A1 kabelski internet

poruka: 550
|
čitano: 294.285
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
A1 kabelski internet

Tema za sve koji neće u bliskoj budućnosti vidjeti optiku.

 

Nisam naišao na sličnu temu (koristio sam tražilicu).

 

Naime, prešao bih s Optime (obećanih 60 Mbps, nikad isporučeno iznad 28 Mbps) na A1 kabelski internet. Naime, budući da se na Optimi spajam preko ovog, A1 bi trebao za to provući kabel preko hodnika i dnevnog boravka (ne znaju mi bolje objasniti oni u SZK). Moje pitanje je zapravo može li mi itko barem malo približiti kako izgleda sva ta infrastruktura...

 

Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
A1 kabelski internet

Cudi me da ti nisu ponudili Flatbox Duo, koji je u stvari SIM kartica u routeru i spajas se preko mobine mreze.

 

https://www.a1.hr/privatni/internet/flatbox-duo

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Dakle za kabelski internet koristi se koaksijalni kabel. Odnosno, koristi se infrastruktura za kabelsku televiziju.

 

Ako živiš u zgradi, nikakvi se kabeli neće provlačiti jer je to već sigurno sređeno. Ako pak živiš u kući, a nemaš instaliranu kabelsku infrastrukturu, najvjerovatnije će morati nešto raditi.

3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 kabelski internet

Pa meni su recimo rekli da u zgradi nemamo uopće kabelsku infrastrukturu. Doduše te instalacije se nisu mijenjale/dirale već dobrih 30ak godina xD... Sadašnji internet mi ide od telefonskog priključka na router. Mene je samo zanimalo kako to izgleda s kabelskom infrastrukturom.

3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 kabelski internet
Marko :D kaže...

Dakle za kabelski internet koristi se koaksijalni kabel. Odnosno, koristi se infrastruktura za kabelsku televiziju.

 

Ako živiš u zgradi, nikakvi se kabeli neće provlačiti jer je to već sigurno sređeno. Ako pak živiš u kući, a nemaš instaliranu kabelsku infrastrukturu, najvjerovatnije će morati nešto raditi.

 Pa meni su recimo rekli da u zgradi nemamo uopće kabelsku infrastrukturu. Doduše te instalacije se nisu mijenjale/dirale već dobrih 30ak godina xD... Sadašnji internet mi ide od telefonskog priključka na router. Mene je samo zanimalo kako to izgleda s kabelskom infrastrukturom.

13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

U zgradama gdje ne postoji kabelska infrastruktura, A1 koristi postojeću infrastrukturu zajedničkog antenskog sustava za kabelske usluge interneta i televizije. 

4 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
Marko :D kaže...

 

Ako živiš u zgradi, nikakvi se kabeli neće provlačiti jer je to već sigurno sređeno.

 Nije ti to baš tako. Kod mene su kablove provukli samo onima koji su davnih dana uzeli uslugu kabelske tv DCM-a, kasnije Bneta, danas A1. Meni, recimo, nisu. I ako uzmem A1, onda će morati doći i meni provući kabel.

4 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
Marko :D kaže...

U zgradama gdje ne postoji kabelska infrastruktura, A1 koristi postojeću infrastrukturu zajedničkog antenskog sustava za kabelske usluge interneta i televizije. 

 Ni to nije tako. Kod nas u zgradi zajednički antenski sustav postojao je jako davno, a zbog nesloge nikada nije nadograđivan niti je išta rađeno na njemu. Tako da su u zidu doista kablovi, ali kabelska tv, kabelski internet i telefon (Bnet/A1) nemaju nikakve veze s time. Kablovi za tu vrstu usluge provlačeni su naknadno, vrlo brzo i vrlo uredno i to samo onim stanarima koji su htjeli njihovu uslugu. Ja sam poput Keriona na telefonskoj parici i imam VDSL, ali razmišljam o prelasku na A1 zbog veće brzine.

13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Da, to nije slučaj u svim zgradama, ali u većini je.

13 godina
offline
A1 kabelski internet

Ja sam sad slucajno saznao da je u zgradu prije 2 godine uveden kabel od strane A1. Ovo mi je jedna od ljepsih vijesti u zadnje vrijeme jer zivim u Zagrebu, na T-comovih sam 16/5, a o optici sam samo sanjao.

Kad su dolazili tehnicari bila je samo mama doma i nije dala da provlace kabel jer je malo zeznutije za busit i uvest to sve, ali sad kad sam saznao da bih mogao imat vjv i 10x brzi internet ja cu se potrudit da to i dobijem.

Zanima me koje bih sve jednokratne naknade trebao platit i koliko bi one iznosile te hocu li morat platit to busenje i uvodenje kabela?

Ako netko zna, bio bih zahvalan na odgovorima!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
gamer001 kaže...

Ja sam sad slucajno saznao da je u zgradu prije 2 godine uveden kabel od strane A1. Ovo mi je jedna od ljepsih vijesti u zadnje vrijeme jer zivim u Zagrebu, na T-comovih sam 16/5, a o optici sam samo sanjao.

Kad su dolazili tehnicari bila je samo mama doma i nije dala da provlace kabel jer je malo zeznutije za busit i uvest to sve, ali sad kad sam saznao da bih mogao imat vjv i 10x brzi internet ja cu se potrudit da to i dobijem.

Zanima me koje bih sve jednokratne naknade trebao platit i koliko bi one iznosile te hocu li morat platit to busenje i uvodenje kabela?

Ako netko zna, bio bih zahvalan na odgovorima!

Uvodenje optike (busenje,kabel i sl) ti je besplatno.

 

 

13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
R36 kaže...
gamer001 kaže...

Ja sam sad slucajno saznao da je u zgradu prije 2 godine uveden kabel od strane A1. Ovo mi je jedna od ljepsih vijesti u zadnje vrijeme jer zivim u Zagrebu, na T-comovih sam 16/5, a o optici sam samo sanjao.

Kad su dolazili tehnicari bila je samo mama doma i nije dala da provlace kabel jer je malo zeznutije za busit i uvest to sve, ali sad kad sam saznao da bih mogao imat vjv i 10x brzi internet ja cu se potrudit da to i dobijem.

Zanima me koje bih sve jednokratne naknade trebao platit i koliko bi one iznosile te hocu li morat platit to busenje i uvodenje kabela?

Ako netko zna, bio bih zahvalan na odgovorima!

Uvodenje optike (busenje,kabel i sl) ti je besplatno.

 

 
Ali ja ne pricam o optici nego o kabelskom internetu.

13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Ne znam da li se nešto promjenilo u međuvremenu, ali prije je bilo besplatno samo ako si se ugovorno vezao na 24 mjeseca. Ako nisi, naplaćivala se neka naknada za instalaciju i aktivaciju usluge.

 

Uglavnom, moj savjet ti je da nazoveš A1 i provjeriš detalje da kasnije ne bi bilo nekih iznenađenja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 20:27 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
gamer001 kaže...
R36 kaže...
gamer001 kaže...

Ja sam sad slucajno saznao da je u zgradu prije 2 godine uveden kabel od strane A1. Ovo mi je jedna od ljepsih vijesti u zadnje vrijeme jer zivim u Zagrebu, na T-comovih sam 16/5, a o optici sam samo sanjao.

Kad su dolazili tehnicari bila je samo mama doma i nije dala da provlace kabel jer je malo zeznutije za busit i uvest to sve, ali sad kad sam saznao da bih mogao imat vjv i 10x brzi internet ja cu se potrudit da to i dobijem.

Zanima me koje bih sve jednokratne naknade trebao platit i koliko bi one iznosile te hocu li morat platit to busenje i uvodenje kabela?

Ako netko zna, bio bih zahvalan na odgovorima!

Uvodenje optike (busenje,kabel i sl) ti je besplatno.

 

 
Ali ja ne pricam o optici nego o kabelskom internetu.

 Isti vrag što se tiče bušenja. Moje dvije susjede to imaju, ja sam pak na HT-u (VDSL). Došli, probušili im rupu iznad vrata stana, uveli kabel, dali router...

 

I dobro čovjek kaže: nazovi i provjeri.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 21:07 (zelenapaprika).
13 godina
offline
A1 kabelski internet

Ma naravno da cu nazvat. To sam i mislio, ali rekoh bolje da pitam da mi oni preko telefona ne presute neke jednokratne troskove kao cijena routera, instalacija, bla, bla... Ali opet, ne mogu mo ono to ni presutit ako ih direktno pitam 😁

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
gamer001 kaže...

Ma naravno da cu nazvat. To sam i mislio, ali rekoh bolje da pitam da mi oni preko telefona ne presute neke jednokratne troskove kao cijena routera, instalacija, bla, bla... Ali opet, ne mogu mo ono to ni presutit ako ih direktno pitam 😁

Kolega ćemu paraonoja...

 

Potpišeš ugovor na 24mj i oni ti sve slože + router dobiješ. Tvoje je samo da se spojiš poslije na router s uređajima.

 

Ja sam sad potpisao tj produžio ugovor na 24mj i dobio popust 10kn. Jebeš 10kn., nego znam da mi nitko neće u sljedećih 20 godina ponudit infrastrukturu za optiku jer živim u kući, ni brzinu 1Gbit.

 

Tako da dođem na isto - potpisao, ne potpisao A1 ću koristit.

13 godina
neaktivan
offline
A1 kabelski internet

Za 149 kn mjesečno bez ugovorne obveze stvarno dobra ponuda. Pohvale za A1!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kabelski internet
CrossDeath kaže...

Za 149 kn mjesečno bez ugovorne obveze stvarno dobra ponuda. Pohvale za A1!

 

Imas još 3 mobitela na pretplatu da te košta 149kn? Jer puna cifra je 179kn.

Music for life!!
12 godina
online
Re: A1 kabelski internet
Ja sam se prije dva dana u a1 raspitivao u vezi flatboxa pa mi je tip rekao da mi može ponuditi ovaj kabelski 200/20 po cijeni nižoj od flatboxa. Nije mi točno rekao koja je cijena, a ni ja nisam pitao jer mi je trenutno jedina opcija mobilni internet ali pretpostavljam da je to to.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 10:53 (darkborg).
13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kabelski internet
malij kaže...
CrossDeath kaže...

Za 149 kn mjesečno bez ugovorne obveze stvarno dobra ponuda. Pohvale za A1!

 

Imas još 3 mobitela na pretplatu da te košta 149kn? Jer puna cifra je 179kn.

Spojili smo se u mozaik i ulovili popuste.

15 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
CrossDeath kaže...
malij kaže...
CrossDeath kaže...

Za 149 kn mjesečno bez ugovorne obveze stvarno dobra ponuda. Pohvale za A1!

 

Imas još 3 mobitela na pretplatu da te košta 149kn? Jer puna cifra je 179kn.

Spojili smo se u mozaik i ulovili popuste.

 -to nije bez ugovorne, to je ugovorna.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kabelski internet
ihush kaže...

 -to nije bez ugovorne, to je ugovorna.

Ne, fiksni internet mi nije pod ugovornom obvezom.

12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kabelski internet
ihush kaže...
CrossDeath kaže...

Spojili smo se u mozaik i ulovili popuste.

 -to nije bez ugovorne, to je ugovorna.

 Mozaik popuste dobiješ i bez ugovorne obveze da, samo moraš spojit 4 usluge (max 2 fiksne mogu biti).

Music for life!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 12:25 (malij).
10 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Down????? Itko?
مرګ ژوبله
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kabelski internet
Super64 kaže...
Down????? Itko?

aha, otišao cijeli bnet off. 

 

sad će pokućni tele2 spasiti situaciju. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kabelski internet

Down

0800 091 091 također automatski hang upa dolazne pozive u trenutku pisanja ovog posta, testirano s SIM karticama tele2, a1 i ht te 3 uređaja. 

 

Edit: ja sam u Osječko-baranjskoj županiji

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 18:39 (Svenos).
8 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Bnet fiksni internet ne radi. 0800 odbija pozive. Na njihovom webu ni riječi.
😡
Lokacija: Zagreb
Life is jazz. Play it cool.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 18:41 (Macumba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
A1 kabelski internet

A1 flatbox radi, mobilna mreža isto ok, optika u firmi radi. Frend doma nema neta. PGŽ.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Na Facebooku su javili kako rade na otklanjanju poteškoća...

11 godina
neaktivan
offline
A1 kabelski internet

Internet i 0800 091 091 proradili u mom slučaju. OBŽ

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice