A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.197
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Šteta za garanciju, mislio sam odmah staviti u stari router. Al dobro, valjda ak radi zadovoljavajuće s njihovim router sa starim će samo raditi i bolje, pa neće biti razloga za vraćanje.

Jedino nemrem nigdje naći koji je to točno model ZTE-a, pretpostavljam da se i na njega mogu normalno spojiti antene?

8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

286R mislim, ima SMA za antene. Iza onih plastičnih čepića iza, ako netko nije našao...

9 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav
Evo nakon tele 2 pokucnog zbog smanjenja brzine sam odlucio da i ja pređem na A1, tj taj flatbox duo
Uglavnom danas sam dogovorio A1, dolazi kroz 7 dana a tele2 imam do 30.11 te sa tim danom šaljem mailom potvrdu o raskidu ugovora
Ugl, citam da se netko od vas zali na A1 ruter
Moze mi netko pojasnit koji ruter bi bio dobar?
Da li ta A1 kartica radi u ovom Huawei b525s-23a  ruteru kojeg trenutno imam od tele2??

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 21:52 (LukaSokol1).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Doslovno ti je covjek odgovorio dva posta iznad
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
LukaSokol1 kaže...

Pozdrav
Evo nakon tele 2 pokucnog zbog smanjenja brzine sam odlucio da i ja pređem na A1, tj taj flatbox duo
Uglavnom danas sam dogovorio A1, dolazi kroz 7 dana a tele2 imam do 30.11 te sa tim danom šaljem mailom potvrdu o raskidu ugovora
Ugl, citam da se netko od vas zali na A1 ruter
Moze mi netko pojasnit koji ruter bi bio dobar?
Da li ta A1 kartica radi u ovom Huawei b525s-23a  ruteru kojeg trenutno imam od tele2??

 Radi..

Meni su brzine na A1 ruteru uredu ali možeš i staviti A1 karticu u ruter od tele2, radit će...

3 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

A1 ti neče dat ništa na probu(barem meni nisu dali),isto otkantao tele2 ali na kraju sam morao uzeti A1 jer oni još uvijek imaju promet do 1t,tele2 do 200gb onda smanje brzinu a t-com nakon 300gb smanjivaju brzinu..

Provjereno prije par dana

3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav, evo i ja sam neki dan prešao s Tele2 na A1 i kod kuće i kod bake, čak mi i baka potroši više od 200GB mjesečno...a 2Mbps u 2020 neću ni komentirati, kao ni bezobrazluk Tele2 customer supporta u komentarima na Facebooku...uglavnom!

A1 iskustva! Od njih sam dobio ZTE router, prosječne brzine su bile 70Mbps DL/30 UL, sasvim solidno, međutim Netflix bi mi throttlao, i bio bi skroz blocky i pixelated na 4k televizoru, mislim da se loadao u 240p...rješenje? Stavio sam A1 karticu u Huaweijev ruter od Tele2 (nakon što sam čekao tri dana mail za zahtjev otključavanja u kojem su mi rekli da je već otključan ), te mi Netflix više ne throttla u ni jedno doba dana, ni po danu ni po noći (zaspim uz Netflix)...te su brzine veće nego kroz ZTE router, i to značajno, kao što se vidi na speedtest rezultatu u attachmentu (111Mbps DL/48 UL).

EDIT: Također Huaweijev router nudi 5GHz band na koji spajam TV, dok ZTE nema apsolutno nikakve opcije. A1 kartica u Huaweijevom routeru i mobitelu omogućuje sasvim normalan rad Netflixa, dok ga u ZTE throttla, tako da moj zaključak je da throttle nije na razini ISP-a već do tog shitty ZTE routera.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 19:34 (KupoCommando).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
KupoCommando kaže...

Pozdrav, evo i ja sam neki dan prešao s Tele2 na A1 i kod kuće i kod bake, čak mi i baka potroši više od 200GB mjesečno...a 2Mbps u 2020 neću ni komentirati, kao ni bezobrazluk Tele2 customer supporta u komentarima na Facebooku...uglavnom!

A1 iskustva! Od njih sam dobio ZTE router, prosječne brzine su bile 70Mbps DL/30 UL, sasvim solidno, međutim Netflix bi mi throttlao, i bio bi skroz blocky i pixelated na 4k televizoru, mislim da se loadao u 240p...rješenje? Stavio sam A1 karticu u Huaweijev ruter od Tele2 (nakon što sam čekao tri dana mail za zahtjev otključavanja u kojem su mi rekli da je već otključan ), te mi Netflix više ne throttla u ni jedno doba dana, ni po danu ni po noći (zaspim uz Netflix)...te su brzine veće nego kroz ZTE router, i to značajno, kao što se vidi na speedtest rezultatu u attachmentu (111Mbps DL/48 UL).

EDIT: Također Huaweijev router nudi 5GHz band na koji spajam TV, dok ZTE nema apsolutno nikakve opcije. A1 kartica u Huaweijevom routeru i mobitelu omogućuje sasvim normalan rad Netflixa, dok ga u ZTE throttla, tako da moj zaključak je da throttle nije na razini ISP-a već do tog shitty ZTE routera.

 Na razini je a1 jer ja imam huawei router i throttla mi...jedan kolega se cak javio sa a1 kabelske i njemu throttla....ti si imao,losu brzinu i na zte i zato ti sralo jos u netflixu jer jednostavno zte je smece....al i dalje netflix nejde bolje od 720p od 18 do 23....neki imaju,srecu da im radi normalno i tad....al puno je nas vise koji imamo probleme

battletag:MasnaKrvavic#2275
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dado16 kaže...
KupoCommando kaže...

Pozdrav, evo i ja sam neki dan prešao s Tele2 na A1 i kod kuće i kod bake, čak mi i baka potroši više od 200GB mjesečno...a 2Mbps u 2020 neću ni komentirati, kao ni bezobrazluk Tele2 customer supporta u komentarima na Facebooku...uglavnom!

A1 iskustva! Od njih sam dobio ZTE router, prosječne brzine su bile 70Mbps DL/30 UL, sasvim solidno, međutim Netflix bi mi throttlao, i bio bi skroz blocky i pixelated na 4k televizoru, mislim da se loadao u 240p...rješenje? Stavio sam A1 karticu u Huaweijev ruter od Tele2 (nakon što sam čekao tri dana mail za zahtjev otključavanja u kojem su mi rekli da je već otključan ), te mi Netflix više ne throttla u ni jedno doba dana, ni po danu ni po noći (zaspim uz Netflix)...te su brzine veće nego kroz ZTE router, i to značajno, kao što se vidi na speedtest rezultatu u attachmentu (111Mbps DL/48 UL).

EDIT: Također Huaweijev router nudi 5GHz band na koji spajam TV, dok ZTE nema apsolutno nikakve opcije. A1 kartica u Huaweijevom routeru i mobitelu omogućuje sasvim normalan rad Netflixa, dok ga u ZTE throttla, tako da moj zaključak je da throttle nije na razini ISP-a već do tog shitty ZTE routera.

 Na razini je a1 jer ja imam huawei router i throttla mi...jedan kolega se cak javio sa a1 kabelske i njemu throttla....ti si imao,losu brzinu i na zte i zato ti sralo jos u netflixu jer jednostavno zte je smece....al i dalje netflix nejde bolje od 720p od 18 do 23....neki imaju,srecu da im radi normalno i tad....al puno je nas vise koji imamo probleme

 Znaš što sam bio primjetio dok sam još koristio ZTE ta tri dana? Da bi mi test patterns na netflixu na mobu odmah loadali 1080p, dok TV ne bi prešao 480p uopće koliko god vremena čekao...čudno u svakom slučaju. 

11 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Kako da provjerim za A1 na kojima sve frekvencijama radi moj odašiljač? 

 

I dali moze pomoć oko otvaranja portova na ovome ruter od A1 što se mora uzeti uz Internet! 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dado16 kaže...
KupoCommando kaže...

Pozdrav, evo i ja sam neki dan prešao s Tele2 na A1 i kod kuće i kod bake, čak mi i baka potroši više od 200GB mjesečno...a 2Mbps u 2020 neću ni komentirati, kao ni bezobrazluk Tele2 customer supporta u komentarima na Facebooku...uglavnom!

A1 iskustva! Od njih sam dobio ZTE router, prosječne brzine su bile 70Mbps DL/30 UL, sasvim solidno, međutim Netflix bi mi throttlao, i bio bi skroz blocky i pixelated na 4k televizoru, mislim da se loadao u 240p...rješenje? Stavio sam A1 karticu u Huaweijev ruter od Tele2 (nakon što sam čekao tri dana mail za zahtjev otključavanja u kojem su mi rekli da je već otključan ), te mi Netflix više ne throttla u ni jedno doba dana, ni po danu ni po noći (zaspim uz Netflix)...te su brzine veće nego kroz ZTE router, i to značajno, kao što se vidi na speedtest rezultatu u attachmentu (111Mbps DL/48 UL).

EDIT: Također Huaweijev router nudi 5GHz band na koji spajam TV, dok ZTE nema apsolutno nikakve opcije. A1 kartica u Huaweijevom routeru i mobitelu omogućuje sasvim normalan rad Netflixa, dok ga u ZTE throttla, tako da moj zaključak je da throttle nije na razini ISP-a već do tog shitty ZTE routera.

 Na razini je a1 jer ja imam huawei router i throttla mi...jedan kolega se cak javio sa a1 kabelske i njemu throttla....ti si imao,losu brzinu i na zte i zato ti sralo jos u netflixu jer jednostavno zte je smece....al i dalje netflix nejde bolje od 720p od 18 do 23....neki imaju,srecu da im radi normalno i tad....al puno je nas vise koji imamo probleme

 Potvrdjujem za njihovu kabelsku, preko fast.com je brzina 17 mbps

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
tomybest kaže...

Kako da provjerim za A1 na kojima sve frekvencijama radi moj odašiljač? 

 

I dali moze pomoć oko otvaranja portova na ovome ruter od A1 što se mora uzeti uz Internet! 

 Nisam siguran al mislim da se ne mogu otvoriti portovi....ja nisam uspio na huawei routeru

battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Pa normalno da nisi uspio kad koriste CGNAT, to moraš tražit da ti isključe prvo.

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
R4zOR229 kaže...

Pa normalno da nisi uspio kad koriste CGNAT, to moraš tražit da ti isključe prvo.

Samo da se nadovežem na ovo za one koji nisu sigurni da li ih kontaktirati na FB, email ili sl. Probao sam prvi put na email, ali im treba tjedan dana da odgovore tako da na to zaboravite.

 

Najbrži i najbolji način je da samo nazovete 0800 091 091, odaberete tehničku podršku i zamolite da vam isključe CGNAT i to je to, gotovo u par minuta (plus 10-30 min čekanja da se netko javi). Skroz jednostavno i brzo, isti proces i za privatne korisnike i za (male) poduzetnike.

What doesn't kill you only makes you stronger.
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Jel može neko objasniti šta je to CGNAT, i šta se dobije ako to oni isključe.
13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
kran kaže...
Jel može neko objasniti šta je to CGNAT, i šta se dobije ako to oni isključe.

 Da se ne ponavljamo, odlično objašnjeno ovdje:
https://forum.bug.hr/forum/post/povezivanje-internet/a1-flatbox-duo-1tb/6239210.aspx

Društvene igre na https://igranje.hr
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
kran kaže...
Jel može neko objasniti šta je to CGNAT, i šta se dobije ako to oni isključe.

 Ako neznaš šta je vrlo vjerojatno ti je i nebitno dal ti je upaljen ili nije, nečeš dobiti niti bolju brzinu niti bolji ping sa time. Ja sam osobno to gasio jel sa CGNAT-om nisam mogo prijavljivati dobre statse na privatne trackere.

4 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Čitao na drugom forumu da kao u Puli više ne prodaju flatbox unazad 8 dana. Razlog su naveli covjeku da je previse novih korisnika doslo. To se sad odnosi samo na Pulu il ima jos ovakvih slucajeva? .. Bojim se da bude opet pusiona i kod A1 nakon blagdana! 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Pa ako ogranicavaju onda nebi trebalo bit, tele2 nije imo ništa takvo kolko se meni cini.

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ja sam uzeo Flatbox unazad 3-4 dana. Ili se to odnosi samo na Pulu ili informacija nije točna.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 18:48 (zabbax21).
4 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ne znam sta je tocno sto nije, al i meni je malo suludo da prodavac odbija zelju kupca odnosno novac. I da je stvarno losa brzina itd ipak bi u vecini slucajeva to presutili i ubrali lovu. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pa i fiksne linije se odbijaju ako nema kapaciteta, zašto bi mobilna mreža bila drugačija?

 
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav svima! Potrebna mi je pomoć oko A1 flatbox Internet usluge (Uređaj ZTE 286R). Naime unatrag par dana koristim navedenu uslugu nakon što sam otkazao Tele2 pokućni internet zbog smanjenja brzina nakon potrošenih 200 gb prometa. Pročitao sam da neki od vas imaju problem sa Netflixom, a taj problem imam i sam. Znači brzina streama nakon 17-18 sati pa na dalje je užasno loša. O tome sam izvijestio službu za korisnike i dobio odgovor da su upoznati sa problemom i da rade na otklanjanju istog (hoće ili neće, pitanje je..), no razlog zbog kojeg vam se obraćam je sljedeći. Naime kada odem na stranicu koja pruža mogućnost gledanja serija i filmova online (serije online.net i sl.) ne mogu pokrenuti video sadržaj, zaprimajući poruku waaw.tv se odbija spojiti (ili nešto slično) i da je moja ip adresa blokirana. Takve probleme nisam imao dok sam bio na Tele2, niti ih imam kada se spojim preko mobilnog uređaja kojeg imam na pretplati u HT-u. Još jednom se ispričavam ukoliko je negdje odgovoreno na navedeno, no pretražujući bespuće interneta nisam uspio pronaći odgovor niti rješenje za ovaj problem. Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!        

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
IdejniNemiri kaže...

Pozdrav svima! Potrebna mi je pomoć oko A1 flatbox Internet usluge (Uređaj ZTE 286R). Naime unatrag par dana koristim navedenu uslugu nakon što sam otkazao Tele2 pokućni internet zbog smanjenja brzina nakon potrošenih 200 gb prometa. Pročitao sam da neki od vas imaju problem sa Netflixom, a taj problem imam i sam. Znači brzina streama nakon 17-18 sati pa na dalje je užasno loša. O tome sam izvijestio službu za korisnike i dobio odgovor da su upoznati sa problemom i da rade na otklanjanju istog (hoće ili neće, pitanje je..), no razlog zbog kojeg vam se obraćam je sljedeći. Naime kada odem na stranicu koja pruža mogućnost gledanja serija i filmova online (serije online.net i sl.) ne mogu pokrenuti video sadržaj, zaprimajući poruku waaw.tv se odbija spojiti (ili nešto slično) i da je moja ip adresa blokirana. Takve probleme nisam imao dok sam bio na Tele2, niti ih imam kada se spojim preko mobilnog uređaja kojeg imam na pretplati u HT-u. Još jednom se ispričavam ukoliko je negdje odgovoreno na navedeno, no pretražujući bespuće interneta nisam uspio pronaći odgovor niti rješenje za ovaj problem. Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!        

 Vrlo vjerojatno zbog tog famoznog CGNAT-a koji ti je dodijelio neku vanjsku IP adresu koja je već blokirana od strane takvog servisa. Bilo je već govora o tim problemima s CGNAT-om gdje postoji mogućnost da ne možeš pristupiti nekim stranicama koje su blokirale neku IP adresu koja ti je sada dodijeljena, a ti je ne možeš saznati jer je to "layer više".

Trebao bi nazvati korisničku službu i zatražiti da te zbog posla i prblema s VPN-om maknu s CGNAT-a.

 

No, ako slučajno griješim bude me tu netko ispravio. ;)

Društvene igre na https://igranje.hr
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Znači ne preostaje mi ništa drugo nego smisliti neku priču, kontaktirati korisničku službu i zatražiti da me maknu sa CGNAT-a. Hvala na odgovoru! 

7 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Samo nemoj reci da ti treba za torrent nego da naprimjer oces igrat World of tanks pa ti neda pa da ti maknu ;)

15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

CGNAT nema veze s time, throtlaju promet prema netflixu na nekim lokacijama u primetimeu. Al zatrazi da ti maknu pa ces se sam uvjeriti da nije do toga. Bilo je vec price o tome dosta na pcekspertu pa odi pogledat, iste su probleme imali i ljudi koji su maknuli CGNAT.

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ma jasno mi je po pitanju Netflixa, no zanima me drugi problem koji sam naveo. Da li je zbilja problem u CGNAT-u ili u nečem drugom, s obzirom da ne mogu pregledavati sadržaj s filmovima i serijama gdje mi se prilikom pokretanja sadržaja prikazuje obavijest da mi je ip adresa blokirana.

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

To bi moglo bit do njega, meni se prije nego sam ga deaktivirao ne nekim stranicama pojavljivala capatcha npr. vjerojatno jel je puno ljudi sa istom adresom pristupalo.

9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Da, svako malo se aktualizira ova priča. Nemaš baš puno opcija, osim, za početak svakako tražiti da te maknu iz tog cgnat-a, a nakon toga uzmi VPN uslugu. Nije skupa, ima i za 15-ak kn mjesečno, pogotovo danas je sve na sniženju, a večina daje mjesec dana probni period, i na taj način "maskiraš" svoju IP adresu.

Moj savjet je ExpressVPN. Ja imam NordVPN, i sa expressom sam bio bolje zadovoljan, iako je i nord dobar.

 

EDIT;

Za početak probaj na kompu gdje ti neda pristup toj stranici ručno promjeniti DNS servere (1.1.1.1 primarni i 1.0.0.1 drugi , ili googlov DNS, ili Open DNS...)

 

Vjerojatno neće pomoći, ali probaj, ne košta ništa.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 15:33 (ZdravacVZ).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice