Iskon "iskustvo"! izdvojena tema

poruka: 3.293
|
čitano: 1.156.897
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ja sam svoju antenu stavio na stol sa produznim usb i ajmo rec na taj nacin ublazio zafrkancije sa signalom i zidom, vidim da nema dropa u brzini.

 

Jedno pitanje vezano za ove adaptere preko uticnice, da li je moguce samo dva spojiti ili mogu u svaku sobu stavit po jedan? To bi ih onda bilo 3 u loopu...

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Ne postoji antena sa USB priključkom , sve su danas sa koaksijalnim priključkom , a nekad davno se koristio i dvojni vod (twin-lead).

 

Može se spojiti dodatni power-line adapter ali gledaj da je ista firma i tip uređaja.

14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Hvala.

 

Krivo sam se izrazio, usb mreznu karticu sa antenom sam stavio na stol pomocu produznog usb kabela.

I believe Wi can Fi...
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
HTV od 1-4 u HD-u, ostali zemaljski ne
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 21:14 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Narucio ISKON optiku + tv 70-100 Mbps, tehicarni dosli jucer i instalirali potrebnu opremu. Testiram bezicno spajanje, ne prelazi 35 Mbps - zovem tehnicare i kazu mi da je modem FIZICKI LIMITIRAN da ne daje vise od 50 Mbps. Postoji clanak u odrednicama u kojem pise da limitacije trebaju biti navedene u ugovoru - nisu navedene. Ne planiram platit racun jer mi nije ispostavljena usluga koju sam ugovorio (bezugovornom obvezom, falabogu), poslao mail reklamacijama s detaljima i imenima i vremenima razgovora s tehnicarima koji su mi pruzili informacije, da ne ispadne da sam izzmislio nesto. Imate li slicna iskustva i ako da, kako je proslo?

 

P.S. Ni mrtav vise taknut ista sto ima iskon u imenu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Sve isto uzeo kao ti, prije dva-tri mjeseca, samo bez TV-a i bez ugovorne obveze.

Dobio nekakav bijeli ruter, glomazan. Preko njega je išla puna brzina. No kako koristim svoj, ide isto puna brzina.

Testirano je na kompu preko žice. Preko mobitela je sporije, zbog Wifia(50-ak Mbps je brzina), 2.6GHz.

12 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Nemojte se dat zavarat kad vam kazu da je brzina smanjena radi 2.4GHz banda. Modemi mogu radit na 2 pojasa: 2.4GHz i 5.Ghz. Nadalje, 2.4GHz frekvencija daje maksimalan propust  cak do 600Mbps, dok 5GHz daje i do 1300Mbps. Ako vam kazu da je slabija propusnost jer modem radi samo na 2.4GHz, slobodno ih zamolite da guglaju kolike su propusnosti. No na stranu i to, doslovno mi je tehnicar rekao da je modem LIMITIRAN na 50Mbps i oni tu ne mogu nista. Pa jebemu mater, ako sam potpisao ugovor izmedju 70-100, nemoj mi dat limitiran modem ..

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Preko žice imam punu brzinu, preko mobitela manju jer vjerojatno WiFi zajebava.

Ruter ne koristim njihov već svoj. Tako da ne vidim kako bi mogli zajebati.

Plus, ruter mi je iza TV-a, na kućuštu od kompa, tako da ima dosta smetnji.

12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Dex.pwn kaže...

Preko žice imam punu brzinu, preko mobitela manju jer vjerojatno WiFi zajebava.

Ruter ne koristim njihov već svoj. Tako da ne vidim kako bi mogli zajebati.

Plus, ruter mi je iza TV-a, na kućuštu od kompa, tako da ima dosta smetnji.

 Ja sam se spojio bezicno s 3 razlicita uredjaja (laptop sa svojom mreznom karticom, mobitel sa svojom te s eksternim wifi dongleom), 1 metar cistog line of sighta od modema koji je nov novcat (jucer postavljen od strane iskona), nula smetnji. Propisano 70-100 Mbps, dobivam 35 maks na sva 3 uredjaja. Ne pusim fore o smetnjama, pogotovo kad su mi rekli da je bezicno spajanje limitirano s njihove strane.

15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
BorgMater kaže...

Nemojte se dat zavarat kad vam kazu da je brzina smanjena radi 2.4GHz banda. Modemi mogu radit na 2 pojasa: 2.4GHz i 5.Ghz. Nadalje, 2.4GHz frekvencija daje maksimalan propust  cak do 600Mbps, dok 5GHz daje i do 1300Mbps. Ako vam kazu da je slabija propusnost jer modem radi samo na 2.4GHz, slobodno ih zamolite da guglaju kolike su propusnosti. No na stranu i to, doslovno mi je tehnicar rekao da je modem LIMITIRAN na 50Mbps i oni tu ne mogu nista. Pa jebemu mater, ako sam potpisao ugovor izmedju 70-100, nemoj mi dat limitiran modem ..

 to sam i ja stalno sebi govorio....mozda ima u tome da oni mozda limitiraju (iako sumjnam u to jer moses i sam uci u postavke rutera i sam sebi namistiti kanali sifru itd) ali jednu stvar moras znati da 2,4 ima dovoljno propusnost za nase brzine ali svi ga koriste doslovno ne samo drugi ruteri vec ostali uredji u kuci tako da imas dosta smetnje ....ja zivim u stanu di ima 11 stanova plus druga zgrada odma do mene s isto toliko stanova....ja imam iskonov duo  s 70mbps i na 2.4 dobijam maximalno 40 i to kada znam da dosta ljudi nema u svojim stanovima i nekoristi internet svoj.....cim sam sebi kupio ruter (posto mi iskon nije da moderan ruter vec stari) koji podrzava 5 ghz dobijam brzinu izmedju 65 i 69 konstantno....

 

ps sorry zboj nestavljanje tockice i zareza pisem s jednom rukom dok s drugom pokusavam sinu zabraniti da tipka po komp hhehehhe

ulalalalla
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Ak je modem limitiran na 50Mbps što će ti optika? Toliko imam na bakru...
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Iskon "iskustvo"!

Spoji se žicom i onda izmjeri. Do tada možeš samo trabunjati.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Dex.pwn kaže...

Spoji se žicom i onda izmjeri. Do tada možeš samo trabunjati.

 Ne trabunjam, izmjerio 85 na zici, nisam dodao u post samo. Ovo ostalo sve stoji

 

tomislav10 kaže...
Ak je modem limitiran na 50Mbps što će ti optika? Toliko imam na bakru...

 To se pitanja u konacnici postavlja internetskom provajderu, ja sam takvu uslugu dobio, kakva god da je u ovom trenu. Optika iz razloga sto je gusenje po optickom kablu nadnaravno manje nego u koaksijalcu, brzine su "bolje"

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 14:38 (BorgMater).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Znači imaš punu brzinu.

Ja mjerim cca 90/60 preko žice.

Sve je okej, ne pali se

12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Dex.pwn kaže...

Znači imaš punu brzinu.

Ja mjerim cca 90/60 preko žice.

Sve je okej, ne pali se

Ne znam jesi li procitao moj post gore - iskonovci su priznali da ti limitiraju brzinu na bezicnom prijenosu. Tebi je to prihvatljvo, meni je neugodno uopce priznat da to moram naglas ponavljat ikome :)

 

MOgY kaže...
BorgMater kaže...

Nemojte se dat zavarat kad vam kazu da je brzina smanjena radi 2.4GHz banda. Modemi mogu radit na 2 pojasa: 2.4GHz i 5.Ghz. Nadalje, 2.4GHz frekvencija daje maksimalan propust  cak do 600Mbps, dok 5GHz daje i do 1300Mbps. Ako vam kazu da je slabija propusnost jer modem radi samo na 2.4GHz, slobodno ih zamolite da guglaju kolike su propusnosti. No na stranu i to, doslovno mi je tehnicar rekao da je modem LIMITIRAN na 50Mbps i oni tu ne mogu nista. Pa jebemu mater, ako sam potpisao ugovor izmedju 70-100, nemoj mi dat limitiran modem ..

 to sam i ja stalno sebi govorio....mozda ima u tome da oni mozda limitiraju (iako sumjnam u to jer moses i sam uci u postavke rutera i sam sebi namistiti kanali sifru itd) ali jednu stvar moras znati da 2,4 ima dovoljno propusnost za nase brzine ali svi ga koriste doslovno ne samo drugi ruteri vec ostali uredji u kuci tako da imas dosta smetnje ....ja zivim u stanu di ima 11 stanova plus druga zgrada odma do mene s isto toliko stanova....ja imam iskonov duo  s 70mbps i na 2.4 dobijam maximalno 40 i to kada znam da dosta ljudi nema u svojim stanovima i nekoristi internet svoj.....cim sam sebi kupio ruter (posto mi iskon nije da moderan ruter vec stari) koji podrzava 5 ghz dobijam brzinu izmedju 65 i 69 konstantno....

 

ps sorry zboj nestavljanje tockice i zareza pisem s jednom rukom dok s drugom pokusavam sinu zabraniti da tipka po komp hhehehhe

Sin uzeo tipkat, oprezno s tim :D
Boldano sto si napisao - doslovno su priznali telefonski da su modemi limitirani, ne razumijem cemu sumnja, nisam promotor drugih operatera koji pokusava navuc korisnike blateci druge ISPove :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 14:44 (BorgMater).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Daj da vidim koji ruter imaš

Spojio sam se na njihov ruter i imam istu brzinu preko WiFia kao i sa svojim

Tehničar vjerojatno nema pojma šta priča

Taj ruter ima i 5GHz pa vidi preko tog moda.

Mada ako imaš IPTV vjerojatno je jedan dio brzine rezerviran za IPTV, kako im ne bi kakao da ti V ne radi zbog sporog neta ;)

12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Dex.pwn kaže...

Daj da vidim koji ruter imaš

Spojio sam se na njihov ruter i imam istu brzinu preko WiFia kao i sa svojim

Tehničar vjerojatno nema pojma šta priča

Taj ruter ima i 5GHz pa vidi preko tog moda.

Mada ako imaš IPTV vjerojatno je jedan dio brzine rezerviran za IPTV, kako im ne bi kakao da ti V ne radi zbog sporog neta ;)

Posaljem ovdje cim doma dodjem s posla. Provjerio sam pojaseve, samo 2.4GHz ima, a brzine sam testirao dok je telka bila zgasena

9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
BorgMater kaže...

Ne znam jesi li procitao moj post gore - iskonovci su priznali da ti limitiraju brzinu na bezicnom prijenosu. Tebi je to prihvatljvo, meni je neugodno uopce priznat da to moram naglas ponavljat ikome :)

doslovno su priznali telefonski da su modemi limitirani, ne razumijem cemu sumnja, nisam promotor drugih operatera koji pokusava navuc korisnike blateci druge ISPove :D

 Evo ja sam procitao tvoj post pa se malo nasmijao u ove dane korone.

 

Ajde ti onda objasni kako su oni to "limitirali wifi" ?

To sto ti ne prelazi xx brzine koje ti vec imas, a to sto "5ghz ide na 1300, a 2.4 na 600" objesi macku o rep. To su laboratorijski uvjeti i nemaju veze s realnim stanjem, a i da se dodje do tih brzina, moralo bi jos par stvari bit napravljeno sto naravno, ti na isp routeru nemas, niti ces ikad imat, jer takav router ima 6+ antena a ne komad folije unutar kucista koji glumi antenu.

12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
sandokan111 kaže...
BorgMater kaže...

Ne znam jesi li procitao moj post gore - iskonovci su priznali da ti limitiraju brzinu na bezicnom prijenosu. Tebi je to prihvatljvo, meni je neugodno uopce priznat da to moram naglas ponavljat ikome :)

doslovno su priznali telefonski da su modemi limitirani, ne razumijem cemu sumnja, nisam promotor drugih operatera koji pokusava navuc korisnike blateci druge ISPove :D

 Evo ja sam procitao tvoj post pa se malo nasmijao u ove dane korone.

 

Ajde ti onda objasni kako su oni to "limitirali wifi" ?

To sto ti ne prelazi xx brzine koje ti vec imas, a to sto "5ghz ide na 1300, a 2.4 na 600" objesi macku o rep. To su laboratorijski uvjeti i nemaju veze s realnim stanjem, a i da se dodje do tih brzina, moralo bi jos par stvari bit napravljeno sto naravno, ti na isp routeru nemas, niti ces ikad imat, jer takav router ima 6+ antena a ne komad folije unutar kucista koji glumi antenu.

1. Ne moras mi pricat o laboratorijskim uvjetima, svjestan sam toga, jos od diplomskog,

2. Limitirati wifi kapacitet - jednostavno, pogotovo jer svaki ISP ima svoj QoS/Traffic shaping sucelje gdje moze limitirati kapacitet po korisniku, a najmanji je problem limitirati wifi kapacitet em od strane proizvodjaca modema (dolaze sa builtin hardverom koji moze limitirat throughput) em od takvog sucelja.

 

EDIT: isprike na zalijetanju. Ono sto sam htio reci, kupuju se namjerno slabiji i jeftiniji modemi koji nece dopustit ugovorenu brzinu, a onda dolaze isprike "pa to je limitacija modema", i pritom direktno utjecu na limitaciju brzine bezicnog prijenosa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 15:40 (BorgMater).
9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
BorgMater kaže...

1. Ne moras mi pricat o laboratorijskim uvjetima, svjestan sam toga, jos od diplomskog,

2. Limitirati wifi kapacitet - jednostavno, pogotovo jer svaki ISP ima svoj QoS/Traffic shaping sucelje gdje moze limitirati kapacitet po korisniku, a najmanji je problem limitirati wifi kapacitet em od strane proizvodjaca modema (dolaze sa builtin hardverom koji moze limitirat throughput) em od takvog sucelja.

 

EDIT: isprike na zalijetanju. Ono sto sam htio reci, kupuju se namjerno slabiji i jeftiniji modemi koji nece dopustit ugovorenu brzinu, a onda dolaze isprike "pa to je limitacija modema", i pritom direktno utjecu na limitaciju brzine bezicnog prijenosa.

Nemoj se ti ljutit ako ja sumnjam u taj tvoj diplomski. Puno stvari sto pises ukazuje da nisi diplomirao na ovom o cemu pricas jer jednostavno su stvari nepovezane i zvuci ko da si brzinski nesto proguglao a osnove su klimave ko ja na stakama od 10m.

 

Stoga molim opet jednostavnije, za nas koji nismo "diplomirali", kako su to oni tebi NAMJERNO ogranicili wifi? Prvo si pisao preko QoS/traffic shapinga limitirali "po korisniku", nakon toga od strane built in hardwarea, pa onda od "slabijeg i jeftinijeg modema".

 

Molim da izaberes jedno od ovog, ili je sve odjednom? Ako je sve odjednom, cemu? Jedno nije dovoljno da te ogranici ili?

Slabiji/jeftiniji modem je tu jer obavlja sve sto prosjecnom korisniku treba i kako smo u kapitalistickom drustvu, ide se na racunicu da se sto vise zaradi, pa nema potrebe ulagati u opremu koja je bolja ali nije nuzno potrebna korisniku za obavljanje ugovorom isporucenih usluga. Stoga se ide na maximum isplativosti. Nema nikakve veze s namjernim ogranicavanjem wifia. Cemu opce? Koja je poanta da ti oni limitiraju wifi?

12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
sandokan111 kaže...
BorgMater kaže...

1. Ne moras mi pricat o laboratorijskim uvjetima, svjestan sam toga, jos od diplomskog,

2. Limitirati wifi kapacitet - jednostavno, pogotovo jer svaki ISP ima svoj QoS/Traffic shaping sucelje gdje moze limitirati kapacitet po korisniku, a najmanji je problem limitirati wifi kapacitet em od strane proizvodjaca modema (dolaze sa builtin hardverom koji moze limitirat throughput) em od takvog sucelja.

 

EDIT: isprike na zalijetanju. Ono sto sam htio reci, kupuju se namjerno slabiji i jeftiniji modemi koji nece dopustit ugovorenu brzinu, a onda dolaze isprike "pa to je limitacija modema", i pritom direktno utjecu na limitaciju brzine bezicnog prijenosa.

Nemoj se ti ljutit ako ja sumnjam u taj tvoj diplomski. Puno stvari sto pises ukazuje da nisi diplomirao na ovom o cemu pricas jer jednostavno su stvari nepovezane i zvuci ko da si brzinski nesto proguglao a osnove su klimave ko ja na stakama od 10m.

 

Stoga molim opet jednostavnije, za nas koji nismo "diplomirali", kako su to oni tebi NAMJERNO ogranicili wifi? Prvo si pisao preko QoS/traffic shapinga limitirali "po korisniku", nakon toga od strane built in hardwarea, pa onda od "slabijeg i jeftinijeg modema".

 

Molim da izaberes jedno od ovog, ili je sve odjednom? Ako je sve odjednom, cemu? Jedno nije dovoljno da te ogranici ili?

Slabiji/jeftiniji modem je tu jer obavlja sve sto prosjecnom korisniku treba i kako smo u kapitalistickom drustvu, ide se na racunicu da se sto vise zaradi, pa nema potrebe ulagati u opremu koja je bolja ali nije nuzno potrebna korisniku za obavljanje ugovorom isporucenih usluga. Stoga se ide na maximum isplativosti. Nema nikakve veze s namjernim ogranicavanjem wifia. Cemu opce? Koja je poanta da ti oni limitiraju wifi?

 Editirao sam posto i naveo da sam se zaletio s tvrdnjom kako se wifi ogranicava tijekom traffic shapinga, mea culpa. Dalje, volio bih reci da znam kako se proizvodi hardver za modeme/rutere, ali ne znam, no ako ne mozes postici niti 40% brzine koju dobivas zicom na 1m udaljenosti od rutera, onda postoji limitacija. Da limitacija postoji te da modem ne daje vise od 50 mbps, potvrdila su mi 2 razlicita helpdeskovca na tehnickoj podrsci u Iskonu te rekli da nisam jedini korisnik koji je prijavio kvar. Vise od toga ne znam i ne mogu recu, ali znam da ne dobivam niti tih 50.

 

EDIT: Nisam se niti dosao svadjat, samo podijelit iskustvo i provjerit je li imao tko slicnog. Ako zelis raspravljat, nemam ni tu nista protiv, mozemo i telefonski, tako je lakse :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 18:24 (BorgMater).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Kako ja onda ne mogu dobiti punu brzinu preko 2.4GHz?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
BorgMater kaže...
..

 

EDIT: Nisam se niti dosao svadjat, samo podijelit iskustvo i provjerit je li imao tko slicnog. ..

 .. neću izvlačiti citate (početni postovi..), samo reći gdje griješiš :)

-kažeš, bez ugovorne, kažeš jednako tako da ne isporučuju ugovoreno.. imaš ili nemaš ugovor?

-sva mjereneja, relevantna su na žici, bežično nije usporedivo, nije za žaliti se (po pravilniku/zakonu npr hakomu..), to je ok, ostaje samo pitanje što očekuješ/dobiješ, tj realnost.

-tehničar nije izvor pouzdanih informacija, tj i to su 'obični klinci' i ponekad/poneki kaže svašta (misli da zna i ne drži se 'protokola', čak u dobroj namjeri kad žele i kad se trude riješiti problem). Može ti neki tehničar nešto telefonom reći ali to ne znači da je time to činjenica (logička pretpostavka koja je bitna za izvođenje zaključka koji se temelje na možda netočnoj izjavi.. i tad je zaključak (možda) pogrešan/točan).

-možeš li dobiti više od 50 na wlanu? možeš.. ali to nije samo stvar npr uređaja ako on podržava, nego svega, baš svega u toj formuli. Osim modema-routera (tj wlan servera u uređaju), i uređaj koji se spaja mora podržavati moguću brzinu da bi ona uopće bila moguća-zajednička + pad na prvu nižu koaj stabilno radi je default. Možda nije jedan uređaj, možda ih je više, tad imaš dodatni uvjet u formuli, zagušenost, kao i susjedi koji jednako imaju neki wlan, mobitele i sl. ne samo tvoje domaćinstvo-soba.. i tad imaš problem smetnji, slobodnih kanala i sl. osim samih postavki uređaja-modema npr jel izabrana 20 ili 40 mhz mreža, jedna ili obje-mix kao i protokol-strandard-profil koji se koristi.

... tj, ljut si, ali to baš ništa ne pomaže, tj nemaš nitšta konkretnog tj možda trebaš promijeniti mjesto gdje držiš uređaj, možda adresu stanovanja (susjedi-kanali..) i tad nemaš neku osnovu za žalbu nego je to tako. + ako te samo 'ljuti' to što na wlanu nemaš očekivanu brzinu, postoje i gore stvari u životu, preživjet ćeš. + da, imaš pravo tražiti-dobiti ako je moguće navedeno-deklarirano pa i očekivano, veću brzinu na wlanu, ali to ne mora biti i to prihvati. Istovremeno, traži svoja prava, svoja očekivanja, tj kao korisnik ''imaš pravo'' ne znati i ne zamarati se tehnikalaijama, nego ''naivno'' jednostavno traži veću brzinu i možda dobiješ (tko ne traži ni ne dobije..). Upuštanje u teh.spec ne pomažu, kao i nejasan dio s ugovornom, tj što imaš ugovoreno, temeljni ugovor o pružanju usluge-linije + dodatni ugovorna obveza-paket na npr 2god .. to je dodatni i vezan je za izabrani paket, pa ako kažeš da si bez ugovorne obveze, to znači da nemaš ugovorni paket nego 'osnovni' koji ni ne nudi-ne jamči neku uslugu/brzinu i sl. tj to je kod svih preduvijet za sulsugu, ugovorna .. i čak preporuka s moje strane, korisnik bi trebao tražiti ugovornu, ne izbjegavati je, jer tad dobiješ neki 'poklonon' (povoljnije nego bez ugovorne) + imaš pravni temelj, tj ugovorni odnos koji je kao i svaki drugi ugovor, dvostran, tj to tad obezuje operatera na isporuku ugovorenog i to je tad temelj žalbe.. pa pitanje, imaš ili nemaš ugovor itd. i tek tad ono što je ugovoreno možeš tražiti-inzistirati.

 

-npr, moguć banalni fix, npr slobodni kanali-smetnje (susjedi, količina wlan uređaja u dohvatu antene.. =smetnje, pa i el.instalacije u kući, zidovi i sl..), možda samo trebaš promijeniti kanal s npr 6 na npr 9..

-operater po pravilniku na žici (ne wlan) mora isporučiti 70% ugovorne u vršnom poterećenju, tj 70 možeš inzistirati na žici, ne na wlanu mada se i na wlanu može dobiti i više ali ne mora jer nije samo teh.spec bitan nego baš sve, tisuće sitnica kao lokacija-smetnje i ponekad je banalno rješenje npr pomaknuti modem nekoliko metara.. što tad? što ako je samo stvar kanala ili neka postavka? što ako je sve po pravilniku tj na žici ok? .. traži ugovor, pročitaj, vidi što si ugovorio a manje je važno što peneki tehničar (čak u dobroj namjeri) kaže, tj važno je što piše. Istina, ti se možeš pozivati na njihove izjave i tražiti da ti pruže upravo uslugu kako su obećavali-nudili pa i to što neki tehničar kaže, tj ako imaju tehničare koji brbljaju izvan protokola to treba interno firma riješiti-sankcionirati no i dalje je to njihova pravna obveza jer  si ti to dogovarao s djelatnikom firme koji tad predstavlja firmu tj važeći ugovor.. (kojeg, kažeš nemaš? .. nemaš ugovornu).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 19:43 (ihush).
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

..sjetim se krajem prošle godine top 10 wifi-rutera da je praktična radna brzina bila max.  405Mbps na 5GHz , normalno na 2,4 su puno manje .

 

Brzine iz prodajnih specifikacija se odnose na takt (clock) na kojem radi modulacija i po tome kod kontuiniranog slanja/prijema bi brzine toliko iznosile , samo što u praktičnom radu nema kontinuiranog slanja već se koriste kratki paketići podataka koji nekada nisu primljeni (smetnje)  pa se još i ponavljaju , i radna brzina bude ono što dobijete .

9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
BorgMater kaže...

Editirao sam posto i naveo da sam se zaletio s tvrdnjom kako se wifi ogranicava tijekom traffic shapinga, mea culpa. Dalje, volio bih reci da znam kako se proizvodi hardver za modeme/rutere, ali ne znam, no ako ne mozes postici niti 40% brzine koju dobivas zicom na 1m udaljenosti od rutera, onda postoji limitacija. Da limitacija postoji te da modem ne daje vise od 50 mbps, potvrdila su mi 2 razlicita helpdeskovca na tehnickoj podrsci u Iskonu te rekli da nisam jedini korisnik koji je prijavio kvar. Vise od toga ne znam i ne mogu recu, ali znam da ne dobivam niti tih 50.

 

EDIT: Nisam se niti dosao svadjat, samo podijelit iskustvo i provjerit je li imao tko slicnog. Ako zelis raspravljat, nemam ni tu nista protiv, mozemo i telefonski, tako je lakse :D

 Zaletio si se s puno toga. Al najbitnije je ono da kategoricki tvrdis, i da ti je potvrdjeno da ti je wifi limitiran od strane ISP-a. Ovo ostalo sto neznas lako za to, ne dira me to previse, ali nemozes kategoricki nesto tvrdit a da iza toga ne stoji apsolutno nista osim izjave tehnicara :)

Tehnicar te vjerojatno htio skinut s ..... i rekao prvu stvar koja mu je pala na pamet. A mozda i sam ne razumije. Glupo je razmisljat o tome sto je neko rekao i zasto je rekao. Postoji tehnologija i zna se kako radi. Nakon toga dolaze motivi zasto bi se wifi limitirao. Niti jedno od ta 2 ne podrzava tvoju izjavu da ti je isp limitirao wifi na 50mbita. I onda si nastavio o nekoj diplomi jos. Apsolutno se samo zakopavas izjavama umjesto da ako imas nedoumice pitas pa ce ti se objasniti ako ti nesto nije jasno.

A prije nego ista pocnemo, uzmi sve brojke koje procitas kod routera "wifi 600000000000000000 mbpsa" i onda to podjeli s 2 i to ce ti neki maksimum bit sto ces dobit, a u prosjeku bi rekao da ces dobit trecinu od toga.

Dex.pwn kaže...
Kako ja onda ne mogu dobiti punu brzinu preko 2.4GHz?

 Pa postoji milion razloga zasto ne bi mogao. Da doznas zasto, moras pogledat

1. Kojim wifi protokolom si spojen

2. Kakva ti je kvaliteta signala

3. Koliko je uredjaja istovremeno spojeno

 

To bi bio neki pocetak analiziranja zasto ti nemas "punu brzinu".

12 godina
odjavljen
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Mene ni ne brine to što nemam punu brzinu preko WiFia.

50Mbps je sasvim dovoljno za mobitel i laptop(za moje potrebe)

Kad trebam veću brzinu, spojim se na žicu.

 

15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

evo samo za dokaz....jedna slika s samsung s10 na 2.4 GHz a druga s laptopa na 5 GHz (iskon duo 70/10)

ulalalalla
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 21:00 (MOgY).
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

...da nije s10 preko mobilnih odašiljača , a ne kućnog wifi ? 

15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Znaci s10 i laptop su spojeni na isti router samo sta s10 spojen preko 2.4 GHz a laptop na 5 GHz 

ulalalalla
15 godina
online
Iskon "iskustvo"!

Evo i moje, mobitel spojen na kućni WiFi i komp spojen žičano.

Mobitel Xiaomi Redmi Note 5 Pro, Iskon Optika 100/50 Mbps.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro Xiaomi Redmi Note 5 Pro
PC PC
Tigar Krezumica
Moj PC  
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice