T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.310.973
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-to ovisi o pametnom-glupom switchu tj soft.. a to radi na način da ekšli komunikacija ide direktno, ne kroz router (jer bi to generilalo nepotreban promet routeru.. zagušilo ga), on je samo mrežni šef i izlaz-internet.. ostali interni promet ide kroz switch (kad je mreža ok, kad je sve normalno podešeno).

 

+ kao btw, skuplji 'smart' switchevi su na pola koraka do routera po mogućnostima, tj interni soft koji to sve radi, tablice-ip-adrese ili v-lan.. mreža može raditi i bez routera (nekoliko minuta, do refresha za ip-dhcp.. a ako je ručni ip tad je router 'višak' (ne ovisi se o dhcp-u koji je dio te kutije..) možda je problem u samim nazivima, ''kutije'' (uređaja) kao router, modem, dhcp server, wlan server itd.. tj to su sve samo dijelovi 'iste' kutije a o softu + fizičkim ograničenjima kao portovi i količina rama-cpu ovisi što sve kutija može, i samo po primarnoj funkciji dobije naziv npr router.. a routanje je samo jedna od mogućnosti tj ''skretnica'' kao vlak-pruga, zapravo jednostavna stvar ali osnova kad spajaš više mreža tj spoj i pravilo koje se primjenjuje, ulaz-izlaz (dozvoljeno/zabranjeno) + skernuti na skretnici ''lijevo ili desno''.. to je routanje .. 'glupa' funkcija koju 99% kućnih korisnika ni ne koristi, tj ne koriste ruter-rutanje nego samo liniju-modem i switch, dok se dhcp brine za ip a wlan za bežično.. juzer ugl ne routa ništa i tad kao za AP ruter funkcija nije važna ali su obično mogućnosi routera=AP.. itd itd..

-mreža tako može raditi recimo 10-15 minuta bez routera tj lokalno računalo-uređaj ne traži stalno pristup routeru-dhcpu.. nego samo kad je potrebna informacija ili refresh kao reset ip-a.. slično kao što operater resetira ip (wan-vanjski) .. ili je rezerviran-stalni i sl. Tek kad dođe do promjene tad je router tj taj podatak važan, do tad mreža (mrežni uređaji) zna put. Tek kad ne zna put, tad to traži od routera, skretničar-putokaz ili prometni policajac :) .. šef, ali ništa posebno pametnog..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.12.2019 16:59 (ihush).
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Sretan Božić.
Zanima me da li HT ima neku svoju vrstu pokućnog? Znači bez fix veze (hibridni). Dalje, takav ruter bi bio u pograničnom području BiH/HR gdje se mješaju signali pa me zanima da li se na ruteru može onemogućit automatsko prebacivanje mreže,tj da se može ručno odabrat HT-ovu mrežu.
Hvala!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Ima Gigabox. razlika je jedino u tome ako već imaš mobilnu tarifu kod njih, onda dobiješ 200 Gb po 4g brzini, nakon toga pada na 4/1 brzinu ali sa flat prometom. U suprotnom slučaju ti nude samo 100 Gb po 4g brzini i nakon toga limit na 4/1 i flat promet.

 

Za prebacivanje mreže ne znam, iskreno nisam ni ulazio u postavke rutera, a ne krećem se u pograničnom području.

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.12.2019 0:20 (Cesc).
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

-to ovisi o pametnom-glupom switchu tj soft.. a to radi na način da ekšli komunikacija ide direktno, ne kroz router (jer bi to generilalo nepotreban promet routeru.. zagušilo ga), on je samo mrežni šef i izlaz-internet.. ostali interni promet ide kroz switch (kad je mreža ok, kad je sve normalno podešeno).

 

 

 aha, tako. nisam mislio da ruter može samo preusmjeriti signal, bez da ga "obradi". ali, apsolutno je logično da bi to bio dodatni posao i nepotrebni promet kroz njega. 

hvala, probat ću. naravno, prije svega (čitaj-eventualnog troška kupovine switcha), prvo provjeriti kablove. jer kada pogledam postavke, od mrežne, kaže da je spojena na 100mbps a mrežna je 10/100/1000. 

 

hvala još jednom!!

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
8 godina
offline
T-Com Internet

Imali netko poviseni ping? skace od 120-200 prema googlu na podrucju Viskova

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Ekipa, imam jedno pitanje.

 

Ovak, situacija je takva da imam dosta problema sa t.comom zeza maxtv, internet mi zna pucati međutim sva mjerenja pokazuju dobro stanje linije i konačni zaključak tehničara je da ja puno interneta trošim.

U prosjeku 400-750gb na mjesec i kao da bi to trebao smanjiti. Međutim prodali su mi flat uslugu i nigdje u ugovoru nema fair usage stavke. Sve što skinem je legalno, pobogu novi CODMW ima 120+ GB Bez updejtova..

I dosta gledam netflix, hbo go, twitch, deezer, amazon prime video.. To sve troši.. Mislim u doba streaming servisa ne znam kaj su oni očekivali?

Je li se itko sreo u sličnoj situaciju?

tito vampir! Bog I Hrvati!
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2019 19:10 (LeskiRM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Kako bi rekao moj prijatelj nije problem da su ljudi gladni nego već je problem da su ljudi NEZASITNI

10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ha ćuj evo sad dok ovo pišem umjesto da gledam hrt i ostale televizijske kanale, radije gledam HBO go, kojeg mi je BTW sam tcom prodao kroz uslugu HBO premium. I kaj sad mi isti taj tcom govori da ne trošim toliko puno? wtf

tito vampir! Bog I Hrvati!
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Koja je brzina, stavi podatke o stanju parice iz routera, jesi prije imao manju brzinu pa nije možda pucalo. HT ne ograničava korisnike po pitanju količine podataka. Mi doma svi napravimo mjesečno skupa po 1TB u svakom smjeru, i down i up.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
10 godina
offline
T-Com Internet

https://i.ibb.co/WBfMMHH/12.png

Ovo su parametri. Instalacije u kući su nove.

 

 

 

Ovakve poruke dobivam, sve popraćeno sa pucanjem ne veze nego kako tehničar kaže "user puca" A nemam hibridni router. Telefonsku potrošnju nemam i ravna je nuli jer nit primam pozive nit zovem, štoviše, telefonski aparat nije niti ukopćan

Računi su svi plaćeni, dugovanja nemam niti sam ikada imao

https://i.ibb.co/5F1cSXx/eae8bf11882341e45cd489c9ac68af8f-15379acae7c610c0ed00348aa9f4c910.jpg

 

 

Ovako izgleda to "pucanje usera"

 

https://i.ibb.co/YBKvJ0g/7bccfc1e09092e13fdc9ee2bb41d7fa1-4e45a4c9577fc4f838f64bda51fc7836.png

 

 

 

I oni sve svaljuju na preveliku potrošnju interneta. Problem se već povlači 4 mjeseca.

tito vampir! Bog I Hrvati!
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2019 20:24 (LeskiRM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Pročitaj pp, sredit ćemo to sutra.

Xiaomi Mi MIX3 5G
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

E da a kaj se štekanja na maxtvu tiče tehničar isto veli da nije do linije vec nekakvi bug jer se stekanje javlja kad listam epg ali se natavi jedno vrijeme nakon kaj prestanem listati. Veli da je vidio xy tih slucajeva, kod nekih korisnika tog ima kod nekih ne, neki ne primjecuju.  Ali isto moguce da mi se linij a blesira zbog velike potrosnje 😂 trenutno mi ništ ne dela kak se spada. Al po njegovom, da bi delalo kak spada, ne bi trebal koristiti niš

tito vampir! Bog I Hrvati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Možda si krivo nešto shvatio. Veliki promet nikada nije problem, ali ti zna biti problem ako ti je veliki upload pa ga zakucavaš. Tada ti zna pucati veza jer njihova oprema dobro to ne hendla. Viđeno i doživljeno već kod njih i Iskona.

Ps. Ok, sad vidim ovu sliku sa ispisom spajanja. Nekaj tu drugo nije u redu. Na mobu sam pa mi izgleda da ti cca svakih 50 min pukne veza. Tu je nekaj drugo, vrlo vjerojatno sam modem
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2019 22:48 (Antoniio22).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
LeskiRM kaže...

https://i.ibb.co/WBfMMHH/12.png

Ovo su parametri. Instalacije u kući su nove.

 

 

 

Ovakve poruke dobivam, sve popraćeno sa pucanjem ne veze nego kako tehničar kaže "user puca" A nemam hibridni router. Telefonsku potrošnju nemam i ravna je nuli jer nit primam pozive nit zovem, štoviše, telefonski aparat nije niti ukopćan

Računi su svi plaćeni, dugovanja nemam niti sam ikada imao

https://i.ibb.co/5F1cSXx/eae8bf11882341e45cd489c9ac68af8f-15379acae7c610c0ed00348aa9f4c910.jpg

 

 

Ovako izgleda to "pucanje usera"

 

https://i.ibb.co/YBKvJ0g/7bccfc1e09092e13fdc9ee2bb41d7fa1-4e45a4c9577fc4f838f64bda51fc7836.png

 

 

 

I oni sve svaljuju na preveliku potrošnju interneta. Problem se već povlači 4 mjeseca.

 koliko si potrosio? takoder pucanje linije moze uzrokovati i neki od uređaja, to se meni dešavalo mjesec dana dok nisam skuzio da mi samsung s7 edge jednostavno resetira router dokle god nisam promjenio firmware, jesi probao sa drugim routerom? jel koristis drugi router ili njihov?

 

battletag:MasnaKrvavic#2275
10 godina
offline
T-Com Internet


Antoniio22 

Dobro sam shvatio, veli mi tehničar puno skidam, bilo bi dobro da smanjim to a ja ga u čudu gledam?
Pucanje veli kolega cromaki pretpostavlja do čega je. Svakih 10min u sekundu se prekida i dobivam poruku o potrošnji na koju moram stisnuti "nastavi surfati" da bih mogao dalje koristiti internet, što je apsurd jer nit imam hibridni router, niti imam ograničen internet promet. Telefon ne koristim uopce. Jednom kad potvrdim "nastavi surfati" sam bez brige jedno vrijeme al onda opet iznova..

 

Ne uploadam gotovo ništa, osim podataka koji se koriste za online igranje.

Linija mi je ok 30/4-5 i ostalo ode na maxtv.

 

dado16 

Ja ne znam cemu cudenje tehnicara da puno trosim, radi se o brojci od minimalno 500gb na mjesec pa do 1tb..

u danasnje vrijeme streaming servisa, imam netflix, hbo go, amazon prime, tu još dodamo twitch, youtube i deezer, dolazimo do velikih potrošača a nismo se ni dotakli PS4/PC gdje su igre sve veće i veće

Također, sav sadrzaj koji gledam, igram itd je legalan i plaćen.. Iako me tehničar gleda kao nekog piratliju odnosno prvo kaj mi je reko da ugasim torrente, a imbecil ne zna da torrent kao torrent ne mora nuzno bit ilegalan ako je sadrzaj koji se preuzima freeware.

Fair usage nigdje u ugovoru nije naznačen. T-com fiksni internet nema fair usage politiku.

 

Svi uređaji koje imam su isti kao i kada je sve radilo osim televizora, ali nije tv problem jer još dok sam imao stari tv se to počelo događati.

Na mrezi su mi spojeni PS4, 2iPhonea, tv, Pc, Shield i iPad.

Samo 2 korisnika u na mreži, cura i ja..

 

 

Koristim njihov speedport router. Router su mi mijenjali prvi put kad sam prijavio da se to dešava, tamo u kolovozu još. 

 

 

 

tito vampir! Bog I Hrvati!
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.12.2019 2:17 (LeskiRM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ma to je nist, ja sam prije istao derao preko 1 tb, imali su fair usage na 3.4 TB ne znam jel jos uvijek al ocito to nije problem...to kad kazes imas sve iste uređaje i kada je sve radilo je isto i meni bilo, samo je pocelo zajebavat odjednom kad je dobio update samsung s7 edge, al sa obzirom da imas iphone nisam primjetio da se sa njima ima problema i sam ih imam ali sam primjetio da tv-ovi znaju zajebavat, npr tv tlc cim se spoji bežićno svima krepa internet a kad se spoji zicno sve uredu....al mozda nije ni to al samo kazem da pripazis i bas to detaljno istražiš .... ajde ovako radio sam u t-comu poslat cu ti jednu internu mail adresu pa se njima javi i opiši problem
battletag:MasnaKrvavic#2275
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

imam internet posvuda u onom malom ruteru alcatel

može li ta kartica se koristit u ruteru huawei b525 i kako ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
stokis kaže...

imam internet posvuda u onom malom ruteru alcatel

može li ta kartica se koristit u ruteru huawei b525 i kako ?

 Može. Ubaciš sim u B525 konfiguriraš APN ako router to ne odradi sam i to je to

10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

apn je ovaj?

Internet.ht.hr

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
stokis kaže...

apn je ovaj?

Internet.ht.hr

 da internet.ht.hr malo I

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2019 13:29 (DDavorin).
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

ok,,ovako radi iz prve :)

 

https://i.postimg.cc/MTvH991x/Bez-naslova.jpg

 

 sa internet.ht.hr neče

ps

sad pitanje u onom malom alcatel ruteru nemože radit simpa kartica?

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2019 13:44 (stokis).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
stokis kaže...

ps

sad pitanje u onom malom alcatel ruteru nemože radit simpa kartica?

 radi bez problema samo isto treba podesit profil APN

12 godina
offline
T-Com Internet

Da Internet posvuda mora imati taj apn fms.ht.hr a ostale tarife internet.ht.hr

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Ekipa ima tko problema sa download-om?
Pokusavam skinuti PS4 init file (1GB) ali stalno dobijam network error....

Isto mi se dogadjalo i prije kad sam skidao drugi proprietary SW (Kingston, Samsung SSD itd)

 

Koliko vidim speedtest pokazuje uredne brzine

 

Da li je ovo do TCOM-a ili do win10 ili nesto do mene i kompa?

Hvala

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2019 18:52 (simeparanoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
simeparanoja kaže...

Ekipa ima tko problema sa download-om?
Pokusavam skinuti PS4 init file (1GB) ali stalno dobijam network error....

Isto mi se dogadjalo i prije kad sam skidao drugi proprietary SW (Kingston, Samsung SSD itd)

 

Koliko vidim speedtest pokazuje uredne brzine

 

Da li je ovo do TCOM-a ili do win10 ili nesto do mene i kompa?

Hvala

 Koji ruter koristis? I mi smo imali nekakvih smetnji na Speedportu Plus. Djelomicno je rjeseno snizavanjem firmware a xxx xxx 029 na 024 ili nize.

Meni je 024 i primjecujem da je upola manja brzina downloada. Nadam se novim rjesenjima. biko sofft bilo novi uredaj.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...

 Koji ruter koristis? I mi smo imali nekakvih smetnji na Speedportu Plus. Djelomicno je rjeseno snizavanjem firmware a xxx xxx 029 na 024 ili nize.

Meni je 024 i primjecujem da je upola manja brzina downloada. Nadam se novim rjesenjima. biko sofft bilo novi uredaj.

 koliko vidim kod mene je zte 931vii tako da mi izgleda nije isti problem?

npr steam update igre radi ali cim je skidanje sadrzaja sa neke stranice download je uzasno spor i u konacnici prekine sa spomenutom greskom

CARPE DIEM
16 godina
offline
T-Com Internet

samo taj problem koji opisujes je slican i kod mene bio, sad promjenom firmware na nizu ver. popravilo donekle. (posto imam 100/20 sad skida 5MB/s a prije je bio 12MB/S)

Laicki... mozda nije do nas. nego u centali.

Probaj preko Wi-Fi. Pa dok ne srede.svakako zvati SZK poslikje 19 sati (iskustvo) tehnicare i javis im smetnju. Neka skupljaju  sve smetnje koje imamo.

 

I sto je najvaznije .... nek smo mi ZDRAVI i NEK NAM JE USPJESNA NOVA 2020....

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav svima,

imam problem sa Gigabox uslugom, tj. sa ruterom.

Naime, brzina na 4G je ok, cca 50-70 mbit (u odnosu na TELE2 gdje nisam vidio više od 10 ovo je spektakl), ali svako malo mi ruter izgubi vezu tj. ugasi se wifi.

Neće se sam ponovno spojiti nego ga moram isključiti iz struje i onda se spoji.

 

Malo detaljnije, kada je više uređaja spojeno na wifi pucanje se dešava svakih par min.

Kada recimo je spojen samo fire stick dešava se puno rjeđe... LAN kada je samo spojen isto se rijetko dešava.

 

Promijenio sam i ruter u T centru, probao resetirati i ažurirati ruter i opet isto.

Ima li kakva postavka ili nešto? Ima li još tko sličnih iskustava?

 

Hvala unaprijed ekipa.

Pozz

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
zvone07 kaže...

Pozdrav svima,

imam problem sa Gigabox uslugom, tj. sa ruterom.

Naime, brzina na 4G je ok, cca 50-70 mbit (u odnosu na TELE2 gdje nisam vidio više od 10 ovo je spektakl), ali svako malo mi ruter izgubi vezu tj. ugasi se wifi.

Neće se sam ponovno spojiti nego ga moram isključiti iz struje i onda se spoji.

 

Malo detaljnije, kada je više uređaja spojeno na wifi pucanje se dešava svakih par min.

Kada recimo je spojen samo fire stick dešava se puno rjeđe... LAN kada je samo spojen isto se rijetko dešava.

 

Promijenio sam i ruter u T centru, probao resetirati i ažurirati ruter i opet isto.

Ima li kakva postavka ili nešto? Ima li još tko sličnih iskustava?

 

Hvala unaprijed ekipa.

Pozz

 

 

 

 može biti do tvojeg uređaja, testiraj redom preko wifia ,da vidis kad se pocne to dešavat koji je uređaj spojen pa da eliminiras taj problem

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hvala na odgovoru.
Probao sam svim mogucim kombinacijama i desava se random cim je vise uredjaja spojeno.
A i ne razumijem kako uredjaj moze raditi problem? Na Tele2 se to nije desavalo...
Brijem da je to do postavki rutera koje ja ne znam postaviti.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice