T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.311.526
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Frzzt kaže...

Odlucio sam se ipak za optiku. Medutim imam nejasnoca ako netko moze pomoc, ovaj trenutni stan nema uopce telefonsku uticnicu, vjerojatno nije provedena unutra ili sta vec? Opticki kabel mi dolazi do ispred vrata. Sad me zanima dali je za instalaciju optike potrebna telefonska uticnica, ili se ruter direktno spaja na optiku i to je to? I dali je potrebno mnogo busenja za provest optiku unutar stana?

 -to može vlasnik.. ne miješati postojeće linije i mogućnost da podstanar sklopi ugovor s uvođenjem linije.. 99% će te odbiti tj to mora vlasnik.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Mislis da ce HT odbit ili vlasnik?
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Frzzt kaže...
Mislis da ce HT odbit ili vlasnik?

 -to radi vlasnik, tj ne može ht ništa dok vlasnik ne dozvoli. Hoće li odbiti ili ne? -pitaš..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2020 10:34 (ihush).
5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Navodno nisu odbili,zvali da dolaze danas
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Antropofob kaže...

Da je Tcom prije deset godina krenuo u masovnu Fiberlandizaciju sad bi svi bili na optici i tisuće tehničara bi postali "tehnološki višak".

 

 Ne znam je li to sarkazam ili ne. Kvarovi se zbivaju neprestano i teško da će tehničari u dogledno vrijeme ostati bez posla. Dijagnostika koju im nude računala ima utjecaj na popravak samo dijela kvarova. Potrebno je izaći i na teren.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Frzzt kaže...

Odlucio sam se ipak za optiku. Medutim imam nejasnoca ako netko moze pomoc, ovaj trenutni stan nema uopce telefonsku uticnicu, vjerojatno nije provedena unutra ili sta vec? Opticki kabel mi dolazi do ispred vrata. Sad me zanima dali je za instalaciju optike potrebna telefonska uticnica, ili se ruter direktno spaja na optiku i to je to? I dali je potrebno mnogo busenja za provest optiku unutar stana?

 Treba bušiti iznad / pokraj vrata. I dodati uređaj koji radi konverziju optike na ethernet i onda ovaj router vulgaris. Tako je barem bilo. Za bušenje moraš pitati vlasnika stana, kao i za cijelu tu obavezu vezanu uz uslugu koju misliš uvesti. Ako to sam nije planirao uvesti, možda te neće milo gledati, tim više ako je potrebno potpisati ugovor na 2 godine, a ti odeš ranije.

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...
Frzzt kaže...

Odlucio sam se ipak za optiku. Medutim imam nejasnoca ako netko moze pomoc, ovaj trenutni stan nema uopce telefonsku uticnicu, vjerojatno nije provedena unutra ili sta vec? Opticki kabel mi dolazi do ispred vrata. Sad me zanima dali je za instalaciju optike potrebna telefonska uticnica, ili se ruter direktno spaja na optiku i to je to? I dali je potrebno mnogo busenja za provest optiku unutar stana?

 -to može vlasnik.. ne miješati postojeće linije i mogućnost da podstanar sklopi ugovor s uvođenjem linije.. 99% će te odbiti tj to mora vlasnik.

 ne mora biti vlasnik. ja sam bio podstanar, i sklopio sam ugovor bez problema, kad sam se selio sam "prenio" priključak na novu adresu

5 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Tako sam i ja planirao , budemo vidjeli dolaze danas :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
T-Com Internet

Poštovani,

ako na ovom forumu postoji netko tko radi u Hrvatskom telekomu, bio bih zahvalan ako mi se javi privatnom porukom. Hvala 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Ako nekoga zanima neka usluga ili cijena može mi se javit preko pm, ako imate smetnje za to služi 08009000 . Uvijek postoji šansa da netko u call centru ne sluša ili ne razumije korisnika ali tako je to u svim call centrima, oni su tu da prime poziv ili riješe problem šablonski.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...

Ako nekoga zanima neka usluga ili cijena može mi se javit preko pm, ako imate smetnje za to služi 08009000 . Uvijek postoji šansa da netko u call centru ne sluša ili ne razumije korisnika ali tako je to u svim call centrima, oni su tu da prime poziv ili riješe problem šablonski.

Ima li kakve konkretne vijesti o kakvom poboljšanju optičke mreže u Zagrebu? HT redovito u novinama objavljuje oglase u kojima objavljuje gdje će u Hrvatskoj graditi novi čvor, ali mene zanima konkretno - Zagreb. Na karti pokrivenosti grada postoji niz rupa u kojima nema optike. A nema niti naznake ikakvih radova.

4 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
Wontay kaže...

Ako nekoga zanima neka usluga ili cijena može mi se javit preko pm, ako imate smetnje za to služi 08009000 . Uvijek postoji šansa da netko u call centru ne sluša ili ne razumije korisnika ali tako je to u svim call centrima, oni su tu da prime poziv ili riješe problem šablonski.

Ima li kakve konkretne vijesti o kakvom poboljšanju optičke mreže u Zagrebu? HT redovito u novinama objavljuje oglase u kojima objavljuje gdje će u Hrvatskoj graditi novi čvor, ali mene zanima konkretno - Zagreb. Na karti pokrivenosti grada postoji niz rupa u kojima nema optike. A nema niti naznake ikakvih radova.

 Ili to ili bar kad će HT počet komercijalno pustit vectoring,supervectoring i G.fast brzine prek bakra veće od ovih 50/10Mbps, naravno nemslim testno jer je to već odrađeno nego baš me zanima kad ide to službeno u službenu ponudu.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
Wontay kaže...

Ako nekoga zanima neka usluga ili cijena može mi se javit preko pm, ako imate smetnje za to služi 08009000 . Uvijek postoji šansa da netko u call centru ne sluša ili ne razumije korisnika ali tako je to u svim call centrima, oni su tu da prime poziv ili riješe problem šablonski.

Ima li kakve konkretne vijesti o kakvom poboljšanju optičke mreže u Zagrebu? HT redovito u novinama objavljuje oglase u kojima objavljuje gdje će u Hrvatskoj graditi novi čvor, ali mene zanima konkretno - Zagreb. Na karti pokrivenosti grada postoji niz rupa u kojima nema optike. A nema niti naznake ikakvih radova.

 http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...

Ima li kakve konkretne vijesti o kakvom poboljšanju optičke mreže u Zagrebu? HT redovito u novinama objavljuje oglase u kojima objavljuje gdje će u Hrvatskoj graditi novi čvor, ali mene zanima konkretno - Zagreb. Na karti pokrivenosti grada postoji niz rupa u kojima nema optike. A nema niti naznake ikakvih radova.

 Ti podaci ne uključuju postojeću infrastrukturu te ne pokazuju ako postoji postojeća starija optička infrastruktura na koju se počnu spajati korisnici. Imaš na HT stranici kartu pokrivenosti koja uključuje mobilne i fiksne mreže pa ako uključiš samo 100-500 mbps layer onda možep vidjeti gdje je raširena optika.

 

 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
JozoBozo121 kaže...
zelenapaprika kaže...

Ima li kakve konkretne vijesti o kakvom poboljšanju optičke mreže u Zagrebu? HT redovito u novinama objavljuje oglase u kojima objavljuje gdje će u Hrvatskoj graditi novi čvor, ali mene zanima konkretno - Zagreb. Na karti pokrivenosti grada postoji niz rupa u kojima nema optike. A nema niti naznake ikakvih radova.

 Ti podaci ne uključuju postojeću infrastrukturu te ne pokazuju ako postoji postojeća starija optička infrastruktura na koju se počnu spajati korisnici. Imaš na HT stranici kartu pokrivenosti koja uključuje mobilne i fiksne mreže pa ako uključiš samo 100-500 mbps layer onda možep vidjeti gdje je raširena optika.

 

 

 Sve to znam. Nema nikakve optike kod mene. Zato sam i pitao. Zna netko?

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Antropofob kaže...
zelenapaprika kaže...
Wontay kaže...

Ako nekoga zanima neka usluga ili cijena može mi se javit preko pm, ako imate smetnje za to služi 08009000 . Uvijek postoji šansa da netko u call centru ne sluša ili ne razumije korisnika ali tako je to u svim call centrima, oni su tu da prime poziv ili riješe problem šablonski.

Ima li kakve konkretne vijesti o kakvom poboljšanju optičke mreže u Zagrebu? HT redovito u novinama objavljuje oglase u kojima objavljuje gdje će u Hrvatskoj graditi novi čvor, ali mene zanima konkretno - Zagreb. Na karti pokrivenosti grada postoji niz rupa u kojima nema optike. A nema niti naznake ikakvih radova.

 http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza

 Hvala i za to. Moj dio grada nije niti u planu.

12 godina
offline
T-Com Internet

Ima li netko G-FAST? U HT-u.

 

Tehničari dolaze i odlaze ,ali bez riješenja.

Ruter Speedport plus.

 

Problem je sljedeći...brzina je cca 450 Mbps/230 Mbps, Ping 2. Brzine se stabilne ,nema pucanja veze.

Ali surfanje tj. otvaranje stranica zna ponekad trajati dok skroz ne učita i po 15-ak sekundi.

Kada restartam ruter u 90 % slučajeva bude opet sve ok, instantno sve otvara i ude tako od par sati do 1-2 dana i onda opet sve po starom..Stranice u kojima se to navjiše vidi je npr. Vimeo.com, speedtest, jutarnji list i sl....

 

 

Ima li ovdje itko sposobniji od tehničara, koji na kraju "testiranja" slikaju speedtest rezultate koji su i viši od ugovorenih, ali moj problem i dalje ostaje...windows je nanovo instaliran, SSD koristim itd...također na njegovom laptopu kada se spojio sam isto vidio da je isti problem sa otvaranjem stranica, sve dok se ne resetira ruter.

 

 

 

Help pls :)

Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Skini WinMTR pa odradi MTR prema stranicama koje su problematične kad problema ima, ali i kad sve radi dobro pa usporedi rezultate da vidiš ima li recimo razlike u package lossu ovisno o tome. G.fast koliko znam je više beta kod HT-a, tj. ima ga manji broj korisnika da valjda i oni vide kako to ide.

 

Koji router je uopće u pitanju?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.2.2020 18:19 (JozoBozo121).
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Speedport plus.

 

Ovo s winMTR ću testirati.

 

A vezano za G-fast, veli mi tehničar koji mi bio u stanu, da su navodno skroz stali s postavljanjem toga. I da nema šanse da će meni od prizemlja do 3 kata voditi optički kabel, jer je već postavljen u prizemlju ormaruć za G-fast tehnologiju. Da je prioritet širiti optiku tamo gdje je uopće nema.

 

A to što ja kao korisnik nisam zadovoljan sa uslugom, veli mogu jedino birati to ili povratak na VDSL.

 

 

EDIT. Evo trenutno se stranice sporo otvaraju, a u winMTR je u svakom hostname 0% packet loss. Trebam li još nešto usporediti/gledati osim %loss?

 

|------------------------------------------------------------------------------------------|
| WinMTR statistics |
| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
| speedport.ip - 0 | 157 | 157 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 172.27.99.1 - 0 | 157 | 157 | 1 | 2 | 7 | 3 |
| 172.28.238.67 - 0 | 157 | 157 | 2 | 2 | 9 | 3 |
| hdr11-gut21-2.ip.t-com.hr - 0 | 157 | 157 | 3 | 4 | 37 | 10 |
| gtr11-hdr11.ip.t-com.hr - 0 | 157 | 157 | 2 | 4 | 41 | 24 |
| cloudflare.cix.hr - 0 | 157 | 157 | 2 | 2 | 11 | 2 |
| 104.20.89.82 - 0 | 157 | 157 | 2 | 2 | 7 | 2 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

 

 

EDIT 2: Evo situacija sa testiranja Vimeo.com (kod nje učitavanje zna trajati 20-ak sekundi)... tu ima neki %loss

 

|------------------------------------------------------------------------------------------|
| WinMTR statistics |
| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
| speedport.ip - 0 | 359 | 359 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 172.27.99.1 - 1 | 355 | 354 | 1 | 2 | 4 | 3 |
| 172.28.238.67 - 0 | 359 | 359 | 2 | 2 | 4 | 3 |
| hdr11-gut21.ip.t-com.hr - 1 | 355 | 354 | 3 | 10 | 56 | 4 |
| gtr11-hdr11.ip.t-com.hr - 0 | 359 | 359 | 2 | 2 | 45 | 3 |
|te0-7-0-7.rcr21.zag01.atlas.cogentco.com - 0 | 359 | 359 | 2 | 3 | 5 | 3 |
| be3465.ccr52.vie01.atlas.cogentco.com - 1 | 355 | 354 | 10 | 11 | 13 | 11 |
| fastly.demarc.cogentco.com - 3 | 318 | 311 | 10 | 74 | 4759 | 12 |
| 151.101.192.217 - 2 | 323 | 317 | 10 | 70 | 4756 | 11 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

Luc
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.2.2020 20:04 (Luc989).
9 godina
offline
T-Com Internet

Po svoj prilici je do routera koji je shit.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Veli tehničar da je to najnoviji ruter ( a da se ne plaća dodatno) sa najnovijim firmwareom.

Luc
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pitanje:

 

Jesi ti spojen preko WIFI-a ili žicom?

 

Da se nadovežem na kolegu vezano za speedport plus.

Speedport plus je jedno obično smeće da nisam davno vidio veće!

 

Na njemu je dosada bilo 5 FW update-a, a ne znam koji je gori!

 

Evo da podjelim jedno iskustvo:

 

U sali za sastanke spojeno 8 speedport plus-a na optiku, Znaći nit u ONT i iz ONT-a u speedporta.

Profil pušten : 500/250mbit/s

 

Svi novi zapakirani.

 

1. Uredno radi

2. Ne ide preko 150 mbit-a ( žica ili wifi- svejedno)

3. Ne ide preko 200 mbit-a

4. Reboot loop

5. Grije se ko špaher ne možeš se uopče spojiti na njega

6. Ne ulazi pod nadzor samim time ne radi

7. Ne radi 5ghz wifi što god uradio, Preko žice uredno 500/250

8. Uredno radi

 

Po navedenim statistikama na ovo je šteta potrošit 2L benzine i zapalit ih, tako da bježi od speedporta, radi neki bridge mode , kupi svoj komad opreme i mir.

TEORIJA je kad se sve zna, a ništa ne funkcionira. ORGANIZACIJA je kad ništa ne funkcionira, a svi znaju zašto. PRAKSA je kad sve funkcionira, a nitko ne zna zašto...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Žično sam spojen, meni ide oko 450 Mbps/ 135 Mbps, ali velim, otvaranje stranica zna trajati vise od desetak sekundi dok se dokraja učita.

Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
...probaj promijenit DNS...npr.
- 1.1.1.1, 1.0.01
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Luc989 kaže...

Veli tehničar da je to najnoviji ruter ( a da se ne plaća dodatno) sa najnovijim firmwareom.

 Pa je najnoviji ali je shit :P

edit: Za kontekst, imao sam sva 3 speedporta. "normalni", "normalni+AC" i sad ovaj plus. Plus najgori.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.2.2020 23:00 (sandokan111).
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
...probaj promijenit DNS...npr.
- 1.1.1.1, 1.0.01

 Može mala uputa kako se to radi..ušao sam u postavke rutera....

Luc
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
...ma mozes samo za pocetak promijieniti na mreznoj kartici od PC-a pa da vidis ako ce ti pomoci...kasnije mozes stavit na ruter...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ovdje?

 

ipv4 ili ipv6?

Luc
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.2.2020 23:33 (Luc989).
16 godina
offline
T-Com Internet

Nisam sad na Win PC-u, ali najjednostavnije ti je uz ovog portabilnog programa mijenjat DNS - Dns Jumper

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
T-Com Internet

Koliko najjetnije plaćate osnovni MAX3 paket? Trenutno imam MAX2 za 179kn, pa me zanima može li do 210kn MAX3? Zvao sam danas 08009000 i kažu da ne ide ispod 319kn 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice