A1 kućni internet - optika

poruka: 863
|
čitano: 480.337
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Bugov moljac kaže...
dado16 kaže...

 kazem vrijede ista pravila, ima fair use, ali ne znaci da dolazi do njega, jednostavo sustav ne radi blokade automatski ,nego covjek kao ja ili ti mora to napraviti, a to se ne dogada svakome, kazem to se radi vise tipa na kabelskoj jer tamo cesce dolazi do zagušenja mreže pa se onda vodi tim fair use da se oslobodi malo mreža, dok na optici sa obzirom na samu njezinu izvedbu i infrastrukturu nebi uopce trebalo dolaziti do zagušenja, jer je naravno optika trenutno najbolji izbor...u prijevodu moze se i a i ne mora se desiti, al po zakonu se smije lupiti smanjenje jer tako i stoji na sluzbenoj stranici....

 

Smije se preci preko 1 tb izvan i ubraja se u limit, al opet, do smanjenja kazem moze doci a i ne mora.... Koliko vidim povecanje brzine na 500/120 je 50 kn mj ali me nemoj hvatat za rijec :)...Na mjestima gdje je ftth dostupan a prikazuje se samo kabelska infrastruktura za nas znaci jedno te isto... ubraja se uisti paket, ista je cijena za FFTH/Kabel, pa tako mozda i pokazuje na stranici, ako si na to mislio....Zapravo je dostupan ffth ali stranica pokazuje kabelsku infrastrukturu iz nekog razloga.... Routere koje dajemo Huawei HG8245 , Telsey CPL7,Eltek R3621-W2 , Huawei HG8245H... Vjerujem da najcesce ide sad Huawei...

 

Nadam se da sam pomogao :)

 Pitanje moze li se na Amisovom routeru GENEXIS Live Titanium-Hybrid, ako se predje na VIP ostvariti brzina 500/120 ili ce se router morati promjeniti na neki od ovih koje si naveo u svom postu.

 Koliko znam ima gigabitne portove tako da ne treba promjena

battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
dado16 kaže...
Bugov moljac kaže...
dado16 kaže...

 kazem vrijede ista pravila, ima fair use, ali ne znaci da dolazi do njega, jednostavo sustav ne radi blokade automatski ,nego covjek kao ja ili ti mora to napraviti, a to se ne dogada svakome, kazem to se radi vise tipa na kabelskoj jer tamo cesce dolazi do zagušenja mreže pa se onda vodi tim fair use da se oslobodi malo mreža, dok na optici sa obzirom na samu njezinu izvedbu i infrastrukturu nebi uopce trebalo dolaziti do zagušenja, jer je naravno optika trenutno najbolji izbor...u prijevodu moze se i a i ne mora se desiti, al po zakonu se smije lupiti smanjenje jer tako i stoji na sluzbenoj stranici....

 

Smije se preci preko 1 tb izvan i ubraja se u limit, al opet, do smanjenja kazem moze doci a i ne mora.... Koliko vidim povecanje brzine na 500/120 je 50 kn mj ali me nemoj hvatat za rijec :)...Na mjestima gdje je ftth dostupan a prikazuje se samo kabelska infrastruktura za nas znaci jedno te isto... ubraja se uisti paket, ista je cijena za FFTH/Kabel, pa tako mozda i pokazuje na stranici, ako si na to mislio....Zapravo je dostupan ffth ali stranica pokazuje kabelsku infrastrukturu iz nekog razloga.... Routere koje dajemo Huawei HG8245 , Telsey CPL7,Eltek R3621-W2 , Huawei HG8245H... Vjerujem da najcesce ide sad Huawei...

 

Nadam se da sam pomogao :)

 Pitanje moze li se na Amisovom routeru GENEXIS Live Titanium-Hybrid, ako se predje na VIP ostvariti brzina 500/120 ili ce se router morati promjeniti na neki od ovih koje si naveo u svom postu.

 Koliko znam ima gigabitne portove tako da ne treba promjena

 Znaci jedini problem bi bio sa brzinom wifi-a jer router GENEXIS Live Titanium-Hybrid ima samo 2,4 Ghz ali ne i 5 Ghz.

Kod mene je MODEL Titanium-44 ali modul Titanium-48 ima 2,4 i 5 Ghz, kako je router modulni vjerojatno se izmjenom samo tog modula moze dobiti 2,4 Ghz i tih 5 Ghz wifi.

https://genexis.eu/content/uploads/2016/03/Hybrid-5-NETWORK-CHOICE1-1024x683.jpg

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 8:55 (Bugov moljac).
9 godina
neaktivan
offline
Vipnet kućni internet - optika

Prelaskom na Vip dobijes i novi Huawei router koji ima wifi ac tako da ne vidim potrebu sa drugim..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
robee1 kaže...

Prelaskom na Vip dobijes i novi Huawei router koji ima wifi ac tako da ne vidim potrebu sa drugim..

 Momentalno bi me zadovoljio i taj moj postojeci router koji radi na 2,4 Ghz, jer mi i uredjajaji koji se sad bezicno spajaju na router ne podrzavaju 5 Ghz, ali bilo bi dobro imati napredniji router za buducnost.

14 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Bugov moljac kaže...
dado16 kaže...

 kazem vrijede ista pravila, ima fair use, ali ne znaci da dolazi do njega, jednostavo sustav ne radi blokade automatski ,nego covjek kao ja ili ti mora to napraviti, a to se ne dogada svakome, kazem to se radi vise tipa na kabelskoj jer tamo cesce dolazi do zagušenja mreže pa se onda vodi tim fair use da se oslobodi malo mreža, dok na optici sa obzirom na samu njezinu izvedbu i infrastrukturu nebi uopce trebalo dolaziti do zagušenja, jer je naravno optika trenutno najbolji izbor...u prijevodu moze se i a i ne mora se desiti, al po zakonu se smije lupiti smanjenje jer tako i stoji na sluzbenoj stranici....

 

Smije se preci preko 1 tb izvan i ubraja se u limit, al opet, do smanjenja kazem moze doci a i ne mora.... Koliko vidim povecanje brzine na 500/120 je 50 kn mj ali me nemoj hvatat za rijec :)...Na mjestima gdje je ftth dostupan a prikazuje se samo kabelska infrastruktura za nas znaci jedno te isto... ubraja se uisti paket, ista je cijena za FFTH/Kabel, pa tako mozda i pokazuje na stranici, ako si na to mislio....Zapravo je dostupan ffth ali stranica pokazuje kabelsku infrastrukturu iz nekog razloga.... Routere koje dajemo Huawei HG8245 , Telsey CPL7,Eltek R3621-W2 , Huawei HG8245H... Vjerujem da najcesce ide sad Huawei...

 

Nadam se da sam pomogao :)

 Pitanje moze li se na Amisovom routeru GENEXIS Live Titanium-Hybrid, ako se predje na VIP ostvariti brzina 500/120 ili ce se router morati promjeniti na neki od ovih koje si naveo u svom postu.

 

Ako si ex. amisovac, ne. Moraju ti donjet novu opremu tj. router i trebaju ti potvrdit da li uopće na tvojoj adresi je dostupno 500/120 jer ex. amis optika i VIP optika nemaju iste infrastrukture, tako je bar meni rečeno kada sam tražio povećanje na 500/120 sa trenutne 100/100.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 19:06 (Thermal).
12 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

Što se tiče mog problema sa HG8245 routerom i port forwardiranjem, jedino kaj su mi rekli je da si pomognem sa nekim dyndns servisom.

Tehničari su navodno upoznati sa problemom port forwardiranja, mislim odlično što su upoznati, drago mi je zbog toga, ali problem je što ništa ne poduzimaju u vezi toga.

Jedan od kolega je uspio dobiti statičku wan ip adresu bez dodatnog plaćanja i nakon toga mu port forwarding šljaka bez greške.

Problem se javlja kada se dodijeli nova wan ip adresa nakon 48h, port je automatski zatvoren.

Je li netko možda uspio riješiti taj problem ?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vipnet kućni internet - optika

Zvao sam i ja nekoliko puta Vip vezano za portove i kazu kako je s njihove strane sve ok i da generalno oni nemaju veze sa otvaranjem portova. Njihovo je pustiti opremu u pogon, provjeriti brzinu i to je to. Kazu probajte to sami rijesiti, mora da je do vas :)

Zanimljivo je da sam na Optimi imao jako malu brzinu ali nikada problema sa portovima. Sada je obratno

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2018 14:31 (robee1).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Thermal kaže...
Ako si ex. amisovac, ne. Moraju ti donjet novu opremu tj. router i trebaju ti potvrdit da li uopće na tvojoj adresi je dostupno 500/120 jer ex. amis optika i VIP optika nemaju iste infrastrukture, tako je bar meni rečeno kada sam tražio povećanje na 500/120 sa trenutne 100/100.

 Mailom zatrazio ponudu od VIP-a za SVE duo paket (internet+telefon) i naveo da sam na Amis optici 2u1 - 100/100 i da bi dodatno uzeo brzinu interneta 500/120, dobio pmudu na mail za 169 kn za Duo paket + 25 kn za 500/120 brzinu.

 

Kako bi cjena trebala biti 149 kn + 25 kn, zatrazio sam prekjucer mailom dodatno objasnjenje ponude zasto je 169 kn+25 kn, odgovor jos nisam dobio, cekam.

14 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Bugov moljac kaže...
Thermal kaže...
Ako si ex. amisovac, ne. Moraju ti donjet novu opremu tj. router i trebaju ti potvrdit da li uopće na tvojoj adresi je dostupno 500/120 jer ex. amis optika i VIP optika nemaju iste infrastrukture, tako je bar meni rečeno kada sam tražio povećanje na 500/120 sa trenutne 100/100.

 Mailom zatrazio ponudu od VIP-a za SVE duo paket (internet+telefon) i naveo da sam na Amis optici 2u1 - 100/100 i da bi dodatno uzeo brzinu interneta 500/120, dobio pmudu na mail za 169 kn za Duo paket + 25 kn za 500/120 brzinu.

 

Kako bi cjena trebala biti 149 kn + 25 kn, zatrazio sam prekjucer mailom dodatno objasnjenje ponude zasto je 169 kn+25 kn, odgovor jos nisam dobio, cekam.

Koja đubrad, mene su odkantali, idem opet pitat. A jel ti bilo na dostupnosti pisalo da ti je dostupna vip optika ? Meni piše samo kabelska da mi je dostupna.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2018 17:12 (Thermal).
15 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Thermal kaže...
Bugov moljac kaže...
Thermal kaže...
Ako si ex. amisovac, ne. Moraju ti donjet novu opremu tj. router i trebaju ti potvrdit da li uopće na tvojoj adresi je dostupno 500/120 jer ex. amis optika i VIP optika nemaju iste infrastrukture, tako je bar meni rečeno kada sam tražio povećanje na 500/120 sa trenutne 100/100.

 Mailom zatrazio ponudu od VIP-a za SVE duo paket (internet+telefon) i naveo da sam na Amis optici 2u1 - 100/100 i da bi dodatno uzeo brzinu interneta 500/120, dobio pmudu na mail za 169 kn za Duo paket + 25 kn za 500/120 brzinu.

 

Kako bi cjena trebala biti 149 kn + 25 kn, zatrazio sam prekjucer mailom dodatno objasnjenje ponude zasto je 169 kn+25 kn, odgovor jos nisam dobio, cekam.

Koja đubrad, mene su odkantali, idem opet pitat. A jel ti bilo na dostupnosti pisalo da ti je dostupna vip optika ? Meni piše samo kabelska da mi je dostupna.

 Ma vraga, kad idem na njihovu stranicu pa upisem adresu i stisnem "PROVJERI DOSTUPNOST" pise dostupno Satelitska TV i Homebox duo, Homebox telefon.

13 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Thermal kaže...

Koja đubrad, mene su odkantali, idem opet pitat. A jel ti bilo na dostupnosti pisalo da ti je dostupna vip optika ? Meni piše samo kabelska da mi je dostupna.

 

dado16 kaže...
Marko :D kaže...

- Zašto se na provjeri dostupnosti na mjestima gdje je Amis imao FTTH optiku (koja je sada Vipova) pojavljuje da su korisnicima usluge dostupne samo preko koaksilajnog kabela?

Na mjestima gdje je ftth dostupan a prikazuje se samo kabelska infrastruktura za nas znaci jedno te isto... ubraja se uisti paket, ista je cijena za FFTH/Kabel, pa tako mozda i pokazuje na stranici, ako si na to mislio....Zapravo je dostupan ffth ali stranica pokazuje kabelsku infrastrukturu iz nekog razloga....

14 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

Ne vjerujem ono, sad sam zvao informacije i sad mi kažu da mogu ubrzat na 500/120 presmiješno, ne kužim zašto su me odkantali prvi put da kao nije ista infrastruktura...Sutra si uzimam 500/120.

 

Znači promjenit će mi router kad uzmem novu brzinu ili mi ostavljaju eltek da li netko zna možda ?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vipnet kućni internet - optika

Uvijek sa novim ugovorom dobijes i novi router.

Sto se tice 500/120 velika vecina djelatnika na info tel uopce nije upucena.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
robee1 kaže...

Uvijek sa novim ugovorom dobijes i novi router.

Sto se tice 500/120 velika vecina djelatnika na info tel uopce nije upucena.

 

To sve govori kolko je firma organiziran, malo bi ih trebalo uputit da ljude ne dezinformiraju na ovakav način kao mene. Ispao sam ko kreten neki tu ljudima tvrdim jedno jer je meni neki tehničar tamo iz vipa rekao da nije ista infrastruktura, pa ljudi misle tu da trolam.

 

Ja sam još uvijek pod ugovorom ustvari tek sam nedavno produžio ovaj šta sam imao amis bivši 3u1, sad ne znam hoće to predstavljat kakav problem ? Znači bez obzira onda će mi izmjenit router ? Kakav je taj Huawei HG8245 u usporedi sa eltekom da li netko zna ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2018 20:37 (Thermal).
13 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika

Evo, gore ti je kolega napisao da ima problem s port forwardingom s tim routerom. 😆

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Thermal kaže...

 

To sve govori kolko je firma organiziran, malo bi ih trebalo uputit da ljude ne dezinformiraju na ovakav način kao mene. Ispao sam ko kreten neki tu ljudima tvrdim jedno jer je meni neki tehničar tamo iz vipa rekao da nije ista infrastruktura, pa ljudi misle tu da trolam.

 

Ja sam još uvijek pod ugovorom ustvari tek sam nedavno produžio ovaj šta sam imao amis bivši 3u1, sad ne znam hoće to predstavljat kakav problem ? Znači bez obzira onda će mi izmjenit router ? Kakav je taj Huawei HG8245 u usporedi sa eltekom da li netko zna ?

 Sto se tice ugovora, prvo moras platiti penale, zatvoriti postojeci i tek onda na Vip osim ako ne zelis imati dva operatera kao sto sam ih ja imao :)

Kako je Optima nesto najgore sto mi se moglo desiti u jednom trenutku sam imao njih i Vip u stanu a trenutak je potrajao mjesec dana.

HG8245 nije dobar i ne radi optimalno na 500/120. Vip ima novi router (Huawei HG8245Q2) u ponudi i on radi stabilno ali problem sa portovima ostaje. Lagano mi se vise neda zezati oko toga, no problem ostaje ako zelim biti korektan na privatnim tr.

14 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
robee1 kaže...
Thermal kaže...

 

To sve govori kolko je firma organiziran, malo bi ih trebalo uputit da ljude ne dezinformiraju na ovakav način kao mene. Ispao sam ko kreten neki tu ljudima tvrdim jedno jer je meni neki tehničar tamo iz vipa rekao da nije ista infrastruktura, pa ljudi misle tu da trolam.

 

Ja sam još uvijek pod ugovorom ustvari tek sam nedavno produžio ovaj šta sam imao amis bivši 3u1, sad ne znam hoće to predstavljat kakav problem ? Znači bez obzira onda će mi izmjenit router ? Kakav je taj Huawei HG8245 u usporedi sa eltekom da li netko zna ?

 Sto se tice ugovora, prvo moras platiti penale, zatvoriti postojeci i tek onda na Vip osim ako ne zelis imati dva operatera kao sto sam ih ja imao :)

Kako je Optima nesto najgore sto mi se moglo desiti u jednom trenutku sam imao njih i Vip u stanu a trenutak je potrajao mjesec dana.

HG8245 nije dobar i ne radi optimalno na 500/120. Vip ima novi router (Huawei HG8245Q2) u ponudi i on radi stabilno ali problem sa portovima ostaje. Lagano mi se vise neda zezati oko toga, no problem ostaje ako zelim biti korektan na privatnim tr.

Pa već jesam na VIPu to je sve VIP mislim da nebi trebalo biti problema, samo ću treba vjerovatno novi ugovor potpisat i to je to, ista je firma.

 

Čini se kvalitetan taj Huawei HG8245Q2, osim šta taj položaj stojeći je katastrofa, a kad ga polegneš izgleda ko stalak za noge :D

 

Na 500/120 brzini ima limit skidanja ilitiga fair use ili ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 9:34 (Thermal).
15 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Thermal kaže...
Pa već jesam na VIPu to je sve VIP mislim da nebi trebalo biti problema, samo ću treba vjerovatno novi ugovor potpisat i to je to, ista je firma.

 

Čini se kvalitetan taj Huawei HG8245Q2, osim šta taj položaj stojeći je katastrofa, a kad ga polegneš izgleda ko stalak za noge :D

 

Na 500/120 brzini ima limit skidanja ilitiga fair use ili ?

 Ako je tako, onda ravno u VIP, biraj ARENA ili AVENUE MALL.

U AVENUE MALL mozes i pjeske, a i do ARENE.

13 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika

Jel se može produženje ugovora dogovoriti u poslovnicama Vipa? Dobivaju li se onda kakve pogodnosti kao i preko telefona ili?

14 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Bugov moljac kaže...
Thermal kaže...
Pa već jesam na VIPu to je sve VIP mislim da nebi trebalo biti problema, samo ću treba vjerovatno novi ugovor potpisat i to je to, ista je firma.

 

Čini se kvalitetan taj Huawei HG8245Q2, osim šta taj položaj stojeći je katastrofa, a kad ga polegneš izgleda ko stalak za noge :D

 

Na 500/120 brzini ima limit skidanja ilitiga fair use ili ?

 Ako je tako, onda ravno u VIP, biraj ARENA ili AVENUE MALL.

U AVENUE MALL mozes i pjeske, a i do ARENE.

Pa mogu i telefonski nemoram nigdje ići, jučer sam zvao kaže ženska sa info. da samo nazovem i to je to na mail će mi poslat ugovor valjda i tehničari će provjerit da li ima nekih prepreka da možda u kojem slučaju mi nemogu isporučit brzinu, ali kaže da ne vidi da bi trebalo bit i valjda će se najavit kad će doć i izmjenit router i podesit to.

 

E i još me zanima da li je onda i dalje AON optika ili je PON ? Znam da je sad trenutno AON.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 13:46 (Thermal).
14 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

Moze netko ko ima 500/120 napravit speedtest prema unutra i prema van da malo vidim brzine u nekim jutarnjim i vecernjim satima, hvala.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vipnet kućni internet - optika

Evo ti jedan od danas, 14:49

Sa routerom Huawei HG8245Q2 nemam problema sto se tice brzine ali portovi ne rade odnostno rade povremeno.

 

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika

Ping je malo velik...

14 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
robee1 kaže...

Evo ti jedan od danas, 14:49

Sa routerom Huawei HG8245Q2 nemam problema sto se tice brzine ali portovi ne rade odnostno rade povremeno.

 

 Zašto je ping 33 na optici interesantno. Jel to na VIPovom serveru ili ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 17:25 (Thermal).
9 godina
neaktivan
offline
Vipnet kućni internet - optika

Da, na Vipovom. Ping je uvijek velik. Ovaj je jos i dobar, bude i 55, 57...

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika

LOL. Kod mene je ping uvijek 1 ili 0 ms.

http://www.speedtest.net/result/7072429956.png http://www.speedtest.net/result/7072429956.png
http://www.speedtest.net/result/7072432997.png http://www.speedtest.net/result/7072432997.png
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 18:59 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
robee1 kaže...

Da, na Vipovom. Ping je uvijek velik. Ovaj je jos i dobar, bude i 55, 57...

To je dosta, ne znam vidit ću još malo me je sad ovaj ping razočarao, meni je obično uvijek 1ms ping na AON optici, znači danas sam pričao sa agentom kaže da je 500/120 PON, znači kolko u zgradi vas je nakačeno tolko će bit jadan net bez obzira šta je 500/120, a ping da ne govorim će divljat ko blesav.

 

 

I jesam ja dobro skužio danas agenta kad mi je rekao da telefon prema fiksnim i mobilnim je besplatno ??

 

 

 

Ponuda je bila 500/120 brzina, dva risivera (akcija prvih 12 mjeseci ako uzmem na 24 plaćam 30kn kasnije 60kn taj dodatni jedan) prošireni paket (isto neka akcija) i telefon za 299kn prvih 12 mjeseci, poslije toga je 330kn. To je i oke cijena, ali ovaj ping je katastrofalan, ako ima još netko nek baci svoj speedtest da vidimo da li je to samo kod jednog korisnika ili je globalno loš ping na VIPovoj optici.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 19:14 (Thermal).
15 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Marko :D kaže...

LOL. Kod mene je ping uvijek 1 ili 0 ms.

 Na VIP-u da, ajde probaj na Amis Maribor ili Telekom Ljubljana.

15 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Thermal kaže...

 I jesam ja dobro skužio danas agenta kad mi je rekao da telefon prema fiksnim i mobilnim je besplatno ??

 

 

 Pise na njihovoj stranici:

 

Telefon
  • Neograničene minute prema fiksnim i mobilnim mrežama u HR!
  • Bez uspostave poziva!
14 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Bugov moljac kaže...
Marko :D kaže...

LOL. Kod mene je ping uvijek 1 ili 0 ms.

 Na VIP-u da, ajde probaj na Amis Maribor ili Telekom Ljubljana.

 

Evo ping i brzina na amis maribor na ex. amis optici, puno bolje nego na VIPoj optici vjerovatno jer samo može biti gori što je dalje server i odaziv i brzina, i da igram igricu na takvom internetu bi mi poduplalo ping naspram sadašnjeg sigurno.

Na telekom ljubljana je 26ms ping. S tim da su meni još dva stb-a upaljena i android box.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 19:27 (Thermal).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice