Iskon "iskustvo"! izdvojena tema

poruka: 3.293
|
čitano: 1.157.353
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
ramzocro-HCR kaže...
lovac82 kaže...

209.99 KN

Ja sam isto u bijeloj zoni, u petak sam potpisao s njima ugovor za duo funky.

Nadam se da neću imat problema s njima, susjed koji doslovno živi pokraj mene već 2-3 godine ima od iskona paket i nije nikada imao probleme - valjda ću i ja bit te sreće.

Uglavnom isto ću kao i ti napisat par riječi na forumu o njima, al tek nakon nekoliko mjeseci korištenja, da bude donekle neki "review".

Mene jedino ti enkom routeri straše, jučer sam dao kolegi xZero-tu da mi modda stari Siemens SX763, tako da uopće neću ni koristit od Iskona router, vidit ću u ponedjeljak dal je moguće da mi uopće ni ne daju router i da odbiju tih 20kn s računa.

 

 

Baš i neće šljakati osim ako se gore ne loada potpuno isti config file koji je na Iskon Siemensima, a možda čak ni onda...

Sve me žene oko kuće jure, kaže majka to je zbog frizure...
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
BoTiA kaže...

hm ... cim upalim kompjuter (bez startanog torrenta), ovi iz iskona mi kazu da imam aktivno 200 konekcija, jel to normalno?

Upisi u trazilicu: "msconfig", otvori to i odi na cetvrti tab (startup)... tamo ces vidjeti sto ti je sve u pozdadini otvoreno, mozda ti se nesto spaja na net.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!
Koji ruter sada korisnicima daje Iskon?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

zyxel

11 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

ima li ovo logike da paket na akciji ima istu cijenu kao i redovan paket, ali je sadržaj paketa lošiji?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ipak je to dijete tcoma pa je to "u redu".

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Akcija se sastoji u tome da prva tri mjeseca korisnik plaća 50% pretplate, tj. 105 kuna. IMO, ponuda se ne isplati - cijena nakon prva tri mjeseca je jednaka, a usluga je lošija od paketa Funky.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
10 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
hrx kaže...

Akcija se sastoji u tome da prva tri mjeseca korisnik plaća 50% pretplate, tj. 105 kuna. IMO, ponuda se ne isplati - cijena nakon prva tri mjeseca je jednaka, a usluga je lošija od paketa Funky.

 

 

Zato sam ja i uzeo DUO Funky...Btw ima netko točnu informaciju koji modem , marka/model isporučuje Iskon novim korisnicima ?

 

Hvala, LP.

11 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Ne brini brigu, ruter je g*vno; Encom cini mi se, pogledam kad dodjem doma. Ne'do ti Bog da mu slucajno dodje vise od 10 TCP konekcija {#} Osim toga, radi.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
11 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
sk0MI kaže...
Btw ima netko točnu informaciju koji modem , marka/model isporučuje Iskon novim korisnicima ?

 

Pise ti 4-5 postova gore ... ZYXEL

battlelog: b4stardo_CRO
11 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Jovanka kaže...

Ne brini brigu, ruter je g*vno; Encom cini mi se, pogledam kad dodjem doma. Ne'do ti Bog da mu slucajno dodje vise od 10 TCP konekcija {#} Osim toga, radi.

Ja kod staraca stavio taj drekec u bridge mod, ubacio pcengines alix pogonjen IPFIRE-om i radi mjesecima bez problema.

Kada dodjem na godisnji ja imam 2 moba, zenaa mob, malac mob i ipad, stara mi ima mob i ipad, tv ima net vezu, racunalo od stare, racunalo od burajza, moj laptop itd ...

Svi rade paralelno i mreza se ne gusi previse. Naravno, nemaju svi max brzinu, ali recimo dok djeca gledaju youtube crtice, zena spanjolsku seriju preko streaminga a burajz silji BF sa svog kompa - ja mogu istovremeno biti comander na tabletu :)

 

Isto rjesenje ima spelac na svojoj iskon vezi :) - radi savrseno!

battlelog: b4stardo_CRO
11 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Sve to pet u bridge modu, ne želim još jednu kantu po stanu; a geometrija stana je "predivna" za kabliranje (reminder: treba vući van dva VLANa, LAN i IPTV), a i stan nije moj. WiFi nije opcija, treba igrati BF4. {#}Iako osobno preferiram Smoothwall ili kad mi se ne da onda njabovski ClearOS {#}

 

Nigga please, u dvoristu ti je vendor! {#}http://www.pcengines.ch/about.htm; znači meni sa PDV i carinom, miljardu krznenih. Nemamo svi Bastarda da ljeti nosi hardver skoro pa djabe {#} Imao sam u planu virtualizirani HTPC/Router, ali odustao sam previse komplikacija/para/vremena... Ovako ne skidam preko 5 torrenata u komadu, zeni sam nakacio telku na svoj HDMI i svi sretni zadovoljni za 0 kn. {#}

 

 

 

PS pod pretpostavkom da se nisi prepao mene stalkera, na FBu te čeka čitaba {#} Tnx!

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
11 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Jovanka kaže...

Sve to pet u bridge modu, ne želim još jednu kantu po stanu; a geometrija stana je "predivna" za kabliranje (reminder: treba vući van dva VLANa, LAN i IPTV), a i stan nije moj. WiFi nije opcija, treba igrati BF4. {#}Iako osobno preferiram Smoothwall ili kad mi se ne da onda njabovski ClearOS {#}

 

Nigga please, u dvoristu ti je vendor! {#}http://www.pcengines.ch/about.htm; znači meni sa PDV i carinom, miljardu krznenih. Nemamo svi Bastarda da ljeti nosi hardver skoro pa djabe {#} Imao sam u planu virtualizirani HTPC/Router, ali odustao sam previse komplikacija/para/vremena... Ovako ne skidam preko 5 torrenata u komadu, zeni sam nakacio telku na svoj HDMI i svi sretni zadovoljni za 0 kn. {#}

 

 

 

PS pod pretpostavkom da se nisi prepao mene stalkera, na FBu te čeka čitaba {#} Tnx!

Ako volis dobre distre, probaj SophosUTM free edition. Ja bolje rjesenje nisam vidio. Ni ClearOS, untangle, pfsense, smoothwall, m0nowall, ipfire, iptables, mikrotik, ... mu nisu do koljena.

Sophos RULEZ!

 

A ja sam u Hr par puta godisnje, daj paru pa ti pofuram alixa od pcengines-a po onoj cijeni u CHF :)

 

Uglavnom da ne skrenemo s puta i topica - ipfire mi radi super na iskonovoj liniji od 4Mbit ... nema pucanja, nema packet loss-a ... bas sam zadovoljan. JEdino je IP telefonija spora ko smrt. Kad se javis na tel cekas 2-3 sekunde da router odradi dizanje veze ... al ajd ... ipak jeftinije od t-srota.

 

 

 

battlelog: b4stardo_CRO
11 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Jel imas Triple play na tim linijama ili samo duo bez telke? Proučim malo Sophos, definitivno djeluje ok za neke od projektica koje imam u glavi.  hvala na ponudi za procurement; I'll think about it (kao nemam pametnijeg posla ljeti, pa cu da rutam malo po stanu {#}), iako zaboravio sam da su nama .hr jadnicima ipak dostupne barem Routerboard/mikrotik ploče. Nemoj si to Jove raditi, nemooooooj!!! ;)

 

Offtopic; od svega sto si nabrojao najblize ovom sophosu bi bio Untangle (ipak su oba UTM dok Clearos koketira sa nazivom UTM, ostalo su FWovi u mojim ocima), koji ipak ima svoje falinge ali ako sam ga ja uspio natjerati da radi na rubu pustinje u Africi u enterprise okruzenju onda ipak nesto vrijedi :) 

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
10 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Bastardo kaže...
sk0MI kaže...
Btw ima netko točnu informaciju koji modem , marka/model isporučuje Iskon novim korisnicima ?

 

Pise ti 4-5 postova gore ... ZYXEL

 

Ja vidim i Encom i Zyxel e sad ako je to točna informacija onda sam ja pop.To je kao da pitam gdje je Zagreb od Sesveta a dodoe lik iz Samobora pa mi krene objašnjavat put...Ako isporučuju jedan onda je to koji TOČNO, a ako oba onda hvala :P

11 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Jovanka kaže...

Jel imas Triple play na tim linijama ili samo duo bez telke? Proučim malo Sophos, definitivno djeluje ok za neke od projektica koje imam u glavi.  hvala na ponudi za procurement; I'll think about it (kao nemam pametnijeg posla ljeti, pa cu da rutam malo po stanu {#}), iako zaboravio sam da su nama .hr jadnicima ipak dostupne barem Routerboard/mikrotik ploče. Nemoj si to Jove raditi, nemooooooj!!! ;)

 

Offtopic; od svega sto si nabrojao najblize ovom sophosu bi bio Untangle (ipak su oba UTM dok Clearos koketira sa nazivom UTM, ostalo su FWovi u mojim ocima), koji ipak ima svoje falinge ali ako sam ga ja uspio natjerati da radi na rubu pustinje u Africi u enterprise okruzenju onda ipak nesto vrijedi :) 

Utangle ima LITE featureset koji nije posebno koristan a za bolje moras platiti. Sophos ima FULL FEATURE SET koji je slobodan za kucnog korisnika i jedina limitacija mu je max 50 izlaznih ip adresa. HTML5VPN, url filter, IDS/IPS, country filter ... sve radi kao i na paid verziji.

Sophos je zaista bez ikakve konkurencije u utm apliance polju.

battlelog: b4stardo_CRO
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
sk0MI kaže...
Bastardo kaže...
sk0MI kaže...
Btw ima netko točnu informaciju koji modem , marka/model isporučuje Iskon novim korisnicima ?

 

Pise ti 4-5 postova gore ... ZYXEL

 

Ja vidim i Encom i Zyxel e sad ako je to točna informacija onda sam ja pop.To je kao da pitam gdje je Zagreb od Sesveta a dodoe lik iz Samobora pa mi krene objašnjavat put...Ako isporučuju jedan onda je to koji TOČNO, a ako oba onda hvala :P

Koji si ruter na kraju dobio?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Niti jedan...

 

 

Došao je  Zyxel...

Btw, koliko Iskon puta na dan mjenja IP adresu ? Znam da je standard jedan puta, ali mi se čini da Iskon to radi 2-3 puta na dan s obzirom po gubitku konekcije na par sekundi...

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.4.2014 12:18 (sk0MI).
15 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Pozdrav svima, uzeo sam Duo Funky uslugu na 12mjeseci, za sada sam zadovoljan, nije bilo nikakvih problema sve uredno radi, router je Eltek A1521-I.

 

 http://www.speedtest.net/my-result/3615563059

 

 

 http://img.torrenthr.org/images/2014/07/10/brzina.jpg

Live to win!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2014 10:30 (BuhaBT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

zanima me, ako smo u Narančastoj zoni, idemo li i dalje preko T-Com infrastrukture ili preko novije Iskonove? Ja sam u narancastoj zoni u Rijeci i pposlali su mi kao da cekaju odobrenje od strane T-Coma za dobivanje parice?

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Narančasta zona znači da je na toj lokaciji dostupna iskonova centrala. Bijela zona znači da usluga ide preko t-com centrale. U oba slučaja su parice od tcoma tako da se od njih traži odobrenje za najam parice. To vrijedi za svakog operatera koji koristi bakrenu paricu (sve su tcomove).

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 18:59 (Number2).
15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Imam Iskonov Enkom router, mogu li sto uciniti da mi proradi "disconnect/connect" opcija? "Disconnect" radi, no, kada kliknem na "connect" pise da pricekam 30 sek ali nakon toga se opet pojavi "connect" (i tako u krug). Jos nesto, zasto trebam po sto puta paliti/gasiti router kako bih se spojio na internet odnosno trebam cekati cijelu vjecnost da se konacno upali "internet" ledica. Npr. nestane struje i router se ugasi, kada se/ga ponovno upalim jednostavno se nece spojiti na internet odnosno hoce ali nakon 20-50 pokusaja (rucno paljenje/gasenje na samom routeru).

 

1. Je li to do Iskona (namjerno) ili je greska routera (hardverska/softverska) ???

2. Imaju li drugi routeri identican problem kao npr. Zyxel i Siemens SX 763

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.7.2014 1:09 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
lovac82 kaže...

Imam Iskonov Enkom router, mogu li sto uciniti da mi proradi "disconnect/connect" opcija? "Disconnect" radi, no, kada kliknem na "connect" pise da pricekam 30 sek ali nakon toga se opet pojavi "connect" (i tako u krug). Jos nesto, zasto trebam po sto puta paliti/gasiti router kako bih se spojio na internet odnosno trebam cekati cijelu vjecnost da se konacno upali "internet" ledica. Npr. nestane struje i router se ugasi, kada se/ga ponovno upalim jednostavno se nece spojiti na internet odnosno hoce ali nakon 20-50 pokusaja (rucno paljenje/gasenje na samom routeru).

 

1. Je li to do Iskona (namjerno) ili je greska routera (hardverska/softverska) ???

2. Imaju li drugi routeri identican problem kao npr. Zyxel i Siemens SX 763

bug , nemreš niš, nego čekati da se to popravi,, zval sam ja tehničku službu prije par tjedana, isto sam stisnul iz znatiželje, disconnect/ connect opciju .. objasnili mi da je to bug i da to budu popravili. A ionako ne vidim neku svrhu te opcije.. kad ju nikad osobno ne koristim. 

Live to win!!!
12 godina
protjeran
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
lovac82 kaže...

Imam Iskonov Enkom router, mogu li sto uciniti da mi proradi "disconnect/connect" opcija? "Disconnect" radi, no, kada kliknem na "connect" pise da pricekam 30 sek ali nakon toga se opet pojavi "connect" (i tako u krug). Jos nesto, zasto trebam po sto puta paliti/gasiti router kako bih se spojio na internet odnosno trebam cekati cijelu vjecnost da se konacno upali "internet" ledica. Npr. nestane struje i router se ugasi, kada se/ga ponovno upalim jednostavno se nece spojiti na internet odnosno hoce ali nakon 20-50 pokusaja (rucno paljenje/gasenje na samom routeru).

 

1. Je li to do Iskona (namjerno) ili je greska routera (hardverska/softverska) ???

2. Imaju li drugi routeri identican problem kao npr. Zyxel i Siemens SX 763

Ne znam ljudovi !? U kojem dijelu Hrvatske Vi koji imate problema s Iskonom živite !?

Evo, imao sam i tog Siemensa, treća godina mi je na Iskonu kao provideru i jedini problem koji sam imao, bio je što mi se onaj jadni prijamnik (motorola) za Iskon TV, znao isključivati svakih pola sata/sat zbog pregrijavanja.

I moš si mislit´ taman kad je bilo SP u nogometu.

Skontao sam da je uzrok rušenja prijamnika za TV pregrijavanje, po tome, jer sam izvukao iz ladice nekakav ventilator, direktno ga namjestio da piri po prijamniku i onda je sve bilo OK, nije bilo rušenja, zamrzavanja slike, gašenja prijamnika samog od sebe i slično.

 

Nazvao sam drugi dan Iskon, objasnio kvar; slijedeći dan stigao je tehničar, promijenio mi je tu motorolicu s nekim (vjerojatno nepoznatim kineskim proizvodom) no, taj novi radi. Još mi je zamijenio "bijelog" Siemensa za Speedtouch router. Sve obavljeno u pola sata, momak popio gusti sok, doviđenja/doviđenja i problem riješen.

 

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.7.2014 10:26 (Budokai).
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
BuhaBT kaže...
lovac82 kaže...

Imam Iskonov Enkom router, mogu li sto uciniti da mi proradi "disconnect/connect" opcija? "Disconnect" radi, no, kada kliknem na "connect" pise da pricekam 30 sek ali nakon toga se opet pojavi "connect" (i tako u krug). Jos nesto, zasto trebam po sto puta paliti/gasiti router kako bih se spojio na internet odnosno trebam cekati cijelu vjecnost da se konacno upali "internet" ledica. Npr. nestane struje i router se ugasi, kada se/ga ponovno upalim jednostavno se nece spojiti na internet odnosno hoce ali nakon 20-50 pokusaja (rucno paljenje/gasenje na samom routeru).

 

1. Je li to do Iskona (namjerno) ili je greska routera (hardverska/softverska) ???

2. Imaju li drugi routeri identican problem kao npr. Zyxel i Siemens SX 763

bug , nemreš niš, nego čekati da se to popravi,, zval sam ja tehničku službu prije par tjedana, isto sam stisnul iz znatiželje, disconnect/ connect opciju .. objasnili mi da je to bug i da to budu popravili. A ionako ne vidim neku svrhu te opcije.. kad ju nikad osobno ne koristim. 

Jbg meni treba, stvar je u tome sto trebam mijenjati IP adresu (treba mi za rapidleecheve, JDownloader odnosno za servere s kojih skidam fajlove itd jer imaju limite po jednoj IP adresi), mogao sam to dok sam bio na T-comu odnosno u svega 8-10 sekundi sam mogao promijeniti IP adresu preko router postavki u web sucelju browsera ili preko jedne skripte i to za svega 4-6 sekundi.

 

Znam da Siemens SX 763 radi savrseno s t-com firmware-om (portovi rade, reconnect radi odnosno moze se promijeniti IP adresa) ali ne znam radi li isto tako savrseno s Iskon firmware-om. Sto se tice ovog Enkoma, radi dobro dok je spojen na net (portovi rade takoder) ali poslije prekida veze pocinju problemi jer se tek iz "stotog" pokusaja spaja na internet + ne mogu tako jednostavno mijenjati IP adresu kao sto sam mogao dok sam bio na T-comu...... BTW Speedtouch ne zelim jer se ne mogu otvarati portovi.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.7.2014 14:33 (lovac82).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
lovac82 kaže...
BuhaBT kaže...
lovac82 kaže...

Imam Iskonov Enkom router, mogu li sto uciniti da mi proradi "disconnect/connect" opcija? "Disconnect" radi, no, kada kliknem na "connect" pise da pricekam 30 sek ali nakon toga se opet pojavi "connect" (i tako u krug). Jos nesto, zasto trebam po sto puta paliti/gasiti router kako bih se spojio na internet odnosno trebam cekati cijelu vjecnost da se konacno upali "internet" ledica. Npr. nestane struje i router se ugasi, kada se/ga ponovno upalim jednostavno se nece spojiti na internet odnosno hoce ali nakon 20-50 pokusaja (rucno paljenje/gasenje na samom routeru).

 

1. Je li to do Iskona (namjerno) ili je greska routera (hardverska/softverska) ???

2. Imaju li drugi routeri identican problem kao npr. Zyxel i Siemens SX 763

bug , nemreš niš, nego čekati da se to popravi,, zval sam ja tehničku službu prije par tjedana, isto sam stisnul iz znatiželje, disconnect/ connect opciju .. objasnili mi da je to bug i da to budu popravili. A ionako ne vidim neku svrhu te opcije.. kad ju nikad osobno ne koristim. 

Jbg meni treba, stvar je u tome sto trebam mijenjati IP adresu (treba mi za rapidleecheve, JDownloader odnosno za servere s kojih skidam fajlove itd jer imaju limite po jednoj IP adresi), mogao sam to dok sam bio na T-comu odnosno u svega 8-10 sekundi sam mogao promijeniti IP adresu preko router postavki u web sucelju browsera ili preko jedne skripte i to za svega 4-6 sekundi.

 

Znam da Siemens SX 763 radi savrseno s t-com firmware-om (portovi rade, reconnect radi odnosno moze se promijeniti IP adresa) ali ne znam radi li isto tako savrseno s Iskon firmware-om. Sto se tice ovog Enkoma, radi dobro dok je spojen na net (portovi rade takoder) ali poslije prekida veze pocinju problemi jer se tek iz "stotog" pokusaja spaja na internet + ne mogu tako jednostavno mijenjati IP adresu kao sto sam mogao dok sam bio na T-comu...... BTW Speedtouch ne zelim jer se ne mogu otvarati portovi.

Nažalost opcija disconnect pa connect ne radi na enkomu (firmware bug). Na drugim iskonovim routerima to radi kolko ja znam. Reboot routera će ti promijeniti ip adresu ali ako to trebaš napraviti 100 puta onda nazovi korisničku da ti provjere jer to nije normalno ponašanje. Na SpeedTouch-u se mogu otvoriti portovi.

 

U svakom slučaju možeš prebaciti uslugu u bridge pa na njega spojiti svoj router koji će ti podizati konekciju pa na njemu mozes stiskati disconnect/connect ako ti reboot enkoma predugo traje.

15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Number2 kaže...
lovac82 kaže...
BuhaBT kaže...
lovac82 kaže...

Imam Iskonov Enkom router, mogu li sto uciniti da mi proradi "disconnect/connect" opcija? "Disconnect" radi, no, kada kliknem na "connect" pise da pricekam 30 sek ali nakon toga se opet pojavi "connect" (i tako u krug). Jos nesto, zasto trebam po sto puta paliti/gasiti router kako bih se spojio na internet odnosno trebam cekati cijelu vjecnost da se konacno upali "internet" ledica. Npr. nestane struje i router se ugasi, kada se/ga ponovno upalim jednostavno se nece spojiti na internet odnosno hoce ali nakon 20-50 pokusaja (rucno paljenje/gasenje na samom routeru).

 

1. Je li to do Iskona (namjerno) ili je greska routera (hardverska/softverska) ???

2. Imaju li drugi routeri identican problem kao npr. Zyxel i Siemens SX 763

bug , nemreš niš, nego čekati da se to popravi,, zval sam ja tehničku službu prije par tjedana, isto sam stisnul iz znatiželje, disconnect/ connect opciju .. objasnili mi da je to bug i da to budu popravili. A ionako ne vidim neku svrhu te opcije.. kad ju nikad osobno ne koristim. 

Jbg meni treba, stvar je u tome sto trebam mijenjati IP adresu (treba mi za rapidleecheve, JDownloader odnosno za servere s kojih skidam fajlove itd jer imaju limite po jednoj IP adresi), mogao sam to dok sam bio na T-comu odnosno u svega 8-10 sekundi sam mogao promijeniti IP adresu preko router postavki u web sucelju browsera ili preko jedne skripte i to za svega 4-6 sekundi.

 

Znam da Siemens SX 763 radi savrseno s t-com firmware-om (portovi rade, reconnect radi odnosno moze se promijeniti IP adresa) ali ne znam radi li isto tako savrseno s Iskon firmware-om. Sto se tice ovog Enkoma, radi dobro dok je spojen na net (portovi rade takoder) ali poslije prekida veze pocinju problemi jer se tek iz "stotog" pokusaja spaja na internet + ne mogu tako jednostavno mijenjati IP adresu kao sto sam mogao dok sam bio na T-comu...... BTW Speedtouch ne zelim jer se ne mogu otvarati portovi.

Nažalost opcija disconnect pa connect ne radi na enkomu (firmware bug). Na drugim iskonovim routerima to radi kolko ja znam. Reboot routera će ti promijeniti ip adresu ali ako to trebaš napraviti 100 puta onda nazovi korisničku da ti provjere jer to nije normalno ponašanje. Na SpeedTouch-u se mogu otvoriti portovi.

 

U svakom slučaju možeš prebaciti uslugu u bridge pa na njega spojiti svoj router koji će ti podizati konekciju pa na njemu mozes stiskati disconnect/connect ako ti reboot enkoma predugo traje.

Pod "svoj router" mislis na random router koji imam ili mora biti bas Iskonov?? Stvar je u tome sto nemam username/pass za spajanje na net sada kako sam na Iskonu tako da ispada da moram imati bas Iskonov router (Enkom koji bas i ne slusa).

 

BTW Na Speedtouch-u s T-com firmware-om (imao sam dva razlicita, jedan imam jos uvijek) se ne mogu otvarati portovi, nisam znao da je moguce s Iskon firmware-om.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Mislim na random router, može biti bilo čiji. User i pass ćeš dobiti od iskona kad od njih zatražiš prebacivanje u bridge mode. O samom procesu prebacivanja se raspitaj u korisničkoj, ništa ne košta.

 

Dakle enkomov router i dalje mora biti na toj usluzi, ali ako prebaciš u bridge on će ti služiti samo za podizanje dsl konekcije. Dodatni router spajaš na bilo koji enkomov lan port i u njega upisuješ konfiguraciju sa userom i passom koji dobiješ od iskona. Dakle tvoj dodatni router podiže onda ppp konekciju te svoje uređaje spajaš na njega. 

 

Na SpeedTouch-u nativno radi PF ali možda je onemogućen Tcomovim firmware-om. Možeš na njega staviti neki drugi firmware u kojem nije onemogućena ta opcija.

12 godina
protjeran
offline
Iskon "iskustvo"!

Ajde momci naučite se već jednom citirati nečiji post. Tu čitam quotanje postova od 5-6 ljudi i ne znam tko je što rekao.

 

Jeste li lijeni obrisati ono što se ne tiče Vašeg odgovora ???!!!

 

to je strahovito.

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

kakva je situacija sa ZyXEL P-2601HN-F3 routerom? inace doma imam par routera, jeda ST18i i imam SX763, jesu li mozda bolji od ovog navedenog da ga zamjenim?

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice