A1 kućni internet - optika

poruka: 863
|
čitano: 478.711
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Bugov moljac kaže...

 Na VIP-u da, ajde probaj na Amis Maribor ili Telekom Ljubljana.

Evo. Kod uploada prema Hrvatskoj mi se pojavljuje neki delay, upload test ne starta odmah dok download ide normalno.

Amis, Maribor - http://www.speedtest.net/result/7072528335.png Amis, Maribor - http://www.speedtest.net/result/7072528335.png
 
Telekom Slovenije, Ljubljana - http://www.speedtest.net/result/7072536062.png Telekom Slovenije, Ljubljana - http://www.speedtest.net/result/7072536062.png
 
T-2, Ljubljana - http://www.speedtest.net/result/7072544879.png T-2, Ljubljana - http://www.speedtest.net/result/7072544879.png
 
Telemach, Ljubljana - http://www.speedtest.net/result/7072554634.png Telemach, Ljubljana - http://www.speedtest.net/result/7072554634.png
 

Btw kako je moguće da imam veći upload prema A1 nego prema Vipu, a i ostalim serverima u Hrvatskoj? 🤔

 

A1, Ljubljana - http://www.speedtest.net/result/7072564999.png A1, Ljubljana - http://www.speedtest.net/result/7072564999.png
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 19:43 (Marko :D).
14 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

Sto znaci da nije bas tako sjajna ta vipova optika, bar sto se odaziva tice, a on mi podosta znaci.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Thermal kaže...
robee1 kaže...

Da, na Vipovom. Ping je uvijek velik. Ovaj je jos i dobar, bude i 55, 57...

To je dosta, ne znam vidit ću još malo me je sad ovaj ping razočarao, meni je obično uvijek 1ms ping na AON optici, znači danas sam pričao sa agentom kaže da je 500/120 PON, znači kolko u zgradi vas je nakačeno tolko će bit jadan net bez obzira šta je 500/120, a ping da ne govorim će divljat ko blesav.

 

 

I jesam ja dobro skužio danas agenta kad mi je rekao da telefon prema fiksnim i mobilnim je besplatno ??

 

 

 

Ponuda je bila 500/120 brzina, dva risivera (akcija prvih 12 mjeseci ako uzmem na 24 plaćam 30kn kasnije 60kn taj dodatni jedan) prošireni paket (isto neka akcija) i telefon za 299kn prvih 12 mjeseci, poslije toga je 330kn. To je i oke cijena, ali ovaj ping je katastrofalan, ako ima još netko nek baci svoj speedtest da vidimo da li je to samo kod jednog korisnika ili je globalno loš ping na VIPovoj optici.

 

 

 Kada su mi ponudili Vip optiku bilo mi je bitno samo se sto prije maknuti sa Optime. Nisam obracao paznju na AON-PON. Nakon problema sa routerom ovaj novi je ok i brzina je stabilnija. Za moj promet od cca 800GB/mj je daleko bolje on Optime. Igrice ne igram. Da je savrseno , nije i moglo bi bolje :)

Bugov moljac kaže...
Marko :D kaže...

LOL. Kod mene je ping uvijek 1 ili 0 ms.

 Na VIP-u da, ajde probaj na Amis Maribor ili Telekom Ljubljana.

 Probao...Amis 25 a Ljubljana 31, T2 Ljubljana 15

i evo jos jedan Vip

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 19:56 (robee1).
14 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

Mislio sam si uzet ovo, ali fućkaš ti brzinu kad je ping katastrofalan. Daj pliz ako nije problem probaj pingat google.com baš me zanima kolki je odaziv.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vipnet kućni internet - optika

Na google je 23ms.

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

Dakle, koliko ljudi i kako koristi internet, o tome ovisi kakav će mi biti ping? Pa kakva je to optika? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
robee1 kaže...

Na google je 23ms.

 

Ajde mi pingni pliz ako ti nije problem još

 

index.hr

mob.hr

racunalo.com

facebook.com

 

 

 

kakav je tebi osobno odaziv da li se brzo učitavaju stranice ili im treba nešto vremena kad se lupi enter, da li onak brzo otvori ili malo vrti pa otvori ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 20:14 (Thermal).
15 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika

utjecaj na ping ima takoder router/windows/računalo ... meni nije isti ping na asusovom routeru i na speedtouchu routeru....tak da mozda nije problem do optike :)

 

edit: btw danas su vam radovi od 00:00 do 6:00, tak da znate, probajte testirati sutra nakon radova

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 20:24 (dado16).
13 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika

Kakvi radovi? Hvala na info! 

9 godina
neaktivan
offline
Vipnet kućni internet - optika

index 15
mob hr 7
racunalo 27
facebook 15

 

Facebook je definitivno najgora stranica opcenito. Ostale ovisi kako kada, uglavnom dosta brzu ucita a ponekad se osjeti malo cekanje. Koristim Firefox 58 sa blokerima i skriptama + jos cca 10 addonsa.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
robee1 kaže...

index 15
mob hr 7
racunalo 27
facebook 15

 

Facebook je definitivno najgora stranica opcenito. Ostale ovisi kako kada, uglavnom dosta brzu ucita a ponekad se osjeti malo cekanje. Koristim Firefox 58 sa blokerima i skriptama + jos cca 10 addonsa.

Meni facebook brzo otvara nikad mi nije štekao osim kad nije bio globalni problem. Youtube je prije nekad znao učitat instantno, sad učita gornju lajsnu onu od youtube-a onda nakon sekundu učita sve. A i ostale stranice su brze pri učitavanju. Ja isto koristim firefox 58 sa adblockerom i još 4 add-ona.

 

Meni osobno se čini da pošto im je to tek friško aktivno znači šta od 9og mjeseca su to počeli nudit da nisu još to baš usavršili kao šta bi trebalo bit.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 20:37 (Thermal).
13 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Thermal kaže...

Meni facebook brzo otvara nikad mi nije štekao osim kad nije bio globalni problem. Youtube je prije nekad znao učitat instantno, sad učita gornju lajsnu onu od youtube-a onda nakon sekundu učita sve. A i ostale stranice su brze pri učitavanju. Ja isto koristim firefox 58 sa adblockerom i još 4 add-ona.

 

Meni osobno se čini da pošto im je to tek friško aktivno znači šta od 9og mjeseca su to počeli nudit da nisu još to baš usavršili kao šta bi trebalo bit.

Vrati stari YouTube dizajn pa će ti učitat instantno. Novi YouTube dizajn je razlog zašto se kod dosta ljudi pojavljuju dropped frame-ovi i učitavanje traje duže nego prije.

9 godina
neaktivan
offline
Vipnet kućni internet - optika

YT je do nedavno radio puno brze (ne stari vec ovaj novi redizajn) a sada mu treba dosta da ucita cijelu stranicu. Facebook me uvijek zezao. Posto dnevno imam otvoreno i 50ak tabova firefox mi se relativno brzo uspori. Nakon ciste instalacije sve opet prodise.

Moram napomenuti da mi opcenito sve puno bolje radi na macOS-u nego na win10.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 20:41 (robee1).
 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Vipnet kućni internet - optika
Marko :D kaže...

Dakle, koliko ljudi i kako koristi internet, o tome ovisi kakav će mi biti ping? Pa kakva je to optika? 

 Ne ovisi o tome ping.

Mislim, cisto tehnicki, na ping moze utjecat doslovno sve, istina, pa cak i router, ali sve u jako malom obimo. Prvo i osnovno za ping je peering i rute koje isp koristi te opterecenost samih ruta. Samim time, ti mozes imat bolji ping na adslu nego na optici 1gbps/1gbps prema odredjenim mjestima.

13 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika

Netko je na prethodnoj stranici napisao da koliko se ljudi nakači, da će toliko internet biti jadan, te da će ping divljati na PON optici. 

15 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Marko :D kaže...

Netko je na prethodnoj stranici napisao da koliko se ljudi nakači, da će toliko internet biti jadan, te da će ping divljati na PON optici. 

 netko je onda pretpostavio da ako ti koji su se nakacili opterete toliko bandwith da utjece na ping.....moguce a i ne, sve zavisi......Nije utjecajno kao na adslu....Iako tu zna imati i prste router, koji pri velikoj kolicini korisnika i velikoj potrošnji bandwitha jednostavno popuni svoj vram, zakrci se pa pocne onda router stvarati problem a zapravo ne optika(ukoliko je losiji router).....

 

 

p.s. , unaprijedenje sustava na GPON-u je, ne bi trebalo doci do prekida(na tvoje pitanje što se radi)

battletag:MasnaKrvavic#2275
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Thermal kaže...
robee1 kaže...

Na google je 23ms.

 

Ajde mi pingni pliz ako ti nije problem još

 

index.hr

mob.hr

racunalo.com

facebook.com

 

 

 

kakav je tebi osobno odaziv da li se brzo učitavaju stranice ili im treba nešto vremena kad se lupi enter, da li onak brzo otvori ili malo vrti pa otvori ?

Google.com 8ms

Index      7ms

mob       7ms

računalo    7ms

facebook   8ms

 

prema svim serverima u Hrvatskoj (osim Tele2) na Speedtestu 2-3ms i max speed

 

15 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

ak ce ista pomoci, evo i naš ping test u firmi(Vip Optika)

 

Brzina nije velika jer je 200-tinjak računala ograničeno sa brzinom...napravljen je limit

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 22:16 (dado16).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
ŠalaMala kaže...
Thermal kaže...
robee1 kaže...

Na google je 23ms.

 

Ajde mi pingni pliz ako ti nije problem još

 

index.hr

mob.hr

racunalo.com

facebook.com

 

 

 

kakav je tebi osobno odaziv da li se brzo učitavaju stranice ili im treba nešto vremena kad se lupi enter, da li onak brzo otvori ili malo vrti pa otvori ?

Google.com 8ms

Index      7ms

mob       7ms

računalo    7ms

facebook   8ms

 

prema svim serverima u Hrvatskoj (osim Tele2) na Speedtestu 2-3ms i max speed

 

 Ovo već bolje izgleda, sad više ne znam šta bi da li da uzmem ili ne, bojim se da kad mi sve spoje da na speedtestu nebude kupus.

6 godina
neaktivan
offline
Vipnet kućni internet - optika

Samo da te upozorim, ovo su mi bile min vrijednosti a ne averge (one su 12-17). Zašto min. To bi MOGAO imati u idealnim uvijetima bez zagušenosti route-a , opterečenja servera, vrijeme testiranja... Jel sve ti  to više utječe na ping od vrste optike koju VIP koristi. Meni je ping sa VIPom konstantno 2ms, i to je jedini objektivan faktor za ocjenu ''kvalitete'' optike. Sve drugo su subjektivni faktori na koje VIP i nema baš previše utjecaja. Primjeri..

Prema svima u Hr je ping 2-3 jedino T2 ...

 Malo prema van ... kao što vidiš varira. Bolji ping s Bečom nego sa T2. Ping prema Parizu ko i s Amisom u Mariboru. 

Tele+2 Tele+2
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 7:48 (ŠalaMala).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
ŠalaMala kaže...

Samo da te upozorim, ovo su mi bile min vrijednosti a ne averge (one su 12-17). Zašto min. To bi MOGAO imati u idealnim uvijetima bez zagušenosti route-a , opterečenja servera, vrijeme testiranja... Jel sve ti  to više utječe na ping od vrste optike koju VIP koristi. Meni je ping sa VIPom konstantno 2ms, i to je jedini objektivan faktor za ocjenu ''kvalitete'' optike. Sve drugo su subjektivni faktori na koje VIP i nema baš previše utjecaja. Primjeri..

Prema svima u Hr je ping 2-3 jedino T2 ...

 Malo prema van ... kao što vidiš varira. Bolji ping s Bečom nego sa T2. Ping prema Parizu ko i s Amisom u Mariboru. 

  

Kuzim, ma sad mi je na ovoj optici uvijek nizak ping sto je super i odgovara mi na AON optici jel, pa me strah da mi prelaskom na VIPovu optiku ne skoci, bilo bi lijepo kad bi i meni kao i tebi bili stalno tako dobri uvjeti, al to mi nitko ne moze garantirat.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika

Pa onda ti je bolje ostati na sigurnom, ovak budeš dobio sam 5-10min brži download što po meni nije vrijedno riskiranja drugih problema koji su ti kak veliš važniji (ping i port forwarding) . Na toj brzini (pretpostavljam 100/100) bi ti sve trebalo radit i dok 8K streaming ne postane ''thing'' mislim da si OK.

15 godina
online
Re: Vipnet kućni internet - optika
Thermal kaže...
Kuzim, ma sad mi je na ovoj optici uvijek nizak ping sto je super i odgovara mi na AON optici jel, pa me strah da mi prelaskom na VIPovu optiku ne skoci, bilo bi lijepo kad bi i meni kao i tebi bili stalno tako dobri uvjeti, al to mi nitko ne moze garantirat.

 Znaci susjed koliko citam postove ocito nista od prelaska na VIP, imas veliku dvojbu.

Meni su vise puta u ovih par dana odgovorili iz SZK da me SVE Duo paket (internet+telefon) + brzina 500/120 dodje ukupno 194 kn, sad na Amis 2u1 - 100/100 placam 199 kn, izgleda da me zasad jos dok sve dobro radi, na VIP jos nebudu vidli.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 8:40 (Bugov moljac).
14 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
ŠalaMala kaže...

Pa onda ti je bolje ostati na sigurnom, ovak budeš dobio sam 5-10min brži download što po meni nije vrijedno riskiranja drugih problema koji su ti kak veliš važniji (ping i port forwarding) . Na toj brzini (pretpostavljam 100/100) bi ti sve trebalo radit i dok 8K streaming ne postane ''thing'' mislim da si OK.

 a gle, mozda bi mi se rijesilo sustanje sa telefonom koje realno meni niti ne smeta jer pricam na njega dva puta godisnje mozda, kad imam mobitel jel. A sto se tice samog iptva mislim da su streamovi isti tako da ni tu necu dobit. A ovako kako kazes bas sam siguran i AON je sta mi je bitno jer znam da mi nece brzina biti od do kao sta moze se desit na vipovoj optici.

13 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

Jel mi može netko objasniti zašto mi koji plaćamo 100/100, umjesto da imamo tih 100/100 imamo 93/93 i manje? Radi se optici, pa se isprike poput "infrastruktura ne podržava" nisu valjane.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vipnet kućni internet - optika

Overhead. 

 

Naravno, ovisi i o politici tvrtke koliko će pustiti, hoće li uključiti overhead u reklamiranu brzinu ili ne. Meni T-HT pusti malo više od paketa koji plaćam recimo. Na bakru.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 12:52 (JozoBozo121).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

Primjetio još nešto. Kad je CloudFlare došao u Hrvatsku, išli smo preko servera iz Zagreba. Sada idemo preko Beča prema kojem imamo veći ping. 🤔

 

Prema CIX-u imam ping 1ms, a prema CloudFlare-u u Beču imam 10ms.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 13:07 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Vipnet kućni internet - optika
Marko :D kaže...

Jel mi može netko objasniti zašto mi koji plaćamo 100/100, umjesto da imamo tih 100/100 imamo 93/93 i manje? Radi se optici, pa se isprike poput "infrastruktura ne podržava" nisu valjane.

 Ja se ne bunim, evo uvjeta kad sam ja radio ugovor:

 

"Amis 2u1-FTTH (internet+telefon)
Paket (Internet + telefon) Mjesečna naknada - zajamčena brzina 50/50 Mbps - neograničen internet promet - 1500 minuta razgovora prema svim fiksnim i mobilnim mrežama RH te svim fiksnim i mobilnim mrežama ZONE EU1

 

Promotivno razdoblje: do 31.03.2016. Popust na mjesečnu naknadu povećanja brzine Promotivna ponuda dostupna je na paketima: Amis1-FTTH (internet), Amis 2u1-FTTH (internet+telefon), Amis 2u1-FTTH (internet+TV), Amis 3u1-FTTH (internet+TV+telefon). Svi korisnici koji ugovore pakete unutar kojih je sadržana usluga interneta u prvih godinu dana korištenja imaju zajamčenu brzinu 100/100 Mbps bez dodatne naknade za istu."

 

Promotivno razdoblje od 1 godine je davno proslo a ja i dalje imam brzinu 100/100 Mbps (93/93 Mbps).

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 13:39 (Bugov moljac).
13 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika

Pa tako je i kod mene. Još od Amisa imam 100/100, prije sam imao nekih 94/94, a sad imam 93/85. Odnosno, prema A1 Slovenija imam brzinu 94/97. 😆

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 13:22 (Marko :D).
9 godina
online
Re: Vipnet kućni internet - optika
Marko :D kaže...

Jel mi može netko objasniti zašto mi koji plaćamo 100/100, umjesto da imamo tih 100/100 imamo 93/93 i manje? Radi se optici, pa se isprike poput "infrastruktura ne podržava" nisu valjane.

 To su nesto lose podesili. Nemozes dobijat toliko manje. Naravno, ako mjeris preko zice.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice