Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.530.390
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ipv7 kaže...

 Po potrebi se optika može provuć.

 Iskon odavno ima i WiFi konekciju (ako imaš LOS na njihov toranj - Zagrepčanka)

if only you knew the power of the dark side
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2020 5:12 (Darky).
4 godine
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Imamo i mi ako je LOS na VMD.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Update, nisam još promjenio onaj sivi kabel ali sam odlucio postat ovdje stanje koje mi je na svakom promjenjenom speedport plusu. Ova Attenuation za download izgleda očajno ali neznam dal je to bug u routeru ili je stvarno tako.

I kad mi je normalan ping poslje ponoći i nekad po danu spusti mi se Attenuation na 50 tako da neznam dal je bug u router interfaceu ili je stvarno loše stanje.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
RokyFrane kaže...

Update, nisam još promjenio onaj sivi kabel ali sam odlucio postat ovdje stanje koje mi je na svakom promjenjenom speedport plusu. Ova Attenuation za download izgleda očajno ali neznam dal je to bug u routeru ili je stvarno tako.

I kad mi je normalan ping poslje ponoći i nekad po danu spusti mi se Attenuation na 50 tako da neznam dal je bug u router interfaceu ili je stvarno loše stanje.

to mi liči na "loš spoj" negdje od rutera do centrale (ormarića)
kao što rekoh,

provjerite sve kabele, čak i switcheve (pogledaj kontakte - posudi od susjeda switch na pol sata ako treba),
za kućnu instalaciju, skinite zidne utičnice, provjerite stanje, vratite utičnicu u zid
spojeve kabela odvojite i ponovo spojite

if only you knew the power of the dark side
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 8:42 (Darky).
11 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav. Kako mogu na routeru ZXDSL 931VII provjeriti status parice tj propusnost?
Kada se ulogiram i gledam po svim opcijama nigdje mi ne nudi neke slične podatke.
Trenutna brzina mi je 10/0.5, na karti pokrivenosti od tcoma mi priikazuje da je dostupno 10-30mbita.
Razgovarao sam s njima i zenska mi tvrdi da zbog parice i udaljenosti od centrale vise ni ne mogu dobit te da se javim teh podrsci za vise informacija.
Udaljen sam od centrale otprilike nesto vise od 1km, a i nekad sam imao bolju brzinu do cca15 i upload do 2,3 mbita, ali s novim ugovorom se bila smanjila očito..
Kako me zadnjih godina bas nije bilo kod kuće nisam ni obraćao pažnju na to, a sad mi je potreban bolji internet..

Steam- CRO_KiX1 || Origin - CRO_KiX1
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Promjenja kućna instalacija ali i dalje isti problem :))))

Stanje parice (kao da je bitno...)


Stavljen novi UTP Kabel, nova utičnica. Malo sam dobio nešto sitno na brzini ali ništa specijalno. 

Logično mi je sada da je problem kod njih najvjv centrala, sad šta dalje da se napravi neznam. Reći cu tehničaru da mi promjeni port na centrali to mi prvo pada napamet.
Od 50 ljudi koje znam koji su na HTu nemaju problem zagušenja brzine i velikog pinga pogotovo od 21h pa do 00h a imaju brzine 10/0.8.

Primjer speedtestova kada vidim da mi je veliki ping : Speedtest

Na speedtestovima uvijek je ping velik, a nekad pada download čak i do 3,4Mbps a upload zbog nekog razloga uvijek ostaje max koliko inače imam.

Neznam šta više napraviti ali ja bi razumio da je to problem koji ima pola Hrvatske sa zagušenjem brzine i pingom preko 100 (pogotovo u kasne sate) ali znam masu ljudi sa minimalnom brzinom koji nemaju problema nikada a pogotovo sada u ovoj karantena situaciji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2020 14:56 (RokyFrane).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
RokyFrane kaže...

Promjenja kućna instalacija ali i dalje isti problem :))))

 

sandokan111 kaže...

vidi hoce s onda sto popravit. Ja eto i dalje mislim da nece.

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Drago mi je šta si znao ubuduće da nece riješiti problem ali ovo sam odradio iz razloga kada ih budem opet pilao da mi pada brzina onda im mogu reći kako sam promjenio kućnu instalaciju pa onda oni moraju rješavati problem kod njih. 

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
RokyFrane kaže...

Drago mi je šta si znao ubuduće da nece riješiti problem ali ovo sam odradio iz razloga kada ih budem opet pilao da mi pada brzina onda im mogu reći kako sam promjenio kućnu instalaciju pa onda oni moraju rješavati problem kod njih. 

 Je.

Dok se ne postavi pitanje da ti to mozda nisi lose rjesio. Mozda bi ipak bilo bolje to sve ponovo i iz jednog kabela izvest!

 

/sarcasm.

15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
RokyFrane kaže...

Drago mi je šta si znao ubuduće da nece riješiti problem ali ovo sam odradio iz razloga kada ih budem opet pilao da mi pada brzina onda im mogu reći kako sam promjenio kućnu instalaciju pa onda oni moraju rješavati problem kod njih. 

 kad ti dođe tehničar pokaži mu spoj T-coma i tvoje mreže, nek otkopča tvoju mrežu i onda nek testira direktno na njihovom linku....

if only you knew the power of the dark side
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2020 12:38 (Darky).
8 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ma bio je već tehničar i vidio da je spoj sa oba 2 strane dobar i izmjerio je brzinu i vidio da je sve uredu. Ja ga pitam dal može doći u odredjeno vrijeme ili poslje 20:40h da tada izmjeri kada sigurno skače ping i download pada na 5mb on kaže da nemože jer kad se prijavi smetnja da je to otvorena smetnja i ako njima ujutro piše da je sve uredu onda je to to.

Neznam dal ima neki poseban email ili poseban kontakt kojem se mogu obratiti da se vidi da je problem u centrali ili nekom spoju od mene do centrale


 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
RokyFrane kaže...

Ma bio je već tehničar i vidio da je spoj sa oba 2 strane dobar i izmjerio je brzinu i vidio da je sve uredu. Ja ga pitam dal može doći u odredjeno vrijeme ili poslje 20:40h da tada izmjeri kada sigurno skače ping i download pada na 5mb on kaže da nemože jer kad se prijavi smetnja da je to otvorena smetnja i ako njima ujutro piše da je sve uredu onda je to to.

Neznam dal ima neki poseban email ili poseban kontakt kojem se mogu obratiti da se vidi da je problem u centrali ili nekom spoju od mene do centrale

 onda nije problem od tebe do centrale, već od centrale do interneta, tu ti nitko neće pomoći
jedino ako nisi na wifi, tu broj korisnika na NODu utječe na brzinu

if only you knew the power of the dark side
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Darky kaže...

onda nije problem od tebe do centrale, već od centrale do interneta, tu ti nitko neće pomoći

Mozda je ipak problem u instalacijama.

 

Ja glasam da sve izmjeni s jednim kabelom!

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Kako mislis problem u instalacijama? Pa promjenjena je cijela kućna instalacija. Novi UTP Kabel CAT5e ide iz Razvodne kutije van kuće do totalno nove utičnice u kući. Nevidim šta se više može napravit osim ako imaš neku ideju bio bi jako zahvalan.

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pa vidis da se zezam :) Kad vec vrtimo non stop isto ja ubacim nesto novo da ne bude monotono.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav. U tcoma sam cijelo vrijeme imao brzinu 28-30 down, 5-6 up. Sad prešao na optimu brzina 22 down, 4 up. Imam ugovoreno 60 mbit/s, a vidim da su zakljucali 24 4.

Milijun puta ih zvao, ali ne davaju mi ono što tražim kažu da mi linija to ne podržava.

Po onome što vidim meni je i dalje attainable rate 30 down, 6up.

Je li to znači da me namjerno sabotiraju ovi iz optime i koje načine imate za sprječavanje sabotiranja?

Hvala. ;=)

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

jel bi išao turbo 50 po ovome? sad imam turbo 30

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 15:46 (3upcPTUx).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Mambinjo kaže...
Po onome što vidim meni je i dalje attainable rate 30 down, 6up.

 Nece ti pustit 30 s ovim parametrima. To na tcomu si mozda imao malo bolji parametre, a i pitanje je mozda su ti stavili bolji profil. Pretpostavljam da optima to nema, odnosno nema se tu sto nemat, lako se to namjesti, ali eto, budget isp s time ne barata. Morat ces zivjet s tim sto imas.

3upcPTUx kaže...

jel bi išao turbo 50 po ovome? sad imam turbo 30

 Mogao bi ici, ovisi kakav im je profil i da li ce ti radit s target marginom za ovaj attainable. Ali svakako bi moglo par mbita ispod 50 ako ne moze 50, tako da nema razloga da ti ne povecaju.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
3upcPTUx kaže...

jel bi išao turbo 50 po ovome? sad imam turbo 30

 Mogao bi ici, ovisi kakav im je profil i da li ce ti radit s target marginom za ovaj attainable. Ali svakako bi moglo par mbita ispod 50 ako ne moze 50, tako da nema razloga da ti ne povecaju.

 super, hvala, a zašto mi je attainable upload tako mali u usporedbi s DL? pogledao sam par drugih parica, uglavnom je tipa 65/24, 56/30 itd

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 16:43 (3upcPTUx).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
3upcPTUx kaže...

super, hvala, a zašto mi je attainable upload tako mali u usporedbi s DL? pogledao sam par drugih parica, uglavnom je tipa 65/24, 56/30 itd

 Omjer ti je ok. 56/30 ako si vidio negdje vise nevalja nesto s tim downloadom da je tako mali.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
Mambinjo kaže...
Po onome što vidim meni je i dalje attainable rate 30 down, 6up.

 Nece ti pustit 30 s ovim parametrima. To na tcomu si mozda imao malo bolji parametre, a i pitanje je mozda su ti stavili bolji profil. Pretpostavljam da optima to nema, odnosno nema se tu sto nemat, lako se to namjesti, ali eto, budget isp s time ne barata. Morat ces zivjet s tim sto imas.

 

Po kojim parametrima ako mi možeš reći jer nisam baš upoznat previše s ovim? 

Koliko ja vidim errora nema, i attainable speed je 30/6 tako da su mi lako mogli staviti 28/5.

Hvala. :)

11 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav , imam dva max-tv uredaja i brzinu 50/10 i mislio sam otkljucati HD kanale na Max-tv-u. Pretpostavljam da je to moguce bez smanjivanja download brzine ?  hvala

 

https://i.ibb.co/TLxfTbC/tcom.jpg

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Mambinjo kaže...

Po kojim parametrima ako mi možeš reći jer nisam baš upoznat previše s ovim? 

Koliko ja vidim errora nema, i attainable speed je 30/6 tako da su mi lako mogli staviti 28/5.

Hvala. :)

 Zato jer ti stoji attainable 30. Samim time, nemozes imat 30 profil radi overheada. Taj profil "28/5" je ono sto ti pricam da pretpostavljam da nemaju ili im se ne da namjestat, jer postoje standardni profili, a postoje i profili da ti se nasitmava veza koliko ide. Sad bi kod tebe trebao biti takav proces. Tih 30 je prikazano uz neku target marginu koju ne vidis, vjerojatno 6. Pa bi trebalo staviti maksimalu koja ide na to i vidjet dal ce veza pucat. Ako puca, smanjit brzinu, recimo 26 i povecat marginu pa vidjet opet. Pa opet pa opet dok se to ne ustabili.

Good luck finding nekoga ko ce ti se s tim za*ebavat na budget ispu. Pogotovo jer to ne rade oni vec za bilokakve takve intervencije moraju slat tcomu, a oni ce ih uredno odbit. Da si na tcomu to se da sredit.

azzie kaže...

Pozdrav , imam dva max-tv uredaja i brzinu 50/10 i mislio sam otkljucati HD kanale na Max-tv-u. Pretpostavljam da je to moguce bez smanjivanja download brzine ?  hvala

 

https://i.ibb.co/TLxfTbC/tcom.jpg

 Po profilu ti vec stoji da je takav stavljen profil, samo treba otkljucat. Meni kad sam bio na dslu su pustali 68 profil za 2 maxtva + 2hd-a. Tako da mozes da.

6 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Je li itko zna hoće li se u tcoma imati bolja brzina. Ovo mi je od djevojke i istekao je optima ugovor i sad pošto stoji attainable rate 59 / 22 razmišlja da li da li bi u tcoma imala bolju brzinu od optime. Optima je kao pustila 58/12, ali brzina varira između 18-40 pa ne znam je li problem u parici ili u optimi.

Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

To nitko ne moze znat dok se ne spojis. Opcenito, bude bolje na tcoma, ali da li ce i tebi bit tesko da itko moze rec dok se ne spojis.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
RokyFrane kaže...

Kako mislis problem u instalacijama? Pa promjenjena je cijela kućna instalacija. Novi UTP Kabel CAT5e ide iz Razvodne kutije van kuće do totalno nove utičnice u kući. Nevidim šta se više može napravit osim ako imaš neku ideju bio bi jako zahvalan.

 

 

Jesi riješio problem?

TEORIJA je kad se sve zna, a ništa ne funkcionira. ORGANIZACIJA je kad ništa ne funkcionira, a svi znaju zašto. PRAKSA je kad sve funkcionira, a nitko ne zna zašto...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Problem nije riješen, neznam više šta mogu napraviti ako sam sve kabele moguće u kući promjenio a oni su svoj kabel van kuće isto promjenili.

Uglavnom cijelo ovo vrijeme sam se žalio tcomu na ping probleme ali ustvari je to klasično throttlanje brzine i to SAMO download brzina. Upload mi se uvijek drži koliko mi je inače pušten na parici.  Brzina puštena

Moram ovo poslati tu Speedtest rezultati

Ovo su par speedtest rezultata koje sam počeo skupljat od 20.05 kada sam vidio da mi ping počinje skakat u cmd-u da mogu tehničaru ako dodje pokazat kako mi download pada i zato mi skače i ping. Kao šta vidiš samo download throttlaju a upload mi drži brzinu koju imam puštenu.

Opet zovem SZK i žalim se, oni prijave smetnju a ja na stranici di se može pratit prijavljena smetnja (https://otklonite-smetnju.hrvatskitelekom.hr/pratite) gledam kako tehničari elegantno svako jutro kad im počne smjena stave da je smetnja rješena a nitko me apsolutno nije ni nazvao na mob da pokuša rješiti moj problem.

Smetnja odklonjena a nitko me nije ni zvao 1

Smetnja odklonjena a nitko me nije ni zvao 2

Neznam kome se više žaliti na ovo stvarno, putujem po cijeloj HR i di god ostanem nikad nisam imao ovaj problem da mi ruše brzinu i radi toga mi skače i ping, bio sam u npr Brezovici kod ZGa kod frenda di ima 9/1 na Tcomu i cijela 2 tjedna nikakvih problema u gušenju brzine i skakanju pinga kod njega. Ovaj problem nisam imao nikada na TCom-u od kad sam kod njih već 8-9 godina a zadnjih 5,6 mjeseci je počelo i neznam kome da se žalim jer očito je problem u centrali ili na nekom spoju od mene do centrale.

Evo primjer od speedtesta snimljenog danas u 18:00 čisto iz primjera kad mi je malo spikeo ping da vidite kako to izgleda: https://streamable.com/vtwne5 (wifi ugašen u router settingsu i sva klasična basic sranja pogašena na kompu ofc)

Nekad do ovoliko sruše brzinu a nekad kao na gore slici imam jedva 2mb download da me samo drže online.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2020 19:05 (RokyFrane).
15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
RokyFrane kaže...

Problem nije riješen, neznam više šta mogu napraviti ako sam sve kabele moguće u kući promjenio a oni su svoj kabel van kuće isto promjenili.

Uglavnom cijelo ovo vrijeme sam se žalio tcomu na ping probleme ali ustvari je to klasično throttlanje brzine i to SAMO download brzina. Upload mi se uvijek drži koliko mi je inače pušten na parici.  Brzina puštena

Moram ovo poslati tu Speedtest rezultati

Ovo su par speedtest rezultata koje sam počeo skupljat od 20.05 kada sam vidio da mi ping počinje skakat u cmd-u da mogu tehničaru ako dodje pokazat kako mi download pada i zato mi skače i ping. Kao šta vidiš samo download throttlaju a upload mi drži brzinu koju imam puštenu.

Opet zovem SZK i žalim se, oni prijave smetnju a ja na stranici di se može pratit prijavljena smetnja (https://otklonite-smetnju.hrvatskitelekom.hr/pratite) gledam kako tehničari elegantno svako jutro kad im počne smjena stave da je smetnja rješena a nitko me apsolutno nije ni nazvao na mob da pokuša rješiti moj problem.

Smetnja odklonjena a nitko me nije ni zvao 1

Smetnja odklonjena a nitko me nije ni zvao 2

Neznam kome se više žaliti na ovo stvarno, putujem po cijeloj HR i di god ostanem nikad nisam imao ovaj problem da mi ruše brzinu i radi toga mi skače i ping, bio sam u npr Brezovici kod ZGa kod frenda di ima 9/1 na Tcomu i cijela 2 tjedna nikakvih problema u gušenju brzine i skakanju pinga kod njega. Ovaj problem nisam imao nikada na TCom-u od kad sam kod njih već 8-9 godina a zadnjih 5,6 mjeseci je počelo i neznam kome da se žalim jer očito je problem u centrali ili na nekom spoju od mene do centrale.

Evo primjer od speedtesta snimljenog danas u 18:00 čisto iz primjera kad mi je malo spikeo ping da vidite kako to izgleda: https://streamable.com/vtwne5 (wifi ugašen u router settingsu i sva klasična basic sranja pogašena na kompu ofc)

Nekad do ovoliko sruše brzinu a nekad kao na gore slici imam jedva 2mb download da me samo drže online.

 ako T-com ima probelema na trasama od tvoje centrale pa nadalje, tu nema lagane pomoći
ajde testiraj traceroute sa koliko hopova dolaziš do servera na kojem pada brzina?

if only you knew the power of the dark side
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Darky Evo izvoli tracert od iskon.hr (kada vidim da mi se ruši download i da ping skipea) Tracert

Znači prvi hop moj uvijek je <1 i kad njega samog pingam nikad mi tu neskače ping i nikad negubim pakete.

Drugi hop kada pokazuje da radi je isti kao i treći uvijek mi tu počinje taj veliki ping na drugom i trećem. Koliko sam ja čitao po netu to znači da je problem kod njih a ne u mojoj liniji?

7 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?

Dali se ti problemi konstatno javljaju ili ima dana kada je sve ok? Ja sam znao imati ogroman gubitak paketa u vecernjim satima na njihovim pojedinim public ip adresama. Sad sa speedport plus i zadnjim firmware je ajmo rec ok. Probaj obratit paznju na to mozda ti bude od pomoci, pozz. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice