A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.560
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Preko noci sa Huawei B818 i P-56 antenama

 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
bero213 kaže...

Preko noci sa Huawei B818 i P-56 antenama

 

 super al ovo ti je A1 tema na ne Hrvatski telekom.... to si mjerio telekom

8 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gale92 kaže...
bero213 kaže...

Preko noci sa Huawei B818 i P-56 antenama

 

 super al ovo ti je A1 tema na ne Hrvatski telekom.... to si mjerio telekom

 ah da krenulo je sa A1..

16 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Varaždin, B818 + P56 na krovu. Udaljenost do bazne 450 metara, skoro čista optička vidljivost. Ideje? Zagušena bazna? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
zag0 kaže...

Varaždin, B818 + P56 na krovu. Udaljenost do bazne 450 metara, skoro čista optička vidljivost. Ideje? Zagušena bazna? 

 Probaj na cellmapperu pogledati ima li u tvojoj okolici toranj sa B7 frekvencijom, odnosno, odaberi samo B7 i vidi da li ima signala na routeru. Ako ima, onda stavi router na AUTO.

 

EDIT;

ako to ne pomogne, opet pogledaj lokaciju tornja, koji je možda malo odaljeniji od ovoga, možda ćeš imati više sreće. Inaće, Varaždin je dobro pokriven baznim stanicama, morala bi brzina bii dosta bolja. Bar 60 - 80

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2021 14:53 (ZdravacVZ).
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
zag0 kaže...

Varaždin, B818 + P56 na krovu. Udaljenost do bazne 450 metara, skoro čista optička vidljivost. Ideje? Zagušena bazna? 

 Rsrq -14 Sinr -6 tu nema srece

-
16 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Riješio sam stvar okretanjem antene na prvu sljedeću baznu po udaljenosti. Čini se da ova koja mi je najbliža nema ni jedan sektor okrenut prema meni pa je zato RSRP na 450m bio samo -80 dBm.

Na drugoj baznoj, koja je otprilike duplo dalje, RSRP je -54 dBm, a SNR je i dalje relativno nizak (oko -3 dB).

Brzina je skočila na 140-160 Mbps down / 50-60 Mbps up (nedjelja 15:30).

 

Moram priznat da sam i dalje očekivao bolje rezultate, al možda je bio rush hour pa ćemo vidjet ovih dana kako će biti (tipa radnim danom ujutro).

 

Mada mi je i dalje čudno da ova prva bazna nije radila bolje - upload je išao 50-60 Mbps nonstop, a down je varirao od 15 do 40...

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Mozda ti prva bazna ima samo B20(800Mhz), ja sam imao takav slucaj. Ugasio sam B20 i sljedeci repetitor na koji sam se spojio je udaljen 8km i na B1 frek mi daje konstantnih 100 Mbps. I to sa B525s 23a bez ikakvih antena. Lp
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2021 18:22 (deepshitcro).
16 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Obje bazne su B1+B3+B20.
5 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Sve vise domena je blokirano izgleda od strane A1 ? Cesto mi se dogodi da surfam, ne radi,  probam preko TComa, radi ok.

 

Kako stati na kraj tome a da nije rjesenje "kupi VPN ?

 

Probao sam promijeniti DNS servere u google 8.8.8.8. i slicne dns ip adrese ali to nema efekta.. Nesto drugo ?

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2021 10:36 (Marax).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Zvao si ih da ti maknu CGNAT? Ako nisi onda je do toga.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
5 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Hexfire kaže...
Zvao si ih da ti maknu CGNAT? Ako nisi onda je do toga.

 nisam, prvi put cujem za to ? sto je to?

Sto trebam tocno reci ? Moze se to emailom rjesiti?

FICAZ TV FOOTBALL Index​
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Samo nazoveš službu za korisnike i veliš neka ugase CGNAT. Resetiraš router nakon toga i to je to. Mene nisu ništa pitali zašto jer ih je valjda svatko u ovoj temi zvao radi toga. Ako baš pitaju reci da imaš problema s online igrama.

Ne vidim razlog da se ne može mailom to isto, ali telefonom je doslovno 5 minuta.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Može se preko chata na webu. Nazovu kad isključe da ugasiš/upališ router.

 
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

poslao sam email na sluzba.za.korisnike@A1.hr

My site: [url=https://ficazfootball.com/]FICAZ TV FOOTBALL INDEX[/url]
5 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Syke kaže...

Može se preko chata na webu. Nazovu kad isključe da ugasiš/upališ router.

 gdje je taj chat, ne mogu nigdje naci

My site: [url=https://ficazfootball.com/]FICAZ TV FOOTBALL INDEX[/url]
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Evo kod mene na A1 sa huawei b818 sa dvi antene P56 dostižem i do 300 mbps ujutro oko 07 sati a preko dana i navečer ide oko 150 mbps ipak se malo osjeti preopterećenost baznih stanica. Dica nisu u školi uglavnom, online sve.
www.speedtest.net/my-result/a/7184937790
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 11:20 (Rocki).
3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ima tko što dobro ili loše reći za TP-Link Archer MR600 AC1200? Čini se kao dobra alternativa Huawei B715 i B818 pošto je dostupan u Hrvatskoj i mogu ga vratit ako ne postignem neki prihvatljiv gain (na brzini i stabilnosti pinga).

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Uvijek računaj koliko para toliko muzike. Huawei b715 je cca 150 E a b818 do 200 E a taj archer ac1200 koliko košta nov? To je realno stanje cijena-kvaliteta, sve drugo filozofija.
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 20:04 (Rocki).
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

1200 kuna, po ddavorin-ovom popisu rutera bi bio neki midrange ruter uz B715.

10 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav,

 

krajem prošle godine sam uzeo Flatbox Duo i naravno, dobio ZTE MF286r. Već od prvog dana mi se nekako čini da taj router ne radi kak spada. Ne mogu se požaliti na brzinu i ping jer je ista gotovo uvijek između 25 i 40 Mb/s i ping je između 10 i 20 ms (što je veliki pomak s 10 Mb/s i 45 ms koje sam imao kod Iskona na bakru). Ali ono što me od prvog dana smeta je da mu nerijetko treba i do 20-30 sekundi da DHCP da IP adresu nekom uređaju kod WiFi spajanja. Doduše, zadnjih mjesec dana tog problema više nema, ali mi sada u 50% slučajeva kod paljenja računala (žićna veza) isto nije odmah povezano i ipconfig javi da mu je dodjeljena IP adresa 169.254.109.226 /16, i /renew /release ne pomaže. Jedino pomaže ili restart routera ili restart računala. Sa WiFi uređajima za sad tih problema nema.

 

Od danas, pak, imam novi problem. Upravo pokušavam downloadati igru i skida se po oko 5 MB/s, ali mi svako malo pukne veza, na routeru se ugase sve lampice osim "Power" i opet ga moram restartati da bi proradio. I to mi se desilo sad tri puta u 10 min. Valjda mu taj download rate predstavlja problem jer čim pauziram skidanje, veza ne puca.

 

Jel imao netko sličnih problema ili ima ideju kako da ih riješim? Ne znam dal da se uopće zezam s reklamacijom uređaja ili da jednostavno uzmem samo neki bolji router. Možda neki sa 2CA? A1 odašiljač je od mene udaljen nekih 800m zračne linije, nema nikakvih prepreka i puca dvije frekvencije, 800 i 1800 MHz.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
taj problem sta govoris je uobicajen kod zte routera...imao sam dva tri razlicita modela ukljucujuci i taj sto spominjes i da, dešavaju se random freezing i restart routera....nema pomoci osim promjena routera
battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Bruner kaže...

Jel imao netko sličnih problema ili ima ideju kako da ih riješim? Ne znam dal da se uopće zezam s reklamacijom uređaja ili da jednostavno uzmem samo neki bolji router. Možda neki sa 2CA? A1 odašiljač je od mene udaljen nekih 800m zračne linije, nema nikakvih prepreka i puca dvije frekvencije, 800 i 1800 MHz.

 Probaj reklamirati, koristio sam ZTE kratko vrijeme, nije bilo takvih problema.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
ekipa, kolko bi mogao traziti za svoj b535, ima jos garanciju, kutija, nema crtice na njemu... Imam i neke cisco antene, moram poslikat kad stignem.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

500 novaca

-
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Evo ove antene imam, ako nekog zanima neka se javi u inbox.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Onak mjerenje brzina izjutra prema t2 speedtest pa prema a1 speedtest

Sva daju drugačija očitanja tako je to kod mene jadno . . . 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Da li A1 planira nuditi flatbox preko 5G mreže ove godine?

 

Ako netko ima informaciju...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Nisu jos ni pustili 5g mislim da jos koju godinu nista od toga

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
horihoro kaže...

Nisu jos ni pustili 5g mislim da jos koju godinu nista od toga

 

nedavno mi je sa SZK  rekao da će početi na ljeto 2021 samo zavisi gdje  možda u većim gradovima .

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice