...kad proces prelazka započne, zvati će te oni, ne brini sa svim benifitima, maksimalnim...samo treba proces pokrenuti!

 Evo ja sam sad u procesu produljenja, uzeo sam cjenike i sastavio ponudu koju zelim. Eto javim kako je proslo. Nikakve brojeve nisam zvao, a ovi sto su me zvali su imali ponude koje nisu bile zadovoljavajuce.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 17:31 (sandokan111).
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
Prvo ide proces raskida a produljenje ako zasluže!...inače ništa od toga!
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
Prvo ide proces raskida a produljenje ako zasluže!...inače ništa od toga!
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ima li netko objašnjenje ovakovih razlika u brzinama.Na optici sam,a nedavno mi je zamijenjen Speedport C sa Speedport Plus.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-lokacija-server.. + kad isti test ponoviš na istim serverima rezultat može oscilirati, dok mrežni promet ovisi o trenutnom opterećenju (gužvi) jednako kao promet na cesti i tad možeš zg-st stići za par sati ili dan..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
T-Com Internet

kod mene, ujutro, prije cca 8h dobijem lagano 630/280 dok tokom dana 530/255. navecer sam sretan ako upce dostignem 480/240. 

 

Čakovec, T-com, 500/250.

Sig
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ja da sam na tvom mjestu surfao bi samo rano ujutro jer ovo navečer je nezamislivo nemoguće za surfanje, užas živi...
6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Teški dani...

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nazalost ali tako i radim. Skidam samo pred jutro, update jednom tjedno...

Salu na stranu, htio sam samo prikazati da se osjeca razlika u opterecenju mreze. Da je brzina navecer dalje ludilo, jest.
Sig
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jedina razlika, moj prijatelju, su te brojke koje ti isčitavaš svaki put kada stisneš gumb na speedtest-u...opterećenje mreže tebe ne dira!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 14:38 (Mali322).
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

 

Poboljšao bi malo signale trenutne mreže sa Speedport ruterom (jer ću dodavati i neke imou wifi kamere van stana), a i 5ghz sifi mi nekad ima slabiji signal u udaljenijoj sobi pa se dvoumim između unifi mesh mreže ili samo malo boljeg rutera poput ovog https://www.linksys.com/us/p/P-EA8300/

 

Setup je ovakav:

 

U knauf zidu imam provedene instalacije za 4 sobe (2 cat6 kabla po svakoj sobi). U zidu je Speedport, ono čudo za optiku i switch, tu je još i napajanje, cat6 kablovi za kamere.

Razmišljao sam i došao na ideju da postavim ruter u jednoj od soba i za povezivanje sa Speedportom isporistim trenutnu instalaciju. Jedan kabel Speedport-Ruter, a drugi Ruter-Switch u zidu, dok će mi u toj sobi ostati slobodni portovi na ruteru.

 

Skica u prilogu.

 

Jel ovaj linksys ruter dobro rješenje za to? https://www.linksys.com/us/p/P-EA8300/ i hoće li to tako raditi i hoće li brzina na žičanoj vezi ostati ista (trenutno koristim 500/250 brzinu koju i dobivam na kompu koji je spojen žicom)?

 

Fala

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 22:38 (DGS).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
T-Com Internet

Da ja imam toliku brzinu, ja bih 1. u mjesecu sve poskidao i ostatak mjeseca bih se dosađivao :D

I bolje je što imam 15x sporiji net :D

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Ako ima neko neki kontakt osobe koja može srediti povoljno još jedan pretplatnički broj plus telefon u magentu pls neka mi pošalje.

Unaprijed zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Ima li netko iskustva s Gigaboxom? Preporučate li  neki ruter?

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

ako ce sve ici kablom, nemas beda. slicno ja imam: speedport -> switch koji se grana na dva tva, ps4, laptop i jedan port je ulaz signala s rutera. sve radi ko urica ako pazi da je gigabitni switch.

Sig
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
DGS kaže...

..

 

Setup je ovakav:

..

 

-shema je ok.. modem u wan-port routera, s routera lan-izlaz u switch + ostali portovi za lan.

-brzina će ovisiti o switchu .. pazi na gbe-1000 (pogotovo na rouuteru tj wlan-lan ne mora biti isto i još ih je dosta sa 100mbps portovima).

-ovisno o postavki, modem i njegov router-wlan.. mogu raditi i biti odvojena mreža dok router može imati svoju mrežu.. ili od operatera tražiš bridge tad je modem samo modem-linija, sve ostalo tvoj router.. (dhcp i firewall..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bas me Tcom obradovao...Spajat ce optiku kroz moju ulicu..Rok realizacije 12mj 2020😀😀
9 godina
offline
T-Com Internet

Bok! 

Ljudi  kakav je taj Alcatel router koj nudi HT za gigabox ( Alcatel HH70 ) kakva su vam iskustva, valja li ista ili je kao i Huawei od Tele2!? thx!

Odmori se u Istini!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
cat4, sranje
battletag:MasnaKrvavic#2275
10 godina
neaktivan
offline
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice