A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.202
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
MasterOfDisaster kaže...

Rekao bi da je sve to lagano prijevara. Naravno objašnjenje zašto. Ljudi pohrle odmah to uzeti, jer stvarno je sada ovo dobra prilika. Brzine koje ljudi testiraju na svojim mobitelima na A1 mreži nemaju veze sa brzinama koje ćete Vi dobiti na svojim Hombox ili Flatbox uređajima. Kako to znam , pa evo jedan primjer. Susjed mi ima Hombox uređaj i tu tarifu i često se zna žaliti kako mu brzina nije nešto, naravno da ima oscilacija i da po samoj noći ide relativno ok, ali, postoji ono ali. Mi smo obojca na mobilnoj mreži A1 i kod nas kod kuće u zatvorenom je i jednom i drugom konstantno brzina oko 110 Mbit/s plus minus par Mbit/s i to uvijek bilo dan ili noć, znači konstantno je ta brzina bez oscilacija, ali njegov Homebox net rijetko kada prelazi 30 Mbit/s na istoj lokaciji preko iste bazne stanice. Tako da zapravo postvoje 2 neta, jedan za mobitele koji imaju stvarno brzi net, te ovaj za Homebox ili Flatbox uređaje koji je blago rečeno jad barem na našoj lokaciji koja je super pokrivena sa 4G signalom. Šta reći nego teško sranje.

 Pa baš se i ne bih složio... kod mene je Homebox od prvog dana (2011 - još dok je bilo samo 5GB uključeno s noćnom opcijom)... i brzina zadnje 4 godine prosjek 30 Mbit/s do prošle godine... od kraja prošle godine prosjek 70-80 Mbit/s, ping 14ms, otkako je bazna stanica nadograđena i omogućen LTE+, na mobu je nešto brže (90-100 Mbit/s)... ne sjećam se otkad je krenula korona da mi je brzina pala ispod 60 Mbit/s... a spajaju se 3 školarca s tim da ja radim od doma... U petom mjesecu sam testirao Gigabox od t-coma... i to je koma... krenulo je sa 30 Mbit/s, ali prosjek je bio 10-15 Mbit/s uz barem jednom dnevno pucanje veze, što mi se na A1 nije dogodilo valjda nikada...

Dakle, sve ovisi o poziciji, nekom bolje odgovara Tele2, nekom T-com a nekom A1... s tim da se slažem da im je ruter kojeg treba kupiti loš, zato sam nabavio svoj ruter i sad ne ovisim o operateru...

Ne valja generalizirati, jer ovo sa 1TB po max brzini je korak naprijed, bez obzira na ruter kojeg moraš kupiti ako si novi korisnik... od trećeg mjeseca sam redovno potrošio 200GB u prvih 15-20 dana i potom kupuj pakete po 20 GB svaki drugi dan... ako ništa drugo, barem 1 gnjavaža manje...

10 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Brzina ovisi o lokaciji i broju spojenih korisnika.

Međutim ako namjerno usporavaju korisnike flatboxa onda je to bas dealbreaker?

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Imam otključan Huawei B525 (od Tele2 pokućnog). Da li je on bolji izbor od ovog A1 rutera?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
user2206 kaže...

Imam otključan Huawei B525 (od Tele2 pokućnog). Da li je on bolji izbor od ovog A1 rutera?

 Je...

10 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pa onda bi se isplatilo prodat ovog kojeg oni nude i nadoplatit za neki bolji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Del_Boy97 kaže...

Pa onda bi se isplatilo prodat ovog kojeg oni nude i nadoplatit za neki bolji?

 Čini mi se da je još dostupan Huawei B535 u Iskon web-shopu: https://shop.iskon.hr/artikli/router-huawei-b535-232-lte

700kn, otključan i podržava sve agregacije naših operatera. Ista cijena i na rate...

3 godine
protjeran
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Corto_1973 kaže...

 Čini mi se da je još dostupan Huawei B535 u Iskon web-shopu: https://shop.iskon.hr/artikli/router-huawei-b535-232-lte

700kn, otključan i podržava sve agregacije naših operatera. Ista cijena i na rate...

 Da li je velika razlika između tog B535 modela i ovog mog B525?

7 godina
online
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
user2206 kaže...

 Da li je velika razlika između tog B535 modela i ovog mog B525?

 To moraš sam odlučiti. Ja na tvom mjestu ne bih mijenjao B525 - imaš USB i priključak za telefon, dok B535 nema ni jedno, ni drugo... dakle, nema ni update-a firmware-a ili stavljanja unofficial firmwarea bez otvaranja uređaja... Jedina prednost B535 je jedna agregacija više - 2100 + 2600 MHz... da mogu birati, prije bih kupio polovni B525...

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 12:55 (Corto_1973).
3 godine
protjeran
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Corto_1973 kaže...
user2206 kaže...

 Da li je velika razlika između tog B535 modela i ovog mog B525?

 To moraš sam odlučiti. Ja na tvom mjestu ne bih mijenjao B525 - imaš USB i priključak za telefon, dok B535 nema ni jedno, ni drugo... dakle, nema ni update-a firmware-a ili stavljanja unofficial firmwarea bez otvaranja uređaja... Jedina prednost B535 je jedna agregacija više - 2100 + 2600 MHz... da mogu birati, prije bih kupio polovni B525...

 Hvala na informacijama. Vidim da se dosta kužiš pa ako mi možeš pojasniti što znači ta agregacija više - bolje brzine? Također dal mi preporučaš da stavim neki neslužbeni firmware ili da se držim zadnjeg službenog?

10 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Koji imas model?

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
14 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ima jedna velika razlika između A1 i Tele2. To je što A1 uslugu definira kao fiksnu (nije moguće saminicijativno seliti uređaj). Tele2 usluga je prava mobilna usluga. 

 

Ispravak,na zadnjem računu stoji ova obavijest:

 

Zahvaljujemo vam na podmirenju dosadašnjih računa.
1. rujna 2020. mijenjamo uvjete korištenja Homebox DUO usluge. Prema novim pravilima, internet uslugu možete koristiti na bilo kojoj adresi u
Republici Hrvatskoj, dok Vam je govorna usluga i dalje dostupna isključivo na adresi koju ste prijavili prilikom ugovaranja usluge. Drugim riječima,
svoj Homebox uređaj možete seliti bez prijavljivanja nove adrese te na navedenoj adresi koristiti internet uslugu, dok će Vam dolazni i odlazni pozivi
biti onemogućeni do povratka na Vašu prijavljenu adresu. U slučaju da i na novoj adresi želite koristi govornu uslugu, promjenu adrese uvijek
možete prijaviti slanjem pisanog zahtjeva na e-mail sluzba.za.korisnike@a1.hr ili odlaskom na prodajno mjesto.
OBAVIJEST l Promotivni Popust na mjesečnu naknadu 24 mj (popust na mjesečnu naknadu Homebox/Officebox tarife tijekom 24 mjeseca) je
istekao. Vaša će se usluga od sljedećeg mjeseca naplaćivati bez promotivnog mjesečnog popusta.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 13:59 (rmiculini).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ja sada imam njihov ruter ZTE MF 283+ koji je cat4, pa jel onda ne bi dobio nešto veću brzinu sa novim ruterom ZTE 286 koji je cat6, jer na mojoj lokaciji imam 4g LTE signal od 800 MHz i 1800 MHz. Sad je pitanje da li bi zbrojio obje frekvencije i radio LTE-A.
 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

ZTE MF286 ti ima jako puno problema s agregacijama, i velika šansa da ti ne bude radila uopće.

Ima tu tema na forumu za MF286 pa pogledaj, ima fora da se otvori router i zamijene pozicije koaksijalnih kabela pa onda radi agregacija s vanjsim antenama, inače mora jednu frekvenciju hvatat na unutarnju.

 

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
rmiculini kaže...

Ima jedna velika razlika između A1 i Tele2. To je što A1 uslugu definira kao fiksnu (nije moguće saminicijativno seliti uređaj). Tele2 usluga je prava mobilna usluga. 

 

Ispravak,na zadnjem računu stoji ova obavijest:

 

Zahvaljujemo vam na podmirenju dosadašnjih računa.
1. rujna 2020. mijenjamo uvjete korištenja Homebox DUO usluge. Prema novim pravilima, internet uslugu možete koristiti na bilo kojoj adresi u
Republici Hrvatskoj, dok Vam je govorna usluga i dalje dostupna isključivo na adresi koju ste prijavili prilikom ugovaranja usluge. Drugim riječima,
svoj Homebox uređaj možete seliti bez prijavljivanja nove adrese te na navedenoj adresi koristiti internet uslugu, dok će Vam dolazni i odlazni pozivi
biti onemogućeni do povratka na Vašu prijavljenu adresu. U slučaju da i na novoj adresi želite koristi govornu uslugu, promjenu adrese uvijek
možete prijaviti slanjem pisanog zahtjeva na e-mail sluzba.za.korisnike@a1.hr ili odlaskom na prodajno mjesto.
OBAVIJEST l Promotivni Popust na mjesečnu naknadu 24 mj (popust na mjesečnu naknadu Homebox/Officebox tarife tijekom 24 mjeseca) je
istekao. Vaša će se usluga od sljedećeg mjeseca naplaćivati bez promotivnog mjesečnog popusta.

 

 Fiksni je samo telefonski dio usluge jer dobijes fiksni broj sa županijskim predbrojem, ako imas npr. 01 pozivni, kako ces onda selit po razlicitim županijama koje imaju druge predbroje? Vjerojatno niti HAKOM to ne dopusta.

Mozes prebacit svoju fiksnu liniju sa brojem na flatbox jer flatbox sluzbeno i jest fiksna usluga. Npr imas neki 051 123 456 sto je broj iz primorsko goranske županije, mozes cijelu uslugu i taj broj preselit npr sa HR telekoma ili optime na flatbox.

To je isto tako bilo na homeboxu i tu nisu nista mjenjali.

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
14 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Šok i nevjerica!

Nakon Optime i 9-13 mbita od danas na 70+ mbita

Uzeo bez ugovora,platio ruter i sada uživanje!

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

ZTE MF 286, 268A ,286R rade ove agregacije bitne za naše operatere stavljene samo frekvencije koje naši operateri imaju i ne radi ni jedna agregacija sa B1. Identične agregacije kao i na B525s-23a samo što on još ima B1+B20.  B525 ima mogućnost mijenjanja frekvencija bilo nekim tool-om ili ima FW u kojem se u sučelju mogu mijenjati frekvencije.U sučelju routera ZTE 286 kad agregacija radi piše LTE-A ,a kod B525 4G+

 

Carrier Aggregation 2CA

 

B3+B3,B3+B7,B3+B20,B7+B7,B7+B20

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 20:20 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Čitam uvjete korištenja Flatboxa (mora i to netko). Osim točke 6. koja govori da je obračunska jedinica 1 MB, zanimljiva mi je i točka 12. koja kaže, citiram;

12. U skladu s mjerama zaštite integriteta mreže A1, u slučaju kada korisnik Flatbox tarife preuzima i/ili učitava osobito velike količine podataka tijekom jednog kalendarskog mjeseca, a što može usporiti brzinu širokopojasne veze za druge korisnike na tom području, A1 može prema tom korisniku primijeniti mjeru isključenja usluge pristupa Internetu do kraja kalendarskog mjeseca.

Nešto slično ovome ne postoji u uvjetima korištenja Tele2. U uvjetima korištenja Tele2 Bezbroj GB pod točkom 4. piše da Tele2 zadržava mogućnost smanjenja brzine pristupa svim korisnicima na spomenutoj lokaciji ili samo određenim korisnicima čiji je doprinos zagušenju najveći. Također, spominje se samo privremeno isključivanje usluge na zahtjev korisnika.

 

Uvjeti korištenja Flatboxa: https://ssc.a1.hr/documents/10307706/1403380482/Uvjeti+kori%C5%A1tenja+A1+Flatbox.pdf/1944b141-afbf-4b44-1d9d-b59bf8644a76

Uvjeti korištenja Bezbroj GB: https://www.tele2.hr/downloadpdf.ashx?cstncid=921

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 10:16 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Mislim da je to oduvijek tako kod VIP-a, tj. A1... koliko se sjećam čak i je i uz noćnu opciju stajala ista napomena, pa nije bilo problema, koliko znam...

Druga stvar je ovih 1MB kao obračunska jedinica... vi koji ste novi, javite potrošnju nakon cca 15-20 dana, stvarno bi moglo biti veselo...

11 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB
Obzirom da sam koristio dva routera, i da je bilo resetiranja i jednog i drugog nemam točne podatke u routeru.
U usporedbi sa potrošnjom preko A1 aplikacije za sada se čini da problema sa zaokruživanjem na 1MB nema.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo i ja danas uzeo flatbox uslugu, do sada sam koristio gigabox ali jednostavno od kada je a1 izbacio ovu ponudu nisam se previse razmisljao.

 

Koristim je na svom huawei b535 routeru i moram priznati da sam ostao iznenađen razlikom u brzini između zte i huawei-a. Na zte maksimalna brzina koju sam imao bila je 35 mbps dok na huaweiu imam 55-70 mbps.  Najčešće 60-ak mbps tako da sam prezadovoljan

 

Kada uspoređujem s gigaboxom tu je pak razlika drastična..na njemu sam preko huawei routera imao jedva 30 mbps

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Corto_1973  Obračunava se kad prekineš vezu, a to znači odspojiš se podatkovno ili restartaš router onda se zaokružuje na 1MB. Cijeli mjesec možeš biti na netu bez prekida veze. I da prekineš hah 1MB zaokruže na primjer na potrošenih 485GB

Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Da li bi bilo pametno da ja onda sebi kupim ruter Huawei E5186s-22a, pošto ovaj njihov ZTE 286 nije baš siguran da će mi raditi na 2 frekvencije LTE-A (800+1800) ?
Ili bi ipak i on radio agregaciju na obje frekvencije.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 19:14 (kran).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

7 postova iznad imaš odgovor! E5186 radi 2CA samo na dva FW tako ako nemaš jedan od tih 2CA neće ti raditi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Da, a osoba koja prodaje taj ruter ne zna koji je FW u njemu, a ruter je kupljen u Njemačkoj i koristio ga je kod nas na tele2 i A1 mreži.
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ako je kupljen u Njemačkoj onda nema odgovarajući FW ,a ako ga kupiš ako hoćeš 2CA moraš promjeniti FW. Ako je jeftin do nekih 180kn onda se isplati. Da si bliže meni riješim to začas.... Imaš u ovoj temi forumaši koji su uzeli taj router od A1 i Flatbox duo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 20:40 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
kran kaže...
Da, a osoba koja prodaje taj ruter ne zna koji je FW u njemu, a ruter je kupljen u Njemačkoj i koristio ga je kod nas na tele2 i A1 mreži.

 Nije nikakav problem, stavi se na njega LMT 21.310.01.08.418 , ima engleski jezik, status CA signala i vise ti ne treba. WiFi na 5GHz radi uredno bez blesanja i ping je isti kao da je router povezan zicom...

Sam flesh nije kompliciran uopce, imas osnovni fw koji stavljas prvo, s time da prije toga router stavljas u download mode, nakon upucavanja osnovnog fw, gasis router, ucitavas zeljeni fw u program, palis router i sacekas da odradi svoje.

 

Preko 20-tak sam ih pofleshao, nije umro ni jedan... i da pogrijesis opet mos krenuti sa routerom u download mode i nanova osnovni fw...  neki tutorijal na HR nes naci, nisam ni ja kad sam trebao no ako ima vise vlasnika istoga i potrebe da se mjenja fw

sto radi isprobavanja ili testiranja budem napisao sve korake detaljnije ovdje ili gdje god drugdje bi bilo zgodnije mozda, jer se bude brzo "pogubilo" u ovoj temi radi samog broja stranica iste.

 

 

8 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Jel ko uzeo kakve su vam brzine ping?

dal se isplati prelazit sa Tele2 nemam ugovor?

https://www.speedtest.net/result/9992012409

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Neki konkretan razlog zašto bi prešao?

Imaš odličnu brzinu, mali ping, skroz neograničen internet bez ugovorne obveze. Stvarno ne vidim razlog zašto bi prelazio, jedino ako toliko voliš A1 i ne trpiš Tele2.

DDavorin kaže...

Corto_1973  Obračunava se kad prekineš vezu, a to znači odspojiš se podatkovno ili restartaš router onda se zaokružuje na 1MB. Cijeli mjesec možeš biti na netu bez prekida veze. I da prekineš hah 1MB zaokruže na primjer na potrošenih 485GB

Ako je stvarno tako, odlično. Ali vidjeti ćemo još kakva će biti situacija...

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2020 10:52 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice