A1 kućni internet - optika

poruka: 863
|
čitano: 480.354
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

 

I sad, bar po meni, glupo je kupiti neki Wi-Fi 5 (AC) router kad svi novi uređaji imaju praktički Wi-Fi 6. Ovako uložiš novac u najnoviji standard i onda si miran jako, jako dugo. Kad se nudi nešto najnovije, sigurno ću uzet to najnovije, a ne nešto staro šest, sedam godina. Ni ti kad kupuješ mobitel ne kupuješ stari model, nego novi.

 Možda je futureproof ali realno, malo ljudi ima potrebu za takvim brzinama. Nema tog sadržaja u kućnim uvjetima koji bi uvjetovao ax, pa ni ac. I ja sam pobornik žice, pa spajam žicom što god mogu.

 

Ljudi kupe prošlogodišnji model mobitela ako je cijenom povoljan. Nadalje, neki prošlogodišnji modeli su kvalitetniji od nekih ovogodišnjihi modela (Xiaomi).

 

 

 Ja imam uređaje za AX i AC (koji ne idu/ne mogu trenutno na žicu), plus što se ne namjeravam baviti često sa tako bazičnom uslugom danas, router mi izdrži cca 5-7 godina, sasvim pristojan interval, pa zato i futureproofing. Dolazak WiFi 7 znači da definitivno neću uzimati WiFi 5... možda na kraju uzmem i neki AX1800+ pošto mi više treba interno nego za izjednačavanje sa brzinom interneta trenutno.

 

Npr. Asus RT-AX55 (AX1800, 2.4GHz AX: 2x2 + 5GHz AX: 2x2)

 

https://www.nabava.net/search.php?q=asus+rt-ax55&cod=&cdo=

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2022 23:14 (Mad Ant).
4 godine
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Marko :D kaže...

Vidiš, kupujem pametno.

 Da se ne prepiremo, svi mi najstojimo kupovati pametno. Koji put nas neka tehnologija pretekne svojim mogućnosti koje niti ne možemo iskoristiti do kraja, osim u slučaju routera koji daju operatori. Čast iznimkama i pojedinim modelima (Fritz 6600 i sl. s WiFi6 na A1).

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2022 0:21 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Mad Ant kaže...
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

 

I sad, bar po meni, glupo je kupiti neki Wi-Fi 5 (AC) router kad svi novi uređaji imaju praktički Wi-Fi 6. Ovako uložiš novac u najnoviji standard i onda si miran jako, jako dugo. Kad se nudi nešto najnovije, sigurno ću uzet to najnovije, a ne nešto staro šest, sedam godina. Ni ti kad kupuješ mobitel ne kupuješ stari model, nego novi.

 Možda je futureproof ali realno, malo ljudi ima potrebu za takvim brzinama. Nema tog sadržaja u kućnim uvjetima koji bi uvjetovao ax, pa ni ac. I ja sam pobornik žice, pa spajam žicom što god mogu.

 

Ljudi kupe prošlogodišnji model mobitela ako je cijenom povoljan. Nadalje, neki prošlogodišnji modeli su kvalitetniji od nekih ovogodišnjihi modela (Xiaomi).

 

 

 Ja imam uređaje za AX i AC (koji ne idu/ne mogu trenutno na žicu), plus što se ne namjeravam baviti često sa tako bazičnom uslugom danas, router mi izdrži cca 5-7 godina, sasvim pristojan interval, pa zato i futureproofing. Dolazak WiFi 7 znači da definitivno neću uzimati WiFi 5... možda na kraju uzmem i neki AX1800+ pošto mi više treba interno nego za izjednačavanje sa brzinom interneta trenutno.

 

Npr. Asus RT-AX55 (AX1800, 2.4GHz AX: 2x2 + 5GHz AX: 2x2)

 

https://www.nabava.net/search.php?q=asus+rt-ax55&cod=&cdo=

 Ja imam jedan jedini uređaj za AX, ostali su AC ili stariji i većinu sam spojio žicom. Tako još uvijek mogu izdržati s AC-om i imam i svoj AP/Router AC2600 ("up to 800 Mbps (2.4 GHz) + 1732 Mbps (5 GHz)"), što daleko nadmašuje kućne potrebe i brzinu veze na internet. U budućnosti, tko zna, ali sada je to dovoljno. WiFi7 se očekuje sljedeće godine, ali će trebati pričekati 2024. da se situacija s routerima malo razbistri, jer neki uvijek ponude najnoviji standard u nastajanju, pa ga poslije nadograđuju.

10 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Znači svaku večer između 20 i 22 sata internet prdne. Napola sam sa mišlju jel to otkad je A1 umjesto Bneta ili kako sam nadogradio na 1Gbit i dobio Fritza. Zvao sam već desetak puta. Veli tehnička podrška da vide kak mi router radi neprekidno već 40 dana i da ga moram češće skroz ugasit i upalit. Jebe me jer navečer sa mobitela streamam Tidal na Chromecast jer tak uspavljujemo klinca pa kad zaspe možemo u miru neku seriju a muzika nek svira al onda internet odluči reć evo vam k.... Dobro pa imam Tele2 neograničeni pa spojim sve na njegov hotspot al nije riješenje. 

Koliko sam shvatio, Fritz je jedini njihov router sa 1Gbit podrškom i daljnji prigovori sa moje strane mogu rezultirati samo zamjenom routera za stabilniji te gubitkom tog 1Gbita. Valjda zato taj Turbo nit nede na ugovor. 

 

I druga stvar, kaj je RADAR i zašto? Ok kužim kaj je al kakve to veze ima sa mnom i zakaj mi to remeti moj internet? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Mad Ant kaže...
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

 

I sad, bar po meni, glupo je kupiti neki Wi-Fi 5 (AC) router kad svi novi uređaji imaju praktički Wi-Fi 6. Ovako uložiš novac u najnoviji standard i onda si miran jako, jako dugo. Kad se nudi nešto najnovije, sigurno ću uzet to najnovije, a ne nešto staro šest, sedam godina. Ni ti kad kupuješ mobitel ne kupuješ stari model, nego novi.

 Možda je futureproof ali realno, malo ljudi ima potrebu za takvim brzinama. Nema tog sadržaja u kućnim uvjetima koji bi uvjetovao ax, pa ni ac. I ja sam pobornik žice, pa spajam žicom što god mogu.

 

Ljudi kupe prošlogodišnji model mobitela ako je cijenom povoljan. Nadalje, neki prošlogodišnji modeli su kvalitetniji od nekih ovogodišnjihi modela (Xiaomi).

 Ja imam uređaje za AX i AC (koji ne idu/ne mogu trenutno na žicu), plus što se ne namjeravam baviti često sa tako bazičnom uslugom danas, router mi izdrži cca 5-7 godina, sasvim pristojan interval, pa zato i futureproofing. Dolazak WiFi 7 znači da definitivno neću uzimati WiFi 5... možda na kraju uzmem i neki AX1800+ pošto mi više treba interno nego za izjednačavanje sa brzinom interneta trenutno.

 

Npr. Asus RT-AX55 (AX1800, 2.4GHz AX: 2x2 + 5GHz AX: 2x2)

 

https://www.nabava.net/search.php?q=asus+rt-ax55&cod=&cdo=

Ja sam planirao RT-AX55, ali 900 kn mi je skupo. Za par sto kuna više dobiješ Asus router s više mogućnosti.

zelenapaprika kaže...
Mad Ant kaže...
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

 

I sad, bar po meni, glupo je kupiti neki Wi-Fi 5 (AC) router kad svi novi uređaji imaju praktički Wi-Fi 6. Ovako uložiš novac u najnoviji standard i onda si miran jako, jako dugo. Kad se nudi nešto najnovije, sigurno ću uzet to najnovije, a ne nešto staro šest, sedam godina. Ni ti kad kupuješ mobitel ne kupuješ stari model, nego novi.

 Možda je futureproof ali realno, malo ljudi ima potrebu za takvim brzinama. Nema tog sadržaja u kućnim uvjetima koji bi uvjetovao ax, pa ni ac. I ja sam pobornik žice, pa spajam žicom što god mogu.

 

Ljudi kupe prošlogodišnji model mobitela ako je cijenom povoljan. Nadalje, neki prošlogodišnji modeli su kvalitetniji od nekih ovogodišnjihi modela (Xiaomi).

 

 

 Ja imam uređaje za AX i AC (koji ne idu/ne mogu trenutno na žicu), plus što se ne namjeravam baviti često sa tako bazičnom uslugom danas, router mi izdrži cca 5-7 godina, sasvim pristojan interval, pa zato i futureproofing. Dolazak WiFi 7 znači da definitivno neću uzimati WiFi 5... možda na kraju uzmem i neki AX1800+ pošto mi više treba interno nego za izjednačavanje sa brzinom interneta trenutno.

 

Npr. Asus RT-AX55 (AX1800, 2.4GHz AX: 2x2 + 5GHz AX: 2x2)

 

https://www.nabava.net/search.php?q=asus+rt-ax55&cod=&cdo=

 Ja imam jedan jedini uređaj za AX, ostali su AC ili stariji i većinu sam spojio žicom. Tako još uvijek mogu izdržati s AC-om i imam i svoj AP/Router AC2600 ("up to 800 Mbps (2.4 GHz) + 1732 Mbps (5 GHz)"), što daleko nadmašuje kućne potrebe i brzinu veze na internet. U budućnosti, tko zna, ali sada je to dovoljno. WiFi7 se očekuje sljedeće godine, ali će trebati pričekati 2024. da se situacija s routerima malo razbistri, jer neki uvijek ponude najnoviji standard u nastajanju, pa ga poslije nadograđuju.

E vidiš, tu je razlika između nas dvoje. Ti imaš AX i AC, ja sve što sam imao je router s pišljivim N koji mi nije mogao dati više od 40 Mb/s. Zbog toga sam i kupio Wi-Fi 6 router. Da, Wi-Fi 5 je dovoljan za moje potrebe, ali zašto kupiti 5 kad mogu dobiti 6 s većim dometom. Treba imati na umu da Wi-Fi 5 radi samo na 5 GHz, veća brzina, ali manji domet. Wi-Fi 6 radi i na 2.4 GHz pa laške prolazi kroz zidove.

 

Za sad imam dva Wi-Fi 6 uređaja doma. Uskoro bi moga doći još dva i jedno računalo.

gocc01 kaže...

Znači svaku večer između 20 i 22 sata internet prdne. Napola sam sa mišlju jel to otkad je A1 umjesto Bneta ili kako sam nadogradio na 1Gbit i dobio Fritza. Zvao sam već desetak puta. Veli tehnička podrška da vide kak mi router radi neprekidno već 40 dana i da ga moram češće skroz ugasit i upalit. Jebe me jer navečer sa mobitela streamam Tidal na Chromecast jer tak uspavljujemo klinca pa kad zaspe možemo u miru neku seriju a muzika nek svira al onda internet odluči reć evo vam k.... Dobro pa imam Tele2 neograničeni pa spojim sve na njegov hotspot al nije riješenje. 

Koliko sam shvatio, Fritz je jedini njihov router sa 1Gbit podrškom i daljnji prigovori sa moje strane mogu rezultirati samo zamjenom routera za stabilniji te gubitkom tog 1Gbita. Valjda zato taj Turbo nit nede na ugovor. 

 

I druga stvar, kaj je RADAR i zašto? Ok kužim kaj je al kakve to veze ima sa mnom i zakaj mi to remeti moj internet? 

Čekaj, da li ti na kraju imaš optiku ili koaksijalni kabel? Fritz ide za koaksijalni kabel, a ne za optiku. Za optiku ide Huawei router.

gocc01 kaže...

I druga stvar, kaj je RADAR i zašto? Ok kužim kaj je al kakve to veze ima sa mnom i zakaj mi to remeti moj internet? 

Zato što Wi-Fi između ostalog radi i na 5 GHz. Određene frekvencije u tom opsegu koriste radari, te satelitske komunikacije. Da bi se spriječile interferencije, routeri su programirani da na pojedinim kanalima (zovu se DFS kanali) konstantno skeniraju i gledaju zauzetost frekvencije. Ako ne primjete ništa što bi tvoja Wi-Fi mreža mogla ometati, omogućen ti je rad na toj frekvenciji. Ali čim router primjeti da je nešto na toj frekvenciji u tom trenutku, router automatski mijenja na drugi DFS kanal koji se u tom trenutku ne koristi za nizašto. I tako tvoj Wi-Fi mreža non stop šeta s jednog kanala na drugi radeći sitne prekide. Ovo je koma, pogotovo kad skidaš nešto jer se prilikom promijene kanala prekine sav promet na mreži (kao da ti ručno mijenjaš s jednog kanala na drugi).

 

Rješenje je jednostavno; prebaci Wi-Fi mrežu na neki kanal koji nije DFS i mreža će ti konstantno bit na tom kanalu. Ili ako ima router opciju automatski, ali bez DFS kanala možeš postaviti i to.

13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Marko :D kaže...

E vidiš, tu je razlika između nas dvoje. Ti imaš AX i AC, ja sve što sam imao je router s pišljivim N koji mi nije mogao dati više od 40 Mb/s. Zbog toga sam i kupio Wi-Fi 6 router. Da, Wi-Fi 5 je dovoljan za moje potrebe, ali zašto kupiti 5 kad mogu dobiti 6 s većim dometom. Treba imati na umu da Wi-Fi 5 radi samo na 5 GHz, veća brzina, ali manji domet. Wi-Fi 6 radi i na 2.4 GHz pa laške prolazi kroz zidove.

 

 U tom slučaju možeš dobiti istu situaciju (zavisno od zidova): 2.4 (n) manje brzine sa boljim signalom <-> 5 (ac) veće brzine ali slabijeg signala - i na kraju dobiješ sličnu brzinu...

10 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

- Zaboravlja se da još od prvih wifi rutera imamo postavku "Auto" za kanale pa ruter sam mjenja kanal na prvi slobodni ako ima smetnje i dolazi do previše ponavljanja data paketića i prekida konekcije zbog smetnji.

- Druga stvar je da domet pada što je veća širina kanala  (20,40,80,160 MHz) i normalno što je veća frekvencija (band).

- Beamforging imamo i na starim wifi ruterima wifi4.

- Radna brzina wifi adaptera za n150 je do 75Mbps a za n300 do 150Mbps , a to što si imao samo 40Mbps znači da ima još wifi korisnika na tom kanalu.

- Prodajni menageri su čudo kad se radi o opisu proizvoda da bi ga prodali kupcima.

- 802.11ax mod ima opciju sličnu LTE mobilnim uređajima kao agregacija(CA) pa zato koristi veću širinu (160MHz npr. 4 x 40MHz) a brzina (zbrojeno) je zato veća pa i kad ima smetnji može biti još uvijek veća od n i ac moda.

13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Mad Ant kaže...
Marko :D kaže...

E vidiš, tu je razlika između nas dvoje. Ti imaš AX i AC, ja sve što sam imao je router s pišljivim N koji mi nije mogao dati više od 40 Mb/s. Zbog toga sam i kupio Wi-Fi 6 router. Da, Wi-Fi 5 je dovoljan za moje potrebe, ali zašto kupiti 5 kad mogu dobiti 6 s većim dometom. Treba imati na umu da Wi-Fi 5 radi samo na 5 GHz, veća brzina, ali manji domet. Wi-Fi 6 radi i na 2.4 GHz pa laške prolazi kroz zidove.

 

 U tom slučaju možeš dobiti istu situaciju (zavisno od zidova): 2.4 (n) manje brzine sa boljim signalom <-> 5 (ac) veće brzine ali slabijeg signala - i na kraju dobiješ sličnu brzinu...

Naspram 20-40 Mb/s, ovo je milina. Prvi rezultat je napravljen u sobi u kojoj je router. Drugi je na kraju druge sobe koja je odvojena zidom. Mjereno na 5 GHz.

 

Note: Moj mobitel je Wi-Fi 5 s nekim očajnim modemom unutra, pa više od 260 ne ide. Na jednom od Wi-Fi 6 mobitela, easy u drugoj sobi prelazi 600 Mb/s. Čim je iznad 200 Mb/s svugdje u stanu, ja zadovoljan; dovoljno za bilo kakav streaming. 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2022 21:17 (Marko :D).
13 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Imam problem s LAN vezom, zakucana je na 100/100mbps, sve probao, zamijenio kabel (5e), probao drugi port, resetirao ruter, u postavkama mrežne uključio gigabitni full duplex umjesto "auto-negotiation". 

Ništa ne pomaže.

Ima li tko ideju što još probati prije nego zovem?

Zahvaljujem.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Marko :D kaže...
Čim je iznad 200 Mb/s svugdje u stanu, ja zadovoljan; dovoljno za bilo kakav streaming. 

 

 Prije puno godina koristio sam streaming putem VLC-a s PC-a na laptop kroz nekoliko zidova s abg kombinacijom jer tadašnji router nije imao ni n standard. Ni blizu 200 megabita... Za HD ti treba 5 megabita, za 4K 25. Ako vas je doma 10 i svi streamate 4K u istom trenutku, onda to može biti problem. Zato sam se i javio jer treba biti realan. Je, javit će se netko tko ima 5-6 PC-a/laptopa, 3 tableta, 4 televizora, 8 mobitela... Pa ne koriste svi uređaji odjednom mrežu do maksimuma.

3 godine
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Antropofob kaže...

Imam problem s LAN vezom, zakucana je na 100/100mbps, sve probao, zamijenio kabel (5e), probao drugi port, resetirao ruter, u postavkama mrežne uključio gigabitni full duplex umjesto "auto-negotiation". 

Ništa ne pomaže.

Ima li tko ideju što još probati prije nego zovem?

Zahvaljujem.

 

Jel provjereno koju brzinu ima router ili switch na LAN portovima na kojeg se spaja taj mrežni kabel?

Ne bih se začudio da je možda neki router sa 100 Mbps LAN portovima...

 

Također nije naodmet probati spojiti i neki drugi laptop/komp koji ima gigabitnu mrežnu karticu da se eliminira jel problem u vašem laptopu/kompu.

12 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Kakve su šanse da se Sport klub kanali vrate u A1 ponudu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Iste kolike i da Telemach u ponudu uvrsti Arena Sport kanale.

14 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Marko :D kaže...
Mad Ant kaže...

Znači agent uredno rekao krivo iako je išao tražiti po nekim dokumentima... ah... Koji WiFi podržava taj HG8145V5, ne mogu nigdje pronaći? Nadam se da je AX...

Ha, znaš kako se kaže—nada umire posljednja. Ali u ovom slučaju je umrla jer je taj Huawei Wi-Fi 5 router. Drugim riječima, zaboravi više od 500 Mb/s preko Wi-Fija. Ja imam svoj AX router nakačen na njihov.

Mad Ant kaže...

Hmmm... da li je zabranjena izmjena njihovog (primarnog) DNS-a ali je moguće nadodati sekundarni DNS? (čisto kad padne njihov da ima drugi, osim ako nije sve zblokirano mimo primarnog)

Promijena DNS poslužitelja je kompletno onemogućena. Ne možeš promijeniti ni primarni ni sekundarni (doslovno, polja su zasivljena i ne možeš ništa s njima). Bila je neka fora da se promijeni preko telneta, koliko mi je poznato, to su zakrpali i više ne radi. Netko ih je pitao za promijenu DNS poslužitelja (s ovog foruma ili s nekog drugog) i rekli su da je to namjerno onemogućeno, da se baš moraju koristiti oni od A1.

 

Tako da imaš samo dvije opcije; svoj router spojit na njihov ili na svim uređajima ručno promijeniti DNS poslužitelje.

 

Mad Ant kaže...

Da li ima nekih skrivenih fora tipa limit na flat rate, tj. loš fair usage?

Ima, ali ne znam da li ga forsiraju. Trošimo sigurno manje od 2 TB mjesečno, pa smo dosta daleko od limita. Kodeks ponašanja na internetu ima na dnu fair use tablicu.

Mad Ant kaže... 

Kako ti se čini stabilnost općenito, ima problema sa učitavanjem nečeg specifičnog ili tako nešto? To me najviše zanima, do sada je na Tcomu sve 100% solidno, ništa nije blokirano/usporeno i slične peripetije...

U redu je. Čak mogu reći da sam i zadovoljan s internetskom uslugom. Učitava sve bez ikakvih problema. Na njihov Huawei sam si postavio svoj AX20, a na njega stavio Cloudflare DNS; i stvarno mogu reći da nemam nikakvih problema. Ono s čime nisam zadovoljan je cijena; nakon više od 14 godina (Amis—Vip—A1) po isteku ugovorne obveze nisu mi htjeli dati nikakav popust (kao i većini korisnika) jer nemaju nikakve pogodnosti za postojeće korisnike. Zato, čim riješim neku papirologiju i kad uhvatim vremena, prelazim na Telemach. Za punu cijenu interneta i telefona (koliko plaćam sad u A1), u Telemachu dobijem i televiziju i TIDAL. A1 mi se jednostavno ne isplati, i zato ih napuštam.

 

Ako te još nešto zanima, pucaj...

 

 

Nisu ništa zakrpali, DNS-ovi se još uvijek mogu promijeniti putem telneta.

 

Stvarno ne znam zašto je to tamo zasivljeno i "zabranjeno".

Jedino što mi pada na pamet da je to "zabranjeno" zbog online kladionica, jer rade blocking online kladionica na razini dns-a, pa da omoguće gui promjene, možda bi bilo prejednostavno  za zaobići blockiranje.

13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Iz istog razloga iz kojeg ne dozvoljavaju i korištenje vlastite opreme umjesto njihove. Nema to veze s blokiranjem stranica jer HT na uredno dopušta promijenu istih. Oni očito baš žele da se koristi isključivo sve njihovo, pa i DNS poslužitelji.

12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Marko :D kaže...

Iz istog razloga iz kojeg ne dozvoljavaju i korištenje vlastite opreme umjesto njihove. Nema to veze s blokiranjem stranica jer HT na uredno dopušta promijenu istih. Oni očito baš žele da se koristi isključivo sve njihovo, pa i DNS poslužitelji.

 Imaju kolege s pcekspert foruma koji su uspjeli koristiti vlastiti ont i na a1 optici. Mislim sample size je 1(bar koliko ja vidim) ali očito je moguće

edit - Da sad sam tek skuzio poantu prve rečenice, je nije dopušteno Ali nije nemoguće 

Ain`t nothin` else like L.A.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2022 13:15 (Barba Pere).
12 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Jel to više nema HNTV-a u A1 ponudi?  Il ga ja ne vidim ...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Barba Pere kaže...
Marko :D kaže...

Iz istog razloga iz kojeg ne dozvoljavaju i korištenje vlastite opreme umjesto njihove. Nema to veze s blokiranjem stranica jer HT na uredno dopušta promijenu istih. Oni očito baš žele da se koristi isključivo sve njihovo, pa i DNS poslužitelji.

 Imaju kolege s pcekspert foruma koji su uspjeli koristiti vlastiti ont i na a1 optici. Mislim sample size je 1(bar koliko ja vidim) ali očito je moguće

edit - Da sad sam tek skuzio poantu prve rečenice, je nije dopušteno Ali nije nemoguće 

I koja svrha toga kad ćeš ih u slučaju kvara zvat, a oni te samo blago otpilit da se ne koristi njihova oprema, pa snađi se druže?

tomislav10 kaže...

Jel to više nema HNTV-a u A1 ponudi?  Il ga ja ne vidim ...

Još se ne zna sudbina HNTV-a, ali najizglednije je da će ga ugasit budući da su prava za HNL prodana HT-u.

3 godine
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Marko :D kaže...
I koja svrha toga kad ćeš ih u slučaju kvara zvat, a oni te samo blago otpilit da se ne koristi njihova oprema, pa snađi se druže?

 

U slučaju kvara lijepo spoji natrag njihovu opremu i prijavi kvar.

Kada ga otklone, opet spoji natrag svoju opremu.

 

A i dok je njegova oprema koja valja (bar se nadam), kvara praktički i neće imati osim kada mu baš presjeku žicu/kabel/nit negdje.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Potpisujem. 

Ain`t nothin` else like L.A.
7 godina
offline
A1 kućni internet - optika

A1 mi se javio i ponudio optiku, no nude standardne cijene sa neta (169kn za 200Mbps).

Na moj upit dali imaju popusta za nove korisnike rekli su ne.

Jesu li prestali davati popuste ili me samo tvrdoglavi prodavač nazvao ?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Jesu. Kolegi s posla rekli kako mu je dostupna optika i ponudili mu uslugu po redovnoj cijeni (novi korisnik).

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2022 8:33 (Marko :D).
9 godina
offline
A1 kućni internet - optika

 

uff onda sam imao sreće, ja sam dobio za 169 kn 1000/500 mbps

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Bogme jesi. Ne bi me začudilo da svima poskupe i fiksne usluge, vidjet ćemo...

16 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
CrniPero kaže...

A1 mi se javio i ponudio optiku, no nude standardne cijene sa neta (169kn za 200Mbps).

Na moj upit dali imaju popusta za nove korisnike rekli su ne.

Jesu li prestali davati popuste ili me samo tvrdoglavi prodavač nazvao ?

 

Meni je prvih 6 mjeseci na optici 1kn i daju do 1000kn za penale starog operatera ako je pod ugovorom. Rekli su da ću morati plaćati povećanje brzine na 1gbit 30kn, jer to nije uračunato pod besplatno, međutim stigao je svejedno račun 1kn.

12 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Što mislite jel se može dobiti kod A1 jeftinije od ovoga:

 

optika 1GB brzine + sportski TV paket + fiksni telefon = 219,00 kn?

 

Meni se čini ok za produženje ugovorne obveze...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
tomislav10 kaže...

Što mislite jel se može dobiti kod A1 jeftinije od ovoga:

 

optika 1GB brzine + sportski TV paket + fiksni telefon = 219,00 kn?

 

Meni se čini ok za produženje ugovorne obveze...

 Je, takvu ponudu sam ja dobio da pređem kod njih.

 

 

 

Telefon – NEOGRANIČEN prema svim fiksnim i mobilnim uređajima u Hrvatskoj i bez uspostave poziva

Internet - NEOGRANIČEN, brzina interneta je do 200/100 mb/s (prvih 6 mjeseci 1000/500. Potom možete ugasiti turbo brzinu ili je nastaviti koristiti za 30kn/mj, ovisno o vašim željama I potrebama)

TV – Imate tri premium paketa. SPORTSKI (svih 12 Arena), FILMSKI (Hbo, Sinestar, Sinemax...) i OBITELJSKI (Muzički, Regionalni...) snimalica 20h, mogućnost vraćanja programa unatrag 7 dana, A1 Explore TV za van, HD prijemnik, dodatni TV priključak, Youtube i Youtube Kids


Cijena našeg trio paketa koji uključuje telefon, Internet, tv iznosi 249 kn uz ugovornu obavezu od 24 mjeseca. (PDV UKLJUČEN) Uz Mozaik 219kn a sam internet uz Mozaik je 139kn/mj.

 

**PROMOCIJA**  prvih 6 mjeseci 100% popusta na fiksnu uslugu, odnosno prvih 6 mjeseci plaćate 1 kn/mj, a preostalih 18 mjeseci je cijena 249kn, sa Mozaikom 219

Dodatni paket kanala Samo 30kkn/mj. I mogućnost mjenjanja paketa kanala jenom mjesečno bez nadoknade i promjene cijene.

 



*Napomena: u slučaju postojeće ugovorne obaveze prema drugom operateru, A1 Vam refundira izlaznu naknadu u iznosu do 1000kn kroz Konzum potrošačke kartice

&amp;amp;amp;#39;&amp;amp;amp;#39;Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar&amp;amp;amp;#39;&amp;amp;amp;#39; - William Blake
14 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Pozdav, čekam optiku godinama i napokon krenu provlačit kroz kvart, cijeli kvart spoje(90%), ekipa se već spaja po kućama, samo nas nekoliko ulica omaši iako piše da smo u planu. Već 4 tjedna ne provlače po stupovima  nego samo spajaju kuće sad.

Koji su mogući razlozi da jednostavno neće ili ne žele pokriti ostatak kvarta? Pitao sam i prodavače i radnike nitko nema odgovor.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Jel ta promocija sa 100% popusta u prvih 6 mjeseci važi samo za nove korisnike ili i za produženje ugovorne obveze?
15 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
tomislav10 kaže...
Jel ta promocija sa 100% popusta u prvih 6 mjeseci važi samo za nove korisnike ili i za produženje ugovorne obveze?

 Ja sam nov korisnik, tako da mislim da je samo za nove.

&amp;amp;amp;#39;&amp;amp;amp;#39;Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar&amp;amp;amp;#39;&amp;amp;amp;#39; - William Blake
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice