A1 kućni internet - optika

poruka: 863
|
čitano: 481.646
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Nisam ni mislio maksimalnu no moglo bi to ici barem do 500, nebitno. Ocito routeri koje A1 nudi nisu neka sreca a uz to zeza i moja linija.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika
john142 kaže...

Vi koji imate brzinu 1000 je li vam stabilna i kolika bude prema mjerenju?

Imam Huawei EchoLife EG8145V5 i brzina ne ide vise od 550, upload 350. WIFI5 ide do 300 a trebao bi do cca 850. SZK kaze da bolji ruter nemaju i da je s njihove strane sve ok.

 Kod mene je isti taj router, imam uglavnom oko 950/350, stavio sam mjerenje, vidi dvije stranice unazad. I to je mjerenje dok mi je dosta uređaja spojeno i koriste internet, tako da bi rezultati vjerojatno bili i bolji kad bi sve pogasio.

12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
john142 kaže...
Tirkiz kaže...

Uvijek mjeriti brzinu Interneta mrežnim kabelom spojenim u komp/laptop, i to koji ima gigabitnu mrežnu karticu i barem Cat5e mrežni kabel.

 

Nikada ne mjeriti brzine Interneta preko WiFi-ja, pogotovo ako ste uzeli optiku 500 Mbps ili više.

 Uvijek i mjerim tako...

Wifi mjerim tek toliko da vidim no i preko wifi-ja bi trebala biti puno veca.

R36 kaže...
john142 kaže...

Vi koji imate brzinu 1000 je li vam stabilna i kolika bude prema mjerenju?

Imam Huawei EchoLife EG8145V5 i brzina ne ide vise od 550, upload 350. WIFI5 ide do 300 a trebao bi do cca 850. SZK kaze da bolji ruter nemaju i da je s njihove strane sve ok.

Na Wifi-u ne ide više od toga...

 

Na Honor routeru wifi6 + P40Pro wifi6 mi je išla kao iz šale do 950mbps...

 

 

 

 Kako ne ide vise na wifi-ju? Taj router ide do 867Mbps

 

 

Daj pustite to što vam piše...

 

Papir sve trpi...realnost je nešto drugo.

5 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Jasno je to meni, ni ne trazim to sto pise sto se tice wifi-ja ali optika direkt je nesto drugo. Ako ne mogu isporuciti ugovoreno, mogu korigirati ugovor no to ne zele.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
john142 kaže...

Jasno je to meni, ni ne trazim to sto pise sto se tice wifi-ja ali optika direkt je nesto drugo. Ako ne mogu isporuciti ugovoreno, mogu korigirati ugovor no to ne zele.

 Zašto ne prijavite smetju i zatražite izlazak tehnike na teren? Ak je problem do modema, zamjeni se, nije sveto pismo. 

LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2021 15:37 (zabbax21).
5 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Prijavio sam problem i rekli su da ce danas pokusati nesto na daljinu pa ako ne pomogne onda dolazi tehnicar. Htjeo sam samo vidjeti sa ostalim korisnicima kakva je siutacija sto se tice brzine i tog routera. Bilo je dosta problema sa brzinom i prije, radili su svasta nesto pa je stara brzina 500 bila ok zadnjih cca pola godine. Steta sto nisu malo fleksibilniji sto se tice ugovora. Mogli su mi jednostavno ostaviti brzinu 500 i produziti ugovor ali ta brzina vise nije u ponudi, kao da mora sluzbeno biti, personaliziras ugovoro na zadovoljstvo obje strane i mir, ali...

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
A1 kućni internet - optika

U utorak ugovorio 1000/500, jučer došao tehničar sa 2 Kaon 4020.

Mislio sam čak da će dostaviti neki drugi router ali ostavio je HG8245Q2.

 

Je li ima netko upload a da je približno 400-500 Mbit ? U biti najviše sam se veselio zbog upload brzine.

Prvobitno je bila nekih 150 Mbit jučer ujutro no rekao je tehničar da će se brzina još korigirati, e sad, vidjet ćemo kroz koji dan.

 

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
big smoke kaže...

U utorak ugovorio 1000/500, jučer došao tehničar sa 2 Kaon 4020.

Mislio sam čak da će dostaviti neki drugi router ali ostavio je HG8245Q2.

 

Je li ima netko upload a da je približno 400-500 Mbit ? U biti najviše sam se veselio zbog upload brzine.

Prvobitno je bila nekih 150 Mbit jučer ujutro no rekao je tehničar da će se brzina još korigirati, e sad, vidjet ćemo kroz koji dan.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pričekaj 10ak dana pa pogledaj opet. Meni je isto tako bilo na početku.

12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Orwandill kaže...
big smoke kaže...

U utorak ugovorio 1000/500, jučer došao tehničar sa 2 Kaon 4020.

Mislio sam čak da će dostaviti neki drugi router ali ostavio je HG8245Q2.

 

Je li ima netko upload a da je približno 400-500 Mbit ? U biti najviše sam se veselio zbog upload brzine.

Prvobitno je bila nekih 150 Mbit jučer ujutro no rekao je tehničar da će se brzina još korigirati, e sad, vidjet ćemo kroz koji dan.

 

Pričekaj 10ak dana pa pogledaj opet. Meni je isto tako bilo na početku.

 Koliki ti je bio upload u početku a koliki ti je sad ?

 

5 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
big smoke kaže...

U utorak ugovorio 1000/500, jučer došao tehničar sa 2 Kaon 4020.

Mislio sam čak da će dostaviti neki drugi router ali ostavio je HG8245Q2.

 

Je li ima netko upload a da je približno 400-500 Mbit ? U biti najviše sam se veselio zbog upload brzine.

Prvobitno je bila nekih 150 Mbit jučer ujutro no rekao je tehničar da će se brzina još korigirati, e sad, vidjet ćemo kroz koji dan.

 

 

 

 

 

 

 

 Meni ping nikada nije ispod 13. Upload se od pocetka vrti oko 350 (danas je 150) ali je download jos uvijek problematican, 250-500. Gospoda se jos nisu udostojila izaci na teren. Obicno po prijavi dodju drugi dan, barem je do sada tako bilo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2021 20:17 (john142).
13 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Meni je upload odmah išao do 500 i nikad problema s brzinom.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Evo nakon dobrih 20 dana rijesili su problem sa brzinom (sada je 950/500, up je skoro uvijek takav a down varira), nadam se :) .

Tek danas je dosao tehnicar a do sada su radili samo soft. nadogradnju. Kazu da imaju dosta soft. problema zbog prelaska na novu opremu.

 

 

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
john142 kaže...

Evo nakon dobrih 20 dana rijesili su problem sa brzinom (sada je 950/500, up je skoro uvijek takav a down varira), nadam se :) .

Tek danas je dosao tehnicar a do sada su radili samo soft. nadogradnju. Kazu da imaju dosta soft. problema zbog prelaska na novu opremu.

 

 

Jesi dobio možda novi router ili ? Ako jesi, koji si dobio ?

Evo nakon 2 tjedna i dalje je kod mene upload 220 Mbit.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.12.2021 19:00 (big smoke).
5 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Ne, imam HG8145V5 koji je po njima trenutno najbolje sto imaju u ponudi i kao taj je ok, stabilan (na stranu sto se moj isti takav prije ovoga zapalio). Za sada nemaju u planu nuditi druge routere, jedino imaju nove TV box uredjaje koje moraju svima zamijeniti u vremenu trajanja ugovora.

Jedina opcija ti je zivkati svakih nekoliko dana dok ti to ne poprave. Meni su nekoliko puta pustali novi soft i predzadnji puta su popravili upload a down tek nedavno.

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
A1 kućni internet - optika

Je li netko ima problem sa A1 internetom kad želi posjetiti Steam (Access Denied, You don't have permission to access "http://store.steampowered.com/" on this server.) . Jedino u ruteru HG8145V5 kaj sam mijenjao je ovaj DNS kaj su kolege poslali uputstva prije nekoliko mjeseci. Koristim DNS od Cloudflare-a, dok preko VPN-a ili mobilnih normalno pristupa stranici

 

EDIT: Proradilo. Samo sam trebao restartati ruter

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 2:00 (Dajsikeks).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Meni normalno otvara. Također koristim 1.1.1.1, ali na vlastitom routeru.

12 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Bok, prelazim sa HT optike na A1. Imam vlastiti router u trenutnoj konfiguraciji kod HT-a gdje sam iz ONT-a povezao kabel direktno u svoj router, tagirao VLAN i digao pppoe konekciju.

Kako to funkcionira kod A1?
Nigdje ne nalazim podatke za VLAN koji treba tagirati za internet.

Radi li ili ne njihov router u bridge modu?

Moram se pripremiti :) 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
energyman kaže...

Bok, prelazim sa HT optike na A1. Imam vlastiti router u trenutnoj konfiguraciji kod HT-a gdje sam iz ONT-a povezao kabel direktno u svoj router, tagirao VLAN i digao pppoe konekciju.

Kako to funkcionira kod A1?
Nigdje ne nalazim podatke za VLAN koji treba tagirati za internet.

Radi li ili ne njihov router u bridge modu?

Moram se pripremiti :) 

Na A1 dobivaš router Huawei HG8145V5 koji je ujedno i ONT. I ne, ne možeš izbaciti njihov router kompletno iz uporabe. Štoviše, ne možeš ga ni staviti u bridge mode (služba za korisnike to ne želi napraviti; kao razlog se navodi da moraš koristiti njihovu opremu).

 

Sve što ti preostaje je spajanje vlastitog routera na njihov i to je sve.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2021 0:45 (Marko :D).
14 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Kakvo je stanje sa optikom u A1?

U telemachu 1Gbps/500 Mbps za 170 kn mjesecno + fiksni telefon mi nekako zvuci kao obecavanje brda i dolina. (Prva 3 mj 1kn)

U A1 je 140-200 Mbps/14-21 Mbps za isto 170 kn bez telefona.

Razlika je ogromna.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 kućni internet - optika
EZY-E kaže...

Kakvo je stanje sa optikom u A1?

U telemachu 1Gbps/500 Mbps za 170 kn mjesecno + fiksni telefon mi nekako zvuci kao obecavanje brda i dolina. (Prva 3 mj 1kn)

U A1 je 140-200 Mbps/14-21 Mbps za isto 170 kn bez telefona.

Razlika je ogromna.

 Kod mene - loše. Nakratko su u jesen na A1 nudili gigabitni internet putem koaksijalnog kabla, pa su to povukli i nude samo ovaj 140-200, ali je upload prejadan 14-20, što je tek nešto više od onoga što imam na VDSL-u na HT-u. Optika? Nedosanjani san.

7 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Ne znam za druge ali A1 na optici ima neki oblik packet lossa u vecernjim satima, u zadnje vrijeme. Od nekih 20:00 pa do 22:00, barem kod mene na kvartu. Osjeti se kod igranja pojedinih igara.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
EZY-E kaže...

Kakvo je stanje sa optikom u A1?

U telemachu 1Gbps/500 Mbps za 170 kn mjesecno + fiksni telefon mi nekako zvuci kao obecavanje brda i dolina. (Prva 3 mj 1kn)

U A1 je 140-200 Mbps/14-21 Mbps za isto 170 kn bez telefona.

Razlika je ogromna.

Imam optiku 1000/500, ali planiram prelazak na Telemach jednom kada mi postanu dostupni isključivo radi cijene i odnosa A1 prema korisnicima.

 

Sama usluga radi normalno, brat se ne žali na packet loss i brzina je konstantna (nisam imao padove u brzini). Huawei router koji dobiješ uz optiku nisam ni isprobavao, koristim vlastiti na koji su spojeni svi uređaji i sve radi ok. U zadnja tri mjeseca korištenja usluge možda se jednom dogodilo da je ono pukao internet na sekundu, dvije. Za sada sam zadovoljan uslugom.

zelenapaprika kaže...
EZY-E kaže...

Kakvo je stanje sa optikom u A1?

U telemachu 1Gbps/500 Mbps za 170 kn mjesecno + fiksni telefon mi nekako zvuci kao obecavanje brda i dolina. (Prva 3 mj 1kn)

U A1 je 140-200 Mbps/14-21 Mbps za isto 170 kn bez telefona.

Razlika je ogromna.

 Kod mene - loše. Nakratko su u jesen na A1 nudili gigabitni internet putem koaksijalnog kabla, pa su to povukli i nude samo ovaj 140-200, ali je upload prejadan 14-20, što je tek nešto više od onoga što imam na VDSL-u na HT-u. Optika? Nedosanjani san.

Nazovi ih i traži gigabit. Bez obzira na to što su maknuli opciju sa stranice, ona je i dalje dostupna. 

 

Dva su moguća razloga zašto su maknuli opciju sa stranice;

a) radi se o eksperimentalnoj opciji

b) mala zaliha FRITZ!Box routera kojeg daju uz gigabit (pa da ne bi svi odmah navalili)

 

Ali da je gigabit na koaksijalnom kabelu i dalje dostupan, je.

Orwandill kaže...

Ne znam za druge ali A1 na optici ima neki oblik packet lossa u vecernjim satima, u zadnje vrijeme. Od nekih 20:00 pa do 22:00, barem kod mene na kvartu. Osjeti se kod igranja pojedinih igara.

Skini si programčić WinMTR (samo ga raspakiraš i pokreneš, nema instalacije). Pronađi IP adresu poslužitelja prema kojem imaš packet loss i upiši u program. Vidjet ćeš gdje dolazi do zagušenja...

14 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Ja uzeo na svojoj HFC liniji taj Turbo internet za dodatnih 30 kn/mj...

 

dakle sa nekih 150/25 na teoretskih 1000/100...

 

ali rijetko kad se drži iznad 350/90, tu i tamo "lizne" 750 Mb/s brzine...

 

Zamijenili su mi Fritza 6490 s 6660 modelom...

 

Uglavnom čekam tehničara u ponedjeljak na jedno mjerenje, ako ne ide, vraćam se na staro...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Stric_Jura kaže...

Ja uzeo na svojoj HFC liniji taj Turbo internet za dodatnih 30 kn/mj...

 

dakle sa nekih 150/25 na teoretskih 1000/100...

 

ali rijetko kad se drži iznad 350/90, tu i tamo "lizne" 750 Mb/s brzine...

 

Zamijenili su mi Fritza 6490 s 6660 modelom...

 

Uglavnom čekam tehničara u ponedjeljak na jedno mjerenje, ako ne ide, vraćam se na staro...

 Pa to i mene zanima. Ne prelazi mi se na A1 ako bih plaćao nešto što zapravo ne mogu dobiti. Jedno je reklama, a drugo stvarnost.

14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Evo da se i javim. Imam od studenog 1Gbit na kablovskoj, živim na Borongaju i do danas nije bilo problema. 

Ne testiram svako malo brzinu da vidim je li zbilja 1Gbit, ali kad jesam testirao, išlo bi do 800 Mbit-a, ponekad i više, valjda ovisno o serveru.

Dok ne dođe optika (ako ikad), ovo je za 210 kn bez ugovorne obveze odlična ponuda.

3 godine
protjeran
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Lisac1606 kaže...

Evo da se i javim. Imam od studenog 1Gbit na kablovskoj, živim na Borongaju i do danas nije bilo problema. 

Ne testiram svako malo brzinu da vidim je li zbilja 1Gbit, ali kad jesam testirao, išlo bi do 800 Mbit-a, ponekad i više, valjda ovisno o serveru.

Dok ne dođe optika (ako ikad), ovo je za 210 kn bez ugovorne obveze odlična ponuda.

 Ziher nude 1 gbit/s preko kabela?

4 godine
offline
Re: A1 kućni internet - optika
zagarac_ kaže...
Lisac1606 kaže...

Evo da se i javim. Imam od studenog 1Gbit na kablovskoj, živim na Borongaju i do danas nije bilo problema. 

Ne testiram svako malo brzinu da vidim je li zbilja 1Gbit, ali kad jesam testirao, išlo bi do 800 Mbit-a, ponekad i više, valjda ovisno o serveru.

Dok ne dođe optika (ako ikad), ovo je za 210 kn bez ugovorne obveze odlična ponuda.

 Ziher nude 1 gbit/s preko kabela?

 Koje je tvoje pitanje? Nude li u prodaji? Ili, je li to stvarno 1 gigabit preko kabela?

 

U prodaji ga nude ("dostupne su Kabelske usluge"). Na svojem Webu, u reklamama... Kod mene doma su ga nudili jedno mjesec dana, a onda su to skinuli i nude samo sporiju varijantu "download od 140 do 200 Mbit/s, upload od 14 do 20 Mbit/s". Nazvao je neki dečec koji se predstavio kao njihov prodajni predstavnik i pitao sam ga za gigabit preko koaksijalnog kabela i rekao je da može. Nisam uzeo jer ni sada nisam siguran što bih točno dobio (vidjeti post od Strica Jure). Ova sporije varijanta mi nije zanimljiva zbog slabog uploada. Optike kod mene još nema.

3 godine
protjeran
offline
A1 kućni internet - optika

Hmm za moju adresu nudi samo 200 mbit/s, dakle moram se raspitati malo po tim posebnim kanalima

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

-to sve ovisi o ''tebi'' tj a1 je 'frankenštajn' operater s raznim mixom mreža-žica-optike-coaxa... i centrala, tj ovisi o tvojoj adresi-kvartu pa tako tebi možra (ne)radi,  kao i stricjuri ili meni.. :) a agent o tome nema info ili nabada na ćoravo jer mu je posao prodati nešto.. tj posao mu je 'obećati-prodati'. Ako imaš tel.-bakar tad je moguć adsl 16-20, vdsl-30-70.. ako imaš coax ili optiku, može 200-600-gbe.. ali nije isto ako u kvartu imaš više-manje susjeda koji koriste istu liniju, opterećenje, .. pa i potresi-kvarovi samih instalacija ili curenja vode.

 

- Možeš li dobiti gbe? kao stricjura koji kaže 300-800... možda, tj problem je kako ćeš to testirati-usporediti, tj po opisu stricjura je mjerio nekim downloadom tj stvarnu brzinu a to nije samo stvar linije nego i servera s kojeg skidaš, mrežnog čvora u usa-eu-hr.. itd. dok bi mu recimo spreedtest možda prikazao recimo 900mbps.. barem u nekom trenutku, tj možeš ponoviti speedtest recimo deset puta i vidjeti svakakve rezultate.. tj ako barem jednom dobiješ nešto blizu nazivne brzine tad je to ok, tj operater ne mulja s mogućim.. ali ovisi o svemu u tom trenutku, dok ako nikad ne dobiješ više od recimo 300 tad operater prodaje maglu-muda-reklamu.. stvarni test je realniji ali nije relevantan-usporediv za takav zaključak, isključivo speedtest jer eliminira problem čvorova-linija tj server s kojeg skidaš-testiraš.. i to neki 'lokalni' tj grad-okolica, npr ht-zg ne mora biti na a1 mreži ali poželjno blizu, ako si u zg tad zg, ako si drugi grad tad neki lokalni..

 

po eu standardima, hakom, sad je nominalno-isporučeno 80%.. prije 50-60-70%.. tj ako je stricjura dobio u jednom trenu 800-850mbps to je po tom kriteriju ok a ako se baš želi natezati tad može mjeriti u vršnom opterećenju (večernji sati) tjedan dana hakometrom i to priložiti žalbi.. no koristi nema, osim za osporavanje iznosa računa i neisporuku ugovorenog što nije slučaj stricjure barem za sad, tj operater ne smije ugovarati nešto što ne može isporučiti s time da ako prelazi trenutne tehničke mogućnosti mreže-opreme ne mora ni ispuniti tj tad se samo umanjuje račun tj spušta se na niži ponuđeni paket-cijenu .. a stric želi višu ako može i odlučit će zadržati ili ne i upravo tako možeš i ti tražiti-dobiti nešto ali ne s agentom jer je to običan klinac bez ovlasti bilo što ugovoriti-obečati tj nema uvid u mogućnosti ili nešto napraviti.. za to moraš s druge strane imati 'pravog' zaposlenika koji to može kao neki tehničar-admin i sl.

 

edit: u markovom cjeniku (ispod) .. navedena brzina od 0,7-1 gbe.. tj po tome stricjura barem povremeno ima ugovoreno tj +0,7 .. +800 i to je vjerojatno tehničko ograničenje za sad za njegovu lokaciju i dovoljno blizu realne granice tj 900 od mogućeg 1000.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 15:37 (ihush).
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
zagarac_ kaže...

Hmm za moju adresu nudi samo 200 mbit/s, dakle moram se raspitati malo po tim posebnim kanalima

Nema nikakvih posebnih kanala. Što je u cjeniku, nudi se.

 

https://ssc.a1.hr/documents/10307706/1429581442/637_Cjenik+A1-Hrvatska_04.01.2022.pdf

 

140. stranica.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice