T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.324.276
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tocno to. Skuplji je samo net nego MAX2 paket. Ne vidim problem u telefonskoj liniji. Imam broj koji ni ne znam niti imam fizicki uredaj spojen . Ali mi je zato popust na MAX2.
13 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

koliko sam vidio 140 kn je tel+flat najjeftinije.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Samo za optiku ili i za bakar?

Nedavno je u školu preko puta mene spojena optika (imam cca 10m do stupa na kojem je optika) pa me zanima može li se ikako izvesti da mene spoje na taj kabel i koga gnjaviti za to?

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 9:36 (tintin).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
tintin kaže...
Samo za optiku ili i za bakar?

Nedavno je u školu preko puta mene spojena optika (imam cca 10m do stupa na kojem je optika) pa me zanima može li se ikako izvesti da mene spoje na taj kabel i koga gnjaviti za to?

 Meni je došla optika 4 metra od kuće, tj kod susjeda prekoputa .) I, da, naravno da operater kaže da nema šanse da ja dobijem :D

15 godina
offline
T-Com Internet

Zdravo deckici i curicke. U prilogu je slika na kojoj je oznacena kolicina gresaka koje imam na svojoj liniji. Primjetio sam da se broj gresaka povrcao s kojih 3000 na preko 2mlrd od kad sam sa SZK ugovorio optiku 200/100 + fiksni telefon flat za cijenu koju sam imao do sad, 199kn. 

 

E sad, jel to ima veze s tim da je vec “pusten dio optike” iako jos cekam montazu kabla? Na moj telekm pise max2-optika dok na ruteru jos piše profil 17a.

 

help 

 

edit: od kad je taj broj gresaka, wifi malo-malo umre pa radi normalno, pa stane na sec pa opet radi.

Iphone 7 32GB Black
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 16:51 (Bass).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Greske su ti porasle jer ti je margina na 5db, a nema potrebe da tolika bude kad ima zalihe u brzini. I ne mogu oni pustiti "dio optike". Optiku cet i pustit kad ti dovedu kabel, tako da to nema veze s optikom. Jedino je pitanje zasto ti je margina 5db, da li je takva bila prije i zasto je to netko postavio ako nije bila prije.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bass kaže...

Zdravo deckici i curicke. U prilogu je slika na kojoj je oznacena kolicina gresaka koje imam na svojoj liniji. Primjetio sam da se broj gresaka povrcao s kojih 3000 na preko 2mlrd od kad sam sa SZK ugovorio optiku 200/100 + fiksni telefon flat za cijenu koju sam imao do sad, 199kn. 

 

E sad, jel to ima veze s tim da je vec “pusten dio optike” iako jos cekam montazu kabla? Na moj telekm pise max2-optika dok na ruteru jos piše profil 17a.

 

help 

 

edit: od kad je taj broj gresaka, wifi malo-malo umre pa radi normalno, pa stane na sec pa opet radi.

 Krivo ti je nešto na kućnoj instalaciji i stari router.

Twitter: @191x7
15 godina
offline
T-Com Internet

Hvala na odg ali sve do razgovofa sa Szk je radilo ko urica pa odjednom greske. Izgleda da cu morati pocekati na instalaciju pa onda s njima rjesavati dalje.

Iphone 7 32GB Black
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Nakon sto dodje optika nemas vise sto s njima rjesavat jer se neces zamarat ovim "glupostima". Tebi ima mjesta da se margina podigne, tako da mozes ih pitat da ti to poprave i da ti podignu marginu, ako ces naic na nekog tko se razumije u ista naravno, ako ne, naslusat ces se svakakvih gluposti. Ovo je sve pod pretpostavkom da ti nisu stavili marginu na tipa 2, da bi mogao imat to sto imas, ali sumnjam u to.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Bit će 5G svakako kod nas kroz idućih par godina. Ali badava nam to kad i sad na 4G imaju najveći mogući paket od 300GB (za poslovne korisnike, a za privatne je daleko manje). Dok to nebude barem oko 1TB, prvenstveno za poslovne korisnike, možeš te lude brzine okačiti mačku o rep jer takve male pakete sa tim brzinama potrošiš za par dana, a ne 30...

 

Da se bar može napraviti nekakav zahtjev za optiku, zanima me kolika bi bila cijena da je dovedu do mene pa da firma plati. :/

What doesn't kill you only makes you stronger.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 1:36 (Clam-).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

imam neki info za oko 50 000kn za spajanje brzeg interneta na mjesto gdje ga trenutno nema ..al tko zna više nek se ukljuci

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Gukni golube
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
bing01 kaže...

koliko sam vidio 140 kn je tel+flat najjeftinije.

 

Gdje ima ovo?

13 godina
offline
T-Com Internet

Jeli ima netko problem da u zadnje vrijeme net radi kako spada full je brzina ali npr. youtube se vuce ko guzica prije sam stalno gledal 1080p ili 4k bez problem sad stalno buffering i tako je vec dva tjedna i isto tako reddit otvara jako sporo jel to oni throtlaju ili sam nesto propustil?

twice the pride double the fall
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
dad0r kaže...

Jeli ima netko problem da u zadnje vrijeme net radi kako spada full je brzina ali npr. youtube se vuce ko guzica prije sam stalno gledal 1080p ili 4k bez problem sad stalno buffering i tako je vec dva tjedna i isto tako reddit otvara jako sporo jel to oni throtlaju ili sam nesto propustil?

 Evo ja potvrđujem tvoju tezu ... isto tako to sam posebno na YT primjetio da mi FHD video trzucka a prije mjesec dana bez problema je meni to sve vrtilo nije bilo nikakvog zamuckivanja a imam VDSL2 i brzinu 50/10Mbps i nije do brzine nju kad mjerim pokaže toliko ali mi fhd video na YT trzucka i neučitava mi ga glatko ko prije inače uključen mi je fast profil.

Napad je najbolja obrana :)
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Seki001 kaže...
dad0r kaže...

Jeli ima netko problem da u zadnje vrijeme net radi kako spada full je brzina ali npr. youtube se vuce ko guzica prije sam stalno gledal 1080p ili 4k bez problem sad stalno buffering i tako je vec dva tjedna i isto tako reddit otvara jako sporo jel to oni throtlaju ili sam nesto propustil?

 Evo ja potvrđujem tvoju tezu ... isto tako to sam posebno na YT primjetio da mi FHD video trzucka a prije mjesec dana bez problema je meni to sve vrtilo nije bilo nikakvog zamuckivanja a imam VDSL2 i brzinu 50/10Mbps i nije do brzine nju kad mjerim pokaže toliko ali mi fhd video na YT trzucka i neučitava mi ga glatko ko prije inače uključen mi je fast profil.

 I ja ovo potpisujem. Mislio sam da je do toga šta čekam da me prebace na Iskon pa da namjerno to rade. Smradovi, nisu mogli ponuditi ono što je pisalo u cjeniku, odlučio sam na Iskon i potpisao s njima, ali T-Com je rekao da još točno mjesec dana trebam biti kod njih (da mi naplate 200 kn više za ovaj mjesec budući da nema UO). Neće im to radi lako proći doduše.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
x360gamer kaže...
Seki001 kaže...
dad0r kaže...

Jeli ima netko problem da u zadnje vrijeme net radi kako spada full je brzina ali npr. youtube se vuce ko guzica prije sam stalno gledal 1080p ili 4k bez problem sad stalno buffering i tako je vec dva tjedna i isto tako reddit otvara jako sporo jel to oni throtlaju ili sam nesto propustil?

 Evo ja potvrđujem tvoju tezu ... isto tako to sam posebno na YT primjetio da mi FHD video trzucka a prije mjesec dana bez problema je meni to sve vrtilo nije bilo nikakvog zamuckivanja a imam VDSL2 i brzinu 50/10Mbps i nije do brzine nju kad mjerim pokaže toliko ali mi fhd video na YT trzucka i neučitava mi ga glatko ko prije inače uključen mi je fast profil.

 I ja ovo potpisujem. Mislio sam da je do toga šta čekam da me prebace na Iskon pa da namjerno to rade. Smradovi, nisu mogli ponuditi ono što je pisalo u cjeniku, odlučio sam na Iskon i potpisao s njima, ali T-Com je rekao da još točno mjesec dana trebam biti kod njih (da mi naplate 200 kn više za ovaj mjesec budući da nema UO). Neće im to radi lako proći doduše.

 

Hvala za odgovor kolege eto ja sam mislil da ja vec ludim eto sad i s microsfta skidam windowse za sestricnu, jedva 1-2mbit brzina  

twice the pride double the fall
16 godina
online
Re: T-Com Internet

...pridruzujem se i ja ekipi i problemima sa Youtube i FHD.
Da nije problem do Youtube onda?
Ima ona neka stranice gdje se moze vidit u kojoj zemlji Youtube ima problema ali ne znam kako se zove, pa ako zna netko neka napise-stavi link.

 

Evo mape (ali cini se da nema problema kod nas):

https://downdetector.com/status/youtube/map/

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 21:01 (djigibao).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
...pridruzujem se i ja ekipi i problemima sa Youtube i FHD.
Da nije problem do Youtube onda?
Ima ona neka stranice gdje se moze vidit u kojoj zemlji Youtube ima problema ali ne znam kako se zove, pa ako zna netko neka napise-stavi link.

 

Sumnjam eto meni osobno YT šteka,reddit uzasno sporo radi na momente i eto sad s microsofta se vuce sporije da ne moze dok recimo torrent malo prije skida po full brzini i isto tako u igrama nema problema sa pingom sve ide glatko.

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 20:59 (dad0r).
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
dad0r kaže...
djigibao kaže...
...pridruzujem se i ja ekipi i problemima sa Youtube i FHD.
Da nije problem do Youtube onda?
Ima ona neka stranice gdje se moze vidit u kojoj zemlji Youtube ima problema ali ne znam kako se zove, pa ako zna netko neka napise-stavi link.

 

Sumnjam eto meni osobno YT šteka,reddit uzasno sporo radi na momente i eto sad s microsofta se vuce sporije da ne moze dok recimo torrent malo prije skida po full brzini i isto tako u igrama nema problema sa pingom sve ide glatko.

 Također i meni sa torrentima sve ok vuče full brzinu kad nekaj skidam sa net-a isto gaming za ovu jednu igru šta igram trenutno znam da su serveri u nizozemskoj i njemačkoj i ping mi je oko 25-50 to je prek vdsl2 ok jbg nemam optiku. Ali za Yt sam stvarno zadnjih tjedan dana primjetio trzuckanja i onako fhd video malo sporije krene al kad jednom krene onda ga učita napola pa negdje na pola videa opet malo zamucka i zatrza pa ga za jedno sekund dva do kraja učita interesnatno ali kažem tako nije bilo prije tjedan dva a stalno visim na yt.

Napad je najbolja obrana :)
10 godina
offline
T-Com Internet

takoder youtube uzas,dok sada nisam otvorio ovu temu mislio sam da je samo do mene,youtube i ostali stream-ovi katastrofa koliko stekaju

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

hmm.. onda bi stvarno moglo bit do samog YT jer meni i ove "ilegal" iptv usluge rade ok i nema nekih problema a ovdje se od nas neki tužimo samo na YT, hmm ...sumnjivo malo. Možda ipak nije do t.coma ili možda je a da ipak pričekamo malo možda se i popravi samo od sebe.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: T-Com Internet
...samo da napomenem da je kod mene problem vise ocit preko dana, dok recimo po noci (cca poslije 20h) nema tih problema sa YT.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

tako je... evo ja baš sad bio na yt da malo još isprobam i meni sad ok učitava fhd videa nemogu se požalit ali sam tokom zadnjih 10tak dana isto tokom dana više to možda primjetio nego po noći.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
...samo da napomenem da je kod mene problem vise ocit preko dana, dok recimo po noci (cca poslije 20h) nema tih problema sa YT.

 

Hm ja isto imam osjecaj da je izrazenije to kroz dan nego navecer.

twice the pride double the fall
8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Novo u ponudi MAXtv mini:

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/televizija/maxtv-mini

 

30kn mj. uz MAX2

Besplatno za korisnike magente

 

Pitanje je mogu li se uzimati dodatni tv programi uz taj maxtv mini, jer je inače popis kanala bezvezan.

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
T-Com Internet

Takodjer 50/10 i YT umire. 

Iphone 7 32GB Black
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
wAlpha kaže...

Novo u ponudi MAXtv mini:

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/televizija/maxtv-mini

 

30kn mj. uz MAX2

Besplatno za korisnike magente

 

Pitanje je mogu li se uzimati dodatni tv programi uz taj maxtv mini, jer je inače popis kanala bezvezan.

 ovaj paket nema, imho, nikakvog smisla. stavili su lokalne i regionalne programe. mogli su ga nazvati tv-region. 

cijena je ok, ali ne za ove programe. 

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
5 godina
neaktivan
offline
Internet

Pozdrav,

nije toliko vezano uz temu al me zanima,ima li neki internet provider koji postavlja internet isti tjedan kad se naruči ili trebam čekati 2-3 tjedna kod svakoga ?

U T-comu su mi rekli maksimalno 30 dana al s obzirom da se sutra selim dobro bi mi dosli neki prijedlozi.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Internet
Get_Wet19 kaže...

Pozdrav,

nije toliko vezano uz temu al me zanima,ima li neki internet provider koji postavlja internet isti tjedan kad se naruči ili trebam čekati 2-3 tjedna kod svakoga ?

U T-comu su mi rekli maksimalno 30 dana al s obzirom da se sutra selim dobro bi mi dosli neki prijedlozi.

 Moj ti je prijedlog da se previse ne zamaras sa time tko ce ti aktivirati za 10 ili 20 dana, a da bolje proucis kod koga imas najpovoljnije cijene i omjer ulozeno/dobiveno jer ces inace brzo pozalit.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice