A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 564.062
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
bruno11 kaže...
Moji starci koriste Flatbox Duo, ulovili su dok je još bilo 1 TB prometa uključeno, dođem malo doma i vidim kakvo je smeće taj ZTE, kad se spoje 2 uređaja 3 zapne na dodjeljivanju IP adrese pa reset. Ako se uspijemo svi spojiti jako brzo umre, WIFI radi, ali izgubi vezu na net. Naravno opet reset. Zovem službu za korisnike, prijavim problem,bez puno priče poslat će novi router. Danas dođe "novi", opet ZTE.
Sad ispočetka, kako im nacrtati da želim Huawei b535? Vezani smo ugovorom, i plaćamo router mjesečno.

 Prijatelju, bio sam u istoj situaciji i rekli su da će mi poslati b535 ali došo mi je neki "stari" Huawei te su mi još poslali 2 eksterne antenice "za vjernost".

 

Al srećom riješio sam pitanje Interneta u čitavoj kući.

Te ću ih danas zvati i platiti penale i odustajem od njih i sa mobitelom  i sa pokućnim

10 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav, postavio bi tu pitanje u vezi A1 da ne otvaram temu drugu. 

Trebao bi osposobit drugi tv

Znači prva solucija je još jedan dodatni prijemnik, a druga je ta neka kartica koja ide u tv. tehničar je rekao roditeljima da na tvu nema utora za tu karticu. Iako na tvu ima neki pcmcia card slot pa me zanima jel to taj utor za taj njihov cam modul ili ću morat uzet dodatni prijemnik?? 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

To je utor za CAM modul ali ti nisi rekao za što ti to treba.

S tim modulom otvara recimo satelitske programe ali i zemaljske.

Ak si slučajno zabrijao da bu otvarao HEVC to zaboravi ;-))

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Jel ima ko problema sa pingom danas kod mene prwko 200ms sporo ucitava sve

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Kod Homeboxa to su individualne pojave. Kod mene je pristojno.

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
pozdrav decki
jel zna netko zbog cega mi sporo ucitava web preglednik kad nesto pretrazivam a youtube facebook app rade normalno na a1 flatbox tarifi sam
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

To ti je do tvog uređaja, ne do neta.

15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Da malo osvježim temu brzina bez antena sa H112-370 na 4g mreži.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 19:24 (lord22).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Događa li vam se ikada da vam je brzina zaključana na 2 MBit/s kod downloada, a upload je normalan? To zna trajati desetak minuta, a nije do moje opreme (frend je testirao na istoj baznoj). Restart niti mijenjanje frekvencija ne pomaže, a nije niti sav promet potrošen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ne mogu reći da sam primijetio tako nešto. Najveći dio prometa mi ide na iptv i YouTube pa pretpostavljam da bih skužio.

To se random događa?
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
6 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Random, otprilike svakih tjedan dana, ali danas je bilo razmak oko 20 minuta između takvih zaključavanja.

3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ništa tako, zapravo suprotno kod mene - download mi se skoro utrostručio otkad sam uzeo kvalitetan ruter, ali upload ne ide preko 4.

 
0 0 hvala 0
6 godina
online
A1 - Flatbox DUO 1TB

kažu mi i SZK za prijenos fiksne linije u homebox mora se obavezno uzet ugovor 24mjeseca i cat 4 ruter za sramnu cijenu od 500kn ili 400 nisam siguran, a posjedujem svoj b525 cat 6 otključan,znači novi priključak ima mogućnost bez rutera i bez ugovora,stvarno ne kužim logiku A1

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ako imam Huawei B818-263 (vodafone, iz Njemačke) i par Iskri P56, koji softver preporučujete za ručno biranje frekvencija? Probao sam ltewatch, unesem podatke i program se samo ugasi, e5186 mi samo izbaci error_wrong_session_token, a ujedno bih volio spajati se na više frekvencija odjednom (npr. 3 + 20).

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

skini si na mobitel huactrl sa google trgovine, na istoj wi-fi mreži to je uvijet, s njime mjenjaš frekvencije one koje su ti dostupne sa baze.

3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Apk ili da uzimam ovo s google playa za 40kn?

 

I ako mijenjam frekvencije preko te aplikacije, to mijenja i za ruter i PC? Jer glavna stvar na koju pucam je pogodit stabilan net kako bi mogao igrat na PCu bez da ping skače kao blesav.

15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

skini negdje apk ima sigurno hakovan

promjeni frekvenciju na koju se spaja preko rutera pc s tim nema veze

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav !

Trebam savijet u vezi usluge...

Trenutno smo na Flatbox DUO 1TB  a ugovor od 2godine prestaje sad krajem 7 mjeseca. Mjesečno plačamo 179 kn...

Zanima me kako bi mogli ostvariti bolju cijenu nakon isteka ugovora , koja je procedura ?

Negdje sam pročitao podatak da treba poslati zahtjev za raskid(?) te da se automatski koristi ista usluga po istoj cijeni ali bez UO....

 

Neki savijet ili postupak kako odraditi to , ili ako je već opisan na ovom topicu , bio bih zahvalan...

 

Pozdrav !

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Pa zasto si uopce uzao na pretplatu cijena ti je bila ista i bez UO, ja tako imam 179kn mjesecno bez UO. A i sad kolko vidim cijena ovog novog paketa buduci da flatbox vise nijed dostupan je isto 179kn.

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Nije baš ista cijena sa ili bez UO.
Meni su dali za 159 kn ali uz ugovor, bez ugovora bi bila 179 kn.
Ali sve ovisi na koga se naleti u SZK i njihovoj prodaji, uglavnom oni mogu cijenu koregirati i spuštati još i niže od 159 kn, pogotovo ako im najaviš raskid usluge.
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Pa on je gore napiso da placa 179kn, tolko je i bez ugovora

14 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Nevezano za trenutnu cijenu , koji bi postupak bio "da odem pa da se vratim"  i da dobijem onaj broj njihove službe "za zadržavanje  korisnika koji odlaze" ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ako odes nemas se na sta vratit kad flatbox tarifa vise nepostoji zar ne?
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Malo sam citao po ovoj temi vecina koristi ruter neki, a mene zanima dali ja mogu uzest samo karticu bez ugovorne obaveze jer treba mi za vikendicu stavit je u mob i da mi mobitel bude hotspot.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Da, može se uzeti samo kartica bez rutera.
3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Zna li netko kako preko huaCtrl Pro na mobu odabrati na koji toranj se želim spojiti? Znam da mogu frekvencije odabrat, ali ja mislim na onaj enbID tornja, da mi ne hvata s nekog tornja u smjeru gdje mi antene gledaju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Nemoze, mozes kupit antene i okrenut ih u smjeru eNB na koji se oces spojit.

3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Tako mi je trenutno, b818 + iskre p56 okrenute prema tornju cca 3-4km od mene (najbliži), ali iako mi je download puno bolji od onog prije, ping u igri + rssi/rsrq/rsrp/sinr i dalje blesiraju.

4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ramsy, ctrl ti služi kada si antenu točno usmjerio u određenu baznu stanicu da odabereš sa kojim ćeš frekvencijama raditi. Prije nego odabereš baznu stanicu sa cellmaper moraš potražiti baznu u okolini koja radi na najviše frekvencija (CA). Ima bs koje rade sa 2, 3, 4 ili 5 frekvencija. Pošto ti b818 radi sa 4 CA, trebaš naći bs koja radi sa 4 CA te prema njoj usmjeriti antene 2 x p56. Tek onda sa ctrl uključiti frekvencije. Napominjem ako nemaš bs (bazna stanica) koja radi sa min 3-4 CA b818 bit će neiskorišten. S obziron na daljinu bs podesiš udaljenost antene jednu od druge, kod mene je razmak između gornje i donje 12 cm, bazna oko 2500 m udaljena. Imam brzinu od 200 Mbps do 300 Mbps na a1.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2021 19:42 (Rocki).
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav,

Imao bi jedno pitanje uzeo sam za 250 kn paket fleterica racunajuci da mogu gledat na vikendici netflix a da mi hot spot bude preko mobitela ali problem je sta mi je brzina ocajna  ni 1  mb download, pokusao na dva mobitela isto stvar. Odem u centar mista koji je udaljen cca. 2 km brzina 40 mb. Pa sad me zanima ako uzmem recimo onaj homebox zte 286r dali ce mi iz kuce to povecat brzinu? Kuca je na uzvisini nema nema nikakvih barijera ni isprid ni iza kuce

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice