Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.656.721
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ziga kaže...
Knez_007 kaže...

Dobro, da li bi mogao reći što su ti ponudili?

 Turbo 3D paket s 90 kanala za 160kn + 120Mbit za 10kn (ovo zadnje sam imao i samo su prenijeli)

 Pazi kad ti ističe tih 120 Mbit/s za 10 kn., jer kad istekne 2 g od ugovaranja cijena ide na 100 kn. Kako te usluge više nema u ponudi ( sad je 150 Mbit/s za 15 kn), ne računa ti se od kada si napravio ovaj ugovor, nego kad si ugovorio tu brzinu.

5 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav svima

Nisam našao rješenje svog problema, pa ću pitati ako netko zna.

Imam Bnet turbo 2d paket sa interenetom i televizijom.

Za televiziju sam htio ostaviti (i ostavio sam) karticu koju koristim sa conax modulom utaknutim u TV i na taj način nisam imao problema sa gledanjem programa.

Međutim, kako je bnet prošle godine promijenio programe koji su u osnovnom paketu, meni se to nije promijenilo...Zvao sam korisničku podršku, nisu mi mogli pomoći nego su htjeli da uzmem novi stb preko kojeg bi valjda imao...

Nije meni do tih programa, već samo da mi ostane kartica da ne moram imati drugi upravljač i sl.

Probao sam staviti karticu u stari stb da povuće postavke ali mi ništa ne mijenja, svi programi koji su bili otključani na starom paketu rade kao i prije, a novi se neće otključati.

Zna li netko , kad već postoje ti programi, na koji način riješiti tu situaciju ? meni su u korisničkoj podršci govorili da se to ne može, ali sam isto tak primijetio da ti koji su sa mnom razgovarali nemaju pojma što je to ci modul pa mi nekak ne ulijevaju povjerenje što se tiče znanja...

Da li netko još koristi karticu direktno sa TV prijemnikom a da ima sve nove programe ili da ima kupljen dodatno neki od paketa?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Oni neće pustiti na tvoj korisnički profil nove kanale dokle god si na kartici. I to je to.Za bilo kakavu promjenu profila, zahtjevaju stavljanje STB-a.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Jouzofski kaže...

Pozdrav svima

Nisam našao rješenje svog problema, pa ću pitati ako netko zna.

Imam Bnet turbo 2d paket sa interenetom i televizijom.

Za televiziju sam htio ostaviti (i ostavio sam) karticu koju koristim sa conax modulom utaknutim u TV i na taj način nisam imao problema sa gledanjem programa.

Međutim, kako je bnet prošle godine promijenio programe koji su u osnovnom paketu, meni se to nije promijenilo...Zvao sam korisničku podršku, nisu mi mogli pomoći nego su htjeli da uzmem novi stb preko kojeg bi valjda imao...

Nije meni do tih programa, već samo da mi ostane kartica da ne moram imati drugi upravljač i sl.

Probao sam staviti karticu u stari stb da povuće postavke ali mi ništa ne mijenja, svi programi koji su bili otključani na starom paketu rade kao i prije, a novi se neće otključati.

Zna li netko , kad već postoje ti programi, na koji način riješiti tu situaciju ? meni su u korisničkoj podršci govorili da se to ne može, ali sam isto tak primijetio da ti koji su sa mnom razgovarali nemaju pojma što je to ci modul pa mi nekak ne ulijevaju povjerenje što se tiče znanja...

Da li netko još koristi karticu direktno sa TV prijemnikom a da ima sve nove programe ili da ima kupljen dodatno neki od paketa?

 

A koje to TV programe je B.net promjenio u Osnovnom paketu prosle godine (mislis na cca 40 TV programa koji se mogu gledati u osnovnom paketu), koje to tocno TV programe ti nemozes gledati, navedi...da usporedim kako je kod mene preko moje conax kartice.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Jouzofski kaže...

meni su u korisničkoj podršci govorili da se to ne može, ali sam isto tak primijetio da ti koji su sa mnom razgovarali nemaju pojma što je to ci modul pa mi nekak ne ulijevaju povjerenje što se tiče znanja

 Naravno da neće znati što je Ci modul kad oni to ne nude. Zašto bi obučavali agente da znaju stvari o nečemu što oni nemaju u ponudi niti ne nude? Ili ćeš to sam riješiti ili uzmeš novi STB. Oni jednostavno žele da im svi korisnici budu na isptim uređajima jer to njima pojednostavljava održavanje mreže i prije ili kasnije će isključiti usluge preko kartica i sve prebaciti na STB.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
5 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Do 05.03.2018. u osnovnom paketu je bilo cca 40 programa, a sada je u osnovnom paketu cca 90 programa.

Između ostalih ja ne mogu gledati AXN, AXN SPIN, KINO TV, KLASIK TV, HNTV, GAMETOON, PLANET EARTH, LAUDATO, CBS, DA VINCI, BOOMERANG, CNN, VOX, RAI, odnosno sve ostale programe koji su na tom novom popisu.

Popis programa koje ja mogu gledati, odnosno koji su bili u paketu do 05.03.2018 je ovo: https://ssc.a1.hr/documents/10307706/47046804/B.net+DIGITALIJA+Zagreb.pdf/58b213cc-d60a-a717-7ae8-cc11ab367d05

A popis programa koji je sada po novom je ovo: https://ssc.a1.hr/documents/10307706/47045943/B.net+CATV.pdf/bb1c79e2-064d-c40a-b311-d70e363be786

 

Ako listam po programima na TVu i uspoređujem ih na popisu, točno razliku između ta dva popisa ne mogu gledati.

 

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Onaj ''stari'' do 3 mjeseca se zvao osnovni TV paket. Ovaj novi je Turbo osnovni paket. Razlika je i u proširenom paketu ( svi HD programi su u njemu) . Ti imaš ugovor na stari osnovni paket i te programe imaš. Za dobiti Turbo osnovni pakte i dodatne programe, treba ti novi ugovor, a novi ugovor povlači vraćanje kartice i uzimanje STB-a. I to je to.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 11:08 (stipest).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?

stipest ti je sve napisao, ne kuzim kako si uspio (ako jesi) ugovorit turbo osnovni TV paket a da ti nisu uzeli karticu i stari STB i uvalili novi STB Kaon preko kojega bi mogao gledati svih 90 TV programa (ako tako imas ugovoreno).
Ako ti je kartica vazna i ne zelis ju mjenjeti onda nemas kaj cackati uzivaj u kartici i gledaj cca 40 TV programa u osnovnom paketu, ja kod sebe mogu gledati i jos desetak lokalnih TV programa, ovih koji su na popisu "Do 05.03.2018." pod brojevima 70x i 71x
Bilo kakva promjena paketa ili uzimanje dodatne usluge iziskuje vracanje B.net kartice i dobivanje novog STB-a Kaon.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 17:46 (Bugov moljac).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

stipest ti je sve napisao, ne kuzim kako si uspio (ako jesi) ugovorit turbo osnovni TV paket a da ti nisu uzeli karticu i stari STB i uvalili novi STB Kaon preko kojega bi mogao gledati svih 90 TV programa (ako tako imas ugovoreno).
Ako ti je kartica vazna i ne zelis ju mjenjeti onda nemas kaj cackati uzivaj u kartici i gledaj cca 40 TV programa u osnovnom paketu, ja kod sebe mogu gledati i jos desetak lokalnih TV programa, ovih koji su na popisu "Do 05.03.2018." pod brojevima 70x i 71x
Bilo kakva promjena paketa ili uzimanje dodatne usluge iziskuje vracanje B.net kartice i dobivanje novog STB-a Kaon.

 Ugovorio sam 15.04. 2018. novi paket sa novim programima ali mi je ostala kartica...

Šteta, mislio sam to riješiti sa karticom, ali očito ništa od toga...

Hvala za informacije

15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Jouzofski kaže..

 Ugovorio sam 15.04. 2018. novi paket sa novim programima ali mi je ostala kartica...

Šteta, mislio sam to riješiti sa karticom, ali očito ništa od toga...

Hvala za informacije

 Ne kuzim kako si to uspio, ugovoriti novi paket a da ti je ostala kartica, meni nisu dali ni disati ako ne vratim karticu, na moju bilo kakvu promjenu koju sam u 2018 htio napraviti a da mi ostane kartica njihov odgovor je bio nemoze moramo vam STB sa karticom zamjeniti za novi bez kartice Kaon VM1200, na sto ja nisam pristajao.

Tako da i dalje cucim na osnovnom TV paketu + HD start paket, gledam cca 60 TV programa i OK.

Kartica je u Conax modulu u TV-u, koristim jedan daljinski, meni dobro, ionako me ne zanimaju njihove dodatne usluge tipa snimalica, videoteka itd.

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Za mjesec i pol mi istice UO s bnetom.
Koja je trenutno najbolja ponuda koju mogu ponuditi?
Vec se spremam po malo na pozive, tako je i prosli x bilo. Prosli puta sam ih 3 mjeseca odbijao, dok nisu ponudli 115/15 za 135 kn mjesecno. Samo net imam i samo net mi treba.
Mislim da nista ispod toga ne mogu vise dobiti?
5 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...
Jouzofski kaže..

 Ugovorio sam 15.04. 2018. novi paket sa novim programima ali mi je ostala kartica...

Šteta, mislio sam to riješiti sa karticom, ali očito ništa od toga...

Hvala za informacije

 Ne kuzim kako si to uspio, ugovoriti novi paket a da ti je ostala kartica, meni nisu dali ni disati ako ne vratim karticu, na moju bilo kakvu promjenu koju sam u 2018 htio napraviti a da mi ostane kartica njihov odgovor je bio nemoze moramo vam STB sa karticom zamjeniti za novi bez kartice Kaon VM1200, na sto ja nisam pristajao.

Tako da i dalje cucim na osnovnom TV paketu + HD start paket, gledam cca 60 TV programa i OK.

Kartica je u Conax modulu u TV-u, koristim jedan daljinski, meni dobro, ionako me ne zanimaju njihove dodatne usluge tipa snimalica, videoteka itd.

 

Neznam ni sam, rekao sam samo da bi i dalje htio gledati preko kartice (isto kao ti, jedan daljinski, ne treba mi snimalica i sl.), ali su isto tako rekli i da bi trebalo ovo ostalo sve raditi.

Međutim, kak meni programi nisu baš bitni jer ovak i onak ne gledam niš na tvu tak mi je svejedno. Sad bi supruga htjela gledati laudato tv a baš oni nisu u starom osnovnom nego u tom novom osnovnom...

danas sam za probu nazvao i rekao da hoću aktivirati sportski paket:) pa ću vidjeti da li će mi to proći ili ne...ako prođe, znači da nema zapreke da mi otključaju i druge programe koji mi pripadaju...ako ne onda ći na stb proći...

 

15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Napisi nam kako si prošao, da znamo.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Jouzofski kaže...

 Ugovorio sam 15.04. 2018. novi paket sa novim programima ali mi je ostala kartica...

Šteta, mislio sam to riješiti sa karticom, ali očito ništa od toga...

Hvala za informacije

Ti si jedini kojem je to uspjelo !!!! Je li ti na računu dolazi Super 2D paket ili Turbo 2D paket?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Jouzofski kaže...

 Ugovorio sam 15.04. 2018. novi paket sa novim programima ali mi je ostala kartica...

Šteta, mislio sam to riješiti sa karticom, ali očito ništa od toga...

Hvala za informacije

Ti si jedini kojem je to uspjelo !!!! Je li ti na računu dolazi Super 2D paket ili Turbo 2D paket?

 

na računu mi dolazi Bnet turbo 2d paket...

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Jouzofski kaže...
Bugov moljac kaže...
Jouzofski kaže..

 Ugovorio sam 15.04. 2018. novi paket sa novim programima ali mi je ostala kartica...

Šteta, mislio sam to riješiti sa karticom, ali očito ništa od toga...

Hvala za informacije

 Ne kuzim kako si to uspio, ugovoriti novi paket a da ti je ostala kartica, meni nisu dali ni disati ako ne vratim karticu, na moju bilo kakvu promjenu koju sam u 2018 htio napraviti a da mi ostane kartica njihov odgovor je bio nemoze moramo vam STB sa karticom zamjeniti za novi bez kartice Kaon VM1200, na sto ja nisam pristajao.

Tako da i dalje cucim na osnovnom TV paketu + HD start paket, gledam cca 60 TV programa i OK.

Kartica je u Conax modulu u TV-u, koristim jedan daljinski, meni dobro, ionako me ne zanimaju njihove dodatne usluge tipa snimalica, videoteka itd.

 

Neznam ni sam, rekao sam samo da bi i dalje htio gledati preko kartice (isto kao ti, jedan daljinski, ne treba mi snimalica i sl.), ali su isto tako rekli i da bi trebalo ovo ostalo sve raditi.

Međutim, kak meni programi nisu baš bitni jer ovak i onak ne gledam niš na tvu tak mi je svejedno. Sad bi supruga htjela gledati laudato tv a baš oni nisu u starom osnovnom nego u tom novom osnovnom...

danas sam za probu nazvao i rekao da hoću aktivirati sportski paket:) pa ću vidjeti da li će mi to proći ili ne...ako prođe, znači da nema zapreke da mi otključaju i druge programe koji mi pripadaju...ako ne onda ći na stb proći...

 

 Ako je problem samo što hoćeš jedan daljinski onda nema problema. Ja imam Kaon i koristim samo njegov daljinski. U postavkama uključiš HDMI CEC, i na TV isto. Ovisno o tipu TV-a može imati drugačiji naziv. Pali i gasi STB i TV istovremeno. 

15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Tonci R. kaže...

  Ako je problem samo što hoćeš jedan daljinski onda nema problema. Ja imam Kaon i koristim samo njegov daljinski. U postavkama uključiš HDMI CEC, i na TV isto. Ovisno o tipu TV-a može imati drugačiji naziv. Pali i gasi STB i TV istovremeno. 

 Nije samo stvar u jednom daljinskom, to je najednostavnije i najlakse napisati kao razlog, ne radi se samo o najosnovnijim funkcijama kao sto su prebacivanju programa i paljenje gasenje TV-a preko daljinskog, danasnji TV-i imaju jos stvari za koje se mogu koristiti ipak je to osim TV-a i multimedijski uredjaj a te neke funkcije daljinski od Kaona nemoze odraditi, pa si prisiljen na stolu ispred sebe imati obavezno dva daljinska.

Vama za informaciju ako imate noviji Samsung TV (star do cca 5 - 6 godina) on sam odradjuje to spajanje i uparivanje daljinskog bez posebnog ukljucivanja postavki, a cak i daljinski od Samsung TV-a upravlja i funkcijama STB-a.

 

No ima jos jedna dobra stvar modula i kartice utaknutih u TV, a to je da ti pred ocima oko TV-a ne zmirkaju nikakve dodatne ledice od modema i STB-a, samo na regalu ispred tebe TV, nema jos dodatne hrpe kabela za spajanje sve te skalametrije i trazenja nacina skrivanja tih zica, itd. itd.

 

11 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav kolege, izgledna mi je opcija preseljenje sa sadašnje lokacije na drugu i prelazak sa kabela na optiku, pa kakva su iskustva sa optikom b.net 500-120?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

B.net ne nudi optiku (on je kabelski provajder) vec A1, e sad ako se radi o novo postavljenoj optici od strane VIP-a (A1) onda su mogucnosti dobivanja brzine 500/120 Mbps velike, ali ako se radi o vec postojecoj optici koju je postavljao bivsi Amis (pa onda VIP, a sad A1) na toj optici moguca je samo brzina do 100/100 Mbps, ako se uspijes dogovoriti za nju sa sluzbom prodaje A1, jer sad nude nize brzine i na toj bivsoj Amis optici, brzine su slicne kao i na kabelu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2019 11:26 (Bugov moljac).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

B.net ne nudi optiku (on je kabelski provajder) vec A1, e sad ako se radi o novo postavljenoj optici od strane VIP-a (A1) onda su mogucnosti dobivanja brzine 500/120 Mbps velike, ali ako se radi o vec postojecoj optici koju je postavljao bivsi Amis (pa onda VIP, a sad A1) na toj optici moguca je samo brzina do 100/100 Mbps, ako se uspijes dogovoriti za nju sa sluzbom prodaje A1, jer sad nude nize brzine i na toj bivsoj Amis optici, brzine su slicne kao i na kabelu.

 Bit ce mu ponuđeno sa bnet na a1 paket, i moguce je 500 mbps brzina, uz doplatu od 30 kn, uz paket ako je npr trio 229 kn mj

battletag:MasnaKrvavic#2275
11 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Radi se o novo postavljenoj mreži, b.net-a1 optika. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
x360gamer kaže...
Za mjesec i pol mi istice UO s bnetom.
Koja je trenutno najbolja ponuda koju mogu ponuditi?
Vec se spremam po malo na pozive, tako je i prosli x bilo. Prosli puta sam ih 3 mjeseca odbijao, dok nisu ponudli 115/15 za 135 kn mjesecno. Samo net imam i samo net mi treba.
Mislim da nista ispod toga ne mogu vise dobiti?

 Itko?

15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
x360gamer kaže...
x360gamer kaže...
Za mjesec i pol mi istice UO s bnetom.
Koja je trenutno najbolja ponuda koju mogu ponuditi?
Vec se spremam po malo na pozive, tako je i prosli x bilo. Prosli puta sam ih 3 mjeseca odbijao, dok nisu ponudli 115/15 za 135 kn mjesecno. Samo net imam i samo net mi treba.
Mislim da nista ispod toga ne mogu vise dobiti?

 Itko?

Kao stari korisnik ako potpises na 24 mjeseca imas pravo i na neki popust, kakav pogledaj na stranice od 477 do 481 ovog vazeceg cjenika iz linka, prouci da znas kakav popust mozes dobiti, pa nazovi njihovu sluzbu za korisnike- prodaju B.net-a ili ako oni tebe nazovu, pa pregovaraj da bi dobio barem takav popust.

 

https://ssc.a1.hr/documents/10307706/47065924/459_Cjenik+A1+Hrvatska+01.02.2019.pdf/c38685cb-69b2-0630-36ad-a0b1a40cd611

5 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav ekipa !!!

Evo večeras se registrirah na forum u želji da Vam malo približim moja iskustva sa Bnet-om, Iskonom i TCom-om.

Naime, koristim Bnet usluge već skoro 20-ak godina (Splićani će znati) još od vremena razvlačenja kabela po fasadi zgrada i starog davatelja usluga na području Splita ". Budući da mi je ugovor na 24 mjeseca istekao još 2000 gadine, a nisam mijenjao pružatelja usluga odlučim se u listopadu 2018 na prelazak kod Iskona. Odem u Bnet tražim novi ugovor i novu ponudu, oni mi ponude promotivni 3D osnovni paket po cijeni od 199,00 + PDV. Odem kod Iskona pokažem Bnet ponudu i dobijem sve to po cijeni od 175,00 + PDV. Dođu Iskonoci tehničari i ustamove da nemam ispravnu telefonsku paricu u zidu te kažu " Dovucite sami iz podruma gdje je razvodna kutija ispravnu paricu na 9 kat do stana zocite nas i mi vas spajamo". Popizdim, potjeram magarca van iz stana i nazovem službu za korisnike Bnet. Javi mi se djelatnica Mihaela i ponudi PAZI SAD (Turbo prošireni TV paket od 172 TV programa + pun kufer radijskih programa, zatim flat internet brzine 70-110 kbs, te flat telefon prema fiksnim mrežama uključujući i Vip mobilne brojeve za 134,50 mjesečno (PDV uključen u cijenu). Dođu mi to spojiti sredinom siječnja i za sada sam turbo zadovoljan. Mreža je 5K i film sa torenta skida brzinom od 9-11 mb, tj. film od 1.2 gb skine za nekih 6-7 minuta. Perverzija.

Zato ne odustajte nego forsirajte što niže cijene jer ja sam čisti primjer. Da napomenem, od programa imam 1,2,3,4 HBO HD, Q-6 Sport klub, 15-ak dječijih, 20-ak filmskih, 15-ak dokumentarnih (Discovery, Animal, Lov i ribolov, Nat geo 5 komada.......).

Dakle perverzija od paketa.

 
0 1 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Stavio bih i slikani ugovor ali mi ne prima atachment.

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Otkad to Bnet ima Discovery i Animal kanale!? Jesi ti nešta sinko zamjenio?? Ili pobrkao. lol i Nat geo 5 komada 

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2019 21:13 (Seki001).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Redikulu jedan. Evo po redu da nabrojim za tebe "sinko":

Nat geo wild,

Nat geo travel,

Nat ge science,

Nat geo kids i 

Nat geo people.

Oćeš da ti i Discowery i Animal također nabrajam.

8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Splitski dišpet kaže...

Redikulu jedan. Evo po redu da nabrojim za tebe "sinko":

Nat geo wild,

Nat geo travel,

Nat ge science,

Nat geo kids i 

Nat geo people.

Oćeš da ti i Discowery i Animal također nabrajam.

  aj nezajebaji to u ponudi Bnet-a ne postoji i točka!

I ne trolaj temu sa svojim maštarijama i izmišljotinama.

Napad je najbolja obrana :)
5 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Seki 001 evo ti i slikan ugovor da imaš sa čime guzici obrisat ako ti zatreba. A to "sinko" baš i nije primjereno mojim godinama.

 
1 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Večeras kad dođem doma slikam ti TV ekran da se uvjeriš.

Ne zajebavam se, ozbiljno imam u paketu što sam napisao.

I nije mi namjera trolati jer imam i pun kurac drugih zadovoljstava u životu i bez neta i ovog foruma. Samo sam htio podijeliti svoja iskustva sa narečenim gulikožama.

Uostalom, živ mi bio. Da ti budem iskren u godinama sam kad mi puca ku... da li mi neko na internetu viruje ili ne.

Živ ti meni i zdrav bio.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2019 18:28 (Splitski dišpet).
 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice