A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 565.330
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

A1,kakvo razočaranje!?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

 Zanima me kolika će biti ograničenja nakon što se implementira 5G mreža,ovo za 4G je stvarno ispod svake razine.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ja ne kužim što oni misle da su s tim postigli. Barem 80% korisnika nije ni prije trošilo više od 400 gb. Broj korisnika će i dalje biti skoro pa isti jer nemaju izbora pa samim time će i zauzeće mreže biti isto. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Jel to stoji, da starim korisnicima ostaje 1TB? Za sad ima samo jedna takva informacije, bilo bi dobro da ih je vise. Znamo da svugdje rade razni kreteni koji svasta lupetaju...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pa meni izgleda logicno, jel ja sam na moja1 iso gledat meni pise tarifa flatboxduo, dok je ovo druga. A nisam na ugovoru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Upravo zavrsio razgovor sa agenticom, a potom i agentom koji pokriva to podrucje. Starim korisnicima OSTAJE ISTO, tarifa Flatbox duo se kao takva vise ne moze aktivirati vec novi korisnici imaju na raspolaganju tarifu SUPER HOMEBOX u kojoj dobivaju 400GB po punoj brzini nakon cega ide smanjenje na 2Mbps, ali ukljucena je opcija flat nocna opcija gdje je download neogranicen, bez potrosnje prometa i uz maksimalnu mogucu brzinu od 00h-10h.
Cijena je 179kn/mj.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
2 0 hvala 3
4 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

E super, fala kurcu da nisu sjebali sve ko telemach idioti prosle godine. 

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Zasad starim korisnicima ostaje 1Tb samo pitanje je dokle jer ovim smanjivanjem za nove korisnike nisu riješili preopterećenost 4G mreže. Tako da me ne bi začudilo da kroz par mjeseci naprave kao i Tele2. Novi račun i sitna slova ispod......

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 12:53 (DDavorin).
Moj PC  
4 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pa vrijeme je za ulaganje u infrastrukturu a ne smanjenje prometa. Cudi me sto nasa vlada brije sa 100mb/s i 5G svima jbt a ne mozemo svima dat ni 40mb/s DL .. samo jbg, da bi doslo do nekog ulaganja trebalo bi pocet palit tornjeve. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Zemlja smo malog tržišta, neisplativa za velika ulaganja. Ako sami svojim novcima (čitaj EU fondovi) ne izgradimo, uvijek će biti ovako.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Kurvenrojber kaže...

Pa vrijeme je za ulaganje u infrastrukturu a ne smanjenje prometa. Cudi me sto nasa vlada brije sa 100mb/s i 5G svima jbt a ne mozemo svima dat ni 40mb/s DL .. samo jbg, da bi doslo do nekog ulaganja trebalo bi pocet palit tornjeve. 

 Mobilni internet nebi ni trebao sluzit ko zamjena za fiksni, samo je kod nas problem sto je fiksna infrastruktura tolko losa da se eto to desava.

4 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Naravno da je losa, zato treba ulozit u jedno i drugo pa da se vecina 60-70% korisnika prebaci na optiku u svim razvijenim podrucjima i 4G il 5G bude samo za manji postotak ljudi do kojih ne moze doc optika jel. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
A1 - Flatbox DUO 1TB

Dakle, još ću onda malo pričekati sa tužbom, hahahaha!

 

Šalu na strano, ali ljudi pa meni je i logično da se svaka općina brine o svojim mještanima. Smatram da općine i gradovi trebaju financirati provođenje svjetlovodnih kabela i centrale, a onda to ponuditi u najam svim "operaterima" koji su zainteresirani, i ubirati lovu od provizije.

 

Ako gledate iz perspektive operatera, zašto bi netko od njih išao provlačiti infrastrukturu, kad sigurno zna da mu neće biti isplativo.

 

Dakle, općine i EU fondovi.

 

No, tu ima jedan problem; Nesposobni i nezainteresirtani "općinari" koji prioritete općine slažu prema broju i karakteru glasača, pa onda uvijek prioriteti budu "Energetska obnova Doma kulture", Energetska obnova Vatrogasnog tornja", energetska obnova Doma umirovljenika, i tako to slično...   

 

Kod nas su prije godinu dana provukli cijevi za kanalizaciju (još se ne smijemo spajati), tom dinamikom, svjetlovodni kabeli će biti provučeni otprilike u isto vrijeme kad ljudska posada sleti na Mars!

 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

U Rudesu se vodi borba između naših vrlih teleoperatera tko ce prvi optiku uvesti.Tako da mi se zivo fucka za 400/1Tb,ionako sam flatbox vratio nakon 5 dana,poluproizvod.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Kod nas na selu nije moguce imat preko bakra ni 2mbs optiku mozemo samo sanjat zato A1 g+ jedini izbor

https://www.speedtest.net/result/11099093069

-
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
horihoro kaže...

Kod nas na selu nije moguce imat preko bakra ni 2mbs optiku mozemo samo sanjat zato A1 g+ jedini izbor

https://www.speedtest.net/result/11099093069

 

 

Danas  sam zvao SZK  i potvrdio mi je dečko da nova tarifa od 400 GB se odnosi  samo na nove korisnike  a nama za Flatboox duo  kako piše u ugovoru o pretplati dakle 1 TB . 

Pitao sam ga dali će A1 kao i HT pokrenuti  uskoro  5G  u bilo kojoj varijanti on kaže da hoće  možda već do ljeta .

 

4 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Kolko vas ima problema sa brzinom od 18-23H .. ja ne mogu vjerovati da je A1 gori od Tele2. Na T2 nikad nisam imao ispod 10mb/s a sad se vrtim od 0.77-3 max 4 mb/s u spomenutom periodu. Tokom dana imam 50-60mb/s .. sta da radim? Kontaktirao SZK putem maila, jer prije cu krepat nego dobit nekog agenta. Uglavnom već vidim da će bit sranja! 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo baš se i ja patim sa brzinom, prije 60 ujutro 14 navečer, sada 20 ujutro, a navečer 1-2, e a šta raditi nemam pojma! 

dododomba
11 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Prestat se hvalit svima kak je brz (bio) internet pa ce manje korisnika preci na A1 Flatbox i bit ce bolje i brze za oni koji jesu presli :).

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Kurvenrojber kaže...

Kolko vas ima problema sa brzinom od 18-23H .. ja ne mogu vjerovati da je A1 gori od Tele2. Na T2 nikad nisam imao ispod 10mb/s a sad se vrtim od 0.77-3 max 4 mb/s u spomenutom periodu. Tokom dana imam 50-60mb/s .. sta da radim? Kontaktirao SZK putem maila, jer prije cu krepat nego dobit nekog agenta. Uglavnom već vidim da će bit sranja! 

 Samo igra brojeva na speedtestu

-
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Kurvenrojber kaže...

Kolko vas ima problema sa brzinom od 18-23H .. ja ne mogu vjerovati da je A1 gori od Tele2. Na T2 nikad nisam imao ispod 10mb/s a sad se vrtim od 0.77-3 max 4 mb/s u spomenutom periodu. Tokom dana imam 50-60mb/s .. sta da radim? Kontaktirao SZK putem maila, jer prije cu krepat nego dobit nekog agenta. Uglavnom već vidim da će bit sranja! 

 Meni je tako bilo s starim zte routrom. U 19h nisam mogao gledati youtube ni u 720p. S b525 mi brzina ne ide ispod 10 mbita, a često potegne i 20.  

4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Dečki nemojte piz.it, ako nemaš dobar ruter ako nemaš antenu i ako iste neznaš naštimati nemoj očekivati dobru brzinu. Moraš barem malo uložiti u opremu, nema ništa sa njihovim ruterom. Čitajte malo po forumima postižu se vrlo dobri rezultati, brzina i do 300 mbps, ali tko se ne trudi taj i nema.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 9:02 (Rocki).
8 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Znači sa antenom i routerom mi je 4 puta lošija brzina nego sa mobitelom. Meni to nije jasno.. na mobitelu mi "Signal strength" bude oko -110dBm (jedna crtica) i imam oko 200 mbits download.. na ZTE MF286 routeru sa eksternom antenom imam "Signal strength" izmežu -80 i -95 dBm i jedva doguram do 60mbits.. nije mi jasno kako mobitel sa lošijim signalom ostvaruje tolko veće brzine od routera sa antenom..

 

je li router stvarno tolko smeće, je li bi npr sa huawei b818 mogao očekivati bolje rezultate? barem  jednake kao i na mobitelu..

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 9:12 (bero213).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
bero213 kaže...

Znači sa antenom i routerom mi je 4 puta lošija brzina nego sa mobitelom. Meni to nije jasno.. na mobitelu mi "Signal strength" bude oko -110dBm (jedna crtica) i imam oko 200 mbits download.. na ZTE MF286 routeru sa eksternom antenom imam "Signal strength" izmežu -80 i -95 dBm i jedva doguram do 60mbits.. nije mi jasno kako mobitel sa lošijim signalom ostvaruje tolko veće brzine od routera sa antenom..

 

je li router stvarno tolko smeće, je li bi npr sa huawei b818 mogao očekivati bolje rezultate? barem  jednake kao i na mobitelu..

 Nznm za ceg te cudi kad mobitel  je npr 5CA koristi sva 3 banda koji ima kod nas to je 1 20 3....dok tvoj router spaja se samo na jedan od tih i tu proizlazi 1 brzina dok mobitel dobiva brzinu sa tri lokacije normalno da je brze...to sam sad laicki objasnio ako me razumijes

 

Rijesit ces problem tako da nabavis 4g+ router, iako i u ti imss razlike imas routere od 2CA 3CA 5CA...opet moze biti varijacije....ako zelis brzinu ko na mobu mislim da ces morat izdvojit oko 1100 do 1500 kn na router...imas tu jeftinjare ko b535 i bit ce bolja brzina nego sad na routeru ali i dalje gora nego na mobu...

 

 

 

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 10:19 (dado16).
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

"Vozim se fićekom 50kmh na autocesti, a lijepo piše da je dozvoljeno 130kmh! Kako to? Proklete autoceste i HAK"

Kupi bolji auto

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dado16 kaže...
bero213 kaže...

Znači sa antenom i routerom mi je 4 puta lošija brzina nego sa mobitelom. Meni to nije jasno.. na mobitelu mi "Signal strength" bude oko -110dBm (jedna crtica) i imam oko 200 mbits download.. na ZTE MF286 routeru sa eksternom antenom imam "Signal strength" izmežu -80 i -95 dBm i jedva doguram do 60mbits.. nije mi jasno kako mobitel sa lošijim signalom ostvaruje tolko veće brzine od routera sa antenom..

 

je li router stvarno tolko smeće, je li bi npr sa huawei b818 mogao očekivati bolje rezultate? barem  jednake kao i na mobitelu..

 Nznm za ceg te cudi kad mobitel  je npr 5CA koristi sva 3 banda koji ima kod nas to je 1 20 3....dok tvoj router spaja se samo na jedan od tih i tu proizlazi 1 brzina dok mobitel dobiva brzinu sa tri lokacije normalno da je brze...to sam sad laicki objasnio ako me razumijes

 

Rijesit ces problem tako da nabavis 4g+ router, iako i u ti imss razlike imas routere od 2CA 3CA 5CA...opet moze biti varijacije....ako zelis brzinu ko na mobu mislim da ces morat izdvojit oko 1100 do 1500 kn na router...imas tu jeftinjare ko b535 i bit ce bolja brzina nego sad na routeru ali i dalje gora nego na mobu...

 

 

 

 

aha razumijem.. nisam prije nikada istraživao ništa vezano uz mobilni internet i tu tehnologiju tako da mi je sve ovo sa frekvencijama bandovima itd. novo..

 

je li b818 jedan od tih routera koji bi mogao postići te brzine.. nije me briga koliko košta, samo mi napiši neki dobar router koji se može kupiti kod nas ili u europi..

 

mogu ikako na ovom zte routeru odabrati na koji band ce se spojiti.. jer ja znam da imam 1,3 i 20 dostupan, ali on se onda ocito spaja na band 3 ili 20 putem routera koji su sporiji nego 1.. dok se mobitel spaja vjv na sva 3..

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 13:42 (bero213).
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dado16 kaže...
bero213 kaže...

Znači sa antenom i routerom mi je 4 puta lošija brzina nego sa mobitelom. Meni to nije jasno.. na mobitelu mi "Signal strength" bude oko -110dBm (jedna crtica) i imam oko 200 mbits download.. na ZTE MF286 routeru sa eksternom antenom imam "Signal strength" izmežu -80 i -95 dBm i jedva doguram do 60mbits.. nije mi jasno kako mobitel sa lošijim signalom ostvaruje tolko veće brzine od routera sa antenom..

 

je li router stvarno tolko smeće, je li bi npr sa huawei b818 mogao očekivati bolje rezultate? barem  jednake kao i na mobitelu..

 Nznm za ceg te cudi kad mobitel  je npr 5CA koristi sva 3 banda koji ima kod nas to je 1 20 3....dok tvoj router spaja se samo na jedan od tih i tu proizlazi 1 brzina dok mobitel dobiva brzinu sa tri lokacije normalno da je brze...to sam sad laicki objasnio ako me razumijes

 

Rijesit ces problem tako da nabavis 4g+ router, iako i u ti imss razlike imas routere od 2CA 3CA 5CA...opet moze biti varijacije....ako zelis brzinu ko na mobu mislim da ces morat izdvojit oko 1100 do 1500 kn na router...imas tu jeftinjare ko b535 i bit ce bolja brzina nego sad na routeru ali i dalje gora nego na mobu...

 

 

 

Emmmm, mali ispravak, 4 banda su kod nas koliko znam: 1, 3, 7, 20 ;)

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

u redu, mislim da su u mom slučaju (odnosno mojoj lokaciji) dostupni ipak samo 1,3,20.. nisam u cellmapper aplikaciji ni jednom vidio 7

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 13:52 (bero213).
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

ovak, na prvu... žitnjak, dugo selo, sesvetski kraljevec... tuda prolazim pa znam da ih tamo ima...

ali da, u pravu si, u većini slučajeva su 2 tj. 3 banda.

 

ps. netko je spominjao gore 5G do ljeta - to su vicevi... hvalili su se i do kraja 2020. da će ga uvesti pa evo prvi kvartal 2021 je pri kraju i ništa od toga (naravno o DSS-u govorim, ne o punokrvnom 5G)

 

8 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

znači sad sam pogledo za svoj mobitel.. ima CAT20 7CA.. a najbolji ruter koji sam našao je ovaj huawei b818, ali on je cat19 i ima 4CA.. zašto mobiteli koji su još tako mali imaju bolji modem nego bilo koji ruter na tržištu?

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 17:44 (bero213).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice